Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

externi hard

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:12 sub, 7. 3. 2009    Naslov: externi hard Citirajte i odgovorite

Dakle, palo mi je na pamet da bi mi dobro došao externi hard sa kapacitetom 500Gb - 1Tb... no, već neko vrijeme ne pratim računalnu industriju i razvoj komponenata, pa sam se izgubio...

Trebao bih preporuku... gledao sam na stranicama hgspota ( [url=http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=400&podgrupa=13]link[/url] ), i ima veliki izbor, a ja izgubljen... pretpostavljam da je bitan kapacitet cache memorije (čim veće tim bolje), i da se vrti čim brže... pretpostavljam da se 2.5'' i 3.5'' odnosi na veličinu ( :?:) pa tu pitam kaj je bolje...

Hvala
Dakle, palo mi je na pamet da bi mi dobro došao externi hard sa kapacitetom 500Gb - 1Tb... no, već neko vrijeme ne pratim računalnu industriju i razvoj komponenata, pa sam se izgubio...

Trebao bih preporuku... gledao sam na stranicama hgspota ( link ), i ima veliki izbor, a ja izgubljen... pretpostavljam da je bitan kapacitet cache memorije (čim veće tim bolje), i da se vrti čim brže... pretpostavljam da se 2.5'' i 3.5'' odnosi na veličinu ( Question) pa tu pitam kaj je bolje...

Hvala



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 13:05 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa za eksterni hard ti nije toliko bitna kolicina cache-a, posto ce ti on sluziti vise za storage. A jos ces ga spajati preko usb-a na komp koji ti ima brzinu prijenosa od nekih 30-35 MB/s, sto je puno manje nego kad ti je hard spojen u kucistu. Bitnije ti je recimo koliko se on zagrijava jer vecina ladica nema hladjenje (nekakav ventilator) u sebi.
Mislim da ti je bolje uzeti hard velicine 3.5'' jer ces manje platiti. Jedino ako ga mislis stalno negdje nositi, onda si uzmi od 2.5''.
Isto ti je jeftinije rjesenje kupiti odvojeno hard i kuciste.
Recimo ovaj [url=http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=4687]hard[/url] i ovo [url=http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_107&products_id=3143]kuciste[/url].
Da, i nemoj gledati u hgspot-u, jeftiniji ti je [url=http://www.adm.hr/index.php]adm[/url].
Pa za eksterni hard ti nije toliko bitna kolicina cache-a, posto ce ti on sluziti vise za storage. A jos ces ga spajati preko usb-a na komp koji ti ima brzinu prijenosa od nekih 30-35 MB/s, sto je puno manje nego kad ti je hard spojen u kucistu. Bitnije ti je recimo koliko se on zagrijava jer vecina ladica nema hladjenje (nekakav ventilator) u sebi.
Mislim da ti je bolje uzeti hard velicine 3.5'' jer ces manje platiti. Jedino ako ga mislis stalno negdje nositi, onda si uzmi od 2.5''.
Isto ti je jeftinije rjesenje kupiti odvojeno hard i kuciste.
Recimo ovaj hard i ovo kuciste.
Da, i nemoj gledati u hgspot-u, jeftiniji ti je adm.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:17 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novu temu, bum napiso tu... stvar je tehničke prirode... naime kad sam priključio externi hard na komp, javio mi se avg da je nšo virus s imenom "start.exe" i ja sam ga naravno maknuo. To nije orginalno bilo na hardu jer su gore samo filmovi i crtići, nema programa nikakvih. No sad, pri duplom kliku na externi u my computeru se otvar AUTOPLAY, i taj autoplay traži baš start.exe. Kako maknut da to traži, tj da se na primarno mjesto u izborniku desnog klika vrati "open" ?

Ako je itko shvatio kaj pitam i zna odgovor, hvala :D
Da ne otvaram novu temu, bum napiso tu... stvar je tehničke prirode... naime kad sam priključio externi hard na komp, javio mi se avg da je nšo virus s imenom "start.exe" i ja sam ga naravno maknuo. To nije orginalno bilo na hardu jer su gore samo filmovi i crtići, nema programa nikakvih. No sad, pri duplom kliku na externi u my computeru se otvar AUTOPLAY, i taj autoplay traži baš start.exe. Kako maknut da to traži, tj da se na primarno mjesto u izborniku desnog klika vrati "open" ?

Ako je itko shvatio kaj pitam i zna odgovor, hvala Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:59 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Davno bjehu moji Win-dani... :lol: Sjecam se da je bio neki [tt].ini[/tt] file u kojem se to definiralo. :) Zove se [tt]autorun.ini[/tt] ili tako nekako; u svakom slucaju, u rootu diska (mozda je hidden, pa se moras malo potruditi). 8)
Davno bjehu moji Win-dani... Laughing Sjecam se da je bio neki .ini file u kojem se to definiralo. Smile Zove se autorun.ini ili tako nekako; u svakom slucaju, u rootu diska (mozda je hidden, pa se moras malo potruditi). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m00nblade
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2005. (13:26:10)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 20:21 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Davno bjehu moji Win-dani... :lol: Sjecam se da je bio neki [tt].ini[/tt] file u kojem se to definiralo. :) Zove se [tt]autorun.ini[/tt] ili tako nekako; u svakom slucaju, u rootu diska (mozda je hidden, pa se moras malo potruditi). 8)[/quote]

Zove se [tt]autorun.inf[/tt]
vsego (napisa):
Davno bjehu moji Win-dani... Laughing Sjecam se da je bio neki .ini file u kojem se to definiralo. Smile Zove se autorun.ini ili tako nekako; u svakom slucaju, u rootu diska (mozda je hidden, pa se moras malo potruditi). Cool


Zove se autorun.inf



_________________
Real programmers don't comment their code. If it was hard to write, it should be hard to read.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:48 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema ničeg takvog tipa na mom hardu... stavio sam u folder options-view Show hidden files and folders, ali samo one vidljive mape su tu... ko što rekoh, samo video fileovi (i jedan mali programček moje izrade za male preinake u titlovima, dakle ništa bitno)...

Gdje bi trebao biti taj autorun.inf ?
Nema ničeg takvog tipa na mom hardu... stavio sam u folder options-view Show hidden files and folders, ali samo one vidljive mape su tu... ko što rekoh, samo video fileovi (i jedan mali programček moje izrade za male preinake u titlovima, dakle ništa bitno)...

Gdje bi trebao biti taj autorun.inf ?



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:37 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Nema ničeg takvog tipa na mom hardu... stavio sam u folder options-view Show hidden files and folders, ali samo one vidljive mape su tu... ko što rekoh, samo video fileovi (i jedan mali programček moje izrade za male preinake u titlovima, dakle ništa bitno)...

Gdje bi trebao biti taj autorun.inf ?[/quote]
[url=http://en.wikipedia.org/wiki/AutoRun#The_autorun.inf_file]Diskovi tipa DRIVE_REMOVABLE na Windowsima XP do SP2 nemaju podršku za autorun.inf. Od SP2 pa nadalje imaju[/url], tako da taj file uopće ne mora postojati na tvom disku. Ako nemaš taj file probaj ga sam napraviti i tamo odrediti što da prikazuje menu.

Ako ćeš to raditi, bio bih zahvalan kada bi taj autorun.inf zalijepio na ovaj topic, meni takvo nešto slično treba. :D :)
Luuka (napisa):
Nema ničeg takvog tipa na mom hardu... stavio sam u folder options-view Show hidden files and folders, ali samo one vidljive mape su tu... ko što rekoh, samo video fileovi (i jedan mali programček moje izrade za male preinake u titlovima, dakle ništa bitno)...

Gdje bi trebao biti taj autorun.inf ?

Diskovi tipa DRIVE_REMOVABLE na Windowsima XP do SP2 nemaju podršku za autorun.inf. Od SP2 pa nadalje imaju, tako da taj file uopće ne mora postojati na tvom disku. Ako nemaš taj file probaj ga sam napraviti i tamo odrediti što da prikazuje menu.

Ako ćeš to raditi, bio bih zahvalan kada bi taj autorun.inf zalijepio na ovaj topic, meni takvo nešto slično treba. Very Happy Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:45 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadjoh na svojim starim backupima ovo:
[code:1][autorun]
open=explorer.exe direktorij
icon=ikona.ico[/code:1]
Hope it helps. :)

Ali, ostaje pitanje sto Luuki poziva [tt]start.exe[/tt]... :|
Nadjoh na svojim starim backupima ovo:
Kod:
[autorun]
open=explorer.exe direktorij
icon=ikona.ico

Hope it helps. Smile

Ali, ostaje pitanje sto Luuki poziva start.exe... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:58 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

E ovak... probo sam napravit novu datoteku i nazvat je autorun.inf i kaže da takva datoteka već postoji... kak da dođem do nje? Ponavljam, uključio sam "show hidden files and folders"

edit:našo sam... trebo sam stavit i "hide protected system files" da se vide... e kaj sad unutra napisat? Probo sam ovo tvoje vsego, ali i dalje traži start.exe...

jel smijem očistit onaj recycler? Možda je unutra neko smeće ostavljeno....
E ovak... probo sam napravit novu datoteku i nazvat je autorun.inf i kaže da takva datoteka već postoji... kak da dođem do nje? Ponavljam, uključio sam "show hidden files and folders"

edit:našo sam... trebo sam stavit i "hide protected system files" da se vide... e kaj sad unutra napisat? Probo sam ovo tvoje vsego, ali i dalje traži start.exe...

jel smijem očistit onaj recycler? Možda je unutra neko smeće ostavljeno....



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 22:10 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imaš posla s nekim virusom. Nađi neku kutiju sa Linuxom i spoji Hard i pobrisi smece. Pod linuxom ce bit vidljivi autorunovi koji nisu pod Win-om.
Imaš posla s nekim virusom. Nađi neku kutiju sa Linuxom i spoji Hard i pobrisi smece. Pod linuxom ce bit vidljivi autorunovi koji nisu pod Win-om.



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:21 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma vidim ga sad, ali i kad ga pobrišem opet mi ostaje kad dupli klik na hard onaj start.exe... a svašta je bilo u autorun.inf vezano sa start.exe, ali sam to pobriso (budala) i ubacio ovo vsegino... ali ne pomaže

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

Riješeno... obriso sam autorun.inf, ugasio hard, pa ga opet upalio i sve ok :D
Ma vidim ga sad, ali i kad ga pobrišem opet mi ostaje kad dupli klik na hard onaj start.exe... a svašta je bilo u autorun.inf vezano sa start.exe, ali sam to pobriso (budala) i ubacio ovo vsegino... ali ne pomaže

Added after 4 minutes:

Riješeno... obriso sam autorun.inf, ugasio hard, pa ga opet upalio i sve ok Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 22:42 sri, 17. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ma vidim ga sad, ali i kad ga pobrišem opet mi ostaje kad dupli klik na hard onaj start.exe... a svašta je bilo u autorun.inf vezano sa start.exe, ali sam to pobriso (budala) i ubacio ovo vsegino... ali ne pomaže

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

Riješeno... obriso sam autorun.inf, ugasio hard, pa ga opet upalio i sve ok :D[/quote]

Čudno. Ako je, kada si pobrisao autorun.inf, prestao traziti start.exe, očito si bio ostavio neku liniju u autorun.inf koja je (možda čak indirektno) pozivala start.exe. Ako nije bila ostala nijedna stara linija teksta, osim [tt][autorun][/tt], to je vrlo čudno. :?

:idea: Inače, može se i staviti [tt]rem[/tt] ili [tt]REM[/tt] na početku svakog reda. To je naredba koja ne radi ništa, a skraćenica je od [i]remark[/i], to jest "napomena".
To bar radi u DOS Batch file-u (DOS-ovska skripta) koji je obično ekstenzije .bat, pa bi valjda i ovdje trebalo.

Ali dobro... Problem riješen. :)
Luuka (napisa):
Ma vidim ga sad, ali i kad ga pobrišem opet mi ostaje kad dupli klik na hard onaj start.exe... a svašta je bilo u autorun.inf vezano sa start.exe, ali sam to pobriso (budala) i ubacio ovo vsegino... ali ne pomaže

Added after 4 minutes:

Riješeno... obriso sam autorun.inf, ugasio hard, pa ga opet upalio i sve ok Very Happy


Čudno. Ako je, kada si pobrisao autorun.inf, prestao traziti start.exe, očito si bio ostavio neku liniju u autorun.inf koja je (možda čak indirektno) pozivala start.exe. Ako nije bila ostala nijedna stara linija teksta, osim [autorun], to je vrlo čudno. Confused

Idea Inače, može se i staviti rem ili REM na početku svakog reda. To je naredba koja ne radi ništa, a skraćenica je od remark, to jest "napomena".
To bar radi u DOS Batch file-u (DOS-ovska skripta) koji je obično ekstenzije .bat, pa bi valjda i ovdje trebalo.

Ali dobro... Problem riješen. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:18 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako kog zanima, u Kauflandu je akcija, Verbatim externi hard, 1TB, 7200rpm, mislim 8mb cache (izvori na netu se razlikuju, a na njemu niš ne piše), 700 kn. :D
Ako kog zanima, u Kauflandu je akcija, Verbatim externi hard, 1TB, 7200rpm, mislim 8mb cache (izvori na netu se razlikuju, a na njemu niš ne piše), 700 kn. Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan