Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Numeričke metode financijske matematike
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 22:29 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Numeričke metode financijske matematike Citirajte i odgovorite

spremam se za nmfm, pa me zanima je li uopce postoje materijali iz vjezbi s tog kolegija (naime radilo se na kompovima, a ispit pisemo pismeno?!) Odakle bi bilo najpametnije uciti za pismeni? Bila sam i u knjiznici, al nema nikakve zbirke, imam biljeske s predavanja, ali to mi bas i ne pomaze. nije mi jasno, zasto se na vjezbama zadaci programiraju u matlabu, ako nam za ispit treba nesto sasvim drugo?
spremam se za nmfm, pa me zanima je li uopce postoje materijali iz vjezbi s tog kolegija (naime radilo se na kompovima, a ispit pisemo pismeno?!) Odakle bi bilo najpametnije uciti za pismeni? Bila sam i u knjiznici, al nema nikakve zbirke, imam biljeske s predavanja, ali to mi bas i ne pomaze. nije mi jasno, zasto se na vjezbama zadaci programiraju u matlabu, ako nam za ispit treba nesto sasvim drugo?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:36 uto, 27. 2. 2007    Naslov: zdaci za pismeni iz nmfm Citirajte i odgovorite

dakle prvo nabavis odgovarajuce pismene, ovisno o tome kad je kolegij odslusan. onda nades neke dobre biljeske s vjezbi iz nmfm, iz predavanja takoder, i jos biljeznicu iz vjezbi sa uvoda u numericku matematiku. iskombiniras to troje i porjesavas 5 rokova i to je to. uvijek je neka interpolacija, neka metoda za nalazenje nultocke, jedan teoretski zadatak/tipa-objasni/, odj obicna i odj rubni problem. sretno.
dakle prvo nabavis odgovarajuce pismene, ovisno o tome kad je kolegij odslusan. onda nades neke dobre biljeske s vjezbi iz nmfm, iz predavanja takoder, i jos biljeznicu iz vjezbi sa uvoda u numericku matematiku. iskombiniras to troje i porjesavas 5 rokova i to je to. uvijek je neka interpolacija, neka metoda za nalazenje nultocke, jedan teoretski zadatak/tipa-objasni/, odj obicna i odj rubni problem. sretno.


[Vrh]
ninocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2004. (16:03:44)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ne drzi me mjesto

PostPostano: 19:44 uto, 20. 3. 2007    Naslov: NMUFM 2007 vjezbe Citirajte i odgovorite

Moze mi netko napisati e-mail ili bilo koji drugi kontakt od sadasnje asistentice koja drzi vjezbe?

Koji ce biti princip polaganja ispita, kolokviji, eventualne zadace,...?
Moze mi netko napisati e-mail ili bilo koji drugi kontakt od sadasnje asistentice koja drzi vjezbe?

Koji ce biti princip polaganja ispita, kolokviji, eventualne zadace,...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 20:46 čet, 22. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nova asistentica je Martina Barberic (iliti ja). Moj e-mail je tipa ime.prezime (AT) math.hr

Dakle, kolegij se polaze kolokvijima. Bit ce dva kolokvija, svaki nosi 50 bodova.
Moci ce se raznoraznim aktivnostima (npr. zadacama) prikupiti dodatnih 10 bodova.

Medjutim, ti se dodatni bodovi mogu iskoristiti samo ako student na kolokvijima prikupi barem 45 bodova. Drugim rijecima, ako na kolokvijima prikupite 35 bodova i na vjezbama jos dodatnih 10 bodova, necete proci.

Uvjerenja sam da osoba koja nije redovito na vjezbama ne moze znati sto je za zadacu, niti je rijesiti pa preporucam onima koji misle skupiti dodatne bodove da dolaze na vjezbe.

Kad se vec ovako oglasavam, odmah da rascistimo jednu zabludu.
Kolegij se zove Numericke metode u financijskoj matematici, a ne Praktikum/Uvod u MATLAB. On nam sluzi samo kao pomocno sredstvo - kada se kaze 'Ova mreza interpolacije je bolja od one.', MATLAB uskace da nam graficki na nekom primjeru prikaze da ta tvrdnja stoji.

U idealnom svijetu, grupe bi bile barem dvostruko manje i kolokviji bi se mogli drzati u praktikumu, uz pomoc MATLABa. Medjutim, svijet nije idealan pa se kolokviji pisu na papiru.
Nova asistentica je Martina Barberic (iliti ja). Moj e-mail je tipa ime.prezime (AT) math.hr

Dakle, kolegij se polaze kolokvijima. Bit ce dva kolokvija, svaki nosi 50 bodova.
Moci ce se raznoraznim aktivnostima (npr. zadacama) prikupiti dodatnih 10 bodova.

Medjutim, ti se dodatni bodovi mogu iskoristiti samo ako student na kolokvijima prikupi barem 45 bodova. Drugim rijecima, ako na kolokvijima prikupite 35 bodova i na vjezbama jos dodatnih 10 bodova, necete proci.

Uvjerenja sam da osoba koja nije redovito na vjezbama ne moze znati sto je za zadacu, niti je rijesiti pa preporucam onima koji misle skupiti dodatne bodove da dolaze na vjezbe.

Kad se vec ovako oglasavam, odmah da rascistimo jednu zabludu.
Kolegij se zove Numericke metode u financijskoj matematici, a ne Praktikum/Uvod u MATLAB. On nam sluzi samo kao pomocno sredstvo - kada se kaze 'Ova mreza interpolacije je bolja od one.', MATLAB uskace da nam graficki na nekom primjeru prikaze da ta tvrdnja stoji.

U idealnom svijetu, grupe bi bile barem dvostruko manje i kolokviji bi se mogli drzati u praktikumu, uz pomoc MATLABa. Medjutim, svijet nije idealan pa se kolokviji pisu na papiru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 20:50 čet, 22. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A sada nesto za one koji se spremaju na rok u travnju.
Rok priprema asistentica Nela Bosner pa se studenti koji imaju pitanja u vezi zadataka javljaju njoj na konzultacije. Ja cu pregledavati vase ispite i to po njenim uputama pa mozebitna masovna nadanja da ce biti lakse/teze proci nego da ih N. Bosner ispravlja, padaju u vodu.
A sada nesto za one koji se spremaju na rok u travnju.
Rok priprema asistentica Nela Bosner pa se studenti koji imaju pitanja u vezi zadataka javljaju njoj na konzultacije. Ja cu pregledavati vase ispite i to po njenim uputama pa mozebitna masovna nadanja da ce biti lakse/teze proci nego da ih N. Bosner ispravlja, padaju u vodu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 9:42 sub, 31. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Link na kojem se nalazi zadaća je http://web.math.hr/~hyde/nmfm/materijali.html
Link na kojem se nalazi zadaća je http://web.math.hr/~hyde/nmfm/materijali.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:42 sub, 31. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mbarberic"]
Dakle, kolegij se polaze kolokvijima. [/quote]

Ovo me zbunjuje. :? Znaci nema pismenih (ili nisu predvideni za studente koji su upisali kolegij ove akademske godine) ?
mbarberic (napisa):

Dakle, kolegij se polaze kolokvijima.


Ovo me zbunjuje. Confused Znaci nema pismenih (ili nisu predvideni za studente koji su upisali kolegij ove akademske godine) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 7:58 ned, 1. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne. Kolokviji nisu obavezni. Bit će i pismenih, ali je, po mome mišljenju, lakše položiti kolegij preko kolokvija.
Ne. Kolokviji nisu obavezni. Bit će i pismenih, ali je, po mome mišljenju, lakše položiti kolegij preko kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 17:10 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U 5.zadatku trazimo nultocke fije [latex]f(y)=\sum_{t=1}^{N}\frac{c_t}{(1+y)^t}-p[/latex] ,te buduci da je [latex]f'(y)<0[/latex] ,tvrdimo da je [latex]\alpha [/latex], nultocka fije.
No,zasto je to tako??
Npr. pogledajmo f-ij [latex]-\arctan (x)+\pi[/latex] je stogo padajuca na [latex]\mathbb{R}[/latex] , ali nema niti jednu nultocku.
Dakle,osim ako [latex]f(x)f(y)<0[/latex] za neki [latex]x,y[/latex], ne mozemo govoriti o nultocki fije.
Mozete li mi to pojasniti?
U 5.zadatku trazimo nultocke fije ,te buduci da je ,tvrdimo da je , nultocka fije.
No,zasto je to tako??
Npr. pogledajmo f-ij je stogo padajuca na , ali nema niti jednu nultocku.
Dakle,osim ako za neki , ne mozemo govoriti o nultocki fije.
Mozete li mi to pojasniti?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 13:34 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne. Buduci da je f'(y)<0, tvrdimo da ce nultocka [latex] \alpha [/latex] biti [b]jednostruka[/b] (ili, preciznije, nece biti parnog reda). No, to jos ne osigurava da nultocka uistinu postoji.
Tek analizom toka funkcije (ili grafickim prikazom u MATLABu) mozemo utvrditi da nultocka doista postoji i procijeniti u kojem bismo je intervalu mogli traziti.
Ne. Buduci da je f'(y)<0, tvrdimo da ce nultocka biti jednostruka (ili, preciznije, nece biti parnog reda). No, to jos ne osigurava da nultocka uistinu postoji.
Tek analizom toka funkcije (ili grafickim prikazom u MATLABu) mozemo utvrditi da nultocka doista postoji i procijeniti u kojem bismo je intervalu mogli traziti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 13:47 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok! Dakle,ako postoji onda je jednostruka.
Jos jedno pitanje:
U matlabu zelim naci nultocku fije, te hocu pokrenuti newton.m ,no kada upisujem fiju i pripadnu prvu derivaciju stalno mi javlja;
??? Undefined function or variable 'x'.

Upisujem newton(1000/(1+x)*(10+15/(1+x)+12/(1+x)^2+15/(1+x)^3+7/(1+x)^4)-49095.03,-1000/(1+x)^2*(10+30/(1+x)+36/(1+x)^2+60/(1+x)^3+35/(1+x)^4),0.07,e-15,5.77255e+5,9.283211e+4)

Mozete li mi reci u cemu grijesim?
Hvala!
Ok! Dakle,ako postoji onda je jednostruka.
Jos jedno pitanje:
U matlabu zelim naci nultocku fije, te hocu pokrenuti newton.m ,no kada upisujem fiju i pripadnu prvu derivaciju stalno mi javlja;
??? Undefined function or variable 'x'.

Upisujem newton(1000/(1+x)*(10+15/(1+x)+12/(1+x)^2+15/(1+x)^3+7/(1+x)^4)-49095.03,-1000/(1+x)^2*(10+30/(1+x)+36/(1+x)^2+60/(1+x)^3+35/(1+x)^4),0.07,e-15,5.77255e+5,9.283211e+4)

Mozete li mi reci u cemu grijesim?
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Perosito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2004. (22:21:16)
Postovi: (7E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 14:08 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probaj upisat sljedeće (samo izmjeniš path):

path(path,'C:\Documents and Settings\Pero\Desktop\FAKS\Num. metode u financijskoj matematici')
f=fcnchk('10000/(1+x)+15000/(1+x)^2+12000/(1+x)^3+15000/(1+x)^4+7000/(1+x)^5-49095.03');
df=fcnchk('-10000/(1+x)^2-2*15000/(1+x)^3-3*12000/(1+x)^4-4*15000/(1+x)^5-5*7000/(1+x)^6');
[x,n]=newton(f,df,0.07,1e-15,9.283211e+4,5.77255e+5)

Ja sam tak upisal i izbacilo mi je x=0.667, n=3

A možeš i ovak:

path(path,'C:\Documents and Settings\Pero\Desktop\FAKS\Num. metode u financijskoj matematici')
[x,n]=newton('10000/(1+x)+15000/(1+x)^2+12000/(1+x)^3+15000/(1+x)^4+7000/(1+x)^5-49095.03','-10000/(1+x)^2-2*15000/(1+x)^3-3*12000/(1+x)^4-4*15000/(1+x)^5-5*7000/(1+x)^6',0.07,1e-15,9.283211e+4,5.77255e+5)

Razlika je kaj ja imam tu navodnike (ti ih gore nemaš)
Probaj upisat sljedeće (samo izmjeniš path):

path(path,'C:\Documents and Settings\Pero\Desktop\FAKS\Num. metode u financijskoj matematici')
f=fcnchk('10000/(1+x)+15000/(1+x)^2+12000/(1+x)^3+15000/(1+x)^4+7000/(1+x)^5-49095.03');
df=fcnchk('-10000/(1+x)^2-2*15000/(1+x)^3-3*12000/(1+x)^4-4*15000/(1+x)^5-5*7000/(1+x)^6');
[x,n]=newton(f,df,0.07,1e-15,9.283211e+4,5.77255e+5)

Ja sam tak upisal i izbacilo mi je x=0.667, n=3

A možeš i ovak:

path(path,'C:\Documents and Settings\Pero\Desktop\FAKS\Num. metode u financijskoj matematici')
[x,n]=newton('10000/(1+x)+15000/(1+x)^2+12000/(1+x)^3+15000/(1+x)^4+7000/(1+x)^5-49095.03','-10000/(1+x)^2-2*15000/(1+x)^3-3*12000/(1+x)^4-4*15000/(1+x)^5-5*7000/(1+x)^6',0.07,1e-15,9.283211e+4,5.77255e+5)

Razlika je kaj ja imam tu navodnike (ti ih gore nemaš)



_________________
Nije sve tako sivo... Kad imaš s nekim otić na pivo Zivili!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marinchi
Gost





PostPostano: 15:36 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novu temu...

Jel ima netko mjesta u grupi za ovu drugu zadaću? Nisam još s nikim u grupi, a htjela bi napisat zadaću, pa ak ima ko il ak zna koga nek i se javi na: marina0909s (at) gmail.com

Hvala unaprijed!
Da ne otvaram novu temu...

Jel ima netko mjesta u grupi za ovu drugu zadaću? Nisam još s nikim u grupi, a htjela bi napisat zadaću, pa ak ima ko il ak zna koga nek i se javi na: marina0909s (at) gmail.com

Hvala unaprijed!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:52 pon, 16. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se zna kada ce biti kolokvij, kako ce izgledat,koje gradivo...? :)
Da li se zna kada ce biti kolokvij, kako ce izgledat,koje gradivo...? Smile


[Vrh]
hexy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2002. (09:39:35)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 10:58 uto, 17. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje u vezi pismenog. U zadnjih par rokova pojavljuje se zadatak: Rijesite pomocu eksplicitne(implicitne) metode konacnih diferencija rubni problem...... Ne da mi se sad prepisivat cijeli zadatak, pa ako ima netko tko se sad bavi time samo da mi napise uputu kako da pocnem... Hvala !
Imam pitanje u vezi pismenog. U zadnjih par rokova pojavljuje se zadatak: Rijesite pomocu eksplicitne(implicitne) metode konacnih diferencija rubni problem...... Ne da mi se sad prepisivat cijeli zadatak, pa ako ima netko tko se sad bavi time samo da mi napise uputu kako da pocnem... Hvala !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 19:16 sri, 25. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvi kolokvij iz kolegija Numeričke metode financijske matematike održat će se u petak, 4. svibnja 2007. od 18:00 sati u predavaoni 003. Kolokviju mogu pristupiti samo studenti koji su ovaj kolegij upisali aktualne akademske godine. Ponesite indeks ili osobnu iskaznicu radi identifikacije.

Gradivo koje ulazi u kolokvij je zakljucno s Metodom konacnih diferencija za rubni problem.
Prvi kolokvij iz kolegija Numeričke metode financijske matematike održat će se u petak, 4. svibnja 2007. od 18:00 sati u predavaoni 003. Kolokviju mogu pristupiti samo studenti koji su ovaj kolegij upisali aktualne akademske godine. Ponesite indeks ili osobnu iskaznicu radi identifikacije.

Gradivo koje ulazi u kolokvij je zakljucno s Metodom konacnih diferencija za rubni problem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:25 čet, 26. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pretpostavljam da se podrazumijeva da se smiju imati formule!?
pretpostavljam da se podrazumijeva da se smiju imati formule!?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:53 sub, 28. 4. 2007    Naslov: Kolokvij Citirajte i odgovorite

Koliko ce biti zadataka na kolokviju i koje formule smijemo imati napisane? Dal mozemo imati i iskaze teorema? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
Koliko ce biti zadataka na kolokviju i koje formule smijemo imati napisane? Dal mozemo imati i iskaze teorema? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!


[Vrh]
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 10:02 ned, 29. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iskazi teorema vam nece biti potrebni. Smijete imati sve formule koje smo radili na vjezbama.
No, imajte na umu da cu, buduci da se kolokvij pise 120 minuta, imati sasvim dovoljno vremena da pregledam dobar dio vasih formula. Medju formulama ne smije biti rijesenih zadataka.
Na kolokviju mozete skupiti 50 bodova. Na koliko ce zadataka i kako tih 50 bodova biti raspodijeljeno, jos se ne zna, a nije niti bitno. Bitno je da cete imati sasvim dovoljno vremena da rijesite te zadatke. Buduci da smijete imati formule, a zadaci se rjesavaju po nekom algoritmu, bit ce bitno da su brojke koje dobijete tocne.
Programabilni kalkulatori su zabranjeni. Za one koji ne znaju, pismeni se nalaze na [url]http://web.math.hr/~nela/nmfm.html[/url]
Iskazi teorema vam nece biti potrebni. Smijete imati sve formule koje smo radili na vjezbama.
No, imajte na umu da cu, buduci da se kolokvij pise 120 minuta, imati sasvim dovoljno vremena da pregledam dobar dio vasih formula. Medju formulama ne smije biti rijesenih zadataka.
Na kolokviju mozete skupiti 50 bodova. Na koliko ce zadataka i kako tih 50 bodova biti raspodijeljeno, jos se ne zna, a nije niti bitno. Bitno je da cete imati sasvim dovoljno vremena da rijesite te zadatke. Buduci da smijete imati formule, a zadaci se rjesavaju po nekom algoritmu, bit ce bitno da su brojke koje dobijete tocne.
Programabilni kalkulatori su zabranjeni. Za one koji ne znaju, pismeni se nalaze na http://web.math.hr/~nela/nmfm.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:19 uto, 1. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Asistentice, mozete nam konkretno reci sto ce se nalaziti u kolokviju...? vase vjezbe su poprilicno sture sa jako malo objasnjenja i obradenih zadataka.. za neke teme zadaci nisu uopce obradeni.. sto da ocekujemo? uvrstavanje u algoritam metode bisekcije??? zadatke tipa uvoda u numericku matematiku... iz samih vjezbi tesko da cemo se dobro pripremiti za kolokvij, dakle gdje se jos moze nabaviti potrebna literatura, nekakvi rijesni zadaci....
unaprijed hvala i pomagajte
Asistentice, mozete nam konkretno reci sto ce se nalaziti u kolokviju...? vase vjezbe su poprilicno sture sa jako malo objasnjenja i obradenih zadataka.. za neke teme zadaci nisu uopce obradeni.. sto da ocekujemo? uvrstavanje u algoritam metode bisekcije??? zadatke tipa uvoda u numericku matematiku... iz samih vjezbi tesko da cemo se dobro pripremiti za kolokvij, dakle gdje se jos moze nabaviti potrebna literatura, nekakvi rijesni zadaci....
unaprijed hvala i pomagajte


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 1 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan