Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kombinatorika
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:57 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja odgovarao danas, imao sam 60b, dobio 5.

Pitao me što nisam znao na kolokviju, dakle cikličke permutacije i uređene particije broja n (2. i 5. zadatak). Nisam nešto briljirao, pa pomogne profesor, ne bojte se.

Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.

Sretno!
Ja odgovarao danas, imao sam 60b, dobio 5.

Pitao me što nisam znao na kolokviju, dakle cikličke permutacije i uređene particije broja n (2. i 5. zadatak). Nisam nešto briljirao, pa pomogne profesor, ne bojte se.

Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.

Sretno!



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Changica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2009. (19:30:59)
Postovi: (1A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: wonderland

PostPostano: 20:19 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene je pita mobiusa i rocky-road :D
mene je pita mobiusa i rocky-road Very Happy



_________________
Alcohol and math don't go together. Don't drink and derive.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Bee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2005. (11:27:34)
Postovi: (91)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2
Lokacija: Hicksville

PostPostano: 20:46 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]

Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.
[/quote]

sta je tu vazno? kod Polya-Redfielda mi je posebno nejasno sta naucit.
Luuka (napisa):


Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.


sta je tu vazno? kod Polya-Redfielda mi je posebno nejasno sta naucit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:07 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bee"][quote="Luuka"]

Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.
[/quote]

sta je tu vazno? kod Polya-Redfielda mi je posebno nejasno sta naucit.[/quote]

Pitao je orbite, definirat i formulu napisat (mislim da nije dokaz), a kod Mobiusa na konkretnom primjeru računat, definiciju, a i onaj početak kako smo definirali onu algebru, kako povezati te funkcije sa matricama i sl.
Bee (napisa):
Luuka (napisa):


Pitao je danas dosta Mobiusa i Polya-Redfielda pa si to pročitajte.


sta je tu vazno? kod Polya-Redfielda mi je posebno nejasno sta naucit.


Pitao je orbite, definirat i formulu napisat (mislim da nije dokaz), a kod Mobiusa na konkretnom primjeru računat, definiciju, a i onaj početak kako smo definirali onu algebru, kako povezati te funkcije sa matricama i sl.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 22:08 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li netko riješit 2.zadatak s 1.kol.("rocky road")?
Može li netko riješit 2.zadatak s 1.kol.("rocky road")?


[Vrh]
Iva
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 01. 2006. (16:54:38)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 9

PostPostano: 23:38 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moja pitanja od danas:
1.pitanje: 2.zadatak s kolokvija (Rocky-Road)

2.pitanje: Mobiusova funkcija- definicija, glavna relacija, funkcija inverzije, i raspisati primjer onaj iz kolokvija

3.pitanje: koliko ima permutacija broja n rastavljenog na k disjunktnih ciklusa i koliko ima permutacija n-članog ciklusa

imala sam 44 boda na kolokvijima i dobila sam 4 iz usmenog.
Nemojte se brinuti, profesor pomaže kad se zapne, ali pogledajte si zadnje dvije lekcije, dosta je to danas ispitivao.

Sretno!
Moja pitanja od danas:
1.pitanje: 2.zadatak s kolokvija (Rocky-Road)

2.pitanje: Mobiusova funkcija- definicija, glavna relacija, funkcija inverzije, i raspisati primjer onaj iz kolokvija

3.pitanje: koliko ima permutacija broja n rastavljenog na k disjunktnih ciklusa i koliko ima permutacija n-članog ciklusa

imala sam 44 boda na kolokvijima i dobila sam 4 iz usmenog.
Nemojte se brinuti, profesor pomaže kad se zapne, ali pogledajte si zadnje dvije lekcije, dosta je to danas ispitivao.

Sretno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 1:46 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

moja pitanja:
2.zadatak s 2. kol (0 bodova na kol)
1.zadatak s 2.kol (svi bodovi na kol, al rješih na drugi način nego je bilo očekivano)
stirlingovi brojevi prve vrste+rekurzija za njih

ocjena 4, bodova 51 prije

eto. prof je zakon, zapela sam sto i jedan put, al puno pomaže pa se na kraju krajeva i sjetiš šta si trebao reć :D
moja pitanja:
2.zadatak s 2. kol (0 bodova na kol)
1.zadatak s 2.kol (svi bodovi na kol, al rješih na drugi način nego je bilo očekivano)
stirlingovi brojevi prve vrste+rekurzija za njih

ocjena 4, bodova 51 prije

eto. prof je zakon, zapela sam sto i jedan put, al puno pomaže pa se na kraju krajeva i sjetiš šta si trebao reć Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 3:09 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel bi raspisao netko Mobiusovu formulu skupa {1,2,7,14} s parcijalnim uređajem x|y (zadatak s kolokvija) ?

Sad sam tek skužila da se već ovo riješavalo na forumu, sorry oops
Jel bi raspisao netko Mobiusovu formulu skupa {1,2,7,14} s parcijalnim uređajem x|y (zadatak s kolokvija) Confused

Sad sam tek skužila da se već ovo riješavalo na forumu, sorry Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
__fox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (20:00:38)
Postovi: (35)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4

PostPostano: 12:31 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala svima koji su napisali sto ih je pitao :) puno pomaze, rado bih svima sarmu up al mi forum ne dozvoljava... :)

e a mene zanima sama definicija Orbite(a)... imam formulu napisanu ali ne i definiciju.. mislila sam da bih kao definiciju mogla rec, da je to skup svih elemenata kojih su ekvivalentni sa a. a onda objasnit sto je ekvivalencija, postoji neka simetrija g iz G t.d. b=g.a i jos me zanima je li ovo g.a zapisano s tockom :D nisam bila na predavanju, pa imam kopije, tudji rukopis ovo ono kuzite sto ocu rec hehe

hvala unaprijed

p.s. veseli me jako kad su ljudi kolegijalni, svaka cast svima!!
hvala svima koji su napisali sto ih je pitao Smile puno pomaze, rado bih svima sarmu up al mi forum ne dozvoljava... Smile

e a mene zanima sama definicija Orbite(a)... imam formulu napisanu ali ne i definiciju.. mislila sam da bih kao definiciju mogla rec, da je to skup svih elemenata kojih su ekvivalentni sa a. a onda objasnit sto je ekvivalencija, postoji neka simetrija g iz G t.d. b=g.a i jos me zanima je li ovo g.a zapisano s tockom Very Happy nisam bila na predavanju, pa imam kopije, tudji rukopis ovo ono kuzite sto ocu rec hehe

hvala unaprijed

p.s. veseli me jako kad su ljudi kolegijalni, svaka cast svima!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 12:52 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

je, to je s točkom, dakle g.a

Može li netko riješiti 6. iz 2. kolokvija?
je, to je s točkom, dakle g.a

Može li netko riješiti 6. iz 2. kolokvija?



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:19 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ančica"]je, to je s točkom, dakle g.a

Može li netko riješiti 6. iz 2. kolokvija?[/quote]

Podijeli se rekurzija sa n!, množi sa x^n i sumira po n>=0. Sve isto kao sa OFI, samo se sada dobije EFI danog niza. Dobije se EFI, razvije se u red i očita se koeficijent uz x^n (nek je to b_n )
Kako smo sve dijelili sa n!, onda je a_n= b_n * n!
Ančica (napisa):
je, to je s točkom, dakle g.a

Može li netko riješiti 6. iz 2. kolokvija?


Podijeli se rekurzija sa n!, množi sa x^n i sumira po n>=0. Sve isto kao sa OFI, samo se sada dobije EFI danog niza. Dobije se EFI, razvije se u red i očita se koeficijent uz x^n (nek je to b_n )
Kako smo sve dijelili sa n!, onda je a_n= b_n * n!



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 15:57 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja odgovarala danas. Pitao me onaj zadatak s Möbiusovom funkcijom iz kolokvija (tu sam imala 1 bod). Zatim me je pitao da sama skuzim kako bi definirala tu funkciju ako imam mi(T, S) a T i S su podskupovi nekog skupa M (tj. gledajuci tu inkluziju). Tu sam ja nesto brljala nakraju mi je on objasnio (uz objasnjenje da nije to stigao na predavanjima).
Pitao me broj kompozicija n - clanog skupa u k dijelova te da napisem rekurziju za broj particija n - clanog skupa s k dijelova i da prokomentiram jel se ta rekurzija lagano il tesko rijesava.
Super je profesor, pomogne kad zapnes.
Dobila 4 s 44 boda.
Sretno!
Ja odgovarala danas. Pitao me onaj zadatak s Möbiusovom funkcijom iz kolokvija (tu sam imala 1 bod). Zatim me je pitao da sama skuzim kako bi definirala tu funkciju ako imam mi(T, S) a T i S su podskupovi nekog skupa M (tj. gledajuci tu inkluziju). Tu sam ja nesto brljala nakraju mi je on objasnio (uz objasnjenje da nije to stigao na predavanjima).
Pitao me broj kompozicija n - clanog skupa u k dijelova te da napisem rekurziju za broj particija n - clanog skupa s k dijelova i da prokomentiram jel se ta rekurzija lagano il tesko rijesava.
Super je profesor, pomogne kad zapnes.
Dobila 4 s 44 boda.
Sretno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 16:54 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene je pitao sto je kompozicija a sto particija broja, i onda kako se racuna broj kompozicija broja i kako bi izracunao broj particija na dva dijela.
Eto, nije imalo veze s (ne)rijesenoscu kolokvija al isto ok. :)
Mene je pitao sto je kompozicija a sto particija broja, i onda kako se racuna broj kompozicija broja i kako bi izracunao broj particija na dva dijela.
Eto, nije imalo veze s (ne)rijesenoscu kolokvija al isto ok. Smile



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 17:36 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li ko napisat 4. sa prvog kolokvija?
može li ko napisat 4. sa prvog kolokvija?


[Vrh]
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:08 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imala sam 46 bodova i pitao me da izračunam mobiusovu funkciju od (1,7) iz primjera sa kolokvija i nakon toga da napišem funkciju izvodnicu za broj svih particija razmišljajući o drugom zadatku iz kolokvija (to je 1/(1-x^n))

Na 2. zad sam imala 0 bodova, a na 5.zadatku 1 bod
Imala sam 46 bodova i pitao me da izračunam mobiusovu funkciju od (1,7) iz primjera sa kolokvija i nakon toga da napišem funkciju izvodnicu za broj svih particija razmišljajući o drugom zadatku iz kolokvija (to je 1/(1-x^n))

Na 2. zad sam imala 0 bodova, a na 5.zadatku 1 bod



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 20:11 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]može li ko napisat 4. sa prvog kolokvija?[/quote]

Također me zanima rjesenje 4. y=x - y^7

[size=9][color=#999999]Added after 11 minutes:[/color][/size]

Pogledala sam one slike koje je netko stavio kao rjesenja 2.zad, ali mi i dalje nije jasno.
Ako netko moze pojasniti?
Anonymous (napisa):
može li ko napisat 4. sa prvog kolokvija?


Također me zanima rjesenje 4. y=x - y^7

Added after 11 minutes:

Pogledala sam one slike koje je netko stavio kao rjesenja 2.zad, ali mi i dalje nije jasno.
Ako netko moze pojasniti?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
__fox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (20:00:38)
Postovi: (35)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4

PostPostano: 15:35 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nakon 2h cekanja napokon dodjem na red. sva prestravljena jer je danas pitao ljude stvarno grozne stvari, nis od navedenog na forumu...

moja pitanja:
1.jel sad znate uraditi 7 s kolokvija? -znam, krenem kaze ne treba.

2.jeste naucili sve zadatke s kolokvija sad rijesiti? -jesam. -uradite 5.zadatak ako se sjecate kako ide... -sjecam, napisem zabunom 6.i uradim ga sto profesor, mislim nije ni skuzio da to nije 5. ja fkt ih nisam popamtila kako idu po redu i bilo je greskom. i tu sam imala par sugestija profesora no izvelo se do kraja poprilicno dobro i tocno.

prof: ok, to vam je za 4. ocete za 5? (imala sam 56 s kolokvija) -naravno, hocu.

3.koliki je ukupan broj svih povezanih grafova?
-prvo sam mu rekla da od n vrhova na n povrh 2 nacina mozemo napravit povezan graf, biramo po 2 vrha izmedju kojih povlacimo brid. to nije bio odg na postavljeno pitanje no nije bilo ni krivo, izvlacila sam se buduci da nisam znala sto reci. nakon tog je uslijedilo pitanje? sto je povezan graf? odg:graf je povezan ako za svaka dva vrha postoji setnja izmedju njih :S moja definicija vjerojatno nije bila totalno formalna no on je rekao da je dobro. i onda sam se sjetila sto je cura prije govorila dok sam cekala koju je isto pitao, nes 2^(n povrh 2) ... kaze on ok to je broj svih grafova. i nes mi je onda rekao sto me navelo da zakljucim da to mozemo dobiti iz eksponencijalne formule. dakle Eh(x) ce bit EFI ciji je niz 2^(n povrh 2). zapise se ta EFI a nama treba Ef(x) dakle jos puknemo ln i to je to :D

dao mi je 5 :) no nije bilo bas pretrivijalno dobit tu ocjenu... danas je samo par ljudi uspjelo dobit 5. svasta je pitao i iz prvog dijela i iz drugog. ekipu je pitao stvari poput algebre incidencije i sto predstavlja zeta funkcija za nju, mali Fermatov tm, dokaz Cayleyeve formule i sl. tako da sam ja imala i srece..

znaci ako ocete visoku ocjenu trebate biti spremni na sve i svasta... ocito je potrosio sva lagana pitanja :) sretno svima...
nakon 2h cekanja napokon dodjem na red. sva prestravljena jer je danas pitao ljude stvarno grozne stvari, nis od navedenog na forumu...

moja pitanja:
1.jel sad znate uraditi 7 s kolokvija? -znam, krenem kaze ne treba.

2.jeste naucili sve zadatke s kolokvija sad rijesiti? -jesam. -uradite 5.zadatak ako se sjecate kako ide... -sjecam, napisem zabunom 6.i uradim ga sto profesor, mislim nije ni skuzio da to nije 5. ja fkt ih nisam popamtila kako idu po redu i bilo je greskom. i tu sam imala par sugestija profesora no izvelo se do kraja poprilicno dobro i tocno.

prof: ok, to vam je za 4. ocete za 5? (imala sam 56 s kolokvija) -naravno, hocu.

3.koliki je ukupan broj svih povezanih grafova?
-prvo sam mu rekla da od n vrhova na n povrh 2 nacina mozemo napravit povezan graf, biramo po 2 vrha izmedju kojih povlacimo brid. to nije bio odg na postavljeno pitanje no nije bilo ni krivo, izvlacila sam se buduci da nisam znala sto reci. nakon tog je uslijedilo pitanje? sto je povezan graf? odg:graf je povezan ako za svaka dva vrha postoji setnja izmedju njih :S moja definicija vjerojatno nije bila totalno formalna no on je rekao da je dobro. i onda sam se sjetila sto je cura prije govorila dok sam cekala koju je isto pitao, nes 2^(n povrh 2) ... kaze on ok to je broj svih grafova. i nes mi je onda rekao sto me navelo da zakljucim da to mozemo dobiti iz eksponencijalne formule. dakle Eh(x) ce bit EFI ciji je niz 2^(n povrh 2). zapise se ta EFI a nama treba Ef(x) dakle jos puknemo ln i to je to Very Happy

dao mi je 5 Smile no nije bilo bas pretrivijalno dobit tu ocjenu... danas je samo par ljudi uspjelo dobit 5. svasta je pitao i iz prvog dijela i iz drugog. ekipu je pitao stvari poput algebre incidencije i sto predstavlja zeta funkcija za nju, mali Fermatov tm, dokaz Cayleyeve formule i sl. tako da sam ja imala i srece..

znaci ako ocete visoku ocjenu trebate biti spremni na sve i svasta... ocito je potrosio sva lagana pitanja Smile sretno svima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 16:19 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i moje... nakon čekanja skoro 4 sata (ah moram ja uranit, a još se i oteglo ovo prije mene), uđem napokon sretna što više ne moram čekat.
Prvo me pitao da nacrtam ogrlicu od 5 perlica/kuglica i na njoj pokažem što znam :D Malo konfuzno mi je to bilo, al sam se nekako snašla, mali Fermatov teorem, ovo, ono...
I onda kaže jel u redu 4... A ja gledam, ljudi s manje bodova od mene su imali 5, i kažu da nisu bajno znali, pa mi glupo (58b sam imala) jer sam odgovorila na pitanje, ali eto bila sam zadnja pa je možda i profesoru sve skupa dosadilo. Ipak sam ga pitala da me pita za 5, pa me pitao prvo to za broj povezanih jednostavnih grafova, to sam znala (hvala _fox, hehe), pa Cayleyevu formulu i dokaz. Tu me pitao koje bi formule koristili u dokazu, na blef sam rekla eksponencijalnu i Lagrangeovu, bilo je točno, pa dalje nije tražio da to zapravo napravim (sva sreća :D). Onda mi je on pokazao kombinatorni dokaz formule i dao mi 5.
Sve i svašta je danas pitao, od računa konačnih razlika do grafova, stabala, domina itd, skoro da nisu bile dvije osobe s istim pitanjem. I nije baš ono što se šuškalo da ne moraš ništa znat. Ispalo je stresnije nego sam očekivala.
Sretno svima ;)
Evo i moje... nakon čekanja skoro 4 sata (ah moram ja uranit, a još se i oteglo ovo prije mene), uđem napokon sretna što više ne moram čekat.
Prvo me pitao da nacrtam ogrlicu od 5 perlica/kuglica i na njoj pokažem što znam Very Happy Malo konfuzno mi je to bilo, al sam se nekako snašla, mali Fermatov teorem, ovo, ono...
I onda kaže jel u redu 4... A ja gledam, ljudi s manje bodova od mene su imali 5, i kažu da nisu bajno znali, pa mi glupo (58b sam imala) jer sam odgovorila na pitanje, ali eto bila sam zadnja pa je možda i profesoru sve skupa dosadilo. Ipak sam ga pitala da me pita za 5, pa me pitao prvo to za broj povezanih jednostavnih grafova, to sam znala (hvala _fox, hehe), pa Cayleyevu formulu i dokaz. Tu me pitao koje bi formule koristili u dokazu, na blef sam rekla eksponencijalnu i Lagrangeovu, bilo je točno, pa dalje nije tražio da to zapravo napravim (sva sreća Very Happy). Onda mi je on pokazao kombinatorni dokaz formule i dao mi 5.
Sve i svašta je danas pitao, od računa konačnih razlika do grafova, stabala, domina itd, skoro da nisu bile dvije osobe s istim pitanjem. I nije baš ono što se šuškalo da ne moraš ništa znat. Ispalo je stresnije nego sam očekivala.
Sretno svima Wink



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 11:27 sub, 29. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene je pitao: ukupan broj particija, broj k-članih particija n-članog skupa, broj kompozicija n-članog skupa u k dijelova (tu je pričao o djeci i kovanicama), def. multiskupa, koliko ima multiskupova veličine k, veličinu multiskupa..
mislim da je to to, sve sam muljala, osim def. pa mi je dao 2..
Mene je pitao: ukupan broj particija, broj k-članih particija n-članog skupa, broj kompozicija n-članog skupa u k dijelova (tu je pričao o djeci i kovanicama), def. multiskupa, koliko ima multiskupova veličine k, veličinu multiskupa..
mislim da je to to, sve sam muljala, osim def. pa mi je dao 2..



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ancica_m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2007. (11:59:50)
Postovi: (30)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 12:09 sub, 29. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam jucer bila na usmenom... Mislim da sam ipak ja najvise cekala (necu reci koliko, sramota me) Uglavnom, na usmeni sam dosla oko 14h :D

Imala sam 51 bod na kolokvijima, i vec sam se pomirila vani s dvojkom, kad sam vidjela sto sve pita.
Prvo me pitao dal sad znam rjesiti 7. s kolokvija, i ja rekla da znam i pocela pisati definiciju, i rekao je da ne treba to, kao da mi vjeruje. Nakon toga me pitao povezane grafove.. Imate gore objasnjenje, samo me uz to jos pitao zasto smijem koristiti eksponencijalnu formulu, a odgovor je taj jer znaci ona se koristi na nekim neuredjenim skupovima (particije), a graf je neuredjen, jer ga mi mozemo oznaciti na jako puno nacina i ne znamo koji je vrh prvi, koji drugi... itd..

Nakon toga me pitao jesam li razmisljala o ocjeni 5, i ja sam rekla da iskreno nisam jer nemam bas previse bodova na kolokvijima, ali da sam ucila i mozemo probati za 5.

Pitao me onda drugi zadatak s kolokvija i kombinatornu interpretaciju (to vec sve ima na forumu).. Hvala svima koji su uploadali ovdje, dobila sam 5 :))))

(ali nije bilo bas onako lako kako price kruze ;) )

sretno ostatku ekipe :)
Ja sam jucer bila na usmenom... Mislim da sam ipak ja najvise cekala (necu reci koliko, sramota me) Uglavnom, na usmeni sam dosla oko 14h Very Happy

Imala sam 51 bod na kolokvijima, i vec sam se pomirila vani s dvojkom, kad sam vidjela sto sve pita.
Prvo me pitao dal sad znam rjesiti 7. s kolokvija, i ja rekla da znam i pocela pisati definiciju, i rekao je da ne treba to, kao da mi vjeruje. Nakon toga me pitao povezane grafove.. Imate gore objasnjenje, samo me uz to jos pitao zasto smijem koristiti eksponencijalnu formulu, a odgovor je taj jer znaci ona se koristi na nekim neuredjenim skupovima (particije), a graf je neuredjen, jer ga mi mozemo oznaciti na jako puno nacina i ne znamo koji je vrh prvi, koji drugi... itd..

Nakon toga me pitao jesam li razmisljala o ocjeni 5, i ja sam rekla da iskreno nisam jer nemam bas previse bodova na kolokvijima, ali da sam ucila i mozemo probati za 5.

Pitao me onda drugi zadatak s kolokvija i kombinatornu interpretaciju (to vec sve ima na forumu).. Hvala svima koji su uploadali ovdje, dobila sam 5 Smile)))

(ali nije bilo bas onako lako kako price kruze Wink )

sretno ostatku ekipe Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Stranica 9 / 21.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan