Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nedjeljom zatvoreno
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
buntovnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:22:57)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:53 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Nedjeljom zatvoreno Citirajte i odgovorite

Dugo me nije bilo - sigurno ste patili bez mene ( pogotovo neki :twisted: )!

Mene zanima što vi mislite o nedavno donešenom zakonu da dućani ne rade nedjeljom ( uz neke iznimke )?

Meni baš i nije jasno tko je i kako uopće došao na tu ideju i zakaj mi ne bi mogli kupovati nedjeljom ak nam trgovci hoće svoje stvari prodavati?

I kad bi moji roditelji ( koji rade od ponedjeljka do subote ) trebali ići u šoping?
Dugo me nije bilo - sigurno ste patili bez mene ( pogotovo neki Twisted Evil )!

Mene zanima što vi mislite o nedavno donešenom zakonu da dućani ne rade nedjeljom ( uz neke iznimke )?

Meni baš i nije jasno tko je i kako uopće došao na tu ideju i zakaj mi ne bi mogli kupovati nedjeljom ak nam trgovci hoće svoje stvari prodavati?

I kad bi moji roditelji ( koji rade od ponedjeljka do subote ) trebali ići u šoping?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jack
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2003. (09:00:59)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:23 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Re: Nedjeljom zatvoreno Citirajte i odgovorite

[quote="buntovnik"]Mene zanima što vi mislite o nedavno donešenom zakonu da dućani ne rade nedjeljom ( uz neke iznimke )?[/quote]
[color=red][b]Idiotizam! [/b][/color]

Treba doduše natjerati vlasnike dućana da ne tjeraju ljude da rade više od 5 dana u tjednu, tj. oni koji rade vikendom moraju imati neki drugi dan slobodno, ili da im plaćaju veće novce za rad vikendom, ali ne ovako zabranjivati... krajnje glupo... ja idem u shopping nedjeljom ujutro, jer mi je to najgluplje doba u tjednu...

A o tome da će i videoteke zatvoriti... e svašta...

A o iznimkama ne treba ni pričati... tu će biti muljažaaaa....

A ja hoću birati nedjeljom između getroa, super konzuma, bille i king crossa... a ne da mi netko određuje kud ću... plus ako mi pofali nečeg, imam tri dućana u zgradi...

[b][color=green]Peticija anyone?[/color][/b]

[i]Fak that, odoh u shopping [/i] :D
buntovnik (napisa):
Mene zanima što vi mislite o nedavno donešenom zakonu da dućani ne rade nedjeljom ( uz neke iznimke )?

Idiotizam!

Treba doduše natjerati vlasnike dućana da ne tjeraju ljude da rade više od 5 dana u tjednu, tj. oni koji rade vikendom moraju imati neki drugi dan slobodno, ili da im plaćaju veće novce za rad vikendom, ali ne ovako zabranjivati... krajnje glupo... ja idem u shopping nedjeljom ujutro, jer mi je to najgluplje doba u tjednu...

A o tome da će i videoteke zatvoriti... e svašta...

A o iznimkama ne treba ni pričati... tu će biti muljažaaaa....

A ja hoću birati nedjeljom između getroa, super konzuma, bille i king crossa... a ne da mi netko određuje kud ću... plus ako mi pofali nečeg, imam tri dućana u zgradi...

Peticija anyone?

Fak that, odoh u shopping Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:23 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]ako nešto ne možeš kontrolirat zabrani![/b]
u potpunosti se slažem da neki prodavači za mizernu plaću rade i 7 dana u tjednu i to fakat nije ok. no novim zakonom oni su postali "nešto iznad" ostalih ljudi kojim moraju radit nedjeljom. policija, vatrogasci, doktori svi oni moraju radit nedjeljom i u zakonu ih se nigdje ne spominje. jesu li trgovci "više ljudi" od njih?

osobno sam prilično razmažen činjenicom da uvijek, pa čak i na Božić i NG navečer mogu kupit ono što mi treba. meni je to naravno super, ali netko mora sjedit u tom dućanu. ali ako se on slaže s tim i smatra da je plaćen OK zašto ne bi mogo radit nedjeljom???

čini mi se da se radi čisto o stvari kontrole i nadzora koji bi trebala provodit vrla nam država. npr. jedna od pekara u mojoj blizini "radi" do 21, ali NIKADA u životu ja nisam vidio da je zatvorena, pa čak ni u 3 ujutro. vrata su ko fol zaključana ali tko god želi može ući unutra i kupit slanac. da su ih 20 puta globili zbog toga sigurno bi se ohladili :-)
ako nešto ne možeš kontrolirat zabrani!
u potpunosti se slažem da neki prodavači za mizernu plaću rade i 7 dana u tjednu i to fakat nije ok. no novim zakonom oni su postali "nešto iznad" ostalih ljudi kojim moraju radit nedjeljom. policija, vatrogasci, doktori svi oni moraju radit nedjeljom i u zakonu ih se nigdje ne spominje. jesu li trgovci "više ljudi" od njih?

osobno sam prilično razmažen činjenicom da uvijek, pa čak i na Božić i NG navečer mogu kupit ono što mi treba. meni je to naravno super, ali netko mora sjedit u tom dućanu. ali ako se on slaže s tim i smatra da je plaćen OK zašto ne bi mogo radit nedjeljom???

čini mi se da se radi čisto o stvari kontrole i nadzora koji bi trebala provodit vrla nam država. npr. jedna od pekara u mojoj blizini "radi" do 21, ali NIKADA u životu ja nisam vidio da je zatvorena, pa čak ni u 3 ujutro. vrata su ko fol zaključana ali tko god želi može ući unutra i kupit slanac. da su ih 20 puta globili zbog toga sigurno bi se ohladili Smile



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:23 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jack"]Treba doduše natjerati vlasnike dućana da ne tjeraju ljude da rade više od 5 dana u tjednu, tj. oni koji rade vikendom moraju imati neki drugi dan slobodno, ili da im plaćaju veće novce za rad vikendom, ali ne ovako zabranjivati... krajnje glupo... ja idem u shopping nedjeljom ujutro, jer mi je to najgluplje doba u tjednu... [/quote]
Slazem se... :D

Ako ja ocu trositi pare u nedjelju sigurno ce se netko naci tko ce mi uzeti tu želju u obzir... :lol:
Jack (napisa):
Treba doduše natjerati vlasnike dućana da ne tjeraju ljude da rade više od 5 dana u tjednu, tj. oni koji rade vikendom moraju imati neki drugi dan slobodno, ili da im plaćaju veće novce za rad vikendom, ali ne ovako zabranjivati... krajnje glupo... ja idem u shopping nedjeljom ujutro, jer mi je to najgluplje doba u tjednu...

Slazem se... Very Happy

Ako ja ocu trositi pare u nedjelju sigurno ce se netko naci tko ce mi uzeti tu želju u obzir... Laughing



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:57 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uf, nekako mi je promakla ova tema... :shock: :oops:

[color=darkred]Jasno mi je da je tema frustrirajuca za neke, ali molim korisnike za umjerenost. Izbjegavajte teske rijeci ([i]idiotizam[/i] i sl.), kao i neke zargonizme (npr. [i]fak[/i]). Necu editirati Jackov post, jer ga smatram na granici prihvatljivog (ako se modovi ili drugi Admin ne slazu, neka slobodno editiraju), ali molim korisnike za uobicajenu akademski prihvatljivu raspravu.

Hvala! 8)[/color]

Inace, i ja sam navikao skociti u Getro kad god se sjetim, ukljucujuci i nedjelju na vecer. 8)

Gordan je dobro rekao: treba brinuti o pravima radnika, a ne braniti im da rade. 8)

Sto se Bozica i NG tice, postoje radnici nekatolici kojima ti praznici nista ne znace, zar ne? Zasto neki Musliman ili Pravoslavac ne bi radio na 25.12, a onda neki Katolik na muslimanske praznike ili 7.1. (ako sam pogodio kad je Pravoslavni Bozic)?

Btw, pripadnici Judaizma ne rade subotom, zar ne? Mogu oni raditi nedjeljom... Ako ih poslodavac nema, neka zaposli nekoga kome nije problem raditi nedjeljom.

Da se razumijemo: nisam pobornik podjela radnika po vjerskom ili slicnim kljucevima; samo po sposobnosti. :) "Vjerski" primjeri koje sam naveo su tu samo da pokazem kako postoje grupacije kojima nije problem rad nedjeljom, a dobro bi im dosla susretljivost za neke druge dane... :)

[quote="buntovnik"]Meni baš i nije jasno tko je i kako uopće došao na tu ideju[/quote]

Negdje sam cuo da je inicijativa potekla od Crkve u Hrvata, ali ne znam da li je to tocno niti sto bi im to trebalo... :roll:
Uf, nekako mi je promakla ova tema... Shocked Embarassed

Jasno mi je da je tema frustrirajuca za neke, ali molim korisnike za umjerenost. Izbjegavajte teske rijeci (idiotizam i sl.), kao i neke zargonizme (npr. fak). Necu editirati Jackov post, jer ga smatram na granici prihvatljivog (ako se modovi ili drugi Admin ne slazu, neka slobodno editiraju), ali molim korisnike za uobicajenu akademski prihvatljivu raspravu.

Hvala! Cool


Inace, i ja sam navikao skociti u Getro kad god se sjetim, ukljucujuci i nedjelju na vecer. Cool

Gordan je dobro rekao: treba brinuti o pravima radnika, a ne braniti im da rade. Cool

Sto se Bozica i NG tice, postoje radnici nekatolici kojima ti praznici nista ne znace, zar ne? Zasto neki Musliman ili Pravoslavac ne bi radio na 25.12, a onda neki Katolik na muslimanske praznike ili 7.1. (ako sam pogodio kad je Pravoslavni Bozic)?

Btw, pripadnici Judaizma ne rade subotom, zar ne? Mogu oni raditi nedjeljom... Ako ih poslodavac nema, neka zaposli nekoga kome nije problem raditi nedjeljom.

Da se razumijemo: nisam pobornik podjela radnika po vjerskom ili slicnim kljucevima; samo po sposobnosti. Smile "Vjerski" primjeri koje sam naveo su tu samo da pokazem kako postoje grupacije kojima nije problem rad nedjeljom, a dobro bi im dosla susretljivost za neke druge dane... Smile

buntovnik (napisa):
Meni baš i nije jasno tko je i kako uopće došao na tu ideju


Negdje sam cuo da je inicijativa potekla od Crkve u Hrvata, ali ne znam da li je to tocno niti sto bi im to trebalo... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:20 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja isto načuh da je crkva pokrenula tu inicijativu. Nešto u stilu "Ako oni rade, kako će, jadni, ić u crkvu?????"

Što je, ako je istina, još veći kretenizam, jerbo bi crkva i država trebali biti odvojeni, a kršćanima je ovako i onako zabranjeno raditi nedjeljom (osim u ekstremnim slučajevima kad se tolerira - recimo vatrogasci, liječnici) pa onda oni tak i onak ne smiju radit, ali ak' neko oće radit u nedjelju (ne znam zbog čega, fetiš mu je, il' zbog novaca, il' ne želi bit doma nedjeljom, il' da poslje može pričat kak' je država loša što on mora radit nedjeljom or whatever) zašto mu to branit'? Pa k'o oće nek ode....

Problem je, brijem si, bio u tome što su trgovci prilikom zapošljavanja "nagovarali" ljude na rad nedjeljom (iako to oni nisu htjeli) upitnim metodama, tipa: "il' ćeš radit nedjeljom, il' nećeš radit opće", no takve stvari bi trebalo kontrolirat, a ne u potpunosti zabranit...

Dok videoteke neću ni spominjat. Jednom su htjeli zabranit rad videotekama iza 10h navečer, al' im nije prošlo, a sad još i ovo :roll:
Ja isto načuh da je crkva pokrenula tu inicijativu. Nešto u stilu "Ako oni rade, kako će, jadni, ić u crkvu?????"

Što je, ako je istina, još veći kretenizam, jerbo bi crkva i država trebali biti odvojeni, a kršćanima je ovako i onako zabranjeno raditi nedjeljom (osim u ekstremnim slučajevima kad se tolerira - recimo vatrogasci, liječnici) pa onda oni tak i onak ne smiju radit, ali ak' neko oće radit u nedjelju (ne znam zbog čega, fetiš mu je, il' zbog novaca, il' ne želi bit doma nedjeljom, il' da poslje može pričat kak' je država loša što on mora radit nedjeljom or whatever) zašto mu to branit'? Pa k'o oće nek ode....

Problem je, brijem si, bio u tome što su trgovci prilikom zapošljavanja "nagovarali" ljude na rad nedjeljom (iako to oni nisu htjeli) upitnim metodama, tipa: "il' ćeš radit nedjeljom, il' nećeš radit opće", no takve stvari bi trebalo kontrolirat, a ne u potpunosti zabranit...

Dok videoteke neću ni spominjat. Jednom su htjeli zabranit rad videotekama iza 10h navečer, al' im nije prošlo, a sad još i ovo Rolling Eyes



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:36 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah, cini se da ce nam novi zakon donijeti mnogo toga... khm... ne bas dobroga... :?

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/Globus1.jpg]Clanak o razvoju situacije[/url] (JPEG, 138kB) prenosim iz Globusa, broj 677, od 28.11.2003, stranice 16 i 17. :|
Ah, cini se da ce nam novi zakon donijeti mnogo toga... khm... ne bas dobroga... Confused

Clanak o razvoju situacije (JPEG, 138kB) prenosim iz Globusa, broj 677, od 28.11.2003, stranice 16 i 17. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 19:27 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Uf, nekako mi je promakla ova tema... :shock: :oops:

Inace, i ja sam navikao skociti u Getro kad god se sjetim, ukljucujuci i nedjelju na vecer. 8)
[/quote]


a na ovo je vecina navikla :)
vsego (napisa):
Uf, nekako mi je promakla ova tema... Shocked Embarassed

Inace, i ja sam navikao skociti u Getro kad god se sjetim, ukljucujuci i nedjelju na vecer. Cool



a na ovo je vecina navikla Smile



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:02 ned, 30. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zbog slicnosti tema, topic "[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1050][i]Banalna glupost[/i][/url]" je zasao u temu rada nedjeljom. Ovdje citiram anamari [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=7687#7687]odavde[/url] u namjeri da se tamo vratimo temi... :)

[quote="anamari"]A sto se tice rada ducana u stranim zemljama, prije 3 godine sam bila u Parizu i pronaci otvoreni ducan u nedjelju je skoro pa nemoguce. Mislim, ima ih na kolodvorima, u centru, ali u rezidencijskim cetvrtima, gdje i zivi vecina ljudi, bas ih i nema. U razvijenim zemljama bas i ne vole raditi nedjeljom, ako ne moraju. U Parizu su bili otvoreni svi gift-shopovi, sve sto je u funkciji turizma, al obicni ducani su bili zatvoreni. Ima ih naravno nekoliko dezurnih. A da ne govorim o Talijanima koji od svoje stanke za rucak nikako ne odstupaju.[/quote]

Anamari, da li je u Francuskoj ljudima [b]zabranjeno[/b] raditi nedjeljom ili ne rade [b]jer ne vole[/b] :?:

Ma, neka svi ducani budu zatvoreni, ali to onda mora biti izbor vlasnika ducana! Dok god on ima nekoga tko zeli raditi za 35% vecu satnicu i dok god je on spreman tog covjeka platiti (i pruziti mu ostale zakonom odredjene beneficije), tko ima pravo braniti takav rad? :evil: Koga se to uopce tice?!?!? :shock:

Ako ja zelim prodavati maglu (bukvalno!) u svom ducanu, tko mi i s kakvim pravom to moze braniti? :evil:
Zbog slicnosti tema, topic "Banalna glupost" je zasao u temu rada nedjeljom. Ovdje citiram anamari odavde u namjeri da se tamo vratimo temi... Smile

anamari (napisa):
A sto se tice rada ducana u stranim zemljama, prije 3 godine sam bila u Parizu i pronaci otvoreni ducan u nedjelju je skoro pa nemoguce. Mislim, ima ih na kolodvorima, u centru, ali u rezidencijskim cetvrtima, gdje i zivi vecina ljudi, bas ih i nema. U razvijenim zemljama bas i ne vole raditi nedjeljom, ako ne moraju. U Parizu su bili otvoreni svi gift-shopovi, sve sto je u funkciji turizma, al obicni ducani su bili zatvoreni. Ima ih naravno nekoliko dezurnih. A da ne govorim o Talijanima koji od svoje stanke za rucak nikako ne odstupaju.


Anamari, da li je u Francuskoj ljudima zabranjeno raditi nedjeljom ili ne rade jer ne vole Question

Ma, neka svi ducani budu zatvoreni, ali to onda mora biti izbor vlasnika ducana! Dok god on ima nekoga tko zeli raditi za 35% vecu satnicu i dok god je on spreman tog covjeka platiti (i pruziti mu ostale zakonom odredjene beneficije), tko ima pravo braniti takav rad? Evil or Very Mad Koga se to uopce tice?!?!? Shocked

Ako ja zelim prodavati maglu (bukvalno!) u svom ducanu, tko mi i s kakvim pravom to moze braniti? Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 9:57 ned, 30. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvrano ne znam je li zabranjeno. Mislim da je vjerojatnije da je to njihova vlast realizirala skupim dozvolama za rad nedjeljom i skupljim satnicama. Al nisam bas sigurna.
Stvrano ne znam je li zabranjeno. Mislim da je vjerojatnije da je to njihova vlast realizirala skupim dozvolama za rad nedjeljom i skupljim satnicama. Al nisam bas sigurna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:04 pet, 30. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hehehehe... Nekad bilo, sad se spominjalo.... :twisted:

=D> Cestitke Ustavnom sudu na ukidanju zakona. =D>

Zna li netko hoce li Getro opet biti otvoren i nocu i nedjeljom kao nekad? :-k
Hehehehe... Nekad bilo, sad se spominjalo.... Twisted Evil

Applause Cestitke Ustavnom sudu na ukidanju zakona. Applause

Zna li netko hoce li Getro opet biti otvoren i nocu i nedjeljom kao nekad? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:20 čet, 6. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Gle, ne bih htio biti prenapadan, ali mi više ova crkva počinje ići na živce... :cry:

Oni non-stop nešto naređuju, htjeli bi vršiti kontrolu nad ljudima, i to na tako bijedne načine tipa zalaganje za nerad nedjeljom, a s ciljem zarade (što je crkvi "kao" nebitno). Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara... Ajme, kako sebično, a baš sam počeo misliti da ima dobrih ljudi na ovom svijetu -> naravno, šala...

Zašto se jednostavno čovjeku ne daje izbor? Ovo je kao demokracija gdje bi čovjek mogao birati, a na kraju biraju samo oni "iznad" nas... Baš žalosno, a opet ništa se ne može poduzeti... valjda.[/color]
Gle, ne bih htio biti prenapadan, ali mi više ova crkva počinje ići na živce... Crying or Very sad

Oni non-stop nešto naređuju, htjeli bi vršiti kontrolu nad ljudima, i to na tako bijedne načine tipa zalaganje za nerad nedjeljom, a s ciljem zarade (što je crkvi "kao" nebitno). Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara... Ajme, kako sebično, a baš sam počeo misliti da ima dobrih ljudi na ovom svijetu → naravno, šala...

Zašto se jednostavno čovjeku ne daje izbor? Ovo je kao demokracija gdje bi čovjek mogao birati, a na kraju biraju samo oni "iznad" nas... Baš žalosno, a opet ništa se ne može poduzeti... valjda.



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:08 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam čul' da sad hoće i zatvoriti kafiće nedjeljom. :evil: A kak' bi bilo da zabrane rad muriji, hitnoj i vatrogascima nedjeljom? Pa za boga miloga na kaj bi to onda ličilo? Kuća je zgorila? Nema veze, vatrogasci su morali biti sa familijom doma i u crkvi. Joooooooj.... :evil:
Ja sam čul' da sad hoće i zatvoriti kafiće nedjeljom. Evil or Very Mad A kak' bi bilo da zabrane rad muriji, hitnoj i vatrogascima nedjeljom? Pa za boga miloga na kaj bi to onda ličilo? Kuća je zgorila? Nema veze, vatrogasci su morali biti sa familijom doma i u crkvi. Joooooooj.... Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:33 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Ja sam čul' da sad hoće i zatvoriti kafiće nedjeljom. :evil: A kak' bi bilo da zabrane rad muriji, hitnoj i vatrogascima nedjeljom? Pa za boga miloga na kaj bi to onda ličilo? Kuća je zgorila? Nema veze, vatrogasci su morali biti sa familijom doma i u crkvi. Joooooooj.... :evil:[/quote]
a možda će bog biti dobar kad vidi kako je nasa crkva vjerna prema njemu, pa nece nedjeljom stvarati požare :twisted:
Crni (napisa):
Ja sam čul' da sad hoće i zatvoriti kafiće nedjeljom. Evil or Very Mad A kak' bi bilo da zabrane rad muriji, hitnoj i vatrogascima nedjeljom? Pa za boga miloga na kaj bi to onda ličilo? Kuća je zgorila? Nema veze, vatrogasci su morali biti sa familijom doma i u crkvi. Joooooooj.... Evil or Very Mad

a možda će bog biti dobar kad vidi kako je nasa crkva vjerna prema njemu, pa nece nedjeljom stvarati požare Twisted Evil



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 03. 2004. (20:06:55)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:44 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"][color=darkblue]Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara....[/color][/quote]

bez uvrede, kamti, al ovakvu glupu (morala sam ovo upotrijebit vsego, sorry) logiku odavno nisam cula! :roll: :roll: :roll:

Pa daj mi nađi jednog čovjeka koji misli tipa: "Joj, ne mogu danas kupiti kruh i kekse...ne znam sto bih radio....e,pa da! idem u crkvu!!" :idea: a, recimo, prije nije isao..ili ne baš često... tko ide u crkvu, ići će, bez obzira na ovakve stvari, a tko ne ide, neće. I baš bih htjela upoznat svećenika koji je to rekao...Drugim riječima, mislim da je fiktivan...u tvojoj glavi..

To je crkva htjela jos malo pokatoličit zemlju tako da se "sedmi dan odmaramo" kao i Bog. E o tome se sad može raspravljat jel to u redu ili ne. Ja osobno smatram da nije i drago mi je da se to ukinulo.
Kamti (napisa):
Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara....


bez uvrede, kamti, al ovakvu glupu (morala sam ovo upotrijebit vsego, sorry) logiku odavno nisam cula! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Pa daj mi nađi jednog čovjeka koji misli tipa: "Joj, ne mogu danas kupiti kruh i kekse...ne znam sto bih radio....e,pa da! idem u crkvu!!" Idea a, recimo, prije nije isao..ili ne baš često... tko ide u crkvu, ići će, bez obzira na ovakve stvari, a tko ne ide, neće. I baš bih htjela upoznat svećenika koji je to rekao...Drugim riječima, mislim da je fiktivan...u tvojoj glavi..

To je crkva htjela jos malo pokatoličit zemlju tako da se "sedmi dan odmaramo" kao i Bog. E o tome se sad može raspravljat jel to u redu ili ne. Ja osobno smatram da nije i drago mi je da se to ukinulo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:43 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dea"][quote="Kamti"][color=darkblue]Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara....[/color][/quote]
bez uvrede, kamti, al ovakvu glupu (morala sam ovo upotrijebit vsego, sorry) logiku odavno nisam cula! :roll: :roll: :roll:[/quote]

Ma, slazem se da je to... khm... recimo [i]cudna[/i] logika. ;) Ali, problem je sto je to - [b]NAVODNO[/b] - stvarno bila motivacija Crkve. :shock: Ja vise ne znam gdje sam to cuo, pa necu ni inzistirati na tome, ali cinjenica je da se u javnosti nekako prihvatio stav da je Crkva pokrenula peticiju zato da bi vise vjernika dolazilo nedjeljama na mise. :roll:

Ponavljam, i meni je cudno, ali mislim da to nije Kamti samostalno izmislio... :?

Ono za kafice nisam cuo... :x

Mene vise zanima zasto Getro i dalje ne radi od 0 do 24... :( Navodno da mu to brani zakon o kojem ovdje pricamo i da Ustavni sud nije ukinuo [b]taj dio[/b] tog zakona. :evil: Zna netko vise?
dea (napisa):
Kamti (napisa):
Do ovakvog zaključka sam došao razgovarajući sa svećenikom kojeg sam upitao: "I što, sad više nemrete kupovati nedjeljom, ha?" On je na to hladno odgovorio: "Pa, zato ću s više para kupovati u ponedjeljak..." Htio je reći da će više ljudi zato svratiti u Crkvu (jer šopinga neće biti) te ostaviti više milodara....

bez uvrede, kamti, al ovakvu glupu (morala sam ovo upotrijebit vsego, sorry) logiku odavno nisam cula! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Ma, slazem se da je to... khm... recimo cudna logika. Wink Ali, problem je sto je to - NAVODNO - stvarno bila motivacija Crkve. Shocked Ja vise ne znam gdje sam to cuo, pa necu ni inzistirati na tome, ali cinjenica je da se u javnosti nekako prihvatio stav da je Crkva pokrenula peticiju zato da bi vise vjernika dolazilo nedjeljama na mise. Rolling Eyes

Ponavljam, i meni je cudno, ali mislim da to nije Kamti samostalno izmislio... Confused

Ono za kafice nisam cuo... Mad

Mene vise zanima zasto Getro i dalje ne radi od 0 do 24... Sad Navodno da mu to brani zakon o kojem ovdje pricamo i da Ustavni sud nije ukinuo taj dio tog zakona. Evil or Very Mad Zna netko vise?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:23 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

potpisivanje peticije za nerad nedjeljom je poceo u KONZUMU
tko ju je pokrenuo, ne znam, al znam da su papiri stajali po svim malim Konzumima...

sjetimo se da je u doba neradnih nedjelja, najcesce upravo Konzum radio, kao 'mali ducan u kvartu koji radi'

i takodjer, ne znam jel ta peticija pokrenula sabor ili koga god da kaze da se nedjeljom ne smije raditi...
ili je u pitanju bila jos jedna...
ja samo znam za ovu...
potpisivanje peticije za nerad nedjeljom je poceo u KONZUMU
tko ju je pokrenuo, ne znam, al znam da su papiri stajali po svim malim Konzumima...

sjetimo se da je u doba neradnih nedjelja, najcesce upravo Konzum radio, kao 'mali ducan u kvartu koji radi'

i takodjer, ne znam jel ta peticija pokrenula sabor ili koga god da kaze da se nedjeljom ne smije raditi...
ili je u pitanju bila jos jedna...
ja samo znam za ovu...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vskudar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2004. (17:05:29)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:09 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Re: Nedjeljom zatvoreno Citirajte i odgovorite

Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam, vec cinjenica da su [b]pekare[/b] ( uf sto volim boldat :D ) pocele raditi (samo) do 21:00 ( ful mi falilo u nedjelju popodne skocit prek puta zgrade po buhtlu s cokoladom). No, kolko vidim i to se pocelo (opet) mjenjat.
Živjela demokracija :!:
Crkvu, drzavu, [color=red]Getro[/color], [color=green]Konzum[/color] (ciji su ducani all over ZG redovito i na smjene radili nedjeljama i praznikom, pa ipak ovi tvrde da to nije utjecalo na povecanje prometa :roll: ) ostavljam drugima...
therefore: živjele pekare :!:
Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro
Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam, vec cinjenica da su pekare ( uf sto volim boldat Very Happy ) pocele raditi (samo) do 21:00 ( ful mi falilo u nedjelju popodne skocit prek puta zgrade po buhtlu s cokoladom). No, kolko vidim i to se pocelo (opet) mjenjat.
Živjela demokracija Exclamation
Crkvu, drzavu, Getro, Konzum (ciji su ducani all over ZG redovito i na smjene radili nedjeljama i praznikom, pa ipak ovi tvrde da to nije utjecalo na povecanje prometa Rolling Eyes ) ostavljam drugima...
therefore: živjele pekare Exclamation
Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro



_________________
BrrB
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:50 pet, 7. 5. 2004    Naslov: Re: Nedjeljom zatvoreno Citirajte i odgovorite

[quote="vskudar"]Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam[/quote]
ali zato tvojoj mami/tati sigurno jesu jer je ipak netko morao napuniti frizider dok si ti spavao. :)

[quote]
Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro[/quote]
ne kuzim..treba se placati ljudima da nejdu u crkvu?
vskudar (napisa):
Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam

ali zato tvojoj mami/tati sigurno jesu jer je ipak netko morao napuniti frizider dok si ti spavao. Smile

Citat:

Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro

ne kuzim..treba se placati ljudima da nejdu u crkvu?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vskudar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2004. (17:05:29)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:56 uto, 11. 5. 2004    Naslov: Re: Nedjeljom zatvoreno Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="vskudar"]Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam[/quote]
[color=blue]ali zato tvojoj mami/tati sigurno jesu jer je ipak netko morao napuniti frizider dok si ti spavao. :) [/color][/quote]

Moja draga mamica najvise voli u šoping samnom i to se rjesava tokom tjedna.

[quote="Lord Sirius"][quote="vskudar"]
Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro[/quote]
[color=blue]ne kuzim..treba se placati ljudima da nejdu u crkvu?[/color][/quote]

Kakti je rad nedjeljom i blagdanima zericu vise placen (il bi trebal biti). Ne zelim ulazit u to kolko pojedincima smeta što rade nedjeljom, pa ne mogu na misu...

BTW, činilo mi se zgodnim "poplaviti" citat, da razbijem monotoniju, :)
Lord Sirius (napisa):
vskudar (napisa):
Meni osobno nisu falili ducani, jer do 13:00 nedjeljom obicno spavam

ali zato tvojoj mami/tati sigurno jesu jer je ipak netko morao napuniti frizider dok si ti spavao. Smile


Moja draga mamica najvise voli u šoping samnom i to se rjesava tokom tjedna.

Lord Sirius (napisa):
vskudar (napisa):

Sve bu OK dok ljudima bude placeno kak spada to sto nejdu u crkvu, al se svejedno moraju ustat i ic na posao nedjeljom ujutro

ne kuzim..treba se placati ljudima da nejdu u crkvu?


Kakti je rad nedjeljom i blagdanima zericu vise placen (il bi trebal biti). Ne zelim ulazit u to kolko pojedincima smeta što rade nedjeljom, pa ne mogu na misu...

BTW, činilo mi se zgodnim "poplaviti" citat, da razbijem monotoniju, Smile



_________________
BrrB
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan