Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3. zadaća? (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:41 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]ja imam knjižnice, i definitivno mi nije jasno što da radim s ovim stranicama?? kako ću naći najpoderivaniju stranicu,kad ne znam koliko ih ima? jedino,ako ova f-ja ne podere tu stranicu(šala) :P :D :D što uopće ta funkcija može raditi? provjeravat jeli ta stranica poderana, ali ja ne znam koliko stranica ima :cry: može netko to malo razjasniti[/quote]
ja sam tu funkciju napravio tak da u skup parova ubacujem parove. možd bi to ljepše bilo sa map<int, int>, al dobro. za svaki poziv te funkcije skrolam po skupu i tražim dal je u njemu neki par kojem je prvi element broj_stranice koji tražim. ak ga ima, onda mu sam povećam ovaj drugi element za jedan, ak ga nema, ubacim unutra par (broj_stranice, 1).
men opet malo nisu jasne ove funkcije posudi, vrati, u knjizi, i u knjižnici one dvije funkcije vraćanja s gotovo jednakim opisom
Anonymous (napisa):
ja imam knjižnice, i definitivno mi nije jasno što da radim s ovim stranicama?? kako ću naći najpoderivaniju stranicu,kad ne znam koliko ih ima? jedino,ako ova f-ja ne podere tu stranicu(šala) Razz Very Happy Very Happy što uopće ta funkcija može raditi? provjeravat jeli ta stranica poderana, ali ja ne znam koliko stranica ima Crying or Very sad može netko to malo razjasniti

ja sam tu funkciju napravio tak da u skup parova ubacujem parove. možd bi to ljepše bilo sa map<int, int>, al dobro. za svaki poziv te funkcije skrolam po skupu i tražim dal je u njemu neki par kojem je prvi element broj_stranice koji tražim. ak ga ima, onda mu sam povećam ovaj drugi element za jedan, ak ga nema, ubacim unutra par (broj_stranice, 1).
men opet malo nisu jasne ove funkcije posudi, vrati, u knjizi, i u knjižnici one dvije funkcije vraćanja s gotovo jednakim opisom



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:39 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

E, da... na to da automobil i autokuća mogu biti uništeni sam potpuno zaboravila...

Kad automobil može biti uništen? U sudaru? Ili samo tak, sam od sebe, može odlučit crknut? I od kud programu treba doći informacija da je automobil uništen?

Autokuća je uništena ako nema ni jednog automobila? Ili se treba još nešto dogodit...?
E, da... na to da automobil i autokuća mogu biti uništeni sam potpuno zaboravila...

Kad automobil može biti uništen? U sudaru? Ili samo tak, sam od sebe, može odlučit crknut? I od kud programu treba doći informacija da je automobil uništen?

Autokuća je uništena ako nema ni jednog automobila? Ili se treba još nešto dogodit...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:49 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tindariel"]E, da... na to da automobil i autokuća mogu biti uništeni sam potpuno zaboravila...

Kad automobil može biti uništen? U sudaru? Ili samo tak, sam od sebe, može odlučit crknut? I od kud programu treba doći informacija da je automobil uništen?

Autokuća je uništena ako nema ni jednog automobila? Ili se treba još nešto dogodit...?[/quote]

Automobil može bit uništen naredbom delete :) Imaš primjer u main-u. Samo oprez, delete se može koristiti na objektu koji je stvoren s new, u suprotnom dolazi do havarije :)
Tindariel (napisa):
E, da... na to da automobil i autokuća mogu biti uništeni sam potpuno zaboravila...

Kad automobil može biti uništen? U sudaru? Ili samo tak, sam od sebe, može odlučit crknut? I od kud programu treba doći informacija da je automobil uništen?

Autokuća je uništena ako nema ni jednog automobila? Ili se treba još nešto dogodit...?


Automobil može bit uništen naredbom delete Smile Imaš primjer u main-u. Samo oprez, delete se može koristiti na objektu koji je stvoren s new, u suprotnom dolazi do havarije Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 22:15 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze bit unisten i bez delete, pogledaj u mom mainu :D
moze bit unisten i bez delete, pogledaj u mom mainu Very Happy



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:27 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]moze bit unisten i bez delete, pogledaj u mom mainu :D[/quote]

S obzirom da ne vidim ništa što bi asociralo na uništavanje objekata, pretpostavljam da je kraj programa u pitanju :) ili ne? :shock:
Gino (napisa):
moze bit unisten i bez delete, pogledaj u mom mainu Very Happy


S obzirom da ne vidim ništa što bi asociralo na uništavanje objekata, pretpostavljam da je kraj programa u pitanju Smile ili ne? Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:39 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali, u svakom slučaju, uništava ga se tek u mainu? Onda se main valjda pobrine da se taj automobil zbriše i iz liste svih automobila, pa ne bi trebalo pazit na uvjet je li taj automobil još živ... Barem se nadam :shock:
Ali, u svakom slučaju, uništava ga se tek u mainu? Onda se main valjda pobrine da se taj automobil zbriše i iz liste svih automobila, pa ne bi trebalo pazit na uvjet je li taj automobil još živ... Barem se nadam Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:44 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tindariel"]Ali, u svakom slučaju, uništava ga se tek u mainu? Onda se main valjda pobrine da se taj automobil zbriše i iz liste svih automobila, pa ne bi trebalo pazit na uvjet je li taj automobil još živ... Barem se nadam :shock:[/quote]

Ne brine se main o njihovom brisanju iz liste, brine se jedna vesela funkcija zastrašujućeg imena koja se poziva pri uništavanju objekata :D
Tindariel (napisa):
Ali, u svakom slučaju, uništava ga se tek u mainu? Onda se main valjda pobrine da se taj automobil zbriše i iz liste svih automobila, pa ne bi trebalo pazit na uvjet je li taj automobil još živ... Barem se nadam Shocked


Ne brine se main o njihovom brisanju iz liste, brine se jedna vesela funkcija zastrašujućeg imena koja se poziva pri uništavanju objekata Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:51 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kardinal"]Ne brine se main o njihovom brisanju iz liste, brine se jedna vesela funkcija zastrašujućeg imena koja se poziva pri uništavanju objekata :D[/quote]

Zar se ne pozivaju destruktori na kraju programa tek? Ili se varam :lol: shame on me!
Kardinal (napisa):
Ne brine se main o njihovom brisanju iz liste, brine se jedna vesela funkcija zastrašujućeg imena koja se poziva pri uništavanju objekata Very Happy


Zar se ne pozivaju destruktori na kraju programa tek? Ili se varam Laughing shame on me!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:56 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tindariel"]

Zar se ne pozivaju destruktori na kraju programa tek? Ili se varam :lol: shame on me![/quote]

ili na kraju kad se automatski prikolju svi objekti ili kad se pozove delete. Dakle, stavljaš to uklanjanje iz liste u destruktor.
Tindariel (napisa):


Zar se ne pozivaju destruktori na kraju programa tek? Ili se varam Laughing shame on me!


ili na kraju kad se automatski prikolju svi objekti ili kad se pozove delete. Dakle, stavljaš to uklanjanje iz liste u destruktor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:02 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kardinal"]ili na kraju kad se automatski prikolju svi objekti ili kad se pozove delete. Dakle, stavljaš to uklanjanje iz liste u destruktor.[/quote]

Ma to jesam, ali me zanima može li se usred programa nekako uništiti neki automobil pa da bi morala provjeravati u zadnjoj funkciji koja kaže "vraća automobil koji je najviše puta bio posuđen (a da je još živ)...".

edit: Upravo mi je došlo do glave da ako pozovem delete da se destruktor odmah izvrši :oops: dakle, jasno mi je :)
Kardinal (napisa):
ili na kraju kad se automatski prikolju svi objekti ili kad se pozove delete. Dakle, stavljaš to uklanjanje iz liste u destruktor.


Ma to jesam, ali me zanima može li se usred programa nekako uništiti neki automobil pa da bi morala provjeravati u zadnjoj funkciji koja kaže "vraća automobil koji je najviše puta bio posuđen (a da je još živ)...".

edit: Upravo mi je došlo do glave da ako pozovem delete da se destruktor odmah izvrši Embarassed dakle, jasno mi je Smile




Zadnja promjena: Tindariel; 23:45 ned, 16. 5. 2010; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 23:21 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kardinal"]S obzirom da ne vidim ništa što bi asociralo na uništavanje objekata, pretpostavljam da je kraj programa u pitanju :) ili ne? :shock:[/quote]

skoro

[code:1]ispisi(videoteka::filmovi_pogledani_svuda("Sus"));

// to be continued...

{
film p5(pula,"p5",50);
cout << pula.vrati(r1) << " " ;
cout << r2.gledaj() << " " ;
cout << r2.premotaj() << " " ;
cout << r2.vrati(pula) << endl;
cout << p5.posudi("Sus") << " " ;
cout << r2.posudi("Sus") << endl;
}
cout << r2.posudi("Sus") << endl;
cout << endl; [/code:1]

:D
Kardinal (napisa):
S obzirom da ne vidim ništa što bi asociralo na uništavanje objekata, pretpostavljam da je kraj programa u pitanju Smile ili ne? Shocked


skoro

Kod:
ispisi(videoteka::filmovi_pogledani_svuda("Sus"));

// to be continued...

    {
    film p5(pula,"p5",50);   
    cout << pula.vrati(r1)   << " " ;
    cout << r2.gledaj()      << " " ;
    cout << r2.premotaj()    << " " ;
    cout << r2.vrati(pula)   << endl;
    cout << p5.posudi("Sus") << " " ;
    cout << r2.posudi("Sus") << endl;
    }
    cout << r2.posudi("Sus") << endl;
    cout << endl;


Very Happy



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:23 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, ne znam zbog čega bi osobi koja ne zna tekst zadatka išta od ovog impliciralo da se neki objekt uništava... :?
Hm, ne znam zbog čega bi osobi koja ne zna tekst zadatka išta od ovog impliciralo da se neki objekt uništava... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 23:30 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kardinal"]Hm, ne znam zbog čega bi osobi koja ne zna tekst zadatka išta od ovog impliciralo da se neki objekt uništava... :?[/quote]

jer to nema veze sa textom zadatke film p5 je definiram u onom bloku, i na kraju istog se poziva njegov destruktor
Kardinal (napisa):
Hm, ne znam zbog čega bi osobi koja ne zna tekst zadatka išta od ovog impliciralo da se neki objekt uništava... Confused


jer to nema veze sa textom zadatke film p5 je definiram u onom bloku, i na kraju istog se poziva njegov destruktor



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kardinal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2009. (16:47:41)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:38 ned, 16. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]

jer to nema veze sa textom zadatke film p5 je definiram u onom bloku, i na kraju istog se poziva njegov destruktor[/quote]

u, da, fakat... sorry
Gino (napisa):


jer to nema veze sa textom zadatke film p5 je definiram u onom bloku, i na kraju istog se poziva njegov destruktor


u, da, fakat... sorry


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
tmarusca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 06. 2009. (20:53:52)
Postovi: (59)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: 1/039

PostPostano: 8:25 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidim nitko ne spominje pa moram ja, valjda nije glupo pitanje:/

struct knjiznica
struct knjiga
unutar struct knjiga je fukncija string naziv_knjiznice

kak se to izvodi?
vidim nitko ne spominje pa moram ja, valjda nije glupo pitanje:/

struct knjiznica
struct knjiga
unutar struct knjiga je fukncija string naziv_knjiznice

kak se to izvodi?



_________________
...to kaj ona ima kilu viska, ja ne marim...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 10:02 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="there is no spoon"]imam problem sa shvacanjem zadatka
autokucu imam.

nije mi bas najjasnije ovo sa gorivom. imam neke ideje sto bi bilo najlogicnije, ali kako nije precizirano moram pitat

dakle, koliko goriva automobil ima na pocetku (pri kreiranju objekta automobil)? pretpostavljam nula

sto biva sa funkcijom vozi ako nema dovoljno goriva (opet, pretpostavljam da odvozi koliko moze tj dok gorivo ne dodje do nule)

gorivo vrlo vjerojatno ne ide u minus?

e sad, u trenutku posudjivanja automobil valjda ima goriva koliko mu je ostalo od prethodnog vozaca (ili autokuca to vrati na nulu ili neki vec broj)?

osoba koja posudi automobil ga vozi, vozi, dolije gorivo, vozi, dolije gorivo, vozi. meni nije bitno koliko je on sve skupa dolijevao goriva jer to radi o svom trosku neovisno od autokuce, jel tako?
tj., meni je samo bitna razlika u kolicini goriva na pocetku posudbe i pri vracanju?

molim da-ove, ili ne-ove s objasnjenjima nakon svakog odlomka

hvala[/quote]

bilo bi lijepo da nam pisac zadatka objavi točno šta se traži... :x :x

hvala...
there is no spoon (napisa):
imam problem sa shvacanjem zadatka
autokucu imam.

nije mi bas najjasnije ovo sa gorivom. imam neke ideje sto bi bilo najlogicnije, ali kako nije precizirano moram pitat

dakle, koliko goriva automobil ima na pocetku (pri kreiranju objekta automobil)? pretpostavljam nula

sto biva sa funkcijom vozi ako nema dovoljno goriva (opet, pretpostavljam da odvozi koliko moze tj dok gorivo ne dodje do nule)

gorivo vrlo vjerojatno ne ide u minus?

e sad, u trenutku posudjivanja automobil valjda ima goriva koliko mu je ostalo od prethodnog vozaca (ili autokuca to vrati na nulu ili neki vec broj)?

osoba koja posudi automobil ga vozi, vozi, dolije gorivo, vozi, dolije gorivo, vozi. meni nije bitno koliko je on sve skupa dolijevao goriva jer to radi o svom trosku neovisno od autokuce, jel tako?
tj., meni je samo bitna razlika u kolicini goriva na pocetku posudbe i pri vracanju?

molim da-ove, ili ne-ove s objasnjenjima nakon svakog odlomka

hvala


bilo bi lijepo da nam pisac zadatka objavi točno šta se traži... Mad Mad

hvala...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 10:33 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tmarusca"]vidim nitko ne spominje pa moram ja, valjda nije glupo pitanje:/

struct knjiznica
struct knjiga
unutar struct knjiga je fukncija string naziv_knjiznice

kak se to izvodi?[/quote]
mislim dabi ta funkcija trebala vratiti ime knjižnice u kojoj se data knjiga nalazi.
tmarusca (napisa):
vidim nitko ne spominje pa moram ja, valjda nije glupo pitanje:/

struct knjiznica
struct knjiga
unutar struct knjiga je fukncija string naziv_knjiznice

kak se to izvodi?

mislim dabi ta funkcija trebala vratiti ime knjižnice u kojoj se data knjiga nalazi.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Raz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2005. (22:40:23)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Tamo gdje ribe jedu avanturiste...

PostPostano: 10:49 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grupa s knjiznicama... ne znam dal ste to tako shvatili, al kad se knjiga vrati i kad joj se zaracuna cijena popravka i eventualno preseljenja, stranice koje su bile podrapane se poprave. :D
Grupa s knjiznicama... ne znam dal ste to tako shvatili, al kad se knjiga vrati i kad joj se zaracuna cijena popravka i eventualno preseljenja, stranice koje su bile podrapane se poprave. Very Happy



_________________
One good thing about music,when it hits: you feel no pain
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:32 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"][quote="Anonymous"]ja imam knjižnice, i definitivno mi nije jasno što da radim s ovim stranicama?? kako ću naći najpoderivaniju stranicu,kad ne znam koliko ih ima? jedino,ako ova f-ja ne podere tu stranicu(šala) :P :D :D što uopće ta funkcija može raditi? provjeravat jeli ta stranica poderana, ali ja ne znam koliko stranica ima :cry: može netko to malo razjasniti[/quote]
ja sam tu funkciju napravio tak da u skup parova ubacujem parove. možd bi to ljepše bilo sa map<int, int>, al dobro. za svaki poziv te funkcije skrolam po skupu i tražim dal je u njemu neki par kojem je prvi element broj_stranice koji tražim. ak ga ima, onda mu sam povećam ovaj drugi element za jedan, ak ga nema, ubacim unutra par (broj_stranice, 1).
men opet malo nisu jasne ove funkcije posudi, vrati, u knjizi, i u knjižnici one dvije funkcije vraćanja s gotovo jednakim opisom[/quote]

nisam rjesio tu grupu al ja bi to ovak rjesio:

stavio bi u strukturu knjiga:
vector< pair< int, int > > poderane_str;
gdje bi pamtio poderane stranice ( nekako mi je lakše raditi sa vektorom nego sa skupom kao što je radio Milojko jer bi kod skupa trebo kod svakog deranja neke stranice brisati elemente skupa i ubacivati nove ).
te bi stavio još jedan:
set< int > str;
a u njemu bi cuvo stranice koje je osoba koja ima knjigu kod sebe potrgala. ( Naravno pri vraćanju knjige počistio bi taj skup ).

Nekako mi se to čini malo lakše za baratat s tim spremnicima u ovom slučaju. No radite kak 'oćete.

Rješio sam grupu s filmom i videotekom i napravil main ( koji ću staviti u attachment ):

Samo jedna napomena: kod mene je u strukturi film, ime filma mi predstavlja varijabla string ime; ( a u main-u sam na dosta mjesta ispisivo ime (filma ) ). Pa sam trebate u main-u sve stringove ime zamjenit sa stringom koji vama predstavlja ime filma.

Ispis koji bi trebali dobiti je ispod main-a zakomentiran ( dosta su bitni i razmaci izneđu redova u zadnjem djelu... ). Ako dobijete neku poruku u ispisu koja nije dio mog ispisa koji je ubačen u poruci će pisati što ne valja. ( Provjeravo sam si taj main, ali ne baš detaljno, pa svakako ako mi nađete grešku javite mi!!! ).

Edit: sad sam si našo grešku... bum ispravio ( kod cijena vraćanja ) // RJESENO
Milojko (napisa):
Anonymous (napisa):
ja imam knjižnice, i definitivno mi nije jasno što da radim s ovim stranicama?? kako ću naći najpoderivaniju stranicu,kad ne znam koliko ih ima? jedino,ako ova f-ja ne podere tu stranicu(šala) Razz Very Happy Very Happy što uopće ta funkcija može raditi? provjeravat jeli ta stranica poderana, ali ja ne znam koliko stranica ima Crying or Very sad može netko to malo razjasniti

ja sam tu funkciju napravio tak da u skup parova ubacujem parove. možd bi to ljepše bilo sa map<int, int>, al dobro. za svaki poziv te funkcije skrolam po skupu i tražim dal je u njemu neki par kojem je prvi element broj_stranice koji tražim. ak ga ima, onda mu sam povećam ovaj drugi element za jedan, ak ga nema, ubacim unutra par (broj_stranice, 1).
men opet malo nisu jasne ove funkcije posudi, vrati, u knjizi, i u knjižnici one dvije funkcije vraćanja s gotovo jednakim opisom


nisam rjesio tu grupu al ja bi to ovak rjesio:

stavio bi u strukturu knjiga:
vector< pair< int, int > > poderane_str;
gdje bi pamtio poderane stranice ( nekako mi je lakše raditi sa vektorom nego sa skupom kao što je radio Milojko jer bi kod skupa trebo kod svakog deranja neke stranice brisati elemente skupa i ubacivati nove ).
te bi stavio još jedan:
set< int > str;
a u njemu bi cuvo stranice koje je osoba koja ima knjigu kod sebe potrgala. ( Naravno pri vraćanju knjige počistio bi taj skup ).

Nekako mi se to čini malo lakše za baratat s tim spremnicima u ovom slučaju. No radite kak 'oćete.

Rješio sam grupu s filmom i videotekom i napravil main ( koji ću staviti u attachment ):

Samo jedna napomena: kod mene je u strukturi film, ime filma mi predstavlja varijabla string ime; ( a u main-u sam na dosta mjesta ispisivo ime (filma ) ). Pa sam trebate u main-u sve stringove ime zamjenit sa stringom koji vama predstavlja ime filma.

Ispis koji bi trebali dobiti je ispod main-a zakomentiran ( dosta su bitni i razmaci izneđu redova u zadnjem djelu... ). Ako dobijete neku poruku u ispisu koja nije dio mog ispisa koji je ubačen u poruci će pisati što ne valja. ( Provjeravo sam si taj main, ali ne baš detaljno, pa svakako ako mi nađete grešku javite mi!!! ).

Edit: sad sam si našo grešku... bum ispravio ( kod cijena vraćanja ) // RJESENO





main.cpp
 Description:

Download
 Filename:  main.cpp
 Filesize:  87.11 KB
 Downloaded:  197 Time(s)



Zadnja promjena: Cobs; 13:18 pon, 17. 5. 2010; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:54 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što mora raditi funkcija [tt]osoba_vraca_automobil[/tt]?

U zadatku piše samo što ta funkcija [b]vraća[/b]:

[code:1]int osoba_vraca_automobil(string ime_osobe); // vraća cijenu koju osoba treba platiti[/code:1]

Da li funkcija ne radi ništa, nego je samo informativnog karaktera, npr. unese se ime osobe, vidi se koliko ta osoba treba platiti, i onda se automobil vrati preko funkcije [tt]int vrati(automobil& a);[/tt], ili se automobil može vratiti i preko funkcije [tt]int osoba_vraca_automobil()[/tt] i preko [tt]int vrati();[/tt] :?:
Što mora raditi funkcija osoba_vraca_automobil?

U zadatku piše samo što ta funkcija vraća:

Kod:
int osoba_vraca_automobil(string ime_osobe); // vraća cijenu koju osoba treba platiti


Da li funkcija ne radi ništa, nego je samo informativnog karaktera, npr. unese se ime osobe, vidi se koliko ta osoba treba platiti, i onda se automobil vrati preko funkcije int vrati(automobil& a);, ili se automobil može vratiti i preko funkcije int osoba_vraca_automobil() i preko int vrati(); Question


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 3 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan