Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kombinatorika
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 11:38 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]hoce ici netko sutra kod prof.? rekao je ono u 9h da ce raditi neke zadatke.. ja ne mogu stici otici, pa ako moze netko ili ostaviti kopiju toga sto se bude radilo u skriptarnici ili skenirati i uploadati, posto ja tad necu jos stici u zg...ako budete ostavljali u skriptarnici, napisite molim vas ovdje na forumu da ste to ostavili, da odem traziti kad stignem. hvala :)[/quote]

je li bio netko? sto se radilo?
Crazylamb1 (napisa):
hoce ici netko sutra kod prof.? rekao je ono u 9h da ce raditi neke zadatke.. ja ne mogu stici otici, pa ako moze netko ili ostaviti kopiju toga sto se bude radilo u skriptarnici ili skenirati i uploadati, posto ja tad necu jos stici u zg...ako budete ostavljali u skriptarnici, napisite molim vas ovdje na forumu da ste to ostavili, da odem traziti kad stignem. hvala Smile


je li bio netko? sto se radilo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:24 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"][quote="Crazylamb1"]hoce ici netko sutra kod prof.? rekao je ono u 9h da ce raditi neke zadatke.. ja ne mogu stici otici, pa ako moze netko ili ostaviti kopiju toga sto se bude radilo u skriptarnici ili skenirati i uploadati, posto ja tad necu jos stici u zg...ako budete ostavljali u skriptarnici, napisite molim vas ovdje na forumu da ste to ostavili, da odem traziti kad stignem. hvala :)[/quote]

je li bio netko? sto se radilo?[/quote]

Profesor je riješio stare kolokvije i odgovorio na par naših pitanja. Ispalo dosta korisno :D
ekatarina (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
hoce ici netko sutra kod prof.? rekao je ono u 9h da ce raditi neke zadatke.. ja ne mogu stici otici, pa ako moze netko ili ostaviti kopiju toga sto se bude radilo u skriptarnici ili skenirati i uploadati, posto ja tad necu jos stici u zg...ako budete ostavljali u skriptarnici, napisite molim vas ovdje na forumu da ste to ostavili, da odem traziti kad stignem. hvala Smile


je li bio netko? sto se radilo?


Profesor je riješio stare kolokvije i odgovorio na par naših pitanja. Ispalo dosta korisno Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:27 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd please ako ikako mozes, uslikaj/skeniraj ta rjesenja kolokvija ili ak si blizu faxa daj da kopiraju to pa cu ja otici podici i platiti - mada misilm da je lakse da skeniras ili uslikas mobitelom ili necim i stavis ovdje. mislim da ce nas puno biti jako zahvalno :)
ajd please ako ikako mozes, uslikaj/skeniraj ta rjesenja kolokvija ili ak si blizu faxa daj da kopiraju to pa cu ja otici podici i platiti - mada misilm da je lakse da skeniras ili uslikas mobitelom ili necim i stavis ovdje. mislim da ce nas puno biti jako zahvalno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:29 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]ajd please ako ikako mozes, uslikaj/skeniraj ta rjesenja kolokvija ili ak si blizu faxa daj da kopiraju to pa cu ja otici podici i platiti - mada misilm da je lakse da skeniras ili uslikas mobitelom ili necim i stavis ovdje. mislim da ce nas puno biti jako zahvalno :)[/quote]

Dosta toga sam već bio porjšavao, tako da nemam puno napisano... al kaj imam ću skenirat pa stavim tu.

edit : I pričao je o Mobiusovoj funkciji i kako se računa s njom...
Crazylamb1 (napisa):
ajd please ako ikako mozes, uslikaj/skeniraj ta rjesenja kolokvija ili ak si blizu faxa daj da kopiraju to pa cu ja otici podici i platiti - mada misilm da je lakse da skeniras ili uslikas mobitelom ili necim i stavis ovdje. mislim da ce nas puno biti jako zahvalno Smile


Dosta toga sam već bio porjšavao, tako da nemam puno napisano... al kaj imam ću skenirat pa stavim tu.

edit : I pričao je o Mobiusovoj funkciji i kako se računa s njom...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:38 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd super, hvala ti! ak imas i to sto si sam rijesio, stavi..steta sto me autobus sprijecio da dodjem... trebao autobus biti u zg u 8.30h ali smo kasnili pa smo stigli oko 9.30h - i onda razmisljam, je li to vec zavrsilo, gdje se nalazi, kako cu po faxu traziti a ne znam ni hocu li ikoga naci..tako da je odlazak na to propao :(
ajd super, hvala ti! ak imas i to sto si sam rijesio, stavi..steta sto me autobus sprijecio da dodjem... trebao autobus biti u zg u 8.30h ali smo kasnili pa smo stigli oko 9.30h - i onda razmisljam, je li to vec zavrsilo, gdje se nalazi, kako cu po faxu traziti a ne znam ni hocu li ikoga naci..tako da je odlazak na to propao Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:46 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šteta kaj nisi došla, i počeli smo nešto kasnije, i trajalo je do podne skoro... ovo što sam ranije rješavao sam rješavao na faxu, po ploči, tako da nemam zapisano. Te zadatke nemam ni u bilješkama od konzultacija, ali ako kojeg ne znaš, pitaj pa mogu tu riješit.

[url=http://www.megaupload.com/?d=R2VKX5L0]link na bilješke[/url]

p.s. Ispričavam se na ružnom rukopisu, valjda ćete znat pročitat :D
Šteta kaj nisi došla, i počeli smo nešto kasnije, i trajalo je do podne skoro... ovo što sam ranije rješavao sam rješavao na faxu, po ploči, tako da nemam zapisano. Te zadatke nemam ni u bilješkama od konzultacija, ali ako kojeg ne znaš, pitaj pa mogu tu riješit.

link na bilješke

p.s. Ispričavam se na ružnom rukopisu, valjda ćete znat pročitat Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 12:49 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

E super, osim toga, kako se rijesava 2.zad, onaj dio kad treba napisati neku rekurziju koju ofi zadovoljava?

Evo naslova za nekoga tko je pitao sto se radilo:
dekompozicija permutacija na disj.cikluse
4.FUNKCIJE IZVODNICE I REKURZIJE
formalni redovi potencija
linearne rekurzije
nekomutativne f-je izvodnice
matricne f-je izv.
eksp. fi
eksp.formula
stabla
forumule inverzije na parc.ur.skupovima.
E super, osim toga, kako se rijesava 2.zad, onaj dio kad treba napisati neku rekurziju koju ofi zadovoljava?

Evo naslova za nekoga tko je pitao sto se radilo:
dekompozicija permutacija na disj.cikluse
4.FUNKCIJE IZVODNICE I REKURZIJE
formalni redovi potencija
linearne rekurzije
nekomutativne f-je izvodnice
matricne f-je izv.
eksp. fi
eksp.formula
stabla
forumule inverzije na parc.ur.skupovima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 12:56 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala Luuka :)
hvala Luuka Smile



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 13:01 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

veliko hvala!
veliko hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:14 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam da misliš na ovaj niz:
[latex]a_n = \frac{2^n + (-1)^n \cdot 2 }{3} [/latex]

Iskoristit ćemo ono predavanje o racionalnim funkcijama izvodnicama, tamo kaže ako imamo fju izvodnicu oblika [latex]\frac{P(x)}{Q(x)}[/latex] onda je [latex]a_n = P_1(n)\alpha_1^n+..+P_r(n)\alpha_r^n[/latex] gdje su P-ovi polinomi stupnja najviše d_i - 1, a d_i je kratkost od alfa_i kao nultočke reflexivnog polinoma. Ovdje imamo :

[latex]a_n = \frac{1}{3}\cdot 2^n + \frac{2}{3} \cdot (-1)^n [/latex]

pa zaključujemo da je refleksivni polinom oblika:
[latex]Q_r(x)=(x-2)(x+1) = x^2-x-2[/latex]
pa je
[latex]Q(x)=-2x^2-x+1[/latex]
što bi značilo da je naša rekurzija oblika:

[latex]a_{n+2}-a_{n+1}-2a_n=0[/latex]
Pretpostavljam da misliš na ovaj niz:


Iskoristit ćemo ono predavanje o racionalnim funkcijama izvodnicama, tamo kaže ako imamo fju izvodnicu oblika onda je gdje su P-ovi polinomi stupnja najviše d_i - 1, a d_i je kratkost od alfa_i kao nultočke reflexivnog polinoma. Ovdje imamo :



pa zaključujemo da je refleksivni polinom oblika:

pa je

što bi značilo da je naša rekurzija oblika:




_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 13:59 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na to sam mislila, hvala!

Imam jos pitanja, krenula sam citati ono sto si pisao kao rj. 3.zad (iz istog kol.) Napravio si matricu susjedstva, treba nam W (1, 3) i sto dalje?


A ima li netko da je pisao prof.rjesenja, pa da poslika i stavi?
Na to sam mislila, hvala!

Imam jos pitanja, krenula sam citati ono sto si pisao kao rj. 3.zad (iz istog kol.) Napravio si matricu susjedstva, treba nam W (1, 3) i sto dalje?


A ima li netko da je pisao prof.rjesenja, pa da poslika i stavi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:08 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo mala napomena, to je gluplji način rješavanja tog zadatka jer se može na prste riješit. Samo se prate strelice i lako se vidi koji putevi postoje i da postoji samo jedan put te duljine. Ovo je alternativni način pa nisam sve ni pisao :D

A što se tiče tog glupljeg načina - nađemo inverz od I-tA, i na mjestu 1,3 te matrice će pisati neka rac fja koju kad razvijemo u red će nam koeficijent uz t^n reći koliko ima puteva duljine n od 1 do 3.
Kao prvo mala napomena, to je gluplji način rješavanja tog zadatka jer se može na prste riješit. Samo se prate strelice i lako se vidi koji putevi postoje i da postoji samo jedan put te duljine. Ovo je alternativni način pa nisam sve ni pisao Very Happy

A što se tiče tog glupljeg načina - nađemo inverz od I-tA, i na mjestu 1,3 te matrice će pisati neka rac fja koju kad razvijemo u red će nam koeficijent uz t^n reći koliko ima puteva duljine n od 1 do 3.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 14:18 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu?

tako se osjecam zbunjeno, nista ni s cim. bojim se da cu sutra imati jednu veliku 0. a prvi kolokvij je prosao tako dobro...
je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu?

tako se osjecam zbunjeno, nista ni s cim. bojim se da cu sutra imati jednu veliku 0. a prvi kolokvij je prosao tako dobro...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:23 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu? [/quote]

Točno sam ti gore napisao kako se dobije :D
Dakle gledamo mjesto 1,3 u matrici [latex](I-tA)^{-1}[/latex]. Dobije se:
[latex]\frac{t^2}{1-t^3} = t^2 \cdot ( 1+t^3 + t^6 + t^9 + ...) = t^2+t^5 + t^7 + t^{11} + ...[/latex]
dakle imamo 1 put duljine 2, jedan put duljine 5, jedan duljine 7 itd :D
Crazylamb1 (napisa):
je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu?


Točno sam ti gore napisao kako se dobije Very Happy
Dakle gledamo mjesto 1,3 u matrici . Dobije se:

dakle imamo 1 put duljine 2, jedan put duljine 5, jedan duljine 7 itd Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 15:05 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima tko rješenja iz 2. kolokvija (ovih što su stavljeni tu na forum) ? Iz bilo koje godine?
Ima tko rješenja iz 2. kolokvija (ovih što su stavljeni tu na forum) ? Iz bilo koje godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 15:07 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

i meni bi tako dobro dosli..gubim se na glupim stvarima...ajd nek neka dobra dusa stavi :) ovo dosad su ono, mali komadici, ali kako se glupo osjecam, ne mogu se ni u tome snaci :?
i meni bi tako dobro dosli..gubim se na glupim stvarima...ajd nek neka dobra dusa stavi Smile ovo dosad su ono, mali komadici, ali kako se glupo osjecam, ne mogu se ni u tome snaci Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:09 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitajte konkretno :D Ne da mi se raspisivat kaj ne moram :D
Pitajte konkretno Very Happy Ne da mi se raspisivat kaj ne moram Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:43 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="Crazylamb1"]je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu? [/quote]

Točno sam ti gore napisao kako se dobije :D
Dakle gledamo mjesto 1,3 u matrici [latex](I-tA)^{-1}[/latex]. Dobije se:
[latex]\frac{t^2}{1-t^3} = t^2 \cdot ( 1+t^3 + t^6 + t^9 + ...) = t^2+t^5 + t^7 + t^{11} + ...[/latex]
dakle imamo 1 put duljine 2, jedan put duljine 5, jedan duljine 7 itd :D[/quote]

ok, ali nije li to taj "gluplji" nacin sto si rekao? kako na ovaj jednostavniji? nije valjda da ak skuzis gledajuci crtez kako ide, da mozes samo odmah napisati rjesenje i gotovo..

jer ocito je gledajuci crtez da ima po 1 put svake duljine: prvo duljine 2, pa 5, pa 8, pa 11, ..., i tako samo dodajemo 3..

i to je to?

samo napisemo da je funkcija izvodnica t^2 + t^5 + t^8 + ... i to bi bilo to?
Luuka (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
je li u tom zadatku duljinu l treba gledati kao neku fiksnu vrijednost ili kao varijablu? jer ocito je sa crteza da ima po 1 put duljine 3, 5, 8, 11, itd. ako dobro gledam. znaci za svaki moguci l ima po tocno 1 put te duljine da pocinje u 1 a zavrsava u 3. ali kako sad naci funkciju izvodnicu?


Točno sam ti gore napisao kako se dobije Very Happy
Dakle gledamo mjesto 1,3 u matrici . Dobije se:

dakle imamo 1 put duljine 2, jedan put duljine 5, jedan duljine 7 itd Very Happy


ok, ali nije li to taj "gluplji" nacin sto si rekao? kako na ovaj jednostavniji? nije valjda da ak skuzis gledajuci crtez kako ide, da mozes samo odmah napisati rjesenje i gotovo..

jer ocito je gledajuci crtez da ima po 1 put svake duljine: prvo duljine 2, pa 5, pa 8, pa 11, ..., i tako samo dodajemo 3..

i to je to?

samo napisemo da je funkcija izvodnica t^2 + t^5 + t^8 + ... i to bi bilo to?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 16:58 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mog rjesenja 4.zad:
uvjet da ima inverz je a razlicit od 0
a koef. uz x^3 mi je ispao : 1/a^4 * (2abc - b^3)
Evo mog rjesenja 4.zad:
uvjet da ima inverz je a razlicit od 0
a koef. uz x^3 mi je ispao : 1/a^4 * (2abc - b^3)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:59 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ekatarina - imas postupak? sliku ili nesto?
@ekatarina - imas postupak? sliku ili nesto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Stranica 4 / 21.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan