Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Crkva o medijima

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:24 pet, 30. 5. 2003    Naslov: Crkva o medijima Citirajte i odgovorite

Evo, naletih slučajno na iskonu... ubolo me u oči... pročitajte pa komentirajte.

[code:1]
ZAGREB - Katolički tjednik Glas Koncila smatra da su određene političke opcije u suvremenom hrvatskom društvu medijski potisnute te uopće ne dolaze do izražaja u cjelokupnoj javnosti.

U redakcijskom komentaru najnoviji broj lista od 1. lipnja piše da to potvrđuje i grčevita borba saborskih zastupnika, osobito iz stranaka koje imaju malo zastupnika, da Hrvatska televizija prenosi saborska zasjedanja jer je to jedini način da se njihova mišljenja i stavovi vjerodostojno predstave javnosti.

'Za razliku od stabilnih demokratskih društava s dugom tradicijom, koja imaju medije klasificirane od konzervativnih do progresivnih, od pretežno bliskih desnim do pretežno bliskih lijevim političkim opcijama, u hrvatskom društvu sada imamo medije pretežno lijeve političke orijentacije', tvrdi list.

Piše kako je posebno bolno i na neki način tragično kad je tako usmjeren apsolutno najjači medij u našoj zemlji - Hrvatska televizija, i to u znatnom dijelu svoga informativnog programa te posebno u pojedinim unaprijed snimljenim emisijama koje su tobože dio razonodnoga programa, a zapravo su instrument sasvim izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese.

'Javna glasila u Hrvatskoj izložena su perfidnim pritiscima i instrumentalizaciji određenih političkih krugova jedne opcije i sve dosada tim pritiscima i toj instrumentalizaciji ne uspijevaju ili ne žele odolijevati', smatra list. [/code:1]
Evo, naletih slučajno na iskonu... ubolo me u oči... pročitajte pa komentirajte.

Kod:

ZAGREB - Katolički tjednik Glas Koncila smatra da su određene političke opcije u suvremenom hrvatskom društvu medijski potisnute te uopće ne dolaze do izražaja u cjelokupnoj javnosti.

U redakcijskom komentaru najnoviji broj lista od 1. lipnja piše da to potvrđuje i grčevita borba saborskih zastupnika, osobito iz stranaka koje imaju malo zastupnika, da Hrvatska televizija prenosi saborska zasjedanja jer je to jedini način da se njihova mišljenja i stavovi vjerodostojno predstave javnosti.

'Za razliku od stabilnih demokratskih društava s dugom tradicijom, koja imaju medije klasificirane od konzervativnih do progresivnih, od pretežno bliskih desnim do pretežno bliskih lijevim političkim opcijama, u hrvatskom društvu sada imamo medije pretežno lijeve političke orijentacije', tvrdi list.

Piše kako je posebno bolno i na neki način tragično kad je tako usmjeren apsolutno najjači medij u našoj zemlji - Hrvatska televizija, i to u znatnom dijelu svoga informativnog programa te posebno u pojedinim unaprijed snimljenim emisijama koje su tobože dio razonodnoga programa, a zapravo su instrument sasvim izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese.

'Javna glasila u Hrvatskoj izložena su perfidnim pritiscima i instrumentalizaciji određenih političkih krugova jedne opcije i sve dosada tim pritiscima i toj instrumentalizaciji ne uspijevaju ili ne žele odolijevati', smatra list.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 22:44 pet, 30. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim da se ova poruka preseli na tematski primjerenije mjesto.
Ne spominju se ni studenti, ni fakultet.

Ovo je već drugi put da upozoravam na problem:
Postovi se moraju klasificirati po tematici. Imamo pristup tolikom obilju informacija, da ćemo se izgubiti u šumu ukoliko ih propisno ne strukturiramo. Malo sam iznenađen da to moram ponavljati Forumašima koji su ostvarili zamašan postotak dosad poslanih poruka.

Unaprijed zahvaljujem
- N.
Molim da se ova poruka preseli na tematski primjerenije mjesto.
Ne spominju se ni studenti, ni fakultet.

Ovo je već drugi put da upozoravam na problem:
Postovi se moraju klasificirati po tematici. Imamo pristup tolikom obilju informacija, da ćemo se izgubiti u šumu ukoliko ih propisno ne strukturiramo. Malo sam iznenađen da to moram ponavljati Forumašima koji su ostvarili zamašan postotak dosad poslanih poruka.

Unaprijed zahvaljujem
- N.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:22 sub, 31. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Just for the record: premjesteno s "Faxovskih opcenitosti" na "Cumez". Time ne zelim omalovaziti temu. Jednostavno, "Cumez" je za sve sto ne spada nigdje drugdje. Crkva u/o medijima nije tema vezana uz fax, studente i sl.

Sto se teme topica tice, mogu samo reci da Crkvu u Hrvata vec dugo dozivljavam kao [b]pretezno[/b] desnicarsku organizaciju, pa je jasno da vuce vodu na taj mlin. Ne sjecam se da su se prije desetak godina bunili da u novinama ima premalo SDPa, HNSa i slicnih... :roll:

Svaka cast onim svecenicima koji se drze religije i ne petljaju u politiku (kako i treba), no takvi nisu medijski eksponirani.

Btw, Ivancice, ovo gore (zadnja dva paragrafa) sam napisao kao jedan od usera (koje pozivas na raspravu), a ne kao Admin. :twisted:
Just for the record: premjesteno s "Faxovskih opcenitosti" na "Cumez". Time ne zelim omalovaziti temu. Jednostavno, "Cumez" je za sve sto ne spada nigdje drugdje. Crkva u/o medijima nije tema vezana uz fax, studente i sl.

Sto se teme topica tice, mogu samo reci da Crkvu u Hrvata vec dugo dozivljavam kao pretezno desnicarsku organizaciju, pa je jasno da vuce vodu na taj mlin. Ne sjecam se da su se prije desetak godina bunili da u novinama ima premalo SDPa, HNSa i slicnih... Rolling Eyes

Svaka cast onim svecenicima koji se drze religije i ne petljaju u politiku (kako i treba), no takvi nisu medijski eksponirani.

Btw, Ivancice, ovo gore (zadnja dva paragrafa) sam napisao kao jedan od usera (koje pozivas na raspravu), a ne kao Admin. Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 18:39 sub, 31. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se s prebacivanjem.

Ja mislim da je drugo kada pojedini svečenik s oltara svojim župljanima priča o politici i za koga bi trebali glasovati, a drugo je kada poglavari crkve u Hrvata nešto kažu javnosti, bilo pismenim putem, bilo putem TVa. Svjesna sam da su svećenici samo ljudi, ali očito se shvaćanje života kako ga shvaćaju lijevičari kosi sa nekim osnovnim principa učenja crkve. Ne govorim o svim stvarima koje zastupaju lijevičari, nego pojedinim...

Kakvo je stanje u svijetu?
Slažem se s prebacivanjem.

Ja mislim da je drugo kada pojedini svečenik s oltara svojim župljanima priča o politici i za koga bi trebali glasovati, a drugo je kada poglavari crkve u Hrvata nešto kažu javnosti, bilo pismenim putem, bilo putem TVa. Svjesna sam da su svećenici samo ljudi, ali očito se shvaćanje života kako ga shvaćaju lijevičari kosi sa nekim osnovnim principa učenja crkve. Ne govorim o svim stvarima koje zastupaju lijevičari, nego pojedinim...

Kakvo je stanje u svijetu?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 3:50 ned, 1. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne vidim šta se to crkvu tiče.

To da nam mediji podlažu političkim promjenama, to stoji, sad malo idu lijevo, malo desno, iako su u posljednje vrijeme dosta nepristraniji nego što su bili.

[quote="Glas Koncila"]i to u znatnom dijelu svoga informativnog programa te posebno u pojedinim unaprijed snimljenim emisijama koje su tobože dio razonodnoga programa, a zapravo su instrument sasvim izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese. [/quote]
Zanima me koji su to informativni programi koji potiču ljevičarsku ideologiju.
Ja ih nisam vidio... (možda BBC evi dokumentarci o životinjama :D)

Heh, još jedan sitni komentar:
Ne znam znate li, a vjerojatno znate, uskoro se sprema prodaja HRT-ovog programa 3. Taj program će se najvjerojatnije prodati ili: a) RTL-u ili b) News Corporation (SKY, Fox...)
Tada neće biti šanse da HRT uspije u svoja dva programa ugurat i prijenos sijednice, za što su si i zastupnici djelomično krivi (tko normalan zapravo želi gledat Rojsa kako [color=blue]xxxx[/color] ili Šeksa kako ispravlja netočne navode)



[color=blue]Errr... C'Tebo, je l' ti mislis da sam ja toliko bogat da mogu spomenutom Rojsu isplacivati za dusevnu bol? :twisted:[/color]

edit by C'Tebo:
Ispričavam se.
Nisam imao na umu nikakove negativne konotacije :oops:
Ne vidim šta se to crkvu tiče.

To da nam mediji podlažu političkim promjenama, to stoji, sad malo idu lijevo, malo desno, iako su u posljednje vrijeme dosta nepristraniji nego što su bili.

Glas Koncila (napisa):
i to u znatnom dijelu svoga informativnog programa te posebno u pojedinim unaprijed snimljenim emisijama koje su tobože dio razonodnoga programa, a zapravo su instrument sasvim izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese.

Zanima me koji su to informativni programi koji potiču ljevičarsku ideologiju.
Ja ih nisam vidio... (možda BBC evi dokumentarci o životinjama Very Happy)

Heh, još jedan sitni komentar:
Ne znam znate li, a vjerojatno znate, uskoro se sprema prodaja HRT-ovog programa 3. Taj program će se najvjerojatnije prodati ili: a) RTL-u ili b) News Corporation (SKY, Fox...)
Tada neće biti šanse da HRT uspije u svoja dva programa ugurat i prijenos sijednice, za što su si i zastupnici djelomično krivi (tko normalan zapravo želi gledat Rojsa kako xxxx ili Šeksa kako ispravlja netočne navode)



Errr... C'Tebo, je l' ti mislis da sam ja toliko bogat da mogu spomenutom Rojsu isplacivati za dusevnu bol? Twisted Evil

edit by C'Tebo:
Ispričavam se.
Nisam imao na umu nikakove negativne konotacije Embarassed



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 11:04 ned, 1. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se Rojsa tiče, nisi valjda mislio doslovno? :shock::shock::shock:
Što se Rojsa tiče, nisi valjda mislio doslovno? ShockedShockedShocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 21:54 pon, 2. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese.
[/quote]

Općenacionalni interes, ideološka propaganda... ma što volim takve fraze.
Da, komunisti opet žele zavladati hrvatskom i odvesti nas u nove jugo-integracije i osuđivati nam generale, klati nam životinje, paliti šume, prodavati more, bla-bla-bla...
Ako se mene pita, desničarstvo se puno previše razmahalo na ovim prostorima i bez specijalnih emisija za potpirivanje takvoga duha među pukom.[/quote]
Citat:

izričite ideološke i političke propagande koja nimalo ne uvažava stvarno opće dobro ili stvarne općenacionalne naše interese.


Općenacionalni interes, ideološka propaganda... ma što volim takve fraze.
Da, komunisti opet žele zavladati hrvatskom i odvesti nas u nove jugo-integracije i osuđivati nam generale, klati nam životinje, paliti šume, prodavati more, bla-bla-bla...
Ako se mene pita, desničarstvo se puno previše razmahalo na ovim prostorima i bez specijalnih emisija za potpirivanje takvoga duha među pukom.[/quote]



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan