Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

routeri

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 0:04 sri, 29. 1. 2003    Naslov: routeri Citirajte i odgovorite

oke , mozda ovo i nije mjesto za ovaj post ali onak nemam ideje di ga smjestit .. ovo mi se nekaj najblize cini ..
dali se neko kuzi u administraciju i odrzavanje routera . .cisco / nokia ? treba mi da mi u kratko objasni jer uskoro idem polagat za cisco CCNA (dok skupim love) pa malo zam zaboravio jer nemam bash doma routere na kojima se mogu igrat ;)
oke , mozda ovo i nije mjesto za ovaj post ali onak nemam ideje di ga smjestit .. ovo mi se nekaj najblize cini ..
dali se neko kuzi u administraciju i odrzavanje routera . .cisco / nokia ? treba mi da mi u kratko objasni jer uskoro idem polagat za cisco CCNA (dok skupim love) pa malo zam zaboravio jer nemam bash doma routere na kojima se mogu igrat Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 0:20 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima kod nas na faksu jedan CISCO, i mislim da se uopce nece primijetiti da se (jos) netko (jos) jedan mjesec s njime igra :wink:

- N.
Ima kod nas na faksu jedan CISCO, i mislim da se uopce nece primijetiti da se (jos) netko (jos) jedan mjesec s njime igra Wink

- N.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:32 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

need help ?
need help ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 22:44 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]need help ?[/quote]

Ne ja, nemam ja s time nista.

Cijenjene ponude slati na:
root@math.hr
:roll:

- N.
Citat:
need help ?


Ne ja, nemam ja s time nista.

Cijenjene ponude slati na:
root@math.hr
Rolling Eyes

- N.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 23:01 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

bah , a ja se vec ponado ;) btw koji cisco je tamo .. mislim da nije nista jace od 4xxx serije ;)
bah , a ja se vec ponado Wink btw koji cisco je tamo .. mislim da nije nista jace od 4xxx serije Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
asd
Gost





PostPostano: 13:59 sri, 21. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na netu mozes naci neke router simulatore npr. Boston router simulator (38Mb za download) ili sem-sim CCNA router simulator. Ja mislim polagati CCNA u ljeto ili jesen pa sam trazilla cisco-ve routere na e-bayu. Ako imas shemu kako do routera bez placanja carine pri dostavi mozes proci za malo novca - cca 100 eura za serije koje se koriste na CISCOvoj akademiji (serija 2500, 2600) 8)
Na netu mozes naci neke router simulatore npr. Boston router simulator (38Mb za download) ili sem-sim CCNA router simulator. Ja mislim polagati CCNA u ljeto ili jesen pa sam trazilla cisco-ve routere na e-bayu. Ako imas shemu kako do routera bez placanja carine pri dostavi mozes proci za malo novca - cca 100 eura za serije koje se koriste na CISCOvoj akademiji (serija 2500, 2600) Cool


[Vrh]
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 3:35 čet, 22. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad već pričamo o routerima jel mi može netko spomenuti 1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala i 2) što se nauči na cisco akademiji?
[size=9]Molim pitanje shvatiti dobronamjerno.[/size]
Kad već pričamo o routerima jel mi može netko spomenuti 1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala i 2) što se nauči na cisco akademiji?
Molim pitanje shvatiti dobronamjerno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:20 čet, 22. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala[/quote]

Ja se bash i ne kuzim u routere :oops: ali mi se 100 Eura cini kao svota manja od cijene "[i]kojeg drugog (običnog) računala[/i]". :)

[quote="mate"]2) što se nauči na cisco akademiji?[/quote]

[url]http://cisco.netacad.net/[/url] :verycool:
mate (napisa):
1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala


Ja se bash i ne kuzim u routere Embarassed ali mi se 100 Eura cini kao svota manja od cijene "kojeg drugog (običnog) računala". Smile

mate (napisa):
2) što se nauči na cisco akademiji?


http://cisco.netacad.net/ Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
asd
Gost





PostPostano: 20:29 čet, 22. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada se plati router (npr. CISCO) ne placa se samo uredjaj vec se dobije sa njim i IOS (Interwork Operating System) i to je u biti ono sto se placa, a ne hrpa elektronike.
Vecina admina sa kojima sam pricala kazu da su ciscovi routeri puno stabilniji od ostalih pa ih zato preferiraju.
Na cisco akademiji uce se osnove mreza, podesavanje routera, dizajniranje, konfiguriranje i izgradnju mreza, rjesavanje problema u mrezama...
Kada se plati router (npr. CISCO) ne placa se samo uredjaj vec se dobije sa njim i IOS (Interwork Operating System) i to je u biti ono sto se placa, a ne hrpa elektronike.
Vecina admina sa kojima sam pricala kazu da su ciscovi routeri puno stabilniji od ostalih pa ih zato preferiraju.
Na cisco akademiji uce se osnove mreza, podesavanje routera, dizajniranje, konfiguriranje i izgradnju mreza, rjesavanje problema u mrezama...


[Vrh]
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 20:32 čet, 22. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prednosti dediciranog HWa pred računalom opće namjene su:
- pouzdaniji HW
- otežana zloupotreba zbog ograničenog OSa
- bolja podrška za standardne potrebe

Naravno, tu se takav router uspoređuje s nešto starijim računalom
opće namjene, a bliske cijene.
Za takav router treba ići u posebnu školu :)
Zato CISCO akademija.

- Nenad.
Prednosti dediciranog HWa pred računalom opće namjene su:
- pouzdaniji HW
- otežana zloupotreba zbog ograničenog OSa
- bolja podrška za standardne potrebe

Naravno, tu se takav router uspoređuje s nešto starijim računalom
opće namjene, a bliske cijene.
Za takav router treba ići u posebnu školu Smile
Zato CISCO akademija.

- Nenad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan