Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Parking ispred PMF-a
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kristina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2003. (12:44:13)
Postovi: (DE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 11 - 17

PostPostano: 12:50 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="raspjevani_opat"]prejucer popodne su tamo bila sparkirana 2 kamioneta bo frosta...

ja sljedeci put zovem vucnu sluzbu... zna netko broj?


[b]osim toga , zasto se zaista ne bi mogla staviti jos jedna rampa? pa to nije neka velika investicija...


to je parkiraliste sa matematiku i fiziku a tamo ima najmanje autiju studenta, sto je tuzno...[/b][/quote]

To i ja kažem... Znam doći u pola 8 ujutro i već dvije trećine onog desnog dijela parkinga popunjeno... A očito je da nije nitko od studenata jer npr. ima metar snijega na autu a snijeg to jutro ne pada :lol: Dođe mi da im lijepim po autima: Ovo parkiralište je REZERVIRANO za matematiku i fiziku! :lol:
raspjevani_opat (napisa):
prejucer popodne su tamo bila sparkirana 2 kamioneta bo frosta...

ja sljedeci put zovem vucnu sluzbu... zna netko broj?


osim toga , zasto se zaista ne bi mogla staviti jos jedna rampa? pa to nije neka velika investicija...


to je parkiraliste sa matematiku i fiziku a tamo ima najmanje autiju studenta, sto je tuzno...


To i ja kažem... Znam doći u pola 8 ujutro i već dvije trećine onog desnog dijela parkinga popunjeno... A očito je da nije nitko od studenata jer npr. ima metar snijega na autu a snijeg to jutro ne pada Laughing Dođe mi da im lijepim po autima: Ovo parkiralište je REZERVIRANO za matematiku i fiziku! Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 13:36 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili ko jos jednu mogucnost mogu uvesti placanje tog parkinga, a studenti (i ostali) sa matise i fizike imaju popust, besplatno ili neka treca opcija
ili ko jos jednu mogucnost mogu uvesti placanje tog parkinga, a studenti (i ostali) sa matise i fizike imaju popust, besplatno ili neka treca opcija



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 14:32 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog
na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 14:59 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno
kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 16:23 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pukica"]kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno[/quote]

i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?
Pukica (napisa):
kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno


i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 16:41 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?[/quote]
Mislim da je Pukica pričala općenito o stanarima čije su zgrade u zonama u kojima se naplaćuje parking, ne o Bijeničkoj i okolnim ulicama. Da je moja zgrada ili kuća u parkirnoj zoni, ja bih radije platio 60kn za mjesec dana parkinga nego <= 16 kn za sat vremena parkinga. :)

Uostalom, ako bi se naplaćivao parking koji je rezerviran za matematiku & fiziku, onda se stanari ne bi trebali buniti jer taj parking nije za njih namijenjen.
mladac (napisa):
i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?

Mislim da je Pukica pričala općenito o stanarima čije su zgrade u zonama u kojima se naplaćuje parking, ne o Bijeničkoj i okolnim ulicama. Da je moja zgrada ili kuća u parkirnoj zoni, ja bih radije platio 60kn za mjesec dana parkinga nego ⇐ 16 kn za sat vremena parkinga. Smile

Uostalom, ako bi se naplaćivao parking koji je rezerviran za matematiku & fiziku, onda se stanari ne bi trebali buniti jer taj parking nije za njih namijenjen.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 16:44 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

gle, buduci da nemam izbora, radije bi placala 50 kuna mjesecno pa da znam da mi je auto tu negdje, nego trazila mjesto u jedinoj od 20 ulica u kvartu gdje se jos uvijek na placa, i onda jos imala pjehe do doma 20-30 minuta ( ne da imam nesto protiv toga ici pjehe, al nekad je prakticno imati parking blizu kuce)

i nisam ja rekla da bi studeti trebali placat tolke novce, mogli bi se slozit da recimo studenti plate par kuna cijeli dan...a ako ti je to puno, odi okolo trazit bolje
uostalom ako imas auto, prihvati to da je parkiranje veliki problem ( i ne zato sto ljudi ne znaju parkirati) jer nema mjesta

i malo me goranm pretekao, al u biti rekao je ono sto i ja mislim
gle, buduci da nemam izbora, radije bi placala 50 kuna mjesecno pa da znam da mi je auto tu negdje, nego trazila mjesto u jedinoj od 20 ulica u kvartu gdje se jos uvijek na placa, i onda jos imala pjehe do doma 20-30 minuta ( ne da imam nesto protiv toga ici pjehe, al nekad je prakticno imati parking blizu kuce)

i nisam ja rekla da bi studeti trebali placat tolke novce, mogli bi se slozit da recimo studenti plate par kuna cijeli dan...a ako ti je to puno, odi okolo trazit bolje
uostalom ako imas auto, prihvati to da je parkiranje veliki problem ( i ne zato sto ljudi ne znaju parkirati) jer nema mjesta

i malo me goranm pretekao, al u biti rekao je ono sto i ja mislim



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 16:49 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="mladac"]i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?[/quote]
Mislim da je Pukica pričala općenito o stanarima čije su zgrade u zonama u kojima se naplaćuje parking, ne o Bijeničkoj i okolnim ulicama. Da je moja zgrada ili kuća u parkirnoj zoni, ja bih radije platio 60kn za mjesec dana parkinga nego <= 16 kn za sat vremena parkinga. :)

Uostalom, ako bi se naplaćivao parking koji je rezerviran za matematiku & fiziku, onda se stanari ne bi trebali buniti jer taj parking nije za njih namijenjen.[/quote]

pa ja sam i govorila o stanarima koji plačaju kod sebe doma.
a i sumljam da si bilo ko može odlučiti da će si evo baš tu počet naplačivat parking na svoju ruku... onda ne bi uopće imali zona po gradu nego bi si svako ispred svoje zgrade stavio automate i počeo naplačivat parking
goranm (napisa):
mladac (napisa):
i stanari su svi odušeljeni jelda kaj to moraju placat... bi ti placala 60kn svaki mjesec da se mozes parkirat pred svoju zgradu ili u ovom slucaju faks?

Mislim da je Pukica pričala općenito o stanarima čije su zgrade u zonama u kojima se naplaćuje parking, ne o Bijeničkoj i okolnim ulicama. Da je moja zgrada ili kuća u parkirnoj zoni, ja bih radije platio 60kn za mjesec dana parkinga nego ⇐ 16 kn za sat vremena parkinga. Smile

Uostalom, ako bi se naplaćivao parking koji je rezerviran za matematiku & fiziku, onda se stanari ne bi trebali buniti jer taj parking nije za njih namijenjen.


pa ja sam i govorila o stanarima koji plačaju kod sebe doma.
a i sumljam da si bilo ko može odlučiti da će si evo baš tu počet naplačivat parking na svoju ruku... onda ne bi uopće imali zona po gradu nego bi si svako ispred svoje zgrade stavio automate i počeo naplačivat parking



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:11 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]a i sumljam da si bilo ko može odlučiti da će si evo baš tu počet naplačivat parking na svoju ruku... onda ne bi uopće imali zona po gradu nego bi si svako ispred svoje zgrade stavio automate i počeo naplačivat parking[/quote]
To bi možda bilo moguće kada bi kolnik i pločnik bili osobno vlasništvo, no kolnik i pločnik su gradsko/državno vlasništvo i o naplati parkiranja na tim mjestima odlučuje ZG Parking, tj. ZG Holding. Tebe nitko ne sprečava da nekome drugome naplatiš što se parkira u tvojoj garaži. :)

Ako je parking matematike&fizike vlasništvo PMFa tada vjerojatno PMF ima pravo postaviti rampu i/ili naplatiti parking na tom mjestu. :) Da li je to dobro ili loše, ne bih htio ulaziti u to. :)


Ako se rampa može postavit, onda jedan priedlog za one kojima se da nositi ga do studentskih predstavnika: kako je do sada parking bio besplatan, neka se postavi rampa koja se aktivira daljinskim upravljačem i neka se naplati samo taj upravljač, a on vjerojatno nije skup. Uvjeti za korištenje upravljača bi bili recimo: upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju.

Eventualno bi se mogle predložiti i sankcije (npr. oduzimanje i zabrana novog preuzimanja upravljača) ako bi netko uzeo upravljač i onda ga prodao ili posudo nekome tko ne studira/nije zaposlen na mat & fiz.
mladac (napisa):
a i sumljam da si bilo ko može odlučiti da će si evo baš tu počet naplačivat parking na svoju ruku... onda ne bi uopće imali zona po gradu nego bi si svako ispred svoje zgrade stavio automate i počeo naplačivat parking

To bi možda bilo moguće kada bi kolnik i pločnik bili osobno vlasništvo, no kolnik i pločnik su gradsko/državno vlasništvo i o naplati parkiranja na tim mjestima odlučuje ZG Parking, tj. ZG Holding. Tebe nitko ne sprečava da nekome drugome naplatiš što se parkira u tvojoj garaži. Smile

Ako je parking matematike&fizike vlasništvo PMFa tada vjerojatno PMF ima pravo postaviti rampu i/ili naplatiti parking na tom mjestu. Smile Da li je to dobro ili loše, ne bih htio ulaziti u to. Smile


Ako se rampa može postavit, onda jedan priedlog za one kojima se da nositi ga do studentskih predstavnika: kako je do sada parking bio besplatan, neka se postavi rampa koja se aktivira daljinskim upravljačem i neka se naplati samo taj upravljač, a on vjerojatno nije skup. Uvjeti za korištenje upravljača bi bili recimo: upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju.

Eventualno bi se mogle predložiti i sankcije (npr. oduzimanje i zabrana novog preuzimanja upravljača) ako bi netko uzeo upravljač i onda ga prodao ili posudo nekome tko ne studira/nije zaposlen na mat & fiz.



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 17:51 pet, 21. 3. 2008; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kristina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2003. (12:44:13)
Postovi: (DE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 11 - 17

PostPostano: 17:41 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog[/quote]

A kak se ugradila rampa nekih 5m dalje za "profesorske" garaže? :wink:

Okolne ulice su ULICE, u tome i jest problem. Veća je vjerojatnost da će mi netko pokupit retrovizor il da će se neka slična "scena" dogoditi. Parking je parking. :wink:
Al dobro, nek bude na savjesti onima koji tamo parkiraju, a nisu s
matematike ili fizike...

Glasujem za mali daljinski i rampu! 8)
MKova (napisa):
na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog


A kak se ugradila rampa nekih 5m dalje za "profesorske" garaže? Wink

Okolne ulice su ULICE, u tome i jest problem. Veća je vjerojatnost da će mi netko pokupit retrovizor il da će se neka slična "scena" dogoditi. Parking je parking. Wink
Al dobro, nek bude na savjesti onima koji tamo parkiraju, a nisu s
matematike ili fizike...

Glasujem za mali daljinski i rampu! Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 22:52 pet, 21. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pukica"]kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno[/quote]

koliko nije problem nego kako.. tko bi se o tome brinuo, tko bi naplacivao? Zasto bi naplacivali studentima? Ako ne njima, kako bi znao kome treba naplatiti?

[quote="kristina"][quote="MKova"]na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog[/quote]

A kak se ugradila rampa nekih 5m dalje za "profesorske" garaže? :wink:
[/quote]

to su 2 razlicite stvari... rampa za profesore i za studente daleko da je ista stvar

[quote="kristina"]
Okolne ulice su ULICE, u tome i jest problem. Veća je vjerojatnost da će mi netko pokupit retrovizor il da će se neka slična "scena" dogoditi. Parking je parking. :wink:
[/quote]

Ja bi prije rekao da je veca vjerovatnost da ce ti se ostecenje dogoditi na parkiralistu, gdje su auti nabijeni i puno je veci promet nego u okolnim ulicicama, koje su vrlo siroke i gdje parkiras paralelno.
Pukica (napisa):
kako se moze naplacivati? pa jedako kako se naplacuju sve manje ulicice po gradu.recimo 1., 2. zona, a stanari ispred cije zgrade je taj parking imaju ogorman popust, nesto ala 50-100 kuna mjesecno


koliko nije problem nego kako.. tko bi se o tome brinuo, tko bi naplacivao? Zasto bi naplacivali studentima? Ako ne njima, kako bi znao kome treba naplatiti?

kristina (napisa):
MKova (napisa):
na parkiraliste se ne moze ugraditi nikakva rampa niti se moze naplacivati... tko god ovo predlaze neka malo razjasni kako bi se to provelo po njemu.

uostalom, vec smo spomenuli da u okolnim ulicicama ima mjesta pa koristite ta mjesta, meni je tamo i zapravo bolje parkirati se jer ne moram cekat na izlazu iz parkiralista da linija od 100 studenata prijedje preko pjesackog


A kak se ugradila rampa nekih 5m dalje za "profesorske" garaže? Wink


to su 2 razlicite stvari... rampa za profesore i za studente daleko da je ista stvar

kristina (napisa):

Okolne ulice su ULICE, u tome i jest problem. Veća je vjerojatnost da će mi netko pokupit retrovizor il da će se neka slična "scena" dogoditi. Parking je parking. Wink


Ja bi prije rekao da je veca vjerovatnost da ce ti se ostecenje dogoditi na parkiralistu, gdje su auti nabijeni i puno je veci promet nego u okolnim ulicicama, koje su vrlo siroke i gdje parkiras paralelno.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 11:24 sub, 22. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]... neka se postavi rampa koja se aktivira daljinskim upravljačem i neka se naplati samo taj upravljač, a on vjerojatno nije skup. Uvjeti za korištenje upravljača bi bili recimo: upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju.[/quote]

mislim da ovo neće ići. kao prvo, više je ljudi s gore navedenim svojstvima nego parkirnih mjesta. kada bi svi htjeli koristiti parking (nije da bi se događalo često, ali moguće je), jer su ga i 'platili' (kupivši daljinski), većina bi ostala uskraćena za mjesto. ovako nije ista stvar - parking se ne naplaćuje, pa onaj tko eventualno ne nađe mjesto, parkira se drugdje. tko prvi - njegovo mjesto.

[quote="goranm"]Eventualno bi se mogle predložiti i sankcije (npr. oduzimanje i zabrana novog preuzimanja upravljača) ako bi netko uzeo upravljač i onda ga prodao ili posudo nekome tko ne studira/nije zaposlen na mat & fiz.[/quote]

a kako bi se to provjeravalo?

možda nije loša ideja da ljudi opisani s: [bg=orange]upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju[/bg], dobiju neku karticu/naljepnicu koja potvrđuje njihov status (i na kojoj je zapisana registarska oznaka vozila), koja bi uvijek bila na vidljivom mjestu u vozilu i bez koje bi te, zbog [i]rezerviranosti mjesta[/i], mogao dići pauk (ne znam je li to moguće). no, to opet postavlja novu teškoću - trebalo bi provjeravati parkirana vozila (ili bi trebalo nekog zaposliti, što opet košta, ili bi oni koji 'legalno' parkiraju trebali prijavljivati uljeze, što se pak ljudima, pretpostavljam, ne bi dalo).
goranm (napisa):
... neka se postavi rampa koja se aktivira daljinskim upravljačem i neka se naplati samo taj upravljač, a on vjerojatno nije skup. Uvjeti za korištenje upravljača bi bili recimo: upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju.


mislim da ovo neće ići. kao prvo, više je ljudi s gore navedenim svojstvima nego parkirnih mjesta. kada bi svi htjeli koristiti parking (nije da bi se događalo često, ali moguće je), jer su ga i 'platili' (kupivši daljinski), većina bi ostala uskraćena za mjesto. ovako nije ista stvar - parking se ne naplaćuje, pa onaj tko eventualno ne nađe mjesto, parkira se drugdje. tko prvi - njegovo mjesto.

goranm (napisa):
Eventualno bi se mogle predložiti i sankcije (npr. oduzimanje i zabrana novog preuzimanja upravljača) ako bi netko uzeo upravljač i onda ga prodao ili posudo nekome tko ne studira/nije zaposlen na mat & fiz.


a kako bi se to provjeravalo?

možda nije loša ideja da ljudi opisani s: upisan semestar (ili zaposlenik mat & fiz) i vozačka dozvola za A i/ili B kategoriju, dobiju neku karticu/naljepnicu koja potvrđuje njihov status (i na kojoj je zapisana registarska oznaka vozila), koja bi uvijek bila na vidljivom mjestu u vozilu i bez koje bi te, zbog rezerviranosti mjesta, mogao dići pauk (ne znam je li to moguće). no, to opet postavlja novu teškoću - trebalo bi provjeravati parkirana vozila (ili bi trebalo nekog zaposliti, što opet košta, ili bi oni koji 'legalno' parkiraju trebali prijavljivati uljeze, što se pak ljudima, pretpostavljam, ne bi dalo).



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 20:16 ned, 30. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? :D
ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? Very Happy



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kristina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2003. (12:44:13)
Postovi: (DE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 11 - 17

PostPostano: 21:59 ned, 30. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Redeemer"]ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? :D[/quote]

Ja! Da se u utorak ujutro mirno sparkiram na praznom parkingu :twisted:
Redeemer (napisa):
ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? Very Happy


Ja! Da se u utorak ujutro mirno sparkiram na praznom parkingu Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 8:20 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Redeemer"]ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? :D[/quote]

bas tada ne bi trebalo doci, jer ako tada faks "ne radi" zasto se ne bi onda bilo tko sparkirao tamo? Jedino ako ti sa nedjelje ostanu i preko tjedna ;)
Redeemer (napisa):
ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? Very Happy


bas tada ne bi trebalo doci, jer ako tada faks "ne radi" zasto se ne bi onda bilo tko sparkirao tamo? Jedino ako ti sa nedjelje ostanu i preko tjedna Wink



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
kristina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2003. (12:44:13)
Postovi: (DE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 11 - 17

PostPostano: 10:56 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"][quote="Redeemer"]ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? :D[/quote]

bas tada ne bi trebalo doci, jer ako tada faks "ne radi" zasto se ne bi onda bilo tko sparkirao tamo? Jedino ako ti sa nedjelje ostanu i preko tjedna ;)[/quote]

Al svejedno i nedjeljom stoji znak rezervirano za matematiku i fiziku! :wink:

To ti je isto ko da kažeš da nedjeljom ne radi škola pa možeš vozit utrke ispred! :lol:
MKova (napisa):
Redeemer (napisa):
ljudi, treba doc nedjeljom navecer i samo ispumpat po jednug gumu svakog parkiranog vozila

ne izbusit vec ispraznit!

tko je za? Very Happy


bas tada ne bi trebalo doci, jer ako tada faks "ne radi" zasto se ne bi onda bilo tko sparkirao tamo? Jedino ako ti sa nedjelje ostanu i preko tjedna Wink


Al svejedno i nedjeljom stoji znak rezervirano za matematiku i fiziku! Wink

To ti je isto ko da kažeš da nedjeljom ne radi škola pa možeš vozit utrke ispred! Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2005. (20:41:07)
Postovi: (89)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 12:09 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A plaćaš li ti parking u gradu nakon 19h (ili 20h, nemam pojma kad prestaje)?
I bi bilo ok da neko zvrcne pauka (ako radi?)? :lol:
A plaćaš li ti parking u gradu nakon 19h (ili 20h, nemam pojma kad prestaje)?
I bi bilo ok da neko zvrcne pauka (ako radi?)? Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 16:33 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kristina"]
Al svejedno i nedjeljom stoji znak rezervirano za matematiku i fiziku! :wink:

To ti je isto ko da kažeš da nedjeljom ne radi škola pa možeš vozit utrke ispred! :lol:[/quote]

utrke!? Nije ni priblizno isto, ti govoris vec ispocetka o protuzakonitim stvarima, ja pricam o obicnom parkingu.

To sto tamo stoji znak nije da se odnosi na nadjelju vec samo jer ga je tesko micati svale subote, a netko nije mislio da stavi pon-sub na znak dodatno.

Za usporedbu kada ih vec tako volis, imam ja jednu... to ti je kao kad se slavi onaj dan protiv zagadjenja pa auti ne voze po gradu, a ti ne smijes prijeci cestu jer je crveno na semaforu (ok zaboravi bicikliste i slicno za ovo...).
kristina (napisa):

Al svejedno i nedjeljom stoji znak rezervirano za matematiku i fiziku! Wink

To ti je isto ko da kažeš da nedjeljom ne radi škola pa možeš vozit utrke ispred! Laughing


utrke!? Nije ni priblizno isto, ti govoris vec ispocetka o protuzakonitim stvarima, ja pricam o obicnom parkingu.

To sto tamo stoji znak nije da se odnosi na nadjelju vec samo jer ga je tesko micati svale subote, a netko nije mislio da stavi pon-sub na znak dodatno.

Za usporedbu kada ih vec tako volis, imam ja jednu... to ti je kao kad se slavi onaj dan protiv zagadjenja pa auti ne voze po gradu, a ti ne smijes prijeci cestu jer je crveno na semaforu (ok zaboravi bicikliste i slicno za ovo...).



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 11:33 uto, 1. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo mislim da bi trebalo onima iz autopraone počet prijetit jer oni tamo redovno postave zapreke da se blizu njih ne može parkirati i onda aute ostavljaju kod nas na parkingu!
Kao drugo na našem parkingu fali malo solidarnosti, pola njih se parkira tako da zauzme 2 parkirna mjesta i onda se još pola njih poparkira po sredini tako da ako netko ima slučajno velik auto ili nema servo ne može van!
Kao prvo mislim da bi trebalo onima iz autopraone počet prijetit jer oni tamo redovno postave zapreke da se blizu njih ne može parkirati i onda aute ostavljaju kod nas na parkingu!
Kao drugo na našem parkingu fali malo solidarnosti, pola njih se parkira tako da zauzme 2 parkirna mjesta i onda se još pola njih poparkira po sredini tako da ako netko ima slučajno velik auto ili nema servo ne može van!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:43 uto, 1. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad si legalno parkirana i netko te zablokira, zoves Pauka i oni to pociste (prema mom iskustvu, u roku 15min si back on road). 8)

Za one koji ne znaju broj:

[quote="[url=http://www.pu-zg.mup.hr/10pitanja.php]PU Zg[/url]"][b]Pitanje:[/b] Koji je broj telefona "PAUK"-a?
[b]Odgovor:[/b] Broj telefona na koji možete dobiti Zagreb parking službu "PAUK" je 4816-035.[/quote]

8)
Kad si legalno parkirana i netko te zablokira, zoves Pauka i oni to pociste (prema mom iskustvu, u roku 15min si back on road). Cool

Za one koji ne znaju broj:

PU Zg (napisa):
Pitanje: Koji je broj telefona "PAUK"-a?
Odgovor: Broj telefona na koji možete dobiti Zagreb parking službu "PAUK" je 4816-035.


Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 2 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan