Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoc oko dokaza (objasnjenje gradiva)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dupin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 01. 2005. (15:29:40)
Postovi: (37)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:29 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Pomoc oko dokaza Citirajte i odgovorite

kako dokazati da translacijom ne mijenjamo orijentaciju? :(
izgubih ideju nakon dokaza da cuva udaljenost i paralelnost koje sam dokazala preko paralelograma..
poceh sa: Neka je dana orijentirana duzina TT` i duzina AB. sad imam problem sa nastavkom... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kako dokazati da translacijom ne mijenjamo orijentaciju? Sad
izgubih ideju nakon dokaza da cuva udaljenost i paralelnost koje sam dokazala preko paralelograma..
poceh sa: Neka je dana orijentirana duzina TT` i duzina AB. sad imam problem sa nastavkom... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
UpitniKlik
Gost





PostPostano: 0:35 čet, 24. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ne znam tocno, al mogu dat neku ideju. :)
Neka je dana duzina AB i orijentirana duzina TT'. Neka je A'B' translacija duzine AB duz TT'. Posto translacija cuva paralelnost => tada AB i A'B' mogu biti ili suprotne ili iste orijentacije. Ako su iste to je to, ako su suprotne tada dijagonale paralelograma ABB'A' moraju biti jednake duljine (zato sto cuva udaljenost, al to je i moguće pa nas ne zanima) al moraju biti i paralelne jer su translatirane duz iste usmjerene duzine TT', sto je nemoguce.

Evo to je neka ideja, malo je bolje uoblici. A vjerojatno se da i preko definicije translacije...
A ne znam tocno, al mogu dat neku ideju. Smile
Neka je dana duzina AB i orijentirana duzina TT'. Neka je A'B' translacija duzine AB duz TT'. Posto translacija cuva paralelnost => tada AB i A'B' mogu biti ili suprotne ili iste orijentacije. Ako su iste to je to, ako su suprotne tada dijagonale paralelograma ABB'A' moraju biti jednake duljine (zato sto cuva udaljenost, al to je i moguće pa nas ne zanima) al moraju biti i paralelne jer su translatirane duz iste usmjerene duzine TT', sto je nemoguce.

Evo to je neka ideja, malo je bolje uoblici. A vjerojatno se da i preko definicije translacije...


[Vrh]
dupin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 01. 2005. (15:29:40)
Postovi: (37)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 13:44 pet, 25. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :)
hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan