Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

scanf()
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:19 pet, 11. 4. 2003    Naslov: scanf() Citirajte i odgovorite

[code:1]char chr[255];
scanf("%5s",chr);
[/code:1]
tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?
Kod:
char chr[255];
scanf("%5s",chr);

tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:21 pet, 11. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jesi probo scanf("%s",&chr); ??
a jesi probo scanf("%s",&chr); ??



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:28 pet, 11. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]a jesi probo scanf("%s",&chr); ??[/quote]
scanf kao argument uzima pointer na varijablu u koju se zeli spremiti ucitana vrijednost. kako je char zapravo pointer na char[0] adresni operator nije potreban kada se ucitava char. doduse vecina kompajlera ce to progutat ali nije po ANSIju
C'Tebo (napisa):
a jesi probo scanf("%s",&chr); ??

scanf kao argument uzima pointer na varijablu u koju se zeli spremiti ucitana vrijednost. kako je char zapravo pointer na char[0] adresni operator nije potreban kada se ucitava char. doduse vecina kompajlera ce to progutat ali nije po ANSIju



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:37 pet, 11. 4. 2003    Naslov: Re: scanf() Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"][code:1]char chr[255];
scanf("%5s",chr);
[/code:1]
tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?[/quote]

Probaj ovako:

[code:1]scanf(sprintf("%%%ds", koliko_znakova), chr);[/code:1]

Moze se i bez toga; ima u helpu od Borland C++Buildera, ali mi trenutno nije pri ruci. Mozda sa upitnicima, nisam siguran... :?

Btw, nisam siguran ni za sintaxu sprintf(), pa provjeri. Ovo je samo ideja kako mozes dobiti varijabilni broj znakova.
Gordan (napisa):
Kod:
char chr[255];
scanf("%5s",chr);

tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?


Probaj ovako:

Kod:
scanf(sprintf("%%%ds", koliko_znakova), chr);


Moze se i bez toga; ima u helpu od Borland C++Buildera, ali mi trenutno nije pri ruci. Mozda sa upitnicima, nisam siguran... Confused

Btw, nisam siguran ni za sintaxu <tt>sprintf()</tt>, pa provjeri. Ovo je samo ideja kako mozes dobiti varijabilni broj znakova.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:59 pet, 11. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"][quote="C'Tebo"]a jesi probo scanf("%s",&chr); ??[/quote]
scanf kao argument uzima pointer na varijablu u koju se zeli spremiti ucitana vrijednost. kako je char zapravo pointer na char[0] adresni operator nije potreban kada se ucitava char. doduse vecina kompajlera ce to progutat ali nije po ANSIju[/quote]
Je, je, fakat, moj bed :oops:
Ali, poanta je bila na %s, tj. zakaj ti je koliko će string biti dugačak, čak i prije nego ga učitaš?
Gordan (napisa):
C'Tebo (napisa):
a jesi probo scanf("%s",&chr); ??

scanf kao argument uzima pointer na varijablu u koju se zeli spremiti ucitana vrijednost. kako je char zapravo pointer na char[0] adresni operator nije potreban kada se ucitava char. doduse vecina kompajlera ce to progutat ali nije po ANSIju

Je, je, fakat, moj bed Embarassed
Ali, poanta je bila na %s, tj. zakaj ti je koliko će string biti dugačak, čak i prije nego ga učitaš?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:47 sub, 12. 4. 2003    Naslov: Re: scanf() Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Btw, nisam siguran ni za sintaxu <tt>sprintf()</tt>, pa provjeri. Ovo je samo ideja kako mozes dobiti varijabilni broj znakova.[/quote]
[code:1]int nLen=5;
char format[255];
sprintf(format, "%%%ds", nLen);
scanf(format, ...);[/code:1]

provjereno radi....
uglavno mislio sam da ce ici bez sprintf ali :(
vsego (napisa):

Btw, nisam siguran ni za sintaxu <tt>sprintf()</tt>, pa provjeri. Ovo je samo ideja kako mozes dobiti varijabilni broj znakova.

Kod:
int nLen=5;
char format[255];
sprintf(format, "%%%ds", nLen);
scanf(format, ...);


provjereno radi....
uglavno mislio sam da ce ici bez sprintf ali Sad



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
infinity
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 03. 2004. (11:24:33)
Postovi: (16)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:42 pet, 19. 3. 2004    Naslov: Re: scanf() Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"][code:1]char chr[255];
scanf("%5s",chr);
[/code:1]
tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?[/quote]

Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... probaj sa

gets(ime_varijable);

Ja gets koristim vise od scanf(); :)
Gordan (napisa):
Kod:
char chr[255];
scanf("%5s",chr);

tu se ljepo ucita string duljine pet, ali zasto umjesto te petice scanf ne zeli progutat neku varijablu, pa da mogu ucitatavat varijabilan broj znakova?


Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... probaj sa

gets(ime_varijable);

Ja gets koristim vise od scanf(); Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:28 pet, 19. 3. 2004    Naslov: Re: scanf() Citirajte i odgovorite

[quote="infinity"]Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... probaj sa

gets(ime_varijable);

Ja gets koristim vise od scanf(); :)[/quote]

ako mene sjecanje dobro sluzi, bas za gets() je receno da nije pozeljno koristiti jer moze svakojako zavrsiti i cuda se desiti sa komadom memorije na kojeg sta racunali da se nesto nalazi, a on pokupi nes drugo...

dakle, ovo moje baljezganje ukratko: mislim da je gets ipak bolje izbjegavati.... (ofkors, ako mene sjecanje sluzi i radilo se o toj komandi)

mozda Matko ili Zvone ovo procitaju pa rijese nedoumice :g:
infinity (napisa):
Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... probaj sa

gets(ime_varijable);

Ja gets koristim vise od scanf(); Smile


ako mene sjecanje dobro sluzi, bas za gets() je receno da nije pozeljno koristiti jer moze svakojako zavrsiti i cuda se desiti sa komadom memorije na kojeg sta racunali da se nesto nalazi, a on pokupi nes drugo...

dakle, ovo moje baljezganje ukratko: mislim da je gets ipak bolje izbjegavati.... (ofkors, ako mene sjecanje sluzi i radilo se o toj komandi)

mozda Matko ili Zvone ovo procitaju pa rijese nedoumice Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 17:48 pet, 19. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za ucitavanje n znakova ono sto rece Gordan je ok.

Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...

Osim toga, cini se da je originalno pitanje bilo kako ucitati tocno n znakova, n proizvoljni int, a gets ucitava cijelu liniju.

Oba ova problema rjesava naredba fgets: ona pozvana sa

fgets (s, n+1, stdin);

sa standardnog ulaza ucitava n znakova (ili prestaje ucitavati kad naleti na kraj reda) i sprema ih u varijablu s. Memoriju za s mozemo prije ucitavanja alocirati sa

s=(char *) malloc ((n+1)*sizeof (char));

Evo, nadam se da je ovo pomoglo :)
Za ucitavanje n znakova ono sto rece Gordan je ok.

Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...

Osim toga, cini se da je originalno pitanje bilo kako ucitati tocno n znakova, n proizvoljni int, a gets ucitava cijelu liniju.

Oba ova problema rjesava naredba fgets: ona pozvana sa

fgets (s, n+1, stdin);

sa standardnog ulaza ucitava n znakova (ili prestaje ucitavati kad naleti na kraj reda) i sprema ih u varijablu s. Memoriju za s mozemo prije ucitavanja alocirati sa

s=(char *) malloc ((n+1)*sizeof (char));

Evo, nadam se da je ovo pomoglo Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
infinity
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 03. 2004. (11:24:33)
Postovi: (16)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:00 sub, 20. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvone"]Za ucitavanje n znakova ono sto rece Gordan je ok.

Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...

Osim toga, cini se da je originalno pitanje bilo kako ucitati tocno n znakova, n proizvoljni int, a gets ucitava cijelu liniju.

Oba ova problema rjesava naredba fgets: ona pozvana sa

fgets (s, n+1, stdin);

sa standardnog ulaza ucitava n znakova (ili prestaje ucitavati kad naleti na kraj reda) i sprema ih u varijablu s. Memoriju za s mozemo prije ucitavanja alocirati sa

s=(char *) malloc ((n+1)*sizeof (char));

Evo, nadam se da je ovo pomoglo :)[/quote]

Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:

npr.

char a [sizeof(x)];

gets(x);

tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti :wink:
Zvone (napisa):
Za ucitavanje n znakova ono sto rece Gordan je ok.

Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...

Osim toga, cini se da je originalno pitanje bilo kako ucitati tocno n znakova, n proizvoljni int, a gets ucitava cijelu liniju.

Oba ova problema rjesava naredba fgets: ona pozvana sa

fgets (s, n+1, stdin);

sa standardnog ulaza ucitava n znakova (ili prestaje ucitavati kad naleti na kraj reda) i sprema ih u varijablu s. Memoriju za s mozemo prije ucitavanja alocirati sa

s=(char *) malloc ((n+1)*sizeof (char));

Evo, nadam se da je ovo pomoglo Smile


Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:

npr.

char a [sizeof(x)];

gets(x);

tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:44 sub, 20. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="infinity"][quote="Zvone"][b]Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...[/b][/quote]

Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:
npr.
char a [sizeof(x)];
gets(x);
tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti :wink:[/quote]

pa daj citaj sta je covjek napisao prije neg napises odgovor!
nije problem u tome sto je TEBI radilo, naravno da je radilo samo je pitanje kako :roll:
problem je sto ti je moglo i [b]ne[/b] raditi, a objasnjenje ti je ovo podebljano
infinity (napisa):
Zvone (napisa):
Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...


Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:
npr.
char a [sizeof(x)];
gets(x);
tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti Wink


pa daj citaj sta je covjek napisao prije neg napises odgovor!
nije problem u tome sto je TEBI radilo, naravno da je radilo samo je pitanje kako Rolling Eyes
problem je sto ti je moglo i ne raditi, a objasnjenje ti je ovo podebljano



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
infinity
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 03. 2004. (11:24:33)
Postovi: (16)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:50 pon, 22. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="infinity"][quote="Zvone"][b]Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...[/b][/quote]

Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:
npr.
char a [sizeof(x)];
gets(x);
tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti :wink:[/quote]

pa daj citaj sta je covjek napisao prije neg napises odgovor!
nije problem u tome sto je TEBI radilo, naravno da je radilo samo je pitanje kako :roll:
problem je sto ti je moglo i [b]ne[/b] raditi, a objasnjenje ti je ovo podebljano[/quote]


Pa dobro jel ti citas kaj sam ja napisao? Podebljano ti je [b]Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... [/b] :lol: Ma ljudi sam vi rijesavajte problem idem ja po sendwich gore kod ovog! :) Zadnjio put zbog vas sam ostao bez njega ;)
Nesi (napisa):
infinity (napisa):
Zvone (napisa):
Problem sa gets(s) je sljedeci: zamislimo da smo za s alocirali (bilo staticki bilo dinamicki) 200 znakova, npr. deklaracijom char s[200].
gets ucitava znakove sve dok ne naleti na newline (\n) i onda to sto je ucitao spremi u buffer s. A sto se dogodi ako korisnik unese 201 znak? Onaj 201.-vi se spremi na mjesto u memoriji koje ne pripada varijabli s vec tko zna kome...


Ja sam u jednom svom programu napisao sljedece:
npr.
char a [sizeof(x)];
gets(x);
tako nesto slicno i radilo je.. dobro nije bio char nego int varijabla... ma neznam... valjda je krivo... moram opet provjeriti Wink


pa daj citaj sta je covjek napisao prije neg napises odgovor!
nije problem u tome sto je TEBI radilo, naravno da je radilo samo je pitanje kako Rolling Eyes
problem je sto ti je moglo i ne raditi, a objasnjenje ti je ovo podebljano



Pa dobro jel ti citas kaj sam ja napisao? Podebljano ti je Ne da mi se razmisljat pa cu samo reci... Laughing Ma ljudi sam vi rijesavajte problem idem ja po sendwich gore kod ovog! Smile Zadnjio put zbog vas sam ostao bez njega Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 20:57 pet, 9. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se nekom da objasniti mi zašto sa [b]bloodshed dev-c++ verzija 4[/b] imam problema.

Kad deklariram [i]var[/i] kao [i]char[/i] napišem [code:1]scanf("%c", var);[/code:1] kompiliram i otvorim iz [i]command prompta[/i] izvrši program kao da ta naredba ne postoji.

Tek kad dopišem [i]razmak[/i] ispred [i]%[/i] normalno radi :!:
Prof. Nogo mi je rekla da ce nije briga za razmake :?
Pitao sam kolegu da li ima taj problem. Nema ali on pokreće [b]verziju 5[/b].
Ima li to veze s tim ili se možda može [u]konfigurirati kompilator[/u]?? Kako :?:

I još jedna stvar: format %s znači da učitava u string do razmaka? :P
Da li se nekom da objasniti mi zašto sa bloodshed dev-c++ verzija 4 imam problema.

Kad deklariram var kao char napišem
Kod:
scanf("%c", var);
kompiliram i otvorim iz command prompta izvrši program kao da ta naredba ne postoji.

Tek kad dopišem razmak ispred % normalno radi Exclamation
Prof. Nogo mi je rekla da ce nije briga za razmake Confused
Pitao sam kolegu da li ima taj problem. Nema ali on pokreće verziju 5.
Ima li to veze s tim ili se možda može konfigurirati kompilator?? Kako Question

I još jedna stvar: format %s znači da učitava u string do razmaka? Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:14 sub, 10. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SvekY"]Da li se nekom da objasniti mi zašto sa bloodshed dev-c++ verzija 4 imam problema. [/quote]

Probaj ovak'

[code:1]scanf("%c",&var);[/code:1]

Meni šljaka u verziji 4.
SvekY (napisa):
Da li se nekom da objasniti mi zašto sa bloodshed dev-c++ verzija 4 imam problema.


Probaj ovak'

Kod:
scanf("%c",&var);


Meni šljaka u verziji 4.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan