Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pojačavanje wireless signala

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:13 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Pojačavanje wireless signala Citirajte i odgovorite

Pozdrav ekipa!

Dakle, imam jedan maaaaaaali problemčić u mojoj školi. Imamo t*com-ov wireless router. Zapravo, naša draga tajnica nas nije obavijestila da ga je t*com dostavio prije 3 mjeseca, pa smo u međuvremenu bušili zidove kroz 2 ureda da bismo provukli kabel do zbornice. :D Anyway, danas ja skužio da mi imamo taj wireless router, pa sam upogonio WLAN. Ali je problem da je signal dobar samo 2 metra oko samog routera, a mojoj učionici, koja je udaljena 10, 15 metara signala uopće nema. Izlaznu snagu sam sam stavio na maximum (100%), ali i dalje mreža funkcionira samo u okolini 2 metra. U zbornici, koja je od tajnice udaljena 4 metra signal je iznimno loš...

What to do? Svi savjeti dobrodošli!
Pozdrav ekipa!

Dakle, imam jedan maaaaaaali problemčić u mojoj školi. Imamo t*com-ov wireless router. Zapravo, naša draga tajnica nas nije obavijestila da ga je t*com dostavio prije 3 mjeseca, pa smo u međuvremenu bušili zidove kroz 2 ureda da bismo provukli kabel do zbornice. Very Happy Anyway, danas ja skužio da mi imamo taj wireless router, pa sam upogonio WLAN. Ali je problem da je signal dobar samo 2 metra oko samog routera, a mojoj učionici, koja je udaljena 10, 15 metara signala uopće nema. Izlaznu snagu sam sam stavio na maximum (100%), ali i dalje mreža funkcionira samo u okolini 2 metra. U zbornici, koja je od tajnice udaljena 4 metra signal je iznimno loš...

What to do? Svi savjeti dobrodošli!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:09 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

koji router ste dobili? Od siemensa?
koji router ste dobili? Od siemensa?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 9:53 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm. Neki glomazni. Nisam 100% ziher, mislim da je Siemens 515. Budem provjerio u ponedjeljak ujutro.
Hm. Neki glomazni. Nisam 100% ziher, mislim da je Siemens 515. Budem provjerio u ponedjeljak ujutro.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:02 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam gledao na stranicama t*coma... Gotovo sam siguran da je riječ o [url=http://www.t-com.hr/privatni/kzona/kakodonas/tcentri/uredjaji-detaljno.asp?id=103]ovom[/url] routeru.
Malo sam gledao na stranicama t*coma... Gotovo sam siguran da je riječ o ovom routeru.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 16:57 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neznam, ja imam isti i uopce nemam problema sa signalom. Kakvi su zidovi? mozda imaju aramturu, pa to ubija signal?
Neznam, ja imam isti i uopce nemam problema sa signalom. Kakvi su zidovi? mozda imaju aramturu, pa to ubija signal?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:29 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Školska zgrada je stara više od 50 godina. ;) Al pazi.....kod tajnice u uredu mi ima signala, čim izađem ispred ureda signal se drastično smanji. :? Sutra bum pokušao dignuti ga na neku višu razinu.
Školska zgrada je stara više od 50 godina. Wink Al pazi.....kod tajnice u uredu mi ima signala, čim izađem ispred ureda signal se drastično smanji. Confused Sutra bum pokušao dignuti ga na neku višu razinu.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 23:55 pon, 17. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Školska zgrada je stara više od 50 godina. ;) Al pazi.....kod tajnice u uredu mi ima signala, čim izađem ispred ureda signal se drastično smanji. :? Sutra bum pokušao dignuti ga na neku višu razinu.[/quote]

jep dosta čudno, ne bih rekao da je router sam u pitanju (osim ako se radi o neispravnoj robi), postavljao sam i ja jednog takvog, te iako nije baš tolikog dometa koliko ga reklamiraju (30m) radio je na barem 10ak metara ok.

ide jedno blesavo pitanje, ali kako si okrenuo antenu? as in je li okomita na kućište routera. i jel spojena kako se spada, možda je labavo umetnuta?

i također računaj da EM signali trnu sa kvadratom udaljenosti. no prije bih rekao da imaš nešto u zidovima (iako armatura u zidovima mi se čini suluda) kad soba do ima problema sa signalom.
kenny (napisa):
Školska zgrada je stara više od 50 godina. Wink Al pazi.....kod tajnice u uredu mi ima signala, čim izađem ispred ureda signal se drastično smanji. Confused Sutra bum pokušao dignuti ga na neku višu razinu.


jep dosta čudno, ne bih rekao da je router sam u pitanju (osim ako se radi o neispravnoj robi), postavljao sam i ja jednog takvog, te iako nije baš tolikog dometa koliko ga reklamiraju (30m) radio je na barem 10ak metara ok.

ide jedno blesavo pitanje, ali kako si okrenuo antenu? as in je li okomita na kućište routera. i jel spojena kako se spada, možda je labavo umetnuta?

i također računaj da EM signali trnu sa kvadratom udaljenosti. no prije bih rekao da imaš nešto u zidovima (iako armatura u zidovima mi se čini suluda) kad soba do ima problema sa signalom.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 12:44 uto, 18. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Antena je namještena da bude okomita na pod. Nije blesavo pitanje, znam zašto pitaš. ;)

Mislite da bi pomogla jača antena?
Antena je namještena da bude okomita na pod. Nije blesavo pitanje, znam zašto pitaš. Wink

Mislite da bi pomogla jača antena?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 11:14 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Mislite da bi pomogla jača antena?[/quote]

sa strane prijemnika bi trebalo pomoći, no ne znam koliko bi to igralo ulogu sa strane routera kad već nešto blokira signal unutar sobe. ako imaš gdje posuditi antenu pa probati neće škodit, ali nabavljati antenu pa onda skužiti da ne pomaže je skupo :)
kenny (napisa):
Mislite da bi pomogla jača antena?


sa strane prijemnika bi trebalo pomoći, no ne znam koliko bi to igralo ulogu sa strane routera kad već nešto blokira signal unutar sobe. ako imaš gdje posuditi antenu pa probati neće škodit, ali nabavljati antenu pa onda skužiti da ne pomaže je skupo Smile



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 13:48 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakve još imaš uređaje u toj prostoriji u kojoj je router?
kakve još imaš uređaje u toj prostoriji u kojoj je router?



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 14:04 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima mozda tajnica bezicni telefon? Da nema kakva interferencija?
Ima mozda tajnica bezicni telefon? Da nema kakva interferencija?



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 17:41 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Akcija mog neplaćenog obavljanja poslova za školu i pokušaj da školi uščuvam brdo para na postavljanje kablova je obustavljena do daljnjega jer je ravnatelj odlučio vjerovati "pametnom" nastavniku likovnog (koji uzgred rečeno ima 64 godine i polupismen je) koji je izjavio da je to jako opasno jer se netko može prišuljati pored škole i spojiti na našu mrežu...bez obzira što je mreža zaštićena. Ali je pametnjaković izjavio da on sa svojim ultracool laptopom iz 2001. može probiti svaku šifru za manje od 3 minute. Ravnatelj je promtno naredio gašenje routera (premda je time cijela škola ostala bez interneta) uopće ne pitajući ni mene ni kolegu iz informatike o istinosti izjave polupismene budale. Jer hej, valjda je on pametniji od nas koji smo (barem donekle) u tome educirani.

Usput, šifra je bila suma19201stRiboRova. Da, iznimno lagano za provaliti. :roll:

Uf, malo sam isfrustriran. Nemojte zamjeriti na ovakvom postu.
Akcija mog neplaćenog obavljanja poslova za školu i pokušaj da školi uščuvam brdo para na postavljanje kablova je obustavljena do daljnjega jer je ravnatelj odlučio vjerovati "pametnom" nastavniku likovnog (koji uzgred rečeno ima 64 godine i polupismen je) koji je izjavio da je to jako opasno jer se netko može prišuljati pored škole i spojiti na našu mrežu...bez obzira što je mreža zaštićena. Ali je pametnjaković izjavio da on sa svojim ultracool laptopom iz 2001. može probiti svaku šifru za manje od 3 minute. Ravnatelj je promtno naredio gašenje routera (premda je time cijela škola ostala bez interneta) uopće ne pitajući ni mene ni kolegu iz informatike o istinosti izjave polupismene budale. Jer hej, valjda je on pametniji od nas koji smo (barem donekle) u tome educirani.

Usput, šifra je bila suma19201stRiboRova. Da, iznimno lagano za provaliti. Rolling Eyes

Uf, malo sam isfrustriran. Nemojte zamjeriti na ovakvom postu.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 20:25 sri, 19. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne brini, ni prvi ni zadnji takav slucaj. Znam za jos jedan jako slican slucaj, isto u skoli... Svi sve znaju. Svi se u sve petljaju. A ako kazes nesto i stitis struku, pa sto ti znas!? Nazalost... :boliglava:
Ne brini, ni prvi ni zadnji takav slucaj. Znam za jos jedan jako slican slucaj, isto u skoli... Svi sve znaju. Svi se u sve petljaju. A ako kazes nesto i stitis struku, pa sto ti znas!? Nazalost... Boli glava



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 22:21 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

gledaj to s vedrije strane, sad barem svaki sljedeću put možeš ravnatelju reći da profa iz likovnog očito zna bolje od tebe pa nek on rješava informatičke probleme umjesto tebe ;)
gledaj to s vedrije strane, sad barem svaki sljedeću put možeš ravnatelju reći da profa iz likovnog očito zna bolje od tebe pa nek on rješava informatičke probleme umjesto tebe Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan