Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Html problem 2

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 20:58 pet, 9. 5. 2008    Naslov: Html problem 2 Citirajte i odgovorite

Hoću napraviti skup stranica koji je zapravo uređeni par bazne stranice i skupa k stranica. Bazna stranica bi u jednom i-frameu prikazivala tih k stranica preko očito k im pridruženih linkova koji su prikazani u baznoj stranici ali izvan i-framea. Dakle, u i-frameu se prikaže ona i samo ona stranica na čiji se link klikne u baznoj stranici. To bi htio napraviti tako da na kraju imam samo jedan source file za baznu stranicu i k source filova za ostalih k stranica. Nisam uopće siguran da je to moguće napraviti sa i-frame tagom pa bih molio nekog ako zna za bilokakvo rješenje.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. :lol:
Hoću napraviti skup stranica koji je zapravo uređeni par bazne stranice i skupa k stranica. Bazna stranica bi u jednom i-frameu prikazivala tih k stranica preko očito k im pridruženih linkova koji su prikazani u baznoj stranici ali izvan i-framea. Dakle, u i-frameu se prikaže ona i samo ona stranica na čiji se link klikne u baznoj stranici. To bi htio napraviti tako da na kraju imam samo jedan source file za baznu stranicu i k source filova za ostalih k stranica. Nisam uopće siguran da je to moguće napraviti sa i-frame tagom pa bih molio nekog ako zna za bilokakvo rješenje.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mibo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2007. (14:52:50)
Postovi: (51)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: /var/tmp

PostPostano: 11:48 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Re: Html problem 2 Citirajte i odgovorite

[quote="DanijelM"]Hoću napraviti skup stranica koji je zapravo uređeni par bazne stranice i skupa k stranica. Bazna stranica bi u jednom i-frameu prikazivala tih k stranica preko očito k im pridruženih linkova koji su prikazani u baznoj stranici ali izvan i-framea. Dakle, u i-frameu se prikaže ona i samo ona stranica na čiji se link klikne u baznoj stranici. To bi htio napraviti tako da na kraju imam samo jedan source file za baznu stranicu i k source filova za ostalih k stranica. Nisam uopće siguran da je to moguće napraviti sa i-frame tagom pa bih molio nekog ako zna za bilokakvo rješenje.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. :lol:[/quote]

Nadam se da sam te dobro shvatio.

Napravi web stranicu ("glavna") u kojoj ćeš imati [tt]<table>[/tt] s npr. jednim retkom i dva stupca.
U prvom stupcu staviš link na stranicu koju želiš da ti se otvori u drugom stupcu.
[code:1]<a href="stranica_koju_zelis_da_se_otvori.htm" target="naziv_iframe-a">Link</a>[/code:1],
gdje je [tt]naziv_iframe-a[/tt] identičan nazivu iframe-a u sljedećem kodu koji ubaciš u drugi stupac tablice:
[code:1]<iframe NAME="naziv_iframe-a" marginwidth="1" marginheight="1" align="middle" border="0" frameborder="0" src="neka_defaultna_stranica.htm" width="100%" height="100%">
Vaš pretraživač ne podržava Inline frame-ove. Molim da nadogradite Vaš
pretraživač ;-) </iframe>[/code:1]

Pitanja? 8)
DanijelM (napisa):
Hoću napraviti skup stranica koji je zapravo uređeni par bazne stranice i skupa k stranica. Bazna stranica bi u jednom i-frameu prikazivala tih k stranica preko očito k im pridruženih linkova koji su prikazani u baznoj stranici ali izvan i-framea. Dakle, u i-frameu se prikaže ona i samo ona stranica na čiji se link klikne u baznoj stranici. To bi htio napraviti tako da na kraju imam samo jedan source file za baznu stranicu i k source filova za ostalih k stranica. Nisam uopće siguran da je to moguće napraviti sa i-frame tagom pa bih molio nekog ako zna za bilokakvo rješenje.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Laughing


Nadam se da sam te dobro shvatio.

Napravi web stranicu ("glavna") u kojoj ćeš imati <table> s npr. jednim retkom i dva stupca.
U prvom stupcu staviš link na stranicu koju želiš da ti se otvori u drugom stupcu.
Kod:
<a href="stranica_koju_zelis_da_se_otvori.htm"  target="naziv_iframe-a">Link</a>
,
gdje je naziv_iframe-a identičan nazivu iframe-a u sljedećem kodu koji ubaciš u drugi stupac tablice:
Kod:
<iframe NAME="naziv_iframe-a" marginwidth="1" marginheight="1" align="middle" border="0" frameborder="0" src="neka_defaultna_stranica.htm" width="100%" height="100%">
      Vaš pretraživač ne podržava Inline frame-ove. Molim da nadogradite Vaš
      pretraživač ;-) </iframe>


Pitanja? Cool



_________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
George Orwell: 1984
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:42 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala puno, čini se da djeluje.
Hvala puno, čini se da djeluje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan