Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

detach od shella

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bingo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2002. (18:03:08)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:04 sub, 27. 12. 2003    Naslov: detach od shella Citirajte i odgovorite

Kako se je na HP-UX-u detachao programcek od shella? Tj. da on radi kad se ja odlogiram.
I josh, da li je moguce uzurpirati tim programcekom jedam port na studentu, a da to nekoga jako ne naljuti?

Konkretno, to bi trebala biti nekakva client-server aplikacijica koja bi drzala bazu pitanja i omogucavala ljudima da na njih odgovaraju iz recimo mozille ili nekakvog tekstualnog clienta. Dakle nista malicioznoga 8)
Kako se je na HP-UX-u detachao programcek od shella? Tj. da on radi kad se ja odlogiram.
I josh, da li je moguce uzurpirati tim programcekom jedam port na studentu, a da to nekoga jako ne naljuti?

Konkretno, to bi trebala biti nekakva client-server aplikacijica koja bi drzala bazu pitanja i omogucavala ljudima da na njih odgovaraju iz recimo mozille ili nekakvog tekstualnog clienta. Dakle nista malicioznoga Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 17:04 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor varira ovisno o tome koja se ljuska (shell) koristi.

Predlažem koristiti naredbu nohup (ugrađena u neke ljuske), i
program tako staviti u pozadinu (background).

man nohup je dobar početak.

Pozdrav
- Nenad.

P.S. Bilo bi lijepo da se isprobani recept pojavi na forumu, kad se
pokaže dobrim.
Odgovor varira ovisno o tome koja se ljuska (shell) koristi.

Predlažem koristiti naredbu nohup (ugrađena u neke ljuske), i
program tako staviti u pozadinu (background).

man nohup je dobar početak.

Pozdrav
- Nenad.

P.S. Bilo bi lijepo da se isprobani recept pojavi na forumu, kad se
pokaže dobrim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:14 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Re: detach od shella Citirajte i odgovorite

[quote="bingo"]I josh, da li je moguce uzurpirati tim programcekom jedam port na studentu, a da to nekoga jako ne naljuti?[/quote]

Pa, ako to samo napravis, vjerujem da ce se netko (bar malo ;)) naljutiti. :( Predlazem posjet RCu. :? Tamo objasni sto i zasto trazis, pa vidi hoce li ti dozvoliti.

A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... 8)

[code:1]nohup naredba parametri &[/code:1]

Ovisno o sistemu, trebas redirektati stdout i stderr u fileove. Na Studentu, prije par godina, to nije bilo potrebno. :D
bingo (napisa):
I josh, da li je moguce uzurpirati tim programcekom jedam port na studentu, a da to nekoga jako ne naljuti?


Pa, ako to samo napravis, vjerujem da ce se netko (bar malo Wink) naljutiti. Sad Predlazem posjet RCu. Confused Tamo objasni sto i zasto trazis, pa vidi hoce li ti dozvoliti.

A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... Cool

Kod:
nohup naredba parametri &


Ovisno o sistemu, trebas redirektati stdout i stderr u fileove. Na Studentu, prije par godina, to nije bilo potrebno. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:59 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Re: detach od shella Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... 8)[/quote]

Jos prije toga nije radio kako treba (bar iz ksh). Moglo se ipak ostaviti proces tako da se otvori drugi shell i pokrene proces iz njega. Kad se izadje iz drugog shella proces ostane i imun je na logout. 8)
vsego (napisa):
A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... Cool


Jos prije toga nije radio kako treba (bar iz ksh). Moglo se ipak ostaviti proces tako da se otvori drugi shell i pokrene proces iz njega. Kad se izadje iz drugog shella proces ostane i imun je na logout. Cool



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:50 ned, 28. 12. 2003    Naslov: Re: detach od shella Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... 8)[/quote]
Jos prije toga...[/quote]

Zvucimo k'o kakvi penzioneri... "[i]Sjecam se ja cetr'es pete...[/i]" :g: ;)
krcko (napisa):
vsego (napisa):
A nohup je radio kako treba dok sam ja bio student... Cool

Jos prije toga...


Zvucimo k'o kakvi penzioneri... "Sjecam se ja cetr'es pete..." Mr. Green Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan