Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:52 sub, 28. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="davidiot"]blokada je trajala nekih 6 tjedana

ono sto je zanimljivije od samog trajanja blokade jest kretanje brojnosti plenumske populacije:
za vrijeme proljetne blokade - dvorana puna
"mirnodopsko" razdoblje suspenzije blokade - 200 ljudi
jesenska blokada - dvorana puna

slicna situacija bila je proljetos i u trojci na fizici, onog trenutka kad su procelnik i dekad "sugerirali" da se na tom skupu nece odlucivati, vec samo informirati, trecina rulje pokupila se doma

neki zakljucak bi bio da je blokada nuzan (ne i dovoljan) uvjet za bilo kakvu daljnju organizaciju.[/quote]

Moj zakljucak je da tebi i studentima koji tako razmisljaju uopce nije do ispunjavanja zahtjeva, nego do toga da na plenumima bude puno ljudi. Kako bi se na plenumu uopce moglo odlucivati o bilo cemu drugome nego o namjerama tamo okupljenih ljudi? Stvari koje zahtijevate su u nadleznosti Senata Sveucilsta, Vlade i Sabora.

[quote="davidiot"]za to treba logistika - seljaci su uzeli traktore, mi studenti uzet cemo fakultete. blokirane pokretnine i nekretnine? gospoda iz MZOS ce to cut mnogo jasnije i od brojcanosti i od kumstava, jer takav jezik najbolje razumiju.[/quote]

Seljacima i radnicima na prosvjedu obicno je cilj rjesiti neki sasvim konkretan egzistencijalni problem, a ne preuzimanje vlasti. Kroz povijest je bilo i suprotnih primjera, ali su vecinom lose zavrsavali.
davidiot (napisa):
blokada je trajala nekih 6 tjedana

ono sto je zanimljivije od samog trajanja blokade jest kretanje brojnosti plenumske populacije:
za vrijeme proljetne blokade - dvorana puna
"mirnodopsko" razdoblje suspenzije blokade - 200 ljudi
jesenska blokada - dvorana puna

slicna situacija bila je proljetos i u trojci na fizici, onog trenutka kad su procelnik i dekad "sugerirali" da se na tom skupu nece odlucivati, vec samo informirati, trecina rulje pokupila se doma

neki zakljucak bi bio da je blokada nuzan (ne i dovoljan) uvjet za bilo kakvu daljnju organizaciju.


Moj zakljucak je da tebi i studentima koji tako razmisljaju uopce nije do ispunjavanja zahtjeva, nego do toga da na plenumima bude puno ljudi. Kako bi se na plenumu uopce moglo odlucivati o bilo cemu drugome nego o namjerama tamo okupljenih ljudi? Stvari koje zahtijevate su u nadleznosti Senata Sveucilsta, Vlade i Sabora.

davidiot (napisa):
za to treba logistika - seljaci su uzeli traktore, mi studenti uzet cemo fakultete. blokirane pokretnine i nekretnine? gospoda iz MZOS ce to cut mnogo jasnije i od brojcanosti i od kumstava, jer takav jezik najbolje razumiju.


Seljacima i radnicima na prosvjedu obicno je cilj rjesiti neki sasvim konkretan egzistencijalni problem, a ne preuzimanje vlasti. Kroz povijest je bilo i suprotnih primjera, ali su vecinom lose zavrsavali.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 19:29 ned, 29. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="davidiot"]neki zakljucak bi bio da je blokada nuzan (ne i dovoljan) uvjet za bilo kakvu daljnju organizaciju. jednodnevni izlet na markovom trgu/ministarstvu/zg.sl.aveniji/vukovarskoj nece mnogo pomoci, visednevni bi vec mogao. za to treba logistika - [b]seljaci su uzeli traktore[/b], mi studenti uzet cemo fakultete. blokirane pokretnine i nekretnine? gospoda iz MZOS ce to cut mnogo jasnije i od brojcanosti i od kumstava, jer takav jezik najbolje razumiju.[/quote]

Ako vec zelite analogije mogli bi barem raditi logicne usporedbe. Seljaci uzmu traktore i blokiraju cestu a ne tvornicu u kojoj se njihovi proizvodi skladiste,preradjuju,otkupljuju i slicno.

najbolje da zatvore filozofski na par godina ionak je jako mala potraznja/potreba za tim zanimanjima
davidiot (napisa):
neki zakljucak bi bio da je blokada nuzan (ne i dovoljan) uvjet za bilo kakvu daljnju organizaciju. jednodnevni izlet na markovom trgu/ministarstvu/zg.sl.aveniji/vukovarskoj nece mnogo pomoci, visednevni bi vec mogao. za to treba logistika - seljaci su uzeli traktore, mi studenti uzet cemo fakultete. blokirane pokretnine i nekretnine? gospoda iz MZOS ce to cut mnogo jasnije i od brojcanosti i od kumstava, jer takav jezik najbolje razumiju.


Ako vec zelite analogije mogli bi barem raditi logicne usporedbe. Seljaci uzmu traktore i blokiraju cestu a ne tvornicu u kojoj se njihovi proizvodi skladiste,preradjuju,otkupljuju i slicno.

najbolje da zatvore filozofski na par godina ionak je jako mala potraznja/potreba za tim zanimanjima



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 20:04 ned, 29. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]najbolje da zatvore filozofski na par godina ionak je jako mala potraznja/potreba za tim zanimanjima[/quote]

Kao što piše u osvrtu linkanom na prethodnoj strani:

[quote]Kad dekan Damir Boras i mnogi profesori Filozofskog fakulteta bez razmišljanja prihvate ideju da se ne održava nastava, oni zapravo simbolički pristaju na to da neodržavanje nastave i nije neki problem.[/quote]

I dio koji je Nesi već citirala, ali je bio drugi naglasak:

[quote]Nitko se ne pita tko će simbolički platiti cijenu opstruiranja rada jedne institucije, čak niti oni koji tu instituciju vode. Kao da je njezin rad bezvrijedan, virtualan.[/quote]

S takvim pogledom na stvari mogu razumjeti zahtjev za besplatnim školovanjem. Ako je rad Filozofskog fakulteta doista bezvrijedan, čemu plaćati ikakve školarine za studij tamo? Naravno, postavlja se i pitanje čemu onda služi ta institucija. :)

Inače, na fejsbuku sam vidio inicijativu da se na sutrašnjem plenumu izglasa prekid blokade. Nekakvih tristotinjak studenata bi trebalo otići tamo s tim ciljem. Živi bili pa vidjeli. :)
nana (napisa):
najbolje da zatvore filozofski na par godina ionak je jako mala potraznja/potreba za tim zanimanjima


Kao što piše u osvrtu linkanom na prethodnoj strani:

Citat:
Kad dekan Damir Boras i mnogi profesori Filozofskog fakulteta bez razmišljanja prihvate ideju da se ne održava nastava, oni zapravo simbolički pristaju na to da neodržavanje nastave i nije neki problem.


I dio koji je Nesi već citirala, ali je bio drugi naglasak:

Citat:
Nitko se ne pita tko će simbolički platiti cijenu opstruiranja rada jedne institucije, čak niti oni koji tu instituciju vode. Kao da je njezin rad bezvrijedan, virtualan.


S takvim pogledom na stvari mogu razumjeti zahtjev za besplatnim školovanjem. Ako je rad Filozofskog fakulteta doista bezvrijedan, čemu plaćati ikakve školarine za studij tamo? Naravno, postavlja se i pitanje čemu onda služi ta institucija. Smile

Inače, na fejsbuku sam vidio inicijativu da se na sutrašnjem plenumu izglasa prekid blokade. Nekakvih tristotinjak studenata bi trebalo otići tamo s tim ciljem. Živi bili pa vidjeli. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:26 pon, 30. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]....studentima koji tako razmisljaju uopce nije do ispunjavanja zahtjeva, nego do toga da na plenumima bude puno ljudi.[/quote]
Ma ja danas idem u učionicu, ponedjeljkom nastavnik matematike MO od 10 do 12 h super predaje :gg:
krcko (napisa):
....studentima koji tako razmisljaju uopce nije do ispunjavanja zahtjeva, nego do toga da na plenumima bude puno ljudi.

Ma ja danas idem u učionicu, ponedjeljkom nastavnik matematike MO od 10 do 12 h super predaje Mr Green being very Greeen indeed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:06 pon, 30. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa stignes, plenum pocinje u 20 h. Evo [url=http://www.slobodnifilozofski.com/2009/11/program-blokade-ponedjeljak-30112009.html]program[/url].
Pa stignes, plenum pocinje u 20 h. Evo program.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 22:41 pon, 30. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni stvarno ovo s filozofskim ide na živce! njima je problem taj što bi oni svi trebali plaćat za one kolegije koje su si prebacili sa 1.,2......godine...a ima ih dosta koji su apsolventi sa 10-ak i više ispita..i sad bi gospoda da im je faks bagatela...NEĆE MOĆI OVE NOĆI!!!!

svi trebaju ima pravo na besplatno školovanje, ali ako osoba ne polaže ispite i ne radi na tome, zašto bi joj trebalo bit besplatno daljnje školovanje?!
meni stvarno ovo s filozofskim ide na živce! njima je problem taj što bi oni svi trebali plaćat za one kolegije koje su si prebacili sa 1.,2......godine...a ima ih dosta koji su apsolventi sa 10-ak i više ispita..i sad bi gospoda da im je faks bagatela...NEĆE MOĆI OVE NOĆI!!!!

svi trebaju ima pravo na besplatno školovanje, ali ako osoba ne polaže ispite i ne radi na tome, zašto bi joj trebalo bit besplatno daljnje školovanje?!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nameless
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2007. (13:59:36)
Postovi: (58)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:59 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa danas je trebalo bit odblokiravanje.. a besplatno da te ne ruše namjerno, i to dvaput besplatno pa letiš s faksa. nitko tu nije prelud.
jel se zna možda jel odblokirano?
pa danas je trebalo bit odblokiravanje.. a besplatno da te ne ruše namjerno, i to dvaput besplatno pa letiš s faksa. nitko tu nije prelud.
jel se zna možda jel odblokirano?



_________________
"ja sam samo tu da vreme brže proleti"...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 1:31 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@nameless: Nope, blokada ide dalje.

[url]http://www.slobodnifilozofski.com/2009/12/izglasan-nastavak-blokade-iduci-plenum.html[/url]
@nameless: Nope, blokada ide dalje.

http://www.slobodnifilozofski.com/2009/12/izglasan-nastavak-blokade-iduci-plenum.html



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 1:42 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]@nameless: Nope, blokada ide dalje.

[url]http://www.slobodnifilozofski.com/2009/12/izglasan-nastavak-blokade-iduci-plenum.html[/url][/quote]
tko je uopce sumnjao da ce prestati blokada ? pa to ce opet ici u urnebes i stvarno ne vidim zasto si to rade niti pokusavam shvatiti jer sam davno odustao.
Samo koliko vidim po komentarima neki studenti su stvarno frustrirani sto je pozitivno.
Melkor (napisa):
@nameless: Nope, blokada ide dalje.

http://www.slobodnifilozofski.com/2009/12/izglasan-nastavak-blokade-iduci-plenum.html

tko je uopce sumnjao da ce prestati blokada ? pa to ce opet ici u urnebes i stvarno ne vidim zasto si to rade niti pokusavam shvatiti jer sam davno odustao.
Samo koliko vidim po komentarima neki studenti su stvarno frustrirani sto je pozitivno.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 2:59 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ha ja sam mislio da će danas odblokirati, al prevario sam se. Nije da me osobito dira, al zanimljivo mi je promatrati sa strane kako se bore sami sa sobom. :)
Ha ja sam mislio da će danas odblokirati, al prevario sam se. Nije da me osobito dira, al zanimljivo mi je promatrati sa strane kako se bore sami sa sobom. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 13:41 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]tko je uopce sumnjao da ce prestati blokada ? pa to ce opet ici u urnebes i stvarno ne vidim zasto si to rade niti pokusavam shvatiti jer sam davno odustao.[/quote]

ljudi koji ne kuže da svako takvo okupljanje većeg broja ljud prek fejsbuka propadne jer većina ljudi misli da je dosta kliknut attending.

totalno mi je fascinantno kak volite pokazivat svoju neukost i stereotipna pogrešna mišljenja, ovdje pročitam veće gluposti nego što ih čujem na plenumu, ako vam ponekad zasmeta što se znanje u Hrvatskoj ne cijeni, primijetite da ste upravo vi ti koji ga ne cijene.
i da treba ukinut Filozofski, zapravo sve studente, na jedno 10 godina, prevelik trošak je to.
ante003 (napisa):
tko je uopce sumnjao da ce prestati blokada ? pa to ce opet ici u urnebes i stvarno ne vidim zasto si to rade niti pokusavam shvatiti jer sam davno odustao.


ljudi koji ne kuže da svako takvo okupljanje većeg broja ljud prek fejsbuka propadne jer većina ljudi misli da je dosta kliknut attending.

totalno mi je fascinantno kak volite pokazivat svoju neukost i stereotipna pogrešna mišljenja, ovdje pročitam veće gluposti nego što ih čujem na plenumu, ako vam ponekad zasmeta što se znanje u Hrvatskoj ne cijeni, primijetite da ste upravo vi ti koji ga ne cijene.
i da treba ukinut Filozofski, zapravo sve studente, na jedno 10 godina, prevelik trošak je to.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zdjopa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2007. (21:28:11)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 13:47 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!!
Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 15:12 uto, 1. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/12/01/0450006.html]Link[/url] na live prijenos sa prosvjeda. Malo je losije kvalitete jer ide preko moba
Link na live prijenos sa prosvjeda. Malo je losije kvalitete jer ide preko moba



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 10:10 sri, 2. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zdjopa"]Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!![/quote]

Nemam ništa protiv argumentiranog protivljenja blokadi, ali nadam se da se i razumniji protivnici slažu da razlog blokade nije to što netko nije položio ispite.
zdjopa (napisa):
Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!!


Nemam ništa protiv argumentiranog protivljenja blokadi, ali nadam se da se i razumniji protivnici slažu da razlog blokade nije to što netko nije položio ispite.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:24 sri, 2. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tperkov"][quote="zdjopa"]Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!![/quote]

Nemam ništa protiv argumentiranog protivljenja blokadi, ali nadam se da se i razumniji protivnici slažu da razlog blokade nije to što netko nije položio ispite.[/quote]

Nazalost, kako se stvari odvijahu i kako se odvijaju, osobno se ne mogu oteti dojmu da ima i takvih motiva medju blokatorima - cisti osobni interes spasavanja vlastite glave i pojednostavljivanja studiranja. Pogotovo s parolama 'besplatno za sve'. Nepolaganjem ispita se padaju godine i shodno tome - i placaju.

Nemojmo zaboraviti da su zbog prosle seanse blokade - smanjili uvjete za ispit, smanjili literaturu i dali potpise. Kad se tako postavi - ispada da je 'pametnije' blokirati fax jer ce ti ga olaksati da ga mozes lakse poloziti.

Naravno, navod je iz novina, pa vjerujem da je to zapravo slucaj na pojedinim kolegijima - ali IMO, niti to se nije smjelo dogoditi. Vodstvo fakulteta NEMA sto podrzavati blokadu na ovakav nacin - ili, ako ju vec podrzavaju, onda neka raspuste fax, a ne da se nastava i ispiti odrzavaju parcijalno gdje tko stigne.

Ako blokada ima veze s Filozofskim, onda je na vodstvu da problem rijesi ODMAH, ako nema - onda blokatore treba uputiti kamo da idu prosvjedovati i izbaciti ih s faxa i ne dozvoliti im ometanje nastavnog procesa.

Ne znam puno ljudi s FFZGa, ali one koje znam, koji su marljivi studenti - od prvog dana su bili protiv blokade. Ako je ta stvar toliko korisna - ne bi li to trebali prepoznati oni kojima je to najpotrebnije - oni koji redovno daju ispite i godine. Hm, gle vraga - pa oni ih i ne padaju i - ne placaju.
Enough said :wink:
tperkov (napisa):
zdjopa (napisa):
Samo ću reći jedno:
Da su filozofi uložili ovoliko vremena i truda u učenje koliko u ovu blokadu, svi bi položili sve ispite i nebi bilo potrebe za ovom bedastoćom od blokade!!


Nemam ništa protiv argumentiranog protivljenja blokadi, ali nadam se da se i razumniji protivnici slažu da razlog blokade nije to što netko nije položio ispite.


Nazalost, kako se stvari odvijahu i kako se odvijaju, osobno se ne mogu oteti dojmu da ima i takvih motiva medju blokatorima - cisti osobni interes spasavanja vlastite glave i pojednostavljivanja studiranja. Pogotovo s parolama 'besplatno za sve'. Nepolaganjem ispita se padaju godine i shodno tome - i placaju.

Nemojmo zaboraviti da su zbog prosle seanse blokade - smanjili uvjete za ispit, smanjili literaturu i dali potpise. Kad se tako postavi - ispada da je 'pametnije' blokirati fax jer ce ti ga olaksati da ga mozes lakse poloziti.

Naravno, navod je iz novina, pa vjerujem da je to zapravo slucaj na pojedinim kolegijima - ali IMO, niti to se nije smjelo dogoditi. Vodstvo fakulteta NEMA sto podrzavati blokadu na ovakav nacin - ili, ako ju vec podrzavaju, onda neka raspuste fax, a ne da se nastava i ispiti odrzavaju parcijalno gdje tko stigne.

Ako blokada ima veze s Filozofskim, onda je na vodstvu da problem rijesi ODMAH, ako nema - onda blokatore treba uputiti kamo da idu prosvjedovati i izbaciti ih s faxa i ne dozvoliti im ometanje nastavnog procesa.

Ne znam puno ljudi s FFZGa, ali one koje znam, koji su marljivi studenti - od prvog dana su bili protiv blokade. Ako je ta stvar toliko korisna - ne bi li to trebali prepoznati oni kojima je to najpotrebnije - oni koji redovno daju ispite i godine. Hm, gle vraga - pa oni ih i ne padaju i - ne placaju.
Enough said Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:04 sri, 2. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ide mi na zivce pristrano pisanje Jutarnjeg o dogadjajima vezanim uz blokadu. Npr. [url=http://www.jutarnji.hr/prosvjednici--zbog-vas-sam-izgubio-1500-kn-skolarine/384359/]ovo[/url]. Demagogija dolazi sa svih strana.
Ide mi na zivce pristrano pisanje Jutarnjeg o dogadjajima vezanim uz blokadu. Npr. ovo. Demagogija dolazi sa svih strana.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 8:59 čet, 3. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
Nemojmo zaboraviti da su zbog prosle seanse blokade - smanjili uvjete za ispit, smanjili literaturu i dali potpise. Kad se tako postavi - ispada da je 'pametnije' blokirati fax jer ce ti ga olaksati da ga mozes lakse poloziti.
[/quote]

Uvjeti za ispit ne smiju ovisiti o blokadama, štrajkovima niti ičem sličnom. Tu nastavnici trebaju pokazati principijelnost i povući crtu preko koje se ne ide. Potpis ne smatram toliko bitnim. Po meni, u tim okolnostima je okej podijeliti potpise i dati priliku ljudima da nauče za ispit iako nisu imali nastave koliko je planirano.

[quote="Nesi"]
Ne znam puno ljudi s FFZGa, ali one koje znam, koji su marljivi studenti - od prvog dana su bili protiv blokade. Ako je ta stvar toliko korisna - ne bi li to trebali prepoznati oni kojima je to najpotrebnije - oni koji redovno daju ispite i godine. Hm, gle vraga - pa oni ih i ne padaju i - ne placaju.
Enough said :wink:[/quote]

Okej, ja znam jednog koji rastura sve ispite i ne plaća faks, a sudjeluje u blokadi, plenumima i svemu ostalom. Međutim, ne pada mi na pamet da ga navodim kao argument, jer mislim da uzorak od jednog nije dovoljan za generalizaciju. Isto bih rekao za uzorak od "ne znam puno ljudi ali oni koje znam..." :wink: :wink:
Nesi (napisa):

Nemojmo zaboraviti da su zbog prosle seanse blokade - smanjili uvjete za ispit, smanjili literaturu i dali potpise. Kad se tako postavi - ispada da je 'pametnije' blokirati fax jer ce ti ga olaksati da ga mozes lakse poloziti.


Uvjeti za ispit ne smiju ovisiti o blokadama, štrajkovima niti ičem sličnom. Tu nastavnici trebaju pokazati principijelnost i povući crtu preko koje se ne ide. Potpis ne smatram toliko bitnim. Po meni, u tim okolnostima je okej podijeliti potpise i dati priliku ljudima da nauče za ispit iako nisu imali nastave koliko je planirano.

Nesi (napisa):

Ne znam puno ljudi s FFZGa, ali one koje znam, koji su marljivi studenti - od prvog dana su bili protiv blokade. Ako je ta stvar toliko korisna - ne bi li to trebali prepoznati oni kojima je to najpotrebnije - oni koji redovno daju ispite i godine. Hm, gle vraga - pa oni ih i ne padaju i - ne placaju.
Enough said Wink


Okej, ja znam jednog koji rastura sve ispite i ne plaća faks, a sudjeluje u blokadi, plenumima i svemu ostalom. Međutim, ne pada mi na pamet da ga navodim kao argument, jer mislim da uzorak od jednog nije dovoljan za generalizaciju. Isto bih rekao za uzorak od "ne znam puno ljudi ali oni koje znam..." Wink Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2005. (17:27:47)
Postovi: (4C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 16:41 čet, 3. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam C i bio sam na plenumu. (Chorus: Dobrodošao, C).
Znam da opravdanja nema, ali bio sam pozvan, bio sam u blizini, bio sam znatiželjan.

Ugl, iznenadilo me dosta. Nekako sam očekivao gomilu vječnih studenata koji koji se igraju drugog maturalca.. a kad tamo..

- presjek ljudi koje osobno poznajem i koji su aktivni sudionici blokade (njih 4, nereprezentativno, slažem se) čine natprosječni studenti koji nemaju problema s padanjem ispita/godina

- filozofski je bolje organiziran nego kad je nastava. Uz to, bio sam u prostoriji od nekoliko stotina ljudi koji vode raspravu koja ima glavu i rep i ne govore u glas -> postoji nezanemariv broj ljudi koji osim što ne idu na nastavu ulažu ogroman broj radnih sati u to što rade, i rade to vrlo odgovorno

- glede "neartikuliranih/nedefiniranih zahtjeva", ljudi su uzali prijedlog novog zakona o visokom obrazovanju, prošli ga red po red, i iskomentirali što žele da se promijeni i zašto.. do u slovo. "Prezentacija" je trajala više od 2 sata.. netko se požalio da se "požuri s tim, jer je naporno", na što je sentiment većine bio "tko ne želi raspravljati o konkretnim prijedlozima, nema što raditi u blokadi"

Došlo je i dosta ljudi koji su protiv blokade, i došli su do riječi kao i svatko tko je htio, i ljudi koji su im "replicirali" su uglavnom slušali. Istina je da je atmosfera pomalo kao na stadionu i "za blokadu" tim je na domaćem terenu. Mislim da je to dosta veliki problem, što postoje "oni" koji su za blokadu i plenum je mjesto gdje se "oni" skupljaju. Što je šteta jer nastaju antagonizmi koji nemaju veze sa samim pitanjima o kojima se raspravlja što ometa komunikaciju. Plenum svakako je jedna lijepa stvar (kao mjesto gdje se puno mladih ljudi skupi i stvarno razmišlja i priča o pitanjuma općeg interesa) i bilo bi dobro kada bi se nekako redefinirao kao nešto gdje se "mi svi" skupljamo.

Cijela akcija ima štimung "borbe s vjetrenjačama" - problem komercijalizacije obrazovanja (koji stvarno je problem) je samo sitna posljedica općeg problema sa društvenom (ne)svješću, i neće se mijenjati preko noći. Ali, negdje treba početi. Ipak se kreće i to..
Ja sam C i bio sam na plenumu. (Chorus: Dobrodošao, C).
Znam da opravdanja nema, ali bio sam pozvan, bio sam u blizini, bio sam znatiželjan.

Ugl, iznenadilo me dosta. Nekako sam očekivao gomilu vječnih studenata koji koji se igraju drugog maturalca.. a kad tamo..

- presjek ljudi koje osobno poznajem i koji su aktivni sudionici blokade (njih 4, nereprezentativno, slažem se) čine natprosječni studenti koji nemaju problema s padanjem ispita/godina

- filozofski je bolje organiziran nego kad je nastava. Uz to, bio sam u prostoriji od nekoliko stotina ljudi koji vode raspravu koja ima glavu i rep i ne govore u glas -> postoji nezanemariv broj ljudi koji osim što ne idu na nastavu ulažu ogroman broj radnih sati u to što rade, i rade to vrlo odgovorno

- glede "neartikuliranih/nedefiniranih zahtjeva", ljudi su uzali prijedlog novog zakona o visokom obrazovanju, prošli ga red po red, i iskomentirali što žele da se promijeni i zašto.. do u slovo. "Prezentacija" je trajala više od 2 sata.. netko se požalio da se "požuri s tim, jer je naporno", na što je sentiment većine bio "tko ne želi raspravljati o konkretnim prijedlozima, nema što raditi u blokadi"

Došlo je i dosta ljudi koji su protiv blokade, i došli su do riječi kao i svatko tko je htio, i ljudi koji su im "replicirali" su uglavnom slušali. Istina je da je atmosfera pomalo kao na stadionu i "za blokadu" tim je na domaćem terenu. Mislim da je to dosta veliki problem, što postoje "oni" koji su za blokadu i plenum je mjesto gdje se "oni" skupljaju. Što je šteta jer nastaju antagonizmi koji nemaju veze sa samim pitanjima o kojima se raspravlja što ometa komunikaciju. Plenum svakako je jedna lijepa stvar (kao mjesto gdje se puno mladih ljudi skupi i stvarno razmišlja i priča o pitanjuma općeg interesa) i bilo bi dobro kada bi se nekako redefinirao kao nešto gdje se "mi svi" skupljamo.

Cijela akcija ima štimung "borbe s vjetrenjačama" - problem komercijalizacije obrazovanja (koji stvarno je problem) je samo sitna posljedica općeg problema sa društvenom (ne)svješću, i neće se mijenjati preko noći. Ali, negdje treba početi. Ipak se kreće i to..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:33 čet, 3. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C"]Plenum svakako je jedna lijepa stvar (kao mjesto gdje se puno mladih ljudi skupi i stvarno razmišlja i priča o pitanjuma općeg interesa) i bilo bi dobro kada bi se nekako redefinirao kao nešto gdje se "mi svi" skupljamo.[/quote]

Kolektivizam mi u principu nije simpatican. Ali nemam nista protiv da se "vi svi" skupljate :)

[quote="C"]problem komercijalizacije obrazovanja (koji stvarno je problem)[/quote]

Zasto bi komercijalizacija obrazovanja bila problem? Sto ima lose u tome da netko osnuje privatnu skolu ili fakultet i tamo radi drugacije nego sto se radi na drzavnim? Vjerojatno mislis na komercijalizaciju drzavnih obrazovnih institucija, no to bi onda trebalo i napisati.
C (napisa):
Plenum svakako je jedna lijepa stvar (kao mjesto gdje se puno mladih ljudi skupi i stvarno razmišlja i priča o pitanjuma općeg interesa) i bilo bi dobro kada bi se nekako redefinirao kao nešto gdje se "mi svi" skupljamo.


Kolektivizam mi u principu nije simpatican. Ali nemam nista protiv da se "vi svi" skupljate Smile

C (napisa):
problem komercijalizacije obrazovanja (koji stvarno je problem)


Zasto bi komercijalizacija obrazovanja bila problem? Sto ima lose u tome da netko osnuje privatnu skolu ili fakultet i tamo radi drugacije nego sto se radi na drzavnim? Vjerojatno mislis na komercijalizaciju drzavnih obrazovnih institucija, no to bi onda trebalo i napisati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 10:26 pet, 4. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kolektivizam mi u principu nije simpatican.[/quote]

Čovjek je društveno biće. Ni ja ne volim uniforme, ali svakako treba balansirati između individualizma i kolektiva, a ne sasvim odbaciti jednog od njih, jer pretjerana individualizacija dovodi do sebičnosti, nesuosjećajnosti, izostanka svake solidarnosti i potpune nebrige pojedinca za bilo čije probleme ili radosti osim vlastitih. Krajnja posljedica toga je fašizam (H. Arendt to zove atomizacijom pojedinca). Totalna individualizacija se, samo naoko paradoksalno, susreće s totalnom kolektivizacijom u istoj točki, a ta točka je totalitarizam, zvao se on nacizam ili komunizam.

Možda sam malo pretjerao s dovođenjem do krajnjih konzekvenci, sori :)
krcko (napisa):
Kolektivizam mi u principu nije simpatican.


Čovjek je društveno biće. Ni ja ne volim uniforme, ali svakako treba balansirati između individualizma i kolektiva, a ne sasvim odbaciti jednog od njih, jer pretjerana individualizacija dovodi do sebičnosti, nesuosjećajnosti, izostanka svake solidarnosti i potpune nebrige pojedinca za bilo čije probleme ili radosti osim vlastitih. Krajnja posljedica toga je fašizam (H. Arendt to zove atomizacijom pojedinca). Totalna individualizacija se, samo naoko paradoksalno, susreće s totalnom kolektivizacijom u istoj točki, a ta točka je totalitarizam, zvao se on nacizam ili komunizam.

Možda sam malo pretjerao s dovođenjem do krajnjih konzekvenci, sori Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 27 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan