Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bodovanje za upis???!!! Državna matura?!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
intelektualac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2009. (12:48:04)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:12 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Bodovanje za upis???!!! Državna matura?! Citirajte i odgovorite

Namjeravam upisati PMF matematiku slijedeće godine, a jedino što sam uspio pronaći od uvjeta upisa je da se treba polagati državna matura, matematika A razina, hrvatski i strani jezik B razina. Nigdje ne piše ni što će se bodovati, niti hoće li se pisati prijamni ni koja se mjesta s natjecanja računaju za dodatne bodove. Jel istina ovo tu: http://www.she.hr/default.aspx?id=2318 ? Studenti već pripremaju blokadu državne mature pa je to sve zajedno s gore navedenim totalno nejasno. Ima li netko tko je bio prisutan na nekoj sjednici PMF-a gdje su se odlučivali uvjeti za upis? Ako ima, molim ga da kaže što je odlučeno u svezi toga. Unaprijed hvala na odgovoru![/url][/code]
Namjeravam upisati PMF matematiku slijedeće godine, a jedino što sam uspio pronaći od uvjeta upisa je da se treba polagati državna matura, matematika A razina, hrvatski i strani jezik B razina. Nigdje ne piše ni što će se bodovati, niti hoće li se pisati prijamni ni koja se mjesta s natjecanja računaju za dodatne bodove. Jel istina ovo tu: http://www.she.hr/default.aspx?id=2318 ? Studenti već pripremaju blokadu državne mature pa je to sve zajedno s gore navedenim totalno nejasno. Ima li netko tko je bio prisutan na nekoj sjednici PMF-a gdje su se odlučivali uvjeti za upis? Ako ima, molim ga da kaže što je odlučeno u svezi toga. Unaprijed hvala na odgovoru![/url][/code]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:29 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se sjecam toga na dvije sjednice.
Prva je bila prije koje dvije godine (mozda i vise) i tada je receno da zadrzavamo prijemne, da necemo mi drzavnu maturu,...
Onda je na sjednici cca godinu dana kasnije glatko (uz minimalnu raspravu) izglasano da prihvacamo rezultate drzavne mature i da cemo, kad krene drzavna matura, ukinuti prijemne. :shock:

To je bilo u doba dok se jos nije znalo hoce li matematika ici u dvije ili u tri razine.

I od tada, ja nisam uhvatio da se na sjednicama [b]ista[/b] na tu temu spominjalo.
Ja se sjecam toga na dvije sjednice.
Prva je bila prije koje dvije godine (mozda i vise) i tada je receno da zadrzavamo prijemne, da necemo mi drzavnu maturu,...
Onda je na sjednici cca godinu dana kasnije glatko (uz minimalnu raspravu) izglasano da prihvacamo rezultate drzavne mature i da cemo, kad krene drzavna matura, ukinuti prijemne. Shocked

To je bilo u doba dok se jos nije znalo hoce li matematika ici u dvije ili u tri razine.

I od tada, ja nisam uhvatio da se na sjednicama ista na tu temu spominjalo.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 8:18 sub, 3. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zapavo je na sjednici FV-a to bilo prije cca pola godine, koliko se sijecam.
idem prokopat po blizzardovim postovima sa sjednica buduci da mi je rokovnik od prosle akademske godine jos doma s knjigama...

pogledam pa javim :)
zapavo je na sjednici FV-a to bilo prije cca pola godine, koliko se sijecam.
idem prokopat po blizzardovim postovima sa sjednica buduci da mi je rokovnik od prosle akademske godine jos doma s knjigama...

pogledam pa javim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
intelektualac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2009. (12:48:04)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:21 uto, 6. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, saznao sam. Dakle, iz testa državne mature iz matematike će se moći dobiti 60% mogućih bodova, strani i hrvatski se neće uopće gledati, a ocjene će nositi 30%. 10% će biti za sportaše koji imaju određene kategorizacije. Jedino mi nije jasno hoće li za izravan upis imati samo prve tri nagrade na državnom ili svi koji su se plasirali.
Evo, saznao sam. Dakle, iz testa državne mature iz matematike će se moći dobiti 60% mogućih bodova, strani i hrvatski se neće uopće gledati, a ocjene će nositi 30%. 10% će biti za sportaše koji imaju određene kategorizacije. Jedino mi nije jasno hoće li za izravan upis imati samo prve tri nagrade na državnom ili svi koji su se plasirali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:06 uto, 6. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije su imali svi koji su se plasirali u A kategorili i prvo mjesto (ili prva 3?) u B kategoriji. Ne znam kako ce biti ubuduce.
Prije su imali svi koji su se plasirali u A kategorili i prvo mjesto (ili prva 3?) u B kategoriji. Ne znam kako ce biti ubuduce.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:23 čet, 8. 10. 2009    Naslov: Re: Bodovanje za upis???!!! Državna matura?! Citirajte i odgovorite

[quote="intelektualac"]Namjeravam upisati PMF matematiku slijedeće godine, a jedino što sam uspio pronaći od uvjeta upisa je da se treba polagati državna matura, matematika A razina, hrvatski i strani jezik B razina. Nigdje ne piše ....[/quote]

Sad, odmah i ovog trenutka, počni rješavati zadatke http://web.math.hr/nastava/eg/zadace.php i osiguraj si upis na PMF!!!
intelektualac (napisa):
Namjeravam upisati PMF matematiku slijedeće godine, a jedino što sam uspio pronaći od uvjeta upisa je da se treba polagati državna matura, matematika A razina, hrvatski i strani jezik B razina. Nigdje ne piše ....


Sad, odmah i ovog trenutka, počni rješavati zadatke http://web.math.hr/nastava/eg/zadace.php i osiguraj si upis na PMF!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:17 sri, 14. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na stranicama Sveucilista nasao sam [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/novosti2009/novosti2009drugidio/Kriteriji_za_upis2010.pdf]kriterije za upis[/url]. Mi smo na str. 32. Natjecatelji imaju izravan upis kao i ranije.
Na stranicama Sveucilista nasao sam kriterije za upis. Mi smo na str. 32. Natjecatelji imaju izravan upis kao i ranije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:23 čet, 15. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
To je bilo u doba dok se jos nije znalo hoce li matematika ici u dvije ili u tri razine.
[/quote]

Tri razine ? :?: :shock:
jel se misli na matematika ing smjer, profesorski smjer i mat i fiz prof smjer ?
vsego (napisa):

To je bilo u doba dok se jos nije znalo hoce li matematika ici u dvije ili u tri razine.


Tri razine ? Question Shocked
jel se misli na matematika ing smjer, profesorski smjer i mat i fiz prof smjer ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:39 čet, 15. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, misli se na maturu... najavljivalo se da ce biti tri razine (A, B , C ili nesto tako nemastovito), no ispadohu samo dvije (podjednako mastovito "visa" i "niza" ili tako nekako).
Ne, misli se na maturu... najavljivalo se da ce biti tri razine (A, B , C ili nesto tako nemastovito), no ispadohu samo dvije (podjednako mastovito "visa" i "niza" ili tako nekako).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 4:38 pet, 16. 10. 2009    Naslov: bodovanje za upis Citirajte i odgovorite

Slično je i u Republici Sloveniji, zbog informiranosti kliknite na http://www.uni-mb.si/dokument.aspx?id=15501
Slično je i u Republici Sloveniji, zbog informiranosti kliknite na http://www.uni-mb.si/dokument.aspx?id=15501


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 7:25 pet, 16. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam temeljito procitao, hoce li se bodovat ocjena (2-5) koju dobijes na drzavnoj maturi iz pojedinog predmeta ili broj bodova na samom ispitu? Hoce li infromacija o broju bodova bit uopce dostupna?
Nisam temeljito procitao, hoce li se bodovat ocjena (2-5) koju dobijes na drzavnoj maturi iz pojedinog predmeta ili broj bodova na samom ispitu? Hoce li infromacija o broju bodova bit uopce dostupna?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:53 pet, 16. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam da li pise u natjecaju, ali najavljeno je da cemo dobiti bodove, a ne samo ocjene (bar iz matematike). Inace ne bismo uopce mogli napraviti razredbeni samo na temelju mature nego bismo morali imati svoju provjeru znanja.
Ne znam da li pise u natjecaju, ali najavljeno je da cemo dobiti bodove, a ne samo ocjene (bar iz matematike). Inace ne bismo uopce mogli napraviti razredbeni samo na temelju mature nego bismo morali imati svoju provjeru znanja.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan