Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dopunska nastava (studij)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:28 sri, 14. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

reci to tetama u refereadi i da one ne provjeravaju indexe, vec to cine predmetni nastavnici (koji i odobravaju/ne odobravaju molbe) i da referada ima samo uzet molbu i stavit ju na odgovarajucu hrpu
a onda poslati mejl predmetnom nastavniku kod koga zelis popravak i mejl profesoru kod koga imas ocjenu da drugi javi prvome da imas ocjenu, ali nije upisana iz nekog razloga

zapravo, mozes poslati simultani mejl obojici

ukoliko referada bude radila problema, javi se voditleju godine, doc. Singeru i vjerujem da ce problemi nestati i da ce se brzo rijesiti neupisane ocjene

zapravo, mozes ga ici vec sad hvatati, mozda bude imao bolje rjesenje od ovih mojih zbrda-zdola misli :g:
reci to tetama u refereadi i da one ne provjeravaju indexe, vec to cine predmetni nastavnici (koji i odobravaju/ne odobravaju molbe) i da referada ima samo uzet molbu i stavit ju na odgovarajucu hrpu
a onda poslati mejl predmetnom nastavniku kod koga zelis popravak i mejl profesoru kod koga imas ocjenu da drugi javi prvome da imas ocjenu, ali nije upisana iz nekog razloga

zapravo, mozes poslati simultani mejl obojici

ukoliko referada bude radila problema, javi se voditleju godine, doc. Singeru i vjerujem da ce problemi nestati i da ce se brzo rijesiti neupisane ocjene

zapravo, mozes ga ici vec sad hvatati, mozda bude imao bolje rjesenje od ovih mojih zbrda-zdola misli Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 13:41 sri, 14. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]reci to tetama u refereadi i da one ne provjeravaju indexe, vec to cine predmetni nastavnici (koji i odobravaju/ne odobravaju molbe) i da referada ima samo uzet molbu i stavit ju na odgovarajucu hrpu
a onda poslati mejl predmetnom nastavniku kod koga zelis popravak i mejl profesoru kod koga imas ocjenu da drugi javi prvome da imas ocjenu, ali nije upisana iz nekog razloga

zapravo, mozes poslati simultani mejl obojici

ukoliko referada bude radila problema, javi se voditleju godine, doc. Singeru i vjerujem da ce problemi nestati i da ce se brzo rijesiti neupisane ocjene

zapravo, mozes ga ici vec sad hvatati, mozda bude imao bolje rjesenje od ovih mojih zbrda-zdola misli :g:[/quote]

Kvala :) Već sam poslao mail ovom drugom "kad mogu ga uhvatit" pa ako se to izjalovi ovako ću. Bitno da smijem predat molbu i ovako. :naklon:
Nesi (napisa):
reci to tetama u refereadi i da one ne provjeravaju indexe, vec to cine predmetni nastavnici (koji i odobravaju/ne odobravaju molbe) i da referada ima samo uzet molbu i stavit ju na odgovarajucu hrpu
a onda poslati mejl predmetnom nastavniku kod koga zelis popravak i mejl profesoru kod koga imas ocjenu da drugi javi prvome da imas ocjenu, ali nije upisana iz nekog razloga

zapravo, mozes poslati simultani mejl obojici

ukoliko referada bude radila problema, javi se voditleju godine, doc. Singeru i vjerujem da ce problemi nestati i da ce se brzo rijesiti neupisane ocjene

zapravo, mozes ga ici vec sad hvatati, mozda bude imao bolje rjesenje od ovih mojih zbrda-zdola misli Mr. Green


Kvala Smile Već sam poslao mail ovom drugom "kad mogu ga uhvatit" pa ako se to izjalovi ovako ću. Bitno da smijem predat molbu i ovako. Zahvaljujem, postovani kolega!



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Liuxy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (22:45:28)
Postovi: (9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Fantasy Land - Ri/Zg

PostPostano: 20:18 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Vrijedi li odluka vijeca i za 07./08. godinu? Citirajte i odgovorite

Vidim da je ova tema stara godinu dana, ali neznam gdje bih drugdje pitala pa cu ovdje...
Hoce li to pravo izlaska na 1 dodatni popravni zavrsni ispit imati i studenti 1.godine 2007./2008.?
Vidim da je ova tema stara godinu dana, ali neznam gdje bih drugdje pitala pa cu ovdje...
Hoce li to pravo izlaska na 1 dodatni popravni zavrsni ispit imati i studenti 1.godine 2007./2008.?



_________________
Genijalni su ljudi koji su imaju hrabrosti ići vlastitim putem ne slušajući što svijet priča...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:28 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodatni popravni su postojali samo jedne godine; ove godine se to niti ne spominje i vjerujem da ih nece biti. :)
Dodatni popravni su postojali samo jedne godine; ove godine se to niti ne spominje i vjerujem da ih nece biti. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:36 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
[quote]Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.[/quote]
Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.
Ista stvar je bila na FSB-u prije kojih 6 mjeseci i stvar je završila privatnom tužbom protiv fakulteta, slušao na radiju.
Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
Citat:
Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.

Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.
Ista stvar je bila na FSB-u prije kojih 6 mjeseci i stvar je završila privatnom tužbom protiv fakulteta, slušao na radiju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:38 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="punio4"]Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
[quote]Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.[/quote]
Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.
[/quote]
Nigdje ne pise da ta 4 puta moraju biti u istoj akademskoj godini.
punio4 (napisa):
Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
Citat:
Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.

Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.

Nigdje ne pise da ta 4 puta moraju biti u istoj akademskoj godini.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:43 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo piše:

Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta [u]obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet[/u]. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u [u]stavku 1[/u]. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.

Ako ne položiš iz četvrtog puta, OBAVEZAN si iduće godine upisati taj predmet.
Ako bi bilo kako si ti rekao, to znači da si ispucao svoja četiri roka, i iduće godine upisuješ predmet bez mogućnosti polaganja, što nema smisla.
Zapravo piše:

Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.

Ako ne položiš iz četvrtog puta, OBAVEZAN si iduće godine upisati taj predmet.
Ako bi bilo kako si ti rekao, to znači da si ispucao svoja četiri roka, i iduće godine upisuješ predmet bez mogućnosti polaganja, što nema smisla.




Zadnja promjena: punio4; 16:58 ned, 24. 2. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:58 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="punio4"]Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
[quote]Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.[/quote]
Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.
Ista stvar je bila na FSB-u prije kojih 6 mjeseci i stvar je završila privatnom tužbom protiv fakulteta, slušao na radiju.[/quote]

To je clanak 71, stavak 4. :) Pravi clanak 72 kaze:

[quote="Statut Sveucilista, clanak 72, stavak 2"]Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom[/quote]

Dakle, eventualno se moze diskutirati o pravu na 4 zavrsna ispita; nigdje ne pise da vas moramo 4 puta kontinuirano ispitivati. :P Inzistiranje na 4 zavrsna ispita ce - IMO - jednostavno dovesti do toga da cemo usmeni dio ispita proglasiti za dio kontinuirane provjere znanja (smanjivsi uobicajene dvije sanse na jednu), te da cemo popravne kolokvije ukinuti (da ih vi ne bi proglasili ispitima). :?

Nadalje, kaze "Ispit se iz istog predmeta može polagati [b]najviše[/b] četiri puta". :) U hrvatskom jeziku, "najvise [i]n[/i] puta" znaci "manje ili tocno [i]n[/i] puta". :D Dva je manje ili jednako cetiri, pa ne vidim neku koliziju sa Statutom. 8)

IIRC, Fakultet je trazio i dobio misljenje Sveucilista da je nas sustav ispitivanja u skladu sa Statutom (tog istog Sveucilista). 8)

Naravno, ti smijes tuziti Fakultet, pa neka sud kaze tko je u pravu. :)

[quote="punio4"][color=red]Niti imamo rokove[/color], već srednju školu, a popravni usmeni mi je bio 3 dana nakon normalnog usmenog, iako i to piše da [color=red]razmak između 2 ispitna roka[/color] mora biti minimalno 8 dana.[/quote]

Kao sto si i sam primijetio, mi nemamo rokove. :) Preciznije: imas zimski i ljetni i razmak izmedju njih je poprilicno veci od 8 dana. 8)

[b]Disk lejmer:[/b] ja ne tvrdim da mi se svidja situacija oko popravnih (moji stavovi su tu solidno poznati), nego samo tvrdim da ti prigovori nisu pravno utemeljeni... bar ne u dokumentu na koji se pozivas. :)
punio4 (napisa):
Ha ne znam na koju to foru, kada jasno piše iduće u statutu sveučilišta, članak 72:
Citat:
Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta. Četvrti put ispit se polaže pred ispitnim povjerenstvom. Student koji četvrti put nije položio ispit iz istog predmeta obvezan je u idućoj akademskoj godini ponovno upisati taj predmet. Ako student i nakon ponovljenoga upisa predmeta ne položi ispit na način utvrđen u stavku 1. ovoga članka, gubi pravo studiranja na tom studiju.

Iliti, ti po ZAKONU imaš pravo na još 2 roka, a faks može pričati što želi.
Ista stvar je bila na FSB-u prije kojih 6 mjeseci i stvar je završila privatnom tužbom protiv fakulteta, slušao na radiju.


To je clanak 71, stavak 4. Smile Pravi clanak 72 kaze:

Statut Sveucilista, clanak 72, stavak 2 (napisa):
Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom


Dakle, eventualno se moze diskutirati o pravu na 4 zavrsna ispita; nigdje ne pise da vas moramo 4 puta kontinuirano ispitivati. Razz Inzistiranje na 4 zavrsna ispita ce - IMO - jednostavno dovesti do toga da cemo usmeni dio ispita proglasiti za dio kontinuirane provjere znanja (smanjivsi uobicajene dvije sanse na jednu), te da cemo popravne kolokvije ukinuti (da ih vi ne bi proglasili ispitima). Confused

Nadalje, kaze "Ispit se iz istog predmeta može polagati najviše četiri puta". Smile U hrvatskom jeziku, "najvise n puta" znaci "manje ili tocno n puta". Very Happy Dva je manje ili jednako cetiri, pa ne vidim neku koliziju sa Statutom. Cool

IIRC, Fakultet je trazio i dobio misljenje Sveucilista da je nas sustav ispitivanja u skladu sa Statutom (tog istog Sveucilista). Cool

Naravno, ti smijes tuziti Fakultet, pa neka sud kaze tko je u pravu. Smile

punio4 (napisa):
Niti imamo rokove, već srednju školu, a popravni usmeni mi je bio 3 dana nakon normalnog usmenog, iako i to piše da razmak između 2 ispitna roka mora biti minimalno 8 dana.


Kao sto si i sam primijetio, mi nemamo rokove. Smile Preciznije: imas zimski i ljetni i razmak izmedju njih je poprilicno veci od 8 dana. Cool

Disk lejmer: ja ne tvrdim da mi se svidja situacija oko popravnih (moji stavovi su tu solidno poznati), nego samo tvrdim da ti prigovori nisu pravno utemeljeni... bar ne u dokumentu na koji se pozivas. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:12 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Govorim upravo o tome, 4 završna ispita. A ta 4x se odnose na to da student nema pravo u akademskoj godini 5x polagati ispit iz tog predmeta, već to mora napraviti u idućoj akademskoj godini.

Također, ako ćemo se igrati s riječima, i 3 je manje ili jednako četiri i 4 je manje ili jednako četiri, i ne vidim po čemu bi fakultet imao prednost tumačenja statuta ispred mene.

A što se tiče rokova, oni se odnose unutar iste akademske godine.

Kako ja ne mogu odgovarati ispit iz prvog semestra (zimski rok) u ljetnom roku, automatski to ide u iduću akademsku godinu. Ako ćemo tako gledati, onda sam imao samo jedan rok.
Govorim upravo o tome, 4 završna ispita. A ta 4x se odnose na to da student nema pravo u akademskoj godini 5x polagati ispit iz tog predmeta, već to mora napraviti u idućoj akademskoj godini.

Također, ako ćemo se igrati s riječima, i 3 je manje ili jednako četiri i 4 je manje ili jednako četiri, i ne vidim po čemu bi fakultet imao prednost tumačenja statuta ispred mene.

A što se tiče rokova, oni se odnose unutar iste akademske godine.

Kako ja ne mogu odgovarati ispit iz prvog semestra (zimski rok) u ljetnom roku, automatski to ide u iduću akademsku godinu. Ako ćemo tako gledati, onda sam imao samo jedan rok.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:38 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="punio4"]Također, ako ćemo se igrati s riječima, i 3 je manje ili jednako četiri i 4 je manje ili jednako četiri, i ne vidim po čemu bi fakultet imao prednost tumačenja statuta ispred mene.[/quote]

Ja niti ne kazem da su 3 ili 4 u koliziji sa Statutom; oni su svi uskladjeni s njim, a Fakultet bira koji ce odabrati. 8) Nigdje ne pise "morate dati koliko studenti traze, ali najvise cetiri". :)

[quote="punio4"]Kako ja ne mogu odgovarati ispit iz prvog semestra (zimski rok) u ljetnom roku, automatski to ide u iduću akademsku godinu. Ako ćemo tako gledati, onda sam imao samo jedan rok.[/quote]

Tocno tako. 8) Sto je i u skladu s clankom 72, stavak 2. ;)
punio4 (napisa):
Također, ako ćemo se igrati s riječima, i 3 je manje ili jednako četiri i 4 je manje ili jednako četiri, i ne vidim po čemu bi fakultet imao prednost tumačenja statuta ispred mene.


Ja niti ne kazem da su 3 ili 4 u koliziji sa Statutom; oni su svi uskladjeni s njim, a Fakultet bira koji ce odabrati. Cool Nigdje ne pise "morate dati koliko studenti traze, ali najvise cetiri". Smile

punio4 (napisa):
Kako ja ne mogu odgovarati ispit iz prvog semestra (zimski rok) u ljetnom roku, automatski to ide u iduću akademsku godinu. Ako ćemo tako gledati, onda sam imao samo jedan rok.


Tocno tako. Cool Sto je i u skladu s clankom 72, stavak 2. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:59 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A... Ha.
I što se sad tu da još napraviti?
Naime drugi put sam pao isti predmet.
Valjda imam pravo tražiti komisijski ispit? Ili ni to više nije opcija?
A... Ha.
I što se sad tu da još napraviti?
Naime drugi put sam pao isti predmet.
Valjda imam pravo tražiti komisijski ispit? Ili ni to više nije opcija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:42 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako si Bolonjac, svijecu na Kamenita vrata da se Fakultet ne predomisli i ne pocne provoditi pravilo (koje se na FERu navodno provodi) da nemas pravo daljnjeg studija na tom studiju ako si neki kolegij dva puta pao. :?

Komisiju, cini mi se, mozes traziti: napismeno i urudzbirano, max. 24 sata nakon samog ispita (tj. nakon sto su objavljene ocjene). 8) Uzmi ovo odokativno, a detalje potrazi u statutima Sveucilista i/ili PMF-MO. :)
Ako si Bolonjac, svijecu na Kamenita vrata da se Fakultet ne predomisli i ne pocne provoditi pravilo (koje se na FERu navodno provodi) da nemas pravo daljnjeg studija na tom studiju ako si neki kolegij dva puta pao. Confused

Komisiju, cini mi se, mozes traziti: napismeno i urudzbirano, max. 24 sata nakon samog ispita (tj. nakon sto su objavljene ocjene). Cool Uzmi ovo odokativno, a detalje potrazi u statutima Sveucilista i/ili PMF-MO. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 22:46 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ako si Bolonjac, svijecu na Kamenita vrata da se Fakultet ne predomisli i ne pocne provoditi pravilo (koje se na FERu navodno provodi) da nemas pravo daljnjeg studija na tom studiju ako si neki kolegij dva puta pao. :?
[/quote]

:shock: :shock: :shock:

Pa ja znam ljude koji 3. put sad slusaju C. :?
vsego (napisa):
Ako si Bolonjac, svijecu na Kamenita vrata da se Fakultet ne predomisli i ne pocne provoditi pravilo (koje se na FERu navodno provodi) da nemas pravo daljnjeg studija na tom studiju ako si neki kolegij dva puta pao. Confused


Shocked Shocked Shocked

Pa ja znam ljude koji 3. put sad slusaju C. Confused



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:52 ned, 24. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rekoh: stav Fakulteta (preciznije: VVSa) je da mi to necemo provoditi, ali:
1. cuo sam da je FER to provodio, pa prestao, pa sada opet provode ili namjeravaju uskoro (ne znam po kojoj osnovi, tj. gdje to pravilo pise). :?
2. pravilo postoji u radnoj verziji sveucilisnog Pravilnika o studiranju (koji bi trebao biti uskoro donesen, ako vec nije), mozda cak i kao "obavezno je takvog studenta iskljuciti sa studija", no nisam siguran... ima dva mjeseca da sam to citao i slao komentare. :)
Studenti imaju predstavnika u Senatu, pa bi mozda on mogao nesto reci na tu temu, samo mislim da rijetko posjecuje Forum. :?
Rekoh: stav Fakulteta (preciznije: VVSa) je da mi to necemo provoditi, ali:
1. cuo sam da je FER to provodio, pa prestao, pa sada opet provode ili namjeravaju uskoro (ne znam po kojoj osnovi, tj. gdje to pravilo pise). Confused
2. pravilo postoji u radnoj verziji sveucilisnog Pravilnika o studiranju (koji bi trebao biti uskoro donesen, ako vec nije), mozda cak i kao "obavezno je takvog studenta iskljuciti sa studija", no nisam siguran... ima dva mjeseca da sam to citao i slao komentare. Smile
Studenti imaju predstavnika u Senatu, pa bi mozda on mogao nesto reci na tu temu, samo mislim da rijetko posjecuje Forum. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:27 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@punio4: pravo na 4 izlaska na ispit odnosi se na studente koji dobiju potpis u indeks, cime nastavnik potvrdjuje ispunjenje obaveza. Kod nas potpis dobijes akko putem kolokvija, bliceva, zadaca i zavrsnog polozis kolegij. Dakle, za bolonjce na MO nisu potrebni ispitni rokovi, sto je u skladu sa Statutom (članak 72, stavak (2)).
@punio4: pravo na 4 izlaska na ispit odnosi se na studente koji dobiju potpis u indeks, cime nastavnik potvrdjuje ispunjenje obaveza. Kod nas potpis dobijes akko putem kolokvija, bliceva, zadaca i zavrsnog polozis kolegij. Dakle, za bolonjce na MO nisu potrebni ispitni rokovi, sto je u skladu sa Statutom (članak 72, stavak (2)).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 13:42 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]pravilo postoji u radnoj verziji sveucilisnog Pravilnika o studiranju (koji bi trebao biti uskoro donesen, ako vec nije), mozda cak i kao "obavezno je takvog studenta iskljuciti sa studija", no nisam siguran...[/quote]
Meni to nema veze sa zdravom pamecu, mislim ovdje kod nas pasti kolegij dva puta se moze vrlo lako. Dok recimo na drugim odsjecima PMF-a i drugim fakultetima studenti imaju rokove pa mogu izaci cak [b]8[/b] puta sa dva potpisa u indeksu. Dakle 2 != 8, zar ne? Dobro, kod nas jos imamo popravne, na koje dosta prosjecnih studenta izadje (iz kolegija koji im bas ne idu, a ovdje bas to i gledamo) bez da su imali usmeni, jer nisu skupili dovoljno da izadju na njega.
vsego (napisa):
pravilo postoji u radnoj verziji sveucilisnog Pravilnika o studiranju (koji bi trebao biti uskoro donesen, ako vec nije), mozda cak i kao "obavezno je takvog studenta iskljuciti sa studija", no nisam siguran...

Meni to nema veze sa zdravom pamecu, mislim ovdje kod nas pasti kolegij dva puta se moze vrlo lako. Dok recimo na drugim odsjecima PMF-a i drugim fakultetima studenti imaju rokove pa mogu izaci cak 8 puta sa dva potpisa u indeksu. Dakle 2 != 8, zar ne? Dobro, kod nas jos imamo popravne, na koje dosta prosjecnih studenta izadje (iz kolegija koji im bas ne idu, a ovdje bas to i gledamo) bez da su imali usmeni, jer nisu skupili dovoljno da izadju na njega.




Zadnja promjena: ivo34; 13:47 sri, 27. 2. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:47 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego je zaboravio napomenuti da je PMF-MO sluzbeno trazio micanje odredbe o najvise dva upisa istog kolegija iz radne verzije Pravilnika. Obrazlozenje je bilo upravo to da 2 upisa na nekim fakultetima znaci 8 izlazaka na ispit, a kod nas samo 2 izlaska.
vsego je zaboravio napomenuti da je PMF-MO sluzbeno trazio micanje odredbe o najvise dva upisa istog kolegija iz radne verzije Pravilnika. Obrazlozenje je bilo upravo to da 2 upisa na nekim fakultetima znaci 8 izlazaka na ispit, a kod nas samo 2 izlaska.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 13:49 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]vsego je zaboravio napomenuti da je PMF-MO sluzbeno trazio micanje odredbe o najvise dva upisa istog kolegija iz radne verzije Pravilnika. Obrazlozenje je bilo upravo to da 2 upisa na nekim fakultetima znaci 8 izlazaka na ispit, a kod nas samo 2 izlaska.[/quote]
E tako vec da. :)
krcko (napisa):
vsego je zaboravio napomenuti da je PMF-MO sluzbeno trazio micanje odredbe o najvise dva upisa istog kolegija iz radne verzije Pravilnika. Obrazlozenje je bilo upravo to da 2 upisa na nekim fakultetima znaci 8 izlazaka na ispit, a kod nas samo 2 izlaska.

E tako vec da. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:01 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

...sto nazalost ne znaci da ce se zahtjevu udovoljiti s obzirom da nas Sveuciliste u dobroj mjeri ignorira. Kao ni vsego, nemam pojma sto je bilo dalje s Pravilnikom.
...sto nazalost ne znaci da ce se zahtjevu udovoljiti s obzirom da nas Sveuciliste u dobroj mjeri ignorira. Kao ni vsego, nemam pojma sto je bilo dalje s Pravilnikom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 15:01 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]...sto nazalost ne znaci da ce se zahtjevu udovoljiti s obzirom da nas Sveuciliste u dobroj mjeri ignorira. Kao ni vsego, nemam pojma sto je bilo dalje s Pravilnikom.[/quote]

uzmimo pretpostavku da vas sveučilište izignorira tj ne prihvati vaš prijedlog. zar onda ne bi bilo pošteno da se to i promjeni, tj da nam se uvede više šansi? a ne da bude 2 napama 8...
krcko (napisa):
...sto nazalost ne znaci da ce se zahtjevu udovoljiti s obzirom da nas Sveuciliste u dobroj mjeri ignorira. Kao ni vsego, nemam pojma sto je bilo dalje s Pravilnikom.


uzmimo pretpostavku da vas sveučilište izignorira tj ne prihvati vaš prijedlog. zar onda ne bi bilo pošteno da se to i promjeni, tj da nam se uvede više šansi? a ne da bude 2 napama 8...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan