Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osniva se udruga za zaštitu prava ateista
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 13:57 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="raspjevani_opat"]jos jednom-gdje ste vi to kao gradjani bili osteceni sto se ne deklarirate kao katolik?[/quote]

Pick me, pick me.

Jednom davno kad je svijet bio još mlad (citaj u 7. osnovne) bio je na vjeronauku sastav na tem "Kako smo proveli uskrs". Ja sam doslovno opisao što sam radio u subotu i nedjelju, kako sam išao na misu u subotu čisto utilitaristički. radi blagoslova pogače :klopa: . Moj poštovani vjeroučitelj je istrgao list iz moje bilježnice i po cijeloj zbornici mahao tim tekstom kako sam bezbožnik, etc.

Zatim sam tražio od škole da ne pohađam vjeronauk u 8. razredu na što je moj lokalni župnik rekao da se ne mogu krizmati usprkos činjenici da sam već godinu i pol dana išao redovito na misu i vjernauk u crkvi (bio sam mali crkveni fundamentalist :andjelcic: ). Sve poslije je povijest.

@abortus: Nedavno je bila u talijanskom parlamentu rasprava oko toga da li treba odobriti vanjsku oplodnju, abortus i još par stvari. Na kraju su bila 4 referenduma. Uglavnom, postavljena su zanimljiva 2 pitanja:
[b]1.[/b] Ako je dijete dijete od začeća, da li se treba vanjski oplođena jajna stanica krstit? Zato jer je to možda posljednja šansa za taj zametak?
[b]2.[/b] Također, ako bi u bolnici izbio požar, treba lis spašavati oplođene jajne stanice iz epruvete.

Zanimljiva pitanja u svakom slučaju. Opinions please
raspjevani_opat (napisa):
jos jednom-gdje ste vi to kao gradjani bili osteceni sto se ne deklarirate kao katolik?


Pick me, pick me.

Jednom davno kad je svijet bio još mlad (citaj u 7. osnovne) bio je na vjeronauku sastav na tem "Kako smo proveli uskrs". Ja sam doslovno opisao što sam radio u subotu i nedjelju, kako sam išao na misu u subotu čisto utilitaristički. radi blagoslova pogače Dosli cevapi!!!! . Moj poštovani vjeroučitelj je istrgao list iz moje bilježnice i po cijeloj zbornici mahao tim tekstom kako sam bezbožnik, etc.

Zatim sam tražio od škole da ne pohađam vjeronauk u 8. razredu na što je moj lokalni župnik rekao da se ne mogu krizmati usprkos činjenici da sam već godinu i pol dana išao redovito na misu i vjernauk u crkvi (bio sam mali crkveni fundamentalist Andjelcic ). Sve poslije je povijest.

@abortus: Nedavno je bila u talijanskom parlamentu rasprava oko toga da li treba odobriti vanjsku oplodnju, abortus i još par stvari. Na kraju su bila 4 referenduma. Uglavnom, postavljena su zanimljiva 2 pitanja:
1. Ako je dijete dijete od začeća, da li se treba vanjski oplođena jajna stanica krstit? Zato jer je to možda posljednja šansa za taj zametak?
2. Također, ako bi u bolnici izbio požar, treba lis spašavati oplođene jajne stanice iz epruvete.

Zanimljiva pitanja u svakom slučaju. Opinions please



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 14:21 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok pecina i di si ti tu ostecen kao gradjanin???

nisi isao na krzimu, to nije gradjanska stvar...
i vjeroucitelj je govorio ljudima da si bezboznik, al to je vec njegov problem, ne Crkveni...
ok pecina i di si ti tu ostecen kao gradjanin???

nisi isao na krzimu, to nije gradjanska stvar...
i vjeroucitelj je govorio ljudima da si bezboznik, al to je vec njegov problem, ne Crkveni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 14:46 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Re: Tolerancija Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Ne, [b]lakse je zabraniti[/b], a i zgodnije je da je ljudima dosadno, pa mozda i dodju na misu i dadu pokoji "dobrovoljni" prilog (pod navodnicima, jer nije uvijek dobrovoljan). :evil:[/quote]

daaaaa... kako se nitko toga niakad nije sjetia... :-k recimo svecenik u zupi u kastel luksicu (to vam je dio kastela, koji su kraj splita :lol: ) .. taj svecenik kaze da svako domacinstvo koje zeli da mu se kuca blagoslovi mora dati 200 kn :? kad on dodje to blagoslovit... e pa sada, ako obitelj ne da tu svotu para, onda taj "presveti" (hm, da nebi) svecenik ime te obitelji procita sa oltara isprid cile crkve pune ljudi... :upset: ako su svecenici tako netolerantni prema obiteljima katolickim, kakvi li cedu samo bit prema onim drugima... :?

[quote="raspjevani_opat"]i vjeroucitelj je govorio ljudima da si bezboznik, al to je vec njegov problem, ne Crkveni...[/quote]

da, da nebi... a tko je kriv, taj covik koji je zavrsia svoj nauk u crkvenon fakultetu, kojeme crkva daje savjete... da, covik je kriv, ali crkva tu snosi veliki dio odgovornosti...

@raspjevani... ne smetaju ni meni crkvena zvona, ok, najavljuju podne... ali, zasto moraju zvonit ujutro kad dobar dio populacije jos spava... :? u nedilju, npr... ljudi imaju vikend da se odmore i da spavaju duze, a onda ih najranije ujutro, bas kada je onaj najsladji san, probude zvona... :? neka zvone zvona, ali ne tako rano ujutro...

hm, da... koncerti i slicno... kada je ikada koji koncert bia odrzan ujutro... koliko ja znan, to bas i nije praksa koja se primjenjuje, tako da nikoga taj koncert nece probudit...

i da, mislin da crkva nema nikakvo pravo bunit se i trazit od drzave da zabrani neki koncert zato sta in ta vrsta glazbe i ponasanja ne odgovara... svako ima pravo svirat i slusat kakvu god glazbu zeli... ponasanje na pozornici je takodjer njegova ( njihova ) stvar dok se ne krsi zakon...

[quote="Vl4do"]kolko si ti Thompsonovih vidio? [/quote]

kakve to veze ima??? nitko nije napao thompsona niti mu je itko pokusa zabranit koncert na poljudu, covik svira svoju muziku i to je to... svak oslusa ono sta voli i sta mu odgovara...
vsego (napisa):
Ne, lakse je zabraniti, a i zgodnije je da je ljudima dosadno, pa mozda i dodju na misu i dadu pokoji "dobrovoljni" prilog (pod navodnicima, jer nije uvijek dobrovoljan). Evil or Very Mad


daaaaa... kako se nitko toga niakad nije sjetia... Think recimo svecenik u zupi u kastel luksicu (to vam je dio kastela, koji su kraj splita Laughing ) .. taj svecenik kaze da svako domacinstvo koje zeli da mu se kuca blagoslovi mora dati 200 kn Confused kad on dodje to blagoslovit... e pa sada, ako obitelj ne da tu svotu para, onda taj "presveti" (hm, da nebi) svecenik ime te obitelji procita sa oltara isprid cile crkve pune ljudi... I'm upset! ako su svecenici tako netolerantni prema obiteljima katolickim, kakvi li cedu samo bit prema onim drugima... Confused

raspjevani_opat (napisa):
i vjeroucitelj je govorio ljudima da si bezboznik, al to je vec njegov problem, ne Crkveni...


da, da nebi... a tko je kriv, taj covik koji je zavrsia svoj nauk u crkvenon fakultetu, kojeme crkva daje savjete... da, covik je kriv, ali crkva tu snosi veliki dio odgovornosti...

@raspjevani... ne smetaju ni meni crkvena zvona, ok, najavljuju podne... ali, zasto moraju zvonit ujutro kad dobar dio populacije jos spava... Confused u nedilju, npr... ljudi imaju vikend da se odmore i da spavaju duze, a onda ih najranije ujutro, bas kada je onaj najsladji san, probude zvona... Confused neka zvone zvona, ali ne tako rano ujutro...

hm, da... koncerti i slicno... kada je ikada koji koncert bia odrzan ujutro... koliko ja znan, to bas i nije praksa koja se primjenjuje, tako da nikoga taj koncert nece probudit...

i da, mislin da crkva nema nikakvo pravo bunit se i trazit od drzave da zabrani neki koncert zato sta in ta vrsta glazbe i ponasanja ne odgovara... svako ima pravo svirat i slusat kakvu god glazbu zeli... ponasanje na pozornici je takodjer njegova ( njihova ) stvar dok se ne krsi zakon...

Vl4do (napisa):
kolko si ti Thompsonovih vidio?


kakve to veze ima??? nitko nije napao thompsona niti mu je itko pokusa zabranit koncert na poljudu, covik svira svoju muziku i to je to... svak oslusa ono sta voli i sta mu odgovara...



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 14:55 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Re: Tolerancija Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]hm, da... koncerti i slicno... kada je ikada koji koncert bia odrzan ujutro... koliko ja znan, to bas i nije praksa koja se primjenjuje, tako da nikoga taj koncert nece probudit...

i da, mislin da crkva nema nikakvo pravo bunit se i trazit od drzave da zabrani neki koncert zato sta in ta vrsta glazbe i ponasanja ne odgovara... svako ima pravo svirat i slusat kakvu god glazbu zeli... ponasanje na pozornici je takodjer njegova ( njihova ) stvar dok se ne krsi zakon...
[/quote]
Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? :cry:
sorrow (napisa):
hm, da... koncerti i slicno... kada je ikada koji koncert bia odrzan ujutro... koliko ja znan, to bas i nije praksa koja se primjenjuje, tako da nikoga taj koncert nece probudit...

i da, mislin da crkva nema nikakvo pravo bunit se i trazit od drzave da zabrani neki koncert zato sta in ta vrsta glazbe i ponasanja ne odgovara... svako ima pravo svirat i slusat kakvu god glazbu zeli... ponasanje na pozornici je takodjer njegova ( njihova ) stvar dok se ne krsi zakon...

Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 15:08 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Re: Tolerancija Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? :cry:[/quote]

ok, turisticko misto... :lol: da si cita postove prije, shvatia bi o cemu prican... :lol: uvik san, kad bi na vjestima vidia da neko prigovara na te svirke, ljutia bi se jer, misli san, od turizma ljudi zive... :lol: moguce da ti ja nemogu niti malo potpore pruzit u tvom pohodu... :lol:
Anđelčić (napisa):
Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? Crying or Very sad


ok, turisticko misto... Laughing da si cita postove prije, shvatia bi o cemu prican... Laughing uvik san, kad bi na vjestima vidia da neko prigovara na te svirke, ljutia bi se jer, misli san, od turizma ljudi zive... Laughing moguce da ti ja nemogu niti malo potpore pruzit u tvom pohodu... Laughing



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 15:18 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Re: Tolerancija Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"][quote="Anđelčić"]Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? :cry:[/quote]

ok, turisticko misto... :lol: da si cita postove prije, shvatia bi o cemu prican... :lol: uvik san, kad bi na vjestima vidia da neko prigovara na te svirke, ljutia bi se jer, misli san, od turizma ljudi zive... :lol: moguce da ti ja nemogu niti malo potpore pruzit u tvom pohodu... :lol:[/quote]
Pa i od crkvenih zvona žive zvonari i ljevači crkvenih zvona...
sorrow (napisa):
Anđelčić (napisa):
Zadnjih par godina na Pagu neki bend do 3 ujutro svira hrvatske i talijanske šlagere svaki dan, a susjedi se bude u pola osam i počinju bučiti pa je to samo 4 i pol sata sna dnevno. Želi li mi netko od nazočnih forumaša pomoći u obrani mojih prava na san? Crying or Very sad


ok, turisticko misto... Laughing da si cita postove prije, shvatia bi o cemu prican... Laughing uvik san, kad bi na vjestima vidia da neko prigovara na te svirke, ljutia bi se jer, misli san, od turizma ljudi zive... Laughing moguce da ti ja nemogu niti malo potpore pruzit u tvom pohodu... Laughing

Pa i od crkvenih zvona žive zvonari i ljevači crkvenih zvona...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 15:24 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa da, i tu se slazen... ali nije ista situacija... opet, ona svirka o kojoj si prica se sprijecila na nekin otocima di su se ljudi zalili... :?

ps. di se jos zvonari placaju??? na crkvi u mom mistu, npr. to sve ide preko elektronike...
pa da, i tu se slazen... ali nije ista situacija... opet, ona svirka o kojoj si prica se sprijecila na nekin otocima di su se ljudi zalili... Confused

ps. di se jos zvonari placaju??? na crkvi u mom mistu, npr. to sve ide preko elektronike...



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:26 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]govorimo o policijskoj državi samo ako smatraš Crkvu policajcem koji dijeli baby hranu... OH THE HUMANITY :roll:[/quote]

Ako netko ne zeli tu baby hranu, onda ju doticni policajac nema sto naguravati. :roll:

Ja zelim pomoci studentima da nauce gradivo, ali to mi ne daje za pravo da im dodjem doma, razvalim vrata i na silu im idem objasnjavati gradivo. :roll:

@opat: ti stvarno ne citas postove. :roll: De mi odgovori konacno zasto bih ja morao trpiti tvoja zvona ili hodzino pjevanje (isprike ako se to zove drugacije), a ti ne moras trpiti moju snimku Slayera iz Resede, 1985? :roll:

@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca? :wall:

Thompsona ne slusam, ali ne trazim niti zabranu njegovih koncerata. :evil: A stav Crkve o Mansonu znam jer sam sudjelovao u raspravama o tome upravo s onima koji su trazili da se koncert u Puli zabrani. :P Kao sto sam procitao hrpu [b]Crkvenih[/b] lazi (sluzbeno demantiranih, a nikad argumentiranih) o tim koncertima diljem Amerike. :evil:

A 90% ljudi koji se predomisle u zadnji cas.. da mi je znati kojim pametnim istrazivanjem si dobio da se 90% (valjda uspjesnih) samoubojica predomisli u zadnji cas. :lol:

Mozda bih [b]razgovarao[/b] s potencijalnim samoubojicom, ali ne bih mu ni na koji nacin branio taj cin (drzao ga ili stajaznam sto) [b]jer je to njegov zivot i njegova odluka[/b] :!: Na meni je da to postujem, bez obzira slazem li se s njim. :tso:

@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. :roll: Vec sam napisao : ako [b]ti[/b] smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce [b]meni[/b] nametati to misljenje. :x Crkva samo apelira... :roll:

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? :PP

@SickJedi:

:bow: [img]http://www.geocities.com/coleman66uk/life/lemon.gif[/img]

Znas sto je najsmjesnije? :-s Da bismo to i mogli napraviti! :shock: Treba okupiti 100 ili 1000 "vjernika" (ne sjecam se vise broja) i mozes legalno osnovati svoju religiju i imas "religijska" prava, poput bescarinskog uvoza auta i racunala. :shock: Htjeli mi na jednom drugom forumu, ali se okrenulo u zezanciju... :(

Religijske organizacije imaju daleko prepovlasteni status... :roll: Sto je, naravno, potpuno u skladu sa srednjevjekovnom [i]tradicijom[/i]... :P
Vl4do (napisa):
govorimo o policijskoj državi samo ako smatraš Crkvu policajcem koji dijeli baby hranu... OH THE HUMANITY Rolling Eyes


Ako netko ne zeli tu baby hranu, onda ju doticni policajac nema sto naguravati. Rolling Eyes

Ja zelim pomoci studentima da nauce gradivo, ali to mi ne daje za pravo da im dodjem doma, razvalim vrata i na silu im idem objasnjavati gradivo. Rolling Eyes

@opat: ti stvarno ne citas postove. Rolling Eyes De mi odgovori konacno zasto bih ja morao trpiti tvoja zvona ili hodzino pjevanje (isprike ako se to zove drugacije), a ti ne moras trpiti moju snimku Slayera iz Resede, 1985? Rolling Eyes

@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca? Brick wall

Thompsona ne slusam, ali ne trazim niti zabranu njegovih koncerata. Evil or Very Mad A stav Crkve o Mansonu znam jer sam sudjelovao u raspravama o tome upravo s onima koji su trazili da se koncert u Puli zabrani. Razz Kao sto sam procitao hrpu Crkvenih lazi (sluzbeno demantiranih, a nikad argumentiranih) o tim koncertima diljem Amerike. Evil or Very Mad

A 90% ljudi koji se predomisle u zadnji cas.. da mi je znati kojim pametnim istrazivanjem si dobio da se 90% (valjda uspjesnih) samoubojica predomisli u zadnji cas. Laughing

Mozda bih razgovarao s potencijalnim samoubojicom, ali ne bih mu ni na koji nacin branio taj cin (drzao ga ili stajaznam sto) jer je to njegov zivot i njegova odluka Exclamation Na meni je da to postujem, bez obzira slazem li se s njim. Trudim Se Objasniti...

@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. Rolling Eyes Vec sam napisao : ako ti smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce meni nametati to misljenje. Mad Crkva samo apelira... Rolling Eyes

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? Weeee-heeee!!!

@SickJedi:

I bow before you

Znas sto je najsmjesnije? Eh? Da bismo to i mogli napraviti! Shocked Treba okupiti 100 ili 1000 "vjernika" (ne sjecam se vise broja) i mozes legalno osnovati svoju religiju i imas "religijska" prava, poput bescarinskog uvoza auta i racunala. Shocked Htjeli mi na jednom drugom forumu, ali se okrenulo u zezanciju... Sad

Religijske organizacije imaju daleko prepovlasteni status... Rolling Eyes Sto je, naravno, potpuno u skladu sa srednjevjekovnom tradicijom... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 16:09 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. :roll: Vec sam napisao : ako [b]ti[/b] smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce [b]meni[/b] nametati to misljenje. :x Crkva samo apelira... :roll:

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? :PP

[/quote]

Ja smatram, da. No, problem je u tome što nitko nije siguran da nije... ako ne vjeruješ da osoba ima dušu, onda bi biologija trebala dati čvrst odgovor... a je li? Ipak smo mi matematičari ljudi koji traže činjenice da bi potvrdili ili opovrgnuli naša stajališta. Ili bi trebali biti.
vsego (napisa):

@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. Rolling Eyes Vec sam napisao : ako ti smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce meni nametati to misljenje. Mad Crkva samo apelira... Rolling Eyes

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? Weeee-heeee!!!



Ja smatram, da. No, problem je u tome što nitko nije siguran da nije... ako ne vjeruješ da osoba ima dušu, onda bi biologija trebala dati čvrst odgovor... a je li? Ipak smo mi matematičari ljudi koji traže činjenice da bi potvrdili ili opovrgnuli naša stajališta. Ili bi trebali biti.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 16:10 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon ove rasprave, mislim da svi mozemo zakljuciti da je pitanje postojanje ili nepostajanje boga, vjera i religija bitna stavka u ljuskim zivotima. Bez obzira jesmo li ateisti ili vjernici pripadnici bilo koje religije. Stoga ima smisla da drzava potice i potpomaze ujedinjavanje u vjerske zajednice. Nazalost, te zajednice nisu cesto u stanju tolerantno egzistirati na istom prostoru.

Iako na pocetku rasprave nisam vidjela smisao osnivanja udruge za zastitu prava ateista, sada mislim da je mozda zbog velikog broja ljudi koji se na ovom forumu (a pretpostavljam i sire) osjecaju povrijedenim djelovanjima religijskih zajednica - jedna takva udruga stvarno potrebna.

Moram priznati da se sa vecinom zamjerki (pretpostavljam) ateista ne slazem, ali mozda zbilja trebaju neku udrugu u kojoj ce uobliciti svoje zahtjeve pa ce se i njihov glas cuti. Mislim da ih se vecina nece prihvatiti, ne zato sto ih katolicka vecina voli terorizirati, vec zato sto jednostavno nemaju smisla (ovo s crkvenom zvanjavom mi je na primjer smijesno).

Takoder mislim da ce na taj nacin i crkva profitirati jer ce i ona moci cuti argumentirane prigovore (koji su u ovoj raspravi cesto izostajali) i popraviti se. Jer popravak joj je uistinu potreban.

I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.

Bez obzira na sve udruge i religije, mislim da je najvaznije da postujemo jedni druge. I u ime tolerancije pretrpimo neke sitnice koje drugima nesto znace. Prica o sastavu iz osnove i ponasanju vjeroucitelja je pregrozna i mislim da tog covjeka treba maknuti od djece, dakle to je nesto sto ne moramo i ne smijemo trpiti. Al crkvena zvona bi ja stavila jednostavno u uobicajene zvukove drustva, zajedno sa sirenom hitne pomoci, vatorgasaca ili policije, bukom auta, zvukovima djamije, deranjem djece, trubljenjem u svadbenoj povorci i slicno.
Nakon ove rasprave, mislim da svi mozemo zakljuciti da je pitanje postojanje ili nepostajanje boga, vjera i religija bitna stavka u ljuskim zivotima. Bez obzira jesmo li ateisti ili vjernici pripadnici bilo koje religije. Stoga ima smisla da drzava potice i potpomaze ujedinjavanje u vjerske zajednice. Nazalost, te zajednice nisu cesto u stanju tolerantno egzistirati na istom prostoru.

Iako na pocetku rasprave nisam vidjela smisao osnivanja udruge za zastitu prava ateista, sada mislim da je mozda zbog velikog broja ljudi koji se na ovom forumu (a pretpostavljam i sire) osjecaju povrijedenim djelovanjima religijskih zajednica - jedna takva udruga stvarno potrebna.

Moram priznati da se sa vecinom zamjerki (pretpostavljam) ateista ne slazem, ali mozda zbilja trebaju neku udrugu u kojoj ce uobliciti svoje zahtjeve pa ce se i njihov glas cuti. Mislim da ih se vecina nece prihvatiti, ne zato sto ih katolicka vecina voli terorizirati, vec zato sto jednostavno nemaju smisla (ovo s crkvenom zvanjavom mi je na primjer smijesno).

Takoder mislim da ce na taj nacin i crkva profitirati jer ce i ona moci cuti argumentirane prigovore (koji su u ovoj raspravi cesto izostajali) i popraviti se. Jer popravak joj je uistinu potreban.

I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.

Bez obzira na sve udruge i religije, mislim da je najvaznije da postujemo jedni druge. I u ime tolerancije pretrpimo neke sitnice koje drugima nesto znace. Prica o sastavu iz osnove i ponasanju vjeroucitelja je pregrozna i mislim da tog covjeka treba maknuti od djece, dakle to je nesto sto ne moramo i ne smijemo trpiti. Al crkvena zvona bi ja stavila jednostavno u uobicajene zvukove drustva, zajedno sa sirenom hitne pomoci, vatorgasaca ili policije, bukom auta, zvukovima djamije, deranjem djece, trubljenjem u svadbenoj povorci i slicno.



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 17:35 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?[/quote]

ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....

anyway, pišem dalje u nadi da će ti ovo netko pročitati....

izvadak iz riječnika

[quote]dis·ease ( P ) Pronunciation Key (d-zz)
n.
A pathological condition of a part, organ, or system of an organism resulting from various causes, such as infection, genetic defect, or environmental stress, and characterized by an identifiable group of signs or symptoms.[/quote]

a sad istraživanje: http://www.pathmed.com/p/78,346.html


[quote]Being gay or lesbian may not always be a matter of choice, and therefore in such cases [b]homosexuality may be an abnormality that can be modified with chemical treatment[/b]. [/quote]

OPA.... logika nalaže da je to bolest....
moram naci druge linkove o tome, ima sličnih istraživanja na većem uzorku, ali se ne mogu sjetiti di sam ih vidio....

gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....
vsego (napisa):

@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?


ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....

anyway, pišem dalje u nadi da će ti ovo netko pročitati....

izvadak iz riječnika

Citat:
dis·ease ( P ) Pronunciation Key (d-zz)
n.
A pathological condition of a part, organ, or system of an organism resulting from various causes, such as infection, genetic defect, or environmental stress, and characterized by an identifiable group of signs or symptoms.


a sad istraživanje: http://www.pathmed.com/p/78,346.html


Citat:
Being gay or lesbian may not always be a matter of choice, and therefore in such cases homosexuality may be an abnormality that can be modified with chemical treatment.


OPA.... logika nalaže da je to bolest....
moram naci druge linkove o tome, ima sličnih istraživanja na većem uzorku, ali se ne mogu sjetiti di sam ih vidio....

gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 17:50 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="vsego"]
@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. :roll: Vec sam napisao : ako [b]ti[/b] smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce [b]meni[/b] nametati to misljenje. :x Crkva samo apelira... :roll:

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? :PP

[/quote]

Ja smatram, da. No, problem je u tome što nitko nije siguran da nije... ako ne vjeruješ da osoba ima dušu, onda bi biologija trebala dati čvrst odgovor... a je li? Ipak smo mi matematičari ljudi koji traže činjenice da bi potvrdili ili opovrgnuli naša stajališta. Ili bi trebali biti.[/quote]

dapače..... u mnogim granama znanosti imaš nešto sto se zove "skrivena varijabla".....
npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_variable_theory

mnogi znanstvenici podržavaju teoriju inteligentnog dizajna iako ga mnogi krivo povezuju sa vjerom i kreacionizmom samo zato što dotični ne isključuje....
http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_design
Ivančica (napisa):
vsego (napisa):

@Ivancica: Takodjer problemi sa citanjem. Rolling Eyes Vec sam napisao : ako ti smatras da je abortus umorstvo, ne znaci da imas pravo donositi zakon koji ce meni nametati to misljenje. Mad Crkva samo apelira... Rolling Eyes

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? Weeee-heeee!!!



Ja smatram, da. No, problem je u tome što nitko nije siguran da nije... ako ne vjeruješ da osoba ima dušu, onda bi biologija trebala dati čvrst odgovor... a je li? Ipak smo mi matematičari ljudi koji traže činjenice da bi potvrdili ili opovrgnuli naša stajališta. Ili bi trebali biti.


dapače..... u mnogim granama znanosti imaš nešto sto se zove "skrivena varijabla".....
npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_variable_theory

mnogi znanstvenici podržavaju teoriju inteligentnog dizajna iako ga mnogi krivo povezuju sa vjerom i kreacionizmom samo zato što dotični ne isključuje....
http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_design


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 17:57 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Nakon ove rasprave, mislim da svi mozemo zakljuciti da je pitanje postojanje ili nepostajanje boga, vjera i religija bitna stavka u ljuskim zivotima. Bez obzira jesmo li ateisti ili vjernici pripadnici bilo koje religije. Stoga ima smisla da drzava potice i potpomaze ujedinjavanje u vjerske zajednice. Nazalost, te zajednice nisu cesto u stanju tolerantno egzistirati na istom prostoru.

Iako na pocetku rasprave nisam vidjela smisao osnivanja udruge za zastitu prava ateista, sada mislim da je mozda zbog velikog broja ljudi koji se na ovom forumu (a pretpostavljam i sire) osjecaju povrijedenim djelovanjima religijskih zajednica - jedna takva udruga stvarno potrebna.

Moram priznati da se sa vecinom zamjerki (pretpostavljam) ateista ne slazem, ali mozda zbilja trebaju neku udrugu u kojoj ce uobliciti svoje zahtjeve pa ce se i njihov glas cuti. Mislim da ih se vecina nece prihvatiti, ne zato sto ih katolicka vecina voli terorizirati, vec zato sto jednostavno nemaju smisla (ovo s crkvenom zvanjavom mi je na primjer smijesno).

Takoder mislim da ce na taj nacin i crkva profitirati jer ce i ona moci cuti argumentirane prigovore (koji su u ovoj raspravi cesto izostajali) i popraviti se. Jer popravak joj je uistinu potreban.

I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.

Bez obzira na sve udruge i religije, mislim da je najvaznije da postujemo jedni druge. I u ime tolerancije pretrpimo neke sitnice koje drugima nesto znace. Prica o sastavu iz osnove i ponasanju vjeroucitelja je pregrozna i mislim da tog covjeka treba maknuti od djece, dakle to je nesto sto ne moramo i ne smijemo trpiti. Al crkvena zvona bi ja stavila jednostavno u uobicajene zvukove drustva, zajedno sa sirenom hitne pomoci, vatorgasaca ili policije, bukom auta, zvukovima djamije, deranjem djece, trubljenjem u svadbenoj povorci i slicno.[/quote]

potpuno se slažem....

a što se tiče vjeroučitelja glupih.... zbilja mi nekad nisu jasni.... a postoji TOLKO stvari koje bi recimo djeci bili 10x zanimljvije... mogli bi im pričati o anđelima i razne zanimljive priče iz Biblije kojih ima dosta (znam da sam ko klinac čitao ono ilustrirano sveto pismo i baš mi je bilo fora).... dakle postoje zanimljivije stvar.... samo treba promijeniti pristup
anamari (napisa):
Nakon ove rasprave, mislim da svi mozemo zakljuciti da je pitanje postojanje ili nepostajanje boga, vjera i religija bitna stavka u ljuskim zivotima. Bez obzira jesmo li ateisti ili vjernici pripadnici bilo koje religije. Stoga ima smisla da drzava potice i potpomaze ujedinjavanje u vjerske zajednice. Nazalost, te zajednice nisu cesto u stanju tolerantno egzistirati na istom prostoru.

Iako na pocetku rasprave nisam vidjela smisao osnivanja udruge za zastitu prava ateista, sada mislim da je mozda zbog velikog broja ljudi koji se na ovom forumu (a pretpostavljam i sire) osjecaju povrijedenim djelovanjima religijskih zajednica - jedna takva udruga stvarno potrebna.

Moram priznati da se sa vecinom zamjerki (pretpostavljam) ateista ne slazem, ali mozda zbilja trebaju neku udrugu u kojoj ce uobliciti svoje zahtjeve pa ce se i njihov glas cuti. Mislim da ih se vecina nece prihvatiti, ne zato sto ih katolicka vecina voli terorizirati, vec zato sto jednostavno nemaju smisla (ovo s crkvenom zvanjavom mi je na primjer smijesno).

Takoder mislim da ce na taj nacin i crkva profitirati jer ce i ona moci cuti argumentirane prigovore (koji su u ovoj raspravi cesto izostajali) i popraviti se. Jer popravak joj je uistinu potreban.

I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.

Bez obzira na sve udruge i religije, mislim da je najvaznije da postujemo jedni druge. I u ime tolerancije pretrpimo neke sitnice koje drugima nesto znace. Prica o sastavu iz osnove i ponasanju vjeroucitelja je pregrozna i mislim da tog covjeka treba maknuti od djece, dakle to je nesto sto ne moramo i ne smijemo trpiti. Al crkvena zvona bi ja stavila jednostavno u uobicajene zvukove drustva, zajedno sa sirenom hitne pomoci, vatorgasaca ili policije, bukom auta, zvukovima djamije, deranjem djece, trubljenjem u svadbenoj povorci i slicno.


potpuno se slažem....

a što se tiče vjeroučitelja glupih.... zbilja mi nekad nisu jasni.... a postoji TOLKO stvari koje bi recimo djeci bili 10x zanimljvije... mogli bi im pričati o anđelima i razne zanimljive priče iz Biblije kojih ima dosta (znam da sam ko klinac čitao ono ilustrirano sveto pismo i baš mi je bilo fora).... dakle postoje zanimljivije stvar.... samo treba promijeniti pristup


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 18:01 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....[/quote]

Ne, upravo obrnuto. Propaganda kaže da je to bolest ili pravo izbora. Na jednom stranom forumu sam čuo stav da smo svi rođeni jednaki ali zbog nekog defekta se mijenja seksualna orijentacija.

Moderna istraživanja su našla gen (mislim da je X54k il tako nešto čudno) za koji se smatra da je odgovoran za homoseksualno ponašanje. Čak je bio pokus u kojem su vinskim mušicama mijanjali spolnu orijentaciju.

Ali to nije poanta. [i]Poanta je u toleranciji[/i]. Ja imam negativan stav prema homoseksualnosti i ono mi je odbojno ali mi ne pada na pamet da ikada ikog diskriminiram na osnovu njegove seksualne orijentacije.

A što je sa aseksualcima? I to je jednako bolesno kao i homoseksualizam, ako se gleda sa istog stajališta :twisted:
Vl4do (napisa):
gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....


Ne, upravo obrnuto. Propaganda kaže da je to bolest ili pravo izbora. Na jednom stranom forumu sam čuo stav da smo svi rođeni jednaki ali zbog nekog defekta se mijenja seksualna orijentacija.

Moderna istraživanja su našla gen (mislim da je X54k il tako nešto čudno) za koji se smatra da je odgovoran za homoseksualno ponašanje. Čak je bio pokus u kojem su vinskim mušicama mijanjali spolnu orijentaciju.

Ali to nije poanta. Poanta je u toleranciji. Ja imam negativan stav prema homoseksualnosti i ono mi je odbojno ali mi ne pada na pamet da ikada ikog diskriminiram na osnovu njegove seksualne orijentacije.

A što je sa aseksualcima? I to je jednako bolesno kao i homoseksualizam, ako se gleda sa istog stajališta Twisted Evil



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 18:11 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.[/quote]

Ako se crkva moze boriti za svoja prava pred drzavom, onda je razumno da se osnuje i zajednica koja ce se boriti za prava onih koje niti jedna crkva ne zastupa, tzv ateisti, a mislim da u istu hrpu mogu svrstati i agnostike.

S druge strane ljudi imaju pravo glasa i glasali su (ili nisu, ali to je njihov problem) za svoje predstavnike koji odlucuju o zakonima (abortus). Tu se crkva nema sta mjesati. Pravi katolik glasao bi za stranku koja bi zabranila abortus, sex prije braka i lsicne stvari. Ne vidim bas da neka stranka ima 85% osvojenih glasova.
anamari (napisa):
I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.


Ako se crkva moze boriti za svoja prava pred drzavom, onda je razumno da se osnuje i zajednica koja ce se boriti za prava onih koje niti jedna crkva ne zastupa, tzv ateisti, a mislim da u istu hrpu mogu svrstati i agnostike.

S druge strane ljudi imaju pravo glasa i glasali su (ili nisu, ali to je njihov problem) za svoje predstavnike koji odlucuju o zakonima (abortus). Tu se crkva nema sta mjesati. Pravi katolik glasao bi za stranku koja bi zabranila abortus, sex prije braka i lsicne stvari. Ne vidim bas da neka stranka ima 85% osvojenih glasova.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 18:43 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="anamari"]I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.[/quote]

Ako se crkva moze boriti za svoja prava pred drzavom, onda je razumno da se osnuje i zajednica koja ce se boriti za prava onih koje niti jedna crkva ne zastupa, tzv ateisti, a mislim da u istu hrpu mogu svrstati i agnostike.

[/quote]
Pa nitko ne brani da se osnuje udruga. :roll: Ja se pitam kako se ne može skupiti šačica ljudi za osnivanje. :? Zar nije to malčice čudno?
SickJedi (napisa):
anamari (napisa):
I na kraju rasprave, iako se mnogi od vas ocito sa mnom ne slazu, mislim da svatko, pa i crkva, ima pravo reci svoje misljenje. Isto tako, mislim da se svatko ima pravo boriti za svoja uvjerenja, zakone i prava i slicno. Pa tako i crkva, pa i ateisti. No, na kraju, o tome hoce li se njihovi prijedlozi prohvatiti i uobliciti u zakone, ovisi iskljucivo o legitimno izabranoj vlasti u ovoj drzavi.


Ako se crkva moze boriti za svoja prava pred drzavom, onda je razumno da se osnuje i zajednica koja ce se boriti za prava onih koje niti jedna crkva ne zastupa, tzv ateisti, a mislim da u istu hrpu mogu svrstati i agnostike.


Pa nitko ne brani da se osnuje udruga. Rolling Eyes Ja se pitam kako se ne može skupiti šačica ljudi za osnivanje. Confused Zar nije to malčice čudno?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 18:49 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nekoliko razjasnjenja na pocetku:

[quote="kreda"]
Na kakvim [i]nasim[/i] crkvama stoljecima? Mislis katolickim? Pa ona to nisu nase crkve vec katolicke...kaj ne?
[/quote]
[quote]
Sto kod [i]nas[/i] tradicionalno, kulturalno i vjernicki?
Mislim da bi bilo dosta tih posvojnih zamjenica...
[/quote]
Kad sam gore govorio nasim mislio sam [i]hrvatskim[/i] ili ako hocete, u Republici Hrvatskoj. To je kao da kazem u nasem gradu, nasi muzeji, nasa polja itd. Naravno da ne namecem nikome pripadnost onome sto odredjeni objekt predstavlja.

[quote]
...ali bez obzira na tu cijelu citabu kako se dodje do zakljucka da je katolicima zvonjava crkvenih zvona bitnija nego nekatolicima nezvonjava crkvenih zvona?
[/quote]
Do takvog zakljucka se nikako ne moze doci. Pa vec smo se slozili da gotovo ne postoji stvar na ovome svijetu koju barem netko nece stovati kao vrijednost.



[quote="vsego"]
Oprosti, ne stignem sve nacitavati. :? Ja sam pricao o tome da je zabranjeno redjenje svecenika s homoseksualnim sklonostima, [b]te onih koji podrzavaju njihova prava[/b] i to uz objasnjenje da se time pokusava rijesiti problem pedofilije! :shock:

Svaka firma ima pravo birati uposlenike, pa tako i Katolicka Crkva, no ovdje je problem sto ona - kao [i]moralni autoritet[/i] - salje poruku da je homoseksualnost=pedofilija. :evil:
[/quote]
Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80825]dokument[/url] izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)
-sama po sebi homoseksualna sklonost ne iskljucuje mogucnost redjenja nekog kandidata za svecenstvo:
Evo sto o tome u [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80897]komentaru[/url] kaze otac John Harvey, koji pomaze osobama sa sklonoscu istome spolu vec dugi niz godina ([url=http://couragerc.net/index.html]Courage[/url] International):
[quote]
It is clear of two types they do not want {in seminary, op. tp}: those are actively engaged in a homosexual lifestyle and those who push the gay agenda, that "gay is good." People with that view should not be in seminary.

The document rightly mentions that some distinctions should be made between people with deep-seated homosexual tendencies and people with transitory same-sex attractions. It is correct in that some homosexual tendencies may be a symptom of a problem of delayed adolescence.
[/quote]
[quote]
It is also important [that] the document stresses that a person with same-sex attractions is not automatically excluded from the seminary.

Many teen-agers claim to have same-sex attractions at a given time, but they might be able to apply to seminary if they get things under control. There is a distinction between transitory same-sex attractions and permanent and destructive homosexual tendencies.
[/quote]
[quote]
A person can be chaste and have same-sex attractions; quite a number have been able to do that. If a man is constantly chaste, is in his mid-20s and has control of himself, there is reason to believe he could continue living a chaste life.
....
Affective maturity means that as you have become an adult you have learned to handle your emotions; you do not let yourself go. It is a bad sign if a young adult, whether homosexual or heterosexual, cannot master himself.

It is well known from psychological studies that one of the basic difficulties with same-sex attractions is that they are rooted in trauma from a person's past and his relations with parents and peers. The trauma causes emotional problems within the individual.

Homosexual tendencies come early in life with attitudes formed from children dissociating themselves from their same-sex parent and an inability to relate to peers. This affects the way they deal with women and men throughout their life.
[/quote]

-----------------------------------



[quote="kreda"]
MEdjutim i dalje smatram da aborus ne smije biti zabranjen jer ovdje ne zive samo katolici. Katolicima vec tak i tak je to grijeh i zabranjeno im je, ne kuzim zasto onda mora biti svima zabranjen?[/quote]
[quote="vsego"]
Vidis, [b]u tome je srz problema: neki se osjecaju pozvani suditi sto je drugima dobro[/b]. Ako se dva covjeka zele poklati i tu zelju nedvosmisleno dokazu (pustimo sada metodologiju dokazivanja) i cijelo klanje izvedu tako da nikog drugog ne ugroze, tko si ti da im branis?[/quote]
[quote="kreda"]
Kako se mjeri sto je kome bitnije, tko ima veca prava za sto? Kaj ne bi svi trebali biti jednaki? [/quote]
[quote="vsego"]
Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? :PP
[/quote]

Mislim da si dobro sazeo bit problema i nerazumijevanja. Doduse, ja bih to malo drugacije rekao: Postoji li apsolutno dobro i zlo (makar ga u nekom konkretnom problemu bilo tesko primjeniti za razlucivanje) ili ne?

Mi, krscani (katolici) imamo jedan odgovor, a "relativisti" drugi . Zapravo, taj problem je i najveci problem covjeka i covjecanstva. Na pocetku Biblije, to je izvrsno slikovito opisano. Adam i Eva su sagrijesili samo zbog jednog: uzeli su plod sa stabla spoznaje dobra i zla - to znaci da su sami odlucili reci sto je dobro, a sto zlo. Jedino to pravo oni nisu imali.

Jesu li Bozje zapovijedi zapisane u nasim srcima ili mi sami mozemo reci: ovo je dobro, a ono zlo. Ja na razliku dobra i zla gledam slicno kao i na prirodne sile, npr. gravitaciju: mozes ti sebi govoriti da ces ako skocis s nebodera poletjeti, ali ako to i ucinis, razbit ces se. Zato mislim da je ljudima vazno reci sto je istina, a sto laz. Ali, uvijek i jedino u ljubavi.

Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.
Nekoliko razjasnjenja na pocetku:

kreda (napisa):

Na kakvim nasim crkvama stoljecima? Mislis katolickim? Pa ona to nisu nase crkve vec katolicke...kaj ne?

Citat:

Sto kod nas tradicionalno, kulturalno i vjernicki?
Mislim da bi bilo dosta tih posvojnih zamjenica...

Kad sam gore govorio nasim mislio sam hrvatskim ili ako hocete, u Republici Hrvatskoj. To je kao da kazem u nasem gradu, nasi muzeji, nasa polja itd. Naravno da ne namecem nikome pripadnost onome sto odredjeni objekt predstavlja.

Citat:

...ali bez obzira na tu cijelu citabu kako se dodje do zakljucka da je katolicima zvonjava crkvenih zvona bitnija nego nekatolicima nezvonjava crkvenih zvona?

Do takvog zakljucka se nikako ne moze doci. Pa vec smo se slozili da gotovo ne postoji stvar na ovome svijetu koju barem netko nece stovati kao vrijednost.



vsego (napisa):

Oprosti, ne stignem sve nacitavati. Confused Ja sam pricao o tome da je zabranjeno redjenje svecenika s homoseksualnim sklonostima, te onih koji podrzavaju njihova prava i to uz objasnjenje da se time pokusava rijesiti problem pedofilije! Shocked

Svaka firma ima pravo birati uposlenike, pa tako i Katolicka Crkva, no ovdje je problem sto ona - kao moralni autoritet - salje poruku da je homoseksualnost=pedofilija. Evil or Very Mad

Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj dokument izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)
-sama po sebi homoseksualna sklonost ne iskljucuje mogucnost redjenja nekog kandidata za svecenstvo:
Evo sto o tome u komentaru kaze otac John Harvey, koji pomaze osobama sa sklonoscu istome spolu vec dugi niz godina (Courage International):
Citat:

It is clear of two types they do not want {in seminary, op. tp}: those are actively engaged in a homosexual lifestyle and those who push the gay agenda, that "gay is good." People with that view should not be in seminary.

The document rightly mentions that some distinctions should be made between people with deep-seated homosexual tendencies and people with transitory same-sex attractions. It is correct in that some homosexual tendencies may be a symptom of a problem of delayed adolescence.

Citat:

It is also important [that] the document stresses that a person with same-sex attractions is not automatically excluded from the seminary.

Many teen-agers claim to have same-sex attractions at a given time, but they might be able to apply to seminary if they get things under control. There is a distinction between transitory same-sex attractions and permanent and destructive homosexual tendencies.

Citat:

A person can be chaste and have same-sex attractions; quite a number have been able to do that. If a man is constantly chaste, is in his mid-20s and has control of himself, there is reason to believe he could continue living a chaste life.
....
Affective maturity means that as you have become an adult you have learned to handle your emotions; you do not let yourself go. It is a bad sign if a young adult, whether homosexual or heterosexual, cannot master himself.

It is well known from psychological studies that one of the basic difficulties with same-sex attractions is that they are rooted in trauma from a person's past and his relations with parents and peers. The trauma causes emotional problems within the individual.

Homosexual tendencies come early in life with attitudes formed from children dissociating themselves from their same-sex parent and an inability to relate to peers. This affects the way they deal with women and men throughout their life.


-----------------------------------



kreda (napisa):

MEdjutim i dalje smatram da aborus ne smije biti zabranjen jer ovdje ne zive samo katolici. Katolicima vec tak i tak je to grijeh i zabranjeno im je, ne kuzim zasto onda mora biti svima zabranjen?

vsego (napisa):

Vidis, u tome je srz problema: neki se osjecaju pozvani suditi sto je drugima dobro. Ako se dva covjeka zele poklati i tu zelju nedvosmisleno dokazu (pustimo sada metodologiju dokazivanja) i cijelo klanje izvedu tako da nikog drugog ne ugroze, tko si ti da im branis?

kreda (napisa):

Kako se mjeri sto je kome bitnije, tko ima veca prava za sto? Kaj ne bi svi trebali biti jednaki?

vsego (napisa):

Jako vas boli sto zelimo da nas pustite zivjeti u skladu s nasim, a ne vasim uvjerenjima, je l' da? Weeee-heeee!!!


Mislim da si dobro sazeo bit problema i nerazumijevanja. Doduse, ja bih to malo drugacije rekao: Postoji li apsolutno dobro i zlo (makar ga u nekom konkretnom problemu bilo tesko primjeniti za razlucivanje) ili ne?

Mi, krscani (katolici) imamo jedan odgovor, a "relativisti" drugi . Zapravo, taj problem je i najveci problem covjeka i covjecanstva. Na pocetku Biblije, to je izvrsno slikovito opisano. Adam i Eva su sagrijesili samo zbog jednog: uzeli su plod sa stabla spoznaje dobra i zla - to znaci da su sami odlucili reci sto je dobro, a sto zlo. Jedino to pravo oni nisu imali.

Jesu li Bozje zapovijedi zapisane u nasim srcima ili mi sami mozemo reci: ovo je dobro, a ono zlo. Ja na razliku dobra i zla gledam slicno kao i na prirodne sile, npr. gravitaciju: mozes ti sebi govoriti da ces ako skocis s nebodera poletjeti, ali ako to i ucinis, razbit ces se. Zato mislim da je ljudima vazno reci sto je istina, a sto laz. Ali, uvijek i jedino u ljubavi.

Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 18:58 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tp"]Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi [b][color=red]i drugima[/color][/b].[/quote]

Ne.

[b]Tvoj[/b] bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.
tp (napisa):
Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


Ne.

Tvoj bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 19:11 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.[/quote]

:rrotfl: :rotfl2: bilo bi zanimljivo u svakon slucaju... 8)
SickJedi (napisa):
Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.


Real ROTFL Rolling on the floor laughing bilo bi zanimljivo u svakon slucaju... Cool



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vanish
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (22:45:35)
Postovi: (6D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
25 = 27 - 2
Lokacija: stambena zgrada

PostPostano: 19:18 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah, pa da i ja nešto pljunem...
Ja imam svoja građanska prava, i to je jako lijepo. Pretpostavimo da mi ih netko želi povrijediti, što je jako ružno i nebenevolentno od njih, ali nije u biti toliko bitno, jer se smatram dovoljno samosvjesnom osobom da se ne dam previše uzrujati nekim zvonima koja zvone, nekim papama koji mi viču da ne upotrebljavam kontracepciju i sl. Ali recimo da ja i nisam samosvjesna, opet me boli liva obrva, jer :"Moja građanska prava, što je to?"... I sad da se netko ide borit za moja prava, dok istodobno veli da je čisto ok pustit ljude da se pokolju, jer su oni tako odlučili, je čisto prosto naprosto bezveze... I tko u krajnjoj liniji odlučuje tko ima pravo na što, pritom uključujem i pravo da sam izabereš hoćeš li ili nećeš živjeti, i tko je to uopće sam za sebe? Čovjek nikad nije sam.
Ah, pa da i ja nešto pljunem...
Ja imam svoja građanska prava, i to je jako lijepo. Pretpostavimo da mi ih netko želi povrijediti, što je jako ružno i nebenevolentno od njih, ali nije u biti toliko bitno, jer se smatram dovoljno samosvjesnom osobom da se ne dam previše uzrujati nekim zvonima koja zvone, nekim papama koji mi viču da ne upotrebljavam kontracepciju i sl. Ali recimo da ja i nisam samosvjesna, opet me boli liva obrva, jer :"Moja građanska prava, što je to?"... I sad da se netko ide borit za moja prava, dok istodobno veli da je čisto ok pustit ljude da se pokolju, jer su oni tako odlučili, je čisto prosto naprosto bezveze... I tko u krajnjoj liniji odlučuje tko ima pravo na što, pritom uključujem i pravo da sam izabereš hoćeš li ili nećeš živjeti, i tko je to uopće sam za sebe? Čovjek nikad nije sam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Stranica 11 / 38.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan