Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematicka statistika, integral i mjera - pismeni ispiti
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 14:29 sri, 16. 5. 2007    Naslov: Matematicka statistika, integral i mjera - pismeni ispiti Citirajte i odgovorite

Dok mi (nesposobni) financijasi i MSR-ovci (i ostali ,naravno) ne izlobiramo za statisticki podforum, pismene ispite cu staviti ovdje.
Nadam se da cu uskoro dobiti i pismene iz slucajnih proces.
Pismene ispite iz Integrala i mjere cu staviti uskoro :D .

(zbog nekog razloga nisu podrzani .dvi file-ovi pa sam ih zip-ao)
Dok mi (nesposobni) financijasi i MSR-ovci (i ostali ,naravno) ne izlobiramo za statisticki podforum, pismene ispite cu staviti ovdje.
Nadam se da cu uskoro dobiti i pismene iz slucajnih proces.
Pismene ispite iz Integrala i mjere cu staviti uskoro Very Happy .

(zbog nekog razloga nisu podrzani .dvi file-ovi pa sam ih zip-ao)




Zadnja promjena: Mr.Doe; 9:34 ned, 16. 9. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 20:34 pet, 18. 5. 2007    Naslov: Re: Matematicka statistika - pismeni ispiti Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]Nadam se da cu uskoro dobiti i pismene iz slucajnih proces.
[/quote]

Imam ja zadnjih 6 rokova u pdf-u. Budem stavio link na njih sutra :-(
Mr.Doe (napisa):
Nadam se da cu uskoro dobiti i pismene iz slucajnih proces.


Imam ja zadnjih 6 rokova u pdf-u. Budem stavio link na njih sutra Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 19:41 ned, 20. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao što obećah... link je tu. Tamo se nalaze i rokovi iz Normiranih, vektorskih 2 a ako kolega ne zamjera, prebacio sam i ove rokove iz Statistike.

http://www.geocities.com/mladen_delic/index.htm

Sretno svima!
Kao što obećah... link je tu. Tamo se nalaze i rokovi iz Normiranih, vektorskih 2 a ako kolega ne zamjera, prebacio sam i ove rokove iz Statistike.

http://www.geocities.com/mladen_delic/index.htm

Sretno svima!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 7:34 pon, 21. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nista ne zamjeram!!!

Hvala puno!
Nista ne zamjeram!!!

Hvala puno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:34 uto, 17. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pismeni i kolokviji iz integrala i mjere.
Pismeni i kolokviji iz integrala i mjere.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 9:31 ned, 16. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poštovane kolegice i kolege;

molim vas nemojte zatrpavati topic sa pitanjima tipa; kada je usmeni, koji je mail od profesora/asistentice, sta je pitao na usmenom. Jedini razlog zasto su bas ovdje pismeni, jest zato sto financijasi i statisticari nemaju podforume za svoje kolegije. Ukoliko zelite učiniti nesta glede toga, molim vas podrzite nasa nastojanja za otvaranje novih podforuma na http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5002&postdays=0&postorder=asc&&start=40

Unaprijed vam se zahvaljujem.

POzdrav

Mr.Doe

Edit: Ovo sve slobodno mozete zanemariti, buduci da sada imamo svoje podforume 8) !!!
Poštovane kolegice i kolege;

molim vas nemojte zatrpavati topic sa pitanjima tipa; kada je usmeni, koji je mail od profesora/asistentice, sta je pitao na usmenom. Jedini razlog zasto su bas ovdje pismeni, jest zato sto financijasi i statisticari nemaju podforume za svoje kolegije. Ukoliko zelite učiniti nesta glede toga, molim vas podrzite nasa nastojanja za otvaranje novih podforuma na http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5002&postdays=0&postorder=asc&&start=40

Unaprijed vam se zahvaljujem.

POzdrav

Mr.Doe

Edit: Ovo sve slobodno mozete zanemariti, buduci da sada imamo svoje podforume Cool !!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iana
Gost





PostPostano: 15:52 uto, 2. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

neznam gdje da točno postavim pitanje; zanima me kako izračunati integral od -beskonačno do x od e^{-a*abs(x-b)}, a>o, beR, xeR, to nemogu da integral rastavin od -beskonačno do 0, i od 0 do x?
neznam gdje da točno postavim pitanje; zanima me kako izračunati integral od -beskonačno do x od e^{-a*abs(x-b)}, a>o, beR, xeR, to nemogu da integral rastavin od -beskonačno do 0, i od 0 do x?


[Vrh]
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:50 uto, 2. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A po kojoj varijabli integriraš? Pretpostavljam da se radi o nekakvoj funkciji distribucije, pa se traži

[latex]\int_{-\infty}^x e^{-a|t-b|}dt[/latex]

Sa rastavom od -oo do 0 i 0 do x se ne rješavaš apsolutne vrijednosti, trebalo bi valjda od -oo do b, od b do x.
A po kojoj varijabli integriraš? Pretpostavljam da se radi o nekakvoj funkciji distribucije, pa se traži



Sa rastavom od -oo do 0 i 0 do x se ne rješavaš apsolutne vrijednosti, trebalo bi valjda od -oo do b, od b do x.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 13:07 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li netko ima li negdje rješenih (odnosno rješenja) rokova? Malo mi je nezgodno vježbati za pismeni bez neke povratne informacije :?

Ako nitko ne zna gdje bih našao tako nešto neka se jave ljudi koji sada izlaze na statistiku i htjeli bi da ovdje postamo rezultate i međusobno se provjeravamo. :zivili: :valovi:
Zna li netko ima li negdje rješenih (odnosno rješenja) rokova? Malo mi je nezgodno vježbati za pismeni bez neke povratne informacije Confused

Ako nitko ne zna gdje bih našao tako nešto neka se jave ljudi koji sada izlaze na statistiku i htjeli bi da ovdje postamo rezultate i međusobno se provjeravamo. Zivili! Mi smo sareni i veseli!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 11:18 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Idem i ja na statistiku, ali nisam jos sve pismene prosla.
Mene zanima kako npr rijesiti dvostruki integral sa roka 17.4.2007.(prvi zadatak)? Ja sam se malo zapetljala tu. Treba integrirati funkciju
exp{-(x+y)}*(1+exp{-x}+exp{-y})^(-3) po RxR.
Idem i ja na statistiku, ali nisam jos sve pismene prosla.
Mene zanima kako npr rijesiti dvostruki integral sa roka 17.4.2007.(prvi zadatak)? Ja sam se malo zapetljala tu. Treba integrirati funkciju
exp{-(x+y)}*(1+exp{-x}+exp{-y})^(-3) po RxR.



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 11:38 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovak nekak:)

ak integriras prvo po x, supstitucija je u = 1+ exp(-x) + exp(-y)..i kad to fino izintegriras, ide integracija po y, a supstitucija je za to v= 1+ exp(-y); i na kraju, dobijes k=2

pomaze?
ovak nekak:)

ak integriras prvo po x, supstitucija je u = 1+ exp(-x) + exp(-y)..i kad to fino izintegriras, ide integracija po y, a supstitucija je za to v= 1+ exp(-y); i na kraju, dobijes k=2

pomaze?



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 11:54 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam tako napravila i dobila k=1, dakle negdje sam u racunu pogrijesila:)
Hvala
Ja sam tako napravila i dobila k=1, dakle negdje sam u racunu pogrijesila:)
Hvala



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 11:56 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam sigurna da se tako moze, zar ne bismo trebali koristiti teorem o zamjeni varijabli i onda i onaj Jacobijan racunati...?
Nisam sigurna da se tako moze, zar ne bismo trebali koristiti teorem o zamjeni varijabli i onda i onaj Jacobijan racunati...?



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 11:58 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto ne bismo smjeli? koristis fubinija i prebacis dvostruki integral u uzastopni jednostruki (jer je podintegralna funkcija nenegativna) i integriras...
zasto ne bismo smjeli? koristis fubinija i prebacis dvostruki integral u uzastopni jednostruki (jer je podintegralna funkcija nenegativna) i integriras...



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:32 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zato sto se zadana funkcija ne moze faktorizirati. Kada bi se mogla faktorizirati, onda bi fino proslo [latex]\int_{\mathbb{R}^2}f(x,y)dxdy=\int_{\mathbb{R}}f(x)dx\int_{\mathbb{R}}f(y)dy[/latex].
Uostalom ne možes raditi "parcijalnu zamjenu varijabli".
Dakle, treba neka pametna zamjena varijabli.

Edit: Ispričavam se.Meri je dobro napisala, samo me jako zbunila njezina rečenica: "ako prvo integriras po x...". Dakle, ne moze se raditi zamjena varijabli prvo po jednoj varijabli, pa integrirati, a zatim po drugoj, nego odmah zamijeniti varijable, izracunati Jacobijan, te zatim integrirati, ukoliko je moguce.
Zato sto se zadana funkcija ne moze faktorizirati. Kada bi se mogla faktorizirati, onda bi fino proslo .
Uostalom ne možes raditi "parcijalnu zamjenu varijabli".
Dakle, treba neka pametna zamjena varijabli.

Edit: Ispričavam se.Meri je dobro napisala, samo me jako zbunila njezina rečenica: "ako prvo integriras po x...". Dakle, ne moze se raditi zamjena varijabli prvo po jednoj varijabli, pa integrirati, a zatim po drugoj, nego odmah zamijeniti varijable, izracunati Jacobijan, te zatim integrirati, ukoliko je moguce.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 17:41 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam isto tak ko Meri riješio i dobio isti rezultat. Ne vidim zašto se to ne bi smjelo radit jer mislim (nisam sad raspisao) da se to manifestira isto kao teorem o zamjeni varijabli (samo jedna ostaje identična) pa kad izračunaš i Jakobijan dobiješ isto.

Nego, otvorio sam i topic malo ispod ovog za zadatke s pismenog pa ako je kolegica LSSD ili bilo tko drugi željan izazova ili samo dovoljno dobar da me prosvijetli bio bih zahvalan :mrgreen:

Ovim putem bih htio pozdraviti kolege LSSD, Meri i Mr.Doe jer su mi vratili vjeru u forumsku populaciju (ovo i onaj topic niže je više bio [i]desperate try[/i] na koji nisam ocekivao odgovor) :wave:
Ja sam isto tak ko Meri riješio i dobio isti rezultat. Ne vidim zašto se to ne bi smjelo radit jer mislim (nisam sad raspisao) da se to manifestira isto kao teorem o zamjeni varijabli (samo jedna ostaje identična) pa kad izračunaš i Jakobijan dobiješ isto.

Nego, otvorio sam i topic malo ispod ovog za zadatke s pismenog pa ako je kolegica LSSD ili bilo tko drugi željan izazova ili samo dovoljno dobar da me prosvijetli bio bih zahvalan Mr. Green

Ovim putem bih htio pozdraviti kolege LSSD, Meri i Mr.Doe jer su mi vratili vjeru u forumsku populaciju (ovo i onaj topic niže je više bio desperate try na koji nisam ocekivao odgovor) Wave


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 21:59 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uglavnom moze se integrirati po x, pa po y, ali se ne moze uvesti parcijalna supstitucija(npr exp{-x}+exp{-y}=u) ako se pritom ne izracuna Jacobijan, dakle teorem o zamjeni varijabli jer nemamo faktorizaciju na dijelove koji ovise samo o x i samo o y:))
Uglavnom moze se integrirati po x, pa po y, ali se ne moze uvesti parcijalna supstitucija(npr exp{-x}+exp{-y}=u) ako se pritom ne izracuna Jacobijan, dakle teorem o zamjeni varijabli jer nemamo faktorizaciju na dijelove koji ovise samo o x i samo o ySmile)



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 22:16 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vili"]

Ovim putem bih htio pozdraviti kolege LSSD, Meri i Mr.Doe jer su mi vratili vjeru u forumsku populaciju (ovo i onaj topic niže je više bio [i]desperate try[/i] na koji nisam ocekivao odgovor) :wave:[/quote]

:cheering: :widesmile2:
vili (napisa):


Ovim putem bih htio pozdraviti kolege LSSD, Meri i Mr.Doe jer su mi vratili vjeru u forumsku populaciju (ovo i onaj topic niže je više bio desperate try na koji nisam ocekivao odgovor) Wave


Bodrenje Siroki osmjeh



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 0:48 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovako evo jos malo zad vezano uz integral prvi sa roka 20.06.07
f(x,y)=k*e na (-ax2+bxy-cy2) trebamo izracunati k i sve ostalo...
moze li neko dati ideju kako bi se to rjesilo?zatim sa istog roka 4 zadatak:grupa od 200 bolesnika boluje od iste bolesti i podjeljena je na 2 skupine a,b..iz skupine a je ozdravilo 75 a iz b 65 bolesnika.b je sluzial samo kao test skupina(kontrolna) testirajte hipotezu da je novi lijek pomogao u ljecenjeu .neka je nivo znac 5 posto.interpret gresku prve vrste i pogresku 2 vrste.sto je jeakost testa?

zadnej pitanje.sto ako kod mwc testa imamo 2 skupine (2 uzorka jednake duljine) da li je tada svejedno cije rangove zbrajamo za w test?
tnx
ovako evo jos malo zad vezano uz integral prvi sa roka 20.06.07
f(x,y)=k*e na (-ax2+bxy-cy2) trebamo izracunati k i sve ostalo...
moze li neko dati ideju kako bi se to rjesilo?zatim sa istog roka 4 zadatak:grupa od 200 bolesnika boluje od iste bolesti i podjeljena je na 2 skupine a,b..iz skupine a je ozdravilo 75 a iz b 65 bolesnika.b je sluzial samo kao test skupina(kontrolna) testirajte hipotezu da je novi lijek pomogao u ljecenjeu .neka je nivo znac 5 posto.interpret gresku prve vrste i pogresku 2 vrste.sto je jeakost testa?

zadnej pitanje.sto ako kod mwc testa imamo 2 skupine (2 uzorka jednake duljine) da li je tada svejedno cije rangove zbrajamo za w test?
tnx


[Vrh]
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 0:56 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]ovako evo jos malo zad vezano uz integral prvi sa roka 20.06.07
f(x,y)=k*e na (-ax2+bxy-cy2) trebamo izracunati k i sve ostalo...
moze li neko dati ideju kako bi se to rjesilo?zatim sa istog roka 4 zadatak:grupa od 200 bolesnika boluje od iste bolesti i podjeljena je na 2 skupine a,b..iz skupine a je ozdravilo 75 a iz b 65 bolesnika.b je sluzial samo kao test skupina(kontrolna) testirajte hipotezu da je novi lijek pomogao u ljecenjeu .neka je nivo znac 5 posto.interpret gresku prve vrste i pogresku 2 vrste.sto je jeakost testa?

zadnej pitanje.sto ako kod mwc testa imamo 2 skupine (2 uzorka jednake duljine) da li je tada svejedno cije rangove zbrajamo za w test?
tnx[/quote]

Za integral je hint slijedeci: napisi ovaj izraz kao -a(x-...)2-y2(...) i onda uvedes supstituciju. Znam da nisam bas lijepo ovo napisala, ali to je ideja :)
A za ovaj test, mislim da se ne koristi W test, nego da gledas aritmeticke sredine uzoraka(a uzorci su iz Bernulijeve razdiobe, i to dvije A i B) i onda testiras H0:p1=p2 nasuprot H1:p1<p2.
Znamo da je za veliko n aritmeticka sredina po distribuciji jednaka normalnoj razdiobi.
Anonymous (napisa):
ovako evo jos malo zad vezano uz integral prvi sa roka 20.06.07
f(x,y)=k*e na (-ax2+bxy-cy2) trebamo izracunati k i sve ostalo...
moze li neko dati ideju kako bi se to rjesilo?zatim sa istog roka 4 zadatak:grupa od 200 bolesnika boluje od iste bolesti i podjeljena je na 2 skupine a,b..iz skupine a je ozdravilo 75 a iz b 65 bolesnika.b je sluzial samo kao test skupina(kontrolna) testirajte hipotezu da je novi lijek pomogao u ljecenjeu .neka je nivo znac 5 posto.interpret gresku prve vrste i pogresku 2 vrste.sto je jeakost testa?

zadnej pitanje.sto ako kod mwc testa imamo 2 skupine (2 uzorka jednake duljine) da li je tada svejedno cije rangove zbrajamo za w test?
tnx


Za integral je hint slijedeci: napisi ovaj izraz kao -a(x-...)2-y2(...) i onda uvedes supstituciju. Znam da nisam bas lijepo ovo napisala, ali to je ideja Smile
A za ovaj test, mislim da se ne koristi W test, nego da gledas aritmeticke sredine uzoraka(a uzorci su iz Bernulijeve razdiobe, i to dvije A i B) i onda testiras H0:p1=p2 nasuprot H1:p1<p2.
Znamo da je za veliko n aritmeticka sredina po distribuciji jednaka normalnoj razdiobi.



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan