Izborni kolegiji (Bolonja)
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#101:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 20:03 čet, 10. 2. 2011
    —
Ja sam na preddiplomskom nastavničkom; mogu ja upisati neki izborni kolegij koji se sluša na drugom smjeru (imam položeni prethodnik) ko nadopunu znanja, i taj isti kolegij (isti profesor i sve se skupa sluša) se sluša na diplomskom nastavničkom matematika i matematika-informatika, pa kad dođem na diplomski pisat molbu da mi priznaju taj kolegij? Radi se o Modelima geometrije ...

#102:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 0:04 pet, 11. 2. 2011
    —
Buga. (napisa):
Ja sam na preddiplomskom nastavničkom; mogu ja upisati neki izborni kolegij koji se sluša na drugom smjeru (imam položeni prethodnik) ko nadopunu znanja, i taj isti kolegij (isti profesor i sve se skupa sluša) se sluša na diplomskom nastavničkom matematika i matematika-informatika, pa kad dođem na diplomski pisat molbu da mi priznaju taj kolegij? Radi se o Modelima geometrije ...

Ne vidim zašto ne, al ja sam malo puno ćorav, pa moja viđenja često valja ignorirati Smile Al ozbiljno, nema razloga zašto da ne. I na inženjerskom su takve situacije mnogobrojne, npr građa, baze, objektno, sve su to obvezni predmeti na diplomskom studiju, a na preddiplomskom slove kao izborni. Sad, jedini problem bi moglo predstavljati dali vi taj predmet imate na raspolaganju kao izborni predmet na preddiplomskom.

#103:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 0:13 pet, 11. 2. 2011
    —
Milojko (napisa):

Ne vidim zašto ne, al ja sam malo puno ćorav, pa moja viđenja često valja ignorirati Smile Al ozbiljno, nema razloga zašto da ne. I na inženjerskom su takve situacije mnogobrojne, npr građa, baze, objektno, sve su to obvezni predmeti na diplomskom studiju, a na preddiplomskom slove kao izborni. Sad, jedini problem bi moglo predstavljati dali vi taj predmet imate na raspolaganju kao izborni predmet na preddiplomskom.


E nemamo ga na raspolaganju kao izborni na preddiplomskom (niti kao obavezni). Samo na diplomskom. Smile

#104:  Autor/ica: venovako PostPostano: 0:55 pet, 11. 2. 2011
    —
Koga zanima što se planira predavati iz Primjene paralelnih računala, može to vidjeti ovdje.

#105:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 1:26 pet, 11. 2. 2011
    —
Buga. (napisa):
Milojko (napisa):

Ne vidim zašto ne, al ja sam malo puno ćorav, pa moja viđenja često valja ignorirati Smile Al ozbiljno, nema razloga zašto da ne. I na inženjerskom su takve situacije mnogobrojne, npr građa, baze, objektno, sve su to obvezni predmeti na diplomskom studiju, a na preddiplomskom slove kao izborni. Sad, jedini problem bi moglo predstavljati dali vi taj predmet imate na raspolaganju kao izborni predmet na preddiplomskom.


E nemamo ga na raspolaganju kao izborni na preddiplomskom (niti kao obavezni). Samo na diplomskom. Smile

a niš, onda šalji mail vukoviću, nakiću, il kome već, il pravac u referadu sutra

#106:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 13:48 pet, 11. 2. 2011
    —
Možeš.

Ako kolegij dohvaćaš sa diplomskog studija, a isti ne postoji na nijednom preddiplomskom studiju onda ga, valjda, plaćaš.

Jer modeli geometrije postoje na jednom, konkretno predd inž kao mogući izborni, od predd studija taj kolegij možeš upisati bez plaćanja i bez ikakvih problema i dalje, kad upišeš dipl, ga koristiti kao kolegij za priznavanje.

#107:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 15:04 pet, 11. 2. 2011
    —
ovako:
sad ću upisati 2.semastar 1.god. preddiplomskog studija matematike.htjela bih upisati i bioinformatiku koja je izborni kolegij 2.godine istog smjera.

pitanja:
1.da li ću ja pri upisu morati platiti taj kolegij posto nisam druga god.?
2.ako ga položim ovaj (ljetni) semestar hocu li iduće god (idući semestar) morati upisati opet neki izborni ili necu morati nijedan?

fala na odg ako ga bude bilo.
i ispičavam se ako je vec negdje odgovoreno na slična pitanja.

#108:  Autor/ica: thomary PostPostano: 15:30 pet, 11. 2. 2011
    —
sailor m (napisa):
ovako:
sad ću upisati 2.semastar 1.god. preddiplomskog studija matematike.htjela bih upisati i bioinformatiku koja je izborni kolegij 2.godine istog smjera.

pitanja:
1.da li ću ja pri upisu morati platiti taj kolegij posto nisam druga god.?
2.ako ga položim ovaj (ljetni) semestar hocu li iduće god (idući semestar) morati upisati opet neki izborni ili necu morati nijedan?

fala na odg ako ga bude bilo.
i ispičavam se ako je vec negdje odgovoreno na slična pitanja.


1.Neces morati platiti.
2.Neces vise morati upisivati za taj semestr niti jedan izborni.

#109:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 17:07 pet, 11. 2. 2011
    —
ne kužim otkud ljudima ta ideja o duplom polaganju jednog kolegija, jel to netko doživio da je morao dvaput na istom faksu položit isti predmet pa sad kruži nekakvi mit o tome ili što?
krajnja nebuloza

#110:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 18:57 pet, 11. 2. 2011
    —
Milojko (napisa):
ne kužim otkud ljudima ta ideja o duplom polaganju jednog kolegija, jel to netko doživio da je morao dvaput na istom faksu položit isti predmet pa sad kruži nekakvi mit o tome ili što?
krajnja nebuloza


Mislim da nije u tome bio problem, vec da je kolega(ica) htio(htjela) reci, ako ove godine polozi izborni predmet da li ce morati sljedece godine oept birati neki izborni predmet (drugi naravno) ili nece morati.
Ja sam tako shvatila, pa sad.

#111:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 21:00 pet, 11. 2. 2011
    —
RonnieColeman (napisa):


Jer modeli geometrije postoje na jednom, konkretno predd inž kao mogući izborni, od predd studija taj kolegij možeš upisati bez plaćanja i bez ikakvih problema i dalje, kad upišeš dipl, ga koristiti kao kolegij za priznavanje.


ok, fala i tebi

#112:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 21:21 pet, 11. 2. 2011
    —
frutabella (napisa):
Milojko (napisa):
ne kužim otkud ljudima ta ideja o duplom polaganju jednog kolegija, jel to netko doživio da je morao dvaput na istom faksu položit isti predmet pa sad kruži nekakvi mit o tome ili što?
krajnja nebuloza


Mislim da nije u tome bio problem, vec da je kolega(ica) htio(htjela) reci, ako ove godine polozi izborni predmet da li ce morati sljedece godine oept birati neki izborni predmet (drugi naravno) ili nece morati.
Ja sam tako shvatila, pa sad.

normalno da će morati, al vipe neće moći taj jer je njega položila

#113:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 9:17 sub, 12. 2. 2011
    —
Milojko (napisa):
frutabella (napisa):
Milojko (napisa):
ne kužim otkud ljudima ta ideja o duplom polaganju jednog kolegija, jel to netko doživio da je morao dvaput na istom faksu položit isti predmet pa sad kruži nekakvi mit o tome ili što?
krajnja nebuloza


Mislim da nije u tome bio problem, vec da je kolega(ica) htio(htjela) reci, ako ove godine polozi izborni predmet da li ce morati sljedece godine oept birati neki izborni predmet (drugi naravno) ili nece morati.
Ja sam tako shvatila, pa sad.

normalno da će morati, al vipe neće moći taj jer je njega položila



Nažalost je tako i meni rečeno.
Bioinformatiku se upisuje kao nadopuna znanja a ne kao izborni predmet 2 godine ljetnog semestra.
Kad taj dodje, onda će trebati upisati izborni.

#114:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:50 sub, 12. 2. 2011
    —
Upis je upis. Sluzbeno status "upis za nadopunu znanja" ne postoji. Vi u molbi mozete napisati da je razlog zasto trazite upis nadopuna znanja, radoznalost, visak slobodnog vremena ili bilo sto drugo sto vam padne napamet.

#115:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 11:32 sub, 12. 2. 2011
    —
ali se ne može navesti da je u svrhu ranijeg polaganja Izbornog predmeta ljetnog semestra 2.godine preddiplomskog, to jest, da li bi se takvo što odobrilo?

#116:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 13:51 sub, 12. 2. 2011
    —
insane_raver (napisa):
ali se ne može navesti da je u svrhu ranijeg polaganja Izbornog predmeta ljetnog semestra 2.godine preddiplomskog, to jest, da li bi se takvo što odobrilo?

daj napiši da imaš vrpu slobodnog vremena i da te iznenađujuće jako zanima bioinformatika

#117:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 14:36 sub, 12. 2. 2011
    —
znači bioinformatika (ako ju sad upišem) nece se gledat kao izborni kolegij ili šta?

a ako se,recimo, gleda kao izborni, hoću li onda morati na 2.god(ponavljam sad sam 1.) opet upisati neki drugi izborni ili necu.

cilj mojih pitanja: ne želim prijevremeno polagat izborni(tocnije bioinf) ako cu iduce god. opet morat polagat, ali vise ne spomenuti izborni.

nadam se da sam bila jasna! Pray



za milojka: u mom prethodnom postu "duplo polaganje jednog kolegija" se nigdje ne spominje!

za frutabellu: dobro si shvatila.[/quote]

#118:  Autor/ica: chinchi PostPostano: 14:42 sub, 12. 2. 2011
    —
Jesam ja u krivu dok mislim da kod nas godina kao takva i predmeti koji su na određenooj godini vise nemaju neku vaznost?odnosno,da je bitno samo imat prethodnike i upisat najvise 35 ECTSa po semestru?
Odnosno, mislim da svatko moze upisat sa vise godine sta hoce ako su ispunjeni gore navedeni uvjeti?
Jedino sta to kod nas ide preko molbe ocito...
Ako sam u krivu,nek mi netko to potvrdi,jer onda imam problem jer necu samo tako moc izborni sa 2. diplomskog upisat sad dok sam na 1.

#119:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 16:00 sub, 12. 2. 2011
    —
kolko znam, ljudi su kod nas na prvoj godini masovno upisivali bioinformatiku, ali, to su uglavnom bili oni što su pali analizu, prog, linearnu ili štogod. Ako se ne varam, oni onda na ljetni semestar nisu morali upisivati drugi izborni kolegij, već su preko zimskog morali upisivati ono modeliranje u biologiji, kak li se to već zove.

I da, čini se stvarno da godina kod nas nema baš nikakvog značaja, jer, kod nas su ove jeseni slušali logiku, koji je izborni predmet na trećoj godini, masa ljudi koji su npr. pali analizu 2, ili tako nešto. Slična stvar će biti i sada na teoriji skupova u ljetnom semestru kada velik broj ljudi će doći bez položene većine predmeta sa druge godine

#120:  Autor/ica: sailor m PostPostano: 17:44 sub, 12. 2. 2011
    —
ok, fala na informaciji.



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Stranica 6 / 10.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin