Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

sukob fer-a i pmf-a
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 0:40 pet, 13. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]1. kad sam s prijateljem isao pitati prodekanicu jel mozemo ne slusati predmet i izaci na predrok, odbila nas je bez razmisljanja (iako ispunjavamo sve uvjete po pravilniku)[/quote]
koji pravilnik? :-k :?
Vl4do (napisa):
1. kad sam s prijateljem isao pitati prodekanicu jel mozemo ne slusati predmet i izaci na predrok, odbila nas je bez razmisljanja (iako ispunjavamo sve uvjete po pravilniku)

koji pravilnik? Think Confused



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
najnoviji
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 01. 2006. (23:51:38)
Postovi: (4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:23 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakve veze imaj u FER i PMF. nema tu sukoba nikakvgo. ne m,oze se to usporedjivati. FER je dobar faksi PMF je dobar faks. jedino sto FEr ima menzu odkad znam za sebe, aPMF kako koji odjelm, ali uglavnom jadno. nemjte praviti mačku od misa. nema to veze s svezom.
kakve veze imaj u FER i PMF. nema tu sukoba nikakvgo. ne m,oze se to usporedjivati. FER je dobar faksi PMF je dobar faks. jedino sto FEr ima menzu odkad znam za sebe, aPMF kako koji odjelm, ali uglavnom jadno. nemjte praviti mačku od misa. nema to veze s svezom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 0:26 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue]Stvari su opet pod kontrolom. Problematični korisnik je zbrinut, tj. pružena mu je odgovarajuća pažnja i zdravstvena njega. :D Moje isprike. :wink: [/color]
Stvari su opet pod kontrolom. Problematični korisnik je zbrinut, tj. pružena mu je odgovarajuća pažnja i zdravstvena njega. Very Happy Moje isprike. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 10:08 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je buraz na FER-u i kaj je glavna fora on je ljubomoran na MO. Oboje smo racunarci i onda mu ja fino ribam u nos sve LCD monitore koje imamo, sve DVD przilice, da ne trebas donjeti svoj papir ak trebas printat nekaj sitno.........

Jedino kaj mi se to sve vrati kad se sjetim da vecina predmeta je definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,........
Meni je buraz na FER-u i kaj je glavna fora on je ljubomoran na MO. Oboje smo racunarci i onda mu ja fino ribam u nos sve LCD monitore koje imamo, sve DVD przilice, da ne trebas donjeti svoj papir ak trebas printat nekaj sitno.........

Jedino kaj mi se to sve vrati kad se sjetim da vecina predmeta je definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,........



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 4:05 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Iki"]
Jedino kaj mi se to sve vrati kad se sjetim da vecina predmeta je definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,........[/quote]

uopce nije tak, ful cesto se pojavi i koja propozicija, pa cak i lema :shock:
Iki (napisa):

Jedino kaj mi se to sve vrati kad se sjetim da vecina predmeta je definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,definicija, teorem, dokaz,........


uopce nije tak, ful cesto se pojavi i koja propozicija, pa cak i lema Shocked



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 21:17 pon, 16. 1. 2006    Naslov: u tramvaju Citirajte i odgovorite

danas se ja vozim peticom od doma i u toj gužvi tik do mene dvoje (vrlo glasnih) ferovaca. znate ono, ne želiš slušat, al si prisiljen. i više-manje sam ja to uspješno ignorirala dok nisu počeli pričat o pmf-u. pmf-u kao jednom od najlakših faksova. pmf-u kojeg može upisat svaka budala s imalo mozga. pmf-u koji ljudi upisuju samo zato što ne znaju što bi sa sobom. bilo je mnogo ljudi oko nas pa sam se samo značajno nakašljavala, no u sezoni gripe to nikom ništa nije značilo... :wink:

jao, tako sam da ne kažem šta... :evil:
danas se ja vozim peticom od doma i u toj gužvi tik do mene dvoje (vrlo glasnih) ferovaca. znate ono, ne želiš slušat, al si prisiljen. i više-manje sam ja to uspješno ignorirala dok nisu počeli pričat o pmf-u. pmf-u kao jednom od najlakših faksova. pmf-u kojeg može upisat svaka budala s imalo mozga. pmf-u koji ljudi upisuju samo zato što ne znaju što bi sa sobom. bilo je mnogo ljudi oko nas pa sam se samo značajno nakašljavala, no u sezoni gripe to nikom ništa nije značilo... Wink

jao, tako sam da ne kažem šta... Evil or Very Mad



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:06 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Re: u tramvaju Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]
jao, tako sam da ne kažem šta... :evil:[/quote]


ali moras pogledat cinjenice da su ti ferovci pricali na isti nacin kao i pojedinci sa pmf-a o feru i nadam se da si shvatila a i nekolicina ljudi koja je to osjetila kako je to zapravo kad se pljuje po necemu cega si ti dio!
:roll:
kljuki (napisa):

jao, tako sam da ne kažem šta... Evil or Very Mad



ali moras pogledat cinjenice da su ti ferovci pricali na isti nacin kao i pojedinci sa pmf-a o feru i nadam se da si shvatila a i nekolicina ljudi koja je to osjetila kako je to zapravo kad se pljuje po necemu cega si ti dio!
Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 9:38 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

PMF je sirok pojam, mozda nisu mislili na matematiku ili fiziku nego vise na nesto tipa geografiju :)
PMF je sirok pojam, mozda nisu mislili na matematiku ili fiziku nego vise na nesto tipa geografiju Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 11:03 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]PMF je sirok pojam, mozda nisu mislili na matematiku ili fiziku nego vise na nesto tipa geografiju [/quote]

...Hm... Da. Mozda. :?
Citat:
PMF je sirok pojam, mozda nisu mislili na matematiku ili fiziku nego vise na nesto tipa geografiju


...Hm... Da. Mozda. Confused



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:21 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Re: u tramvaju Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]...pmf-u kojeg može upisat svaka budala s imalo mozga...[/quote]

Pogledas li malo nase prijemne i bodovni prag, vidjet ces da je ovo ziva istina. :( Ostatak necu komentirati. :twisted: O:)
kljuki (napisa):
...pmf-u kojeg može upisat svaka budala s imalo mozga...


Pogledas li malo nase prijemne i bodovni prag, vidjet ces da je ovo ziva istina. Sad Ostatak necu komentirati. Twisted Evil Angel



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 12:44 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]pmf-u koji ljudi upisuju samo zato što ne znaju što bi sa sobom. [/quote]

I kad pogledas koliko ljudi je tu a da im je ovo bio 2./3. izbor...

Na prvoj godini prof. smjera ja na popisu imam cca 140 ljudi. Od toga ih se cca 100 (molim brojeve uzeti JAKO aprox) ikada uopce pojavilo bilo gdje. Sto mislite zasto je ovih 40 ljudi upisalo faks?
Ne zelim procjenjivati koliko od ovih 100 je tu a da zapravo to nisu htjeli.

Kad sam bila prva godina i jednom kolegi s godine rekla da sam upala na FER i svejedno dosla tu, on me pogledao ko da sam s Marsa opala.
Jedna cura iz nase generacije je nakon onog uvodnog predavanja (dekan prica o povijesti Sveucilista u Zagrebu, pa prodekanica o organizaciji nastave, pa se svaki profesor malo ustane i mahne, pa stud predst kazu da su oni tu i tu, pa svi zele svima puno uspjeha i onda se ide na kavu)- nakon TOGA se ona rasplakala jer je zakljucila da je faks pretezak za nju, i drugi dan se ispisala. Ispalo je da je dosla tu jer nije upala na glumu. :!:

Tako da, po mom misljenju, premise ovih FERovaca su bile apsolutno tocne. Zbog malog interesa ljudi za matematiku i velike potrebe za matematicarima, mi smo prisiljeni primiti vise ljudi nego ZAPRAVO zeli studirati matematiku. Negirati da je zabrinjavajuc postotak ljudi na nasem faksu tu jer stvarno ne znaju kaj bi sa sobom bi bilo glupo.

ZAKLJUCAK FERovaca je netocan (he he, i onda nek mi jos netko kaze da su oni pametniji od nas :wink: ). To sto se upise tko god hoce ne znaci da i zavrsi tko god hoce. A TO bi trebao biti kriterij je li faks lagan ili tezak. Ja mislim da mi jos uvijek ([size=7]unatoc bolonji[/size]) zadrzavamo neku razinu kvalitete, i da recenica "diplomirao sam matematiku" jos uvijek ima prilicnu tezinu.

Ovo JE ozbiljan faks, iako je lako upasti na njega.
Citat:
pmf-u koji ljudi upisuju samo zato što ne znaju što bi sa sobom.


I kad pogledas koliko ljudi je tu a da im je ovo bio 2./3. izbor...

Na prvoj godini prof. smjera ja na popisu imam cca 140 ljudi. Od toga ih se cca 100 (molim brojeve uzeti JAKO aprox) ikada uopce pojavilo bilo gdje. Sto mislite zasto je ovih 40 ljudi upisalo faks?
Ne zelim procjenjivati koliko od ovih 100 je tu a da zapravo to nisu htjeli.

Kad sam bila prva godina i jednom kolegi s godine rekla da sam upala na FER i svejedno dosla tu, on me pogledao ko da sam s Marsa opala.
Jedna cura iz nase generacije je nakon onog uvodnog predavanja (dekan prica o povijesti Sveucilista u Zagrebu, pa prodekanica o organizaciji nastave, pa se svaki profesor malo ustane i mahne, pa stud predst kazu da su oni tu i tu, pa svi zele svima puno uspjeha i onda se ide na kavu)- nakon TOGA se ona rasplakala jer je zakljucila da je faks pretezak za nju, i drugi dan se ispisala. Ispalo je da je dosla tu jer nije upala na glumu. Exclamation

Tako da, po mom misljenju, premise ovih FERovaca su bile apsolutno tocne. Zbog malog interesa ljudi za matematiku i velike potrebe za matematicarima, mi smo prisiljeni primiti vise ljudi nego ZAPRAVO zeli studirati matematiku. Negirati da je zabrinjavajuc postotak ljudi na nasem faksu tu jer stvarno ne znaju kaj bi sa sobom bi bilo glupo.

ZAKLJUCAK FERovaca je netocan (he he, i onda nek mi jos netko kaze da su oni pametniji od nas Wink ). To sto se upise tko god hoce ne znaci da i zavrsi tko god hoce. A TO bi trebao biti kriterij je li faks lagan ili tezak. Ja mislim da mi jos uvijek (unatoc bolonji) zadrzavamo neku razinu kvalitete, i da recenica "diplomirao sam matematiku" jos uvijek ima prilicnu tezinu.

Ovo JE ozbiljan faks, iako je lako upasti na njega.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:49 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Re: u tramvaju Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Pogledas li malo nase prijemne i bodovni prag, vidjet ces da je ovo ziva istina.[/quote]

Ako je rijec o PMF geografiji, onda nije istina. Tamo je solidna guzva na prijemnom i za upast nije dovoljno preci prag. Inace, mislim da nije lijepo "pljuvati" po bilo kojem fakultetu, odjelu, odsjeku ili slicno. Pogotovo u tramvaju :roll:
vsego (napisa):
Pogledas li malo nase prijemne i bodovni prag, vidjet ces da je ovo ziva istina.


Ako je rijec o PMF geografiji, onda nije istina. Tamo je solidna guzva na prijemnom i za upast nije dovoljno preci prag. Inace, mislim da nije lijepo "pljuvati" po bilo kojem fakultetu, odjelu, odsjeku ili slicno. Pogotovo u tramvaju Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 13:53 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]To sto se upise tko god hoce ne znaci da i zavrsi tko god hoce.[/quote]

Vidis, planiram uskoro pobiti tu tezu :twisted: :blueshock:

U jednom sam razgovoru ustvrdio da ce zagrmjet trublje jerihonske ako budem diplomirao... nazalost ili na nasrecu po fax, on je jos uvijek i vjerujem da ce dugo i biti u jednom komadu (unatoc onim napuklinama u zidu na straznjoj strani).

Ozbiljno, ovaj fax moze (skoro) svatko zavrsiti.
I to ne samo bolonjezi, nego i tri-cetiri generacije prije njih.

Kad su poceli opadati kriteriji, sto se drasticno manifestiralo bas od moje generacije naovamo, stvorila se opasna situacija da vecina studenata nije imala onaj prisilni element motivacije da svoje razumijevanje ucvrste, vec su se prepustili uzitku da s lelujavim i maglovitim, a svakako "neoplodjenim" znanjem prolaze kolokvije i pocesto trivijalizirane ispite i na tome stanu (da bi se poslije lupali u glavu...)

Da, to pisem iz svoje perspektive.
Nisu ovo hereticke tvrdnje da su laksi ispiti sami po sebi losa stvar, dapace; problem je studenata koji nisu dovoljno svjesni potrebnog truda i kvalitete znanja, a nista ih nije lupilo po glavi.

Meni je fax bio iznimno psihicki naporan, ali ne bas mentalno tezak.
To me trebalo zabrinuti ranije.
Matematika ne smije biti fakultet na kojem ce se tolerirati da netko tko nije mat(h)ematicar ni nekakav genijalac prosece kroz ispite i godine, na kraju ne zna mnogo (a i to sto zna je dosta supljikavo i nepovezano), a pri tome nije pao niti jedan ispit i ima vrlo pristojne ocjene.

Bilo bi korisnije za mnoge da se od studenata zahtjevalo vise (naravno, uz adekvatno i nuzno podizanje kvalitete drzanja nastave), i to od samog pocetka.
Mozda ne bih izdrzao i/ili bi mi se studiranje oduljilo, no, ako bih uspio, bio bih zadovoljniji sobom i korisniji drustvu.

Ovo definitivno nisu koser izjave, ali kriterije, pogotovo trazenu razinu znanja i [b]razumijevanja[/b], ako se vec nije islo podici, onda se barem nije trebalo srozavati.

To nema ekonomske logike, ne bi imali dosta matematicara, fax bi bio poprilicno pusto mjesto, ali oni koji ga zavrse bili bi uistinu ono sto im na diplomi pise -- inzenjer matematike.

Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.
Martinab (napisa):
To sto se upise tko god hoce ne znaci da i zavrsi tko god hoce.


Vidis, planiram uskoro pobiti tu tezu Twisted Evil Disaster!!!

U jednom sam razgovoru ustvrdio da ce zagrmjet trublje jerihonske ako budem diplomirao... nazalost ili na nasrecu po fax, on je jos uvijek i vjerujem da ce dugo i biti u jednom komadu (unatoc onim napuklinama u zidu na straznjoj strani).

Ozbiljno, ovaj fax moze (skoro) svatko zavrsiti.
I to ne samo bolonjezi, nego i tri-cetiri generacije prije njih.

Kad su poceli opadati kriteriji, sto se drasticno manifestiralo bas od moje generacije naovamo, stvorila se opasna situacija da vecina studenata nije imala onaj prisilni element motivacije da svoje razumijevanje ucvrste, vec su se prepustili uzitku da s lelujavim i maglovitim, a svakako "neoplodjenim" znanjem prolaze kolokvije i pocesto trivijalizirane ispite i na tome stanu (da bi se poslije lupali u glavu...)

Da, to pisem iz svoje perspektive.
Nisu ovo hereticke tvrdnje da su laksi ispiti sami po sebi losa stvar, dapace; problem je studenata koji nisu dovoljno svjesni potrebnog truda i kvalitete znanja, a nista ih nije lupilo po glavi.

Meni je fax bio iznimno psihicki naporan, ali ne bas mentalno tezak.
To me trebalo zabrinuti ranije.
Matematika ne smije biti fakultet na kojem ce se tolerirati da netko tko nije mat(h)ematicar ni nekakav genijalac prosece kroz ispite i godine, na kraju ne zna mnogo (a i to sto zna je dosta supljikavo i nepovezano), a pri tome nije pao niti jedan ispit i ima vrlo pristojne ocjene.

Bilo bi korisnije za mnoge da se od studenata zahtjevalo vise (naravno, uz adekvatno i nuzno podizanje kvalitete drzanja nastave), i to od samog pocetka.
Mozda ne bih izdrzao i/ili bi mi se studiranje oduljilo, no, ako bih uspio, bio bih zadovoljniji sobom i korisniji drustvu.

Ovo definitivno nisu koser izjave, ali kriterije, pogotovo trazenu razinu znanja i razumijevanja, ako se vec nije islo podici, onda se barem nije trebalo srozavati.

To nema ekonomske logike, ne bi imali dosta matematicara, fax bi bio poprilicno pusto mjesto, ali oni koji ga zavrse bili bi uistinu ono sto im na diplomi pise – inzenjer matematike.

Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 16:54 uto, 17. 1. 2006    Naslov: ah... Citirajte i odgovorite

nisam ja ni rekla da je ovo straaašno težak fax i da je nezavršiv. ja sama ga planiram završit, a baš i nisam genij. al isto tako mislim i da bi fer mogla završit. bila sam prošle godine i na ferovom prijemnom, čisto da vidim kak to ide, a i gradivo je bilo kao i na pmf-u pa zašto ne? nisam se niš posebno spremala, kako za pmf, tako ni za fer i upala sam i vamo i tamo. ljudi mi se smiju kad čuju da mi je fer bio 'rezerva'. pmf nije teško upisat, vidjet ću kolko će ga bit teško završit, al ja ga definitivno nisam upisala jer nisam znala kud sa sobom, neg zato što ozbiljno želim bit prof. matematike i fizike. dok su druga djeca sanjala o tome kak će bit pjevačice, glumice, manekenke etc., ja sam maštala da poučavam djecu navedenim predmetima. e, zato sam se totalno naživcirala kad sam čula tako nešto u tramvaju. ne znam, meni je to rasistički. samo što, recimo, da je crnac pokraj vas u tramvaju, vi ne biste pričali tako protiv njega, a pmfovci baš i nisu nešto naročito prepoznatljivi pa si ljudi svašta dopuštaju... mislim da sam se već malo izgubila. :D stoga prestajem...
nisam ja ni rekla da je ovo straaašno težak fax i da je nezavršiv. ja sama ga planiram završit, a baš i nisam genij. al isto tako mislim i da bi fer mogla završit. bila sam prošle godine i na ferovom prijemnom, čisto da vidim kak to ide, a i gradivo je bilo kao i na pmf-u pa zašto ne? nisam se niš posebno spremala, kako za pmf, tako ni za fer i upala sam i vamo i tamo. ljudi mi se smiju kad čuju da mi je fer bio 'rezerva'. pmf nije teško upisat, vidjet ću kolko će ga bit teško završit, al ja ga definitivno nisam upisala jer nisam znala kud sa sobom, neg zato što ozbiljno želim bit prof. matematike i fizike. dok su druga djeca sanjala o tome kak će bit pjevačice, glumice, manekenke etc., ja sam maštala da poučavam djecu navedenim predmetima. e, zato sam se totalno naživcirala kad sam čula tako nešto u tramvaju. ne znam, meni je to rasistički. samo što, recimo, da je crnac pokraj vas u tramvaju, vi ne biste pričali tako protiv njega, a pmfovci baš i nisu nešto naročito prepoznatljivi pa si ljudi svašta dopuštaju... mislim da sam se već malo izgubila. Very Happy stoga prestajem...



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Johnny Casino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (17:56:59)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 21 - 15
Lokacija: location, location!

PostPostano: 18:24 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.[/quote]

Meni se takodjer, nakon sto nesto napravim to cini jako lagano :wink:
venovako (napisa):
Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.


Meni se takodjer, nakon sto nesto napravim to cini jako lagano Wink



_________________
Ima jedan broj, a djeljiv je sa pet
U nizu brojeva, djeljivih sa šest.
...

A to je dva, dva, dva do Žitnjaka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:13 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.[/quote]


kao sto nije tesko ni zavrsiti FER, a pitanje moje na pocetku samog ovog posta je bilo cemu ljubomora, cemu sukob sami izmedu fera i pmf-mo

Mislim da citajuci ovaj post jos nisam dobila u pravilu taj odgovor! :wink:
venovako (napisa):
Sve u svemu, matematika danas nije problem za zavrsiti.



kao sto nije tesko ni zavrsiti FER, a pitanje moje na pocetku samog ovog posta je bilo cemu ljubomora, cemu sukob sami izmedu fera i pmf-mo

Mislim da citajuci ovaj post jos nisam dobila u pravilu taj odgovor! Wink



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:25 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]Mislim da citajuci ovaj post jos nisam dobila u pravilu taj odgovor! :wink:[/quote]
Pa i nema baš pravog odgovora. Neki FERovci misle da su posebno talentirani i genijalni jer su upisali fakultet na kojemu za jedno mjesto konkurira 7 ljudi (ili neka slična brojika), te misle da je upravo taj omjer mjerilo kvalitete fakulteta i automatski svaki fakultet koji nema sličan omjer smatraju inferiornim, jednostavnim i laganim za završiti.
bily (napisa):
Mislim da citajuci ovaj post jos nisam dobila u pravilu taj odgovor! Wink

Pa i nema baš pravog odgovora. Neki FERovci misle da su posebno talentirani i genijalni jer su upisali fakultet na kojemu za jedno mjesto konkurira 7 ljudi (ili neka slična brojika), te misle da je upravo taj omjer mjerilo kvalitete fakulteta i automatski svaki fakultet koji nema sličan omjer smatraju inferiornim, jednostavnim i laganim za završiti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:53 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
Pa i nema baš pravog odgovora. Neki FERovci misle da su posebno talentirani i genijalni jer su upisali fakultet na kojemu za jedno mjesto konkurira 7 ljudi (ili neka slična brojika), te misle da je upravo taj omjer mjerilo kvalitete fakulteta i automatski svaki fakultet koji nema sličan omjer smatraju inferiornim, jednostavnim i laganim za završiti.[/quote]

kako tako nesto netko uopce moze i reci kad nije probo-la studirat pmf-mo ili fer.Ne razumijem cemu pljuvat po necemu di neznas kako stoje stvari...A ovdje to ne radi samo jedna strana nego i obe....

zasto ljudi zele prije studirat fer nego pmf-mo.Mozda zato jer je fer na boljem glasu, mozda zato jer su organiziraniji ili sasvim zbog neceg treceg.Jel mozda u pitanju i to sto pmf-mo toliko ne vristi kakav je kao studij. jeste li sigurni da na feru je bas sve onako kako se prica da je....Mozda nije :-k?!

Inace putujem iz Bregane i svaki dan idem sa busom iz samobora za zagreb i putujem i sa ljudima sa fer-a i oni prvo sto me znaju pitat sto ce mi matematika u zivotu, i sto cu s njom?Naravno ja njima odvratim istim pitanjem sto ce njima fer i sto misle s njim i tu rasprava stane jer mi se jednostavno neda prepucavat.
Onda pocinju one djetinjaste price tipa: "Ponajprije ne bi upiso-la faks koji moram pjesacit tri sata da dodem do gore, ili fer je najbolji fakultet u hrvatskoj -pitam na osnovu cega to tvrdis, a onda najednom nema odgovora ....
Ciste djetinjarije.Ne razumijem cemu pljuvat po necemu ako nemas osnove...
Sa strane matematicara ([size=5]kao studenata, asistente i profesore jos nisam cula da su se ikako izrazili oko toga-vise ostajali suzdrzani[/size]) sam cula isto jako puno prica kakav je fer kao faks.Tipa bezveze, napuhan, previse medija je u igri, previse misle na novac, puno su losiji....
Sto zelim reci sve su ove tvrdnje i sa jedne i sa druge neosnovane jer jednostavno nema odgovora kad postavis pitanje zasto na neku tvrdnju :evil:
Lord Sirius (napisa):

Pa i nema baš pravog odgovora. Neki FERovci misle da su posebno talentirani i genijalni jer su upisali fakultet na kojemu za jedno mjesto konkurira 7 ljudi (ili neka slična brojika), te misle da je upravo taj omjer mjerilo kvalitete fakulteta i automatski svaki fakultet koji nema sličan omjer smatraju inferiornim, jednostavnim i laganim za završiti.


kako tako nesto netko uopce moze i reci kad nije probo-la studirat pmf-mo ili fer.Ne razumijem cemu pljuvat po necemu di neznas kako stoje stvari...A ovdje to ne radi samo jedna strana nego i obe....

zasto ljudi zele prije studirat fer nego pmf-mo.Mozda zato jer je fer na boljem glasu, mozda zato jer su organiziraniji ili sasvim zbog neceg treceg.Jel mozda u pitanju i to sto pmf-mo toliko ne vristi kakav je kao studij. jeste li sigurni da na feru je bas sve onako kako se prica da je....Mozda nije Think?!

Inace putujem iz Bregane i svaki dan idem sa busom iz samobora za zagreb i putujem i sa ljudima sa fer-a i oni prvo sto me znaju pitat sto ce mi matematika u zivotu, i sto cu s njom?Naravno ja njima odvratim istim pitanjem sto ce njima fer i sto misle s njim i tu rasprava stane jer mi se jednostavno neda prepucavat.
Onda pocinju one djetinjaste price tipa: "Ponajprije ne bi upiso-la faks koji moram pjesacit tri sata da dodem do gore, ili fer je najbolji fakultet u hrvatskoj -pitam na osnovu cega to tvrdis, a onda najednom nema odgovora ....
Ciste djetinjarije.Ne razumijem cemu pljuvat po necemu ako nemas osnove...
Sa strane matematicara (kao studenata, asistente i profesore jos nisam cula da su se ikako izrazili oko toga-vise ostajali suzdrzani) sam cula isto jako puno prica kakav je fer kao faks.Tipa bezveze, napuhan, previse medija je u igri, previse misle na novac, puno su losiji....
Sto zelim reci sve su ove tvrdnje i sa jedne i sa druge neosnovane jer jednostavno nema odgovora kad postavis pitanje zasto na neku tvrdnju Evil or Very Mad



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:23 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

FER je svoj image gradio na riječi "računarstvo". Ne znam da li postoji neki konkretniji razlog zašto je naziv promijenjen iz ETF u FER, ali u svakom slučaju - jako dobar marketniški potez, dok s druge strane, puno ljudi je već u djetinstvu razvilo odbojnost prema riječi "matematika" - vjerojatno je to jedan od manjih razloga zašto ljudi radije biraju FER nego PMF. A mnogi koji upisuju FER zbog slova R u FER vjerojatno nisu niti svjesni da je (barem je bila) prva godina na FERu gotovo identična prvoj godini matematike.
Mogu reći da velika većina FERovaca koje ja poznajem su upisali FER jer nisu znali što bi sa sobom - za sebe kažu da za filozofski nisu, medicina im predugo traje ili se boje krvi, kemija im nikako nije sjela u srednjoj, dok R u FER ipak donosi dosta šuškavih papirića, tj. svi su krenuli tamo studirati računarstvo jer je kao tamo budućnost, tamo se uvijek može naći posao itd. Nisam čuo da mi je netko od njih rekao da ide studirati računarstvo na FERu jer to voli, već da su novci tamo. Sve u svemu, kad su se upoznali sa svime što im fakultet nudi, od njih jedno 20-tak što znam, možda 5 ih je upisalo računarstvo - tu se jasno vidi koji učinak na zelene maturante ima to slovo R. :)

A što se tiče pljuvanja po tuđem, kako se ono kaže, svaki cigo svog' konja hvali. :)
Puno ljudi će diskreditirati druge, pogotovo ako vide konkurenciju u njima, a kao što sam već i rekao, puno ljudi će ići diskreditirati različite od sebe jer se vole osjećati posebno.
FER je svoj image gradio na riječi "računarstvo". Ne znam da li postoji neki konkretniji razlog zašto je naziv promijenjen iz ETF u FER, ali u svakom slučaju - jako dobar marketniški potez, dok s druge strane, puno ljudi je već u djetinstvu razvilo odbojnost prema riječi "matematika" - vjerojatno je to jedan od manjih razloga zašto ljudi radije biraju FER nego PMF. A mnogi koji upisuju FER zbog slova R u FER vjerojatno nisu niti svjesni da je (barem je bila) prva godina na FERu gotovo identična prvoj godini matematike.
Mogu reći da velika većina FERovaca koje ja poznajem su upisali FER jer nisu znali što bi sa sobom - za sebe kažu da za filozofski nisu, medicina im predugo traje ili se boje krvi, kemija im nikako nije sjela u srednjoj, dok R u FER ipak donosi dosta šuškavih papirića, tj. svi su krenuli tamo studirati računarstvo jer je kao tamo budućnost, tamo se uvijek može naći posao itd. Nisam čuo da mi je netko od njih rekao da ide studirati računarstvo na FERu jer to voli, već da su novci tamo. Sve u svemu, kad su se upoznali sa svime što im fakultet nudi, od njih jedno 20-tak što znam, možda 5 ih je upisalo računarstvo - tu se jasno vidi koji učinak na zelene maturante ima to slovo R. Smile

A što se tiče pljuvanja po tuđem, kako se ono kaže, svaki cigo svog' konja hvali. Smile
Puno ljudi će diskreditirati druge, pogotovo ako vide konkurenciju u njima, a kao što sam već i rekao, puno ljudi će ići diskreditirati različite od sebe jer se vole osjećati posebno.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 9:44 čet, 19. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo par cinjenica koje stoje. Buraz mi je na FER i usporedivali smo neke ispite
Npr. Analiza1 kod nas i njihov Matan1
Veoma slicni kolegiji, ali razlika u usmenom je velika. Dok prof. kod nas (kao i u svim analizama) te trazi da znas definiciju, pa do kojeg teorema smo onda dosli, jel znate dokazat, koju lemu smo iskoristili u dokazu....
Dok bi buraz prica da ona za usmeni iz Matana1 je trebal znati 3 definicije. Jedna od te 3 je bila definicija limesa. Ostale dvije zaboravih jer sam ostal sokiran. Vazan predmet, a na usmenom te ne pitaju prakticki nista
Ovo par cinjenica koje stoje. Buraz mi je na FER i usporedivali smo neke ispite
Npr. Analiza1 kod nas i njihov Matan1
Veoma slicni kolegiji, ali razlika u usmenom je velika. Dok prof. kod nas (kao i u svim analizama) te trazi da znas definiciju, pa do kojeg teorema smo onda dosli, jel znate dokazat, koju lemu smo iskoristili u dokazu....
Dok bi buraz prica da ona za usmeni iz Matana1 je trebal znati 3 definicije. Jedna od te 3 je bila definicija limesa. Ostale dvije zaboravih jer sam ostal sokiran. Vazan predmet, a na usmenom te ne pitaju prakticki nista



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan