Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

završni ispit
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivecus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 04. 2006. (18:37:35)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 14:49 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Da li imas novu ili staru knjigu (ja imam onu crvenu, 2002. godine izdana)?
Ako imas kao ja, onda cu ti reci po stranicama sto treba, jer neke dijelove preskacemo. A ako ne, onda cu ti napisat naslove.[/quote]

Ajde molim te napisi po poglavljima je imam staru knjigu doma, pa ako mozes i naznaci ono sto se preskace!

Hvala!
Citat:

Da li imas novu ili staru knjigu (ja imam onu crvenu, 2002. godine izdana)?
Ako imas kao ja, onda cu ti reci po stranicama sto treba, jer neke dijelove preskacemo. A ako ne, onda cu ti napisat naslove.


Ajde molim te napisi po poglavljima je imam staru knjigu doma, pa ako mozes i naznaci ono sto se preskace!

Hvala!



_________________
Mihi est propositum in taberna mori!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 15:29 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Prostor elem. dogadjaja.

2. Vjerojatnosni prostor. (meni je zadnja Sylvest. formula, ovo malo nakon toga ne)

3. Disk. vjer. prostor. (sve do 3.2., a iz 3.2. treba ova primjere: 3.2., 3.4., 3.5., 3.6., a iz 3.3. ne treba nista, bas nista)

4. Uvjetna vjer. Nezavisnost. (sve do primjera 4.7., mislim da njega nismo)

5. Ponavljanje pokusa. Bern. shema. (5.1. sve, 5.2. samo od definicije "niz od n nezavisnih pokusa" pa do primjera 5.2 (bez njega), dio 5.3. sve, 5.4. (Besk. ponavljanje pokusa) nista, 5.5. sve, 5.6. sve)

6. Mat ocekivanje. Zakon velikih brojeva. (sve do propozicije 6.5. (nju nismo dokazali, ali smo nesto malo iza nje, neki bezvezni tekst proglasili teoremom o Bern. zakonu velikih brojeva i to nekako dokazali, ali ako netko moze malo bolje reci sto smo tocno uzeli i kako, bilo bi dobro)

Nakon ovog nismo isli po redu, nego je preskocio na neke stranice koje pocinju s brojem 2xx, ali tu ne znam sto smo, ako netko zna mogao bi biti dobar pa nam napisat..

I za ovo sto sam ja rekla, posebno u poglavlju 3., neke TM nismo dokazali, nesto smo preskocili, ali nisam sigurna koji su to.

Eh, i da, mislim da prof ima stranice iz stare knjige, a brojevi teorema i propozicija i primjera su mu isti kao u mojoj knjizi, pa bi to moramo biti to..

Plizz neka netko procita ovo pa me ispravi, jos cu biti kriva za ne prolaz :)
1. Prostor elem. dogadjaja.

2. Vjerojatnosni prostor. (meni je zadnja Sylvest. formula, ovo malo nakon toga ne)

3. Disk. vjer. prostor. (sve do 3.2., a iz 3.2. treba ova primjere: 3.2., 3.4., 3.5., 3.6., a iz 3.3. ne treba nista, bas nista)

4. Uvjetna vjer. Nezavisnost. (sve do primjera 4.7., mislim da njega nismo)

5. Ponavljanje pokusa. Bern. shema. (5.1. sve, 5.2. samo od definicije "niz od n nezavisnih pokusa" pa do primjera 5.2 (bez njega), dio 5.3. sve, 5.4. (Besk. ponavljanje pokusa) nista, 5.5. sve, 5.6. sve)

6. Mat ocekivanje. Zakon velikih brojeva. (sve do propozicije 6.5. (nju nismo dokazali, ali smo nesto malo iza nje, neki bezvezni tekst proglasili teoremom o Bern. zakonu velikih brojeva i to nekako dokazali, ali ako netko moze malo bolje reci sto smo tocno uzeli i kako, bilo bi dobro)

Nakon ovog nismo isli po redu, nego je preskocio na neke stranice koje pocinju s brojem 2xx, ali tu ne znam sto smo, ako netko zna mogao bi biti dobar pa nam napisat..

I za ovo sto sam ja rekla, posebno u poglavlju 3., neke TM nismo dokazali, nesto smo preskocili, ali nisam sigurna koji su to.

Eh, i da, mislim da prof ima stranice iz stare knjige, a brojevi teorema i propozicija i primjera su mu isti kao u mojoj knjizi, pa bi to moramo biti to..

Plizz neka netko procita ovo pa me ispravi, jos cu biti kriva za ne prolaz Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 16:32 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam crvenu isto ko i ti. Aj pliz
Imam crvenu isto ko i ti. Aj pliz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 18:20 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Otvori prvu stranu.. od nje pa do 148,[b] bez[/b]:

19, 24, 26 - 28 (znaci ni 26 ni 28, bas nista s tih strana, tako cu i ubuduce pisati, osim ako ne naglasim drugacije :)), 30 - 31 (na 31 skroz skroz kraj treba, "Neka je.."), 32 - 37 (32 od naslova pa na dalje, a na 37 do primjera 3.2.), 41 - 55 (taj podnaslov cijeli), 68 - 69 (primjer 4.7.), 75 - 78, 81 - 89 (od primjera 5.2. na 75, do naslova na 89), 97 - 103 (cijelo poglavlje 5.4.), 146.

To je do 148 sto ne treba nabrojano, a sad cu na dalje sto [b]treba[/b]:
262 - propozicija 9.5. (samo iskaz)
264 - 265 (primjeri od 9.5. do 9.11. bez 9.7. i 9.8.)
308 - 309 (primjer 10.1. (bez c, d, i))
311 - 312 (bez c)
314 - prop. 10.10. (to je bilo u testu, i iskaz i dokaz)

Sigurna sam da ima jos toga, samo sto ja nisam bila i ne znam gdje je to u knjizi (neke cudne formule koje ce nam trebat na statistici, npr.). Isto tako je moguce da sam izbacila nesto do 148 str. sto nisam trebala.

Pitaj ako nesto nije jasno.
Otvori prvu stranu.. od nje pa do 148, bez:

19, 24, 26 - 28 (znaci ni 26 ni 28, bas nista s tih strana, tako cu i ubuduce pisati, osim ako ne naglasim drugacije Smile), 30 - 31 (na 31 skroz skroz kraj treba, "Neka je.."), 32 - 37 (32 od naslova pa na dalje, a na 37 do primjera 3.2.), 41 - 55 (taj podnaslov cijeli), 68 - 69 (primjer 4.7.), 75 - 78, 81 - 89 (od primjera 5.2. na 75, do naslova na 89), 97 - 103 (cijelo poglavlje 5.4.), 146.

To je do 148 sto ne treba nabrojano, a sad cu na dalje sto treba:
262 - propozicija 9.5. (samo iskaz)
264 - 265 (primjeri od 9.5. do 9.11. bez 9.7. i 9.8.)
308 - 309 (primjer 10.1. (bez c, d, i))
311 - 312 (bez c)
314 - prop. 10.10. (to je bilo u testu, i iskaz i dokaz)

Sigurna sam da ima jos toga, samo sto ja nisam bila i ne znam gdje je to u knjizi (neke cudne formule koje ce nam trebat na statistici, npr.). Isto tako je moguce da sam izbacila nesto do 148 str. sto nisam trebala.

Pitaj ako nesto nije jasno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 18:26 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo u vezi tog zadnjeg gradiva kojeg smo obradili. kolegica bubble je rekla da smo neki tekst proglasili bern. zakonom velikih brojeva i dokazali, i da je prof nakon toga skakao. pa da se nadovežem:

nakon korolara 6.1 je tekst koji smo uobličili u [b]Bernoullijev zakon velikih brojeva[/b] ( u staroj knjizi su to stranice 147., 148.):

Neka je Xn~B(n,p), n iz N.
Tada je lim (n ide u besk) Xn/n = p

[i]Dokaz[/i]. U onom odlomku gdje piše da u Čebiševljevu nejednakost stavimo X = Xn/n, pratite sve to još 2 reda dalje, do tamo gdje piše

P {|Xn/n -p| >= ε} <= pq/n*ε^2

i sad je dovoljno reći da kad pustimo n u beskonačnost desna strana nejednakosti ide u 0, iz čega slijedi tvrdnja tm-a.


e sad, nakon toga, što smo sve radili na predavanjima, skočite na 9.cjelinu (u staroj knjizi 250.str, i sve stranice koje spomenem su za staru knjigu):

-definicija funkcije distribucije
-iskaz tm-a 9.1 (4 osnovna svojstva funkcije distribucije - rastuća, neprekidna zdesna, F(-besk)=...=0, F(+besk)=...=1)

zatim skok na 261.str
-definicija neprekidne slučajne varijable
-definicija f-je gustoće vjerojatnosti
-iskaz propozicije 9.5 koju smo nazvali teoremom :) , i samo mala napomena u tom iskazu - umjesto Borelova f-ja, rekli smo da je f-ja neprekidna ili da ima eventualno konačno mnogo prekida

zatim skok na 264.stranu i primjer 9.5, od ovih distribucija spomenuli smo:
a) uniformnu
b)eksponencijalnu
c)normalnu (+ kako izgleda jedinična normalna)
d)gama funkciju
e)hi-kvadrat
f)studentovu ili t-razdiobu

zatim skok na 308.stranu i primjer 10.1 (odmah prije varijance)
tu smo pogledali kako izgleda očekivanje od svih ovih (a)-(f) razdiobi koje sam iznad spomenuo, ne za ostale

pa skok na 311.stranicu i primjer 10.3, pogledali smo kako izgleda varijanca za te iste razdiobe (a-f)

tu da napomenem da smo na jednom od predavanja spomenuli i [b]cauchy-schwarzovu nejednakost[/b] koja je bila i na završnom ispitu, a u knjizi je to propozicija 10.10 (314.strana)

zatim skok na 353.stranicu tj 11.cjelinu

-definicija nezavisnih slučajnih varijabli
- propozicija 11.1 (prof ju je na predavanju nazvao teoremom :D) bez dokaza iako je dokaz u jednom redu :)

skok na 357.stranicu
-iskaz tm-a 11.5
-iskaz tm-a 11.6

skok na 363.stranicu i primjer 11.5, kojeg smo i dokazali, te spomenuli ovo kako se iz X~N(m,σ^2) dobije Y~N(0,1)

- tm 11.8, bez dokaza, također smo spomenuli generalizaciju tog tm-a, a to je tekst odmah nakon, to isto bez dokaza.

zatim skok na 367.stranicu i ovaj problem dva odlomka nakon tm-a 11.9, koji počinje sa (X,Y) 2-dimenzionalni slučajni vektor. samo što smo mi rekli da su X,Y neprekidne nezavisne slučajne varijable, a Z smo definirali isto kao u knjizi. zatim smo skočili skroz na formulu (14) koja nam kaže kako izgleda f-ja gustoće od Z.

i ovaj primjer 11.7, tu smo za slučaj (a) Z=X+Y samo zapisali konačnu formulu, ostalo nismo gledali.

i još skok na 370.stranicu odnosno lekciju 11.3.Primjene u statistici

-primjer 11.12 uz dokaz
-primjer 11.13 uz dokaz
-primjer 11.14 bez dokaza
-propoziciju 11.2 smo iskazali samo (kao teorem 8) )
-također je prof spomenuo korolar 11.2, te 11.3 i 11.4 s dokazom
-na kraju još propozicija 11.3 (u prijevodu važan teorem :) ), kojeg smo dokazali i prof. je rekao da se zove studentov ili t-test


eto, samo to :lol:
moram napomenut da mi je malo zbrda zdola u bilježnici to napisano, pokušao sam poredati i pratiti cjeline u knjizi što sam više mogao, valjda nisam nešto ispustio.

i nadam se da će nekome ovo čudo pomoći :)
evo u vezi tog zadnjeg gradiva kojeg smo obradili. kolegica bubble je rekla da smo neki tekst proglasili bern. zakonom velikih brojeva i dokazali, i da je prof nakon toga skakao. pa da se nadovežem:

nakon korolara 6.1 je tekst koji smo uobličili u Bernoullijev zakon velikih brojeva ( u staroj knjizi su to stranice 147., 148.):

Neka je Xn~B(n,p), n iz N.
Tada je lim (n ide u besk) Xn/n = p

Dokaz. U onom odlomku gdje piše da u Čebiševljevu nejednakost stavimo X = Xn/n, pratite sve to još 2 reda dalje, do tamo gdje piše

P {|Xn/n -p| >= ε} ⇐ pq/n*ε^2

i sad je dovoljno reći da kad pustimo n u beskonačnost desna strana nejednakosti ide u 0, iz čega slijedi tvrdnja tm-a.


e sad, nakon toga, što smo sve radili na predavanjima, skočite na 9.cjelinu (u staroj knjizi 250.str, i sve stranice koje spomenem su za staru knjigu):

-definicija funkcije distribucije
-iskaz tm-a 9.1 (4 osnovna svojstva funkcije distribucije - rastuća, neprekidna zdesna, F(-besk)=...=0, F(+besk)=...=1)

zatim skok na 261.str
-definicija neprekidne slučajne varijable
-definicija f-je gustoće vjerojatnosti
-iskaz propozicije 9.5 koju smo nazvali teoremom Smile , i samo mala napomena u tom iskazu - umjesto Borelova f-ja, rekli smo da je f-ja neprekidna ili da ima eventualno konačno mnogo prekida

zatim skok na 264.stranu i primjer 9.5, od ovih distribucija spomenuli smo:
a) uniformnu
b)eksponencijalnu
c)normalnu (+ kako izgleda jedinična normalna)
d)gama funkciju
e)hi-kvadrat
f)studentovu ili t-razdiobu

zatim skok na 308.stranu i primjer 10.1 (odmah prije varijance)
tu smo pogledali kako izgleda očekivanje od svih ovih (a)-(f) razdiobi koje sam iznad spomenuo, ne za ostale

pa skok na 311.stranicu i primjer 10.3, pogledali smo kako izgleda varijanca za te iste razdiobe (a-f)

tu da napomenem da smo na jednom od predavanja spomenuli i cauchy-schwarzovu nejednakost koja je bila i na završnom ispitu, a u knjizi je to propozicija 10.10 (314.strana)

zatim skok na 353.stranicu tj 11.cjelinu

-definicija nezavisnih slučajnih varijabli
- propozicija 11.1 (prof ju je na predavanju nazvao teoremom Very Happy) bez dokaza iako je dokaz u jednom redu Smile

skok na 357.stranicu
-iskaz tm-a 11.5
-iskaz tm-a 11.6

skok na 363.stranicu i primjer 11.5, kojeg smo i dokazali, te spomenuli ovo kako se iz X~N(m,σ^2) dobije Y~N(0,1)

- tm 11.8, bez dokaza, također smo spomenuli generalizaciju tog tm-a, a to je tekst odmah nakon, to isto bez dokaza.

zatim skok na 367.stranicu i ovaj problem dva odlomka nakon tm-a 11.9, koji počinje sa (X,Y) 2-dimenzionalni slučajni vektor. samo što smo mi rekli da su X,Y neprekidne nezavisne slučajne varijable, a Z smo definirali isto kao u knjizi. zatim smo skočili skroz na formulu (14) koja nam kaže kako izgleda f-ja gustoće od Z.

i ovaj primjer 11.7, tu smo za slučaj (a) Z=X+Y samo zapisali konačnu formulu, ostalo nismo gledali.

i još skok na 370.stranicu odnosno lekciju 11.3.Primjene u statistici

-primjer 11.12 uz dokaz
-primjer 11.13 uz dokaz
-primjer 11.14 bez dokaza
-propoziciju 11.2 smo iskazali samo (kao teorem Cool )
-također je prof spomenuo korolar 11.2, te 11.3 i 11.4 s dokazom
-na kraju još propozicija 11.3 (u prijevodu važan teorem Smile ), kojeg smo dokazali i prof. je rekao da se zove studentov ili t-test


eto, samo to Laughing
moram napomenut da mi je malo zbrda zdola u bilježnici to napisano, pokušao sam poredati i pratiti cjeline u knjizi što sam više mogao, valjda nisam nešto ispustio.

i nadam se da će nekome ovo čudo pomoći Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 20:43 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

svaka čast stuey :)
svaka čast stuey Smile



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 10:57 sub, 1. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvarno puno puno puno hvala svima!!!!
Stvarno puno puno puno hvala svima!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan