Demonstrature
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#1: Demonstrature Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 19:00 sri, 25. 1. 2006
    —
eto, ne znam zasto ni kako, ali Vanja, Vedran i ja imamo neke dodatne demonstrature u petak (jupi)

ja 14-15 (16?)
onda dodje Vanja tam di smo vec i ima 15-16

a Vedran lukavo nudi 18 - negdje oko + beskonacno

jos nis ne pise tam na papiru onom, to cemo valjda sutra stavit
Cool Mr.Green (blue one) mozete doc, nek vam bude, a ako ste ugodna i pristojna osoba onda dodjite Lighter-Mr.Green

#2:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:38 čet, 26. 1. 2006
    —
ja sam jako pristojan, ali nisam bas ugodan, mogu li svejedno doci i kako se rjesi limes kad x ide u 0+ od n(x^2+x-sinx)-2ln(shx+x^3).
ti si meni najbolja demosica

#3:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 9:50 pet, 27. 1. 2006
    —
Anonymous (napisa):
ja sam jako pristojan, ali nisam bas ugodan, mogu li svejedno doci i kako se rjesi limes kad x ide u 0+ od n(x^2+x-sinx)-2ln(shx+x^3).
ti si meni najbolja demosica


bez brige, zadaci te tezine nece doci na kolokviju. Tapsh, tapsh,...
posto je nevjerojatno i zapanjujuce tezak, ne znam ga bas rijesit ovak iz prve, al pitat cu nekog asistenta, valjda ce netko znat... Oce keks?
ali nemoj se radije nadat previse, kako se ne bi razocarao.

i ti si meni isto najbolji medju svima koji koriste moje usluge, prvenstveno zbog te goruce zelje za znanjem koja se jasno vidi u tvom pitanju...
bravo, tu titulu ne dijelim olako, cak mozda to nisam rekla nikom jos, hmm...
nis, onda se vidimo, a ja idem brzo pretrazivat dostupnu i nedostupnu literaturu da vidim kaj je to ln

#4:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 11:38 pet, 27. 1. 2006
    —
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink

#5:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 11:50 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink


Shocked Bravo MB!!! Ugodno si me iznenadio, nisam znala da si tako vjest s tim limesima!

#6:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 12:00 pet, 27. 1. 2006
    —
pa necemo se sad vrijedjat... Wink
znas onu, i corava kokos..

#7:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 13:46 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
pa necemo se sad vrijedjat... Wink
znas onu, i corava kokos..


ma naravno da se necemo vrijedjat, ja sam ti to od milja rekla, znas da te volim Very Happy

#8:  Autor/ica: ExodusLokacija: MA1-4 PostPostano: 18:43 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink


Nažalost, moram vam saopćiti tužnu vijest, a to je da se taj limes ne može rješiti "elementarnim putovima", tj. ne spada u gradivo analize 1.

Dakle je
, pa je nažalost i .

Ne znam, možda sam malo ohlapio, no ne vidim kako bi se taj limes dobio svodeći ga na standardne limese... #Beer

Puno pozdrava od vašeg istinskog podanika.

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska

#9:  Autor/ica: shumi1 PostPostano: 11:24 sub, 28. 1. 2006
    —
Da li se u kolokvijima i zadacama smiju koristiti teoremi i postupci rjesavanja koje jos nismo ucili?

#10:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 11:46 sub, 28. 1. 2006
    —
shumi1 (napisa):
Da li se u kolokvijima i zadacama smiju koristiti teoremi i postupci rjesavanja koje jos nismo ucili?

Ukoliko dokazes teorem koji koristis, onda ne bi smjelo biti problema Wink

#11:  Autor/ica: Stratos PostPostano: 12:46 sub, 28. 1. 2006
    —
1.)


2.)


2a)


2b)


za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost

pa je


sada primijenimo teorem o sendvicu

------

buduci da postoje limesi 2a) i 2b), pri cemu 2a) nije nula, to postoji i limes 2) := 2b)/2a) i jednak je 0/1 = 0, pa i limes 1) + 2) postoji i jednak je 1 ~ sto je i trazeno Smile

#12:  Autor/ica: Ilja PostPostano: 15:13 sub, 28. 1. 2006
    —
Stratos (napisa):
1.)
za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost



Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

#13:  Autor/ica: Stratos PostPostano: 15:58 ned, 29. 1. 2006
    —
Ilja (napisa):
Stratos (napisa):
1.)
za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost



Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

koristeci se *ahem* geometrijskim argumentima Mr. Green

ionako se 2b) moze dokazati na drugi nacin
mozemo iskoristiti (vidi-se-sa-slike) nejednakost sin x < x < tan x (za 0 < x < 1)

pa vrijedi


tj. za 0 < x < 1 imamo


valja dokazati:


uvodimo supstituciju


pa je


kako je


jos samo preostaje dokazati


a to je jednostavno Smile

#14:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 21:42 ned, 29. 1. 2006
    —
i dalje je problem zasto je slika takva Smile

#15:  Autor/ica: ExodusLokacija: MA1-4 PostPostano: 23:43 ned, 29. 1. 2006
    —
Stratos (napisa):

Ilja (napisa):
Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

koristeci se *ahem* geometrijskim argumentima Mr. Green


hmm... #Beer

Stratos (napisa):

ionako se 2b) moze dokazati na drugi nacin
mozemo iskoristiti (vidi-se-sa-slike) nejednakost sin x < x < tan x (za 0 < x < 1)


To je već ok, sad sam hepi. Very Happy
Ionako se na analizi 1 ne forsira aksiomatski pristup, pa ako se već tolerira geometrijski dokaz da je , onda je ovaj dokaz sasvim u redu (obzirom na MA1)...

Jedino što si malo zakomplicirao dokaz da je . Iz se lako dobije da je , pa je . A opet, isto se može dobiti i geometrijski Krezubi Mr. Green

Ma znaš kaj buraz, evo ti karma za 1 gore.

srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska

#16:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 19:23 sri, 1. 2. 2006
    —
slijedeci tjedan su demonstrature u ponedjeljak u 5 h, umjesto u srijedu, posto vam je u srijedu kolokvij... to govorim za Vanju i mene, a za Vedrana sam mrvicu zaboravila kaj je rekao danas... eto, Vedrane, sad TI reci nesto pa da usput vidimo tko si Mr. Green vodi predstavu
i nemoj se sad pravit da nisi ovo primjetio, ne prolaze takve jeftine fore Rolling Eyes Laughing


edit- ma glupaca sam, svi zajedno imamo u ponedjeljak u 5, pa tako i Vedran... Shocked

#17:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 11:51 sub, 4. 2. 2006
    —
Dakle, kao sto je vec rekla kolegica demonstratorica, demonstrature iz MA1 ce se odrzati u ponedjeljak, 6.2.2006. pocevsi u 17h negdje u nekoj ucionici (naravno, sastanak kraj oglasne ploce). Tako ce biti iduci tjedan. Za ostale termine(tjedne) cemo se jos dogovoriti te staviti obavijest ovdje.

Ispricavam se sto gotovo nista novo nisam rekao, no od viska glava ne boli Smile

Vedran K.

#18:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 21:53 pon, 13. 2. 2006
    —
OBAVIJEST !!!

Demonstrature iz MA1 odrzat ce se u srijedu, 15.2.2006. Termin za sada nesiguran iz razloga sto ne znam pisete li kakav kolokvij ili imate kakav usmeni taj dan, a ne znam ni kad je termin usmenog ispita iz MA1, no nadam se da nije sutra ili u samu srijedu, pa je moj prijedlog 10:00 na faxu (sastanak kraj oglasne ploce). Inace, zamolio bih zainteresirane da me upozore ima li kakvih problema s ovim terminom pa da smislimo neki drugi.

Vedran K.

#19:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:23 pon, 13. 2. 2006
    —
Srijeda je jedini dan ovaj tjedan kad prva godina nema kolokvija (uto, cet, pet su popravni). Cool Za usmene ne znam. Confused Negdje je spomenuto da je danas objavljeno da su vec sutra, no mislim da je to za one koji su bili na pismenom. Neutral

#20:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 20:21 uto, 4. 4. 2006
    —
OBAVIJEST !
Novi termin demonstratura iz MA2:

SRIJEDA 12-14 h

Sastanak na starom mjestu (kraj oglasne ploce Smile ).

Vedran K.

#21:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 21:36 sri, 14. 6. 2006
    —
OBAVIJEST!

Iduci tjedan, 19.-23.6.2006., demonstrature iz MA2 odrzat ce se u ponedjeljak 19.6.2006. s pocetkom u 16:30, umjesto u srijedu 21.6.2006.

Sastanak ispred oglasne ploce.

Vedran K.

#22:  Autor/ica: zavod za analizu PostPostano: 7:18 sri, 13. 9. 2006
    —
Cijenjenoj kolegici demonstratorici Ignaviji SRETAN RODJENDAN Tuluuuuum!!! zeli Zavod.
Jos barem tol'ko, kak' se veli! I da jednako uspjesno izdemonstriras i Analize 3&4. Sve najbolje zelje i ostalo povrce. Malo brzi krastavac Brokli Mrkva

I tak... Wink

#23:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 19:15 ned, 24. 9. 2006
    —
zavod za analizu (napisa):
Cijenjenoj kolegici demonstratorici Ignaviji SRETAN RODJENDAN Tuluuuuum!!! zeli Zavod.
Jos barem tol'ko, kak' se veli! I da jednako uspjesno izdemonstriras i Analize 3&4. Sve najbolje zelje i ostalo povrce. Malo brzi krastavac Brokli Mrkva

I tak... Wink


vauu... pa ja to nikad nisam vidjela, medjutim sad mi je zato jos vise super, hvala puno... Very Happy
sam kaj necem demonstrirat 3&4 pa si vi mislite, postala sam razvratna i sad bi kolegije sa 5 rijeci u imenu Shocked Tup, tup, tup,... Sunce... #Beer

jos hvala Wink

#24:  Autor/ica: zavod za analizu PostPostano: 23:07 uto, 3. 10. 2006
    —
Dakle evo nas. Tuluuuuum!!!

Zavod vam ponosno najavljuje kako smo regrutirali 6 novih mladih analitičara: Nikola, Rudi, Ivana, Željka, Kristina i Ivana. Tuluuuuum!!!

A Ivana & Ivana (redosljed je bitan) su već odredile termine svojih demonstratura. Tuluuuuum!!!

Ivana & Ivana, ajde, recite sad. Tuluuuuum!!!

#25:  Autor/ica: maslačko PostPostano: 7:59 sri, 4. 10. 2006
    —
Aye, aye, sir! Zavodu

evo onda i mene..čini mi se da sam Ivana, al ne mora biti (ne idu mi boje baš najbolje Luckast )

Dakle, moj termin bio bi:
ponedjeljak 12-13 & 17-18 Bis, bis!
(to bi trebalo pisati na oglasnoj ploči)

dosad mi još nitko nije došao Nuts
pa je tako moja tuga pregolema Jadan mali...

#26:  Autor/ica: andreaoLokacija: SK PostPostano: 9:27 sri, 4. 10. 2006
    —
maslačko (napisa):

dosad mi još nitko nije došao Nuts
pa je tako moja tuga pregolema Jadan mali...


Pa čekaj malo, tek je počeo faks. Gužva se tek očekuje onaj zadnji ponedjeljak prije kolokvija. Sretno i uživaj! Very Happy

#27:  Autor/ica: nana PostPostano: 16:43 sri, 4. 10. 2006
    —
Okidoki Very Happy

Onda pozdrav, ja sam Ivana!

S veseljem najavljujem termin svojih demonstratura:

PONEDJELJAK 12-13 & 17-18


Inace mozete me kontaktirat i na mail,pm i icq.

@maslačko: Nadam se da će se večeras tvoja tuga smanjit (nabavila sam domaću orahovicu i višnjevicu)

P.S. Kolega Alen nemam nikakvih primjedbi na Vaš termin ukoliko se budete pridržavali "the dogovora".


Zadnja promjena: nana; 14:56 ned, 8. 10. 2006; ukupno mijenjano 1 put.

#28:  Autor/ica: vanishLokacija: stambena zgrada PostPostano: 16:59 sri, 4. 10. 2006
    —
maslačko (napisa):

pa je tako moja tuga pregolema Jadan mali...

ne znaš ti, Crying or Very sad dat ću ti ja tugu pregolemu

#29:  Autor/ica: zavod za analizu PostPostano: 21:47 sri, 4. 10. 2006
    —
Termin demonstratura demonstratorice Željke je:

PETAK, 14-16.

#30:  Autor/ica: alen PostPostano: 22:02 sri, 4. 10. 2006
    —
nana (napisa):
P.S. Kolega Alen nemam nikakvih primjedbi na Vaš termin ukoliko se budete pridržavali "the dogovora".


Uvažena kolegice nana, ima dosta stvari koje nisam savladao iz MA1, a greškom sustava sam uspio položiti kolegij, tako da me možete očekivati na demonstraturama.

#31:  Autor/ica: nana PostPostano: 7:20 čet, 5. 10. 2006
    —
alen (napisa):
Uvažena kolegice nana, ima dosta stvari koje nisam savladao iz MA1, a greškom sustava sam uspio položiti kolegij, tako da me možete očekivati na demonstraturama.


Poštovani kolega Alen, jako sam sretna što ste razmotrili moje savjete i spoznali ogromnu važnost kvadratnih jednadzbi. Ali nazalost prema novom programu MA1 to se ne uci tako da mozete mirno spavati. Ali ako imate nekih pitanja bit cu vrlo sretna da vam mogu odgovoriti.

#32:  Autor/ica: alen PostPostano: 19:49 čet, 5. 10. 2006
    —
Da, priznajem da je to ipak korisnije nego sam prije mislio. Međutim, sada sam shvatio da baš ne znam zbrajati razlomke (npr. 4/5 +3/7) pa ako si možete to malo ponoviti da mi objasnite...

I ima neki čudan znak iznad onog izraza b^2-4ac koji ste napisali kod onih rješenja kvadratne jednadžbe pa me zanimalo što to znači.

#33:  Autor/ica: zavod za analizu PostPostano: 20:20 čet, 5. 10. 2006
    —
alen (napisa):
Da, priznajem da je to ipak korisnije nego sam prije mislio. Međutim, sada sam shvatio da baš ne znam zbrajati razlomke (npr. 4/5 +3/7) pa ako si možete to malo ponoviti da mi objasnite...



.

p.s. inače Alene, to ćete detaljnije raditi ove godine na numeričkoj Detektivchina! Rolling Eyes

alen (napisa):

I ima neki čudan znak iznad onog izraza b^2-4ac koji ste napisali kod onih rješenja kvadratne jednadžbe pa me zanimalo što to znači.


Jel možda misliš na ovo ? Ako da, to iznad bi ti bio drugi korijen, sjećaš se da smo i to radili. Al dobro, to je bilo za naprednije. Rolling Eyes

Zavod je razočaran tobom. Ti si loš demos. Exclamation

#34:  Autor/ica: alen PostPostano: 20:34 čet, 5. 10. 2006
    —
zavod za analizu (napisa):


.

p.s. inače Alene, to ti je zadatak iz prošlogodišnjeg kolokvija. Rolling Eyes


Ma mislim da bi možda i znao baš taj zadatak riješit, samo što su brojevi možda malo teški, al ne znam kak bih inače rješio zadatke takvog tipa. Da bar postoji neki jednostavni postupak kojim bih mogao to reproducirat bez da razmišljam svaki put šta da radim.

zavod za analizu (napisa):

Jel možda misliš na ovo ? Ako da, to iznad bi ti bio drugi korijen, sjećaš se da smo i to radili. Al dobro, to je bilo za naprednije. Rolling Eyes


Joj, baš na tim vježbama nisam bio kad smo radili taj, kak si ono reko, "drugi korijen". Totalno mi je apstraktan taj znak, ne znam šta bih s njim napravio.

zavod za analizu (napisa):

Zavod je razočaran tobom. Ti si loš demos. Exclamation


Možda, al sam ipak demos Cool , a život je pun razočaranja Laughing . Jel mogu doć u Zavod na konzultacije? Mislim da mi obične demonstrature ne mogu pomoć Embarassed .

#35:  Autor/ica: alen PostPostano: 20:36 čet, 5. 10. 2006
    —
zavod za analizu (napisa):
p.s. inače Alene, to ćete detaljnije raditi ove godine na numeričkoj Detektivchina! Rolling Eyes


Aha, onda dobro, već sam se uplašio da sam nešt bitno preskočio na predavanjima.

#36:  Autor/ica: Ilja PostPostano: 20:46 čet, 5. 10. 2006
    —
zavod za analizu (napisa):


.

p.s. inače Alene, kako si ti nama? Rolling Eyes


Zavodu je neugodno odgovoriti na zadnji post. Ja ionako nemam kriterija pa meni nije.

alen (napisa):

Ma mislim da bi možda i znao baš taj zadatak riješit, samo što su brojevi možda malo teški, al ne znam kak bih inače rješio zadatke takvog tipa. Da bar postoji neki jednostavni postupak kojim bih mogao to reproducirat bez da razmišljam svaki put šta da radim.


Zamisli da je svaka dužina blizu ove druge dužine . Bez smanjenja općenitosti možemo uzeti da je . To znači da sve dužine možeš izraziti dosta bilzu , i onda nađeš onu bližu od druge, nazovimo ju . I sad kad malo bolje razmisliš dobiješ da taj zapravo predstavlja brojnik. Nazivnik slično.

alen (napisa):


ožda, al sam ipak demos Cool , a život je pun razočaranja Laughing . Jel mogu doć u Zavod na konzultacije? Mislim da mi obične demonstrature ne mogu pomoć Embarassed .


Nana će ti pomoć. No svejedno si ti loš demos. Nemoj više dolazit tu. Idea

#37:  Autor/ica: nana PostPostano: 21:11 čet, 5. 10. 2006
    —
Ilja (napisa):
Nana će ti pomoć. No svejedno si ti loš demos. Nemoj više dolazit tu. Idea


Dragi Ilja zahvaljujem ti jer ne odustaješ od našeg kolege Alena, znam da je to ponekad teško, ali ipak članovi Zavoda su fine i snažne ličnosti iznimnih kvaliteta i konjskih živaca.

Alene , toplo ti preporučam posjećivanje demonstratura, a i konzultacije ne bi škodile. I nemoj odustati!! Možda jednog dana.....

Srce Zavod


Zadnja promjena: nana; 22:02 čet, 5. 10. 2006; ukupno mijenjano 1 put.

#38:  Autor/ica: alen PostPostano: 21:45 čet, 5. 10. 2006
    —
Hvala svima na napoirma Zavoda i demonstratora analize, a pogotovo najljupkijoj, najsrdačnijoj i meni osobno najdražoj, nani.

#39:  Autor/ica: željac PostPostano: 22:16 čet, 5. 10. 2006
    —
zavod za analizu (napisa):
Termin demonstratura demonstratorice Željke je:

PETAK, 14-16.


Je, bogami je Smile

Ako je netko VEĆ zainteresiran, očekujem vas kod oglasne pločeSmile

To sam ja, da me lakše nađete:

#40:  Autor/ica: rudim PostPostano: 20:00 pet, 6. 10. 2006
    —
Kristina Škreb i Rudi Mrazović -->
Utorak 16.30 - 18.30

#41:  Autor/ica: alen PostPostano: 17:12 sub, 7. 10. 2006
    —
Baš sam razmišljo da stavim svoje demonstrature u 4:00 ili 23:00 tak da brucoši mogu doć...

Zadnja promjena: alen; 19:45 sri, 11. 10. 2006; ukupno mijenjano 1 put.

#42:  Autor/ica: hermione PostPostano: 18:11 sub, 7. 10. 2006
    —
alen (napisa):

Ovaj, da, što se tiče razlomaka, mislim da sam našo neku metodu, al ne da mi baš uvijek točan rezultat, ali mislim da je točnost, u najmanju ruku, zadovoljavajuća. Naime:


Naslućujem da bi moglo postojat beskonačno slučajeva u kojima je rezultat 100% točan, a u ostalima su odstupanja zanemariva.


Ono sto je tuzno u cijeloj toj prici jest da actually postoje nastavnici koji tome poucavaju djecu jer je, kako oni kazu, tako lakse djeci. I onda jednog dana takva ista djeca dodu u 1.r. V.gimnazije(ili bilo koje drugu) i onda profesori moraju ispravljati kardinalne greske iz osnovne skole. Dosta tuzno! Tuga moja golema je!

#43:  Autor/ica: nana PostPostano: 14:59 ned, 8. 10. 2006
    —
dok ne smislim nesto pametnije promijenila sam termin sa utoraka na ponedjeljak 12-13

Ispricavam se.

#44:  Autor/ica: Nikola PostPostano: 11:17 uto, 10. 10. 2006
    —
Ja ću imati demonstrature srijedom od 14 do 16.

Nikola Grubišić[/b]

#45:  Autor/ica: željac PostPostano: 21:09 čet, 12. 10. 2006
    —
zbog promjene rasporeda moji termin demonstratura se pomiče sa 14-16 na 18-20 petkom Smile

#46:  Autor/ica: nana PostPostano: 7:39 pet, 13. 10. 2006
    —
Iznimno u ponedjeljak nece biti demonstratura u terminu 12-13, ni Ivana ni ja, nazalost Sad, ne mozemo doci.

Ali Vas zato ocekujemo od 17-18 Very Happy


Inace, ucite MA1, blic bi mogao biti jako brzo! Twisted Evil Twisted Evil

Jos malo romantike na Forumu

#47:  Autor/ica: Cokolada PostPostano: 19:41 sub, 14. 10. 2006
    —
Evo jos jedne promjene termina demonstratura Very Happy

Od sada demonstrature odrzavamo utorkom 14-15 i 16:30-17:30...

Rudi Mrazović & Kristina Škreb Very Happy

#48:  Autor/ica: željac PostPostano: 21:53 sri, 1. 11. 2006
    —
Mala izmjena termina demonstratura ovaj i idući tjedan.. Dakle umjesto petka od 18-20h, ovaj i idući tjedan, četvrtkom i petkom (2., 3., 9. i 10. studenog) demonstrautre će bit od 19h-20h Smile

#49:  Autor/ica: maslačko PostPostano: 22:05 pon, 13. 11. 2006
    —
Došlo je do male promjene termina...

demonstrature će se održavati:

ponedjeljkom 12-13h u 001
utorkom 16-17h u 002

Ivana Suton( #Beer ) & Ivana Vidaković

#50:  Autor/ica: nana PostPostano: 22:15 pon, 13. 11. 2006
    —
Sutra odrađujem pokoru pa će biti bombona ukoliko ih Ivana ( Ja sam faca ) sve ne pojede Jos jedna ovca

Btw presretna sam sto smo dobile sobu Very Happy sad vise nema muvanja po hodniku Smile

#51:  Autor/ica: željac PostPostano: 14:14 ned, 19. 11. 2006
    —
Još jedne promjene demonstratura, dakle nema ih više petkom od 18-20h, već ponedjeljkom od 12-13h u 001 i od 17-18h u 002. Vidim da se nes zbrčkalo za ovaj termin u pon u 12h, al za sad neka bude tak Smile

#52:  Autor/ica: nana PostPostano: 13:39 pet, 24. 11. 2006
    —
Budući da je naredni tjedan kolokvijski neće bit demonstratura.

Ali ako netko bas jako zeli mozemo se dogovoriti, samo neka se javi na mail.

Puno sreće vam zelim!!!! Very Happy (koliko sam vidila kolokvij i trebat ce vam)

#53:  Autor/ica: nana PostPostano: 7:59 pet, 1. 12. 2006
    —
Nece ih biti ni u ponedjeljak u 12 jer imate kolokvij iz UuR.
Utorak u 16 ostaje.

#54:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 8:11 pet, 1. 12. 2006
    —
nana (napisa):
Nece ih biti ni u ponedjeljak u 12 jer imate kolokvij iz UuR.


Shocked Kolokvij iz UuR je za 49 minuta... Wink

#55:  Autor/ica: nana PostPostano: 8:26 pet, 1. 12. 2006
    —
Meni su rekli da je tad Embarassed
Ok,onda ce ih biti.
Ispricavam se. Pod hitno trebam duhovnu obnovu nakon ova 4dana.

#56:  Autor/ica: Cokolada PostPostano: 16:58 pon, 29. 1. 2007
    —
Sutra 30.1.,u utorak, nece se odrzati demonstrature iz matematicke analize 1, u terminu od 14 do 15 i 16:30-17:30.

Termin odrade ce se objaviti naknadno (po dogovoru)

Kristina Ana Skreb & Rudi Mrazovic

#57:  Autor/ica: nana PostPostano: 23:55 pon, 29. 1. 2007
    —
Sutra su zadnje.......... Drama demonstrature iz MA1 Crying or Very sad Crying or Very sad .

U kolokvijskom tjednu i za vrijeme usmenih ih nece biti. Screamin' 'n' Dancin' Mozete pokusat pitat me na mail...

I to bi bilo to, vidimo se na MA2 Biker

#58:  Autor/ica: rudim PostPostano: 12:24 uto, 6. 3. 2007
    —
Demonstrature iz matematičke analize 2 održavat ćemo petkom od 10 do 12.

Kristina Škreb & Rudi Mrazović

#59:  Autor/ica: Nikola PostPostano: 16:13 čet, 8. 3. 2007
    —
Ja cu drzati demonstrature iz matematicke analize 2 utorkom 16-18.

Nikola Grubisic

#60:  Autor/ica: nana PostPostano: 18:39 ned, 11. 3. 2007
    —
Mi cemo imat demonstrature iz MA2 (buduci da su MA1 ukinuli Rolling Eyes ) četvrtkom od 15-17.

Vidimo se Pink dancer

Ivana (Vidaković & Suton)

#61:  Autor/ica: željac PostPostano: 20:28 uto, 13. 3. 2007
    —
Evo, pa da i ja stavim svoj termin demonstratura iz MA2...
Dakle, utorkom od 14h-15h i četvrtkom od 15h-16h Smile

Željka Stojanac

#62:  Autor/ica: željac PostPostano: 19:32 uto, 20. 3. 2007
    —
Evo, ja se ispricavam, ali u cetvrtak, 22.03. necu moc odrzat demonstrature. Na srecu, nana i ivana imaju u isto vrijeme pa necete biti zakinuti Smile Radi eventualne nadoknade, javite se pa cemo nes organizirat Smile

#63:  Autor/ica: The Economist PostPostano: 20:21 uto, 20. 3. 2007
    —
rudim (napisa):
Demonstrature iz matematičke analize 2 održavat ćemo petkom od 10 do 12.

Kristina Škreb & Rudi Mrazović


fala bogu da ne idemo na predavanje iz c-a Rolling Eyes

#64:  Autor/ica: nana PostPostano: 20:59 uto, 20. 3. 2007
    —
The Economist (napisa):


fala bogu da ne idemo na predavanje iz c-a Rolling Eyes


Vama se cini da mi mozemo u svako doba stavit demosntrature. Ali stvar je u tome da vama zavrsi u 2 nama pocinje tad (slobodno mozete pogledat na raspored) tako da i mi nismo presretni s ovime ali nemamo bas izbora.

+cinjenica da je 5/6 demosa iz MA u istoj grupi (stocerec imamo isti raspored), i onda je kao grupa G-K najbolja Cool Wink

#65:  Autor/ica: MKova PostPostano: 23:20 uto, 20. 3. 2007
    —
nana (napisa):

+cinjenica da je 5/6 demosa iz MA u istoj grupi (stocerec imamo isti raspored), i onda je kao grupa G-K najbolja Cool Wink


dakle imamo samo jednog demosa koji nešto vrijedi Smile Wink

#66:  Autor/ica: Nikola PostPostano: 14:10 čet, 22. 3. 2007
    —
Promjena termina demonstratura. Vise nece biti utorkom 16-18, nego srijedom 14-16. Sada bi vam svima trebalo odgovarat. Inace, odrzavat ce se u praktikumu 2. I u srijedu, 28.3. nece biti demonstratura.
Nikola Grubisic

#67:  Autor/ica: nana PostPostano: 19:34 čet, 22. 3. 2007
    —
Naše demonstrature ostaju u istom terminu.

Dakle četvrtkom od 15-17 i to
15-16 u 005
16-17 u Praktikumu2

Ivana i Ivana


Zadnja promjena: nana; 20:13 pon, 26. 3. 2007; ukupno mijenjano 1 put.

#68:  Autor/ica: željac PostPostano: 21:03 sub, 24. 3. 2007
    —
Pa da i ja objavim novi termin... Dakle, vise nemam utorkom od 14-15h i cetvrtkom od 15-16h, vec pon od 12-14h u 105.

#69:  Autor/ica: nana PostPostano: 20:13 pon, 26. 3. 2007
    —
Iznimno ovaj cetvrtak 29.03.2007 demonstrature ce pocet sat vremena ranije tj od 14-16 u 005

#70:  Autor/ica: maslačko PostPostano: 19:27 uto, 27. 3. 2007
    —
ovaj tjedan iznimno će moje demonstrature biti u petak u 14.00h (umjesto četvrtka u 15.00)

Ivana Vidaković

#71:  Autor/ica: ivanzub PostPostano: 23:43 pet, 30. 3. 2007
    —
ojla.da li su mozda Rudi i Kristina promjenili raspored demonstratura, jer sam danas cekao pola sata pred oglasnom plocom i nitko nije dosao..

#72:  Autor/ica: Mala_022Lokacija: ...evo mene među moje... PostPostano: 0:00 sub, 31. 3. 2007
    —
ivanzub (napisa):
ojla.da li su mozda Rudi i Kristina promjenili raspored demonstratura, jer sam danas cekao pola sata pred oglasnom plocom i nitko nije dosao..

Rudi i Kristina su u Češkoj na natjecanju.

#73:  Autor/ica: ivanzub PostPostano: 0:04 sub, 31. 3. 2007
    —
e hvala.onda im je oprosteno.ali svejedno su trebali obavjestit da ne cekamo uzalud. Very Happy

#74:  Autor/ica: ami PostPostano: 22:29 čet, 3. 5. 2007
    —
Rudi i Kristina su i ovaj petak (4.5) na natjecanju, tako da sutra nece biti demonstratura.

#75:  Autor/ica: Cokolada PostPostano: 16:59 sri, 16. 5. 2007
    —
Od ovog tjedna, zbog promjene rasporeda, demonstrature iz matematičke analize 2 održavat ćemo petkom od 14 do 16 sati.

Bokić cmokić,
Kristina Ana Škreb i Rudi Mrazović Very Happy

#76:  Autor/ica: josip5454 PostPostano: 17:14 sri, 16. 5. 2007
    —
Cokolada (napisa):
Od ovog tjedna, zbog promjene rasporeda, demonstrature iz matematičke analize 2 održavat ćemo petkom od 14 do 16 sati.

Bokić cmokić,
Kristina Ana Škreb i Rudi Mrazović Very Happy


E super da ste promijenili termin, sada i meni paše... Puno hvala, karma++

Bokić cmokić i vama Wink

#77:  Autor/ica: nana PostPostano: 12:15 ned, 10. 6. 2007
    —
U ovaj cetvrtak nece bit demonstratura vec u utorak u 12, kod oglasne ploce.


ivana & ivana

#78:  Autor/ica: nana PostPostano: 12:08 sub, 16. 6. 2007
    —
Tijekom naredna 3tjedna nema demostratura. Moze mail.
Sretno!

#79:  Autor/ica: Gandalf PostPostano: 22:27 pet, 12. 10. 2007
    —
Demonstrature iz Matematičke analize 1 održavat će se u sljedećim terminima:

Srijedom:

Mare Mistrić & Marko Erceg 12-14 u 105
Dražen Petrović 14-16 u 105

Četvrtkom:

Sonja Šimpraga 15-17 u 105

Petkom:

Josipa Čuka & Goran Dražić 12-14 u 107

#80:  Autor/ica: Gandalf PostPostano: 19:55 čet, 25. 10. 2007
    —
Došlo je do malih promjena u terminima održavanja demonstratura:
naime, svoje ću demonstrature umjesto srijedom održavati ponedjeljkom
u 109 do 12:00 do 14:00! Ovo, naravno, vrijedi od sljedećeg tjedna! Very Happy

#81:  Autor/ica: goc PostPostano: 16:49 sri, 31. 10. 2007
    —
ovaj petak NEMA demonstratura.
Josipa Cuka i Goran Drazic. za pitanja pm...

#82:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 22:10 sri, 14. 11. 2007
    —
Danas se pokrala greška na demonstraturama. Puno ljudi, puno pitanja pa što ćeš brže...a na kraju sporije.
Uglavnom,riječ je općenito o načinu određivanja kad je kompozicija neke dvije funkcije strogo montona ovisno o komponiranim funkcijama.

Općenito vrijedi da je kompozicija dvije rastuće ili dvije padajuće rastuća, dok je kompozicija rastuće i padajuće padajuća. Problem je kad nam komponirane f-je nisu monotone. Tada moramo razdvojiti na slučajeve ovisno o njihovoj monotonosti.

npr. imamo funkcije h : A -> B , g : B -> C i f=goh : A -> C.
i neka su A1 i A2(podskupi od A) redom intervali kad h raste odnosno pada,a B1 i B2(podskupi od B) redom intervali kad g raste odnosno pada. Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.
U prvom slučaju x mora biti iz A2(jer h pada)) i h(x) iz B1(jer g raste; nije točno da gledamo da je x iz B1 jer je x iz A a B1 iz B pa su to različiti skupovi), tj. x je iz presjeka od A2 i h^(-1)(B1)
U drugom slučaju x mora biti iz A1 i h(x) iz B2, tj. x je iz presjeka od A1 i h^(-1)(B2)
Na kraju je rješenje unija ova dva slučaja.

Eto, nije ovo teško al se može isto falit. Nadan se da vas nismo previše zbunili,a ako da imaju još demonstrature u petak.

#83:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 22:34 sri, 14. 11. 2007
    —
shimija (napisa):
Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.


I slučaj kad i g i h padaju Wink

#84:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 22:46 sri, 14. 11. 2007
    —
Luuka (napisa):
shimija (napisa):
Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.


I slučaj kad i g i h padaju Wink


taj slučaj ne može, jer x1>x2 ⇒ h(x1)<h(x2) ⇒ g(h(x1))>g(h(x2)) ⇒ f(x1)>f(x2) tj. f je rastuća a ja sam gledao kad kad je f padajuća

#85:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 22:47 sri, 14. 11. 2007
    —
My bad Embarassed

#86:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 23:44 sri, 14. 11. 2007
    —
npr. nađimo intervale rasta f-je f : R -> R f(x)=|x^2-2x|.
definirajmo f-je: h : R -> R h(x)=x^2-2x i g : R -> R g(x)=|x|.
Sad je f=goh.
h raste na A1=<1, +besk.>, a pada na A2=<-besk.,1>
g raste na B1=<0, +besk.>, a pada na B2=<-besk.,0>
dobri su nam slučaji kad obe funkcije ili padaju ili rastu.
sad po onome šta san napisa je rješenje (A1 presjek h^(-1)(B1)) unija (A2 presjek h^(-1)(B2))

i sad se to samo izračuna Smile

#87:  Autor/ica: Gandalf PostPostano: 14:45 ned, 2. 12. 2007
    —
Za sve koji misle doći na demonstrature ovaj ponedjeljak, ako takvi uopće i postoje Very Happy, jedna obavijest: prostorija 109 bit će zauzeta radi diplomskog ispita, pa ćemo se naći ispred oglasne i onda dalje vidjeti gdje ćemo se smjestiti!

#88:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 20:29 pon, 17. 12. 2007
    —
Kako dolaskon praznika vidno pada želja za znanjem,pretpostvljamo da neće biti zainteresiranih za demonstrature u srijedu od 12-14. Ukoliko takvih ipak ima molimo vas da nas obavijestite na vrijeme(privatnom porukom, osobno, mailom ili direktno na ovu temu) jer u protivnom nećemo doći.
pozdrav

#89:  Autor/ica: goc PostPostano: 16:27 sri, 19. 12. 2007
    —
slazem se s kolegom shimijom pa cu ja svoj dolazak na demonstrature u petak 21.12. odgoditi na 13.00
znaci
DEMONSTRATURE U PETAK OD 13-14.

#90:  Autor/ica: lucika PostPostano: 20:29 pon, 17. 3. 2008
    —
kada će bit objavljen raspored demonstratura iz MA2, na oglasnoj ploči, forumu, bilo gdje...?

#91:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 20:52 pon, 17. 3. 2008
    —
Ja nisam demos, al nadam se da se neće ljutit kaj odgovaram Wink

Demonstrature kreću od idućeg tjedna, počele bi možda i ovaj, al nije nađen Ilja kojem se trebao dat raspored.

Bit će objavljeno i na oglasnoj i na forumu Smile

#92:  Autor/ica: zdjopa PostPostano: 16:31 uto, 18. 3. 2008
    —
Ispricavamo se zbog toga, ali mi smo imali neke svoje obaveze pa nismo stigli to napraviti (nije Ilja kriv)!!!!! Mi smo se dogovorili za termine, tako da od sljedeceg tjedna pocinju demonstrature, a do kraja ovog ce se naci na forumu i oglasnoj ploci!!!!!!!!!
Molim vas prihvatite nase najdublje isprike!!!!!!!
Vasa draga demosica!!!!!!

#93:  Autor/ica: zdjopa PostPostano: 22:04 sri, 19. 3. 2008
    —
Dragi studenti, znam da ste bili jako tuzni ova tri tjedna bez demonstratura, pa da vas razveselim evo termina:
pon 16-18 Sonja Simpraga i Drazen Petrovic
sri 13-15 Mare Mistric i Marko Erceg
cet 13-15 Josipa Cuka i Goran Drazic
Znam da sam vam sad uljepsala dan!!!!!!! Smile

#94:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 19:17 pon, 24. 3. 2008
    —
Ovaj tjedan će demonstrature koje su trebale biti u srijedu od 13 do 15 biti prebačene za petak od 12 do 14.
Znači u ovu srijedu nema demonstratura ali ova obavijest vrijedi samo za ovaj tjedan. U buduće, ako ne bude nekih obavijesti, termin srijedom će biti stalan.

Mistrić i Erceg

#95:  Autor/ica: Gandalf PostPostano: 21:06 čet, 3. 4. 2008
    —
Sljedeći tjedan demonstrature koje su trebale biti održane u ponedjeljak prebacit ćemo iznimno ovaj put u petak 11.04. u 14:00. Sastanak kao i do sada ispred oglasne ploče.

Sonja i Dražen

#96:  Autor/ica: SophiaLokacija: Orion nebulae PostPostano: 12:21 pet, 11. 4. 2008
    —
Copy paste! Very Happy Sljedeci tjedan opet drzimo demonstrature u petak (18.4.) u 14h... A ubuduce (nakon kolokvija) povratak na stari termin (pon 16h)... (ovo shvatite kao bonus prije kolokvija:) Sunny

Drazen& Sonja

#97:  Autor/ica: goc PostPostano: 16:37 uto, 15. 4. 2008
    —
postam umjesto kolege Ercega
VAZNO VAZNO!!!
demonstrature SUTRA 16. 4. odrzavaju se od 14-16 umjesto normalnog termina. eto tolko...

#98:  Autor/ica: shimijaLokacija: Spljit PostPostano: 20:00 uto, 17. 6. 2008
    —
ovaj tjedan nema vježbi i predavanja iz dosta kolegija pa ne znam hoće li biti zainteresiranih za demonstrature. zato vas molim da ako bi netko dosao sutra od 13 do 15 da javi.
ako nekome taj termin ne odgovara, možemo probati naći neki drugi.

#99:  Autor/ica: goc PostPostano: 15:24 sri, 18. 6. 2008
    —
isto vrijedi i za sutrasnji termin od 13.00-15.00, ako neko misli doc na te demonstrature nek se javi ovdje da ne dolazimo bezze na faks Smile
hvala



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin