Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Anhilatori u kolokviju (informacija)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ally
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2008. (19:57:23)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 19 - 2

PostPostano: 13:44 ned, 20. 4. 2008    Naslov: Anhilatori u kolokviju Citirajte i odgovorite

Jel netko zna da li ce sutra biti i zadaci s anhilatorima u kolokviju? Ja sam cula da su ih neke grupe prosle, a neke nisu, pa me zanima...
Jel netko zna da li ce sutra biti i zadaci s anhilatorima u kolokviju? Ja sam cula da su ih neke grupe prosle, a neke nisu, pa me zanima...



_________________
I just wanna dance..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 13:57 ned, 20. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neće.
Neće.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 14:02 ned, 20. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Spectre"]Neće.[/quote]

Tko ti je to rekao? Bilo bi lijepo da nema... :)

Netko je pitao profesora Bakića, na što je on odgovorio da su neke stvari s anihilatorima elementarne i da ih, kao studenti matematike, moramo znati... A da se anihilator može upakirati u zadatak i bez same fensi riječi "anihilator"...
Spectre (napisa):
Neće.


Tko ti je to rekao? Bilo bi lijepo da nema... Smile

Netko je pitao profesora Bakića, na što je on odgovorio da su neke stvari s anihilatorima elementarne i da ih, kao studenti matematike, moramo znati... A da se anihilator može upakirati u zadatak i bez same fensi riječi "anihilator"...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 14:14 ned, 20. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

U petak smo imali dodatne vježbe iz LA, tj. pripremu za kolokvij, koje je vodio asistent Lazar (dakle za grupe M-Ž). Na pitanje da li će anihilatori biti u kolokviju, sa smiješkom je upitao da li smo to radili, a budući da mi nismo, iako možda neka druga grupa je, ne mogu biti u kolokviju.
U petak smo imali dodatne vježbe iz LA, tj. pripremu za kolokvij, koje je vodio asistent Lazar (dakle za grupe M-Ž). Na pitanje da li će anihilatori biti u kolokviju, sa smiješkom je upitao da li smo to radili, a budući da mi nismo, iako možda neka druga grupa je, ne mogu biti u kolokviju.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 1:13 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Spectre"]U petak smo imali dodatne vježbe iz LA, tj. pripremu za kolokvij, koje je vodio asistent Lazar (dakle za grupe M-Ž). Na pitanje da li će anihilatori biti u kolokviju, sa smiješkom je upitao da li smo to radili, a budući da mi nismo, iako možda neka druga grupa je, ne mogu biti u kolokviju.[/quote]

Nama je asistentica rekla da će biti zadatak iz dualne baze i/ili anihilatora (što dođe na isto...).
Fakat mi je glupo da ne znam, vi tražite one nekakve minimalne polinome a mi ne (valjda, nisam baš puno bio na vježbama, ali prilično sam siguran da nismo to radili; makar smo spomenuli Hamilton-Cayley tm i nešto s tim...); mi radimo anihilatore, vi ne; i onda još asistenti sugeriraju da nešto hoće/neće bit u kolokviju argh
Spectre (napisa):
U petak smo imali dodatne vježbe iz LA, tj. pripremu za kolokvij, koje je vodio asistent Lazar (dakle za grupe M-Ž). Na pitanje da li će anihilatori biti u kolokviju, sa smiješkom je upitao da li smo to radili, a budući da mi nismo, iako možda neka druga grupa je, ne mogu biti u kolokviju.


Nama je asistentica rekla da će biti zadatak iz dualne baze i/ili anihilatora (što dođe na isto...).
Fakat mi je glupo da ne znam, vi tražite one nekakve minimalne polinome a mi ne (valjda, nisam baš puno bio na vježbama, ali prilično sam siguran da nismo to radili; makar smo spomenuli Hamilton-Cayley tm i nešto s tim...); mi radimo anihilatore, vi ne; i onda još asistenti sugeriraju da nešto hoće/neće bit u kolokviju argh



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 12:05 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

I eto, nije bilo anihilatora :wink:
I eto, nije bilo anihilatora Wink



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:21 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad žalim što nisu bili anihilatori.. ima još nekog ko nije dobro napisao kolokvij..meni je bio preetežak.. :oops:
sad žalim što nisu bili anihilatori.. ima još nekog ko nije dobro napisao kolokvij..meni je bio preetežak.. Embarassed


[Vrh]
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 14:50 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je isto bio težak, mislim, ideja zadatka je bila jasna na prvi pogled, ali toliko račuuuna... Nikad nisam imala toliko računa! Nisam olovku digla 2 i po sata i jedva sam stigla. I zamisli sad, napraviš 5 greškica, nekakvu jedinicu umjesto 0 prepišeš ili tako nešto, i ako ih slučajno napraviš baš po jednu na svakom zadatku... Ode sve! Ne znam kako će asistenti to ocjenjivati, ali ovdje je stvarno moguće znati gradivo i zbog pada koncentracije ili sitnih nepažljivosti dobiti strahovito malo bodova..
Meni je isto bio težak, mislim, ideja zadatka je bila jasna na prvi pogled, ali toliko račuuuna... Nikad nisam imala toliko računa! Nisam olovku digla 2 i po sata i jedva sam stigla. I zamisli sad, napraviš 5 greškica, nekakvu jedinicu umjesto 0 prepišeš ili tako nešto, i ako ih slučajno napraviš baš po jednu na svakom zadatku... Ode sve! Ne znam kako će asistenti to ocjenjivati, ali ovdje je stvarno moguće znati gradivo i zbog pada koncentracije ili sitnih nepažljivosti dobiti strahovito malo bodova..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:04 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Očekivao sam da će kolokvij biti teži. Bio je samo naporan. Napisao sam dosta loše. :D I nisam očekivao da će svi napisati tako dobro ("- Bilo je ful teško! - Pa koliko si znala? - Pa, jedan mi možda ne bude točan.") . :?
Očekivao sam da će kolokvij biti teži. Bio je samo naporan. Napisao sam dosta loše. Very Happy I nisam očekivao da će svi napisati tako dobro ("- Bilo je ful teško! - Pa koliko si znala? - Pa, jedan mi možda ne bude točan.") . Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:12 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne brini.Ima nas koji smo rješili i lošije, pod to podrazumijevam da mi jedan možda bude TOČAN. :oops:
ne brini.Ima nas koji smo rješili i lošije, pod to podrazumijevam da mi jedan možda bude TOČAN. Embarassed


[Vrh]
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 16:12 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebalo je tu naglasit MOŽDA... :wink:
a eto, svašta sam napisala, nisam stigla peti koji i nije bio težak, ali...
ovi prethodni... neviđeno mnogo računa... i kako je nepreciznost moje drugo ime, ne bi bilo realno očekivati da je napisano točno
trebalo je tu naglasit MOŽDA... Wink
a eto, svašta sam napisala, nisam stigla peti koji i nije bio težak, ali...
ovi prethodni... neviđeno mnogo računa... i kako je nepreciznost moje drugo ime, ne bi bilo realno očekivati da je napisano točno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 18:12 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolokvij fkt nije bio tezak al kao sto je netko rekao, koliko racunanja :( a fala bogu, ja se nisam koncentrirala tak da se samo mogu nadat da cu imat barem 30 bodova pa da na drugom onda probam izvuci nesto :( grrrr
kolokvij fkt nije bio tezak al kao sto je netko rekao, koliko racunanja Sad a fala bogu, ja se nisam koncentrirala tak da se samo mogu nadat da cu imat barem 30 bodova pa da na drugom onda probam izvuci nesto Sad grrrr


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 18:50 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Definitivno su pretjerali u zadacima, svrha kolokvija bi trebala biti provjera novog sadržaja, novih principa računanja, a ne da potrošim pola sata na zadatak u kojem je 90% rada upravo čisto [i]šljakersko[/i] zbrajanje, množenje i sl.
Definitivno su pretjerali u zadacima, svrha kolokvija bi trebala biti provjera novog sadržaja, novih principa računanja, a ne da potrošim pola sata na zadatak u kojem je 90% rada upravo čisto šljakersko zbrajanje, množenje i sl.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 19:29 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Spectre"]Definitivno su pretjerali u zadacima, svrha kolokvija bi trebala biti provjera novog sadržaja, novih principa računanja, a ne da potrošim pola sata na zadatak u kojem je 90% rada upravo čisto [i]šljakersko[/i] zbrajanje, množenje i sl.[/quote]

A gle... Što bolje uvježbaš ono što se traži, to ćeš brže rješavati zadatke...

Meni se na kolokviju iz linearne uvijek dogodi da mi se sve ono što sam površno naučio pobrka i zato pogubim hrpu bodova...
Što ne bi bio slučaj da sam temeljito sve naučio i puno vježbao.

Naravno, ima smisla i ono što si ti napisao, i to ne poričem... Da ja sastavljam kolokvije, ne bi bili ovakvi... Ali probao sam gledati na stvari s pozitivne strane... :D
Spectre (napisa):
Definitivno su pretjerali u zadacima, svrha kolokvija bi trebala biti provjera novog sadržaja, novih principa računanja, a ne da potrošim pola sata na zadatak u kojem je 90% rada upravo čisto šljakersko zbrajanje, množenje i sl.


A gle... Što bolje uvježbaš ono što se traži, to ćeš brže rješavati zadatke...

Meni se na kolokviju iz linearne uvijek dogodi da mi se sve ono što sam površno naučio pobrka i zato pogubim hrpu bodova...
Što ne bi bio slučaj da sam temeljito sve naučio i puno vježbao.

Naravno, ima smisla i ono što si ti napisao, i to ne poričem... Da ja sastavljam kolokvije, ne bi bili ovakvi... Ali probao sam gledati na stvari s pozitivne strane... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 19:35 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@spectre
Slažem se. Pokušavam uvidjeti smisao takvih testova, jer, ljude najviše frustriraju upravo takve greške, koje nastaju zbog, ne znam, neispavanosti ili lošeg vida, ali nikako zbog neznanja. I kako da nas onda ne frustrira kad znamo gradivo i razumijemo ga, ali nam se onda omakne neka jedinica, i eto O bodova na zadatku!

I zašto onda? Jedini argument koji mi je pao na pamet je nešto što mi je rekao prof.Bakić na usmenom "Matematika jedna od najpreciznijih disciplina, tu nema mjesta pogreškama." tako da.. vježbamo preciznost!

a s druge strane, tu su nam računala koja šljakerski posao obave za čas i sigurno bez pogreške.

Ne znam, mislim da je više vremena moglo spasiti stvar mnogima.

Ma sve ok! :)

@atomised
Ja sam temeljito i na vrijeme prošla sve i ništa mi se nije pomiješalo, a ma s koliko god vježbe mislim da ne bih mogla izbjeći ovakve greškice o kojima pričam. (neki su siguri da su im se dogodile, ja čekam rezultate :) ). One se događaju, pa čovjek provjeri još jednom i još jednom, pa ih nađe, pa je sve u redu. Zato kažem, za zadatke ovakvog tipa, falilo je vremena.
@spectre
Slažem se. Pokušavam uvidjeti smisao takvih testova, jer, ljude najviše frustriraju upravo takve greške, koje nastaju zbog, ne znam, neispavanosti ili lošeg vida, ali nikako zbog neznanja. I kako da nas onda ne frustrira kad znamo gradivo i razumijemo ga, ali nam se onda omakne neka jedinica, i eto O bodova na zadatku!

I zašto onda? Jedini argument koji mi je pao na pamet je nešto što mi je rekao prof.Bakić na usmenom "Matematika jedna od najpreciznijih disciplina, tu nema mjesta pogreškama." tako da.. vježbamo preciznost!

a s druge strane, tu su nam računala koja šljakerski posao obave za čas i sigurno bez pogreške.

Ne znam, mislim da je više vremena moglo spasiti stvar mnogima.

Ma sve ok! Smile

@atomised
Ja sam temeljito i na vrijeme prošla sve i ništa mi se nije pomiješalo, a ma s koliko god vježbe mislim da ne bih mogla izbjeći ovakve greškice o kojima pričam. (neki su siguri da su im se dogodile, ja čekam rezultate Smile ). One se događaju, pa čovjek provjeri još jednom i još jednom, pa ih nađe, pa je sve u redu. Zato kažem, za zadatke ovakvog tipa, falilo je vremena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 19:49 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kužim, ja sam na spektru izgubio puno vremena zbog krivog zbrajanja, oduzimanja itd., a taj zadatak je još bio najjednostavniji...

Ali, koliko god da je vremena malo, svi ga imamo jednako - Ako je suditi prema LA1, ni ne očekuje se da svatko tko želi 5 ima preko 90%, ili preko 80% za četvorku itd. Bitno je da dobro naučiš, bodove ćeš već skupiti... Ako ti se u prvom kolokviju nešto omaklo, imaš drugi kolokvij... Ako ti se baš svaki put omakne, možda se omakne i drugima (jer u kolokviju ima previše "šljakerskog posla")... Ako se omakne samo tebi, dolazimo na to što si rekla, da moraš poraditi na preciznosti...
A kužim, ja sam na spektru izgubio puno vremena zbog krivog zbrajanja, oduzimanja itd., a taj zadatak je još bio najjednostavniji...

Ali, koliko god da je vremena malo, svi ga imamo jednako - Ako je suditi prema LA1, ni ne očekuje se da svatko tko želi 5 ima preko 90%, ili preko 80% za četvorku itd. Bitno je da dobro naučiš, bodove ćeš već skupiti... Ako ti se u prvom kolokviju nešto omaklo, imaš drugi kolokvij... Ako ti se baš svaki put omakne, možda se omakne i drugima (jer u kolokviju ima previše "šljakerskog posla")... Ako se omakne samo tebi, dolazimo na to što si rekla, da moraš poraditi na preciznosti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 20:02 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa da, lijepo si ovo formulirao :D
pa da, lijepo si ovo formulirao Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:04 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala. :D

Još samo da počnem slušati samog sebe...
Hvala. Very Happy

Još samo da počnem slušati samog sebe...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 22:00 pon, 21. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam dojam da na kolokvijima iz LA ne mogu izvući svoj maksimum. Ili nemam sreće. Ili... ne znam kako to nazvati :D

I frustriraju me. Zbilja ne vidim smisao u toliko pisanja. Nije da faks zarađuje na recikliranju papira pa da je količina bitna.

I nakon svakog kolokvija imam sve gore mišljenje o svemu tome. I tako to... :shuffle:
[quote="ekatarina"]a s druge strane, tu su nam računala koja šljakerski posao obave za čas i sigurno bez pogreške. [/quote]
Točno to :D
Mislim, tko u današnje vrijeme cijeni ako čovjek napravi nešto što rade računala/strojevi? Em su jeftiniji, em su dugotrajniji, em im ne pada koncentracija.
Ja imam dojam da na kolokvijima iz LA ne mogu izvući svoj maksimum. Ili nemam sreće. Ili... ne znam kako to nazvati Very Happy

I frustriraju me. Zbilja ne vidim smisao u toliko pisanja. Nije da faks zarađuje na recikliranju papira pa da je količina bitna.

I nakon svakog kolokvija imam sve gore mišljenje o svemu tome. I tako to... Shuffle
ekatarina (napisa):
a s druge strane, tu su nam računala koja šljakerski posao obave za čas i sigurno bez pogreške.

Točno to Very Happy
Mislim, tko u današnje vrijeme cijeni ako čovjek napravi nešto što rade računala/strojevi? Em su jeftiniji, em su dugotrajniji, em im ne pada koncentracija.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 7:23 uto, 22. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Masiela... Previše utilitarizma za jedan matematički forum... :D
Masiela... Previše utilitarizma za jedan matematički forum... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan