Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Današnji kolokvij

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 20:10 pet, 12. 6. 2015    Naslov: Današnji kolokvij Citirajte i odgovorite

Za početak, linkovi na prošlo i pretprošlogodišnji kolokvij:

[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2d/kolokviji/2014/RP2%20-%202014%20-%20kolokvij2.pdf[/url]

[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2d/kolokviji/2013/RP2%20-%202013%20-%20kolokvij2.pdf[/url]

Može se primjetiti da su dva zadatka bila skoro pa ista (1. a iz 2014. i 4. iz 2013.; 2. iz 2014. i 3. iz 2013.)
Osim toga, 4. iz 2014. bio je skoro isti kao jedna od zadaća te godine.

Na kolokvijima je dopušteno koristiti slideove sa vježbi i predavanja, w3schools, mozilla developers network i svoje stare kodove.

Današnji kolokvij imao je dva zadatka od kojih nijedan nije bio sličan zadaćama ili nekim od starih kolokvija.
Tekstove pišem iz sjećanja jer nismo smjeli uzeti primjerke kolokvija.

U prvom zadatku trebalo je napraviti "kružić križić" na sljedeći način:
u phpu izgenerirati 3x3 tablicu gumbova, kada prvi igrač pritisne na gumb na njemu se pojavi X i on mora biti disablean, a na redu je drugi igrač koji kad pritisne na gumb pojavi se O. Naravno, igraju naizmjenice. Osim toga, trebalo je napisati funkciju koja provjerava je li neki od igrača pobjedio.
Sve to je trebalo biti napravljeno isključivo u phpu.

U drugom zadatku trebalo je uz dati broj grupa n rasporediti studente iz baze podataka na n grupa podjednako, takvih da ako broj grupa n ne dijeli broj studenata, odstupanje u svakoj od grupa mora biti maksimalno 1.
Treba i ispisati retke iz baze u tablicu skupa sa rednim brojem grupe, tako da je row span jednak broju grupe.
Osim toga, treba sadržavati i 3 gumba koji klikom na njih sortiraju tablicu po tri različita kriterija (ime, prezime, jmbag) uzlazno, a drugim klikom silazno.

Iako sam 1. kolokvij imala daleko preko 50%, nisam uspjela uraditi nijedan od ta dva zadatka do kraja, a vrijeme pisanja kolokvija bilo je produljeno za pola sata. Čak i uz to, nije bilo dovoljno vremena za napisati sve. Ne znam hoću li skupiti ono malo bodova što mi treba da ne idem na popravni.
Nisam očekivala da će pitanja iz kolokvija biti ista kao i lani, ali smatram da je ove godine bilo neusporedivo teže.
Gradivo iz vježbi je isto kao prošle godine, a sa predavanja je donekle izmjenjeno.
O kvaliteti vježbi dalo bi se raspravljati, ali to nije moja poanta. Svi imamo internet i puno tutorijala na njemu.

Sada čekam rezultate i pitam se kako sam se trebala pripremiti za pisanje ovog kolokvija?
Bila sam uradila sve zadaće i sve primjere sa vježbi, kao i stare kolokvije i uz to sam redovito išla na nastavu.
Za početak, linkovi na prošlo i pretprošlogodišnji kolokvij:

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2d/kolokviji/2014/RP2%20-%202014%20-%20kolokvij2.pdf

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2d/kolokviji/2013/RP2%20-%202013%20-%20kolokvij2.pdf

Može se primjetiti da su dva zadatka bila skoro pa ista (1. a iz 2014. i 4. iz 2013.; 2. iz 2014. i 3. iz 2013.)
Osim toga, 4. iz 2014. bio je skoro isti kao jedna od zadaća te godine.

Na kolokvijima je dopušteno koristiti slideove sa vježbi i predavanja, w3schools, mozilla developers network i svoje stare kodove.

Današnji kolokvij imao je dva zadatka od kojih nijedan nije bio sličan zadaćama ili nekim od starih kolokvija.
Tekstove pišem iz sjećanja jer nismo smjeli uzeti primjerke kolokvija.

U prvom zadatku trebalo je napraviti "kružić križić" na sljedeći način:
u phpu izgenerirati 3x3 tablicu gumbova, kada prvi igrač pritisne na gumb na njemu se pojavi X i on mora biti disablean, a na redu je drugi igrač koji kad pritisne na gumb pojavi se O. Naravno, igraju naizmjenice. Osim toga, trebalo je napisati funkciju koja provjerava je li neki od igrača pobjedio.
Sve to je trebalo biti napravljeno isključivo u phpu.

U drugom zadatku trebalo je uz dati broj grupa n rasporediti studente iz baze podataka na n grupa podjednako, takvih da ako broj grupa n ne dijeli broj studenata, odstupanje u svakoj od grupa mora biti maksimalno 1.
Treba i ispisati retke iz baze u tablicu skupa sa rednim brojem grupe, tako da je row span jednak broju grupe.
Osim toga, treba sadržavati i 3 gumba koji klikom na njih sortiraju tablicu po tri različita kriterija (ime, prezime, jmbag) uzlazno, a drugim klikom silazno.

Iako sam 1. kolokvij imala daleko preko 50%, nisam uspjela uraditi nijedan od ta dva zadatka do kraja, a vrijeme pisanja kolokvija bilo je produljeno za pola sata. Čak i uz to, nije bilo dovoljno vremena za napisati sve. Ne znam hoću li skupiti ono malo bodova što mi treba da ne idem na popravni.
Nisam očekivala da će pitanja iz kolokvija biti ista kao i lani, ali smatram da je ove godine bilo neusporedivo teže.
Gradivo iz vježbi je isto kao prošle godine, a sa predavanja je donekle izmjenjeno.
O kvaliteti vježbi dalo bi se raspravljati, ali to nije moja poanta. Svi imamo internet i puno tutorijala na njemu.

Sada čekam rezultate i pitam se kako sam se trebala pripremiti za pisanje ovog kolokvija?
Bila sam uradila sve zadaće i sve primjere sa vježbi, kao i stare kolokvije i uz to sam redovito išla na nastavu.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan