Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3. zadaća? (informacija)
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tidus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2009. (12:47:59)
Postovi: (A5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 15 - 16

PostPostano: 12:21 sri, 28. 4. 2010    Naslov: 3. zadaća? Citirajte i odgovorite

Gdje je? Rečeno nam je da će biti ovaj vikend, a još je nema.
Gdje je? Rečeno nam je da će biti ovaj vikend, a još je nema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 14:14 čet, 29. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kud ti se zuri...? još se od kolokvija nisam odmorila, sad opet nesto :lol:
a kud ti se zuri...? još se od kolokvija nisam odmorila, sad opet nesto Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tidus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2009. (12:47:59)
Postovi: (A5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 15 - 16

PostPostano: 12:00 sub, 1. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne žuri mi se... samo pitam, da ne saznam zadnji dan.
ne žuri mi se... samo pitam, da ne saznam zadnji dan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 19:23 uto, 4. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost, zadaću ćete dobiti tek sutra ili preksutra naveče, jer imam nekih privatnih problema (sa automobilom). Sutra također neće biti vježbi u grupama u kojima ja držim, jer nemogu doći.

Vinko Petričević
Nažalost, zadaću ćete dobiti tek sutra ili preksutra naveče, jer imam nekih privatnih problema (sa automobilom). Sutra također neće biti vježbi u grupama u kojima ja držim, jer nemogu doći.

Vinko Petričević


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 17:59 pet, 7. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

no, te zadace :?:
no, te zadace Question



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:28 sub, 8. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel bude kaj od te zadaće?
jel bude kaj od te zadaće?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 8:59 pon, 10. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

stigla!
stigla!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 22:13 pon, 10. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj opet ne možemo dobiti neki main.. ? :(
Kaj opet ne možemo dobiti neki main.. ? Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:25 pon, 10. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pridružujem se željama :lol: :lol:
pridružujem se željama Laughing Laughing


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:45 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa asistenti kasne sa objavom zadace,a i za ispravak im treba 15 dana, a vi mislite da ce pisat main da nama bude lakse?? hahaha
Pa asistenti kasne sa objavom zadace,a i za ispravak im treba 15 dana, a vi mislite da ce pisat main da nama bude lakse?? hahaha


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:42 sri, 12. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako kompajler mi vec drugi dan javlja gresku da mi nedostaje "," ili "..." u knjiznica.h, a stvarno je jako mala greška okom ne vidljiva na malome fontu kakvu ja imam,pa sam htio upozoriti da
funkcija static knjiznica * nadji_knjiznicu(string ime_ knjiznice); nakon znaka "_" ima razmak. Pretpostavljam da to nije tako trebalo biti, s obzirom da razmaka nigdje drugdje nema u drugim funkcijama, a funkcija je
copy->paste-ana iz orginalnog teksta. Pa eto čisto da znate :) te ne gubite vrijeme na to, ako ima takvih čoravih kao ja.
Ovako kompajler mi vec drugi dan javlja gresku da mi nedostaje "," ili "..." u knjiznica.h, a stvarno je jako mala greška okom ne vidljiva na malome fontu kakvu ja imam,pa sam htio upozoriti da
funkcija static knjiznica * nadji_knjiznicu(string ime_ knjiznice); nakon znaka "_" ima razmak. Pretpostavljam da to nije tako trebalo biti, s obzirom da razmaka nigdje drugdje nema u drugim funkcijama, a funkcija je
copy->paste-ana iz orginalnog teksta. Pa eto čisto da znate Smile te ne gubite vrijeme na to, ako ima takvih čoravih kao ja.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:32 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovako,u zadaći imam napraviti klase knjiga i knjižnica, i u klasi knjiga imam funkciju: bool citaj(unsigned int broj_stranice), pa me zanima što ova funkcija točno radi i di mi je definiran broj stranica, tj. gdje da ga definiram :?:
pa ako netko ima sličan problem, ili slučajno zna rješenje...zahvaljujem unaprijed :D
ovako,u zadaći imam napraviti klase knjiga i knjižnica, i u klasi knjiga imam funkciju: bool citaj(unsigned int broj_stranice), pa me zanima što ova funkcija točno radi i di mi je definiran broj stranica, tj. gdje da ga definiram Question
pa ako netko ima sličan problem, ili slučajno zna rješenje...zahvaljujem unaprijed Very Happy


[Vrh]
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 15:14 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

za grupu [tt]film-videoteka[/tt]

sto bi trebao ispisati sljedeci dio koda (r3 je film)

[code:1] cout << r3.gledaj() << endl;
cout << r3.gledaj() << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;[/code:1]

dakle jasno je da ako nije gledan do tad, prvi put se ispise [tt]1[/tt], drugi put [tt]0[/tt], i kod prvog premotavanja vratim [tt]1[/tt], no sad neznam jel i ovo drugo premotavanje vraca [tt]1[/tt], jer je film pogledan (prije) ili [tt]0[/tt] jer nije pogledan nakon premotavanja

a sto sljedeci (r je videoteka), upitna je zadnja linija

[code:1] cout << r.vrati(r3) << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;[/code:1]

dal to vraca [tt]1[/tt] jer je film nekad pogledan, ili vraca [tt]0[/tt], jer ga je osoba premotala pa sad nema potrebe, i dali u slucaju da ga osoba nije premotala to vrati [tt]1[/tt], ili, ono sto se nadam, nece se pozivat funkcija ako film nije posuden, ili ce u tom slucaju (film nije posuden) morat vratit [tt]0[/tt] obja funkcije, [tt]gledaj[/tt] i [tt]premotaj[/tt]
za grupu film-videoteka

sto bi trebao ispisati sljedeci dio koda (r3 je film)

Kod:
    cout << r3.gledaj()         << endl;
    cout << r3.gledaj()         << endl;
    cout << r3.premotaj()       << endl;
    cout << r3.premotaj()       << endl;


dakle jasno je da ako nije gledan do tad, prvi put se ispise 1, drugi put 0, i kod prvog premotavanja vratim 1, no sad neznam jel i ovo drugo premotavanje vraca 1, jer je film pogledan (prije) ili 0 jer nije pogledan nakon premotavanja

a sto sljedeci (r je videoteka), upitna je zadnja linija

Kod:
    cout << r.vrati(r3)    << endl;
    cout << r3.premotaj()  << endl;


dal to vraca 1 jer je film nekad pogledan, ili vraca 0, jer ga je osoba premotala pa sad nema potrebe, i dali u slucaju da ga osoba nije premotala to vrati 1, ili, ono sto se nadam, nece se pozivat funkcija ako film nije posuden, ili ce u tom slucaju (film nije posuden) morat vratit 0 obja funkcije, gledaj i premotaj



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 19:43 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]ovako,u zadaći imam napraviti klase knjiga i knjižnica, i u klasi knjiga imam funkciju: bool citaj(unsigned int broj_stranice), pa me zanima što ova funkcija točno radi i di mi je definiran broj stranica, tj. gdje da ga definiram :?:
pa ako netko ima sličan problem, ili slučajno zna rješenje...zahvaljujem unaprijed :D[/quote]

nigdje nije definiran. jedino treba vratiti true ako stranica nije poderana, a false ako je. i ništa više pametnog ta naredba ne radi

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="Gino"]za grupu [tt]film-videoteka[/tt]

sto bi trebao ispisati sljedeci dio koda (r3 je film)

[code:1] cout << r3.gledaj() << endl;
cout << r3.gledaj() << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;[/code:1]

dakle jasno je da ako nije gledan do tad, prvi put se ispise [tt]1[/tt], drugi put [tt]0[/tt], i kod prvog premotavanja vratim [tt]1[/tt], no sad neznam jel i ovo drugo premotavanje vraca [tt]1[/tt], jer je film pogledan (prije) ili [tt]0[/tt] jer nije pogledan nakon premotavanja

a sto sljedeci (r je videoteka), upitna je zadnja linija

[code:1] cout << r.vrati(r3) << endl;
cout << r3.premotaj() << endl;[/code:1]

dal to vraca [tt]1[/tt] jer je film nekad pogledan, ili vraca [tt]0[/tt], jer ga je osoba premotala pa sad nema potrebe, i dali u slucaju da ga osoba nije premotala to vrati [tt]1[/tt], ili, ono sto se nadam, nece se pozivat funkcija ako film nije posuden, ili ce u tom slucaju (film nije posuden) morat vratit [tt]0[/tt] obja funkcije, [tt]gledaj[/tt] i [tt]premotaj[/tt][/quote]

film se može gledati i premotavati samo dok je posuđen. nakon iznajmljivanja, premotan je na početak, te ga možemo gledati, ali nemožemo premotati.
ako pogledamo film, sada ga možemo premotati, ali nemožemo gledati
nakon što je premotan, možemo ga ponovo gleadati, ali nemožemo premotati
i tako dalje sve dok ga ne vratimo.
Anonymous (napisa):
ovako,u zadaći imam napraviti klase knjiga i knjižnica, i u klasi knjiga imam funkciju: bool citaj(unsigned int broj_stranice), pa me zanima što ova funkcija točno radi i di mi je definiran broj stranica, tj. gdje da ga definiram Question
pa ako netko ima sličan problem, ili slučajno zna rješenje...zahvaljujem unaprijed Very Happy


nigdje nije definiran. jedino treba vratiti true ako stranica nije poderana, a false ako je. i ništa više pametnog ta naredba ne radi

Added after 2 minutes:

Gino (napisa):
za grupu film-videoteka

sto bi trebao ispisati sljedeci dio koda (r3 je film)

Kod:
    cout << r3.gledaj()         << endl;
    cout << r3.gledaj()         << endl;
    cout << r3.premotaj()       << endl;
    cout << r3.premotaj()       << endl;


dakle jasno je da ako nije gledan do tad, prvi put se ispise 1, drugi put 0, i kod prvog premotavanja vratim 1, no sad neznam jel i ovo drugo premotavanje vraca 1, jer je film pogledan (prije) ili 0 jer nije pogledan nakon premotavanja

a sto sljedeci (r je videoteka), upitna je zadnja linija

Kod:
    cout << r.vrati(r3)    << endl;
    cout << r3.premotaj()  << endl;


dal to vraca 1 jer je film nekad pogledan, ili vraca 0, jer ga je osoba premotala pa sad nema potrebe, i dali u slucaju da ga osoba nije premotala to vrati 1, ili, ono sto se nadam, nece se pozivat funkcija ako film nije posuden, ili ce u tom slucaju (film nije posuden) morat vratit 0 obja funkcije, gledaj i premotaj


film se može gledati i premotavati samo dok je posuđen. nakon iznajmljivanja, premotan je na početak, te ga možemo gledati, ali nemožemo premotati.
ako pogledamo film, sada ga možemo premotati, ali nemožemo gledati
nakon što je premotan, možemo ga ponovo gleadati, ali nemožemo premotati
i tako dalje sve dok ga ne vratimo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:11 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li tko što točno radi funkcija
[code:1] bool iznajmi(string ime_osobe);[/code:1]
u grupi s automobilima?
Zna li tko što točno radi funkcija
Kod:
 bool iznajmi(string ime_osobe);

u grupi s automobilima?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 22:23 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tindariel"]Zna li tko što točno radi funkcija
[code:1] bool iznajmi(string ime_osobe);[/code:1]
u grupi s automobilima?[/quote]
ako osoba može iznajmiti automobil (nije već iznajmila, automobil nije iznajmljen...), iznajmljuje ga i vraća true, a u protivnom vraća false.
ista logika je i u drugim grupama
Tindariel (napisa):
Zna li tko što točno radi funkcija
Kod:
 bool iznajmi(string ime_osobe);

u grupi s automobilima?

ako osoba može iznajmiti automobil (nije već iznajmila, automobil nije iznajmljen...), iznajmljuje ga i vraća true, a u protivnom vraća false.
ista logika je i u drugim grupama


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 23:23 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni isto nije jasno to sa stranicama u zadatku sa knjigama i knjižnicom, ok za ovu f-ju čitaj, ali meni nije jasna baš f-ja bool poderi(unsigned int broj_stranice) ? u zadatku se samo navodi da se neka stranica smije poderat samo jednom, što znači da bi trebali definirat broj stranica?...valjda :roll: nije mi baš najjasnije :oops:
meni isto nije jasno to sa stranicama u zadatku sa knjigama i knjižnicom, ok za ovu f-ju čitaj, ali meni nije jasna baš f-ja bool poderi(unsigned int broj_stranice) ? u zadatku se samo navodi da se neka stranica smije poderat samo jednom, što znači da bi trebali definirat broj stranica?...valjda Rolling Eyes nije mi baš najjasnije Embarassed


[Vrh]
Gost






PostPostano: 0:46 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

dakle kod fje posudi mi samo trebamo vratiti da li je posudjivanje moguce ili treba posuditi knjigu (oznaciti si to nekako u strukturi) i ako je posudjivanje uspjelo vratiti true?

sve bi bilo puno jasniije da imamo main. :)
dakle kod fje posudi mi samo trebamo vratiti da li je posudjivanje moguce ili treba posuditi knjigu (oznaciti si to nekako u strukturi) i ako je posudjivanje uspjelo vratiti true?

sve bi bilo puno jasniije da imamo main. Smile


[Vrh]
Gost






PostPostano: 0:49 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

vec je odgovoreno ovo za posudi..
vec je odgovoreno ovo za posudi..


[Vrh]
mycky1111
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2008. (11:59:07)
Postovi: (D4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 8:19 sub, 15. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

cijeli zadatak je pomalo nejasno zadan, i mislim da ce se vecina slozit(barem oni s kojima sam pricala)
stoga, mislim da ne bi bilo lose da se da jedan primjer main-a, tako da vidimo jesmo dobro shvatili, jer ako ja pisem svoj program i main na taj program, meni ce on vracat tocno, al mozda sam krivo shvatila neku funkciju, pa samim tim pogresno ocekujem da mi main ispisuje!
main bi stvarno dobro dosao, cisto da znamo provjerit jesmo shvatili svaku funkciju kako treba!

primjera radi, sto vraca funcija nadi_videoteku ako ta videoteka ne postoji? ja sam shvatila NULL, al jesam dobro shvatila?!
cijeli zadatak je pomalo nejasno zadan, i mislim da ce se vecina slozit(barem oni s kojima sam pricala)
stoga, mislim da ne bi bilo lose da se da jedan primjer main-a, tako da vidimo jesmo dobro shvatili, jer ako ja pisem svoj program i main na taj program, meni ce on vracat tocno, al mozda sam krivo shvatila neku funkciju, pa samim tim pogresno ocekujem da mi main ispisuje!
main bi stvarno dobro dosao, cisto da znamo provjerit jesmo shvatili svaku funkciju kako treba!

primjera radi, sto vraca funcija nadi_videoteku ako ta videoteka ne postoji? ja sam shvatila NULL, al jesam dobro shvatila?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 1 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan