Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prvo predavanje
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Programiranje za suvremene procesore - Programiranje aplikacija za Android
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero.Edin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 12. 2010. (16:48:11)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:46 ned, 5. 10. 2014    Naslov: Prvo predavanje Citirajte i odgovorite

Može li netko (tko je bio na prvom predavanju iz ovog kolegija) napisati ukratko kako se polaže i šta se sve obradilo.
Može li netko (tko je bio na prvom predavanju iz ovog kolegija) napisati ukratko kako se polaže i šta se sve obradilo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 15:18 ned, 5. 10. 2014    Naslov: Re: Programiranje za suvremene procesore Citirajte i odgovorite

[quote="Pero.Edin"]Može li netko (tko je bio na prvom predavanju iz ovog kolegija) napisati ukratko kako se polaže i šta se sve obradilo.[/quote]

polaze se prema pravilima na webu ([url]http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/#about[/url])

obradili smo - uvodno sto je android i osnovne pojmove (Dalvik virtualna masina, arhitektura androida, android emulator), kako se instalira kod kuce, kako se pokrece u praktikumu, osnovne karakteristike Eclipse-a, stvorili smo nekoliko emulatora, odradili Zad 1 s neta i startali smo prvi program (Hello world - to je Zad2 s neta).
Pero.Edin (napisa):
Može li netko (tko je bio na prvom predavanju iz ovog kolegija) napisati ukratko kako se polaže i šta se sve obradilo.


polaze se prema pravilima na webu (http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/#about)

obradili smo - uvodno sto je android i osnovne pojmove (Dalvik virtualna masina, arhitektura androida, android emulator), kako se instalira kod kuce, kako se pokrece u praktikumu, osnovne karakteristike Eclipse-a, stvorili smo nekoliko emulatora, odradili Zad 1 s neta i startali smo prvi program (Hello world - to je Zad2 s neta).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero.Edin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 12. 2010. (16:48:11)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:15 ned, 5. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na brzom odgovoru!

:D
Hvala na brzom odgovoru!

Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
beuler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (14:08:41)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 15:20 sri, 8. 10. 2014    Naslov: Re: Programiranje za suvremene procesore Citirajte i odgovorite

[quote="karaga"]

polaze se prema pravilima na webu ([url]http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/#about[/url])
[/quote]

Imam pitanje: nisam polaznik kolegija, no radio sam u Eclipsu i Android-studiju i po meni je android-studio puno bolji ako se restringiramo na programiranje za android.
I ako quoteam developer.android.com (o AS-u) "..and will be the official Android IDE once it's ready."
Zasto bas eclipse, a ne studio? zato sto je beta ili neki drugi razlog?
karaga (napisa):


polaze se prema pravilima na webu (http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/#about)


Imam pitanje: nisam polaznik kolegija, no radio sam u Eclipsu i Android-studiju i po meni je android-studio puno bolji ako se restringiramo na programiranje za android.
I ako quoteam developer.android.com (o AS-u) "..and will be the official Android IDE once it's ready."
Zasto bas eclipse, a ne studio? zato sto je beta ili neki drugi razlog?



_________________
Sumnjam, dakle možda jesam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 21:07 sri, 8. 10. 2014    Naslov: Re: Programiranje za suvremene procesore Citirajte i odgovorite

[quote="beuler"]
Imam pitanje: nisam polaznik kolegija, no radio sam u Eclipsu i Android-studiju i po meni je android-studio puno bolji ako se restringiramo na programiranje za android.
I ako quoteam developer.android.com (o AS-u) "..and will be the official Android IDE once it's ready."
Zasto bas eclipse, a ne studio? zato sto je beta ili neki drugi razlog?[/quote]

svakako jedan od glavnih razloga je sto je beta, ima jos nekih nestabilnosti i neki updatei su komplicirani i treba raditi kompletnu reinstalaciju.

banalan razlog u tom smjeru je da Eclipse imamo vec instaliran u praktikumima, a Android studio nemamo.

drugi razlog je sto se Eclipse koristi i za druge stvari pa je studentima koji su programirali vec u npr. Javi poznat i vjerojatno im je lakse raditi s konceptom workspacea nego modula na koje bi se trebali dulje navikavati.

u oba alata se mogu postici isti rezultati i lako je migrirati projekte iz Eclipsea u Studio, ako se studenti za to odluce tako da nije neka tragedija za sada raditi u Eclipseu premda postoji realna sansa da ce ga u buducnosti Studio istisnuti u programiranju za Android. U principu, za sada se moze raditi i u jednom i u drugom, pitanje je necije osobne preference koje okruzenje mu je ugodnije.

na kraju, podrucje Android programiranja se jako brzo mjenja i modernizira, tako da je to gotovo nemoguce pratiti. naglasak u kolegiju ce stoga biti na tehnikama i metodama i osnovnim idejama s ciljem da se studenti mogu samostalno snaci u svim promjenama i novim okruzenjima koje ih zadese od trenutka slusanja kolegija do trenutka kad ce ici pisati svoju aplikaciju. ja sam se nekako pomirila s cinjenicom da kako stvari stoje cu morati svake godine mjenjati nastavne materijale...
beuler (napisa):

Imam pitanje: nisam polaznik kolegija, no radio sam u Eclipsu i Android-studiju i po meni je android-studio puno bolji ako se restringiramo na programiranje za android.
I ako quoteam developer.android.com (o AS-u) "..and will be the official Android IDE once it's ready."
Zasto bas eclipse, a ne studio? zato sto je beta ili neki drugi razlog?


svakako jedan od glavnih razloga je sto je beta, ima jos nekih nestabilnosti i neki updatei su komplicirani i treba raditi kompletnu reinstalaciju.

banalan razlog u tom smjeru je da Eclipse imamo vec instaliran u praktikumima, a Android studio nemamo.

drugi razlog je sto se Eclipse koristi i za druge stvari pa je studentima koji su programirali vec u npr. Javi poznat i vjerojatno im je lakse raditi s konceptom workspacea nego modula na koje bi se trebali dulje navikavati.

u oba alata se mogu postici isti rezultati i lako je migrirati projekte iz Eclipsea u Studio, ako se studenti za to odluce tako da nije neka tragedija za sada raditi u Eclipseu premda postoji realna sansa da ce ga u buducnosti Studio istisnuti u programiranju za Android. U principu, za sada se moze raditi i u jednom i u drugom, pitanje je necije osobne preference koje okruzenje mu je ugodnije.

na kraju, podrucje Android programiranja se jako brzo mjenja i modernizira, tako da je to gotovo nemoguce pratiti. naglasak u kolegiju ce stoga biti na tehnikama i metodama i osnovnim idejama s ciljem da se studenti mogu samostalno snaci u svim promjenama i novim okruzenjima koje ih zadese od trenutka slusanja kolegija do trenutka kad ce ici pisati svoju aplikaciju. ja sam se nekako pomirila s cinjenicom da kako stvari stoje cu morati svake godine mjenjati nastavne materijale...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 14:25 ned, 27. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo predavanje u ak.g. 15/16 biti ce u srijedu, 07/10/15, dakle u drugom tjednu nastave, po rasporedu (da bi se u praktikum stigao instalirati sav potreban software).
Prvo predavanje u ak.g. 15/16 biti ce u srijedu, 07/10/15, dakle u drugom tjednu nastave, po rasporedu (da bi se u praktikum stigao instalirati sav potreban software).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 19:03 pon, 5. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na zalost zavrsila sam na bolovanju, ne znam jos koliko dugo, racunam par tjedana, pa se pocetak predavanja iz Androida odgadja... Napisat cu ovdje svakako dan dva ranije (tj u relevantni ponedjeljak za doticnu srijedu) prije nego bude pocela nastava.

Propustene termine cemo se dogovoriti kako je najbolje nadoknaditi, ja mislim da je najbezbolnije da imamo umjesto 3 sata (od 16 do 19) 4 sata tjedno (16-20), ali to cemo se jos dogovorti.
Na zalost zavrsila sam na bolovanju, ne znam jos koliko dugo, racunam par tjedana, pa se pocetak predavanja iz Androida odgadja... Napisat cu ovdje svakako dan dva ranije (tj u relevantni ponedjeljak za doticnu srijedu) prije nego bude pocela nastava.

Propustene termine cemo se dogovoriti kako je najbolje nadoknaditi, ja mislim da je najbezbolnije da imamo umjesto 3 sata (od 16 do 19) 4 sata tjedno (16-20), ali to cemo se jos dogovorti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 9:23 uto, 13. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imamo li nastavu u srijedu 14.10.?
Imamo li nastavu u srijedu 14.10.?


[Vrh]
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 15:02 sri, 14. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Imamo li nastavu u srijedu 14.10.?[/quote]
Na zalost jos sam na bolovanju, napisat cu ovdje kad ozdravim.
U medjuvremenu sam postavila na web uvod koji bi inace pricala na pocetku:
[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/index.html#services[/url], vidjeti link na toj stranici.

Takodjer mozete kod kuce instalirati Android studio po uputama koje pisu u tom uvodu.
Kad vec pisem o instalaciji -
nosenje laptopa na nastavu ako ih imate nije losa ideja, prosle godine se radio Eclipse i bio je dosta spor kad se okacilo puno korisnika na njega. Android studio bi tu trebao biti nesto bolji ali necemo znati dok ne probamo.
Anonymous (napisa):
Imamo li nastavu u srijedu 14.10.?

Na zalost jos sam na bolovanju, napisat cu ovdje kad ozdravim.
U medjuvremenu sam postavila na web uvod koji bi inace pricala na pocetku:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/index.html#services, vidjeti link na toj stranici.

Takodjer mozete kod kuce instalirati Android studio po uputama koje pisu u tom uvodu.
Kad vec pisem o instalaciji -
nosenje laptopa na nastavu ako ih imate nije losa ideja, prosle godine se radio Eclipse i bio je dosta spor kad se okacilo puno korisnika na njega. Android studio bi tu trebao biti nesto bolji ali necemo znati dok ne probamo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 22:55 pon, 19. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj tjedan (tj. u srijedu 21.10.) na zalost jos nema nastave zbog bolovanja, ali iduci tjedan ce je najvjerojatnije biti. Oglasit cu jos na forumu na vrijeme.
Ovaj tjedan (tj. u srijedu 21.10.) na zalost jos nema nastave zbog bolovanja, ali iduci tjedan ce je najvjerojatnije biti. Oglasit cu jos na forumu na vrijeme.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 22:06 pon, 26. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj tjedan konacno pocinjemo s predavanjima, pa se vidimo u srijedu. (Provjerite jos za svaki slucaj ovdje prije nego krenete na predavanja, napisat cu ako mi se pogorsa stanje pa ipak necu moci doci, ali vjerujem da se to nece desiti).
Ovaj tjedan konacno pocinjemo s predavanjima, pa se vidimo u srijedu. (Provjerite jos za svaki slucaj ovdje prije nego krenete na predavanja, napisat cu ako mi se pogorsa stanje pa ipak necu moci doci, ali vjerujem da se to nece desiti).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Programiranje za suvremene procesore - Programiranje aplikacija za Android Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan