Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rad u praktikumu
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 15:09 sri, 1. 10. 2003    Naslov: Rad u praktikumu Citirajte i odgovorite

Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?
Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:55 sri, 1. 10. 2003    Naslov: Re: Rad u praktikumu Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?[/quote]

1. koji praktikum? (ali nije bitno, raspisujem za sve sto znam :mrgreen:)

dakle, ako u podrumu, da, onda dodjes, upises username i pass i radis na studentu

ako na katu, dakle tamo di ima 16 kompova (pceva)
onda, ako zelis raditi na studentu, trebas se spojit na studenta
to radis sa puttyem ili telnetom (ovaj prvi mi je drazi, a i ne samo meni)
ako ne vidis puttya nigdje na desktopu, odi na find files i upisi putty i negdje ces ga naci, pozovi ga, provjeri jel pod server name (ili tako nekako) pise student.math.hr (ili njegov IP, i ne, ne znam ga napamet :o) ) i klikni connect ili kako god, ma gle, vrlo je intuitivno, a sad govorim napamet....

a ako samo zelis raditi u ceu, imas neke druge programe.... (ne, ne znam tocno koji su, jer sam ja C odgovarala na studentu)
pogledas po start meniju i naci ces...
ma, da ase svasta naci... samo treba probati :)

ako u prizemlju.... e tamo jos nisam bila...
prica se :mrgreen: da dodjes, upises username i pass i to je to
al kako su to xi... i kako tako kompaci nisu jedinstveni... prica se da ako zelis raditi na studentu, nabolje je otici na one koji "nalosije" izlgedaju, a to su dva reda jednakih, tj stanica (dakle, ne ona tri ili koliko velikih na kraju, niti oni uz prozor, jer oni nisu stanice vec kompaci za sebe, pa bi se i od tamo opet trebalo nekako spojiti na studenta, no kao sto rekoh, tamo me jos nije bilo)

sto se podruma i prizemlja tice [color=red]ne se zaboraviti [b]odlogirati[/b][/color]
u podrumu je to naredba exit (ili mozda quit, joj ne znam.... jao, sto sam beskorisna) (ja koristim ctrl+d za odlogirati se, mislim da to radi i u podrumu)
u prizemlju, kako je to graficko sucelje, trebas negdje nanjusiti gumb ili dio menija za odlogiravanje....

eto, sretno sa ucenjem cea :)
Anonymous (napisa):
Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?


1. koji praktikum? (ali nije bitno, raspisujem za sve sto znam Mr. Green)

dakle, ako u podrumu, da, onda dodjes, upises username i pass i radis na studentu

ako na katu, dakle tamo di ima 16 kompova (pceva)
onda, ako zelis raditi na studentu, trebas se spojit na studenta
to radis sa puttyem ili telnetom (ovaj prvi mi je drazi, a i ne samo meni)
ako ne vidis puttya nigdje na desktopu, odi na find files i upisi putty i negdje ces ga naci, pozovi ga, provjeri jel pod server name (ili tako nekako) pise student.math.hr (ili njegov IP, i ne, ne znam ga napamet Big nose ) i klikni connect ili kako god, ma gle, vrlo je intuitivno, a sad govorim napamet....

a ako samo zelis raditi u ceu, imas neke druge programe.... (ne, ne znam tocno koji su, jer sam ja C odgovarala na studentu)
pogledas po start meniju i naci ces...
ma, da ase svasta naci... samo treba probati Smile

ako u prizemlju.... e tamo jos nisam bila...
prica se Mr. Green da dodjes, upises username i pass i to je to
al kako su to xi... i kako tako kompaci nisu jedinstveni... prica se da ako zelis raditi na studentu, nabolje je otici na one koji "nalosije" izlgedaju, a to su dva reda jednakih, tj stanica (dakle, ne ona tri ili koliko velikih na kraju, niti oni uz prozor, jer oni nisu stanice vec kompaci za sebe, pa bi se i od tamo opet trebalo nekako spojiti na studenta, no kao sto rekoh, tamo me jos nije bilo)

sto se podruma i prizemlja tice ne se zaboraviti odlogirati
u podrumu je to naredba exit (ili mozda quit, joj ne znam.... jao, sto sam beskorisna) (ja koristim ctrl+d za odlogirati se, mislim da to radi i u podrumu)
u prizemlju, kako je to graficko sucelje, trebas negdje nanjusiti gumb ili dio menija za odlogiravanje....

eto, sretno sa ucenjem cea Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:58 sri, 1. 10. 2003    Naslov: Re: Rad u praktikumu Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?[/quote]

Ehm... Treba reci koji praktikum je u igri... :)

Na UNIXima (Pr 1 & 2) imas login/pass sa studenta.

Na Windozama (Pr 3 & 4) login/pass je student/student.

Da, dodjes u terminu demonstratura (PR 2-4, Pr 1 bi trebao stalno biti otvoren) i radis. Ako ides u Pr 1 i zakljucan je, zamolis u RCu da ti otkljucaju... 8)

Eventualne prigovore (ali prave!) na demose saljes [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=879]ovdje[/url]. :?
Anonymous (napisa):
Odlucio sam napokon malo vjezbati c u praktikumu, pa me zanima, kako to sve skupa ide? dodem tamo, upisem korisnicko ime i lozinku i to je to?


Ehm... Treba reci koji praktikum je u igri... Smile

Na UNIXima (Pr 1 & 2) imas login/pass sa studenta.

Na Windozama (Pr 3 & 4) login/pass je student/student.

Da, dodjes u terminu demonstratura (PR 2-4, Pr 1 bi trebao stalno biti otvoren) i radis. Ako ides u Pr 1 i zakljucan je, zamolis u RCu da ti otkljucaju... Cool

Eventualne prigovore (ali prave!) na demose saljes ovdje. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan