Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 11:05 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Eto meni je kolokvij bio strasan :? .. :cry: [/quote]

a koliko si vjezbao :?:
Tomislav (napisa):
Eto meni je kolokvij bio strasan Confused .. Crying or Very sad


a koliko si vjezbao Question



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
travana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2010. (17:12:41)
Postovi: (16)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:11 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa meni se nije cinilo toliko strasno :?
sad se bojim da mi je sve krivo ako je tako tesko i neshvatljivo bilo
pa meni se nije cinilo toliko strasno Confused
sad se bojim da mi je sve krivo ako je tako tesko i neshvatljivo bilo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 12:16 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="travana"]pa meni se nije cinilo toliko strasno :?
sad se bojim da mi je sve krivo ako je tako tesko i neshvatljivo bilo[/quote]

:? :? :? :? :?
travana (napisa):
pa meni se nije cinilo toliko strasno Confused
sad se bojim da mi je sve krivo ako je tako tesko i neshvatljivo bilo


Confused Confused Confused Confused Confused



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bruno^_^
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (20:22:27)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 14:14 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ma meni je to inace bezveze.. inace sam i u matematici alergican kad vidim rijesi zadatak bez koristenja toga i toga.. Mislim stvarno te restrikcije su smijesne, i uvijek ce biti. Ili neka se stavi zadatak koji je takav da se nemoze trivijalno rijesiti nekim matematickim alatom (ili programerskim) ili neka se maknu zabrane. Npr. zadatak tipa: rijesi gaussovom metodom, bez l'hospitalovog pravila, samo s hornerom, samo s ovim samo s onim, nikako s necim drugim osim ove metode je los i bezvezan zadatak. Ako ja zelim rijesiti lim x->inf (1/x) preko sendvica, pa derivacije, riemannovih suma i l'hospitalovog pravila, to je moj problem.. glavno da je rjesenje tocno. [/quote]

U biti se slazem, ali zamisli ovu situaciju. Imas zadatak u kom je pitanje da li je funkcija rastuća, što nekad zna biti relativno komplicirano za odrediti. Ako znas derivacije, odgovor dobijes trivijano, i po tvom sistemu moraju ti priznati sve bodove. No takva osoba ne mora znati nista osim pravila o tome kada je funkcija rastuca, te imati oskudno znanje iz matematike.
Ovako je puno realnije ocjenjivanje, jer kad sve izvodis iz definicija i teorema, nema preskakanja.

Isto tako i math.h, svatko moze napisati sqrt(n), no nije uvijek lako raditi rucno.
Citat:
Ma meni je to inace bezveze.. inace sam i u matematici alergican kad vidim rijesi zadatak bez koristenja toga i toga.. Mislim stvarno te restrikcije su smijesne, i uvijek ce biti. Ili neka se stavi zadatak koji je takav da se nemoze trivijalno rijesiti nekim matematickim alatom (ili programerskim) ili neka se maknu zabrane. Npr. zadatak tipa: rijesi gaussovom metodom, bez l'hospitalovog pravila, samo s hornerom, samo s ovim samo s onim, nikako s necim drugim osim ove metode je los i bezvezan zadatak. Ako ja zelim rijesiti lim x→inf (1/x) preko sendvica, pa derivacije, riemannovih suma i l'hospitalovog pravila, to je moj problem.. glavno da je rjesenje tocno.


U biti se slazem, ali zamisli ovu situaciju. Imas zadatak u kom je pitanje da li je funkcija rastuća, što nekad zna biti relativno komplicirano za odrediti. Ako znas derivacije, odgovor dobijes trivijano, i po tvom sistemu moraju ti priznati sve bodove. No takva osoba ne mora znati nista osim pravila o tome kada je funkcija rastuca, te imati oskudno znanje iz matematike.
Ovako je puno realnije ocjenjivanje, jer kad sve izvodis iz definicija i teorema, nema preskakanja.

Isto tako i math.h, svatko moze napisati sqrt(n), no nije uvijek lako raditi rucno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:28 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa zato se zadatak u kojem se trivijalno pokaze je li funkcija rastuca s derivacijama ne stavi u test, već funkcija kod koje je to tesko pokazati i bez derivacije :)
Pa zato se zadatak u kojem se trivijalno pokaze je li funkcija rastuca s derivacijama ne stavi u test, već funkcija kod koje je to tesko pokazati i bez derivacije Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 15:36 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ograničenja su potrebna; zašto se ograničavati ukidanjem ograničenja? Zašto gubiti vrijeme smišljajući zadatak koji ima samo ciljano rješenje i nijedno drugo, mjesto da jednostavno piše "riješi koristeći to i to"? Primjerice, uz pretpostavku da test treba provjeriti uporabu Hornerova algoritma, ne vidim baš kakav bi to bio zadatak koji bi imao rješenje SAMO Hornerovim algoritmom a ne i naivnim računanjem vrijednosti polinoma. Čak i da postoji, trebalo bi asistente koji smišljaju toliko sofisticirane zadatke plaćati daleko više.
Ograničenja su potrebna; zašto se ograničavati ukidanjem ograničenja? Zašto gubiti vrijeme smišljajući zadatak koji ima samo ciljano rješenje i nijedno drugo, mjesto da jednostavno piše "riješi koristeći to i to"? Primjerice, uz pretpostavku da test treba provjeriti uporabu Hornerova algoritma, ne vidim baš kakav bi to bio zadatak koji bi imao rješenje SAMO Hornerovim algoritmom a ne i naivnim računanjem vrijednosti polinoma. Čak i da postoji, trebalo bi asistente koji smišljaju toliko sofisticirane zadatke plaćati daleko više.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stips90
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2009. (19:44:43)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:04 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebali su uz ograničenja onda i reći da smijemo uvoditi dodatne funkcije i varijabilne argrumente u funkcijama i sl stvari, nisam zadovoljan informacijama koje su na početku kolokvija bile napisane. To me je koštalo prvog zadatka.
Trebali su uz ograničenja onda i reći da smijemo uvoditi dodatne funkcije i varijabilne argrumente u funkcijama i sl stvari, nisam zadovoljan informacijama koje su na početku kolokvija bile napisane. To me je koštalo prvog zadatka.



_________________
Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 20:19 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje za vsegu... hoće li rezultati 2.kolokvija biti objavljeni na webu prije ponedjeljka u 14? iz nekih kolegija je bilo problema oko objavljivanja rezultata pa me samo zanima kakva će biti situacija s programiranjem... :mrgreen:
pitanje za vsegu... hoće li rezultati 2.kolokvija biti objavljeni na webu prije ponedjeljka u 14? iz nekih kolegija je bilo problema oko objavljivanja rezultata pa me samo zanima kakva će biti situacija s programiranjem... Mr. Green


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 17:16 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A vjerojatno hoce, posto smo kolokvij pisali jos u utorak.. :)
A vjerojatno hoce, posto smo kolokvij pisali jos u utorak.. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 17:50 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali ipak nas je 280,ima tu posla... ali ne sumnjam,s programiranjem nikad nema problema,bar šta se svih obavijesti tiče... :D
ali ipak nas je 280,ima tu posla... ali ne sumnjam,s programiranjem nikad nema problema,bar šta se svih obavijesti tiče... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
<3Luka<3
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2010. (14:44:03)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 18:45 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da,zbilja..kad će rezultati?
da,zbilja..kad će rezultati?



_________________
Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 18:55 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nitko neće odgovorit na to pitanje jer su asistenti sigurno prezaokupljeni ispravljanjem [i]strašnih[/i] kolokvija.
nitko neće odgovorit na to pitanje jer su asistenti sigurno prezaokupljeni ispravljanjem strašnih kolokvija.



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 19:10 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma suosjećajte malo s njima, jadni ljudi su se sigurno nagledali svakakvih gluposti :roll:
a bit će rezultati za vikend, sigurno će prije ponedjeljka u 14, nema panike :D
ma suosjećajte malo s njima, jadni ljudi su se sigurno nagledali svakakvih gluposti Rolling Eyes
a bit će rezultati za vikend, sigurno će prije ponedjeljka u 14, nema panike Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 20:37 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Toga se i bojim. :D
Al moram ih saznat, kad tad.
Toga se i bojim. Very Happy
Al moram ih saznat, kad tad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 21:20 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a slušaj, ako su toliko loši rezultati, možda ih je bolje šta prije saznat da se stigne dobro naučit za popravni :happycow:
a slušaj, ako su toliko loši rezultati, možda ih je bolje šta prije saznat da se stigne dobro naučit za popravni Krava pleshe


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 0:09 sub, 22. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Statistika popravnih iz Prog. 1 je nazalost takva da ako znas da si pao 2. kolokvij, prakticki si pao i kolegij jer su zadaci na popravnom jos i tezi.
Ne kazem da se ne moze nauciti, ali taj pothvat je vrlo tezak, barem kako sam cuo.
Statistika popravnih iz Prog. 1 je nazalost takva da ako znas da si pao 2. kolokvij, prakticki si pao i kolegij jer su zadaci na popravnom jos i tezi.
Ne kazem da se ne moze nauciti, ali taj pothvat je vrlo tezak, barem kako sam cuo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 0:23 sub, 22. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serious Sam"]Statistika popravnih iz Prog. 1 je nazalost takva da ako znas da si pao 2. kolokvij, prakticki si pao i kolegij jer su zadaci na popravnom jos i tezi.
Ne kazem da se ne moze nauciti, ali taj pothvat je vrlo tezak, barem kako sam cuo.[/quote]

Imas objavljenje porpavne pa sam procjeni.
Serious Sam (napisa):
Statistika popravnih iz Prog. 1 je nazalost takva da ako znas da si pao 2. kolokvij, prakticki si pao i kolegij jer su zadaci na popravnom jos i tezi.
Ne kazem da se ne moze nauciti, ali taj pothvat je vrlo tezak, barem kako sam cuo.


Imas objavljenje porpavne pa sam procjeni.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
michelangelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 06. 2009. (22:59:23)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 10:27 sub, 22. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

još se programski dio i nauči, al te zezne prvi kolokvij, onaj knf i dnf se može jako zakomplicirat :D hahah bar je meni tak bilo prošle god :(
još se programski dio i nauči, al te zezne prvi kolokvij, onaj knf i dnf se može jako zakomplicirat Very Happy hahah bar je meni tak bilo prošle god Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 18:55 sub, 22. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci rezultati cini se tek sutra navecer dolaze :cry: ? Taman u zadnji cas.. :cry:
Znaci rezultati cini se tek sutra navecer dolaze Crying or Very sad ? Taman u zadnji cas.. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 19:02 sub, 22. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Znaci rezultati cini se tek sutra navecer dolaze :cry: ? Taman u zadnji cas.. :cry:[/quote]

Sve je u zadnji cas, i linearna i programiranje.
Tomislav (napisa):
Znaci rezultati cini se tek sutra navecer dolaze Crying or Very sad ? Taman u zadnji cas.. Crying or Very sad


Sve je u zadnji cas, i linearna i programiranje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan