Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

popravni (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BozidarPerisic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 08. 2010. (15:16:00)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:17 ned, 30. 1. 2011    Naslov: popravni Citirajte i odgovorite

zadatak 1 kako naci bazu za neku matricu.raspisemo onaj uvjet i dobijemo opci izgled matrice te kako naci bazu za M i N.mislim onda je suma i presjek lagano...hvala
zadatak 1 kako naci bazu za neku matricu.raspisemo onaj uvjet i dobijemo opci izgled matrice te kako naci bazu za M i N.mislim onda je suma i presjek lagano...hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Flame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 08. 2009. (02:14:39)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 2:15 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex]A = \left(
\begin{array}{cc}
a_1 & a_2 \\
a_3 & a_4\end{array}
\right)[/latex]

[latex]A\left(\begin{array}{c} -1 \\ 0 \end{array}\right) = \left(\begin{array}{c} -a_1 \\ -a_3 \end{array}\right) = 0 \implies a_1 = 0, \quad a_3 = 0 \implies A = \left(\begin{array}{cc} 0 & a_2 \\ 0 & a_4 \end{array}\right) = \\ \\ a_2\left(\begin{array}{cc} 0 & 1 \\ 0 & 0 \end{array}\right) + a_4\left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 0 & 1 \end{array}\right)[/latex]

Dakle, baza za [latex]M[/latex] je [latex]\left\{ \left(\begin{array}{cc} 0 & 1 \\ 0 & 0 \end{array}\right), \left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 0 & 1 \end{array}\right)\right\}[/latex]

slicno za [latex]N[/latex]. Ako treba sta pojasniti, reci.




Dakle, baza za je

slicno za . Ako treba sta pojasniti, reci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Lanek_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2010. (18:51:42)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 18:14 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajde još objasni kako doć do baze za sumu i presjek, nije mi baš najjasniji postupak. :oops:
hvala
ajde još objasni kako doć do baze za sumu i presjek, nije mi baš najjasniji postupak. Embarassed
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 18:17 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je taj vektor u presjeku.
Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je taj vektor u presjeku.




Zadnja promjena: A-tom; 1:02 sri, 2. 2. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BozidarPerisic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 08. 2010. (15:16:00)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:41 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

e jel moze napisati neko rjesenja od prvog i treceg zadatka iz tog kolokvija ja sam dobio s +m [latex]\left\{ \left(\begin{array}{cc} 0 & 1 \\ 0 & 0 \end{array}\right), \left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 0 & 1 \end{array}\right)\right\},\left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 1 & 0 \end{array}\right)\right\}[/latex] s presjek m a valjda [latex]\left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 0 & 1 \end{array}\right)\right\}[/latex]
a treci malo mi izgleda pre jednaostavno pa....[latex]\left\{ \left(\begin{array}{cc} 0 & 1 \\ 0 & 0 \end{array}\right), \left(\begin{array}{cc} 0 & 0 \\ 1 & 0 \end{array}\right)\right\},\left(\begin{array}{cc} 1 & 0 \\ 0 & 0 \end{array}\right)\right\}[/latex]
e jel moze napisati neko rjesenja od prvog i treceg zadatka iz tog kolokvija ja sam dobio s +m s presjek m a valjda
a treci malo mi izgleda pre jednaostavno pa....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lanek_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2010. (18:51:42)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 13:17 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je[b] taj [/b]vektor u presjeku.[/quote]

koji taj? :D
A-tom (napisa):
Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je taj vektor u presjeku.


koji taj? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 13:22 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lanek_"][quote="A-tom"]Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je[b] taj [/b]vektor u presjeku.[/quote]

koji taj? :D[/quote]

Pa jednaki su, dakle ili b + b_3 ili a-2a_2. Uostalom prouci si mail :P
Lanek_ (napisa):
A-tom (napisa):
Dakle imas neka dva potprostora, nazovimo ih L i W. Nadi njihovu bazu te po definiciji znamo da je L+W= [LUW]. Drugim rjecima, trazis bazu baza L u uniji s W.

Za presjek trebas naci bazu [LUW] i onda gledas koje si vektore izbacila. Mislim da bi izbaceni trebali raditi bazu za presjek.

EDIT:

Ove koje si izbacila, tj. koji su linearna kombinacija nekih vektora u [LUM], napises kako si dosla do njih (npr. b= a - 2a_2 - b3), prebaci vektore iz L na jednu stranu, a iz M na drugu stranu (t.d. b + b_3 = a-2a_2), te je taj vektor u presjeku.


koji taj? Very Happy


Pa jednaki su, dakle ili b + b_3 ili a-2a_2. Uostalom prouci si mail Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan