Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Latex ljuske za diplomski rad (stari studiji)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:43 čet, 27. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam te stvari napamet, ali mozes prosetati do knjiznice i zamoliti neki od novijih diplomskih (dakle, od ove ili prosle godine), pa tamo pogledati sto te zanima.
Ne znam te stvari napamet, ali mozes prosetati do knjiznice i zamoliti neki od novijih diplomskih (dakle, od ove ili prosle godine), pa tamo pogledati sto te zanima.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:19 čet, 27. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

I gotovo sigurno se ne popunjava povjerenstvo na kompu (prije uveza) - jer to je nesto dosta podlozno 'visim silama'. Npr, ti upises svoja tri clana, neki zaglavi u prometu na Savskoj i ulijece zamjena.

Dakle, tu bi trebale ostati crte, kako i je predvidjeno.

Ljuska za diplomski za bolonjske studente je jedan fajl koji se popunjava redom, ako me sjecanje dobro sluzi.

Po ovome sto pita, meni izgleda da [b]rat in a cage[/b] pita za stare studente, a za to ti je dovoljno pogledati bilo koji diplomski.
Kod mene je:
korice (fax, naslov, ja, zagreb)
prva strana (fax, naslov, ja, voditelj, zagreb)
povjerenstvo
sadrzaj pa nadalje

Al slobodno provjeri sa nekim drugim diplomskim, ili najbolje - sa mentorom :)


edit: uostalom, ovo je topic za ljusku koju je GauSs_ slozio, za stare studente :)
I gotovo sigurno se ne popunjava povjerenstvo na kompu (prije uveza) - jer to je nesto dosta podlozno 'visim silama'. Npr, ti upises svoja tri clana, neki zaglavi u prometu na Savskoj i ulijece zamjena.

Dakle, tu bi trebale ostati crte, kako i je predvidjeno.

Ljuska za diplomski za bolonjske studente je jedan fajl koji se popunjava redom, ako me sjecanje dobro sluzi.

Po ovome sto pita, meni izgleda da rat in a cage pita za stare studente, a za to ti je dovoljno pogledati bilo koji diplomski.
Kod mene je:
korice (fax, naslov, ja, zagreb)
prva strana (fax, naslov, ja, voditelj, zagreb)
povjerenstvo
sadrzaj pa nadalje

Al slobodno provjeri sa nekim drugim diplomskim, ili najbolje - sa mentorom Smile


edit: uostalom, ovo je topic za ljusku koju je GauSs_ slozio, za stare studente Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 7:10 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

e hvala nesi, upravo to je ono sto me zanimalo. dakle ustvari je redom ko u ljusci :)
e hvala nesi, upravo to je ono sto me zanimalo. dakle ustvari je redom ko u ljusci Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 21:44 ned, 15. 8. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gotov sam sa diplomskim, ali imam jedan problem, naime iznad druge stranice uvoda mi ispisuje SADRŽAJ (znači tu riječ, ne cijeli sadržaj). Koristim ljusku ovu s faksa i zbilja nemam pojma kako da to maknem niti zašto se to pojavljuje. Jedna frendica je rekla da je pokrenula na Linuxu latex kod i da je riješila problem odnosno nije joj se više pojavljivalo, ali ja nemam Linux već Windowse i ne znam kako da to maknem.

Ne znam jel možda ima nešto da kad mi napravi pdf da izbrišem u pdf fileu tu nepotrebnu riječ??

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.
Gotov sam sa diplomskim, ali imam jedan problem, naime iznad druge stranice uvoda mi ispisuje SADRŽAJ (znači tu riječ, ne cijeli sadržaj). Koristim ljusku ovu s faksa i zbilja nemam pojma kako da to maknem niti zašto se to pojavljuje. Jedna frendica je rekla da je pokrenula na Linuxu latex kod i da je riješila problem odnosno nije joj se više pojavljivalo, ali ja nemam Linux već Windowse i ne znam kako da to maknem.

Ne znam jel možda ima nešto da kad mi napravi pdf da izbrišem u pdf fileu tu nepotrebnu riječ??

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m00nblade
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2005. (13:26:10)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 8:54 pon, 16. 8. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

U datoteci diplomski.sty, u definiciji okoline intro, umjesto \@mkboth stavi
\markboth:

Prije:
[code:1]
\newenvironment{intro}
{\chapter*{Uvod}%
\@mkboth{UVOD}{UVOD}%
}{\addcontentsline{toc}{chapter}{Uvod}}
[/code:1]

Poslije:
[code:1]
\newenvironment{intro}
{\chapter*{Uvod}%
\markboth{UVOD}{UVOD}%
}{\addcontentsline{toc}{chapter}{Uvod}}
[/code:1]
U datoteci diplomski.sty, u definiciji okoline intro, umjesto \@mkboth stavi
\markboth:

Prije:
Kod:

\newenvironment{intro}
     {\chapter*{Uvod}%
      \@mkboth{UVOD}{UVOD}%
      }{\addcontentsline{toc}{chapter}{Uvod}}


Poslije:
Kod:

\newenvironment{intro}
     {\chapter*{Uvod}%
      \markboth{UVOD}{UVOD}%
      }{\addcontentsline{toc}{chapter}{Uvod}}



_________________
Real programmers don't comment their code. If it was hard to write, it should be hard to read.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 12:05 pon, 16. 8. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlično, puno ti hvala!
Odlično, puno ti hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rearea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2007. (11:29:13)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb

PostPostano: 21:52 sri, 3. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Zna li netko kako u ljusci A izbrisati "Poglavlje X" ispred naslova poglavlja, tj kako dobiti samo redni broj i ime poglavlja?
Hvala
Pozdrav!
Zna li netko kako u ljusci A izbrisati "Poglavlje X" ispred naslova poglavlja, tj kako dobiti samo redni broj i ime poglavlja?
Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 23:31 sri, 3. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rearea"]Pozdrav!
Zna li netko kako u ljusci A izbrisati "Poglavlje X" ispred naslova poglavlja, tj kako dobiti samo redni broj i ime poglavlja?
Hvala[/quote]

nije bas najjednostavnije, barem ne na nacin na koji ja znam. pogledaj u ljusci B kako je definiran izgled i prilagodi sebi
rearea (napisa):
Pozdrav!
Zna li netko kako u ljusci A izbrisati "Poglavlje X" ispred naslova poglavlja, tj kako dobiti samo redni broj i ime poglavlja?
Hvala


nije bas najjednostavnije, barem ne na nacin na koji ja znam. pogledaj u ljusci B kako je definiran izgled i prilagodi sebi



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:31 čet, 4. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jednostavno rjesenje je da se koristi \documentclass{article} stil (umjesto book, report ili sto je vec u ljusci).
Jednostavno rjesenje je da se koristi \documentclass{article} stil (umjesto book, report ili sto je vec u ljusci).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:31 pet, 22. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skinula sam ljusku sa foruma, ali kad to sve stavim u WinEdt 6.0 javlja mi ovu grešku:

! Missing $ inserted
<inserted text>
$
include {include/diplomski_naslovnica}
?

MOže mi netko pomoć oko toga?
Skinula sam ljusku sa foruma, ali kad to sve stavim u WinEdt 6.0 javlja mi ovu grešku:

! Missing $ inserted
<inserted text>
$
include {include/diplomski_naslovnica}
?

MOže mi netko pomoć oko toga?


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:37 pet, 22. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispred [tt]include[/tt] ti treba backslash, inace to ne procesira kao naredbu, pa ovo [tt]_[/tt] tretira kao subscript (sto ide samo u math modu).
Ispred include ti treba backslash, inace to ne procesira kao naredbu, pa ovo _ tretira kao subscript (sto ide samo u math modu).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:04 pet, 22. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, super to sad radi kako treba,ali imam dalje problem...

("D:...\Diplomski\input_Section/diplomski_Section-1p1.tex"

! Too many } 's .

?
Hvala, super to sad radi kako treba,ali imam dalje problem...

("D:...\Diplomski\input_Section/diplomski_Section-1p1.tex"

! Too many } 's .

?


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:31 pet, 22. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, ocito je... imas negdje [tt]}[/tt] bez da joj je prethodila [tt]{[/tt]. Ovako napamet je tesko reci nesto pametnije.

Mozda si negdje htjela staviti da ti se prikaze bas zagrada; onda to ide [tt]\}[/tt] jer [tt]}[/tt] uvijek znaci "zatvori cjelinu" i mora biti upareno s prethodnom .[tt]{[/tt]
Pa, ocito je... imas negdje } bez da joj je prethodila {. Ovako napamet je tesko reci nesto pametnije.

Mozda si negdje htjela staviti da ti se prikaze bas zagrada; onda to ide \} jer } uvijek znaci "zatvori cjelinu" i mora biti upareno s prethodnom .{



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
angelika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2011. (17:26:51)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 9:56 pet, 21. 7. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,
pišem diplomski i skinula sam latex ljusku sa službene stranice. Kada pređem na drugu stranicu uvoda, na vrhu stranice se pokaže 2 i [i]Sadržaj[/i], a margine su "pomaknute". Vidjela sam da [i]Sadržaj[/i] mogu zamijeniti sa [i]Uvod[/i], ali kako staviti da 2 piše na dnu stranice na sredini i kako poravnati margine da budu iste kao i na prvoj stranici uvoda? Ovu dvojku još mogu preživjeti :D ali mi margine jako smetaju. :?
Pozdrav,
pišem diplomski i skinula sam latex ljusku sa službene stranice. Kada pređem na drugu stranicu uvoda, na vrhu stranice se pokaže 2 i Sadržaj, a margine su "pomaknute". Vidjela sam da Sadržaj mogu zamijeniti sa Uvod, ali kako staviti da 2 piše na dnu stranice na sredini i kako poravnati margine da budu iste kao i na prvoj stranici uvoda? Ovu dvojku još mogu preživjeti Very Happy ali mi margine jako smetaju. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:19 pet, 21. 7. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Autor ljuske je predvidio obostrano printanje te se stoga margine pomicu. To je bitno kod kasnijeg uvezivanja zbog dvije stvari:
[list]* da se ostavi dovoljno mjesta za uvez
* da nakon uvezivanja tekst bude centriran, tj. da unutarnje margine odgovaraju vanjskima. Pogledaj npr. [url=https://support.content.office.net/en-us/media/871e34b9-492f-4d37-b17e-1b6992b4b3d7.gif]ovdje[/url] na sto mislim.
[/list:u]
Ako planiras printati obostrano, bolje je ostaviti margine kako jesu. Ako zelis prebaciti na jednostrano zamijeni twoside sa oneside u
[code:1]\documentclass[a4paper,twoside,12pt]{memoir}[/code:1]
Ako ti se to i dalje nece svidjati, preporucam da pogledas ili dokumentaciju klase [tt]memoir[/tt] ili paket [tt]geometry[/tt] u kojemu lako mozes podesiti margine.

Headerima, footerima i pozicijom broja stranice upravlja ova komanda:
[code:1]\pagestyle{headings}[/code:1]
Tu mozes promijeniti headings u npr. plain, ali onda gubis headere. Mozda postoji vec ugradjen stil koji bi tebi odgovarao (to ces morati googlati), no ako zelis vise kontrole, pogledaj dokumentaciju paketa [tt]fancyhdr[/tt]. Takodjer mozes pogledati dokumentaciju klase [tt]memoir[/tt].
Autor ljuske je predvidio obostrano printanje te se stoga margine pomicu. To je bitno kod kasnijeg uvezivanja zbog dvije stvari:
    * da se ostavi dovoljno mjesta za uvez
    * da nakon uvezivanja tekst bude centriran, tj. da unutarnje margine odgovaraju vanjskima. Pogledaj npr. ovdje na sto mislim.

Ako planiras printati obostrano, bolje je ostaviti margine kako jesu. Ako zelis prebaciti na jednostrano zamijeni twoside sa oneside u
Kod:
\documentclass[a4paper,twoside,12pt]{memoir}

Ako ti se to i dalje nece svidjati, preporucam da pogledas ili dokumentaciju klase memoir ili paket geometry u kojemu lako mozes podesiti margine.

Headerima, footerima i pozicijom broja stranice upravlja ova komanda:
Kod:
\pagestyle{headings}

Tu mozes promijeniti headings u npr. plain, ali onda gubis headere. Mozda postoji vec ugradjen stil koji bi tebi odgovarao (to ces morati googlati), no ako zelis vise kontrole, pogledaj dokumentaciju paketa fancyhdr. Takodjer mozes pogledati dokumentaciju klase memoir.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
angelika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2011. (17:26:51)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 13:48 pet, 21. 7. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam razmišljala toliko unaprijed da bi mi palo napamet da su margine namještene zbog uveza. U planu je obostrano printanje, pa onda neću raditi previše izmjena. Hvala na odgovoru :)
Nisam razmišljala toliko unaprijed da bi mi palo napamet da su margine namještene zbog uveza. U planu je obostrano printanje, pa onda neću raditi previše izmjena. Hvala na odgovoru Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 23:52 sub, 16. 9. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="angelika"]U planu je obostrano printanje, pa onda neću raditi previše izmjena[/quote]

Vecina ljudi ipak printa jednostrano jer nema dovoljno stranica da hrbat bude dovoljno sirok da stane ime i prezime.
angelika (napisa):
U planu je obostrano printanje, pa onda neću raditi previše izmjena


Vecina ljudi ipak printa jednostrano jer nema dovoljno stranica da hrbat bude dovoljno sirok da stane ime i prezime.



_________________
U kuvanu vodu staviti stori kruv na kockice, dodati ulje, suo i narizanoga luka. Pomišati i isti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan