Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dosta toga ... za ponedjeljak
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:19 uto, 3. 12. 2002    Naslov: dosta toga ... za ponedjeljak Citirajte i odgovorite

ajmo redom :-)

1. za matricu A=[aij] definiramo transponiranu matricu At=[aji]. Napi[ite program u pseudo jeziku koji ucitava realnu matricu n x n, transponira je i ispisuje rezultat. U programu ne smijete koristiti dodatno polje!

jel se tu smije korisiti gotxy? mi jos nismo uveli tu naredbu u pseudo ali cini mi s da je u ovom zadatku potrebna. imam ideju kako rijesti zadatak bez gotoxy ali bi iso na cca 2str.... (pretpostavio sam da string takodjer ne smijemo koristit)

2. program ucitava prirodan br. n i ispisuje br koj nastaje yamjenom nula i jedinica u binarnom zapisu od n.

jel se tu smije koristit string? il sve idemo preko div i mod?

3. napisite program koji pronalazi i ispisuje sve cetveroznamenkaste prirodne brojeve n koji zadovoljavaju uvjete a) n ima 4 razlicite znamenke b) 9n ima 5 razlicitih znamenki

jel se tu smije koristit set of [0..9]? ako ne koji je najjednostavniji nacin provjere da li se neka znamenka vec pojavila u broju ili ne?

4. ucitava se prirodni br n i kvadratna matrica n x n. program provjerava simetricnost, a ako nije simetricna ispisuje njen simetrican dio (simetrican dio je definiran kao> B[i,j]=(A[i,j]+A[j,i])/2) nagradjuje se program s min. br. operacija
moje rjesenje>
[code:1]
ucitaj n
za i=1 do n radi
za j=1 do n radi
ucitaj A[i,j]

i=1
j=i
dok je ((A[i,j]=A[j,i])&(i<=n)) radi
ako je (j<i) onda j=j+1
ako je (j=i) onda
j=1
i=i+1

ako ((i=n)&(j=n)) onda ispisi (simetricna je!) inace
za q=1 do i radi
za w=1 do j radi
B[q,w]=(A[q,w]+A[w,q])/2
kraj.
[/code:1]
(sad tu jos ide ispis matrice B......)
(ako smijemo upotrebljavat gotxy onda uopce ne trebamo radit B vec se sve moze direktno ispisivat....)
jel moje rjesenje tocno?
jel bi bio nagradjen :-)

gordan

PS
mozda sam ovo trebao razbit na vise postova ali...... nisam :-D
ajmo redom Smile

1. za matricu A=[aij] definiramo transponiranu matricu At=[aji]. Napi[ite program u pseudo jeziku koji ucitava realnu matricu n x n, transponira je i ispisuje rezultat. U programu ne smijete koristiti dodatno polje!

jel se tu smije korisiti gotxy? mi jos nismo uveli tu naredbu u pseudo ali cini mi s da je u ovom zadatku potrebna. imam ideju kako rijesti zadatak bez gotoxy ali bi iso na cca 2str.... (pretpostavio sam da string takodjer ne smijemo koristit)

2. program ucitava prirodan br. n i ispisuje br koj nastaje yamjenom nula i jedinica u binarnom zapisu od n.

jel se tu smije koristit string? il sve idemo preko div i mod?

3. napisite program koji pronalazi i ispisuje sve cetveroznamenkaste prirodne brojeve n koji zadovoljavaju uvjete a) n ima 4 razlicite znamenke b) 9n ima 5 razlicitih znamenki

jel se tu smije koristit set of [0..9]? ako ne koji je najjednostavniji nacin provjere da li se neka znamenka vec pojavila u broju ili ne?

4. ucitava se prirodni br n i kvadratna matrica n x n. program provjerava simetricnost, a ako nije simetricna ispisuje njen simetrican dio (simetrican dio je definiran kao> B[i,j]=(A[i,j]+A[j,i])/2) nagradjuje se program s min. br. operacija
moje rjesenje>
Kod:
 
ucitaj n
za i=1 do n radi
   za j=1 do n radi
      ucitaj A[i,j]

i=1
j=i
dok je ((A[i,j]=A[j,i])&(i<=n)) radi
  ako je (j<i) onda j=j+1
  ako je (j=i) onda
                    j=1
                    i=i+1

ako ((i=n)&(j=n)) onda ispisi (simetricna je!) inace
za q=1 do i radi
     za w=1 do j radi
     B[q,w]=(A[q,w]+A[w,q])/2
kraj.

(sad tu jos ide ispis matrice B......)
(ako smijemo upotrebljavat gotxy onda uopce ne trebamo radit B vec se sve moze direktno ispisivat....)
jel moje rjesenje tocno?
jel bi bio nagradjen Smile

gordan

PS
mozda sam ovo trebao razbit na vise postova ali...... nisam Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:32 uto, 3. 12. 2002    Naslov: Re: dosta toga ... za ponedjeljak Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]1. za matricu A=[aij] definiramo transponiranu matricu At=[aji]. Napisite program u pseudo jeziku koji ucitava realnu matricu n x n, transponira je i ispisuje rezultat. U programu ne smijete koristiti dodatno polje!

jel se tu smije korisiti gotxy? mi jos nismo uveli tu naredbu u pseudo ali cini mi s da je u ovom zadatku potrebna. imam ideju kako rijesti zadatak bez gotoxy ali bi iso na cca 2str.... (pretpostavio sam da string takodjer ne smijemo koristit)[/quote]

Ne pretjeruj. Kako bi invertirao niz? Ovo je ista stvar: ides po gornjem trokutu i mijenjas elemente A[i,j] i A[j,i].

[code:1]ucitaj n
za i=1 do n radi
za j=1 do n radi
ucitaj A[i,j]
za i=1 do n-1 radi
za j=i+1 do n radi
temp = A[i,j]
A[i,j] = A[j,i]
A[j,i] = temp
[/code:1]

GotoXY() je stvar kozmetike (tj. ispisa na ekran). To nema veze s algoritmima, pa se nece nikada ni uciti u pseudo-jeziku. Dapace, tvoje rjesenje bi samo drugacije ispisalo A, a ne bi napravilo transponiranu matricu. U tom slucaju bi dosta bio i ispis u kojem bi "ispisi A[i,j]" zamijenio s "ispis A[j,i]". Ne? ;)

Mogu li vidjeti rjesenje na cca 2 strane? Fakat me zanima... :)

[quote="Gordan"]2. program ucitava prirodan br. n i ispisuje br koj nastaje zamjenom nula i jedinica u binarnom zapisu od n.

jel se tu smije koristit string? il sve idemo preko div i mod?[/quote]

div i mod (sluzbeno rjesenje) ili iskoristis cinjenicu da je x + y = 2^n - 1, gdje je x originalni broj, y broj koji dobijes, a n takav da je 2^{n-1}<x<=2^n. Taj zadatak je sada bio na pismenom, pa je jedno rjesenje dostupno u skriptarnici.

[quote="Gordan"]3. napisite program koji pronalazi i ispisuje sve cetveroznamenkaste prirodne brojeve n koji zadovoljavaju uvjete a) n ima 4 razlicite znamenke b) 9n ima 5 razlicitih znamenki

jel se tu smije koristit set of [0..9]? ako ne koji je najjednostavniji nacin provjere da li se neka znamenka vec pojavila u broju ili ne?[/quote]

Paaaa.... mozes uvijek uzeti niz digits[10]. Ako se znamenka d pojavila, onda digits[d] stavis na 1, inace na 0. Primijeti, rijec je o nizu fixne duljine (uvijek 10), pa je to samo pokrata za 10 varijabli. Drugim rijecima, takav niz ne potpada pod "ne smijete koristiti nizove". Kljucno je, ponavljam, to sto je niz uvijek iste duljine, bez obzira na n :!:

[quote="Gordan"]4. ucitava se prirodni br n i kvadratna matrica n x n. program provjerava simetricnost, a ako nije simetricna ispisuje njen simetrican dio (simetrican dio je definiran kao> B[i,j]=(A[i,j]+A[j,i])/2) nagradjuje se program s min. br. operacija
moje rjesenje>
[code:1]ucitaj n
za i=1 do n radi
za j=1 do n radi
ucitaj A[i,j]

i=1
j=i
dok je ((A[i,j]=A[j,i])&(i<=n)) radi
ako je (j<i) onda j=j+1
ako je (j=i) onda
j=1
i=i+1

ako ((i=n)&(j=n)) onda ispisi (simetricna je!) inace
za q=1 do i radi
za w=1 do j radi
B[q,w]=(A[q,w]+A[w,q])/2
kraj.
[/code:1]
(sad tu jos ide ispis matrice B......)
(ako smijemo upotrebljavat gotxy onda uopce ne trebamo radit B vec se sve moze direktno ispisivat....)
jel moje rjesenje tocno?
jel bi bio nagradjen :-)[/quote]

Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?

Takodjer, lakse bi bilo "za...radi" petljom (vidi moj odgovor na prvo pitanje).

A sto se broja operacija tice, sve sume (kod B[q,w]) racunas dva puta. Mozda ovako:

[code:1]za i=1 do n-1 radi
za j=i+1 do n radi
B[i,j] = (A[i,j] + A[j,i]) / 2
B[i,j] = B[j,i]
za i=1 do n radi
B[i,i] = A[i,i]
[/code:1]
Gordan (napisa):
1. za matricu A=[aij] definiramo transponiranu matricu At=[aji]. Napisite program u pseudo jeziku koji ucitava realnu matricu n x n, transponira je i ispisuje rezultat. U programu ne smijete koristiti dodatno polje!

jel se tu smije korisiti gotxy? mi jos nismo uveli tu naredbu u pseudo ali cini mi s da je u ovom zadatku potrebna. imam ideju kako rijesti zadatak bez gotoxy ali bi iso na cca 2str.... (pretpostavio sam da string takodjer ne smijemo koristit)


Ne pretjeruj. Kako bi invertirao niz? Ovo je ista stvar: ides po gornjem trokutu i mijenjas elemente A[i,j] i A[j,i].

Kod:
ucitaj n
za i=1 do n radi
  za j=1 do n radi
    ucitaj A[i,j]
za i=1 do n-1 radi
  za j=i+1 do n radi
    temp = A[i,j]
    A[i,j] = A[j,i]
    A[j,i] = temp


GotoXY() je stvar kozmetike (tj. ispisa na ekran). To nema veze s algoritmima, pa se nece nikada ni uciti u pseudo-jeziku. Dapace, tvoje rjesenje bi samo drugacije ispisalo A, a ne bi napravilo transponiranu matricu. U tom slucaju bi dosta bio i ispis u kojem bi "ispisi A[i,j]" zamijenio s "ispis A[j,i]". Ne? Wink

Mogu li vidjeti rjesenje na cca 2 strane? Fakat me zanima... Smile

Gordan (napisa):
2. program ucitava prirodan br. n i ispisuje br koj nastaje zamjenom nula i jedinica u binarnom zapisu od n.

jel se tu smije koristit string? il sve idemo preko div i mod?


div i mod (sluzbeno rjesenje) ili iskoristis cinjenicu da je x + y = 2^n - 1, gdje je x originalni broj, y broj koji dobijes, a n takav da je 2^{n-1}<x⇐2^n. Taj zadatak je sada bio na pismenom, pa je jedno rjesenje dostupno u skriptarnici.

Gordan (napisa):
3. napisite program koji pronalazi i ispisuje sve cetveroznamenkaste prirodne brojeve n koji zadovoljavaju uvjete a) n ima 4 razlicite znamenke b) 9n ima 5 razlicitih znamenki

jel se tu smije koristit set of [0..9]? ako ne koji je najjednostavniji nacin provjere da li se neka znamenka vec pojavila u broju ili ne?


Paaaa.... mozes uvijek uzeti niz digits[10]. Ako se znamenka d pojavila, onda digits[d] stavis na 1, inace na 0. Primijeti, rijec je o nizu fixne duljine (uvijek 10), pa je to samo pokrata za 10 varijabli. Drugim rijecima, takav niz ne potpada pod "ne smijete koristiti nizove". Kljucno je, ponavljam, to sto je niz uvijek iste duljine, bez obzira na n Exclamation

Gordan (napisa):
4. ucitava se prirodni br n i kvadratna matrica n x n. program provjerava simetricnost, a ako nije simetricna ispisuje njen simetrican dio (simetrican dio je definiran kao> B[i,j]=(A[i,j]+A[j,i])/2) nagradjuje se program s min. br. operacija
moje rjesenje>
Kod:
ucitaj n
za i=1 do n radi
   za j=1 do n radi
      ucitaj A[i,j]

i=1
j=i
dok je ((A[i,j]=A[j,i])&(i<=n)) radi
  ako je (j<i) onda j=j+1
  ako je (j=i) onda
                    j=1
                    i=i+1

ako ((i=n)&(j=n)) onda ispisi (simetricna je!) inace
za q=1 do i radi
     za w=1 do j radi
     B[q,w]=(A[q,w]+A[w,q])/2
kraj.

(sad tu jos ide ispis matrice B......)
(ako smijemo upotrebljavat gotxy onda uopce ne trebamo radit B vec se sve moze direktno ispisivat....)
jel moje rjesenje tocno?
jel bi bio nagradjen Smile


Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?

Takodjer, lakse bi bilo "za...radi" petljom (vidi moj odgovor na prvo pitanje).

A sto se broja operacija tice, sve sume (kod B[q,w]) racunas dva puta. Mozda ovako:

Kod:
za i=1 do n-1 radi
  za j=i+1 do n radi
    B[i,j] = (A[i,j] + A[j,i]) / 2
    B[i,j] = B[j,i]
za i=1 do n radi
  B[i,i] = A[i,i]



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:46 uto, 3. 12. 2002    Naslov: Re: dosta toga ... za ponedjeljak Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Mogu li vidjeti rjesenje na cca 2 strane? Fakat me zanima... :)[/quote]
potrudit cu se pa posaljem :-D

[quote="vsego"]Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?[/quote]
glupa greska :-(, al tko radi taj grijesi :-D

gordan
vsego (napisa):
Mogu li vidjeti rjesenje na cca 2 strane? Fakat me zanima... Smile

potrudit cu se pa posaljem Very Happy

vsego (napisa):
Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?

glupa greska Sad, al tko radi taj grijesi Very Happy

gordan



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:49 uto, 3. 12. 2002    Naslov: Re: dosta toga ... za ponedjeljak Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"][quote="vsego"]Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?[/quote]
glupa greska :-(, al tko radi taj grijesi :-D[/quote]

Sure! Besides, bolje na Forumu, nego na kolokviju. ;)

Inace, ovo mi se cini kao jedan od korisnijih topica ovdje. Keep up the good work! :)
Gordan (napisa):
vsego (napisa):
Malo mi je sumnjiv uvjet nakon petlje. Naime, ako izletis iz petlje jer je matrica simetricna, bit ce i==n+1 i j==1, ne?

glupa greska Sad, al tko radi taj grijesi Very Happy


Sure! Besides, bolje na Forumu, nego na kolokviju. Wink

Inace, ovo mi se cini kao jedan od korisnijih topica ovdje. Keep up the good work! Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:00 sri, 4. 12. 2002    Naslov: Re: dosta toga ... za ponedjeljak Citirajte i odgovorite

btw na predavanjima (kod prof. Drmaca) bio je zadatak provjerit jel matrica simetricna. i sad lik pita koga cemo prozvat (mi koji smo se javili kao nismo smjeli) i velim ja kao danas je 21. pa dajte 21. sobu u 2. redu. prozove jednu curu (necu sad imenovat :-D) i ona kaze da nece...lik je nagovara ali nista. nakon toga przove kolegu do nje koji kuzi stvari. on napise petlju u petlji i slozenost programa ispadne n^2. naravno to nije dobro.... uglavnom izredalo se jos nas nekoliko dok nismo sredili algoritam da obavlja stvar u minimalno koraka (slozenost je ostala n^2 jer stvar moze bit gotova nakon 1. ili ntog koraka ali nece bespotrebno vrtiti do n^2)

pouka price: ma kako stvari jednostavno izgledale treba ih znati kvalitetno rijesit 8)

gordan
btw na predavanjima (kod prof. Drmaca) bio je zadatak provjerit jel matrica simetricna. i sad lik pita koga cemo prozvat (mi koji smo se javili kao nismo smjeli) i velim ja kao danas je 21. pa dajte 21. sobu u 2. redu. prozove jednu curu (necu sad imenovat Very Happy) i ona kaze da nece...lik je nagovara ali nista. nakon toga przove kolegu do nje koji kuzi stvari. on napise petlju u petlji i slozenost programa ispadne n^2. naravno to nije dobro.... uglavnom izredalo se jos nas nekoliko dok nismo sredili algoritam da obavlja stvar u minimalno koraka (slozenost je ostala n^2 jer stvar moze bit gotova nakon 1. ili ntog koraka ali nece bespotrebno vrtiti do n^2)

pouka price: ma kako stvari jednostavno izgledale treba ih znati kvalitetno rijesit Cool

gordan



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 19:34 sri, 4. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

mrtav si sutra!
mrtav si sutra!


[Vrh]
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:59 sri, 4. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]mrtav si sutra![/quote]
:krcko:
jel ovo cudo od foruma biljzi ip-ove :?: mislim nije velka steta ak me ubiju nego da covjeku znaju pivu platit :-D
Anonymous (napisa):
mrtav si sutra!

Krcko, pomagaj!
jel ovo cudo od foruma biljzi ip-ove Question mislim nije velka steta ak me ubiju nego da covjeku znaju pivu platit Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 22:01 sri, 4. 12. 2002    Naslov: Zadaci Citirajte i odgovorite

Eh sada ? EL dobim pivu ak to rijesim ;)))) mislim ona cetiri gogyeva zadatka s pocetka ... :twisted: :twisted:

Mislim da se ne mucim bez veze ;)
Eh sada ? EL dobim pivu ak to rijesim Wink))) mislim ona cetiri gogyeva zadatka s pocetka ... Twisted Evil Twisted Evil

Mislim da se ne mucim bez veze Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:19 sri, 4. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]mrtav si sutra![/quote]

Molim, ohladiti strasti. :)

[quote="Gordan"]jel ovo cudo od foruma biljzi ip-ove :?:[/quote]

Biljezi, ali to nema velike koristi kod dial-upa. Mislim, moze se traceati [b]ako se bas jako hoce[/b], ali tvoja smrt nije dovoljan razlog... :P Jedan od glavnih razloga zbog kojih je Forum takav kakav je, je taj da ljudi budu anonimni. Onda je lakse pitati i odgovarati. Naravno, dok nema zloupotreba koje mogu dovesti do gasenja Foruma, ali toliko vam ipak vjerujem(o)... ;)

[quote="Gordan"]mislim nije velka steta ak me ubiju nego da covjeku znaju pivu platit :-D[/quote]

Eh, ovo bi vec moglo biti razlog. :D Je l' se dobiju i cevapi? :)
Anonymous (napisa):
mrtav si sutra!


Molim, ohladiti strasti. Smile

Gordan (napisa):
jel ovo cudo od foruma biljzi ip-ove Question


Biljezi, ali to nema velike koristi kod dial-upa. Mislim, moze se traceati ako se bas jako hoce, ali tvoja smrt nije dovoljan razlog... Razz Jedan od glavnih razloga zbog kojih je Forum takav kakav je, je taj da ljudi budu anonimni. Onda je lakse pitati i odgovarati. Naravno, dok nema zloupotreba koje mogu dovesti do gasenja Foruma, ali toliko vam ipak vjerujem(o)... Wink

Gordan (napisa):
mislim nije velka steta ak me ubiju nego da covjeku znaju pivu platit Very Happy


Eh, ovo bi vec moglo biti razlog. Very Happy Je l' se dobiju i cevapi? Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:07 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

rjesio sam sve svoje dileme :-D
kad sam malo upotrebio mozak ispalo je da su zadaci lakši nego što izgledaju, poglavito onaj sa zamjenom 1,0 u binarnom.....

nego: moja grupa je napravila matrice i složenost ali nismo jos ni taknuli funkcije. jel ulaze slozenost i funkcije u kolokvij?
rjesio sam sve svoje dileme Very Happy
kad sam malo upotrebio mozak ispalo je da su zadaci lakši nego što izgledaju, poglavito onaj sa zamjenom 1,0 u binarnom.....

nego: moja grupa je napravila matrice i složenost ali nismo jos ni taknuli funkcije. jel ulaze slozenost i funkcije u kolokvij?



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 0:34 čet, 5. 12. 2002    Naslov: piva Citirajte i odgovorite

Znaci nista od pive :evil:
A ja se vec ponado ;)
Znaci nista od pive Evil or Very Mad
A ja se vec ponado Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:44 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

tvoj avatar je ..... hm, kako da se izrazim..... jako uočljiv :-D :-D
tvoj avatar je ..... hm, kako da se izrazim..... jako uočljiv Very Happy Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:08 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Avatar Citirajte i odgovorite

Kaj mu fali :?: :!: :?: :!: :?: 8)
Kaj mu fali Question Exclamation Question Exclamation Question Cool
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 14:04 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Sig Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi:
Oni koji znaju binarni kod i oni koji ga neznaju
[/quote]
A postoje i oni koji znaju da se [b][i]ne znaju[/i][/b] pishe odvojeno i oni koji to ne znaju... :twisted: :mrgreen: :wink:
fly (napisa):

__________________
Postoji 10 vrsta ljudi:
Oni koji znaju binarni kod i oni koji ga neznaju

A postoje i oni koji znaju da se ne znaju pishe odvojeno i oni koji to ne znaju... Twisted Evil Mr. Green Wink


[Vrh]
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:18 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje tri vrste ljudi na svijetu.
Oni koji znaju brojat i oni koji to ne znaju
Postoje tri vrste ljudi na svijetu.
Oni koji znaju brojat i oni koji to ne znaju



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 15:34 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Re: Sig Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="fly"]
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi:
Oni koji znaju binarni kod i oni koji ga neznaju
[/quote]
A postoje i oni koji znaju da se [b][i]ne znaju[/i][/b] pishe odvojeno i oni koji to ne znaju... :twisted: :mrgreen: :wink:[/quote]

A postoje i oni koji neznaju da nekima space bash ne sljaka ;)) da ga treba odvaliti kak spada ... a ne sam dotaknut ko ostale tipke stoga :*
Anonymous (napisa):
fly (napisa):

__________________
Postoji 10 vrsta ljudi:
Oni koji znaju binarni kod i oni koji ga neznaju

A postoje i oni koji znaju da se ne znaju pishe odvojeno i oni koji to ne znaju... Twisted Evil Mr. Green Wink


A postoje i oni koji neznaju da nekima space bash ne sljaka Wink) da ga treba odvaliti kak spada ... a ne sam dotaknut ko ostale tipke stoga Kiss
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Potor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (13:23:45)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:45 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma, glavno da tebi ¨ljaka taj space u svim ostalim slucajevima pisanja razmaka izmedju rijeci ;)
ma, glavno da tebi ¨ljaka taj space u svim ostalim slucajevima pisanja razmaka izmedju rijeci Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:47 sub, 7. 12. 2002    Naslov: spejs Citirajte i odgovorite

Kaj sad cemo se svadjat dal oko pravopisa ;) pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno :)
Kaj sad cemo se svadjat dal oko pravopisa Wink pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:37 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Re: spejs Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]Kaj sad cemo se svadjat dal oko pravopisa ;) pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno :)[/quote]
u potpunosti se slažem. šta vam ljudi nije dovoljno da svaki zadatak iz linearne morate popratit sa deset rečenica ako želite dobiti neki pristojan broj bodova :shock:
fly (napisa):
Kaj sad cemo se svadjat dal oko pravopisa Wink pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno Smile

u potpunosti se slažem. šta vam ljudi nije dovoljno da svaki zadatak iz linearne morate popratit sa deset rečenica ako želite dobiti neki pristojan broj bodova Shocked



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:51 ned, 8. 12. 2002    Naslov: Re: spejs Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno :)[/quote]

To se cesto cuje, ali mislim da bi cak i matematicari trebali znati pravopis. Tesko da bismo studentu kroatistike koji ne zna zbrajati razlomke kao opravdanje priznali "ne studiram matematiku".

Da ustedim posao onom tko ce pregledati moje postove i traziti pravopisne pogr(j)eske, na ovom forumu sam ih sigurno napravio cijelo cudo. Slazem se s Fly-om da se ne bismo trebali samarati pravopisom na forumu, to nece doprinjeti opustenoj atmosferi :)

Ali kad su te vec upozorili bilo bi bolje da si lupio taj space u sig-u..
fly (napisa):
pa ne studiramo croatistiku ili mozda da .. il nekaj slicno Smile


To se cesto cuje, ali mislim da bi cak i matematicari trebali znati pravopis. Tesko da bismo studentu kroatistike koji ne zna zbrajati razlomke kao opravdanje priznali "ne studiram matematiku".

Da ustedim posao onom tko ce pregledati moje postove i traziti pravopisne pogr(j)eske, na ovom forumu sam ih sigurno napravio cijelo cudo. Slazem se s Fly-om da se ne bismo trebali samarati pravopisom na forumu, to nece doprinjeti opustenoj atmosferi Smile

Ali kad su te vec upozorili bilo bi bolje da si lupio taj space u sig-u..



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan