Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prvi prakticni kolokvij 2007. (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 14:39 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@m0rtus: Bit ce termini, ali vjerojatno tek pocetkom iduceg tjedna. 8) Valjda vam je tjedan dana dovoljno za upisati se na liste. ;)[/quote]

Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c, a ne sebe upisao na listu :P. Zahvaljujem na odgovoru ;).
vsego (napisa):

@m0rtus: Bit ce termini, ali vjerojatno tek pocetkom iduceg tjedna. Cool Valjda vam je tjedan dana dovoljno za upisati se na liste. Wink


Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c, a ne sebe upisao na listu Razz. Zahvaljujem na odgovoru Wink.



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:09 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="m0rtus"]Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c,...[/quote]

:OT: Jesu to oni koji imaju takav balans da se ne prehite u zavoju pri velikim brzinama? :D
m0rtus (napisa):
Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c,...


Off-topic Jesu to oni koji imaju takav balans da se ne prehite u zavoju pri velikim brzinama? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 15:12 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="m0rtus"]Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c,...[/quote]

:OT: Jesu to oni koji imaju takav balans da se ne prehite u zavoju pri velikim brzinama? :D[/quote]

Tocno ti :). Kak se mi sporazmemo odmah :D .
vsego (napisa):
m0rtus (napisa):
Za tjedan dana bi bijelog tigrastog sibirskog puza naucio c,...


Off-topic Jesu to oni koji imaju takav balans da se ne prehite u zavoju pri velikim brzinama? Very Happy


Tocno ti Smile. Kak se mi sporazmemo odmah Very Happy .



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 19:12 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni bi trebao jedan hint ako može.
Kako da dobijem cijeli dio realnog broja (radi se o float-ovima)?
Meni bi trebao jedan hint ako može.
Kako da dobijem cijeli dio realnog broja (radi se o float-ovima)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 19:19 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]Meni bi trebao jedan hint ako može.
Kako da dobijem cijeli dio realnog broja (radi se o float-ovima)?[/quote]

ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao

(int)realni_broj
matmih (napisa):
Meni bi trebao jedan hint ako može.
Kako da dobijem cijeli dio realnog broja (radi se o float-ovima)?


ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao

(int)realni_broj



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 20:12 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]

ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao

[/quote]

kako mozes bit takav! nije ti to lijepo! ako ti znas, pomogni nekom na pristojan nacin ali nemoj se rugat!
MKova (napisa):


ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao



kako mozes bit takav! nije ti to lijepo! ako ti znas, pomogni nekom na pristojan nacin ali nemoj se rugat!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 21:39 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanzub"][quote="MKova"]
ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao
[/quote]
kako mozes bit takav! nije ti to lijepo! ako ti znas, pomogni nekom na pristojan nacin ali nemoj se rugat![/quote]

pa pomogao sam zar ne? i ne rugam se, kažem da sam razočaran, rugati bi bilo kritizirati i nabijati mu na nos to što ne zna
ivanzub (napisa):
MKova (napisa):

ajme... ne znam te ali razočaran sam da je itko to pitao

kako mozes bit takav! nije ti to lijepo! ako ti znas, pomogni nekom na pristojan nacin ali nemoj se rugat!


pa pomogao sam zar ne? i ne rugam se, kažem da sam razočaran, rugati bi bilo kritizirati i nabijati mu na nos to što ne zna



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:32 sri, 2. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da se to radilo na predavanju (jos iz UuR-a), a i bilo je na nekom od kolokvija... ne bih to nazvao ruganjem. :?
S obzirom da se to radilo na predavanju (jos iz UuR-a), a i bilo je na nekom od kolokvija... ne bih to nazvao ruganjem. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 7:45 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uf... vidim da je došlo do rasprave.

Ovako:

1. Priznajem, pitanje je bilo glupo no bez toga se nemogu riješiti barem 3 zadatka.
2. Možda je to i došlo na nekom od popravnih kolokvija, ali na regularnom nije.
3. Znam da smo to radili na predavanjima i znao sam da je nešto jednostavno, ali sam zaboravio kako točno ide pa sam mislio da neće biti problem nekom to brzo napisati. :cry:

Eto...
:oops: :oops: :oops: :oops:
Uf... vidim da je došlo do rasprave.

Ovako:

1. Priznajem, pitanje je bilo glupo no bez toga se nemogu riješiti barem 3 zadatka.
2. Možda je to i došlo na nekom od popravnih kolokvija, ali na regularnom nije.
3. Znam da smo to radili na predavanjima i znao sam da je nešto jednostavno, ali sam zaboravio kako točno ide pa sam mislio da neće biti problem nekom to brzo napisati. Crying or Very sad

Eto...
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:33 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa i nije problem. :D No, treba onda i imati sluha za nekoga tko se cudi takvom pitanjem. ;)
Pa i nije problem. Very Happy No, treba onda i imati sluha za nekoga tko se cudi takvom pitanjem. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 15:38 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a što ako zapnemo malčice samo? :neznam: nema pomaganja nimalo? pa valjda asistent može skužit tko razumije što tipka, a tko je naučio napamet tih 50 zadataka. :-k
a što ako zapnemo malčice samo? Ja to stvarno ne znam nema pomaganja nimalo? pa valjda asistent može skužit tko razumije što tipka, a tko je naučio napamet tih 50 zadataka. Think



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 16:41 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ma"]a što ako zapnemo malčice samo? :neznam: nema pomaganja nimalo? pa valjda asistent može skužit tko razumije što tipka, a tko je naučio napamet tih 50 zadataka. :-k[/quote]

Ti zaista mislis da se 50 zadataka (trenutno, a brojka ce rasti) moze nauciti napamet? :? Dovoljno je da jedna sitnica ne stima i da program ne radi tako da mislim da je jako tesko nabubati napamet doslovno svako slovo...
A ako razumijes sto tipkas onda bi uz pomoc compilera trebao/la moci uvidjeti gdje grijesis i to ispraviti. ;)
ma (napisa):
a što ako zapnemo malčice samo? Ja to stvarno ne znam nema pomaganja nimalo? pa valjda asistent može skužit tko razumije što tipka, a tko je naučio napamet tih 50 zadataka. Think


Ti zaista mislis da se 50 zadataka (trenutno, a brojka ce rasti) moze nauciti napamet? Confused Dovoljno je da jedna sitnica ne stima i da program ne radi tako da mislim da je jako tesko nabubati napamet doslovno svako slovo...
A ako razumijes sto tipkas onda bi uz pomoc compilera trebao/la moci uvidjeti gdje grijesis i to ispraviti. Wink



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:46 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="me_me"]A ako razumijes sto tipkas onda bi uz pomoc compilera trebao/la moci uvidjeti gdje grijesis i to ispraviti. ;)[/quote]

=D>

To i je svrha prakticnih kolokvija. :D Zato i imate nerazumno puno vremena za smijesno lagane zadatke. 8)
me_me (napisa):
A ako razumijes sto tipkas onda bi uz pomoc compilera trebao/la moci uvidjeti gdje grijesis i to ispraviti. Wink


Applause

To i je svrha prakticnih kolokvija. Very Happy Zato i imate nerazumno puno vremena za smijesno lagane zadatke. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 18:18 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ce se moci imati papir na kojem se moze zapisati misao ili tako nesto? Nekima je lakse prvo na papiru napisati pa onda traziti greske na kompu!
Da li ce se moci imati papir na kojem se moze zapisati misao ili tako nesto? Nekima je lakse prvo na papiru napisati pa onda traziti greske na kompu!



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 18:46 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ančica"]Da li ce se moci imati papir na kojem se moze zapisati misao ili tako nesto? Nekima je lakse prvo na papiru napisati pa onda traziti greske na kompu![/quote]
pa mislim da bi trebali imati, ako ništa drugo da si provjerimo dal točno radi. pa na kolokviju smo smjeli imati papir! :pianodance:
Ančica (napisa):
Da li ce se moci imati papir na kojem se moze zapisati misao ili tako nesto? Nekima je lakse prvo na papiru napisati pa onda traziti greske na kompu!

pa mislim da bi trebali imati, ako ništa drugo da si provjerimo dal točno radi. pa na kolokviju smo smjeli imati papir! Banana plese na klaviru



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
the maja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (09:35:27)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:55 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sumnjam da ćemo moć imat...nama je naš asistent rekao jasno i glasno da apsolutno ama baš ništa nećemo smijeti imati sa sobom...
sad, jedino nam oni kao mogu dati papir, al iskreno sumnjam
ja sumnjam da ćemo moć imat...nama je naš asistent rekao jasno i glasno da apsolutno ama baš ništa nećemo smijeti imati sa sobom...
sad, jedino nam oni kao mogu dati papir, al iskreno sumnjam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:02 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde ljudi, kaj se tolko brinete za te praktične kolokvije?!!

Imamo sat i pol za zadatak za kojeg je potrebno maximalno pola sata,45 minuta ak nemaš pojma kaj bi trebalo radit. A ako se samo malo pogledaju zadaci za vježbu i malo ih se prodiskutira na faxu (čak ih se niti ne riješi) znat će se kaj treba radit. Naravno, nužan uvjet je da se poznaje sintaxa c-a i da se zna uključit compiler...a uz ta dva uvjeta svaki zadatak tog tipa je rješiv u pola sata...
Ajde ljudi, kaj se tolko brinete za te praktične kolokvije?!!

Imamo sat i pol za zadatak za kojeg je potrebno maximalno pola sata,45 minuta ak nemaš pojma kaj bi trebalo radit. A ako se samo malo pogledaju zadaci za vježbu i malo ih se prodiskutira na faxu (čak ih se niti ne riješi) znat će se kaj treba radit. Naravno, nužan uvjet je da se poznaje sintaxa c-a i da se zna uključit compiler...a uz ta dva uvjeta svaki zadatak tog tipa je rješiv u pola sata...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:02 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovakve zadatke skicirati na papiru, uz zivo racunalo pred sobom, je non-sense vecih razmjera, ali [b][u]PRAZAN[/u][/b] papir nece nitko zabraniti. ;)

@Luuka: pola sata?! :shock:
Ovakve zadatke skicirati na papiru, uz zivo racunalo pred sobom, je non-sense vecih razmjera, ali PRAZAN papir nece nitko zabraniti. Wink

@Luuka: pola sata?! Shocked



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 20:19 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Luuka: pola sata?! :shock:[/quote]
nego? dok se to natipka... :faint: :)
vsego (napisa):
@Luuka: pola sata?! Shocked

nego? dok se to natipka... Padoh u (o)nesvjest Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:00 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego Kažem pola sata zbog ispravljanja i traženja raznoraznih izostavljenih zagrada, točke zareza i sličnih sitnica...ponekad treba više vremena da se primjeti da fali pokoja zagrada u uvjetu if-a, posebno ako ima puno uvjeta i ako kod nije uredan....


I imam jedan question...jel može neki hint za 42.zad? Malo se mučim...znam da se rješenja ne smiju stavljat,samo tražim malu pomoć, neku malu idejicu...
@vsego Kažem pola sata zbog ispravljanja i traženja raznoraznih izostavljenih zagrada, točke zareza i sličnih sitnica...ponekad treba više vremena da se primjeti da fali pokoja zagrada u uvjetu if-a, posebno ako ima puno uvjeta i ako kod nije uredan....


I imam jedan question...jel može neki hint za 42.zad? Malo se mučim...znam da se rješenja ne smiju stavljat,samo tražim malu pomoć, neku malu idejicu...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 3 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan