Banalna glupost
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#1: Banalna glupost Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 17:12 ned, 23. 11. 2003
    —
Eto malo prije surfam po netu i naletim na anketu:

Citat:

WWW-HR MONITOR
Slažete li se sa prijedlogom o zakonskoj zabrani vanbračnih spolnih odnosa?


Ok , neznam dal je to zbilja netko pokusao progurati ali ako je KOJI JE NJEMU ?!?

#2:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 17:48 ned, 23. 11. 2003
    —
Isti (vrabec) koji je i ovima koji su izguralizabranu rada nedjeljom - Crkva nas na silu pokusava napraviti poslusnim bogobojaznim katolicima (to je moje mišljenje). Evil or Very Mad Zele pretvoriti Hrvatsku u krscanski Iran. Evil or Very Mad

#3:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 18:09 ned, 23. 11. 2003
    —
steelworker (napisa):
Isti (vrabec) koji je i ovima koji su izguralizabranu rada nedjeljom - Crkva nas na silu pokusava napraviti poslusnim bogobojaznim katolicima (to je moje mišljenje). Evil or Very Mad Zele pretvoriti Hrvatsku u krscanski Iran. Evil or Very Mad

Tako je!!!!111one
Želimo Afganistan!!!!one

Ozbiljnih komentara nemam. Jednostavno je preblesavo da bih o tome razmišljao.

#4:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 19:23 ned, 23. 11. 2003
    —
Ma skuzili su ovi da ih se izbacuje sa scene pa se sve na silu pokusavaju ugurati nazad (mislim na crkvu afkors) ... Jednostavno ne shvacaju da neke stvari neidu skupa ... ah sta cemo ...

#5:  Autor/ica: IvančicaLokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje PostPostano: 22:08 pon, 24. 11. 2003
    —
Bok, ljudi!
Nije me neko vrijeme bilo na Forumu, al evo me natrag Smile

Što se tiče ove teme, imala bih puno toga za reći, ali neću jer ću uzrokovati duboku prepirku, a to ne želim, pa ću samo dati neke natuknice.

- razloge postavljanja ove ankete ne znam, ali zanimljivo bi bilo znati rezultate
- ne slažem se da se takve stvari mogu zakonom ukinuti, jer ljudi uvijek rade ono što zakon zabranjuje. Eventualno bi se smanjio broj frustriranih ljudi, seksualnih zločina, povrijeđenih srdaca itd.
- bilo bi lijepo kad bi se toga ljudi držali i bez zakona, jer bi na taj način bilo puno više sretnijih obitelji. Teško se danas vide zreliji oženjeni ljudi koji su zaista sretni i nježni jedno prema drugome, a razlog je upravo u predbračnim odnosima koji kao posljedicu imaju nepoštivanje osobe, ovisnost o tijelu, zanemarivanje duha osobe
- ako bi se takav zakon i provodio, trebalo bi detaljno objasniti razloge, a to je dugačka i kompleksna analiza s medicinskog, psihijatrijskog, psihološkog, demografskog, humanističkog, pa i crkvenog i državnog stajališta.
- sretna sam jer tu teoriju znam
- toliko od mene

To je moje stajalište, nastalo iz vlastitog iskustva i iskustva bliskih osoba.

#6:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 23:22 pon, 24. 11. 2003
    —
Ivančica (napisa):
- razloge postavljanja ove ankete ne znam, ali zanimljivo bi bilo znati rezultate


Kad sam ja odgovorio na pitanje stanje je bilo : za zakon - 23% : protiv - 77 %

#7:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 23:58 pon, 24. 11. 2003
    —
Ivančica (napisa):
- bilo bi lijepo kad bi se toga ljudi držali i bez zakona, jer bi na taj način bilo puno više sretnijih obitelji. Teško se danas vide zreliji oženjeni ljudi koji su zaista sretni i nježni jedno prema drugome, a razlog je upravo u predbračnim odnosima koji kao posljedicu imaju nepoštivanje osobe, ovisnost o tijelu, zanemarivanje duha osobe

Ma kaj bi bilo lijepo?! Bilo bi lijepo kad crkva i slični prestanu drugima nametati da žive onako kako si je to crkva i slicni zamislili. Jedno je poticati i savjetovati, ali naređivati i određivati to je monstruozno!
I to uopce nije pravi razlog, kaj ak imas predbracni odnos s nekim to odmah znaci da zanemarujes njega kao osobu. Ma daj molim te! Znam ljude koji nisu oženjeni, a žive već jako dugo zajedno i sretni su i ziher (to neznam, al pretpostavljam Twisted Evil ) imaju izvanbracne odnose.
Brak je glupost, slovo na papiru, ako netko nekoga ne voli i zanemaruje kao osobu, onda ce to raditi bio on u braku s tom osobom ili ne. Isto tako mozes nekoga voljeti potpuno i kompletno, i djeliti svoj život s tom osobom, a da niste u braku.

Crkva sve vise zeli naredjivati i odredjivati ljudima kako da zive, a ne ih savjetovati. Zakaj? Zato kaj je skuzila da gubi sve vise i vise vjernika širom svijeta, pa se bori za opstanak. Daj pogledajte kaj rade od Pape, pretvorili su ga u holivudsku zvijezdu.

Ma mislim, problem je u tim ljudima koji čim vide nekoga tko nije kao oni, ili probava nešto u životu što oni ne rade (a to što radi nikako ne utječe na njih, ALI NE, oni to ne bi radili, kako se usudi, lucifer jedan!), odmah bi ga razapeli, odmah je utjelovljenje vraga. Zašto? Zato što mu je um slobodan? Zato što ne živi po raznim predrasudama? Zato što nejde u crkvu i ne donosi milodare?

Tko je Crkva da ljudima određuje kako će živjeti?
Ivančice, daj me podsjeti, jel Bog rekao idite i širite riječ božju ili je rekao idite i prisiljavajte ljude da žive tako i tako...?

Ivančica (napisa):
- ako bi se takav zakon i provodio, trebalo bi detaljno objasniti razloge, a to je dugačka i kompleksna analiza s medicinskog, psihijatrijskog, psihološkog, demografskog, humanističkog, pa i crkvenog i državnog stajališta.
Ako bi se takav zakon provodio to bi bilo kršenje osnovnih ljudskih prava. Monstruozno!

#8:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:21 uto, 25. 11. 2003
    —
Steel, sram te bilo! Evil or Very Mad Shocked Imena se pisu velikim pocetnim slovima Exclamation

Uz ispriku Luciferu i Vragu ako ovo citaju, u nadi da mi, osvete radi, nece sprziti DeGiorgija... Twisted Evil

Salu na stranu... Wink Da li Monitorova anketa ima neko uporiste u stvarnim zakonskim prijedlozima ili je to tek onako puknuto? Confused

Ivančica (napisa):
bilo bi lijepo kad bi se toga ljudi držali i bez zakona


Necu pitati da li se ti toga drzis, iako bi to bilo logicno pitanje. Confused Ono sto mene zanima je: kome bi i zasto to bilo lijepo? Please, Ivancice, budi srce pa mi odgovori... Ipak je rijec o tvojoj tvrdnji. Wink

#9:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 0:51 uto, 25. 11. 2003
    —
upravu si vsego!! Mozemo jos to gledat i iz drugceg kuta! kad bi se taj zakon donio, onda bi ljudi to jos vise radili jer bi to onda postalo "zabranjeno voce"! A svi znamo ono sto je zabranjeno je najukusnije! Cool

#10:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:59 uto, 25. 11. 2003
    —
filipnet (napisa):
A svi znamo ono sto je zabranjeno je najukusnije! Cool


Off-topic: Zar su mi zabranili I bow before you cevape I bow before you i I bow before you Pepsi I bow before you Question Question Question Crying or Very sad Wink

I bow before you Flasa Ljekovite Vodice I bow before you Pravi cevapi I bow before you

Back on topic: Moje pitanje Ivancici je ozbiljno i stvarno se nadam odgovoru. I to njenom Exclamation

Zasto? Zato jer stvarno ne kuzim ljude koji tako razmisljaju, pa bih volio da mi netko od njih konacno objasni... Rolling Eyes

filipnet (napisa):
kad bi se taj zakon donio


Promakla nam je jedna vazna sitnica... Kako bi se taj zakon provodio? Shocked Sta, policija bi zavirivala ljudima u spavace sobe, prekidala ih u pola sexa i trazila vjencano lisce? Laughing Bez sale, ja ne vidim kako bi se to moglo provesti, sve i da se donese takav zakon... Rolling Eyes

#11:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 1:10 uto, 25. 11. 2003
    —
ja sam isao pod pretpostavkom kad bi se mogao, makar bi bas htio vidjeti tog zastupnika koji bi dao prijedlog tog zakona, mislim da bi se taj trenutak u povijesti zapamtio kao naj komedicniji trenutak u povijesti sabora! Brijem da bi ga tako svi ismijali! Tad bi se bas vrijedilo gledat prijenos sabora na telki! To mi je najgluplja ideja za zakon koju sam ikad cuo!

#12:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 10:31 uto, 25. 11. 2003
    —
Zbilja neznam dali ima stvarno uporiste u necemu ... ali opako se nadam da nema .. ili u biti bolje da ima da netko shvati svoju glupost kada ga se javno pribije na kriz ... I meni je palo na pamet kako provest tako nesto Smile Ali opet pretpostavimo suprotno Smile

vsego , a ocigledno je da ivancica je dobri krscanin i ne zagovara predbracne odnose ... jer inace ne vidim drugi razlog za njen odgovor ... a negdje sam i naletio da ljudima nije u prirodi biti monogaman...

#13:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 10:43 uto, 25. 11. 2003
    —
vsego (napisa):
Promakla nam je jedna vazna sitnica... Kako bi se taj zakon provodio? Shocked Sta, policija bi zavirivala ljudima u spavace sobe, prekidala ih u pola sexa i trazila vjencano lisce? Laughing Bez sale, ja ne vidim kako bi se to moglo provesti, sve i da se donese takav zakon... Rolling Eyes

Ma, k'o i u arapskim zemljama. Prilikom prve noći nakon vjenčanja, muž lako odredi je l' mu žena djevica, dok po duljini trajanja sexualnog odnosa, žena vrlo jednostavno može odrediti je l' joj muž djevac Laughing

#14:  Autor/ica: anamariLokacija: Here, there, everywhere... PostPostano: 11:03 uto, 25. 11. 2003
    —
Ja opce ne mogu vjerovat da netko predlaze zabranu izvanbracnih seksualnih odnosa! Nevjerojatno!

I naravno, protiv sam toga. Mislim da se crkva, krscanska crkva, tu nema sta petljat. Ako su dvoje ljudi ( nevazno kojeg spola ) suglasni, to nikome ne steti i nema se tu sta raspravljat.

Cak stovise, mislim da se bi dvoje ljudi koji se odlucuju na brak, trebali isprobati i to. U Cosmu ima jako puno isfrustriranih zena, nezadovoljnih svojim seksualnim zivotom u braku. A i muskaraca. Da su bili pametniji prije braka, bilo bi manje prevara i razvoda.

Inace mislim da je brak bas supac. Obecanje da ces nekoga voljeti cijeli zivot mi je tako romanticno. Iako, mozda uglanom neodrzivo, al bitna je namjera.

Nisam bas skroz liberalna, mislim da ne bi trebali pretjerivat s izmjenom seksualnih partnera, al opet, ako neko to zeli, to je njegov izbor. Takva pravila je mogu postavljati samoj sebi, a sto drugi rade, nije moja stvar.

#15:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 11:54 uto, 25. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
Inace mislim da je brak bas supac. Obecanje da ces nekoga voljeti cijeli zivot mi je tako romanticno. Iako, mozda uglanom neodrzivo, al bitna je namjera.
I meni je to jako romanticno. In love Drago mi je da nisam jedini romanticni dinosaur ovdje. Zasluzila si jednu Manira pravog kavalira ...zapravo Kiss on a cheek ... Very Happy Wink
Kad sam vec pocel evo i svima jedna Kiss (ako nekim muskima smeta sto im saljem Kiss , nek me zamisle jucer na francuskom kada sam pri vjezbanju konverzacije glumio zanosnu oblinama obdarenu mademoiselle Lulu sa sladunjavim glasicem Laughing )!
P.S. Ili je mozda bolje da me ne zamisle? Kotacici rade 100 na sat Ovak: ne preuzimam odgovornost za eventualne dusevne povrede ili ostecenja pri ovom gore zamisljanju.

I mislim da nije neodrziv ako ljudi ne pocnu uzimati jedni druge zdravo za gotovo i ako su s pravim osjecajima stupili u njega.
Ja sam ono da je brak glupost mislio u smislu da ne mozes nis radit dok ne stupis u brak.

anamari (napisa):
Nisam bas skroz liberalna, mislim da ne bi trebali pretjerivat s izmjenom seksualnih partnera, al opet, ako neko to zeli, to je njegov izbor. Takva pravila je mogu postavljati samoj sebi, a sto drugi rade, nije moja stvar.
My thoghts exactly! Very Happy

vsego (napisa):
Necu pitati da li se ti toga drzis, iako bi to bilo logicno pitanje. Ono sto mene zanima je: kome bi i zasto to bilo lijepo? Please, Ivancice, budi srce pa mi odgovori... Ipak je rijec o tvojoj tvrdnji.
I mene to isto strasno zanima.

Zadnja promjena: steelworker; 23:29 uto, 25. 11. 2003; ukupno mijenjano 1 put.

#16:  Autor/ica: AsmodaiLokacija: Gernsback Continuum PostPostano: 12:49 uto, 25. 11. 2003
    —
Pa, ljudeki, kaj se cudite?

Mi smo u drzavi u kojoj je Crkva izdala Naputak za koji tip vlasti glasati (bilo je tri stavke)

#17:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 13:43 uto, 25. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
I naravno, protiv sam toga. Mislim da se crkva, krscanska crkva, tu nema sta petljat. Ako su dvoje ljudi ( nevazno kojeg spola ) suglasni, to nikome ne steti i nema se tu sta raspravljat.


Apsolutno se slazem Smile

anamari (napisa):
Inace mislim da je brak bas supac. Obecanje da ces nekoga voljeti cijeli zivot mi je tako romanticno. Iako, mozda uglanom neodrzivo, al bitna je namjera.


O pa ima nas vise ovdje Smile Ali treba se izludirati prije svega toga da poslje nebi se zalilo za stvarima koje se nisu napravile ... I nemora bit neodrzivo Smile*

#18:  Autor/ica: IvančicaLokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje PostPostano: 22:46 uto, 25. 11. 2003
    —
Odgovorit ću samo zato što me vsego nazvao "srce" Wink

E, pa ovako... već sam negdje jednom napisala da se isplati ulagati u nešto što vrijedi i što koristi, a sada dodajem da mislim da se isplati i žrtvovati.

Kad bih ti išla sve objašnjavati, predugo bi trajalo, ali evo u kratkim crtama, uz napomenu da je sve to dokazano brojnom primjerima (nekoliko desetaka tisuća):

- kad muško i žensko stupe u spolni odnos, ona se vezuje uz njega duhovno, a on ne
- on se uz nju duhovno veže tek ustručavanjem od ikakvih tjelesnih dodira, svega što uzbuđuje
- kad se dvoje ljudi svide jedno drugome, trebali bi se prvo upoznati na netjelesnoj bazi, a tek onda stupiti u spolne odnose, jer nakon tog čina, prioriteti se mjenjaju. Treba to razdoblje proteći u iskrenim dugim razgovorima i upoznavajem. Treba sve reći što je bilo i što se želi. Jer, vjerojatno je da ćeš biti iskren prema osobi koju voliš.
- ako i shvatiš da ta osoba nije za tebe, prekid neće biti prebolan, jer nisi puno niti dao niti uzeo
- drugo je to kad se dvoje sastaju samo radi sexa (a to, po mom mišljenju nije isto dobra stvar)
- to je jako teško, ali rezultati su nezamislivo dobri (kasnije u braku)

U slučaju da ne vjeruješ u brak, ništa ti od ovoga neće pomoći.
Problem je veliki kad ga jedno želi, a drugo ne. Ali trebaš shvatiti da je u katoličkom smislu bit hodanja upravo priprema za brak. Ako se ne želiš oženiti, onda ti se ne isplati ovakvo hodanje, ali ako ga budeš primjenjivao i ako ti se osoba svidi (i ti njoj, naravno), sigurno ćeš se oženiti Wink

P.S. - ma kako teško bilo, jako je lijepo, vjerujte mi!

#19:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:59 uto, 25. 11. 2003
    —
Ivančica (napisa):
Odgovorit ću samo zato što me vsego nazvao "srce" Wink


Ispravak netocnog navoda: vsego je zamolio da budes srce; nije rekao da jesi. Twisted Evil

Ivančica (napisa):
- kad muško i žensko stupe u spolni odnos, ona se vezuje uz njega duhovno, a on ne
- on se uz nju duhovno veže tek ustručavanjem od ikakvih tjelesnih dodira, svega što uzbuđuje


To je uobicajena predrasuda. (Neka) istrazivanja pokazuju upravo suprotno, pogotovo ako je tipu prvi put. Shocked

IMO, to ovisi o tome kakvi su ljudi, a ne tko je musko, a tko zensko.

Ivančica (napisa):
- kad se dvoje ljudi svide jedno drugome, trebali bi se prvo upoznati na netjelesnoj bazi, a tek onda stupiti u spolne odnose, jer nakon tog čina, prioriteti se mjenjaju.


Ako se stvarno drzis toga sto propovijedas, onda bas i nisi kompetentna. Confused Moja iskustva govore da je jako dobro paralelno se upoznavati i tjelesno i duhovno... Smile

Ivančica (napisa):
Treba to razdoblje proteći u iskrenim dugim razgovorima i upoznavajem. Treba sve reći što je bilo i što se želi. Jer, vjerojatno je da ćeš biti iskren prema osobi koju voliš.


Of skroz Wink ali to ne iskljucuje sex. Besides, zasto bi? Hoce 2-3 sata potrosenih na sex umjesto na razgovor toliko faliti? Shocked If so, onda takva veza ne valja in the first place... Rolling Eyes

Ivančica (napisa):
- ako i shvatiš da ta osoba nije za tebe, prekid neće biti prebolan, jer nisi puno niti dao niti uzeo


Za sex je potrebno (barem) dvoje (ili dvije ili dvojica Wink). Koliko uzeo, toliko primio (manje-vise). Smile Meni puno vise znaci propast same veze, sva ona vjerovanja, osjecaji i sta ti ja znam, nego cinjenica da je postojala fizika bliskost... Rolling Eyes

Problem nastane ako cura (ili, puno rjedje, decko) ostane u drugom stanju. No, cak i u tom slucaju su mogucnosti otvorenije nego u braku... Smile

Ivančica (napisa):
- drugo je to kad se dvoje sastaju samo radi sexa (a to, po mom mišljenju nije isto dobra stvar)


Ako je "samo sex" ono sto oboje zele, ne vidim zasto ne bi bila dobra stvar? Rolling Eyes

Ivančica (napisa):
- to je jako teško, ali rezultati su nezamislivo dobri (kasnije u braku)


To ne znas jer, koliko je meni poznato, jos nisi (bila) u braku. Laughing

Evo kako ja gledam na to. Ides kupiti auto. Pogledas ga izvana, sjednes u njega, cak i upalis motor... Dakle, upoznas mu dusu. Shocked Laughing Ali, ne odes na probnu voznju, nego samo kupis auto... Rolling Eyes IMO, very bad idea... Sad

Ivančica (napisa):
Problem je veliki kad ga jedno želi, a drugo ne. Ali trebaš shvatiti da je u katoličkom smislu bit hodanja upravo priprema za brak. Ako se ne želiš oženiti, onda ti se ne isplati ovakvo hodanje, ali ako ga budeš primjenjivao i ako ti se osoba svidi (i ti njoj, naravno), sigurno ćeš se oženiti Wink


Brak je komad papira. Ja sam pobornik tzv. divljeg braka i ne vidim po cemu je to manje vrijedno od "pravog" braka... Rolling Eyes

Ivančica (napisa):
- ma kako teško bilo, jako je lijepo, vjerujte mi!


Again, zasto da ti vjerujemo kad sama nisi probala? Rolling Eyes

#20:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 0:23 sri, 26. 11. 2003
    —
Ivancice, ja jos i dalje ne vidim odgovora na to kome bi i zasto bilo lijepo da se to zakonom zabrani.
?????

I da se zakonom ljudi tjeraju na katolicko hodanje?
???
Tko ima pravo na to da naredi ljudima E vi cete se udvarati hodati upravo ovako kako vam ja to velim. U duhu katolickog udvaranja....
?
Opet ja velim da se zakonom pokusava ljude pretvorit u poslusne bogobojazne katolike (to je moje misljnje o ovakvim prijedlozima). A sloboda izbora? Ne predaje li Crkva da ju je Bog dao ljudima?

Ma joj, mislim, zabraniti nekom da ima spolni odnos s nekim zato jer nisu u braku. Pa daj molim te, kaj uskoro buju predlozili inkviziciju nad svima koji se protive njihovom misljenju?
Zapravo mozda predloze da je zabranjeno pogledati nekoga ako nisi u braku s njim, tko zna, mozda ces imati neke privlacne/pozudne misli o njemu? E ne moze, luciferu jedan! #Vamp Svi nosit dugacke siroke haljine i poveze preko lica! Necete vi meni imat takvih misli! To sad ja karikiram, al kak je krenulo, tko zna...

Ivančica (napisa):
da je sve to dokazano brojnom primjerima (nekoliko desetaka tisuća):
Molim? Pa bar bi kao matematicarka mogla shvacati da to nije nikakav dokaz! Niti da se tak nesto moze tak dokazati. Moze se tvrditi da vrijedi u puno slucajeva il nešto, al opcenito... ma daj!

Fly, a jel se zna kakva je sankcija/kazna predlozena? Jel bi se to smatralo prekrsajem ili kaznenim djelom?

#21:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 11:58 sri, 26. 11. 2003
    —
Ivančica (napisa):
Ali trebaš shvatiti da je u katoličkom smislu bit hodanja upravo priprema za brak. Ako se ne želiš oženiti, onda ti se ne isplati ovakvo hodanje, ali ako ga budeš primjenjivao i ako ti se osoba svidi (i ti njoj, naravno), sigurno ćeš se oženiti Wink
P.S. - ma kako teško bilo, jako je lijepo, vjerujte mi!


oprosti, ali, da li se ti pridrzavas svega toga napisanog, tj, jesi li ti u tih desetak spominjanih tisuca ljudi?
tj, pridrzavas li se tog 'pravila' (da nema spolnih odnosa prije braka) kojeg propagiras?

ako ne, onda mislim da ti nisi ta koja moze nesto takvo propagirati i govoriti drugima da tako trebaju raditi

btw, mislim na ovo, kao gorespomenuto 'pravilo':
Ivančica (napisa):
a razlog je upravo u predbračnim odnosima koji kao posljedicu imaju nepoštivanje osobe, ovisnost o tijelu, zanemarivanje duha osobe

#22:  Autor/ica: Astrea PostPostano: 13:20 sri, 26. 11. 2003
    —
Ajme ljudi...ma ne mogu vjerovat! Rolling Eyes

A sad da se malo osvrnem na one teze o postivanju, ljubavi, braku i sexu: kad vec pricamo o uzorcima od po nekoliko (desetaka) tisuca primjera, vjerujem da se sigurno moze naci isto toliko onih koji su cekali do braka pa su se kasnije opet razocarali i brak je propao. Brak je zajednica dvoje ljudi koji dijele osjecaje, intimnost pa i ostale 'svjetovne' stavri. E sad, kaze Ivancica da ljudi najprije trebaju punooo pricati kako bi se razjasnilo sto svatko od njih zeli i ocekuje od buducnosti. Ali prema samoj definiciji braka jednog dana djelit ce i intimnost i kaj onda kad crkvena zvona usute i oni se nadju konacno u prilici i to isprobati, a ono razocaranje? Nece li to biti veca katastrofa nego ako probaju prije pa skuze da si ne pasu i odustanu jedno od drugog.
Mislim da je cista glupost da se cura veze uz decka duhovno nakon seksa, a on uz nju cisto fizicki...sve to uvelike ovisi od osobe do osobe....mislim da se ljudi mogu prekrasno voljeti i imati savrsen duhovni odnos, a pritom i sve to itekako upotpunjavati medju plahtama....bitno je i kako se dozivljava sex....kao akciju koja dovodi do onog super feelinga olaksanja i lebdenja nad oblacima Laughing Laughing ili kao dijeljenje svega onog sto jedno prema drugom osjecaju...

dakle, sex ne iskljucuje ljubav, pa ne bi smjelo biti ni obratno


Idea a kaj se tice kazni, mozda bi bile novcane----eto dobrog nacina da se puni proracun Twisted Evil Laughing

#23:  Autor/ica: KamtiLokacija: Zagreb PostPostano: 16:21 sri, 26. 11. 2003
    —
Koji tulavi zakon! "Pa seks prije braka je vrlo bitan! To ti je kao kad kupuješ auto, prvo ga isprobaš, pa tek onda voziš...", Carrie Bradshaw, Sex and the City, 2003. Nije li ženska u pravu? Smile

#24:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 20:41 sri, 26. 11. 2003
    —
Zakon je tupav! Ivancice, to sto imas takvo stajaliste o seksualnim odnosima i braku! To u potpunosti postujem! Svaka osoba ima pravo na svoje stajaliste! Ali vjeruj mi, da pocnemo u potpunosti slusat crkvu cijeli bi svijet otiso nekam! Po mom misljenju, religija i politika ne idu uopce zajedno!

#25:  Autor/ica: IvančicaLokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje PostPostano: 21:39 sri, 26. 11. 2003
    —
Sve što sam napisala je MOJE stajalište, nastalo iz iskustva, mog ili osoba bliskih meni. Ne očekujem da ga prihvatite niti da ga razumijete.

Twisted Evil
I, jedna napomena: u nijednom trenutku nisam rekla da se slažem s uvođenjem takovog zakona, nego, naprotiv, rekla sam da se takve stvari ne mogu zakonom regulirati.
Evil or Very Mad

#26:  Autor/ica: @ PostPostano: 10:32 čet, 27. 11. 2003
    —
Mislim da u normalnoj vezi (ne)prakticiranje sexa nema nikakve veze sa psihičkim (ne)zapostavljanjem. Ako se netko samo pretvara da ga zanimaš, to možeš detektirati unaprijed i znogirati ga. Iz mog iskustva, dečki se mogu vezati i više nego cure i to bez obzira na sex.
Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.
Homo sapiens možda može nešto apstraktnije razmišljati, no u suštini je on najobičniji sisavac i upravljan je nekim osnovnim instinktima (koliko god on to pokušavao negirati).
He, što me podsjeća na ovo:

"Babe you and me ain't nothing but mammal
so let's do it like they do on the Discovery channel"

#27:  Autor/ica: anamariLokacija: Here, there, everywhere... PostPostano: 12:01 čet, 27. 11. 2003
    —
Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.

#28:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:02 čet, 27. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.


Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom... Rolling Eyes

@ (napisa):
Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.


Moguce, no nisam bas uvjeren da se tada znalo dovoljno o spolnim bolestima... Confused

IMO, uzrok je (bio i ostao do dana danasnjeg) nabijanje krivnje, cime onda raste vrijednost onima koji te od krivnje oslobadjaju... Rolling Eyes

Btw, ovaj citat (od BHGa) je skroz na mjestu... Cool

Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio? Neutral

Shocked Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava... Shocked

#29:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 19:37 čet, 27. 11. 2003
    —
vsego (napisa):
Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio?


Iskreno nebi znao posto nisam nigdje drugdje naletio na sluzbeni prijedlog zakona u niti jednom drugom mediju (a vjerujem da bi se to opako prokomentiralo)...

vsego (napisa):
Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava...


Da uskoro ce sve prekrsaje vezane uz bracnu zajednicu rijesavat pred streljackim vodom ako se ovako nastavi:)

#30:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 1:47 pet, 28. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.
Ja se po obicaju slazem s Anamari. Cool Very Happy

vsego (napisa):
Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom...
Ja mislim da bi se trebao baviti svim problemima i prijedlozima (koji se naravno predloze/iznesu u skladu s poslovnikom i zakonom i ...), ali je problem sto bi se oni ovakvim prijedlogom puuuno previse bavili (umjesto da ga odbace za 5 min), a prave bavljenje pravim problemima samo odgađaju i zanemaruju. Zapravo, problem je da se u Saboru moze skupiti dovoljno saborskih zastupnika koji bi ovak nesto smatrali dobrim i predlozili to. Crying or Very sad Problem je da Crkva ima previše utjecaja i previše se miješa u politiku Evil or Very Mad (u kojoj je ne bi smjelo biti), pa onda ovakvo nesto dobiva nezasluzeno dugo vrijeme bavljenja (a onakav zakon o zabrani rada nedeljom se cak izglasa...).

#31: Re: Banalna glupost Autor/ica: PsyLokacija: Pao s Marsa PostPostano: 9:19 pet, 28. 11. 2003
    —
fly (napisa):
Eto malo prije surfam po netu i naletim na anketu:

Citat:

WWW-HR MONITOR
Slažete li se sa prijedlogom o zakonskoj zabrani vanbračnih spolnih odnosa?


Ok , neznam dal je to zbilja netko pokusao progurati ali ako je KOJI JE NJEMU ?!?


lik pati od ******** ********...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako



Psy, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je psovanje zabranjeno. Prekini s tim da ne bi imali (jos) jednog usera manje. Evil or Very Mad

#32:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 10:57 pet, 28. 11. 2003
    —
Psy (napisa):
lik pati od ******** ********...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako


Ajde necemo se bash tako izrazavat , bolje reci "ocigledno netko nije dugo dobio" Twisted Evil Twisted Evil



Fly, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je quotanje zabranjenih ispada (poput Psyjevog psovanja) zabranjeno. Buduce komenatre ostavi Adminima i modovima. Evil or Very Mad

#33:  Autor/ica: anamariLokacija: Here, there, everywhere... PostPostano: 19:05 pet, 28. 11. 2003
    —
Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.

Ja sam protiv, al eto, ovi su mi izbori pokazali da sam u svojim politickim uvjerenjima u manjini, a mislila sam najlogicnije izabrala.

#34:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 21:42 pet, 28. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose.

Ma hajde...
Kada sam bio prvi razred srednje škole, išao sam na svoj prvi "ofišl" "tulum". Nešto je pošlo krivo s tim tulumom i nije bilo osoba nježnijeg spola na njemu (to je čudno, istina, no, kao što rekoh, prvi tulum, nešto krivo pošlo). Moja prateta (pokoj joj duši) je tada imala 80 godina i živjela je s nama. Dan nakon tuluma me pitala (naravno) kako je bilo, na što sam ja odgovorio da je bilo dobro i sve pet, ali nije bilo cura.
Na što je ona (imaj na umu da govorimo o polusljepoj, polugluhoj starici od 80 godina) rekla s ekstremno iznenađenim izgledom na licu "Pa kakav je to tulum bez cura?????".

Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi Wink
Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).

#35:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:57 sub, 29. 11. 2003
    —
C'Tebo (napisa):
Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi Wink


Mislim da anamari i nije to mislila. Jednostavno, primijetila je rezultate proteklih izbora koji su, tu se slazem, pokazali neke razocaravajuce cinjenice o hrvatskom drustvu. Sad Ne bih u detalje, jer mi se ne raspravlja o politici (to hoce biti izvor posla za Admine i modove, a ja za to nemam volje Wink).

C'Tebo (napisa):
Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).


To stoji, ali slicno bi mogao reci i za rad nedjeljom, pa je ipak taj zakon prosao. Sad Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? Mad

Recimo ovako: kod nas se stvari gledaju kratkorocno. Ako netko vidi trenutni interes u donosenju ovog (ili nekog drugog) zakona, bojim se da ce to i pokusati progurati... Sad Uopce nije bitno je l' to neciji hir, inicijativa Crkve ili neki treci duboki ili manje duboki razlog...

#36:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 13:04 sub, 29. 11. 2003
    —
anamari (napisa):
Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.
Fala Bogu (Dudo reci molim) to jos nije zakon, samo nekakav prijedlog. Nadajmo se da nece ni biti zakon. Rolling Eyes
Ali da, to kaj ti veliš je vrlo moguće, nažalost (po meni). Zapravo vjerojatno nije većina cjelokupnog stanovništva, ali većina onih koji bi nešto rekli o tome, a ne zabadali glave o pijesak i glumili da se izbori (parlamentarni), referendumi i slično njih ne tiču. Crying or Very sad

#37:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 13:35 sub, 29. 11. 2003
    —
vsego (napisa):
To stoji, ali slicno bi mogao reci i za rad nedjeljom, pa je ipak taj zakon prosao. Sad Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? Mad

Pa i ne budu baš.
Mislim da bi ljudi više trebali biti frustrirani činjenicom što se od njih rade budale (primjer: cijena impulsa poskupi 3-9 puta, dok nas oni (HT) uvjerava kako su jeftini).
Mislim, je zgodno imat dućan koji radi nedjeljom drito preko puta, no nije frustrirajuće ako nemaš (mislim, ne znam baš da u europi dućani rade tako dugo, recimo u Grazu dućani rade do 19.00, a tu i tamo ima nekih koji rade do 20.00).
Osim toga (opet da se vratim na saborske zastupnike) oni će pokušat progurat samo one zakone koji su njima na ovaj ili na onaj način isplativi. Ovaj im nije ni na koji način isplativ.

#38:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 23:53 sub, 29. 11. 2003
    —
pa bilo prije jedno tjedan-dva istrazivanje cijena telefoniranja i medu najskupljima smo! skuplji smo od Velike britanije, od vecine Europe! Sad ne znam od koga nismo, ne znam!

#39:  Autor/ica: anamariLokacija: Here, there, everywhere... PostPostano: 23:55 sub, 29. 11. 2003
    —
Mislim da se u biti zakon o zabrani izvanbracnih odnosa i ne moze donijeti jer mi to sve smrdi na krsenje ljudskih prava. A sto se tice sankcioniranja bracne nevjere, ni to mi se ne svida. Ljepse je kada znas da te partner ne vara jer to ne zeli, a ne jer ce ga poslat u zatvor ili globiti.

A sto se tice rada ducana u stranim zemljama, prije 3 godine sam bila u Parizu i pronaci otvoreni ducan u nedjelju je skoro pa nemoguce. Mislim, ima ih na kolodvorima, u centru, ali u rezidencijskim cetvrtima, gdje i zivi vecina ljudi, bas ih i nema. U razvijenim zemljama bas i ne vole raditi nedjeljom, ako ne moraju. U Parizu su bili otvoreni svi gift-shopovi, sve sto je u funkciji turizma, al obicni ducani su bili zatvoreni. Ima ih naravno nekoliko dezurnih. A da ne govorim o Talijanima koji od svoje stanke za rucak nikako ne odstupaju.

#40:  Autor/ica: filipnetLokacija: cvrsto na stolici PostPostano: 0:00 ned, 30. 11. 2003
    —
pa danas je u novima bio clanak u kojem roku hrvati stupaju u seksualne odnose, a sve to su skinuli sa durexove stranice

#41:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 2:38 ned, 30. 11. 2003
    —
filipnet (napisa):
pa danas je u novima bio clanak u kojem roku hrvati stupaju u seksualne odnose, a sve to su skinuli sa durexove stranice


mislis na ovo?

sto se www.durex.com tice, nije da sam bas naisla na iakkavo spominjanje hrvatske..... sto zapravo i nije toliko cudno
ali ima zanimljivih statistika Smile

kao npr: (kopi pejst)
Frequency of sex
# Sexually active adults worldwide are having sex 127 times a year on average
# Hungarians (152) and Bulgarians (151) are the most sexually active, while Russia - the nation least likely to be happy with its sex life – achieves a top three place
# Lovers in Singapore are the least amorous, having sex just 96 times a year – the only nation to dip below the magic 100 mark
# The 25-34 year old age group is the most sexually active at 135 times a year, followed by the 21-24 year olds (133) and 35-44 year olds (122)

u ove brojeve mi se bas ne uklapa ono vecernjakovo.... Confused

nisam uspjela docepati se icega konkretnijeg, jerbo nemam flash player... a svako malo ga trazi....

#42:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 2:44 ned, 30. 11. 2003
    —
Molba: Drzite se teme. O radu ducana nedjeljom raspravljamo ovdje. Cool Na tom topicu je i moj odgovor na komentar koji je Anamari dala o radu ducana nedjeljom... Smile

Sto se tice krsenja ljudskih prava, po cemu se pravo na sex bez braka razlikuje od spomenutog prava na rad nedjeljom? Confused

filipnet (napisa):
pa danas je u novima bio clanak u kojem roku hrvati stupaju u seksualne odnose, a sve to su skinuli sa durexove stranice


A u nekim drzavama u Americi je "moderno" da djevojke pruzaju deckima oralni sex... Nista jako cudno dok ne navedem podatak da je ta "moda" primijecena u srednjim skolama. Shocked Izvor: "Oprah show" prije par tjedana. Ne znam tocno kad jer to ne pratim; naletih slucajno... Confused

Zasto bas oralni sex? Objasnjenje je bilo da "to nije sex, pa je u redu". Rolling Eyes Jedna cura je rekla da je ona to napravila jer je bila zadnja u razredu koja nije... Shocked

I ta Amerika je dio Zapada na koji se toliko pozivamo! Mislili itko ovdje da bi tu zakonska prisila (preciznije: zabrana) napravila ista korisno? Mad Ili je mozda edukacija vaznija... Cool

Ne treba spominjati da vecinu srednjoskolske populacije cine maloljetnici. Kad prekrse zakon, onda idu u popravni dom i/ili odgovaraju njihovi roditelji...

Sine, toplo se obuci, nemoj propustiti uzinu, budi dobar u skoli i drzi slic zakopcan da mama ne bi platila globu... Rolling Eyes Bilo bi smijesno, da nije zalosno... Sad

Idea Uzmemo li u obzir cinjenicu da je maloljetnike gotovo nemoguce kazniti u ovoj situaciji (ipak se nece ici u popravni dom zbog sexa s vrsnjak(inj)om), takav zakon bi - u krajnjij liniji - bio poruka: "Sexajte se kao zecevi dok ne navrsite 18, jer ce vas nakon toga Drzava progoniti!". #Shocked

A nakon 18-e, mozemo svi lijepo u brakove iz racunice. Shocked Dvoje frendova se ozeni i dalje "sharaju" izvan tog braka i nitko im nista ne moze, bar dok se ne ozakoni progon bracne nevjere. Very Happy Ili ce se ljudi i zeniti i razvoditi navrat-nanos i bez ikakvog osjecaja odgovornosti za bracnu zajednicu... Sad Loshe, kako god da okrenemo... Sad

Nesi (napisa):
The 25-34 year old age group is the most sexually active


Ja sam navrsio 25, a jos nisam 26... Odjednom mi se pjeva pjesmu "Zlatne godine" (od mog dragog rodjaka koji ni ne zna da ja postojim...)

Vecernji list (link by Nesi) (napisa):
U nebrizi za zdravlje prednjače Izraelci (40 posto), iza njih smo mi (23 posto), pa Poljaci (21 posto).


Zabrinjavajuce... Sad Ide u prilog mojoj tvrdnji: Edukacija, a ne zabrane Exclamation

#43:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 3:15 ned, 30. 11. 2003
    —
vsego (napisa):
I ta Amerika je dio Zapada na koji se toliko pozivamo! Mislili itko ovdje da bi tu zakonska prisila (preciznije: zabrana) napravila ista korisno? Mad Ili je mozda edukacija vaznija... Cool

Mala digresija s teme, ali jednostavno moram:
Ta "velebna" amerika na koju se mi toliko konstantno pozivamo i stalno želimo biti "k'o oni" ima malo više loših stvari od te. Možda bolje čak da se oralno zadovoljavaju, nego da zatrudnjuju di stignu. SAD, ukoliko se ne varam (a brijem da se ne varam) ima najviše neželjenih teen trudnoća, što dovodi do velike "potražnje" (nemrem se nikako bolje izrazit, oprostite mi) za abortusima, koji je tamo legalan, ali skup, tako da ga jako malo ljudi može platiti. Što na kraju dođe do situacije: smiješ imat abortus, al' ga nemreš platit, pa ga nemaš, pa nema klinika za abortus, pa ako ga i možeš platit ga nemaš di obavit, i na kraju ga nemreš obavit, a smiješ. Licimjerno, u najmanju ruku, a još i više ako znaš da ta ista država troši 400 milijardi dolara na vojsku (više nego Kina, Rusija, Velika Britanija, Francuska i Italija zajedno) a da im za obnovu škola treba ispod 200 milijuna dolara, iako za to nemaju para. Pravi uzor, zar ne?
Oprostite mi na malo ovećoj digresiji, no jučer sam pročito knjigu "Stupid White Men" od Michael Moore-a i još uvijek sam pod debelim utiskom knjige koja tako slobodno govori o "land of the free, home of the brave".

#44:  Autor/ica: krcko PostPostano: 12:11 ned, 30. 11. 2003
    —
vsego (napisa):
A u nekim drzavama u Americi je "moderno" da djevojke pruzaju deckima oralni sex... Nista jako cudno dok ne navedem podatak da je ta "moda" primijecena u srednjim skolama. Shocked


Ha cuj, bolje da si medjusobno pushe nego da dolaze s oruzjem u skolu pa da se poslije iz njih pushi (ekskjuz maj ingliš).



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin