Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osniva se udruga za zaštitu prava ateista
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:44 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pecina"]
Moderna istraživanja su našla gen (mislim da je X54k il tako nešto čudno) za koji se smatra da je odgovoran za homoseksualno ponašanje. Čak je bio pokus u kojem su vinskim mušicama mijanjali spolnu orijentaciju.

Ali to nije poanta. [i]Poanta je u toleranciji[/i]. Ja imam negativan stav prema homoseksualnosti i ono mi je odbojno ali mi ne pada na pamet da ikada ikog diskriminiram na osnovu njegove seksualne orijentacije.

A što je sa aseksualcima? I to je jednako bolesno kao i homoseksualizam, ako se gleda sa istog stajališta :twisted:[/quote]

čitao sam malo o tome istraživanju o vinskim mušicama... ima GRO mana...

1. ljudi nisu vinske mušice
2. oni su kao homoseksualno ponašanje protumačili činjenicu da se mušica nije ramnažala i da se često motala oko istog spola.... ma komedija
3. jednim istraživanjem na nekih 100tinjak jednojajčanih blizanaca je utvrđeno da homoseksualnost nije genetski uvjetovana....

a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni.... ali ponavljam, NE MRZIM IH niti ime zelim zlo....
pecina (napisa):

Moderna istraživanja su našla gen (mislim da je X54k il tako nešto čudno) za koji se smatra da je odgovoran za homoseksualno ponašanje. Čak je bio pokus u kojem su vinskim mušicama mijanjali spolnu orijentaciju.

Ali to nije poanta. Poanta je u toleranciji. Ja imam negativan stav prema homoseksualnosti i ono mi je odbojno ali mi ne pada na pamet da ikada ikog diskriminiram na osnovu njegove seksualne orijentacije.

A što je sa aseksualcima? I to je jednako bolesno kao i homoseksualizam, ako se gleda sa istog stajališta Twisted Evil


čitao sam malo o tome istraživanju o vinskim mušicama... ima GRO mana...

1. ljudi nisu vinske mušice
2. oni su kao homoseksualno ponašanje protumačili činjenicu da se mušica nije ramnažala i da se često motala oko istog spola.... ma komedija
3. jednim istraživanjem na nekih 100tinjak jednojajčanih blizanaca je utvrđeno da homoseksualnost nije genetski uvjetovana....

a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni.... ali ponavljam, NE MRZIM IH niti ime zelim zlo....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:46 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="tp"]Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi [b][color=red]i drugima[/color][/b].[/quote]

Ne.

[b]Tvoj[/b] bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.[/quote]

on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...

a što se tiče limuna..... znam curu koja vjeruje u drvo :)
SickJedi (napisa):
tp (napisa):
Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


Ne.

Tvoj bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.


on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...

a što se tiče limuna..... znam curu koja vjeruje u drvo Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 20:00 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]S druge strane ljudi imaju pravo glasa i glasali su (ili nisu, ali to je njihov problem) za svoje predstavnike koji odlucuju o zakonima (abortus). Tu se crkva nema sta mjesati. Pravi katolik glasao bi za stranku koja bi zabranila abortus, sex prije braka i lsicne stvari. Ne vidim bas da neka stranka ima 85% osvojenih glasova.[/quote]

Ako sam dobor shvatila, zelis reci da niti jedna skupina ljudi u RH nema pravo lobirati za promjenu zakona (posto nije u duhu tvoje tolerancije da samo crkva ne smije protiv vazecih zakona u RH). Dakle, nitko ne smije lobirati za legalizaciju lakih droga. Ni za legalizaciju prostitucije. Ni za vracanje 0.5 promila. Niti za legalno priznavanje homoseksualne bracne zajednice. Onda po tome, nitko nije imao prava lobirati u proslom stoljecu da zene dobiju pravo glasa. Niti da se legalizira abortus.

Nadam se da sam te sad uvjerila da svi imamo pravo nesto javno reci i navijati za to svoje (ili protiv necijeg drugog) dok je u skladu s Ustavom RH. :wink: Ne moraju sabor ni politicke stranke to uvaziti.

Za kog bi glasao pravi katolik, to ja ne znam pa u to necu ulaziti.
SickJedi (napisa):
S druge strane ljudi imaju pravo glasa i glasali su (ili nisu, ali to je njihov problem) za svoje predstavnike koji odlucuju o zakonima (abortus). Tu se crkva nema sta mjesati. Pravi katolik glasao bi za stranku koja bi zabranila abortus, sex prije braka i lsicne stvari. Ne vidim bas da neka stranka ima 85% osvojenih glasova.


Ako sam dobor shvatila, zelis reci da niti jedna skupina ljudi u RH nema pravo lobirati za promjenu zakona (posto nije u duhu tvoje tolerancije da samo crkva ne smije protiv vazecih zakona u RH). Dakle, nitko ne smije lobirati za legalizaciju lakih droga. Ni za legalizaciju prostitucije. Ni za vracanje 0.5 promila. Niti za legalno priznavanje homoseksualne bracne zajednice. Onda po tome, nitko nije imao prava lobirati u proslom stoljecu da zene dobiju pravo glasa. Niti da se legalizira abortus.

Nadam se da sam te sad uvjerila da svi imamo pravo nesto javno reci i navijati za to svoje (ili protiv necijeg drugog) dok je u skladu s Ustavom RH. Wink Ne moraju sabor ni politicke stranke to uvaziti.

Za kog bi glasao pravi katolik, to ja ne znam pa u to necu ulaziti.



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 21:44 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego Jednostavno tako sto ima predodbu o tome sto drugi misle pod Bogom.

Prvo sto se tice vjere; svakome je normalno da ako zeli nauciti svirati gitaru ili zavrsiti studij matematike da se mora puno pomuciti da postigne svoj cilj i da se to ne postize odmah. Slicno je i s vjerom, ako se netko zeli usavrsiti u vjeri mora puno citati, proucavati, prosudivati sto je, a sto nije od Boga. Isto tako netko moze raci da sviranje gitare nije za njega i da on to ne zeli. To je njegovo pravo, ali npr. otac toga cuda od djeteta vidi da on zbilja ima zicu i da ga na tecaj gitare. To ne znaci da ce klinac postati gitarist. Ipak on ima svoju slobodu. Ali ima klinaca koji su kasnije vrlo zahvalni svojim roditeljima sto su ih u mladosti blago natjerali da sviraju gitaru i sada imaju koristi od toga. Naravno da i tu ima ruznih krajnosti gdje je pre jaka prisila stvorila averziju prema sviranju uopce.
Pa ce kasnije u zivotu biti smrdani...

Naravno kada nekom odraslom dode netko i kaze ti moras svirati gitaru
da ce on poluditi ako to svati kao mjesanje u njegov zivot. Ali sto fali reklamama za tecajeve?

Tolerancija je po mome misljenju mnogo slozenija od nemoj ti meni govoriti nista necu ja tebi nista jer ponasati se da netko ne postoji je i oblik psihicke prisile (npr. curice to rade u osnovnoj i srednjoj skoli)
Umjesto obostranog ne znanja ja mislim da bi tolerancija trebala biti obostrano razumijevanje to znaci da ja naucim da muslimani ne vjeruju u Muhameda vec u Alaha, da i oni vjeruju da je Isus (Isa) bio prorok, a da je na krizu zavrsio Juda, a ne Isus, da i muslimani dolaze na krscanska marijansak svetista kako bi stovali Mariju cije je stovanje rasireno i po muslimanskom svijetu, da je njihov kalendar lunarni, da je to religija koja ima i svoje Mistike (Sufije).... da Dalaj Lama predstavlja manjinu i to sjevernog Budizma koji je inace puno dalje od pravog ucenja Buddhe koje se najvise zadrzalo u izvornom obliku na Cejlonu (Sri lanka), da je Lao Ce napisao Dao Te King put zivota i vrline, da su Hinduisti zapravo jednobosci, a ne mnogobosci... naravno ako je nekome tolerancija izgovor za ljenost i neznanje to je vrlo los izgovor. Ako nesto neznas tada nisi tolerantan vec neznalica, a mene zacuduje neznaje osnova krscanstva, a da ne kazem i drugih vjera, onih koji se pozivaju na toleranciju.
Kada ja ne znam da je nekog ateista negdje neki vjernik mucio tada sam ja neznalica, ali ako ja odlucim da ni jednog ateista ne cu niti pomisliti dosadivati osim ako on sam ne ulozi truda u pocetak rasprave tada sam ja tolerantan.

Dotle cu bezargumentirano, jer jedini argumenti su u samom sustavu vrijednosti reci kada nesto nije u skladu sa tim sustavima vrijednosti, a molim ateiste razumijevanje jer na posljednjem sudu bi mi se moglo suditi ne samo za ono sto sam rekao nego i za svaku rijec koju sam mogao ponuditi u obranu Istine (kada pisem Istinu s velim slovom tada to u sustavu krscanskih vrijednoti = Isus), a nisam.

Koliko ja zam ateistu u njegovom sustavu vrijednosti se nece nista dogoditi ako mi to dopusti.
@vsego Jednostavno tako sto ima predodbu o tome sto drugi misle pod Bogom.

Prvo sto se tice vjere; svakome je normalno da ako zeli nauciti svirati gitaru ili zavrsiti studij matematike da se mora puno pomuciti da postigne svoj cilj i da se to ne postize odmah. Slicno je i s vjerom, ako se netko zeli usavrsiti u vjeri mora puno citati, proucavati, prosudivati sto je, a sto nije od Boga. Isto tako netko moze raci da sviranje gitare nije za njega i da on to ne zeli. To je njegovo pravo, ali npr. otac toga cuda od djeteta vidi da on zbilja ima zicu i da ga na tecaj gitare. To ne znaci da ce klinac postati gitarist. Ipak on ima svoju slobodu. Ali ima klinaca koji su kasnije vrlo zahvalni svojim roditeljima sto su ih u mladosti blago natjerali da sviraju gitaru i sada imaju koristi od toga. Naravno da i tu ima ruznih krajnosti gdje je pre jaka prisila stvorila averziju prema sviranju uopce.
Pa ce kasnije u zivotu biti smrdani...

Naravno kada nekom odraslom dode netko i kaze ti moras svirati gitaru
da ce on poluditi ako to svati kao mjesanje u njegov zivot. Ali sto fali reklamama za tecajeve?

Tolerancija je po mome misljenju mnogo slozenija od nemoj ti meni govoriti nista necu ja tebi nista jer ponasati se da netko ne postoji je i oblik psihicke prisile (npr. curice to rade u osnovnoj i srednjoj skoli)
Umjesto obostranog ne znanja ja mislim da bi tolerancija trebala biti obostrano razumijevanje to znaci da ja naucim da muslimani ne vjeruju u Muhameda vec u Alaha, da i oni vjeruju da je Isus (Isa) bio prorok, a da je na krizu zavrsio Juda, a ne Isus, da i muslimani dolaze na krscanska marijansak svetista kako bi stovali Mariju cije je stovanje rasireno i po muslimanskom svijetu, da je njihov kalendar lunarni, da je to religija koja ima i svoje Mistike (Sufije).... da Dalaj Lama predstavlja manjinu i to sjevernog Budizma koji je inace puno dalje od pravog ucenja Buddhe koje se najvise zadrzalo u izvornom obliku na Cejlonu (Sri lanka), da je Lao Ce napisao Dao Te King put zivota i vrline, da su Hinduisti zapravo jednobosci, a ne mnogobosci... naravno ako je nekome tolerancija izgovor za ljenost i neznanje to je vrlo los izgovor. Ako nesto neznas tada nisi tolerantan vec neznalica, a mene zacuduje neznaje osnova krscanstva, a da ne kazem i drugih vjera, onih koji se pozivaju na toleranciju.
Kada ja ne znam da je nekog ateista negdje neki vjernik mucio tada sam ja neznalica, ali ako ja odlucim da ni jednog ateista ne cu niti pomisliti dosadivati osim ako on sam ne ulozi truda u pocetak rasprave tada sam ja tolerantan.

Dotle cu bezargumentirano, jer jedini argumenti su u samom sustavu vrijednosti reci kada nesto nije u skladu sa tim sustavima vrijednosti, a molim ateiste razumijevanje jer na posljednjem sudu bi mi se moglo suditi ne samo za ono sto sam rekao nego i za svaku rijec koju sam mogao ponuditi u obranu Istine (kada pisem Istinu s velim slovom tada to u sustavu krscanskih vrijednoti = Isus), a nisam.

Koliko ja zam ateistu u njegovom sustavu vrijednosti se nece nista dogoditi ako mi to dopusti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2005. (17:27:47)
Postovi: (4C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 21:54 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Očito postoje ljudi koji su ateisti i misle (opravdano illi ne :) ) da su im prava zakinuta - zbog toga postojanje udruge ima smisla. Osobno se ne bih u nju očlanjivao. Zbunjuje me što je to "ireligiozno poimanje svijeta" - jedino što je zajedničko ljudima koji nisu članovi neke religije je upravo to, o baš bilo čemu drugome oni mogu imati potpuno različite stavove. Drugo, u principu sam protiv bilo kakve propagande (veće od informiranja), kako religijske, tako i ireligijske - a imam dojam da bi se udruga dijelom i time bavila.

:OT:
(kad su već svi... :))
IMHO:
1. Abortus je ubojstvo. Uopće nije bitno pitanje da li je zametak "živ" ili nije. Činjenica je da čovjek koji je mogao postojati neće postojati jer ga je netko spriječio, i da će majka proći kroz strašnu traumu. Ali sam za legalizaciju - ne zato što je abortus dobra stvar, nego zato što će ga ljudi raditi ionako. To je vrlo teška odluka, i vrlo je malo ljudi koje će spriječiti sitnica (u tom kontekstu to je) kao što je zakonski status. Bolje da to rade doktori, nego mesari. Također, veća je vjerojatnost da će potencijalnu majku s drugim opcijama (npr. posvajanje djeteta) upoznati liječnik, nego netko tko to radi za x1000 EUR (k tome ilegalno) U nagovaranju nekoga da ne počini abortus nimalo ne pomaže da se taj netko (u već ionako stresnom stanju) osjeća izoliranim od države (zakonima) i društva (osudom okoline). U bezizlaznim situacijama ljudi rade drastične stvari...
2. Mislim da homoseksualni parovi ne bi smjeli biti "roditelji" djeci. Ne zbog toga što su bolesni (invalidi ne smiju odgajati djecu?), već zato što je za dijete jako bitno da nauči koje su posebnosti i razlike među spolovima (ne mislim fizičke), te kako one utječu na interakcije među ljudima (ne mislim samo seksualne). Djeca to uče od roditelja.
3. Možda bi bilo dobro otvoriti posebne topice s obzirom da je ovaj već nadišao sebe. I jedan rezidentni "Katolici vs. ateisti" kao ispušni ventil, da svi budemo tolerantni kao teletabisi off-line 8)
Očito postoje ljudi koji su ateisti i misle (opravdano illi ne Smile ) da su im prava zakinuta - zbog toga postojanje udruge ima smisla. Osobno se ne bih u nju očlanjivao. Zbunjuje me što je to "ireligiozno poimanje svijeta" - jedino što je zajedničko ljudima koji nisu članovi neke religije je upravo to, o baš bilo čemu drugome oni mogu imati potpuno različite stavove. Drugo, u principu sam protiv bilo kakve propagande (veće od informiranja), kako religijske, tako i ireligijske - a imam dojam da bi se udruga dijelom i time bavila.

Off-topic
(kad su već svi... Smile)
IMHO:
1. Abortus je ubojstvo. Uopće nije bitno pitanje da li je zametak "živ" ili nije. Činjenica je da čovjek koji je mogao postojati neće postojati jer ga je netko spriječio, i da će majka proći kroz strašnu traumu. Ali sam za legalizaciju - ne zato što je abortus dobra stvar, nego zato što će ga ljudi raditi ionako. To je vrlo teška odluka, i vrlo je malo ljudi koje će spriječiti sitnica (u tom kontekstu to je) kao što je zakonski status. Bolje da to rade doktori, nego mesari. Također, veća je vjerojatnost da će potencijalnu majku s drugim opcijama (npr. posvajanje djeteta) upoznati liječnik, nego netko tko to radi za x1000 EUR (k tome ilegalno) U nagovaranju nekoga da ne počini abortus nimalo ne pomaže da se taj netko (u već ionako stresnom stanju) osjeća izoliranim od države (zakonima) i društva (osudom okoline). U bezizlaznim situacijama ljudi rade drastične stvari...
2. Mislim da homoseksualni parovi ne bi smjeli biti "roditelji" djeci. Ne zbog toga što su bolesni (invalidi ne smiju odgajati djecu?), već zato što je za dijete jako bitno da nauči koje su posebnosti i razlike među spolovima (ne mislim fizičke), te kako one utječu na interakcije među ljudima (ne mislim samo seksualne). Djeca to uče od roditelja.
3. Možda bi bilo dobro otvoriti posebne topice s obzirom da je ovaj već nadišao sebe. I jedan rezidentni "Katolici vs. ateisti" kao ispušni ventil, da svi budemo tolerantni kao teletabisi off-line Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 21:59 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"][quote="vsego"]
@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?[/quote]

ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....[/quote]

a ti si bezobrazan i vrijedjas jednog od administratora foruma. da sam ja na tom mjestu, zbog ovog bi letio s foruma :evil:

a ti lijepo pogledaj ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexality

a mozes i bilo koji link koji stoji pod References istog clanka.
Vl4do (napisa):
vsego (napisa):

@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?


ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....


a ti si bezobrazan i vrijedjas jednog od administratora foruma. da sam ja na tom mjestu, zbog ovog bi letio s foruma Evil or Very Mad

a ti lijepo pogledaj ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexality

a mozes i bilo koji link koji stoji pod References istog clanka.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:03 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tp"]
Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80825]dokument[/url] izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)[/quote]

heloUUUU?! homoseksualnost [b]NIJE[/b] grijeh.
tp (napisa):

Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj dokument izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)


heloUUUU?! homoseksualnost NIJE grijeh.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 22:06 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="tp"]
Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80825]dokument[/url] izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)[/quote]

heloUUUU?! homoseksualnost [b]NIJE[/b] grijeh.[/quote]
Baš me zanima odakle ti to znaš... :?
HijenA (napisa):
tp (napisa):

Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj dokument izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)


heloUUUU?! homoseksualnost NIJE grijeh.

Baš me zanima odakle ti to znaš... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:08 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="Vl4do"][quote="vsego"]
@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?[/quote]

ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....[/quote]

a ti si bezobrazan i vrijedjas jednog od administratora foruma. da sam ja na tom mjestu, zbog ovog bi letio s foruma :evil:

a ti lijepo pogledaj ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexality

a mozes i bilo koji link koji stoji pod References istog clanka.[/quote]

a što da ja zaključim ako čovjek 2 puta ne obrati pozornost na moju rečenicu do kraja? da ima selektivno pamćenje?

a što se tiče wikipedie.... sve je to lijepo... i ja i ti imamo argumente... ja određena istraživanja ti wikipediu.. ono što hoću reci jest da je to i dalje otvoreno pitanje i da ce znanost imati zadnju riječ, a dok se to ne dogodi moji stavovi nisu nikakav govor mržnje, a niti me se ne treba napadati da imam stavove iz "srednjeg vijeka" pošto sam pokazao da to nije istina, te da se radi o jako svježim istraživanjima
HijenA (napisa):
Vl4do (napisa):
vsego (napisa):

@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?


ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....


a ti si bezobrazan i vrijedjas jednog od administratora foruma. da sam ja na tom mjestu, zbog ovog bi letio s foruma Evil or Very Mad

a ti lijepo pogledaj ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexality

a mozes i bilo koji link koji stoji pod References istog clanka.


a što da ja zaključim ako čovjek 2 puta ne obrati pozornost na moju rečenicu do kraja? da ima selektivno pamćenje?

a što se tiče wikipedie.... sve je to lijepo... i ja i ti imamo argumente... ja određena istraživanja ti wikipediu.. ono što hoću reci jest da je to i dalje otvoreno pitanje i da ce znanost imati zadnju riječ, a dok se to ne dogodi moji stavovi nisu nikakav govor mržnje, a niti me se ne treba napadati da imam stavove iz "srednjeg vijeka" pošto sam pokazao da to nije istina, te da se radi o jako svježim istraživanjima




Zadnja promjena: Vl4do; 22:09 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:09 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"][quote="SickJedi"][quote="tp"]Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi [b][color=red]i drugima[/color][/b].[/quote]

Ne.

[b]Tvoj[/b] bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.[/quote]

on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...[/quote]

nije njegov, ako on vjeruje u Limun. dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (:lol:) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)...dakle, meni ce, u tom slucaju, sudit Sotona jer ga ja priznajem kao Boga. onda dolazi tp i kaze ovo gore. bitno je ovo "po njegovom vjerovanju". dakle, "po njegovu vjerovanju" meni ce sudit [b]njegov[/b] bog...po meni, meni ce sudit [b]moj[/b] (kojeg nemam, jer sam ateist, ali to je manje bitno).
Vl4do (napisa):
SickJedi (napisa):
tp (napisa):
Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


Ne.

Tvoj bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.


on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...


nije njegov, ako on vjeruje u Limun. dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (Laughing) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)...dakle, meni ce, u tom slucaju, sudit Sotona jer ga ja priznajem kao Boga. onda dolazi tp i kaze ovo gore. bitno je ovo "po njegovom vjerovanju". dakle, "po njegovu vjerovanju" meni ce sudit njegov bog...po meni, meni ce sudit moj (kojeg nemam, jer sam ateist, ali to je manje bitno).



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jazzmin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2006. (19:13:17)
Postovi: (18)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 22:09 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

( :zbunj: imam osjećaj da je ovaj moj post pomalo off topic
ali nisam više sigurna koji je topic)

[quote="Vl4do"]5. Homoseksualnost je još otvoreno pitanje... Crkva širi stav da je to neprirodno i bolesno... do sada još nije nađen dokaz da dotično nije bolest tako da je to jednostavno zagovaranje jedne strane... [/quote]
[quote="Vl4do"]
gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje ....[/quote]

Više je uznemirujućih navoda u članku. Kao prvo 60% pokojnih žrtve su side.
Radi se o relativno malom uzorku i naglasak je, rekla bih, stavljen na [b]muškarce[/b] s homoseksualnim sklonostima (možda je slučajnost, no nekako mi se čini da u zadnje vrijeme, kad se govori o [i]bolesti [/i]i [i]grijehu[/i], homoseksualci su isključivo muškarci, dok su žene koje pokazuju takve sklonosti [i]seksi[/i] ).
Dalje se autor poziva na iskustva s jednim određenim pacijentom, koji biva kemijskim putem 'izliječen' od homoseksualnih poriva.
No zar nije ključni podatak da je taj čovjek bio silovan u ranoj mladosti? Zar je ludo onda pretpostaviti da su ona depresivna stanja kojima se dugo nije uspijevao othrvati
[quote]He had a diagnosis of dysthymia and major depressive episodes, with significant anxiety and agitation, some impairment in his judgment, impulsive, self-destructive behavior, and insecurity.[/quote]
posljedica [b]te[/b] traume, a ne nužno [i]nezadovoljstva vlastitom biseksualnošću. [/i]Također, ne znam od kolikog su značaja za ostale homoseksualce sasvim specifična iskustva ovog čovjeka
da bi zato i njima koristila ista terapija (kažem 'koristila' ne zato što je izgubio interes za muškarce, nego jer navodi da se sad osjeća izvrsno).
[quote="Vl4do"]sve više i više istraživanja povezuje homoseksualnost sa kemijskom neravnotežom u mozgu koja je uzrokovana zlostavljanjem u ranoj dobi... [/quote] Zapravo, istraživanje koje si naveo odnosi se se na [i]jednog[/i] homoseksualca [u]žrtvu silovanja[/u], ne na homoseksualce općenito.

(Jer posebna je i važna tema, premda izuzetno teška,
kako sve seksualna (i druga) zlostavljanja (specijalno u djetinjstvu) utječu na razvoj osobe, kako ju mogu i grubo deformirati, nastavljajući unesrećavati i nju i okolinu. No to zbilja ne spada ovdje.)
( Ojoooj... imam osjećaj da je ovaj moj post pomalo off topic
ali nisam više sigurna koji je topic)

Vl4do (napisa):
5. Homoseksualnost je još otvoreno pitanje... Crkva širi stav da je to neprirodno i bolesno... do sada još nije nađen dokaz da dotično nije bolest tako da je to jednostavno zagovaranje jedne strane...

Vl4do (napisa):

gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje ....


Više je uznemirujućih navoda u članku. Kao prvo 60% pokojnih žrtve su side.
Radi se o relativno malom uzorku i naglasak je, rekla bih, stavljen na muškarce s homoseksualnim sklonostima (možda je slučajnost, no nekako mi se čini da u zadnje vrijeme, kad se govori o bolesti i grijehu, homoseksualci su isključivo muškarci, dok su žene koje pokazuju takve sklonosti seksi ).
Dalje se autor poziva na iskustva s jednim određenim pacijentom, koji biva kemijskim putem 'izliječen' od homoseksualnih poriva.
No zar nije ključni podatak da je taj čovjek bio silovan u ranoj mladosti? Zar je ludo onda pretpostaviti da su ona depresivna stanja kojima se dugo nije uspijevao othrvati
Citat:
He had a diagnosis of dysthymia and major depressive episodes, with significant anxiety and agitation, some impairment in his judgment, impulsive, self-destructive behavior, and insecurity.

posljedica te traume, a ne nužno nezadovoljstva vlastitom biseksualnošću. Također, ne znam od kolikog su značaja za ostale homoseksualce sasvim specifična iskustva ovog čovjeka
da bi zato i njima koristila ista terapija (kažem 'koristila' ne zato što je izgubio interes za muškarce, nego jer navodi da se sad osjeća izvrsno).
Vl4do (napisa):
sve više i više istraživanja povezuje homoseksualnost sa kemijskom neravnotežom u mozgu koja je uzrokovana zlostavljanjem u ranoj dobi...
Zapravo, istraživanje koje si naveo odnosi se se na jednog homoseksualca žrtvu silovanja, ne na homoseksualce općenito.

(Jer posebna je i važna tema, premda izuzetno teška,
kako sve seksualna (i druga) zlostavljanja (specijalno u djetinjstvu) utječu na razvoj osobe, kako ju mogu i grubo deformirati, nastavljajući unesrećavati i nju i okolinu. No to zbilja ne spada ovdje.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 22:10 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni.... ali ponavljam, NE MRZIM IH niti ime zelim zlo....[/quote]

OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije :roll:

Cini mi se da ima previse parova (musko-zenskih) koji imaju djecu, a zanemaruju ih. Isto tako ima previse djece koja nemaju roditelje. Baci pogled na Nazorovu. Odi tamo i baci pogled. Vidjet ces kako to tuzno izgleda. Mislim da bi svoj toj djeci bilo bolje da imaju obitelj koja ce ih voljeti, maziti, paziti i moci ce im priustiti sve ono sta im treba. Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate mozda ce biti tolerantnija...

[quote="anamari"]...

Nadam se da sam te sad uvjerila da svi imamo pravo nesto javno reci i navijati za to svoje (ili protiv necijeg drugog) dok je u skladu s Ustavom RH. :wink: Ne moraju sabor ni politicke stranke to uvaziti.[/quote]

Nisam nikad rekao da to ne mozes. Samo to ne moze crkva jer se razbacuje s brojkom od 85% katolika koja je vrlo velika, ali nije tocna.

Daklem u tih 85% spadaju: maloljetni (nemaju pravo glasa) i ljudi koji su krsteni i imaju mozda jos pokoji sakrament, ali nisu katolici (crkva ih vodi kao takve).

Dapace, ako uzmes samo prave katolike, odnosno one koji koji postivaju sve sto im katolicka vjera nalaze brojka bi se bar prepolovila.

Religije su jedine ustanove koje te sluzbeno primaju u svoje redove (i vode te kao svojeg clana) iako te nitko nije pitao zelis li ti to ili ne. :evil:
Vl4do (napisa):
a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni.... ali ponavljam, NE MRZIM IH niti ime zelim zlo....


OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije Rolling Eyes

Cini mi se da ima previse parova (musko-zenskih) koji imaju djecu, a zanemaruju ih. Isto tako ima previse djece koja nemaju roditelje. Baci pogled na Nazorovu. Odi tamo i baci pogled. Vidjet ces kako to tuzno izgleda. Mislim da bi svoj toj djeci bilo bolje da imaju obitelj koja ce ih voljeti, maziti, paziti i moci ce im priustiti sve ono sta im treba. Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate mozda ce biti tolerantnija...

anamari (napisa):
...

Nadam se da sam te sad uvjerila da svi imamo pravo nesto javno reci i navijati za to svoje (ili protiv necijeg drugog) dok je u skladu s Ustavom RH. Wink Ne moraju sabor ni politicke stranke to uvaziti.


Nisam nikad rekao da to ne mozes. Samo to ne moze crkva jer se razbacuje s brojkom od 85% katolika koja je vrlo velika, ali nije tocna.

Daklem u tih 85% spadaju: maloljetni (nemaju pravo glasa) i ljudi koji su krsteni i imaju mozda jos pokoji sakrament, ali nisu katolici (crkva ih vodi kao takve).

Dapace, ako uzmes samo prave katolike, odnosno one koji koji postivaju sve sto im katolicka vjera nalaze brojka bi se bar prepolovila.

Religije su jedine ustanove koje te sluzbeno primaju u svoje redove (i vode te kao svojeg clana) iako te nitko nije pitao zelis li ti to ili ne. Evil or Very Mad



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!


Zadnja promjena: SickJedi; 22:14 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:11 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"][quote="HijenA"][quote="tp"]
Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80825]dokument[/url] izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)[/quote]

heloUUUU?! homoseksualnost [b]NIJE[/b] grijeh.[/quote]
Baš me zanima odakle ti to znaš... :?[/quote]

znas...prijatelji su super stvar. bilo koje orjentacije.
Anđelčić (napisa):
HijenA (napisa):
tp (napisa):

Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj dokument izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)


heloUUUU?! homoseksualnost NIJE grijeh.

Baš me zanima odakle ti to znaš... Confused


znas...prijatelji su super stvar. bilo koje orjentacije.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:11 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="Vl4do"][quote="SickJedi"][quote="tp"]Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi [b][color=red]i drugima[/color][/b].[/quote]

Ne.

[b]Tvoj[/b] bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.[/quote]

on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...[/quote]

nije njegov, ako on vjeruje u Limun. dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (:lol:) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)...dakle, meni ce, u tom slucaju, sudit Sotona jer ga ja priznajem kao Boga. onda dolazi tp i kaze ovo gore. bitno je ovo "po njegovom vjerovanju". dakle, "po njegovu vjerovanju" meni ce sudit [b]njegov[/b] bog...po meni, meni ce sudit [b]moj[/b] (kojeg nemam, jer sam ateist, ali to je manje bitno).[/quote]

ajd da ti nacrtam Mr. Obi Wan....

ako ja vjerujem da je moj stvoritelj Bog onda će po meni SVIMA nama suditi Bog, priznavali ga mi ili ne... ista stvar s tobom i Sotonom... ti vjeruješ u njega, dakle ti vjeruješ da će suditi svima nama, a ne samo tebi....
HijenA (napisa):
Vl4do (napisa):
SickJedi (napisa):
tp (napisa):
Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


Ne.

Tvoj bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.


on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...


nije njegov, ako on vjeruje u Limun. dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (Laughing) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)...dakle, meni ce, u tom slucaju, sudit Sotona jer ga ja priznajem kao Boga. onda dolazi tp i kaze ovo gore. bitno je ovo "po njegovom vjerovanju". dakle, "po njegovu vjerovanju" meni ce sudit njegov bog...po meni, meni ce sudit moj (kojeg nemam, jer sam ateist, ali to je manje bitno).


ajd da ti nacrtam Mr. Obi Wan....

ako ja vjerujem da je moj stvoritelj Bog onda će po meni SVIMA nama suditi Bog, priznavali ga mi ili ne... ista stvar s tobom i Sotonom... ti vjeruješ u njega, dakle ti vjeruješ da će suditi svima nama, a ne samo tebi....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 22:12 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="tp"]Bez obzira koliko netko sagrijesio [b]Bog je ljubav[/b] i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi [b][color=red]i drugima[/color][/b].[/quote]

Ne.

[b]Tvoj[/b] bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.[/quote]

Ponavljati, ali ne samo rijecima, nego jos puno vise djelima.
SickJedi (napisa):
tp (napisa):
Bez obzira koliko netko sagrijesio Bog je ljubav i nikad ga nece prestati ljubiti. To treba ponavljati uvijek i sebi i drugima.


Ne.

Tvoj bog je ljubav i to trebas ponavljati sebi. Uvjeravati mene u to i/ili to ponavljati meni je ono protiv cega se ja borim. Meni je dosta crkvene propagande.

Mislim jel bi tebi bilo zabavno da ja hodam kraj tebe i ponavljam ti moje bozanstvo je limun i on je kiseo i zut.


Ponavljati, ali ne samo rijecima, nego jos puno vise djelima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 22:13 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (:lol:) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)..[/quote]
HijenA, svaka ti čast, trebalo bi ti dati orden za promicanje tolerancije. Otkud ti pravo da glupošću nazivaš nešto što je drugome sveto?
HijenA (napisa):

dakle, ja recimo vjerujem u Sotonu i klanjam mu se, crtam pentagrame u slobodno vrijeme, citam Crnu Bibliju, vrsim Crne obrede (Laughing) i slicne mumbo-jumbo gluposti (kakve uostalom radi i crkva, samo obrnute)..

HijenA, svaka ti čast, trebalo bi ti dati orden za promicanje tolerancije. Otkud ti pravo da glupošću nazivaš nešto što je drugome sveto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:14 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]
Religije su jedine ustanove koje te sluzbeno primaju u svoje redove (i vode te kao svojeg clana) iako te nitko nije pitao zelis li ti to ili ne. :evil:[/quote]

postoji jos jedna takva...zove se [url=www.szzg.hr]Studentski Zbor[/url] :roll: :evil:
SickJedi (napisa):

Religije su jedine ustanove koje te sluzbeno primaju u svoje redove (i vode te kao svojeg clana) iako te nitko nije pitao zelis li ti to ili ne. Evil or Very Mad


postoji jos jedna takva...zove se Studentski Zbor Rolling Eyes Evil or Very Mad



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:16 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]
OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije :roll: [/quote]

tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca...

[quote="SickJedi"]Cini mi se da ima previse parov (musko-zenskih) koji imaju djecu, a zanemaruju ih. Isto tako ima previse djece koja nemaju roditelje. Baci pogled na Nazorovu. Odi tamo i baci pogled. Vidjet ces kako to tuzno izgleda. Mislim da bi svoj toj djeci bilo bolje da imaju obitelj koja ce ih voljeti, maziti, paziti i moci ce im priustiti sve ono sta im treba. [b]Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate mozda ce biti tolerantnija...[/b]
[/quote]


ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...

[quote="jazzmin"]

bla bla bla[/quote]

ma to sam istraživanje samo istaknuo jer ne mogu naći link na drugo s večim uzorkom.... ali ponata je toga bila samo da pokažem da ne baziram svoje stavove na nekim predrasuda i "istrazivanjima" u 200. godini prije krista
SickJedi (napisa):

OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije Rolling Eyes


tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca...

SickJedi (napisa):
Cini mi se da ima previse parov (musko-zenskih) koji imaju djecu, a zanemaruju ih. Isto tako ima previse djece koja nemaju roditelje. Baci pogled na Nazorovu. Odi tamo i baci pogled. Vidjet ces kako to tuzno izgleda. Mislim da bi svoj toj djeci bilo bolje da imaju obitelj koja ce ih voljeti, maziti, paziti i moci ce im priustiti sve ono sta im treba. Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate mozda ce biti tolerantnija...



ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...

jazzmin (napisa):


bla bla bla


ma to sam istraživanje samo istaknuo jer ne mogu naći link na drugo s večim uzorkom.... ali ponata je toga bila samo da pokažem da ne baziram svoje stavove na nekim predrasuda i "istrazivanjima" u 200. godini prije krista




Zadnja promjena: Vl4do; 22:19 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:18 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]
ako ja vjerujem da je moj stvoritelj Bog onda će po meni SVIMA nama suditi Bog, priznavali ga mi ili ne... ista stvar s tobom i Sotonom... ti vjeruješ u njega, dakle ti vjeruješ da će suditi svima nama, a ne samo tebi....[/quote]

eh...vidis. tu se vidi koliko si tolerantan :roll: zasto [i]a priori[/i] mislis da ja mislim kako ce svima suditi [b]moj[/b] bog? :lol: meni ce suditi [b]moj[/b], tebi neka sudi tvoj. dakle, iz moje perspektive, nista se ne mijenja. a to kako ces ti gledati na sve oko sebe je samo tvoja stvar i nicija druga.

dakle, Yoda, nisi nista dokazao, samo si pokazao vlastitu netoleranciju prema drugima i drugacijima.


@Andjelcic: dapace, ono je bilo jako tolerantno, jer ja stvarno te sve obrede smatram gluposcu. ali, to je moje misljenje i ja mogu bit popljuvan od vas, vjernika, radi njega.
Vl4do (napisa):

ako ja vjerujem da je moj stvoritelj Bog onda će po meni SVIMA nama suditi Bog, priznavali ga mi ili ne... ista stvar s tobom i Sotonom... ti vjeruješ u njega, dakle ti vjeruješ da će suditi svima nama, a ne samo tebi....


eh...vidis. tu se vidi koliko si tolerantan Rolling Eyes zasto a priori mislis da ja mislim kako ce svima suditi moj bog? Laughing meni ce suditi moj, tebi neka sudi tvoj. dakle, iz moje perspektive, nista se ne mijenja. a to kako ces ti gledati na sve oko sebe je samo tvoja stvar i nicija druga.

dakle, Yoda, nisi nista dokazao, samo si pokazao vlastitu netoleranciju prema drugima i drugacijima.


@Andjelcic: dapace, ono je bilo jako tolerantno, jer ja stvarno te sve obrede smatram gluposcu. ali, to je moje misljenje i ja mogu bit popljuvan od vas, vjernika, radi njega.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 22:19 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca...[/quote]

Dobro nazovi to kako god zelis. Brak, istospolna zajednica, zbrtm... Bitno je da pred drzavom dobiju jednaka prava kao i legalne musko-zenske zajednice.

[quote="Vl4do"][quote="SickJedi"][b]Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate [color=red]mozda[/color] ce biti tolerantnija...[/b]
[/quote]

ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...[/quote]

Naravno da je, zato i pise mozda.
Vl4do (napisa):
tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca...


Dobro nazovi to kako god zelis. Brak, istospolna zajednica, zbrtm... Bitno je da pred drzavom dobiju jednaka prava kao i legalne musko-zenske zajednice.

Vl4do (napisa):
SickJedi (napisa):
Djeca koja imaju dvije mame ili dva tate mozda ce biti tolerantnija...


ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...


Naravno da je, zato i pise mozda.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!


Zadnja promjena: SickJedi; 22:22 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Stranica 12 / 38.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan