Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rezultati kolokvija iz EM2 od 5.5.2003.
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:42 sri, 7. 5. 2003    Naslov: Rezultati kolokvija iz EM2 od 5.5.2003. Citirajte i odgovorite

Rezultati prvog kolokvija iz EM2 mogu se vidjeti na webu ( web.math.hr/nastava/em ). Od 259 studenata koji su pristupili 144 ih ima 25 ili vise bodova. "Semiprolaznost" od 56.5% je slabija nego lani, kad je bila oko 70%. Priznajemo da je kolokvij bio nesto tezi, no to nije slucajno :twisted: Nakon drugog kolokvija ipak ocekujemo malo vecu prolaznost, jer su i lani rezultati drugog kolokvija iz EM2 bili bolji od prvog.

Ako vas zanima koji je zadatak bio najtezi, a koji najlaksi, evo prosjecnog broja osvojenih bodova...

[code:1]Zad1 Zad2 Zad3 Zad4 Zad5 Zad6 Ukupno
5.68 7.07 6.2 4.15 3.27 1.56 27.94[/code:1]

Na kraju vas pozivamo da iznesete svoje misljenje i dojmove s kolokvija :D

[b]PS.[/b] Zalbe na rezultate su u ponedjeljak, 12.5. od 12-14 u sobi 206/207. Ponovo apeliramo da dodjete samo ako ste sigurni da smo negdje pogrijesili pri bodovanju ili obradi podataka. "Zicanje bodova" nece se uvazavati.
Rezultati prvog kolokvija iz EM2 mogu se vidjeti na webu ( web.math.hr/nastava/em ). Od 259 studenata koji su pristupili 144 ih ima 25 ili vise bodova. "Semiprolaznost" od 56.5% je slabija nego lani, kad je bila oko 70%. Priznajemo da je kolokvij bio nesto tezi, no to nije slucajno Twisted Evil Nakon drugog kolokvija ipak ocekujemo malo vecu prolaznost, jer su i lani rezultati drugog kolokvija iz EM2 bili bolji od prvog.

Ako vas zanima koji je zadatak bio najtezi, a koji najlaksi, evo prosjecnog broja osvojenih bodova...

Kod:
Zad1   Zad2   Zad3   Zad4   Zad5   Zad6   Ukupno
5.68   7.07   6.2    4.15   3.27   1.56   27.94


Na kraju vas pozivamo da iznesete svoje misljenje i dojmove s kolokvija Very Happy

PS. Zalbe na rezultate su u ponedjeljak, 12.5. od 12-14 u sobi 206/207. Ponovo apeliramo da dodjete samo ako ste sigurni da smo negdje pogrijesili pri bodovanju ili obradi podataka. "Zicanje bodova" nece se uvazavati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:11 sri, 7. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa da, rezultati i nisu Bog zna što. Zadaci su puno teži nego lani iz razloga što je bilo više posla. Npr. 3.zad. sam rješavala skoro sat vremena dok nisam skužila kako dobiti stranice od izračunatih kuteva!
A zanima me samo jedna stvar koja se odnosi na 4. zad. Zadatak mi je,bar mislim,po principu rješavanja točan, ali mi nije rezultat točan jer sam stavila da je omjer površina dvaju trokuta jednak omjeru dviju stranica. Znam da je trebalo biti da je jednako omjeru kvadrata stranica. Dobila sam svega 4 boda na tom zadatku. Zanima me kako vi to inače ocjenjujete. Da li čim naiđete na pogrešku, ne gledate daljnji postupak?
Eto, samo to.
:roll:
Pa da, rezultati i nisu Bog zna što. Zadaci su puno teži nego lani iz razloga što je bilo više posla. Npr. 3.zad. sam rješavala skoro sat vremena dok nisam skužila kako dobiti stranice od izračunatih kuteva!
A zanima me samo jedna stvar koja se odnosi na 4. zad. Zadatak mi je,bar mislim,po principu rješavanja točan, ali mi nije rezultat točan jer sam stavila da je omjer površina dvaju trokuta jednak omjeru dviju stranica. Znam da je trebalo biti da je jednako omjeru kvadrata stranica. Dobila sam svega 4 boda na tom zadatku. Zanima me kako vi to inače ocjenjujete. Da li čim naiđete na pogrešku, ne gledate daljnji postupak?
Eto, samo to.
Rolling Eyes


[Vrh]
Gost






PostPostano: 6:42 čet, 8. 5. 2003    Naslov: rezultati kolokvija iz elementarne 2 Citirajte i odgovorite

jel mi možete reći zašto su ove godine puno teži kolokviji nego prošle? Ovo izgleda kao da nas se što više želite riješiti. Uostalom kakav je princip bodovanja? Je li on subjektivan i ovisi o asistentu koji ispravlja ili pstoji skala bodovanja?
jel mi možete reći zašto su ove godine puno teži kolokviji nego prošle? Ovo izgleda kao da nas se što više želite riješiti. Uostalom kakav je princip bodovanja? Je li on subjektivan i ovisi o asistentu koji ispravlja ili pstoji skala bodovanja?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:47 čet, 8. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]A zanima me samo jedna stvar koja se odnosi na 4. zad. Zadatak mi je,bar mislim,po principu rješavanja točan, ali mi nije rezultat točan jer sam stavila da je omjer površina dvaju trokuta jednak omjeru dviju stranica. Znam da je trebalo biti da je jednako omjeru kvadrata stranica.[/quote]

Mislim da to nije 4. zadatak (tamo se trebalo dokazati da je nesto jednakostranican trokut, odn. romb).

[quote="Anonymous"]Dobila sam svega 4 boda na tom zadatku. Zanima me kako vi to inače ocjenjujete. Da li čim naiđete na pogrešku, ne gledate daljnji postupak?[/quote]

Isti zadatak ocjenjuje uvijek isti asistent, da bude ujednacen kriterij. Ne mogu detaljno obrazloziti kriterije drugih, ali sasvim sigurno ne krizaju zadatak cim naidju na prvu pogresku. Raspon bodova je od 0 do 10, dobivate bodove ovisno o tome koliko ste "blizu" rjesenju.

[quote="Anonymous"]jel mi možete reći zašto su ove godine puno teži kolokviji nego prošle? Ovo izgleda kao da nas se što više želite riješiti.[/quote]

To nije tocno. Cilj kolokvija je da vas sto vise prodje. Medjutim, profesori nisu bili zadovoljni znanjem pojedinih studenata na usmenom iz EM1. Nema smisla da na usmeni dolaze studenti koji nisu bas nista radili, a i generalno smo se slozili da su kolokviji iz EM1 bili malo prelagani.

Kao sto sam rekao, ocekujem da ce na kraju prolaznost iz EM2 biti bolja, recimo barem 60-65%. Drugi kolokvij bit ce laksi nego prvi, pa imaju realnu sansu i oni koji su na prvom osvojili oko 20 bodova.

[quote="Anonymous"]Uostalom kakav je princip bodovanja? Je li on subjektivan i ovisi o asistentu koji ispravlja ili pstoji skala bodovanja?[/quote]

Sigurno ima doza subjektivnosti, ali nastojimo svesti na minimum tako da isti zadatak ispravlja uvijek ista osoba. Ako vam je sve tocno, morate dobiti 10 bodova. Ako niste nista napisali dobit cete 0. Sve izmedju svar je procjene onog koji ispravlja (jesu li greske beznacajne ili pokazuju neznanje, jeste li dobro poceli itd.)

Prvi zadatak ima potpitanja (a)-(d). Tu postoji skala, (a) vrijedi 4 boda, a ostali po 2.
Anonymous (napisa):
A zanima me samo jedna stvar koja se odnosi na 4. zad. Zadatak mi je,bar mislim,po principu rješavanja točan, ali mi nije rezultat točan jer sam stavila da je omjer površina dvaju trokuta jednak omjeru dviju stranica. Znam da je trebalo biti da je jednako omjeru kvadrata stranica.


Mislim da to nije 4. zadatak (tamo se trebalo dokazati da je nesto jednakostranican trokut, odn. romb).

Anonymous (napisa):
Dobila sam svega 4 boda na tom zadatku. Zanima me kako vi to inače ocjenjujete. Da li čim naiđete na pogrešku, ne gledate daljnji postupak?


Isti zadatak ocjenjuje uvijek isti asistent, da bude ujednacen kriterij. Ne mogu detaljno obrazloziti kriterije drugih, ali sasvim sigurno ne krizaju zadatak cim naidju na prvu pogresku. Raspon bodova je od 0 do 10, dobivate bodove ovisno o tome koliko ste "blizu" rjesenju.

Anonymous (napisa):
jel mi možete reći zašto su ove godine puno teži kolokviji nego prošle? Ovo izgleda kao da nas se što više želite riješiti.


To nije tocno. Cilj kolokvija je da vas sto vise prodje. Medjutim, profesori nisu bili zadovoljni znanjem pojedinih studenata na usmenom iz EM1. Nema smisla da na usmeni dolaze studenti koji nisu bas nista radili, a i generalno smo se slozili da su kolokviji iz EM1 bili malo prelagani.

Kao sto sam rekao, ocekujem da ce na kraju prolaznost iz EM2 biti bolja, recimo barem 60-65%. Drugi kolokvij bit ce laksi nego prvi, pa imaju realnu sansu i oni koji su na prvom osvojili oko 20 bodova.

Anonymous (napisa):
Uostalom kakav je princip bodovanja? Je li on subjektivan i ovisi o asistentu koji ispravlja ili pstoji skala bodovanja?


Sigurno ima doza subjektivnosti, ali nastojimo svesti na minimum tako da isti zadatak ispravlja uvijek ista osoba. Ako vam je sve tocno, morate dobiti 10 bodova. Ako niste nista napisali dobit cete 0. Sve izmedju svar je procjene onog koji ispravlja (jesu li greske beznacajne ili pokazuju neznanje, jeste li dobro poceli itd.)

Prvi zadatak ima potpitanja (a)-(d). Tu postoji skala, (a) vrijedi 4 boda, a ostali po 2.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan