Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadatak s prijemnog ispita iz informatike

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vla10d
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2005. (21:48:27)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:00 čet, 15. 9. 2005    Naslov: Zadatak s prijemnog ispita iz informatike Citirajte i odgovorite

Zapravo, zadatak je iz knjige priprema za prijemne B.Topica ...

Pseudo kod:

[code:1]
a = 1
for (1 to 8)
a = 1 + 1 / a
[/code:1]

... u egzaktnoj racionalnoj aritmetici, vrijednost varijable [b]a[/b] je...?

Siguran sam da postoji bolji nacin za rjesavanje ovog zadatka od rucnog izvrsavanja/raspisivanja ... :?

Hvala,

V.
Zapravo, zadatak je iz knjige priprema za prijemne B.Topica ...

Pseudo kod:

Kod:

a = 1
for (1 to 8)
    a = 1 + 1 / a


... u egzaktnoj racionalnoj aritmetici, vrijednost varijable a je...?

Siguran sam da postoji bolji nacin za rjesavanje ovog zadatka od rucnog izvrsavanja/raspisivanja ... Confused

Hvala,

V.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:11 čet, 15. 9. 2005    Naslov: Re: Zadatak s prijemnog ispita iz informatike Citirajte i odgovorite

[quote="vla10d"][code:1]a = 1
for (1 to 8)
a = 1 + 1 / a[/code:1]
... u egzaktnoj racionalnoj aritmetici, vrijednost varijable [b]a[/b] je...?
Siguran sam da postoji bolji nacin za rjesavanje ovog zadatka od rucnog izvrsavanja/raspisivanja ... :?[/quote]

Nisam bas siguran da je ovo za [i]Bisere[/i]... :?

Vidi ovako:

Korak 1: a = 1+1/1 = 2
Korak 2: a = 1+1/2 = 3/2
Korak 3: a = 1+2/3 = 5/3
...
Korak k-1: a = p/q > 1 (tj. p > q)
Korak k: a = 1+q/p = (p+q)/p

Dakle, u brojnik ide suma starg brojnika i nazivnika... :-s Fibonacci anyone? :D

Tvrdim:

Korak k: a = F(k+1)/F(k) 8) (dokaz indukcijom)
vla10d (napisa):
Kod:
a = 1
for (1 to 8)
    a = 1 + 1 / a

... u egzaktnoj racionalnoj aritmetici, vrijednost varijable a je...?
Siguran sam da postoji bolji nacin za rjesavanje ovog zadatka od rucnog izvrsavanja/raspisivanja ... Confused


Nisam bas siguran da je ovo za Bisere... Confused

Vidi ovako:

Korak 1: a = 1+1/1 = 2
Korak 2: a = 1+1/2 = 3/2
Korak 3: a = 1+2/3 = 5/3
...
Korak k-1: a = p/q > 1 (tj. p > q)
Korak k: a = 1+q/p = (p+q)/p

Dakle, u brojnik ide suma starg brojnika i nazivnika... Eh? Fibonacci anyone? Very Happy

Tvrdim:

Korak k: a = F(k+1)/F(k) Cool (dokaz indukcijom)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vla10d
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2005. (21:48:27)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:42 čet, 15. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na brzom odgovoru! :)

OK, mislim da kuzim dokaz, ali ono sto me zapravo zanimalo je kako takav zadatak rijesiti na prijemnome, odnosno odabrati jedno od ponudjenih rijesenja? Znaci, prvi korak bi svakako bio raspisivanje par iteracija te petlje, nakon cega bih trebao uociti niz, sto mi olaksava nastavak racunanja za ostale korake? Ili...? :?

Sorry na krivom odabiru foruma, koji bi bio ispravan forum za ovakav post?

V.
Hvala na brzom odgovoru! Smile

OK, mislim da kuzim dokaz, ali ono sto me zapravo zanimalo je kako takav zadatak rijesiti na prijemnome, odnosno odabrati jedno od ponudjenih rijesenja? Znaci, prvi korak bi svakako bio raspisivanje par iteracija te petlje, nakon cega bih trebao uociti niz, sto mi olaksava nastavak racunanja za ostale korake? Ili...? Confused

Sorry na krivom odabiru foruma, koji bi bio ispravan forum za ovakav post?

V.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:02 pet, 16. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vla10d"]OK, mislim da kuzim dokaz, ali ono sto me zapravo zanimalo je kako takav zadatak rijesiti na prijemnome, odnosno odabrati jedno od ponudjenih rijesenja? Znaci, prvi korak bi svakako bio raspisivanje par iteracija te petlje, nakon cega bih trebao uociti niz, sto mi olaksava nastavak racunanja za ostale korake? Ili...? :?[/quote]

Na prijemnom se ocekuje da razumijes takav jednostavni pseud-okod i da izvedes sve iteracije. 8) Nista pametnije od toga, no ako rijesis i ovako (cak i bez dokaza, jer i tako ne gledaju postupak) - dobro je! :D

[quote="vla10d"]Sorry na krivom odabiru foruma, koji bi bio ispravan forum za ovakav post?[/quote]

Ovisno o svrsi:
- [i]Biseri[/i] su zamisljeni kao "humor" sekcija, ali tematska uz fax; dakle zabavni/smijesni/zanimljivo pogresni zadaci i rjesenja, cudnovati dokazi i sl. 8) Tu bi ovo spadalo ako si htio naglasiti kako je zadatak besmislen (sto se meni, na primjer, cini da nije)
- [i]Cistiliste[/i] - tu trazis rjesenje zadatka bez neke velike mudrosti i filozofije, pogotovo ako ne znas u koji kolegij to utrpati :)
- [i]Uvod u racunarstvo[/i] - pseudo algoritmi se rade pod ovim kolegijem, pa bih ja to vjerojatno stavio tamo. :D

:wave:
vla10d (napisa):
OK, mislim da kuzim dokaz, ali ono sto me zapravo zanimalo je kako takav zadatak rijesiti na prijemnome, odnosno odabrati jedno od ponudjenih rijesenja? Znaci, prvi korak bi svakako bio raspisivanje par iteracija te petlje, nakon cega bih trebao uociti niz, sto mi olaksava nastavak racunanja za ostale korake? Ili...? Confused


Na prijemnom se ocekuje da razumijes takav jednostavni pseud-okod i da izvedes sve iteracije. Cool Nista pametnije od toga, no ako rijesis i ovako (cak i bez dokaza, jer i tako ne gledaju postupak) - dobro je! Very Happy

vla10d (napisa):
Sorry na krivom odabiru foruma, koji bi bio ispravan forum za ovakav post?


Ovisno o svrsi:
- Biseri su zamisljeni kao "humor" sekcija, ali tematska uz fax; dakle zabavni/smijesni/zanimljivo pogresni zadaci i rjesenja, cudnovati dokazi i sl. Cool Tu bi ovo spadalo ako si htio naglasiti kako je zadatak besmislen (sto se meni, na primjer, cini da nije)
- Cistiliste - tu trazis rjesenje zadatka bez neke velike mudrosti i filozofije, pogotovo ako ne znas u koji kolegij to utrpati Smile
- Uvod u racunarstvo - pseudo algoritmi se rade pod ovim kolegijem, pa bih ja to vjerojatno stavio tamo. Very Happy

Wave



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vla10d
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2005. (21:48:27)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:46 pet, 16. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rjesio sam ga tako da sam izveo sve iteracije, samo me zanimalo sto bi bilo da je pisalo 28 umjesto 8... ozbirom da je raspisivanje ipak jedini nacin, nikada, barem na prijemnome, nece pisati 28... :) Hvala jos jednom.

Sto se tice odabira forum... noted! :)

V.
Rjesio sam ga tako da sam izveo sve iteracije, samo me zanimalo sto bi bilo da je pisalo 28 umjesto 8... ozbirom da je raspisivanje ipak jedini nacin, nikada, barem na prijemnome, nece pisati 28... Smile Hvala jos jednom.

Sto se tice odabira forum... noted! Smile

V.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 1:51 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Evo i ja bi pitao jedan slični (s ovogodišnjeg);

Odredite najmanji prirodan broj [i]n[/i] za koji će slijedeći algoritam ispisati k = 6

[code:1]ulaz (n);
k :=0;
x :=0;
dok je x < n činiti
x :=2 * x;
k :=k + 1;
izlaz (k);[/code:1]

e, sada, varijbla x je definirana kao x = 0 , a poslije unutar petlje se iskazuje kao x = 2x. To znači x = 2*0, što i je 0...
Čemu onda to, nije mi jasno?
Lijep pozdrav i hvala vam na odgovoru!

PS. (Budući da topic (ni)je premješten, nadam se da je ok pitati tu).
Pozdrav!
Evo i ja bi pitao jedan slični (s ovogodišnjeg);

Odredite najmanji prirodan broj n za koji će slijedeći algoritam ispisati k = 6

Kod:
ulaz (n);
k :=0;
x :=0;
dok je x < n činiti
  x :=2 * x;
  k :=k + 1;
izlaz (k);


e, sada, varijbla x je definirana kao x = 0 , a poslije unutar petlje se iskazuje kao x = 2x. To znači x = 2*0, što i je 0...
Čemu onda to, nije mi jasno?
Lijep pozdrav i hvala vam na odgovoru!

PS. (Budući da topic (ni)je premješten, nadam se da je ok pitati tu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:41 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"]
[code:1]ulaz (n);
k :=0;
x :=0;
dok je x < n činiti
x :=2 * x;
k :=k + 1;
izlaz (k);[/code:1]
[/quote]
Kao sto si i uocio ovo gore je beskonacna petlja za n > 0 ([size=7]sada necemo o tome da li je 0 prirodan broj ili ne[/size]), te ocito ne postoji prirodan broj n za koji ce program imati izlaz 6.
Lord R (napisa):

Kod:
ulaz (n);
k :=0;
x :=0;
dok je x < n činiti
  x :=2 * x;
  k :=k + 1;
izlaz (k);


Kao sto si i uocio ovo gore je beskonacna petlja za n > 0 (sada necemo o tome da li je 0 prirodan broj ili ne), te ocito ne postoji prirodan broj n za koji ce program imati izlaz 6.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 11:05 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"]Evo i ja bi pitao jedan slični (s ovogodišnjeg);...[/quote]
Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.
Lord R (napisa):
Evo i ja bi pitao jedan slični (s ovogodišnjeg);...

Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 15:47 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno teba biti na početku x:=1
Vjerojatno teba biti na početku x:=1



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:37 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Vjerojatno teba biti na početku x:=1[/quote]
A mozda su i u sumi
Ivančica (napisa):
Vjerojatno teba biti na početku x:=1

A mozda su i u sumi



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:48 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="mdoko"][quote="Ivančica"]Vjerojatno teba biti na početku x:=1[/quote]
A mozda su i u [color=red]sumi[/color][/quote]

Vidjet ces ti kad cistacica na FFZGu dobije 2-3 dopisa kako po nekim tamo forumima spominjes nekakve udruge bez njihove dozvole... :verytwisted:

Pozdrav zubarki! O:)
Off-topic

mdoko (napisa):
Ivančica (napisa):
Vjerojatno teba biti na početku x:=1

A mozda su i u sumi


Vidjet ces ti kad cistacica na FFZGu dobije 2-3 dopisa kako po nekim tamo forumima spominjes nekakve udruge bez njihove dozvole... Very twisted

Pozdrav zubarki! Angel



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 20:39 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.[/quote]
@ mea - možda i nije, ali sam ga našao u MFL-u pod ''Zadaci s prijamnog ispita na Matematičkom odjelu i Fizičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Zagreb'', istina, nije s ovogodišnjeg nego prošlogodišnjeg (9.srpnja 2004.) :) - mea culpa :D!
Broj MFL-a, LV 1 (2004-2005). Rješenje ovog zadatka bi trebalo biti n = 33.

[quote]Kao sto si i uocio ovo gore je beskonacna petlja za n > 0 [size=7](sada necemo o tome da li je 0 prirodan broj ili ne)[/size], te ocito ne postoji prirodan broj n za koji ce program imati izlaz 6.[/quote]

[size=8]Glede nule € N, za sada me uče da [i]nije[/i], iako sam više nego jednom naletio na tu ''sitnicu'', zadnji puta u Math Čitanki od Devidéa i čini mi se da je i on izbacio nulu, ali dalo se naslutiti objašnjenje, kao... ''za taj level znanja'' :)[/size]
Citat:
Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.

@ mea - možda i nije, ali sam ga našao u MFL-u pod ''Zadaci s prijamnog ispita na Matematičkom odjelu i Fizičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Zagreb'', istina, nije s ovogodišnjeg nego prošlogodišnjeg (9.srpnja 2004.) Smile - mea culpa Very Happy!
Broj MFL-a, LV 1 (2004-2005). Rješenje ovog zadatka bi trebalo biti n = 33.

Citat:
Kao sto si i uocio ovo gore je beskonacna petlja za n > 0 (sada necemo o tome da li je 0 prirodan broj ili ne), te ocito ne postoji prirodan broj n za koji ce program imati izlaz 6.


Glede nule € N, za sada me uče da nije, iako sam više nego jednom naletio na tu ''sitnicu'', zadnji puta u Math Čitanki od Devidéa i čini mi se da je i on izbacio nulu, ali dalo se naslutiti objašnjenje, kao... ''za taj level znanja'' Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 23:02 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"][quote]Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.[/quote]
@ mea - možda i nije, ali sam ga našao u MFL-u pod ''Zadaci s prijamnog ispita na Matematičkom odjelu i Fizičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Zagreb'', istina, nije s ovogodišnjeg nego prošlogodišnjeg (9.srpnja 2004.) :) - mea culpa :D!
Broj MFL-a, LV 1 (2004-2005). Rješenje ovog zadatka bi trebalo biti n = 33.[/quote]
Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo x:=1. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...
Lord R (napisa):
Citat:
Otkud je taj zadatak? S našeg prijemnog nije.

@ mea - možda i nije, ali sam ga našao u MFL-u pod ''Zadaci s prijamnog ispita na Matematičkom odjelu i Fizičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Zagreb'', istina, nije s ovogodišnjeg nego prošlogodišnjeg (9.srpnja 2004.) Smile - mea culpa Very Happy!
Broj MFL-a, LV 1 (2004-2005). Rješenje ovog zadatka bi trebalo biti n = 33.

Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo x:=1. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 0:12 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mea"]
Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo x:=1. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...[/quote]
Hvala!
Sada me samo još jedan stvar brine :). Da nije kojim slučajem i k:=1 jer ako sada probam riješiti i raspišem ga na slijedeći način;

x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6

dakle najmanji broj koji zadovoljava je 65, odn. od opcija (n=128 , n=32 , n= 33, n=63, n=64) trebalo bi odabrati pod a., n=128.
Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33, što bi bilo ok za k:=1.
Neisključimo mogućnost da sam negdje fulao :D
mea (napisa):

Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo x:=1. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...

Hvala!
Sada me samo još jedan stvar brine Smile. Da nije kojim slučajem i k:=1 jer ako sada probam riješiti i raspišem ga na slijedeći način;

x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6

dakle najmanji broj koji zadovoljava je 65, odn. od opcija (n=128 , n=32 , n= 33, n=63, n=64) trebalo bi odabrati pod a., n=128.
Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33, što bi bilo ok za k:=1.
Neisključimo mogućnost da sam negdje fulao Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 0:34 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"]Da nije kojim slučajem i k:=1[/quote]
Nije.

[quote="Lord R"]
x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6
[/quote]
Tako je. Ali pazi sad.
Za n=65 na mjestu "x<n ?" x=64, n=65, stvar prolazi, petlja se vrti još jednom... pa bi bilo x=128, k=7.
Za n=33,...,64 petlja se upravo u tom trenutku (kad je k=6, x=64) prestaje vrtiti. Najmanji takav broj je dakle 33.

[quote]Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33,...[/quote]
Ne tvrdim da su svi odgovori u MFL-u točni, al' ovdje je odgovor 33.
Lord R (napisa):
Da nije kojim slučajem i k:=1

Nije.

Lord R (napisa):

x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6

Tako je. Ali pazi sad.
Za n=65 na mjestu "x<n ?" x=64, n=65, stvar prolazi, petlja se vrti još jednom... pa bi bilo x=128, k=7.
Za n=33,...,64 petlja se upravo u tom trenutku (kad je k=6, x=64) prestaje vrtiti. Najmanji takav broj je dakle 33.

Citat:
Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33,...

Ne tvrdim da su svi odgovori u MFL-u točni, al' ovdje je odgovor 33.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 0:59 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mea"][quote]
x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6
[/quote]
Tako je. Ali pazi sad.
Za n=65 na mjestu "x<n ?" x=64, n=65, stvar prolazi, petlja se vrti još jednom... pa bi bilo x=128, k=7.
Za n=33,...,64 petlja se upravo u tom trenutku (kad je k=6, x=64) prestaje vrtiti. Najmanji takav broj je dakle 33..[/quote]

[quote][quote]Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33,...[/quote]
Ne tvrdim da su svi odgovori u MFL-u točni, al' ovdje je odgovor 33.[/quote]

Hvala, još jednom.
Inače, bio sam uzeo još jedan MFL s prijamnim za PMF, i uhtio se rješavanja, međutim nakon par (za redom) netočnih (totalno demaoraliziran) sam se konzultirao i ustvrdili smo da su rješenja lagano ''zabrljana'' (pomješana). Tiskarska greška ili nešto...
Mea (napisa):
Citat:

x=1 | x=2 | x=4 | x=8 | x=16 | x=32 | x=64
k=0 | k=1 | k=2 | k=3 | k=4 | k=5 | k =6

Tako je. Ali pazi sad.
Za n=65 na mjestu "x<n ?" x=64, n=65, stvar prolazi, petlja se vrti još jednom... pa bi bilo x=128, k=7.
Za n=33,...,64 petlja se upravo u tom trenutku (kad je k=6, x=64) prestaje vrtiti. Najmanji takav broj je dakle 33..


Citat:
Citat:
Međutim prethodno sam spomenuo da je točan odgovor pod c. n=33,...

Ne tvrdim da su svi odgovori u MFL-u točni, al' ovdje je odgovor 33.


Hvala, još jednom.
Inače, bio sam uzeo još jedan MFL s prijamnim za PMF, i uhtio se rješavanja, međutim nakon par (za redom) netočnih (totalno demaoraliziran) sam se konzultirao i ustvrdili smo da su rješenja lagano ''zabrljana'' (pomješana). Tiskarska greška ili nešto...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 10:36 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT: [quote="mea"]
Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo [color=red]x:=1[/color]. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...[/quote]

Bravo ja!!! :OT:
Off-topic
mea (napisa):

Da, tako može. Provjerih, prošlogodišnji prvi rok. U originalu je pisalo x:=1. Nemam pri ruci taj MFL, al' bit će da je tipfeler...


Bravo ja!!! Off-topic



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan