Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

FTP
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Fedmahn Kassad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2007. (12:40:11)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 9 - 16

PostPostano: 8:42 pon, 16. 4. 2007    Naslov: FTP Citirajte i odgovorite

Kako iz linux/unix praktikuma pristupiti preko FTP-a računalima? Čisto da se doma mogu poslat stvari a da nemoram ići na WIndows mašine? I zašto se zapravo nemože sa *nixxa na FTP a sa Wina može (ne računam BSD u 102)?
Kako iz linux/unix praktikuma pristupiti preko FTP-a računalima? Čisto da se doma mogu poslat stvari a da nemoram ići na WIndows mašine? I zašto se zapravo nemože sa *nixxa na FTP a sa Wina može (ne računam BSD u 102)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 9:42 pon, 16. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas ftp na studentu. Nalazi se na [tt]/usr/bin/ftp[/tt]. Pretpostavljam da ti je [tt]/usr/bin[/tt] u [tt]PATH[/tt]-u, takoda ti je dovoljno napisati samo [tt]ftp[/tt]. Dakle, nije istina da sa Un*x i GNU/Linux sustava nemas pristup ftp protokolu.
Imas ftp na studentu. Nalazi se na /usr/bin/ftp. Pretpostavljam da ti je /usr/bin u PATH-u, takoda ti je dovoljno napisati samo ftp. Dakle, nije istina da sa Un*x i GNU/Linux sustava nemas pristup ftp protokolu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 10:56 pon, 16. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Fedmahn: Možda si probao pristupiti direktno s računala u praktikumu 1. Vjerojatno je stvar u tome da prvo moraš pokrenuti [tt]ssh student[/tt].
@Fedmahn: Možda si probao pristupiti direktno s računala u praktikumu 1. Vjerojatno je stvar u tome da prvo moraš pokrenuti ssh student.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Fedmahn Kassad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2007. (12:40:11)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 9 - 16

PostPostano: 9:25 sri, 18. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, govorim o tome da kad upišem u firefox neku ftp stranicu neće raditi.
ftp://ftp.hr.debian.org na primjer ne učita ništa. No, probat ću preko ssh pa vam javim. Moguće da sam samo previše neispavan pa kontinuirano neš krivo radim.
Pa, govorim o tome da kad upišem u firefox neku ftp stranicu neće raditi.
ftp://ftp.hr.debian.org na primjer ne učita ništa. No, probat ću preko ssh pa vam javim. Moguće da sam samo previše neispavan pa kontinuirano neš krivo radim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:02 sri, 18. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

FTP direktno (osim prema studentu) ne radi niti iz jednog praktikuma; SSH na studenta je nuzan. :)
FTP direktno (osim prema studentu) ne radi niti iz jednog praktikuma; SSH na studenta je nuzan. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:30 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedno pitanje...

Kad se ulogiram na ftp pod svojim user name - om ( u nekom praktikumu na faxu ), u biti sam se ulogiro na racunalo na kojem jesam ( to jest mogu preko ftp -a raspolagati s podacima koji su mi na studentu ), pa na slide - u s vjezba mreza racunala ima par naredba koje mogu koristiti...

kolko sam shvatio neke naredbe imaju prefiks: l ( npr. lcd, lpwd... ) sto oznacava local ( tj. racunalo na kojem sam trenutno, a ne ono na koje sam se spojio prek ftp - a )
dok s naredbama bez tog prefiksa "secem" i radim na spojenom racunalu

Sad ne znam dal je ova pricica od odozgo tocna... pa bih molio potvrdu, jer kad se ulogiram na ftp -a ne rade mi naredbe na lokalnom racunalu ( lpwd, lcd... ) vrati mi: ?invalid command,

pa gdje sam fulao?

( edit.. radi mi lcd, al lpwd ne... zasto? )

jos jedno:

koristim scp (naredba):

scp za_prebaciti3.txt pr5-02@student: ~/predmeti

trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...
imam jedno pitanje...

Kad se ulogiram na ftp pod svojim user name - om ( u nekom praktikumu na faxu ), u biti sam se ulogiro na racunalo na kojem jesam ( to jest mogu preko ftp -a raspolagati s podacima koji su mi na studentu ), pa na slide - u s vjezba mreza racunala ima par naredba koje mogu koristiti...

kolko sam shvatio neke naredbe imaju prefiks: l ( npr. lcd, lpwd... ) sto oznacava local ( tj. racunalo na kojem sam trenutno, a ne ono na koje sam se spojio prek ftp - a )
dok s naredbama bez tog prefiksa "secem" i radim na spojenom racunalu

Sad ne znam dal je ova pricica od odozgo tocna... pa bih molio potvrdu, jer kad se ulogiram na ftp -a ne rade mi naredbe na lokalnom racunalu ( lpwd, lcd... ) vrati mi: ?invalid command,

pa gdje sam fulao?

( edit.. radi mi lcd, al lpwd ne... zasto? )

jos jedno:

koristim scp (naredba):

scp za_prebaciti3.txt pr5-02@student: ~/predmeti

trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:06 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]Sad ne znam dal je ova pricica od odozgo tocna... pa bih molio potvrdu, jer kad se ulogiram na ftp -a ne rade mi naredbe na lokalnom racunalu ( lpwd, lcd... ) vrati mi: ?invalid command,[/quote]

Ako stavis samo [tt]?[/tt], dobijes popis naredbi. "Lokalni [tt]pwd[/tt]" je, ako se ne varam, samo [tt]lcd[/tt] (bez argumenata).

[quote="Cobs"]scp za_prebaciti3.txt [color=red]pr5-02[/color]@student: ~/predmeti
trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...[/quote]

Fulao si login: na studentu se gotovo sigurno ne zoves pr5-02. ;)
Cobs (napisa):
Sad ne znam dal je ova pricica od odozgo tocna... pa bih molio potvrdu, jer kad se ulogiram na ftp -a ne rade mi naredbe na lokalnom racunalu ( lpwd, lcd... ) vrati mi: ?invalid command,


Ako stavis samo ?, dobijes popis naredbi. "Lokalni pwd" je, ako se ne varam, samo lcd (bez argumenata).

Cobs (napisa):
scp za_prebaciti3.txt pr5-02@student: ~/predmeti
trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...


Fulao si login: na studentu se gotovo sigurno ne zoves pr5-02. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:14 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ako stavis samo [tt]?[/tt], dobijes popis naredbi. "Lokalni [tt]pwd[/tt]" je, ako se ne varam, samo [tt]lcd[/tt] (bez argumenata).

[quote="Cobs"]scp za_prebaciti3.txt [color=red]pr5-02[/color]@student: ~/predmeti
trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...[/quote]

Fulao si login: na studentu se gotovo sigurno ne zoves pr5-02. ;)[/quote]

sa lcd me na lokalnom baci sam u lokalni home folder, a ovo sa scp -om to je na vjezbama bilo nesto kao da se spajamo na neko racunalo iz praktikuma i s njega uzimamo podatke... ali nemogu naravno garantirati za svoju ispravnost izraza jer sam vec zaboravio kak se tocno pise, al nesto u tom stilu je bilo sigurno... a i sad sam pogledo lpwd nije niti navedena kao naredba u ftp - u

edit: uspio sam se spojiti na komp prek scp - a sa username@ime_racunala
vsego (napisa):

Ako stavis samo ?, dobijes popis naredbi. "Lokalni pwd" je, ako se ne varam, samo lcd (bez argumenata).

Cobs (napisa):
scp za_prebaciti3.txt pr5-02@student: ~/predmeti
trazi me password, a zatim system password ??? na vjezbama nije bilo tih komplikacija...


Fulao si login: na studentu se gotovo sigurno ne zoves pr5-02. Wink


sa lcd me na lokalnom baci sam u lokalni home folder, a ovo sa scp -om to je na vjezbama bilo nesto kao da se spajamo na neko racunalo iz praktikuma i s njega uzimamo podatke... ali nemogu naravno garantirati za svoju ispravnost izraza jer sam vec zaboravio kak se tocno pise, al nesto u tom stilu je bilo sigurno... a i sad sam pogledo lpwd nije niti navedena kao naredba u ftp - u

edit: uspio sam se spojiti na komp prek scp - a sa username@ime_racunala




Zadnja promjena: Cobs; 14:20 sri, 7. 10. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:51 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad je već tema "živa", imam ja pitanje:

Kako se od doma spojiti na neki komp u praktikumu pa onda kompajlirat ?
Trebao bih Lapack, a njega nema na studentu, samo na računalima u pr1 i pr5 mislim :D

Hvala :D
Kad je već tema "živa", imam ja pitanje:

Kako se od doma spojiti na neki komp u praktikumu pa onda kompajlirat ?
Trebao bih Lapack, a njega nema na studentu, samo na računalima u pr1 i pr5 mislim Very Happy

Hvala Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 14:20 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Kad je već tema "živa", imam ja pitanje:

Kako se od doma spojiti na neki komp u praktikumu pa onda kompajlirat ?
Trebao bih Lapack, a njega nema na studentu, samo na računalima u pr1 i pr5 mislim :D

Hvala :D[/quote]

tesko, mozda cak i nikako :(

inace, lapack se jednostavno instalira na bilo koju linux masinu.
ukoliko si win korisnik stavi [b]virtualbox[/b] i podigni neki linux kao virtualnu masinu.
Luuka (napisa):
Kad je već tema "živa", imam ja pitanje:

Kako se od doma spojiti na neki komp u praktikumu pa onda kompajlirat ?
Trebao bih Lapack, a njega nema na studentu, samo na računalima u pr1 i pr5 mislim Very Happy

Hvala Very Happy


tesko, mozda cak i nikako Sad

inace, lapack se jednostavno instalira na bilo koju linux masinu.
ukoliko si win korisnik stavi virtualbox i podigni neki linux kao virtualnu masinu.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:32 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.

@Cobs: Sto se FTPa tice, mozda ovisi o sustavu; meni uredno [tt]lcd[/tt] bez argumenata samo ispise aktivni lokalni direktorij. Workaround: mozes s naredbom [tt]![/tt] "iskociti" u shell i vidjeti gdje si.
@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.

@Cobs: Sto se FTPa tice, mozda ovisi o sustavu; meni uredno lcd bez argumenata samo ispise aktivni lokalni direktorij. Workaround: mozes s naredbom ! "iskociti" u shell i vidjeti gdje si.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:51 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.[/quote]

Dakle ssh na studenta, pa od tamo ssh na pr1-02 ili tako nešto? Kako točno?

A što se tiče instalacije lapacka na win mašinu, nije uspjelo (probo sa cygwinom), eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje :D
vsego (napisa):
@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.


Dakle ssh na studenta, pa od tamo ssh na pr1-02 ili tako nešto? Kako točno?

A što se tiče instalacije lapacka na win mašinu, nije uspjelo (probo sa cygwinom), eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:04 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="vsego"]@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.[/quote]
Dakle ssh na studenta, pa od tamo ssh na pr1-02 ili tako nešto? Kako točno?[/quote]

Tocno tako; paralelci to rade s Praktikumom 2. Dakle:
1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, [tt]ssh login[i][/i]@student.math.hr[/tt] pod Lin),
2. [tt]ssh pr1-02[/tt] ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)

[quote="Luuka"]A što se tiče instalacije lapacka na win mašinu, nije uspjelo (probo sa cygwinom), eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje :D[/quote]

Dignes virtualnu masinu i pod njom Linux (ili dual boot u Linux).
Luuka (napisa):
vsego (napisa):
@Luuka: Mislim da je SSH na racunala u Pr1 moguc, ali samo sa studenta. Koristis svoj uobicajeni username i password.

Dakle ssh na studenta, pa od tamo ssh na pr1-02 ili tako nešto? Kako točno?


Tocno tako; paralelci to rade s Praktikumom 2. Dakle:
1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, ssh login@student.math.hr pod Lin),
2. ssh pr1-02 ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)

Luuka (napisa):
A što se tiče instalacije lapacka na win mašinu, nije uspjelo (probo sa cygwinom), eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje Very Happy


Dignes virtualnu masinu i pod njom Linux (ili dual boot u Linux).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:17 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, [tt]ssh login[i][/i]@student.math.hr[/tt] pod Lin),
2. [tt]ssh pr1-02[/tt] ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)[/quote]

pita me još terminal type, ja stavio linux, i prošlo :D

Uglavnom, radi :D
Hvala :D
vsego (napisa):

1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, ssh login@student.math.hr pod Lin),
2. ssh pr1-02 ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)


pita me još terminal type, ja stavio linux, i prošlo Very Happy

Uglavnom, radi Very Happy
Hvala Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 18:45 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Tocno tako; paralelci to rade s Praktikumom 2. Dakle:
1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, [tt]ssh login[i][/i]@student.math.hr[/tt] pod Lin),
2. [tt]ssh pr1-02[/tt] ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)
[/quote]

sto sada racunala rade cijeli dan? nisam znao :oops:
vsego (napisa):

Tocno tako; paralelci to rade s Praktikumom 2. Dakle:
1. SSH na studenta (PuTTY pod Win, ssh login@student.math.hr pod Lin),
2. ssh pr1-02 ili kako se vec masina zove (login ti je isti kao na studentu, pa ga ne trebas posebno navoditi)


sto sada racunala rade cijeli dan? nisam znao Embarassed



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:55 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda i ne, ne znam. :neznam:

Ja znam da su me neki zicali da im masine u Pr2 rebootam u Linux cim su studenti gotovi s Win, bas zato jer se koristilo za paralelu. A [b]mislim[/b] da su masine znale raditi i vikendima, pa onda valjda i po noci.

Mozda WOL ili tako neka smicalica?

Neka Luuka javi kad sazna. :blista:
Mozda i ne, ne znam. Ja to stvarno ne znam

Ja znam da su me neki zicali da im masine u Pr2 rebootam u Linux cim su studenti gotovi s Win, bas zato jer se koristilo za paralelu. A mislim da su masine znale raditi i vikendima, pa onda valjda i po noci.

Mozda WOL ili tako neka smicalica?

Neka Luuka javi kad sazna. Reklamiram neku zubnu pastu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 19:15 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]... eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje[/quote]

clapack radi s visual studijem, provjereno ;)
Luuka (napisa):
... eventualno bi se moglo nešto napravit sa Visual Studiom koji mi je mutav za korištenje


clapack radi s visual studijem, provjereno Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:36 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Neka Luuka javi kad sazna. :blista:[/quote]

Koliko ja znam, automatski se gase u 21:00. A čuh da je bila neka inicijativa da se oni u Pr2 ostave da rade, ali ne znam što je odlučeno (i da uopće je odlučeno, i da li je uopće bila molba) :D
vsego (napisa):

Neka Luuka javi kad sazna. Reklamiram neku zubnu pastu


Koliko ja znam, automatski se gase u 21:00. A čuh da je bila neka inicijativa da se oni u Pr2 ostave da rade, ali ne znam što je odlučeno (i da uopće je odlučeno, i da li je uopće bila molba) Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 21:08 sri, 7. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apropos LAPACK:

Na Windows mashinama moze se instalirati Intel MKL.
Izmedju ostalog, sadrzi optimizirane BLAS i LAPACK rutine za Fortran i C.
Catch je u tome sto MKL za Windowse kosta (za Linux je besplatan u akademske svrhe).
No, moze se skinuti probna verzija (jednako funkcionalna kao i puna), samo traje 30 dana.
Ako je to dosta, super.

Na mashinama u praktikumima:
Mozete sami kompajlirati netlib LAPACK za Linux, nije tesko.

Na studentu:
To je zericu kompliciranije, ali nije neostvarivo.
Budite svjesni o kojoj se arhitekturi i OSu radi (da ne raspisujem javno, [tt]uname -a[/tt] ce reci svasta).
Apropos LAPACK:

Na Windows mashinama moze se instalirati Intel MKL.
Izmedju ostalog, sadrzi optimizirane BLAS i LAPACK rutine za Fortran i C.
Catch je u tome sto MKL za Windowse kosta (za Linux je besplatan u akademske svrhe).
No, moze se skinuti probna verzija (jednako funkcionalna kao i puna), samo traje 30 dana.
Ako je to dosta, super.

Na mashinama u praktikumima:
Mozete sami kompajlirati netlib LAPACK za Linux, nije tesko.

Na studentu:
To je zericu kompliciranije, ali nije neostvarivo.
Budite svjesni o kojoj se arhitekturi i OSu radi (da ne raspisujem javno, uname -a ce reci svasta).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 20:54 čet, 10. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

je zna iko jeli ovaj ssh + ime_mašine još uvik radi?
i, ako da, je iko zna imena kompova u rp1? :D
je zna iko jeli ovaj ssh + ime_mašine još uvik radi?
i, ako da, je iko zna imena kompova u rp1? Very Happy



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan