Objava rezultata na internetu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#1: Objava rezultata na internetu Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 11:33 ned, 5. 4. 2009
    —
Nešto sam načuo, informacija nije skroz provjerena, al, evo da pitam, jel istina da su neke udruge za "zaštitu" ljudskih prava izborile se za potpisivanje nekakvih ugovora kako se rezultati kolokvija i sličnih ispita više neće smjeti objavljivati na internetu, zbog, kao zaštite privatnosti svakog pojedinca? navodno, smjet će se rezultati stavljati samo na oglasnu ploču na faksu. zanima me jel ima tu ikakve istine, il ja to samo baljezgam gluposti Smile

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 11:54 ned, 5. 4. 2009
    —
Vjerojatno je patka (pogotovo ako si to cuo prije 4 dana ili je prica tada krenula Wink). Cuo sam davno price kako to narusava privatnost i sl. no ako netko i zakljuci da je to stvarni problem [ Nuts ], onda nece zabraniti objavu rezultata, nego ce traziti "sifriranje". Eh? Recimo, FERovci u pravilu objavljuju rezultate preko JMBAGa, izostavljajuci ime i prezime. Very Happy

IMO, rad Sveucilista je javan, pa se nema tko sto buniti na objavu rezultata na Internetu. Cool Takodjer, mislim da je i u interesu transparentnosti da rezultati budu sto dostupniji. Smile

#3:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 17:00 ned, 5. 4. 2009
    —
Na efzg provode neki oblik zaštite privatnosti (možda se svi toga ne drže) u obliku lozinke za određeni dokument, tj. objavljene rezultate koju znaju samo oni koji trebaju (npr. grupa koja sluša kolegij kod nekog profesora).

Makar sam skužila da se može nekad otvorit nekaj i bez da znaš šifru, ali to je već tehnički propust.

#4:  Autor/ica: krcko PostPostano: 20:34 ned, 5. 4. 2009
    —
Statut Sveucilista, clanak 72 (5). Rezultati ispita dostupni su javnosti, a pravo uvida u ispitnu dokumentaciju ima osoba koja dokaze pravni interes.

#5:  Autor/ica: shumi1 PostPostano: 21:45 ned, 5. 4. 2009
    —
marijap (napisa):
Na efzg provode neki oblik zaštite privatnosti (možda se svi toga ne drže) u obliku lozinke za određeni dokument, tj. objavljene rezultate koju znaju samo oni koji trebaju (npr. grupa koja sluša kolegij kod nekog profesora).


... Na efzg ti se donedavno, zbog neobjavljivanja podataka u javnost, dogadjalo da su studenti vidjeli da prof. upisuje ocjenu u index nekoj osobi ispred njega, a kojeg nitko nikada nije vidio na kolokviju ili ispitu

(naravno tada nisu niti mogli samo tako vidjeti ime te osobe na bodovnoj listi, a svi znamo koliko bi trajalo da administracija u nekoj hrvatskoj ustanovi obavi naizgled jednostavnu radnju da dodje do te bodovne liste i provjeri par podataka)

#6:  Autor/ica: spacedoctorLokacija: Gornja Bucica PostPostano: 13:26 uto, 7. 4. 2009
    —
ja sam mislim zaobisao lozinku i vidio rez za frendicu ( na ekonomiji)
preko google-a pa spremnik

#7:  Autor/ica: sarah PostPostano: 17:13 uto, 7. 4. 2009
    —
Slažem se da je rad Sveučilišta javan i da su rezultati ispita javna stvar, ali rezultati objavljeni na oglasnoj ploči fakulteta maknu se nakon nekog vremena, dok oni stavljeni na internet (pogotovo forum) ostaju u većini slučajeva trajno.

Rezultati su nešto što je dio prošlosti i tamo to treba spremiti, a ne da ostaju vezani uz pojedinca trajno. Iz razgovora s kolegama ispada da mnogima smetaju stari rezultati ne netu.

Osobno nemam ništa protiv onih koji svoj život objese na internet i koji se na taj način vole reklamirati, ali ipak ima onih koji žele svoje osobne stvari zadržati za sebe i bilo bi uredu da se to i poštuje.

#8:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:45 uto, 7. 4. 2009
    —
Rezultati ispita na Zg-sveucilistu nisu tvoja osobna stvar (prema Statutu). Ipak, slazem se da bi se stari rezultati trebali micati s weba i foruma i to uglavnom i radim. Vise zbog preglednosti nego zbog zastite privatnosti.



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin