Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

REFERENDUM (studij)
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 20:17 pet, 1. 6. 2007    Naslov: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Poštovani kolege i kolegice![/color]

Najvjerojatnije ste vidjeli kako na službenom rasporedu kolokvija piše da su popravni svih kolokvija iz svih kolegija u 9. mjesecu, što joj nije u potpunosti službeno potvrđeno (profesor Nakić kaže), ali najvjerojatnije će tako biti. To znači da ne postoji nešto kao prošli semestar ili kao prošle godine, tj. krajem 6., odnosno početkom 7. mjeseca popravni, pa ako padneš nešto pišeš molbu (prošle godine za 2, a prošli semestar za 1 ) popravni iz određenih (određenog) kolegija, te moraju biti ispunjeni i neki uvjeti da bi se molba odobrila.

U jednu ruku, ako moramo biti ograničeni samo na jedan rok (odnosno popravni kako se to službeno po bolonji kod nas zove), tada mislim da ćemo se svi složiti kako je puno, puno bolje da su nam taj rok (popravni) stavili u 9. mjesecu, pa imamo dosta više vremena za učenje kako bi uspjeli položiti te ispite. No otvorio sam ovu temu (zapravo REFERENDUM) kako biste se izjasnili podržavate li da pokušamo izboriti nešto kao što je bilo prošle godine, samo bez dopunske nastave.

Jednostavno rečeno, tražimo da imamo popravni početkom 7., i još jedan popravni (iz najviše dva kolegija, jer sigurno nema smisla da više zahtijevamo) početkom, odnosno sredinom 9. mjeseca. Znači, jednostavno zahtijevamo 2 roka (tako bi to nekako zvučalo po starom sistemu), jer mislim da ćemo se složiti kako rijetko koji faks (možda čak niti jedan, najvjerojatnije ni unutar drugih PMF-ovih odsjeka) ima ovako malo, mislim da mogu slobodno reći, premalo rokova.

[size=18]Stoga, jeste li ZA ili PROTIV toga da zahtijevamo odobravanje 2 popravna, jedan početkom 7., a drugi početkom 9. mjeseca??? [/size]
[color=darkred]
Hvala Vam na podršci i razumijevanju[/color]
Poštovani kolege i kolegice!

Najvjerojatnije ste vidjeli kako na službenom rasporedu kolokvija piše da su popravni svih kolokvija iz svih kolegija u 9. mjesecu, što joj nije u potpunosti službeno potvrđeno (profesor Nakić kaže), ali najvjerojatnije će tako biti. To znači da ne postoji nešto kao prošli semestar ili kao prošle godine, tj. krajem 6., odnosno početkom 7. mjeseca popravni, pa ako padneš nešto pišeš molbu (prošle godine za 2, a prošli semestar za 1 ) popravni iz određenih (određenog) kolegija, te moraju biti ispunjeni i neki uvjeti da bi se molba odobrila.

U jednu ruku, ako moramo biti ograničeni samo na jedan rok (odnosno popravni kako se to službeno po bolonji kod nas zove), tada mislim da ćemo se svi složiti kako je puno, puno bolje da su nam taj rok (popravni) stavili u 9. mjesecu, pa imamo dosta više vremena za učenje kako bi uspjeli položiti te ispite. No otvorio sam ovu temu (zapravo REFERENDUM) kako biste se izjasnili podržavate li da pokušamo izboriti nešto kao što je bilo prošle godine, samo bez dopunske nastave.

Jednostavno rečeno, tražimo da imamo popravni početkom 7., i još jedan popravni (iz najviše dva kolegija, jer sigurno nema smisla da više zahtijevamo) početkom, odnosno sredinom 9. mjeseca. Znači, jednostavno zahtijevamo 2 roka (tako bi to nekako zvučalo po starom sistemu), jer mislim da ćemo se složiti kako rijetko koji faks (možda čak niti jedan, najvjerojatnije ni unutar drugih PMF-ovih odsjeka) ima ovako malo, mislim da mogu slobodno reći, premalo rokova.

Stoga, jeste li ZA ili PROTIV toga da zahtijevamo odobravanje 2 popravna, jedan početkom 7., a drugi početkom 9. mjeseca???

Hvala Vam na podršci i razumijevanju




Zadnja promjena: iaugust; 22:17 pet, 1. 6. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 21:07 pet, 1. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao prvo, znamo mi čitati i crna slova uobičajene veličine

ja sam protiv (zahtjevanja), misilm da su nam već dali uslugu prebacivši popravni na 9. mjesec, a ako profesori hoće organizirati i jedan u 7. mjesecu, onda sam za (a sumnjam da hoće).
kao prvo, znamo mi čitati i crna slova uobičajene veličine

ja sam protiv (zahtjevanja), misilm da su nam već dali uslugu prebacivši popravni na 9. mjesec, a ako profesori hoće organizirati i jedan u 7. mjesecu, onda sam za (a sumnjam da hoće).



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 21:19 pet, 1. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno se ispričavam zbog početne veličine i boje fonta, smatrao sam kako se radi o prilično bitnoj stvari, pa sam mislio da bi drukčija boja i veličina bile (recimo) prikladne

[color=darkred]sorry[/color] :oops:
iskreno se ispričavam zbog početne veličine i boje fonta, smatrao sam kako se radi o prilično bitnoj stvari, pa sam mislio da bi drukčija boja i veličina bile (recimo) prikladne

sorry Embarassed




Zadnja promjena: iaugust; 22:17 pet, 1. 6. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:00 pet, 1. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj se mene tiče: daj šta daš!
Ma da su mi svi kolokviji isti dan i u isto vrijeme sve ih prolazim! Ne pada mi na pamet i drugu godinu studirati 3 godine! :D
Kaj se mene tiče: daj šta daš!
Ma da su mi svi kolokviji isti dan i u isto vrijeme sve ih prolazim! Ne pada mi na pamet i drugu godinu studirati 3 godine! Very Happy



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:38 pet, 1. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[quote="iaugust"]mislim da ćemo se složiti kako rijetko koji faks (možda čak niti jedan, najvjerojatnije ni unutar drugih PMF-ovih odsjeka) ima ovako malo, mislim da mogu slobodno reći, premalo rokova[/quote]

PMF-ovi odsjeci, za razliku od PMF-MO, nisu ukinuli ispitne rokove za bolonjce. MO nije jedini fakultet koji na taj nacin provodi bolonju, npr. na FER-u je isto. U takvom sistemu radi se tokom semestra, kad semestar zavrsi zakljucuju se ocjene, a tko ne polozi ide iz pocetka iduce godine.

Mozemo sada lamentirati da je prije bilo bolje i da su studenti vise naucili, ali jedna stvar je ocita. Sveuciliste je u svojem Statutu napisalo da se sljedeca godina redovito upisuje kad su polozeni svi ispiti iz prethodne. Ovo je [b]jedini[/b] nacin na koji ce to postici iole znacajniji broj studenata. Prije su gotovo svi prenosili ispit-dva iz prethodne godine, puno studenata i znatno vise od toga. Ako je cilj reforme ubrzati prolazak kroz studij, ovo je korak u pravom smjeru kojeg ce prije ili kasnije napraviti i ostali fakulteti.

Mislim da tvoj referendum nema puno sanse za uspjeh. Ispitnih rokova vise nema i nece ih biti, a ovi popravci sluze tome da propustimo studente kojima malo fali i donekle smanjimo broj ponavljaca kolegija.
iaugust (napisa):
mislim da ćemo se složiti kako rijetko koji faks (možda čak niti jedan, najvjerojatnije ni unutar drugih PMF-ovih odsjeka) ima ovako malo, mislim da mogu slobodno reći, premalo rokova


PMF-ovi odsjeci, za razliku od PMF-MO, nisu ukinuli ispitne rokove za bolonjce. MO nije jedini fakultet koji na taj nacin provodi bolonju, npr. na FER-u je isto. U takvom sistemu radi se tokom semestra, kad semestar zavrsi zakljucuju se ocjene, a tko ne polozi ide iz pocetka iduce godine.

Mozemo sada lamentirati da je prije bilo bolje i da su studenti vise naucili, ali jedna stvar je ocita. Sveuciliste je u svojem Statutu napisalo da se sljedeca godina redovito upisuje kad su polozeni svi ispiti iz prethodne. Ovo je jedini nacin na koji ce to postici iole znacajniji broj studenata. Prije su gotovo svi prenosili ispit-dva iz prethodne godine, puno studenata i znatno vise od toga. Ako je cilj reforme ubrzati prolazak kroz studij, ovo je korak u pravom smjeru kojeg ce prije ili kasnije napraviti i ostali fakulteti.

Mislim da tvoj referendum nema puno sanse za uspjeh. Ispitnih rokova vise nema i nece ih biti, a ovi popravci sluze tome da propustimo studente kojima malo fali i donekle smanjimo broj ponavljaca kolegija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Dixieland
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2005. (17:17:09)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Ispod Sunca zlatnoga....

PostPostano: 11:32 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]PMF-ovi odsjeci, za razliku od PMF-MO, nisu ukinuli ispitne rokove za bolonjce. MO nije jedini fakultet koji na taj nacin provodi bolonju, npr. na FER-u je isto. U takvom sistemu radi se tokom semestra, kad semestar zavrsi zakljucuju se ocjene, a tko ne polozi ide iz pocetka iduce godine.[/quote]

Na Fer-u nije isto... kao prvo nemaju usmeni!!! Ne kažen da ga mi ne bi trebali imati, dapače, nego su dvije prilike za usmeni premalo!
Uostalom na fer-u imaju puno više načina da skupe bodove za prolaz (školske zadaće, domaće zadaće, međuispiti, završni,...) dok mi imamo samo dva kolokvija, i to ako jedan padneš... nema smisla izlazit na drugi! (govorim za prof. smjer)
krcko (napisa):
PMF-ovi odsjeci, za razliku od PMF-MO, nisu ukinuli ispitne rokove za bolonjce. MO nije jedini fakultet koji na taj nacin provodi bolonju, npr. na FER-u je isto. U takvom sistemu radi se tokom semestra, kad semestar zavrsi zakljucuju se ocjene, a tko ne polozi ide iz pocetka iduce godine.


Na Fer-u nije isto... kao prvo nemaju usmeni!!! Ne kažen da ga mi ne bi trebali imati, dapače, nego su dvije prilike za usmeni premalo!
Uostalom na fer-u imaju puno više načina da skupe bodove za prolaz (školske zadaće, domaće zadaće, međuispiti, završni,...) dok mi imamo samo dva kolokvija, i to ako jedan padneš... nema smisla izlazit na drugi! (govorim za prof. smjer)



_________________
And it makes me wonder...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:58 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto znaci "pasti [b]jedan[/b] kolokvij"? :-k Ne gleda li se na svim kolegijima (pricam o [b]ovoj[/b] akademskoj godini) suma oba kolokvija? :-s
Sto znaci "pasti jedan kolokvij"? Think Ne gleda li se na svim kolegijima (pricam o ovoj akademskoj godini) suma oba kolokvija? Eh?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 13:36 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto znaci "pasti [b]jedan[/b] kolokvij"? :-k Ne gleda li se na svim kolegijima (pricam o [b]ovoj[/b] akademskoj godini) suma oba kolokvija? :-s[/quote]

Ne, recimo za konstruktivne metode u geometriji ako iz prvog kolokvija nisi skupio 23 boda (zajedno s jednim blicom) nemas pravo izlaza na drugi kolokvij, prakticki, znam dvoje ljudi koju nisi ostvarili taj bodovni prag i ne mogu izaci na drugi kolokvij tako da sada uopce ne idu na predavanja ni na vjezbe jer smatraju da su pali taj kolegij, a jos nismo nista culi tko ce imati pravo izaci (iz tog kolegija) na onaj popravni u 9mj o kojemu se toliko prica.
Jer na konstruktivnima mozes za dolazenje na predavanja i vjezbe (zajedno) osvojiti nekih 6 dodatnih bodova koji ce takodjer ulazizi u onaj prag od 46bodova za prolazak kolegija.
Znaci iz tog kolegija na prvome smo morali imati 23boda, na drugome kolokviju cemo izgleda morati imati 8 bodova i ostalo do 46 moramo skupiti ili na blicevima ili na nekim kao dodatnim zadatcima ili na dodatnim bodovima iz dolazenja na nastavu. Uglavnom tko nema 23 boda iz prvog kolokvij nema pravo izlaska na drugi kolokvij.
vsego (napisa):
Sto znaci "pasti jedan kolokvij"? Think Ne gleda li se na svim kolegijima (pricam o ovoj akademskoj godini) suma oba kolokvija? Eh?


Ne, recimo za konstruktivne metode u geometriji ako iz prvog kolokvija nisi skupio 23 boda (zajedno s jednim blicom) nemas pravo izlaza na drugi kolokvij, prakticki, znam dvoje ljudi koju nisi ostvarili taj bodovni prag i ne mogu izaci na drugi kolokvij tako da sada uopce ne idu na predavanja ni na vjezbe jer smatraju da su pali taj kolegij, a jos nismo nista culi tko ce imati pravo izaci (iz tog kolegija) na onaj popravni u 9mj o kojemu se toliko prica.
Jer na konstruktivnima mozes za dolazenje na predavanja i vjezbe (zajedno) osvojiti nekih 6 dodatnih bodova koji ce takodjer ulazizi u onaj prag od 46bodova za prolazak kolegija.
Znaci iz tog kolegija na prvome smo morali imati 23boda, na drugome kolokviju cemo izgleda morati imati 8 bodova i ostalo do 46 moramo skupiti ili na blicevima ili na nekim kao dodatnim zadatcima ili na dodatnim bodovima iz dolazenja na nastavu. Uglavnom tko nema 23 boda iz prvog kolokvij nema pravo izlaska na drugi kolokvij.



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 14:03 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako ne smijemo prebacivati niti jedan ispit u visu godinu onda bi nam se trebala dati sansa popravih ispita u 7. mj..
Jer ti "popravni" u 9. mj nikome nisu dobroga donijeli.. Pratila sam svoje kolege i na tim popravnima ih se ispitivalo nesto sto se uopce nije na taj nacin radilo i proslo ih je samo neznatan broj.

Ne razumijem zasto je fax tako jako protiv popravnih kolokvija?! Moze malo objasnjenje.

p.s. Na nasem se faxu stalno pozivaju na FER i sire krive informacije..
Pa ako ne smijemo prebacivati niti jedan ispit u visu godinu onda bi nam se trebala dati sansa popravih ispita u 7. mj..
Jer ti "popravni" u 9. mj nikome nisu dobroga donijeli.. Pratila sam svoje kolege i na tim popravnima ih se ispitivalo nesto sto se uopce nije na taj nacin radilo i proslo ih je samo neznatan broj.

Ne razumijem zasto je fax tako jako protiv popravnih kolokvija?! Moze malo objasnjenje.

p.s. Na nasem se faxu stalno pozivaju na FER i sire krive informacije..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:17 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anekalo"]Na nasem se faxu stalno pozivaju na FER i sire krive informacije..[/quote]

Koje su to krive informacije? Daj mi jedan primjer.

Ja sam gore napisao da na FER-u, kao i kod nas, nema ispitnih rokova. Nisam napisao da je sve isto. Nije ni kod nas na svim kolegijima sve isto (to ne bi imalo smisla).
anekalo (napisa):
Na nasem se faxu stalno pozivaju na FER i sire krive informacije..


Koje su to krive informacije? Daj mi jedan primjer.

Ja sam gore napisao da na FER-u, kao i kod nas, nema ispitnih rokova. Nisam napisao da je sve isto. Nije ni kod nas na svim kolegijima sve isto (to ne bi imalo smisla).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 14:22 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anekalo"]Jer ti "popravni" u 9. mj nikome nisu dobroga donijeli..[/quote]

nakon ove rečenice, što reći? Kao da ti netko tvrdi da je zelena boja plava, što reći kao argument takvoj osobi? =;
anekalo (napisa):
Jer ti "popravni" u 9. mj nikome nisu dobroga donijeli..


nakon ove rečenice, što reći? Kao da ti netko tvrdi da je zelena boja plava, što reći kao argument takvoj osobi? Speak to the hand



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:53 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[quote="Dixieland"]Uostalom na fer-u imaju puno više načina da skupe bodove za prolaz (školske zadaće, domaće zadaće, međuispiti, završni,...) dok mi imamo samo dva kolokvija, i to ako jedan padneš... nema smisla izlazit na drugi! (govorim za prof. smjer)[/quote]

[table]
FER PMF-MO
skolske zadace blicevi
domace zadace domace zadace
medjuispiti kolokviji
zavrsni ispiti usmeni
[/table]

Rekao bih da je stvar u terminologiji. Ima i kod nas svega kao i na FER-u. Nemaju svi kolegiji sve, ali guess what... nemaju ni na FER-u. Ako mislis da bi se sistem ocjenjivanja na nekom konkretnom kolegiju mogao na konkretan nacin poboljsati (npr. tako da se uvede jos neki element ocjenjivanja ili da prvi kolokvij ne bude eliminatoran), predlozi onima koji o tome odlucuju (predmetnim nastavnicima).

BTW, ni kod nas nisu svi zavrsni ispiti usmeni. Na primjer EM1 se ove godine mogao poloziti bez usmenog.
Dixieland (napisa):
Uostalom na fer-u imaju puno više načina da skupe bodove za prolaz (školske zadaće, domaće zadaće, međuispiti, završni,...) dok mi imamo samo dva kolokvija, i to ako jedan padneš... nema smisla izlazit na drugi! (govorim za prof. smjer)


FERPMF-MO
skolske zadaceblicevi
domace zadacedomace zadace
medjuispitikolokviji
zavrsni ispitiusmeni


Rekao bih da je stvar u terminologiji. Ima i kod nas svega kao i na FER-u. Nemaju svi kolegiji sve, ali guess what... nemaju ni na FER-u. Ako mislis da bi se sistem ocjenjivanja na nekom konkretnom kolegiju mogao na konkretan nacin poboljsati (npr. tako da se uvede jos neki element ocjenjivanja ili da prvi kolokvij ne bude eliminatoran), predlozi onima koji o tome odlucuju (predmetnim nastavnicima).

BTW, ni kod nas nisu svi zavrsni ispiti usmeni. Na primjer EM1 se ove godine mogao poloziti bez usmenog.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 15:14 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

To znaci da ako ce popravni biti u 6/7 mjesecu da cemo dobiti kolokvij koji je sastavljao asistent i zadaci ce biti po uzoru vjezbi iz semestra, a u 9 mj. ce doci profesor i ispitivati vjezbe i predavanja na svoj nacin.
To znaci da ako ce popravni biti u 6/7 mjesecu da cemo dobiti kolokvij koji je sastavljao asistent i zadaci ce biti po uzoru vjezbi iz semestra, a u 9 mj. ce doci profesor i ispitivati vjezbe i predavanja na svoj nacin.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:48 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@anekako:
ti zbilja mislis da jedan kolokvij slazu asistenti a drugi da slazu profesori? :-k
inace, profesori nadgledaju sve kolokvije i mnogi kolokviji bivaju prepravljeni rukom profesora, cak i prof sami sloze kolokvij

toliko o 'asistent ce dati u 7om mjesecu'

uopce, ne znam odakle ideja da bi vi/mi sada znali tko ce sto raditi i koja ce mu tocna zaduzenja biti za nesto sto se zove popravni i jos nije 100% sigurno da li ce ga i kad biti.... (ako se ne varam, svaki kolegij odredjuje da li uopce zeli imati popravni kolokvij - naravno, na temelju rezultata originalnih kolokvija - postoji preporuka da popravni bude, ali nije obvezujuca)

proslogodisnji popravni u 9tom mjesecu - to NISU bili popravni ispiti, to je bila DOPUNSKA NASTAVA i ispitivanje je bilo u skladu sa onime ispredavanim TADA

takodjer, na "trebala dati sansa popravih ispita u 7. mj.. " - pa popravni ce biti (tj prijedlog je) u devetom mjesecu - sto je toliko bolje da budu u sedmom, umjesto u devetom? :-k
ja vidim samo prednosti devetog mjeseca nad sedmim sto se tice KVALITETE znanja koje ce vam trebati kasnije, jer ce se pretpostavljati na kolegijima sljedbenicima; takodjer, daleko kvalitetnije mozes spremiti 1-2 dijela ispita (popravni) ako su oni sami, negoli ako su sa jos uz to 2-4 ispita (zavrsna od onoga sto nisi pao)

samo da jos podsjetim da se, u pravilu, radi o istoj generaciji (barem je autor pocetnog posta u njoj) koja se bunila kako im je sve nagruvano, sad kad se razmice - opet pobune :roll:
@anekako:
ti zbilja mislis da jedan kolokvij slazu asistenti a drugi da slazu profesori? Think
inace, profesori nadgledaju sve kolokvije i mnogi kolokviji bivaju prepravljeni rukom profesora, cak i prof sami sloze kolokvij

toliko o 'asistent ce dati u 7om mjesecu'

uopce, ne znam odakle ideja da bi vi/mi sada znali tko ce sto raditi i koja ce mu tocna zaduzenja biti za nesto sto se zove popravni i jos nije 100% sigurno da li ce ga i kad biti.... (ako se ne varam, svaki kolegij odredjuje da li uopce zeli imati popravni kolokvij - naravno, na temelju rezultata originalnih kolokvija - postoji preporuka da popravni bude, ali nije obvezujuca)

proslogodisnji popravni u 9tom mjesecu - to NISU bili popravni ispiti, to je bila DOPUNSKA NASTAVA i ispitivanje je bilo u skladu sa onime ispredavanim TADA

takodjer, na "trebala dati sansa popravih ispita u 7. mj.. " - pa popravni ce biti (tj prijedlog je) u devetom mjesecu - sto je toliko bolje da budu u sedmom, umjesto u devetom? Think
ja vidim samo prednosti devetog mjeseca nad sedmim sto se tice KVALITETE znanja koje ce vam trebati kasnije, jer ce se pretpostavljati na kolegijima sljedbenicima; takodjer, daleko kvalitetnije mozes spremiti 1-2 dijela ispita (popravni) ako su oni sami, negoli ako su sa jos uz to 2-4 ispita (zavrsna od onoga sto nisi pao)

samo da jos podsjetim da se, u pravilu, radi o istoj generaciji (barem je autor pocetnog posta u njoj) koja se bunila kako im je sve nagruvano, sad kad se razmice - opet pobune Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 19:27 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ljudi, molio bih vas ako je ikako moguće da se ne prepucavate previše međusobno, već da pokušate što kraće odgovoriti - jeste li za to da tražimo 2 popravna, jedan u 7., a drugi u 9. mjesecu???

jer, napisao sam i na početku, svi se sigurno slažemo da je puno bolje ako moramo imati samo jedan popravni, da dotični bude u 9. mjesecu...

no ja sam postavio pitanje slažete li se da pokušamo izboriti 2 popravna (iako mi puno normalnije zvuči roka), jer ako nemam(o) podršku nema smisla uopće nastojati nešto izboriti

još jednom, hvala vam na razumijevanju
ljudi, molio bih vas ako je ikako moguće da se ne prepucavate previše međusobno, već da pokušate što kraće odgovoriti - jeste li za to da tražimo 2 popravna, jedan u 7., a drugi u 9. mjesecu???

jer, napisao sam i na početku, svi se sigurno slažemo da je puno bolje ako moramo imati samo jedan popravni, da dotični bude u 9. mjesecu...

no ja sam postavio pitanje slažete li se da pokušamo izboriti 2 popravna (iako mi puno normalnije zvuči roka), jer ako nemam(o) podršku nema smisla uopće nastojati nešto izboriti

još jednom, hvala vam na razumijevanju


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 19:56 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da je bilo zainteresiranih, već bi se netko javio. kao što vidiš, nije.

koja je uopće poanta popravnih (kolokvija, ispita, šta već) odmah nakon originala? eventualno nekom može bit bitno da položi sve u 7.mj. zbog bodova za dom ili neku stipendiju, ali ipak sumnjam da bi puno ljudi izašlo na taj prvi popravni "rok" kad već imamo ovaj u 9. do kojeg je ostalo još puuuuno vremena. :lol:
da je bilo zainteresiranih, već bi se netko javio. kao što vidiš, nije.

koja je uopće poanta popravnih (kolokvija, ispita, šta već) odmah nakon originala? eventualno nekom može bit bitno da položi sve u 7.mj. zbog bodova za dom ili neku stipendiju, ali ipak sumnjam da bi puno ljudi izašlo na taj prvi popravni "rok" kad već imamo ovaj u 9. do kojeg je ostalo još puuuuno vremena. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zorica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 03. 2007. (18:34:42)
Postovi: (E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 20:20 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

Posto smatram da kolega ne trazi previse:

[quote="iaugust"]No otvorio sam ovu temu (zapravo REFERENDUM) kako biste se izjasnili podržavate li da pokušamo izboriti nešto kao što je bilo prošle godine, samo bez dopunske nastave.

Jednostavno rečeno, tražimo da imamo popravni početkom 7., i još jedan popravni (iz najviše dva kolegija, jer sigurno nema smisla da više zahtijevamo) početkom, odnosno sredinom 9. mjeseca.[/quote]

glasam za.
Mislim da bi mnogi „lakse disali“ i da na nama ne bi bio toliki pritisak pred kraj svakog semestra. Mozda vrijedi pokusat....

Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla. Ovo je samo referendum, zasad. :wink:
Posto smatram da kolega ne trazi previse:

iaugust (napisa):
No otvorio sam ovu temu (zapravo REFERENDUM) kako biste se izjasnili podržavate li da pokušamo izboriti nešto kao što je bilo prošle godine, samo bez dopunske nastave.

Jednostavno rečeno, tražimo da imamo popravni početkom 7., i još jedan popravni (iz najviše dva kolegija, jer sigurno nema smisla da više zahtijevamo) početkom, odnosno sredinom 9. mjeseca.


glasam za.
Mislim da bi mnogi „lakse disali“ i da na nama ne bi bio toliki pritisak pred kraj svakog semestra. Mozda vrijedi pokusat....

Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla. Ovo je samo referendum, zasad. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
m00nblade
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2005. (13:26:10)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 20:52 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja sam za...puno je ljepse sve zavrsiti prije ljeta ako je moguce, a tek onda pokusati u 9. mjesecu
I ja sam za...puno je ljepse sve zavrsiti prije ljeta ako je moguce, a tek onda pokusati u 9. mjesecu



_________________
Real programmers don't comment their code. If it was hard to write, it should be hard to read.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:38 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[quote="zorica"]Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla.[/quote]

Smisao je u tome sto bi dva popravka (prije i poslije ljeta) zapravo bila vracanje ispitnih rokova. IMHO to je u suprotnosti s bolonjom i referendum vam je uzaludan.
zorica (napisa):
Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla.


Smisao je u tome sto bi dva popravka (prije i poslije ljeta) zapravo bila vracanje ispitnih rokova. IMHO to je u suprotnosti s bolonjom i referendum vam je uzaludan.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 22:01 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam ZA ,od viska glava ne boli :D
Ja sam ZA ,od viska glava ne boli Very Happy



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan