Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij 2010.
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 11:48 pet, 4. 6. 2010    Naslov: 2. kolokvij 2010. Citirajte i odgovorite

jel se ja to dobro sjećam da je asistent Bujanović rekao da zadnje(10.) vježbe neće bit u kolokviju? nadam se da da... :lol:
jel se ja to dobro sjećam da je asistent Bujanović rekao da zadnje(10.) vježbe neće bit u kolokviju? nadam se da da... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:22 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne varaš se
ne varaš se



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 20:13 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne bude zabune, asistent Bujanović je rekao (ili htio reći) sljedeće:

- prethodnih godina nije na kolokviju dolazilo gradivo iz 10. vježbi; to ne znači da neće i ove ali je malo vjerojatno jer se to smatra "teškim";
- to ne znači da se npr. neće u nekom zadatku pojaviti operator() čije je redefiniranje identično kao redefiniranje bilo kojeg drugog operatora ili da se neće pojaviti template-i;
- da ove godine ne sastavljam zadatke za 2. kolokvij pa ovo gore navedeno spada u sferu nagađanja temeljenog na ranijem iskustvu :).

-----
Z. Bujanović
Da ne bude zabune, asistent Bujanović je rekao (ili htio reći) sljedeće:

- prethodnih godina nije na kolokviju dolazilo gradivo iz 10. vježbi; to ne znači da neće i ove ali je malo vjerojatno jer se to smatra "teškim";
- to ne znači da se npr. neće u nekom zadatku pojaviti operator() čije je redefiniranje identično kao redefiniranje bilo kojeg drugog operatora ili da se neće pojaviti template-i;
- da ove godine ne sastavljam zadatke za 2. kolokvij pa ovo gore navedeno spada u sferu nagađanja temeljenog na ranijem iskustvu Smile.

-----
Z. Bujanović


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:03 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Milojko je htio reći da je to asistent Vinko rekao. sorry što ti trpam riječi u usta


[quote="Zvone"]
- da ove godine ne sastavljam zadatke za 2. kolokvij pa ovo gore navedeno spada u sferu nagađanja temeljenog na ranijem iskustvu :).[/quote]
:(
Milojko je htio reći da je to asistent Vinko rekao. sorry što ti trpam riječi u usta


Zvone (napisa):

- da ove godine ne sastavljam zadatke za 2. kolokvij pa ovo gore navedeno spada u sferu nagađanja temeljenog na ranijem iskustvu Smile.

Sad



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 21:03 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Milojko je htio reći da je to asistent Vinko rekao.[/quote]

Je li asistent Petričević izričito rekao da neće biti ništa sa 10. vježbi ili je kao asistent Bujanović rekao da misli da neće biti??
Milojko (napisa):
Milojko je htio reći da je to asistent Vinko rekao.


Je li asistent Petričević izričito rekao da neće biti ništa sa 10. vježbi ili je kao asistent Bujanović rekao da misli da neće biti??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:16 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam točno siguran dal znam od riječi do riječi, al mislim da je rekao kako nije nužno to znat, ali normalno da bi moglo pomoći u slučaju ak ti treba nešt sortat il tak nešt sličnog
nisam točno siguran dal znam od riječi do riječi, al mislim da je rekao kako nije nužno to znat, ali normalno da bi moglo pomoći u slučaju ak ti treba nešt sortat il tak nešt sličnog



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 13:56 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel bi mogao netko od asistenata koji su sastavili kolokvij reći hoće li to biti u kolokviju,molim Vas? :) hvala!
jel bi mogao netko od asistenata koji su sastavili kolokvij reći hoće li to biti u kolokviju,molim Vas? Smile hvala!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:07 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

onaj 4. zadatak s 9.vježbi, mi ga na vježbama ako se dobro sjećam nismo prošli,jel to onda znači da nešto takvo neće biti?? :lol: :lol:
onaj 4. zadatak s 9.vježbi, mi ga na vježbama ako se dobro sjećam nismo prošli,jel to onda znači da nešto takvo neće biti?? Laughing Laughing


[Vrh]
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 22:09 čet, 10. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm, ok. ipak su 10.vježbe došle u kolokviju->datoteke grrrr..... :evil:
ljudovi koji su imali 2. zadatak s grupama i apartmanom, jel trebalo neš pisat u main? mislim da nam na papiru nije niš određeno pisalo... :roll: al pretpostavljam da je trebalo, da vidimo dal oni operatori koje smo definirali rade...
hm, ok. ipak su 10.vježbe došle u kolokviju->datoteke grrrr..... Evil or Very Mad
ljudovi koji su imali 2. zadatak s grupama i apartmanom, jel trebalo neš pisat u main? mislim da nam na papiru nije niš određeno pisalo... Rolling Eyes al pretpostavljam da je trebalo, da vidimo dal oni operatori koje smo definirali rade...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HHH
Gost





PostPostano: 23:22 čet, 10. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam pisao s vama ,al nama je asistent rekao da netreba, eventualno trivijalni da bi se mogao kompajlirat 8) ,valjda je i kod vas tako onda
nisam pisao s vama ,al nama je asistent rekao da netreba, eventualno trivijalni da bi se mogao kompajlirat Cool ,valjda je i kod vas tako onda


[Vrh]
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 11:20 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima jel postoji netko kome je prvi zadatak, iz grupe koja je pisala uj u 9, bio jasan ? Vecina ljudi s kojima san ja pricala su se zalili, a vidin da se niko ne buni ovdi..


I zanima me--> kad asistent napise zadatak za kolokvij, postoji li nekakva procedura, npr da drugi asistent procita zadatak i vidi da je li tekst zadatka jasan, pa se zadatak prepravi ako nije,
ili asistent moze napisat zadatak u sred noci pred kolokvij koji je nerazumljiv za studente i nakon svega toga nemat nikakve sankcije i dobit placu jednako kao i onaj asistent koji se potrudio i napisao potpuno jasan zadatak??

Smisao ovog kolokvija je pokazat svoje znanje o klasama, podklasama, imat ideju za zadatak, znat to sve ukomponirat u cjelinu, a sigurno ne desifriranje traljavo napisanog zadatka.

Znaci da zadatak treba bit razumljiv jer se ne ispituje koliko smo sposobni proniknit u asistentovu glavu, nego se ispituje koliko znamo iskoristit svoje znanje u pisanju programa..
Cak nije problem ni pokusavat proniknit u asistentovu glavu, ali kad imamo vremensko ogranicenje od 2 sata za 2 zadatka, nije bas super.
Ili se varam???
Mene zanima jel postoji netko kome je prvi zadatak, iz grupe koja je pisala uj u 9, bio jasan ? Vecina ljudi s kojima san ja pricala su se zalili, a vidin da se niko ne buni ovdi..


I zanima me--> kad asistent napise zadatak za kolokvij, postoji li nekakva procedura, npr da drugi asistent procita zadatak i vidi da je li tekst zadatka jasan, pa se zadatak prepravi ako nije,
ili asistent moze napisat zadatak u sred noci pred kolokvij koji je nerazumljiv za studente i nakon svega toga nemat nikakve sankcije i dobit placu jednako kao i onaj asistent koji se potrudio i napisao potpuno jasan zadatak??

Smisao ovog kolokvija je pokazat svoje znanje o klasama, podklasama, imat ideju za zadatak, znat to sve ukomponirat u cjelinu, a sigurno ne desifriranje traljavo napisanog zadatka.

Znaci da zadatak treba bit razumljiv jer se ne ispituje koliko smo sposobni proniknit u asistentovu glavu, nego se ispituje koliko znamo iskoristit svoje znanje u pisanju programa..
Cak nije problem ni pokusavat proniknit u asistentovu glavu, ali kad imamo vremensko ogranicenje od 2 sata za 2 zadatka, nije bas super.
Ili se varam???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:10 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nadam se samo da ispravljanje neće biti kao 1. zadatak, na 1. kolokviju..ili 5 ili 15 bodova! više mi se sviđa, a vjerujem i većini, način na koji je ispravljan 2.zadatak! :lol: zvone rules!! 8)
nadam se samo da ispravljanje neće biti kao 1. zadatak, na 1. kolokviju..ili 5 ili 15 bodova! više mi se sviđa, a vjerujem i većini, način na koji je ispravljan 2.zadatak! Laughing zvone rules!! Cool


[Vrh]
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 14:11 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ddduuu"]Mene zanima jel postoji netko kome je prvi zadatak, iz grupe koja je pisala uj u 9, bio jasan ? Vecina ljudi s kojima san ja pricala su se zalili, a vidin da se niko ne buni ovdi..[/quote]

meni je bio i vise nego nejasan, al su me ljudi odgovorili od pisanja kojekakvih komentara ovdje iz ocitih razloga...

uglavnom problem cu pokusat rijesit na zalbama, u protiv na usmenom kod profesora...
ddduuu (napisa):
Mene zanima jel postoji netko kome je prvi zadatak, iz grupe koja je pisala uj u 9, bio jasan ? Vecina ljudi s kojima san ja pricala su se zalili, a vidin da se niko ne buni ovdi..


meni je bio i vise nego nejasan, al su me ljudi odgovorili od pisanja kojekakvih komentara ovdje iz ocitih razloga...

uglavnom problem cu pokusat rijesit na zalbama, u protiv na usmenom kod profesora...



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
konjina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (21:55:18)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 14
Lokacija: po livadama i šumama

PostPostano: 14:14 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, a otišao si kasnije...treća grupa je imala sasvim normalne zadatke.....štoviše baš lagane...2 sata je bilo i previše
da, a otišao si kasnije...treća grupa je imala sasvim normalne zadatke.....štoviše baš lagane...2 sata je bilo i previše



_________________
NJIIIIHAAA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 14:18 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="konjina"]da, a otišao si kasnije...[/quote] :?
konjina (napisa):
da, a otišao si kasnije...
Confused



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 15:58 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nogometaš je bio i više nego jasan :D
nogometaš je bio i više nego jasan Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 23:11 pet, 11. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj duuuu skroz se slažem s tobom!!!!!!


ponekad je sam tekst najveći problem. Imam prijatelja programera koji odlično barata sa znanjem koje mi trebamo usvojit. Za zadaću gdje sam imala videoteku, ali čak i neke zadatke s vježbi naprezao se samo da shvati što se od njega hoće...i čim rastumačimo što je uopće zadatak, on dalje nema problema. ponekad je malo teže proniknut u glavu tekstopiscu s našeg faksa.
joj duuuu skroz se slažem s tobom!!!!!!


ponekad je sam tekst najveći problem. Imam prijatelja programera koji odlično barata sa znanjem koje mi trebamo usvojit. Za zadaću gdje sam imala videoteku, ali čak i neke zadatke s vježbi naprezao se samo da shvati što se od njega hoće...i čim rastumačimo što je uopće zadatak, on dalje nema problema. ponekad je malo teže proniknut u glavu tekstopiscu s našeg faksa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mycky1111
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2008. (11:59:07)
Postovi: (D4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 10:35 sub, 12. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

u svakom slucaju, samo pogledajte rezultate prvog zadatka kad dodu od p do ž i sve će vam bit jasno!
mislim da je malo tko rjesio prvi u grupi u 9 jer je ono bilo grozno! asistent je u 15 min dobio 150 pitanja u vezi prvog zadatka, nikom nista nije bilo jasno! al, vjerojatno je stvar u nama! vjerojatno nismo dovoljno ucili :roll:
u svakom slucaju, samo pogledajte rezultate prvog zadatka kad dodu od p do ž i sve će vam bit jasno!
mislim da je malo tko rjesio prvi u grupi u 9 jer je ono bilo grozno! asistent je u 15 min dobio 150 pitanja u vezi prvog zadatka, nikom nista nije bilo jasno! al, vjerojatno je stvar u nama! vjerojatno nismo dovoljno ucili Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 10:48 sub, 12. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da bi bilo bolje , za sljedeće generacije, da ste stave demosi ili barem neko vezan za kolegij da nas čuva..i da asistent koji sastavi zadatak svima nnjima pojasni detalje zadatka kako bi na čuvari mogli odgovorit brzo i točno...

i bilo bi dobro da se uvede da se nekih 10-15 minuta prvo pročitaju zadaci, da se pojasne skroz i da se onda krene pisat onih 2sata...jer ovako, izgubimo pola sata samo na dešifriranje zadatka, a di je još testiranje i sl...
mislim da bi bilo bolje , za sljedeće generacije, da ste stave demosi ili barem neko vezan za kolegij da nas čuva..i da asistent koji sastavi zadatak svima nnjima pojasni detalje zadatka kako bi na čuvari mogli odgovorit brzo i točno...

i bilo bi dobro da se uvede da se nekih 10-15 minuta prvo pročitaju zadaci, da se pojasne skroz i da se onda krene pisat onih 2sata...jer ovako, izgubimo pola sata samo na dešifriranje zadatka, a di je još testiranje i sl...



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 10:51 sub, 12. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

i u grupi u 11h je bilo u 1.zadatku problema sa shavaćanjem :lol: da li je u pitanju bila visina ili širina? ili je to isto?
i u grupi u 11h je bilo u 1.zadatku problema sa shavaćanjem Laughing da li je u pitanju bila visina ili širina? ili je to isto?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan