Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 16:15 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"]Ako recimo padnem MA1, a položim LA1, EM1, PRog1, znaći da u ljetnom semestru upisujem samo LA2, EM2 i PRog2 i moram čekati sljedeći zimski za upisivanje MA1 pa me zanima postupak i cijena, tj. recimo da položim ljetni semestar ova 3 predmeta, u zimskom upišem MA1, moram li ja platiti samo tih 8 ECTS-a ili još i za MA2 ako položim MA1? A u sljedećem zimskom semestru mogu upisati predmete koji ne zahtijevaju MA1 i MA2 tj. Engleski, TZK i Strukture podataka i algoritmi?[/quote]
Ne plaćaš MA2. Plaćaš samo kolegije koje upisuješ ponovno, a MA2 nećeš moći upisati u ljetnom semestru ako MA1 nisi dao u zimskom. U sljedećem zimskom možeš upisati bilo što s više godine preddiplomskog (dakle i s treće godine, ne samo s druge) za što imaš položene [url=http://www.math.pmf.unizg.hr:8080/Default.aspx?art=2671]predmete prethodnike[/url].
Shirohige (napisa):
Ako recimo padnem MA1, a položim LA1, EM1, PRog1, znaći da u ljetnom semestru upisujem samo LA2, EM2 i PRog2 i moram čekati sljedeći zimski za upisivanje MA1 pa me zanima postupak i cijena, tj. recimo da položim ljetni semestar ova 3 predmeta, u zimskom upišem MA1, moram li ja platiti samo tih 8 ECTS-a ili još i za MA2 ako položim MA1? A u sljedećem zimskom semestru mogu upisati predmete koji ne zahtijevaju MA1 i MA2 tj. Engleski, TZK i Strukture podataka i algoritmi?

Ne plaćaš MA2. Plaćaš samo kolegije koje upisuješ ponovno, a MA2 nećeš moći upisati u ljetnom semestru ako MA1 nisi dao u zimskom. U sljedećem zimskom možeš upisati bilo što s više godine preddiplomskog (dakle i s treće godine, ne samo s druge) za što imaš položene predmete prethodnike.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 16:26 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"][quote="Shirohige"]Ako recimo padnem MA1, a položim LA1, EM1, PRog1, znaći da u ljetnom semestru upisujem samo LA2, EM2 i PRog2 i moram čekati sljedeći zimski za upisivanje MA1 pa me zanima postupak i cijena, tj. recimo da položim ljetni semestar ova 3 predmeta, u zimskom upišem MA1, moram li ja platiti samo tih 8 ECTS-a ili još i za MA2 ako položim MA1? A u sljedećem zimskom semestru mogu upisati predmete koji ne zahtijevaju MA1 i MA2 tj. Engleski, TZK i Strukture podataka i algoritmi?[/quote]
[b]Ne plaćaš MA2. Plaćaš samo kolegije koje upisuješ ponovno[/b], a MA2 nećeš moći upisati u ljetnom semestru ako MA1 nisi dao u zimskom. U sljedećem zimskom možeš upisati bilo što s više godine preddiplomskog (dakle i s treće godine, ne samo s druge) za što imaš položene [url=http://www.math.pmf.unizg.hr:8080/Default.aspx?art=2671]predmete prethodnike[/url].[/quote]
U slučaju da nisi sakupi-o/la 55 ECTS-a a imaš više od 30ECTS-a u protekloj godini onda plaćaš to što si pao. Ali ako imaš 55 ECTS-a (ili više) u prošloj godini studiranja, onda ne plaćaš pa čak ni to što si pao. A ako imaš manje od 30ECTS-a u prošloj godini onda plaćaš punu školarinu. Tako da se treba boriti da položiš čim više ECTS-a da plačaš čim manje.
:D
Lafiel (napisa):
Shirohige (napisa):
Ako recimo padnem MA1, a položim LA1, EM1, PRog1, znaći da u ljetnom semestru upisujem samo LA2, EM2 i PRog2 i moram čekati sljedeći zimski za upisivanje MA1 pa me zanima postupak i cijena, tj. recimo da položim ljetni semestar ova 3 predmeta, u zimskom upišem MA1, moram li ja platiti samo tih 8 ECTS-a ili još i za MA2 ako položim MA1? A u sljedećem zimskom semestru mogu upisati predmete koji ne zahtijevaju MA1 i MA2 tj. Engleski, TZK i Strukture podataka i algoritmi?

Ne plaćaš MA2. Plaćaš samo kolegije koje upisuješ ponovno, a MA2 nećeš moći upisati u ljetnom semestru ako MA1 nisi dao u zimskom. U sljedećem zimskom možeš upisati bilo što s više godine preddiplomskog (dakle i s treće godine, ne samo s druge) za što imaš položene predmete prethodnike.

U slučaju da nisi sakupi-o/la 55 ECTS-a a imaš više od 30ECTS-a u protekloj godini onda plaćaš to što si pao. Ali ako imaš 55 ECTS-a (ili više) u prošloj godini studiranja, onda ne plaćaš pa čak ni to što si pao. A ako imaš manje od 30ECTS-a u prošloj godini onda plaćaš punu školarinu. Tako da se treba boriti da položiš čim više ECTS-a da plačaš čim manje.
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 16:31 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4169&sec=279]Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija[/url] koja će ići od ak.god. 2013./2014.
Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija koja će ići od ak.god. 2013./2014.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 17:13 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4169&sec=279]Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija[/url] koja će ići od ak.god. 2013./2014.[/quote]

Pa prema ovome ako sam dobro shvatio od zimskog semestra ove godine će se sve naplaćivati tj. ako skupim manje od 55 ECTS-a, ali ja mogu ove ak.god. skupiti maksimalno 43 ECTS-a pošto nemam pravo na MA2, a druge predmete iz viših godina još ni ne mogu upisati. To nije baš pošteno. :?
Lafiel (napisa):
Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija koja će ići od ak.god. 2013./2014.


Pa prema ovome ako sam dobro shvatio od zimskog semestra ove godine će se sve naplaćivati tj. ako skupim manje od 55 ECTS-a, ali ja mogu ove ak.god. skupiti maksimalno 43 ECTS-a pošto nemam pravo na MA2, a druge predmete iz viših godina još ni ne mogu upisati. To nije baš pošteno. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 17:43 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"][quote="Lafiel"]Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4169&sec=279]Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija[/url] koja će ići od ak.god. 2013./2014.[/quote]

Pa prema ovome ako sam dobro shvatio od zimskog semestra ove godine će se sve naplaćivati tj. ako skupim manje od 55 ECTS-a, ali ja mogu ove ak.god. skupiti maksimalno 43 ECTS-a pošto nemam pravo na MA2, a druge predmete iz viših godina još ni ne mogu upisati. To nije baš pošteno. :?[/quote]
Krivo.
Pročitaj još jednom. Studenti koji polože X ECTS-a gdje je X iz [30,54] plaćaju samo kolegije koje su pali. Dakle, ako ti nešto nisi upisa-o/la, nećeš to plaćati, nego samo ono što si pa-o/la.
Znači ako osvojiš svojih 43, pa čak i manje ECTS-a plaćaš samo ono što si pa-o/la. Jedino što se sada računa 140kn po ECTS-u... Što je puno... Dosad je bilo 93kn.
Shirohige (napisa):
Lafiel (napisa):
Eee da, točno. Hvala! Treba pripaziti sad i na onu novu Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija koja će ići od ak.god. 2013./2014.


Pa prema ovome ako sam dobro shvatio od zimskog semestra ove godine će se sve naplaćivati tj. ako skupim manje od 55 ECTS-a, ali ja mogu ove ak.god. skupiti maksimalno 43 ECTS-a pošto nemam pravo na MA2, a druge predmete iz viših godina još ni ne mogu upisati. To nije baš pošteno. Confused

Krivo.
Pročitaj još jednom. Studenti koji polože X ECTS-a gdje je X iz [30,54] plaćaju samo kolegije koje su pali. Dakle, ako ti nešto nisi upisa-o/la, nećeš to plaćati, nego samo ono što si pa-o/la.
Znači ako osvojiš svojih 43, pa čak i manje ECTS-a plaćaš samo ono što si pa-o/la. Jedino što se sada računa 140kn po ECTS-u... Što je puno... Dosad je bilo 93kn.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 17:46 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"]
Krivo.
Pročitaj još jednom. Studenti koji polože X ECTS-a gdje je X iz [30,54] plaćaju samo kolegije koje su pali. Dakle, ako ti nešto nisi upisa-o/la, nećeš to plaćati, nego samo ono što si pa-o/la.
Znači ako osvojiš svojih 43, pa čak i manje ECTS-a plaćaš samo ono što si pa-o/la. Jedino što se sada računa 140kn po ECTS-u... Što je puno... Dosad je bilo 93kn.[/quote]

Ok, hvala na odgovoru! (mada cijena nije baš ok :( )
kkarlo (napisa):

Krivo.
Pročitaj još jednom. Studenti koji polože X ECTS-a gdje je X iz [30,54] plaćaju samo kolegije koje su pali. Dakle, ako ti nešto nisi upisa-o/la, nećeš to plaćati, nego samo ono što si pa-o/la.
Znači ako osvojiš svojih 43, pa čak i manje ECTS-a plaćaš samo ono što si pa-o/la. Jedino što se sada računa 140kn po ECTS-u... Što je puno... Dosad je bilo 93kn.


Ok, hvala na odgovoru! (mada cijena nije baš ok Sad )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 18:48 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

140 ??????????
To sad vrijedi za drugi semestar jel?
140 ??????????
To sad vrijedi za drugi semestar jel?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:50 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"]140 ??????????
To sad vrijedi za drugi semestar jel?[/quote]
Ne, od slijedeće godine.
frutabella (napisa):
140 ??????????
To sad vrijedi za drugi semestar jel?

Ne, od slijedeće godine.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nicki minaj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2012. (02:34:45)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:22 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me da li moram placati ako jednu godinu upisem (i polozim sve upisane predmete) manje od 54 ects-a? to jest, ako sam u situaciji da ne mogu vise predmete upisati zbog prethodnika. ako sam dobro razumijela, ne bih trebala placati godinu nakon toga jer se placaju 'nepolozeni' ects-ovi (ukoliko smo polozili izmedu 30-54 ects-a)? hvala.
Zanima me da li moram placati ako jednu godinu upisem (i polozim sve upisane predmete) manje od 54 ects-a? to jest, ako sam u situaciji da ne mogu vise predmete upisati zbog prethodnika. ako sam dobro razumijela, ne bih trebala placati godinu nakon toga jer se placaju 'nepolozeni' ects-ovi (ukoliko smo polozili izmedu 30-54 ects-a)? hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:01 pet, 1. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako polozis izmedju 30 i 54 ECTS bodova, placas samo upisane i nepolozene predmete u prethodnoj godini. Ima jos caka s trajanjem studija (Ministarstvo zapravo placa samo 3 godine preddiplomskog studija, koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).
Ako polozis izmedju 30 i 54 ECTS bodova, placas samo upisane i nepolozene predmete u prethodnoj godini. Ima jos caka s trajanjem studija (Ministarstvo zapravo placa samo 3 godine preddiplomskog studija, koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 12:52 pon, 11. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ima jos caka s trajanjem studija (Ministarstvo zapravo placa samo 3 godine preddiplomskog studija, koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).[/quote]

Je li moguće upisati samo dva predmeta u jednoj akademskoj godini s plaćanjem tj. da u sljedećem zimskom upišem samo MA1 i u ljetnom samo MA2, ali s plaćanjem ? Te ako položim upisujem 3. godinu (zapravo predmete 2. godine) bez plaćanja i onda ako sve predmete 2. godine položim, upisujem 4. godinu (tj. predmete 3. godine) bez plaćanja?
krcko (napisa):
Ima jos caka s trajanjem studija (Ministarstvo zapravo placa samo 3 godine preddiplomskog studija, koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).


Je li moguće upisati samo dva predmeta u jednoj akademskoj godini s plaćanjem tj. da u sljedećem zimskom upišem samo MA1 i u ljetnom samo MA2, ali s plaćanjem ? Te ako položim upisujem 3. godinu (zapravo predmete 2. godine) bez plaćanja i onda ako sve predmete 2. godine položim, upisujem 4. godinu (tj. predmete 3. godine) bez plaćanja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:52 pon, 11. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je prekomplicirano za forum. Placanje ovisi o parametrima koji su vec objasnjeni, a upisivanje/neupisivanje predmeta o prethodnicima i o drugim okolnostima. Predlazem da pitas voditelja studija (trebat ce mu uvid u indeks da bi mogao odgovoriti).
Ovo je prekomplicirano za forum. Placanje ovisi o parametrima koji su vec objasnjeni, a upisivanje/neupisivanje predmeta o prethodnicima i o drugim okolnostima. Predlazem da pitas voditelja studija (trebat ce mu uvid u indeks da bi mogao odgovoriti).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 20:30 pon, 11. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ovo je prekomplicirano za forum. Placanje ovisi o parametrima koji su vec objasnjeni, a upisivanje/neupisivanje predmeta o prethodnicima i o drugim okolnostima. Predlazem da pitas voditelja studija (trebat ce mu uvid u indeks da bi mogao odgovoriti).[/quote]

Jesam li ja možda krivo shvatio ovaj tu dio Vašeg posta?

[quote]..., koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).[/quote]

i zašto indeks, pa MA1 nema prethodnika ili se tu radi o broju ECTS-a koje mogu/moram skupiti u određenom roku ?
krcko (napisa):
Ovo je prekomplicirano za forum. Placanje ovisi o parametrima koji su vec objasnjeni, a upisivanje/neupisivanje predmeta o prethodnicima i o drugim okolnostima. Predlazem da pitas voditelja studija (trebat ce mu uvid u indeks da bi mogao odgovoriti).


Jesam li ja možda krivo shvatio ovaj tu dio Vašeg posta?

Citat:
..., koje mogu biti na razne nacine rasporedjene unutar maksimalnog trajanja od 6 godina).


i zašto indeks, pa MA1 nema prethodnika ili se tu radi o broju ECTS-a koje mogu/moram skupiti u određenom roku ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:07 pon, 11. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radi se o tome da je za vecinu pitanja o (ne)mogucnosti upisivanja kolegija potreban uvid u kompletnu situaciju. Ne mozemo to rjesavati preko foruma.
Radi se o tome da je za vecinu pitanja o (ne)mogucnosti upisivanja kolegija potreban uvid u kompletnu situaciju. Ne mozemo to rjesavati preko foruma.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 1:31 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako, mene zanima par stvari.
Prvo ću reć svoju situaciju:
student sam prve godine inžinjerskog studija i položio sam sve osim MA1.
I sada me zanima

1. vidio sam da neki ljudi upisuju bioinformatiku i sada me zanima šta ja dobivam iz toga ako upišem? Ona nosi 5 ECTS bodova tako da ne mogu skupit 55, a dogodine ne planiram upisivat Biologiju za izborni modul tako da mi ne pomaže polaganje tog predmeta nimalo.
Neki su govorili da se manje plaća, a dok su drugi govorili da ne mogu upisat drugi semestar ako nemam bar 25 ECTS-a upisanih, pa me zanima je li ovo dvoje istina? (Premda ovo za manje plaćanja mi nema smisla jer kako sam shvatio ja ću dogodine plaćat samo MA1 tako da mi upisivanje Bioinf ništa ne mjenja)

2. koji je meni uvjet za upisat drugu godinu?
Mislim u smislu koliko trebam imat upisanih ECTS-a i jel mogu upisat bez svih predmeta prethodnika (npr. ako padnem neki predmet na prvoj godini a dogodine upišem 25 ECTS-a sa tim predmetom ponovo da li mi se piše 2. godina?)

3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?

Oprostite ako pitam nešto glupo ali eto puno ljudi priča svašta, svako svoje priče pa su me skroz zbunili. :roll:
Ovako, mene zanima par stvari.
Prvo ću reć svoju situaciju:
student sam prve godine inžinjerskog studija i položio sam sve osim MA1.
I sada me zanima

1. vidio sam da neki ljudi upisuju bioinformatiku i sada me zanima šta ja dobivam iz toga ako upišem? Ona nosi 5 ECTS bodova tako da ne mogu skupit 55, a dogodine ne planiram upisivat Biologiju za izborni modul tako da mi ne pomaže polaganje tog predmeta nimalo.
Neki su govorili da se manje plaća, a dok su drugi govorili da ne mogu upisat drugi semestar ako nemam bar 25 ECTS-a upisanih, pa me zanima je li ovo dvoje istina? (Premda ovo za manje plaćanja mi nema smisla jer kako sam shvatio ja ću dogodine plaćat samo MA1 tako da mi upisivanje Bioinf ništa ne mjenja)

2. koji je meni uvjet za upisat drugu godinu?
Mislim u smislu koliko trebam imat upisanih ECTS-a i jel mogu upisat bez svih predmeta prethodnika (npr. ako padnem neki predmet na prvoj godini a dogodine upišem 25 ECTS-a sa tim predmetom ponovo da li mi se piše 2. godina?)

3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?

Oprostite ako pitam nešto glupo ali eto puno ljudi priča svašta, svako svoje priče pa su me skroz zbunili. Rolling Eyes



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 14:00 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zvons"]

3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?
[/quote]

Na stranici od faksa sa lijeve strane pod Nastava imaš Red predavanja (to je ona knjižica koju su djelili na početku godine) u pdf-u i u njoj piše (na stranici 6) da su prethodnici za Bioinformatiku i EM1 i LA1 pa je možda to problem. A ako je to i položio nek pita u referadi,možda treba preko onog upisnog lista ili molbe.
Za ostalo ne znam :)
zvons (napisa):


3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?


Na stranici od faksa sa lijeve strane pod Nastava imaš Red predavanja (to je ona knjižica koju su djelili na početku godine) u pdf-u i u njoj piše (na stranici 6) da su prethodnici za Bioinformatiku i EM1 i LA1 pa je možda to problem. A ako je to i položio nek pita u referadi,možda treba preko onog upisnog lista ili molbe.
Za ostalo ne znam Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:42 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zvons"](Premda ovo za manje plaćanja mi nema smisla jer kako sam shvatio ja ću dogodine plaćat samo MA1 tako da mi upisivanje Bioinf ništa ne mjenja)[/quote]

Mijenja ako je padnes. Tada ces i Bioinf morati platiti. Ja je na tvojem mjestu ne bih upisivao ako ti to nece biti izbor sljedece godine. Upis bar 25 ECTS-a slobodno zanemari u ovom kontekstu.

[quote="zvons"]2. koji je meni uvjet za upisat drugu godinu?
Mislim u smislu koliko trebam imat upisanih ECTS-a i jel mogu upisat bez svih predmeta prethodnika (npr. ako padnem neki predmet na prvoj godini a dogodine upišem 25 ECTS-a sa tim predmetom ponovo da li mi se piše 2. godina?)[/quote]

Pise ti se da si na 2. godini kad steknes 60 ECTS bodova. O tome ti ne bi trebalo bas nista ovisiti.

[quote="zvons"]3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?[/quote]

Od ove godine je i LA1 prethodnik. Popara je lijepo napisao gdje se to vidi. Gdje si tocno vidio samo EM1? Da ispravimo ako je negdje ostalo staro...
zvons (napisa):
(Premda ovo za manje plaćanja mi nema smisla jer kako sam shvatio ja ću dogodine plaćat samo MA1 tako da mi upisivanje Bioinf ništa ne mjenja)


Mijenja ako je padnes. Tada ces i Bioinf morati platiti. Ja je na tvojem mjestu ne bih upisivao ako ti to nece biti izbor sljedece godine. Upis bar 25 ECTS-a slobodno zanemari u ovom kontekstu.

zvons (napisa):
2. koji je meni uvjet za upisat drugu godinu?
Mislim u smislu koliko trebam imat upisanih ECTS-a i jel mogu upisat bez svih predmeta prethodnika (npr. ako padnem neki predmet na prvoj godini a dogodine upišem 25 ECTS-a sa tim predmetom ponovo da li mi se piše 2. godina?)


Pise ti se da si na 2. godini kad steknes 60 ECTS bodova. O tome ti ne bi trebalo bas nista ovisiti.

zvons (napisa):
3. ovo me zanima za moga prijatelja koji je pao LA1 i MA1.
Na math piše da je predmet prethodnik za Bioinformatiku EM1 a kada smo ga pokušali upisati na studomatu pisalo je da nema sve uvjete za upis tog kolegija. Pa me zanima jel treba on nešto dodatno napravit ili je još nešto uvjet a ne piše na stranicama matha?


Od ove godine je i LA1 prethodnik. Popara je lijepo napisao gdje se to vidi. Gdje si tocno vidio samo EM1? Da ispravimo ako je negdje ostalo staro...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:04 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Od ove godine je i LA1 prethodnik. Popara je lijepo napisao gdje se to vidi. Gdje si tocno vidio samo EM1? Da ispravimo ako je negdje ostalo staro...[/quote]

Link: http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=2671
krcko (napisa):

Od ove godine je i LA1 prethodnik. Popara je lijepo napisao gdje se to vidi. Gdje si tocno vidio samo EM1? Da ispravimo ako je negdje ostalo staro...


Link: http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=2671


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:10 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Web nam je malo cudan, stvari ostanu i nakon sto se "pobrisu". Kako dodjete do dijelova koji nisu nigdje polinkani?
Web nam je malo cudan, stvari ostanu i nakon sto se "pobrisu". Kako dodjete do dijelova koji nisu nigdje polinkani?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:14 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Web nam je malo cudan, stvari ostanu i nakon sto se "pobrisu". Kako dodjete do dijelova koji nisu nigdje polinkani?[/quote]

Tamo dodjes sa stranice [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=407]Kolegiji prethodnici[/url] na koju te hiti trazilica kad napises "kolegiji prethodnici". Ne znam ima li (in)direktni link s naslovnice, no vrlo vjerojatno ima negdje na Forumu (npr. [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=179126#179126]ovdje[/url], a [url=https://www.google.com/search?q=http%3A%2F%2Fwww.math.pmf.unizg.hr%2FDefault.aspx%3Fart%3D2671+site%3Adegiorgi.math.hr]ima na jos mjesta[/url]). Takodjer, trazilica sluzbenog sitea nikako nije za zanemariti, pogotovo kad te tamo odvede s onime sto je najlogicnije da se upise.
krcko (napisa):
Web nam je malo cudan, stvari ostanu i nakon sto se "pobrisu". Kako dodjete do dijelova koji nisu nigdje polinkani?


Tamo dodjes sa stranice Kolegiji prethodnici na koju te hiti trazilica kad napises "kolegiji prethodnici". Ne znam ima li (in)direktni link s naslovnice, no vrlo vjerojatno ima negdje na Forumu (npr. ovdje, a ima na jos mjesta). Takodjer, trazilica sluzbenog sitea nikako nije za zanemariti, pogotovo kad te tamo odvede s onime sto je najlogicnije da se upise.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 10 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan