Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

download na faxu?
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ketz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (01:12:03)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: a thousand kisses deep

PostPostano: 17:47 pon, 27. 10. 2003    Naslov: download na faxu? Citirajte i odgovorite

da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder? :D
da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 20:53 pon, 27. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

grejt kvescn!!!
ja se pridruzujem pitanju!
grejt kvescn!!!
ja se pridruzujem pitanju!



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Pingvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2003. (19:54:15)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:47 pon, 27. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja cu josh dodati jedno pitanje:
Zasto na accountu imamo na raspolaganju samo 5mb prostora, a npr. fizicari imaju 650 mb koliko sam cuo ?

[quote="ketz"]
da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder?
[/quote]
Ma bilo bi dovoljno da su win xp, pa da samo piknes USB memoriju, komp automatski prepozna i skines si to sto hoces. A ovak sa win 2000 ti trebaju admin ovlasti za tako nesto. Ili se varam ? :)
A ja cu josh dodati jedno pitanje:
Zasto na accountu imamo na raspolaganju samo 5mb prostora, a npr. fizicari imaju 650 mb koliko sam cuo ?

ketz (napisa):

da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder?

Ma bilo bi dovoljno da su win xp, pa da samo piknes USB memoriju, komp automatski prepozna i skines si to sto hoces. A ovak sa win 2000 ti trebaju admin ovlasti za tako nesto. Ili se varam ? Smile



_________________
>> Feel the power of the penguin <<
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:00 pon, 27. 10. 2003    Naslov: Re: download na faxu? Citirajte i odgovorite

[quote="ketz"]da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder? :D[/quote]

Builder nije free! :evil: Meni je jasno da neki masovno piratiziraju S/W, ali nemojte na Forumu... :|

Sto se przilice tice, mislim da je nema. U moje doba nije bilo, a nisam cuo ni da je naknadno nabavljeno. :(

Ono sto mozete napraviti je da povucete stvari preko mreze na neku masinu kod SUMAe/SZa. Tamo ima masina s ladicom (koju je, btw, financirala moja generacija demosa ;)). Mozda se nadje i kakva przilica, ne znam... :)

Nadamo se replyu od Ivancice ili nekog drugog iz sobe 102... 8)

P.S. Ako su masine u 102 zatvorene za javnost, ja se unaprijed ispricavam. Ja sam samo [b][u]cuo[/u][/b] da je otvoreno za sve studente... :?

[quote="Pingvin"]Ma bilo bi dovoljno da su win xp, pa da samo piknes USB memoriju, komp automatski prepozna i skines si to sto hoces. A ovak sa win 2000 ti trebaju admin ovlasti za tako nesto. Ili se varam ?[/quote]

Ja sam doma koristio na Win2k kao Admin, pa ne znam, ali ne vidim u cemu je razlika. Mislim da ovisi o verziji service packa... :?

[quote="Pingvin"]Zasto na accountu imamo na raspolaganju samo 5mb prostora, a npr. fizicari imaju 650 mb koliko sam cuo ?[/quote]

Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto... :)

Na studentu ima oko 1000 usera (/student1 ima tocno 1000 dirova/fileova :)). Particija ima oko 7GB, pa eto... :|
ketz (napisa):
da li ima koji kompjuter u praktikumima przilicu pa da si covjek zapece neke stvari s neta. recimo bsd ili novi borlandov builder? Very Happy


Builder nije free! Evil or Very Mad Meni je jasno da neki masovno piratiziraju S/W, ali nemojte na Forumu... Neutral

Sto se przilice tice, mislim da je nema. U moje doba nije bilo, a nisam cuo ni da je naknadno nabavljeno. Sad

Ono sto mozete napraviti je da povucete stvari preko mreze na neku masinu kod SUMAe/SZa. Tamo ima masina s ladicom (koju je, btw, financirala moja generacija demosa Wink). Mozda se nadje i kakva przilica, ne znam... Smile

Nadamo se replyu od Ivancice ili nekog drugog iz sobe 102... Cool

P.S. Ako su masine u 102 zatvorene za javnost, ja se unaprijed ispricavam. Ja sam samo cuo da je otvoreno za sve studente... Confused

Pingvin (napisa):
Ma bilo bi dovoljno da su win xp, pa da samo piknes USB memoriju, komp automatski prepozna i skines si to sto hoces. A ovak sa win 2000 ti trebaju admin ovlasti za tako nesto. Ili se varam ?


Ja sam doma koristio na Win2k kao Admin, pa ne znam, ali ne vidim u cemu je razlika. Mislim da ovisi o verziji service packa... Confused

Pingvin (napisa):
Zasto na accountu imamo na raspolaganju samo 5mb prostora, a npr. fizicari imaju 650 mb koliko sam cuo ?


Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto... Smile

Na studentu ima oko 1000 usera (/student1 ima tocno 1000 dirova/fileova Smile). Particija ima oko 7GB, pa eto... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:09 pon, 27. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se tice usb i win2000,ja mislim da tu nebi trebalo biti problema,makar sto se tice prepoznavanja.
upiknes jedan i skidas ilegalni softver koji vsego toliko na ovom forumu hvali :D
sto se tice usb i win2000,ja mislim da tu nebi trebalo biti problema,makar sto se tice prepoznavanja.
upiknes jedan i skidas ilegalni softver koji vsego toliko na ovom forumu hvali Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:30 pon, 27. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidjeh ljude u praktikumu 4. Tamo fino ubodeš USB memoriju/player sta god... i samo nasnimiš legalno/ilegalno samo ne pricas da ste to tamo skinuli, jos manje na forumu i to je to... simple :?:

Jerbo vidjeh tipa kako masivno skida filmice xxx sadrzaja.. pa si mislim kako i nije ok koristiti akademsku mrezu u te svrhe ali eto ima i takvih primjera... :roll:

A vjerujem da doticni nema admin ovlasti... :P
Vidjeh ljude u praktikumu 4. Tamo fino ubodeš USB memoriju/player sta god... i samo nasnimiš legalno/ilegalno samo ne pricas da ste to tamo skinuli, jos manje na forumu i to je to... simple Question

Jerbo vidjeh tipa kako masivno skida filmice xxx sadrzaja.. pa si mislim kako i nije ok koristiti akademsku mrezu u te svrhe ali eto ima i takvih primjera... Rolling Eyes

A vjerujem da doticni nema admin ovlasti... Razz



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:15 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]i samo nasnimiš legalno/ilegalno samo [b]ne pricas [/b]da ste to tamo skinuli, [b]jos manje na forumu [/b]i to je to... simple :?: [/quote]Pa zake onda to tu stalno spominjete. [color=blue]STOP :!: [/color]

[quote="Prox"]Jerbo vidjeh tipa kako masivno skida filmice xxx sadrzaja.. pa si mislim kako i nije ok koristiti akademsku mrezu u te svrhe ali eto ima i takvih primjera... :roll: [/quote]Prijaviš ga demosu, pa ga on zaustavi, [i]protjera[/i] itd.

[quote="Prox"]A vjerujem da doticni nema admin ovlasti... :P[/quote]Nema. U PR3 (soba 106), lijepo dodjete i samo si ga upiknete i Windowsi pocnu udovoljavati svim vašim željama. Makar sam kao demos dozivio jedan slucaj kad jednom tipu nije radil, tj. Win nisu prepoznali njegovu malu USB stvarcicu. Ne znam zakaj, sumnjam na [i]USB 1.0[/i] (a ne USB 1.1 ili USB 2.0) na njegovoj stvarcici.

[quote="vsego"]Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto... [/quote]Da, jesu. Mozda su i imali neke sponzore, nisam ziher. Ali oni lijepo, zato jer je stroj njihov, imaju studenta za admina i o svemu se brinu i odlučuju studenti. Imaju przilicu. Upravo im je stara otisla, pa sad skupljaju lovu za novu...
Prox (napisa):
i samo nasnimiš legalno/ilegalno samo ne pricas da ste to tamo skinuli, jos manje na forumu i to je to... simple Question
Pa zake onda to tu stalno spominjete. STOP Exclamation

Prox (napisa):
Jerbo vidjeh tipa kako masivno skida filmice xxx sadrzaja.. pa si mislim kako i nije ok koristiti akademsku mrezu u te svrhe ali eto ima i takvih primjera... Rolling Eyes
Prijaviš ga demosu, pa ga on zaustavi, protjera itd.

Prox (napisa):
A vjerujem da doticni nema admin ovlasti... Razz
Nema. U PR3 (soba 106), lijepo dodjete i samo si ga upiknete i Windowsi pocnu udovoljavati svim vašim željama. Makar sam kao demos dozivio jedan slucaj kad jednom tipu nije radil, tj. Win nisu prepoznali njegovu malu USB stvarcicu. Ne znam zakaj, sumnjam na USB 1.0 (a ne USB 1.1 ili USB 2.0) na njegovoj stvarcici.

vsego (napisa):
Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto...
Da, jesu. Mozda su i imali neke sponzore, nisam ziher. Ali oni lijepo, zato jer je stroj njihov, imaju studenta za admina i o svemu se brinu i odlučuju studenti. Imaju przilicu. Upravo im je stara otisla, pa sad skupljaju lovu za novu...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:54 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="vsego"]Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto... [/quote]Da, jesu. Mozda su i imali neke sponzore, nisam ziher. Ali oni lijepo, zato jer je stroj njihov, imaju studenta za admina i o svemu se brinu i odlučuju studenti. Imaju przilicu. Upravo im je stara otisla, pa sad skupljaju lovu za novu...[/quote]
U cem je problem :?: Zasto se mi ne organiziram :idea:

Prox bi dao pare za tako plemeniti cilj :P
steelworker (napisa):
vsego (napisa):
Vjerujem da je rijec o fizika.org serveru. To su studenti - afaik - sami organizirali/financirali ili tako nesto...
Da, jesu. Mozda su i imali neke sponzore, nisam ziher. Ali oni lijepo, zato jer je stroj njihov, imaju studenta za admina i o svemu se brinu i odlučuju studenti. Imaju przilicu. Upravo im je stara otisla, pa sad skupljaju lovu za novu...

U cem je problem Question Zasto se mi ne organiziram Idea

Prox bi dao pare za tako plemeniti cilj Razz



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:28 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]U cem je problem :?: Zasto se mi ne organiziram :idea:[/quote]

Ja bih rekao da je problem u studentima matematike. Imate svoju udrugu, ona ima prostoriju na faksu u kojoj je osigurana stalna veza na net. Samo fale entuzijasti koji ce trazit sponzore, kupit HW, instalirati Linux i odrzavati ga. Na Fizici to jako lijepo funkcionira. Pogledajte http://student.fizika.org

BTW, u spomenutoj prostoriji vec ima nesto HW-a, ali je sve pod windozama tako da moze koristiti samo jedan covjek odjednom. Za pocetak moglo bi se mozda dobiti jos starih kompova od MO. Na primjer, vsego cijeli ovaj forum odrzava na starom P-133 koji bi inace bio otpisan. Naravno, nece nista ici bez vucenja za rukav, ali zato i postoje studentski predstavnici :D
Prox (napisa):
U cem je problem Question Zasto se mi ne organiziram Idea


Ja bih rekao da je problem u studentima matematike. Imate svoju udrugu, ona ima prostoriju na faksu u kojoj je osigurana stalna veza na net. Samo fale entuzijasti koji ce trazit sponzore, kupit HW, instalirati Linux i odrzavati ga. Na Fizici to jako lijepo funkcionira. Pogledajte http://student.fizika.org

BTW, u spomenutoj prostoriji vec ima nesto HW-a, ali je sve pod windozama tako da moze koristiti samo jedan covjek odjednom. Za pocetak moglo bi se mozda dobiti jos starih kompova od MO. Na primjer, vsego cijeli ovaj forum odrzava na starom P-133 koji bi inace bio otpisan. Naravno, nece nista ici bez vucenja za rukav, ali zato i postoje studentski predstavnici Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:47 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Imate svoju udrugu...[/quote]Od kad su odbili raspodjeliti novaca koji im je [i]priskrbio[/i] njihov tajnik i odlucili podrzati muljaze, ja je vise ne smatram svojom udrugom.
Ja se ne bi slozio da je to [i]nasa[/i] udruga. To je udruga odredjenog broja studenata matematike.

Zapravo postoje 2 udruge, jedino kaj se MASS bavi iskljucivo organiziranjem studenskih konferencija i to im lijepo ide. A SUMA se trenutno (kak meni zgleda) bavi taktikom [i]kruha i igara[/i], kako bi ljudi zaboravili ili ne saznali druge stvari.

Ja mislim da je osnovna razlika, to sto fizicari nemaju u svojoj udruzi pojedinaca zeljnih velikih politickih karijera i spremnih na razne malverzacije za koje im nije zao iskoristiti svoju udrugu. I takodjer nemaju (opet moje misljenje) ljudi koje ove prvo spomenute slijede kao slijepi misevi.

Ja mislim da bi bilo super da se osnuje nova udruga koja bi imala iste ciljeve kao i fizicari, a ne lansiranje politickih karijera i podrzavanje kradje u proracunu SZ-ZGa...

Mislim da nas ima vise nego fizicara i da svaki student (koji zeli) da 10 KN (ili vise ako zeli), zacas bi se skupilo za stroj i przilicu i sve. A kad bi bili tak lijepu volju sigurno bi dobili i prostor od PMF-MOa.
krcko (napisa):
Imate svoju udrugu...
Od kad su odbili raspodjeliti novaca koji im je priskrbio njihov tajnik i odlucili podrzati muljaze, ja je vise ne smatram svojom udrugom.
Ja se ne bi slozio da je to nasa udruga. To je udruga odredjenog broja studenata matematike.

Zapravo postoje 2 udruge, jedino kaj se MASS bavi iskljucivo organiziranjem studenskih konferencija i to im lijepo ide. A SUMA se trenutno (kak meni zgleda) bavi taktikom kruha i igara, kako bi ljudi zaboravili ili ne saznali druge stvari.

Ja mislim da je osnovna razlika, to sto fizicari nemaju u svojoj udruzi pojedinaca zeljnih velikih politickih karijera i spremnih na razne malverzacije za koje im nije zao iskoristiti svoju udrugu. I takodjer nemaju (opet moje misljenje) ljudi koje ove prvo spomenute slijede kao slijepi misevi.

Ja mislim da bi bilo super da se osnuje nova udruga koja bi imala iste ciljeve kao i fizicari, a ne lansiranje politickih karijera i podrzavanje kradje u proracunu SZ-ZGa...

Mislim da nas ima vise nego fizicara i da svaki student (koji zeli) da 10 KN (ili vise ako zeli), zacas bi se skupilo za stroj i przilicu i sve. A kad bi bili tak lijepu volju sigurno bi dobili i prostor od PMF-MOa.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 13:58 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Re: download na faxu? Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Ono sto mozete napraviti je da povucete stvari preko mreze na neku masinu kod SUMAe/SZa. Tamo ima masina s ladicom (koju je, btw, financirala moja generacija demosa ;)). Mozda se nadje i kakva przilica, ne znam... :)

Nadamo se replyu od Ivancice ili nekog drugog iz sobe 102... 8)

[/quote]

U 102 nema pržilice, a ako je i bila ne znam gdje je. Bila je neka rasprava oko toga svojedobno na mailing listi SUMAe... ali ja to nisam pratila jer me nije zanimalo.
Ja sam takve stvari riješavala prebacivanjem ne neki disk ili laptop pa odneseš doma pa gledaš, čitaš ili već šta...

Organizirajte se, skupite lovu i kupite si...
vsego (napisa):


Ono sto mozete napraviti je da povucete stvari preko mreze na neku masinu kod SUMAe/SZa. Tamo ima masina s ladicom (koju je, btw, financirala moja generacija demosa Wink). Mozda se nadje i kakva przilica, ne znam... Smile

Nadamo se replyu od Ivancice ili nekog drugog iz sobe 102... Cool



U 102 nema pržilice, a ako je i bila ne znam gdje je. Bila je neka rasprava oko toga svojedobno na mailing listi SUMAe... ali ja to nisam pratila jer me nije zanimalo.
Ja sam takve stvari riješavala prebacivanjem ne neki disk ili laptop pa odneseš doma pa gledaš, čitaš ili već šta...

Organizirajte se, skupite lovu i kupite si...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:01 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]A SUMA se trenutno (kak meni zgleda) bavi taktikom [i]kruha i igara[/i], kako bi ljudi zaboravili ili ne saznali druge stvari.[/quote]

Steel, budi posten i priznaj da su se istim stvarima bavili i prije "afere s proracunom"; to su jednostavno njihovi hobiji, a ne taktika. Ne mislim da je lose sto pojedini clanovi SUME igraju sah, nogomet i kartaju. Moje misljenje o tome da su za takve aktivnosti trazili puno novaca od Ministarstva znas, radije ne bih opet zapocinjao raspravu.

Koliko ja poznam SUMAnde, nitko se nece buniti ako netko zeli u 102 staviti server administriran od studenata. Dapace, vjerojatno ce im biti jako drago, cak ako studenti koji bi vodili projekt nisu clanovi SUME.

[quote="steelworker"]Ja mislim da bi bilo super da se osnuje nova udruga koja bi imala iste ciljeve kao i fizicari, a ne lansiranje politickih karijera i podrzavanje kradje u proracunu SZ-ZGa...[/quote]

Druga studentska udruga bi svakako bila osvjezenje, ali mozda je malo pretjerano osnivati udrugu da bi se kupila jedna przilica. Jednostavnije je razgovarati sa SUMOm i pokusati realizirati stvar unutar (ili "uz blagoslov") postojece udruge. Ne moras se slagati s nekim da bi nasao zajednicki interes. Server kakav imaju studenti fizike bio bi u interesu svih studenata, bili oni clanovi SUME ili ne.
steelworker (napisa):
A SUMA se trenutno (kak meni zgleda) bavi taktikom kruha i igara, kako bi ljudi zaboravili ili ne saznali druge stvari.


Steel, budi posten i priznaj da su se istim stvarima bavili i prije "afere s proracunom"; to su jednostavno njihovi hobiji, a ne taktika. Ne mislim da je lose sto pojedini clanovi SUME igraju sah, nogomet i kartaju. Moje misljenje o tome da su za takve aktivnosti trazili puno novaca od Ministarstva znas, radije ne bih opet zapocinjao raspravu.

Koliko ja poznam SUMAnde, nitko se nece buniti ako netko zeli u 102 staviti server administriran od studenata. Dapace, vjerojatno ce im biti jako drago, cak ako studenti koji bi vodili projekt nisu clanovi SUME.

steelworker (napisa):
Ja mislim da bi bilo super da se osnuje nova udruga koja bi imala iste ciljeve kao i fizicari, a ne lansiranje politickih karijera i podrzavanje kradje u proracunu SZ-ZGa...


Druga studentska udruga bi svakako bila osvjezenje, ali mozda je malo pretjerano osnivati udrugu da bi se kupila jedna przilica. Jednostavnije je razgovarati sa SUMOm i pokusati realizirati stvar unutar (ili "uz blagoslov") postojece udruge. Ne moras se slagati s nekim da bi nasao zajednicki interes. Server kakav imaju studenti fizike bio bi u interesu svih studenata, bili oni clanovi SUME ili ne.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 23:21 uto, 28. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je meni poznato, soba 102 je ustupljena [i]studentima matematike[/i], a ne
udruzi SUMA. Dakle, korištenje te prostorije nije za potrebe jedne udruge, nego
svih studenata.

Zainteresirani mogu osnovati vlastitu udrugu, sakupiti novce/donatore za PC,
spojiti ga na mrežu, i naprijed.

Što se starog HW tiče, imam nekoliko starih UNIX stanica, ali nisam siguran
koliki bi bio interes (24 MB RAMa, 10 Mb/s mreža, mali SCSI diskovi :-(
Uredno rade pod ULTRIXom ili NetBSDom, ali im je grafika zastarjela.
Strojevi na 133 MHz i 1,5 GB diska su u punoj produkciji.

- Nenad.
Koliko je meni poznato, soba 102 je ustupljena studentima matematike, a ne
udruzi SUMA. Dakle, korištenje te prostorije nije za potrebe jedne udruge, nego
svih studenata.

Zainteresirani mogu osnovati vlastitu udrugu, sakupiti novce/donatore za PC,
spojiti ga na mrežu, i naprijed.

Što se starog HW tiče, imam nekoliko starih UNIX stanica, ali nisam siguran
koliki bi bio interes (24 MB RAMa, 10 Mb/s mreža, mali SCSI diskovi Sad
Uredno rade pod ULTRIXom ili NetBSDom, ali im je grafika zastarjela.
Strojevi na 133 MHz i 1,5 GB diska su u punoj produkciji.

- Nenad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 2:35 sri, 29. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Steel, budi posten i priznaj da su se istim stvarima bavili i prije "afere s proracunom"; to su jednostavno njihovi hobiji, a ne taktika. Ne mislim da je lose sto pojedini clanovi SUME igraju sah, nogomet i kartaju.[/quote]Ja sam vise mislio na to kako se sada posvuda reklamiraju s time, tipa [i]studenti, brucosi, mi ovo i ono radimo za vas[/i]. Prije su to ipak radili jer to vole i koga je zanimalo mogao je lako saznati, a sad (moj osobni dojam) sve to zgleda kao reklamna kampanja za pranje lica udruge. Ne, kak privuc brucose - dat im da kartaju i slicno, a to kaj ce se Bezjak poslije negdje pozivati kao predstavnik matematicara (jer ima miljune ljudi u [i]njegvoj[/i] udruzi) i koristiti to za svoje ciljeve, nikom nis.

[quote="krcko"]Koliko ja poznam SUMAnde, nitko se nece buniti ako netko zeli u 102 staviti server administriran od studenata. Dapace, vjerojatno ce im biti jako drago, cak ako studenti koji bi vodili projekt nisu clanovi SUME.[/quote]Bili to njima drago ili ne, nemaju se kaj buniti, jer to nije (samo) NJIHOVA soba. To je prostorija za sve studente (to sto mnogi zaziru od same pomisli na ulazak tamo jer ce ih docekati drestanje Thompsona i slicne stvari je druga stvar).

A i to da im ne bi smetalo da se netko njima ne drag nadje tamo, ne znam, mene promatraju kao samog vraga čim se približim toj prostoriji, a ako slucajno stupim unutra gledaju me kao neprijatelja koji drži prst na gumbu za startanje raketa, a oni cekaju s odmazdom.

[quote="krcko"]Druga studentska udruga bi svakako bila osvjezenje, ali mozda je malo pretjerano osnivati udrugu da bi se kupila jedna przilica.[/quote]Nisam, mislio samo na kupovanje pržilice, nego i na sve ostale interese studenata (npr. organiziranje predavanja iskusnih diplomanata/asistenata/profesora brucosima (i drugim zainteresiranim) o tome kako bi trebali raditi na faksu i kako da se bolje snadju(u ispitima, u odlucivanju sto zapravo zele raditi, ...) i slicne malo poucne stvari, naravno i neke cist zabavne stvari ne vezane uz faks (grudanje s fizičarima npr. :lol: , taj je drevni sport skoro izumro medju mladjim generacijama), ma mislim svega cega se ljudi sjete, nadju se zainteresirani i onda to rade. Bez tolike ogromne papirologije i sluzbenosti kao da vodimo nekakvu malu drzavu. Fizicarima upravo ide tak dobro jer si vjeruju, ne boje se da ce si svaki cas zabit noz u ledja jedno drugome, ne moraju se stiti sa 505 pravila i super ovlastima predsjednika, tajnika i dr. (zapravo nemaju te funkcije), nemaju nikakvih strogih procedura, vijeca, skupstina i ostalih stvari na kojima se neki pripremaju za svoje politicke karijere).
[quote="krcko"]Jednostavnije je razgovarati sa SUMOm i pokusati realizirati stvar unutar (ili "uz blagoslov") postojece udruge. Ne moras se slagati s nekim da bi nasao zajednicki interes. Server kakav imaju studenti fizike bio bi u interesu svih studenata, bili oni clanovi SUME ili ne.[/quote]Da, jednostavnije je, ali eto [color=green]paint me green, and call me grass[/color], ali ja se radije ne bi sklapao poslove s [i]vragom[/i](ovo je u prenesenom znacenju).

Nego da se malo vratim na topic:

Ja mislim da vam je trenutno najbolja opcija USB drive. Posudite od nekog frenda na dan-dva njegovu spravicu ako nemate svoju. Ako ne stane cijeli file, splitajte ga s nekakvim kompresorom ili file spliterom, pa ga nosite na vise puta. To je malo naporno, ali najbolje sto se zasad moze. Ako vam zapne nekaj, imate demosa/icu i pitajte ga, nemojte se bojat to su sve dobre cure i decki.
Samo opet, (ovo sad kao i admin Foruma) procitajte si pravila i obveze za koristenje praktikuma (nekad su se nalazila na vratima praktikuma, ne znam zasto ih vise nema), mislim da u njima izricito ne pise (znam da za igre izricito pise), ali mislim da se podrazumjeva da se odredjene XXX/ilegal stvarcice bas i ne smiju raditi (skidati, instalirati). No opet, o tome bi se trebali brinuti (mi) demosi i sprjecavati ljude u tome. Hmm :grebgreb: ... mozda vise ni nema tih pravila :roll: ...bum se raspital, pa napisem.
krcko (napisa):
Steel, budi posten i priznaj da su se istim stvarima bavili i prije "afere s proracunom"; to su jednostavno njihovi hobiji, a ne taktika. Ne mislim da je lose sto pojedini clanovi SUME igraju sah, nogomet i kartaju.
Ja sam vise mislio na to kako se sada posvuda reklamiraju s time, tipa studenti, brucosi, mi ovo i ono radimo za vas. Prije su to ipak radili jer to vole i koga je zanimalo mogao je lako saznati, a sad (moj osobni dojam) sve to zgleda kao reklamna kampanja za pranje lica udruge. Ne, kak privuc brucose - dat im da kartaju i slicno, a to kaj ce se Bezjak poslije negdje pozivati kao predstavnik matematicara (jer ima miljune ljudi u njegvoj udruzi) i koristiti to za svoje ciljeve, nikom nis.

krcko (napisa):
Koliko ja poznam SUMAnde, nitko se nece buniti ako netko zeli u 102 staviti server administriran od studenata. Dapace, vjerojatno ce im biti jako drago, cak ako studenti koji bi vodili projekt nisu clanovi SUME.
Bili to njima drago ili ne, nemaju se kaj buniti, jer to nije (samo) NJIHOVA soba. To je prostorija za sve studente (to sto mnogi zaziru od same pomisli na ulazak tamo jer ce ih docekati drestanje Thompsona i slicne stvari je druga stvar).

A i to da im ne bi smetalo da se netko njima ne drag nadje tamo, ne znam, mene promatraju kao samog vraga čim se približim toj prostoriji, a ako slucajno stupim unutra gledaju me kao neprijatelja koji drži prst na gumbu za startanje raketa, a oni cekaju s odmazdom.

krcko (napisa):
Druga studentska udruga bi svakako bila osvjezenje, ali mozda je malo pretjerano osnivati udrugu da bi se kupila jedna przilica.
Nisam, mislio samo na kupovanje pržilice, nego i na sve ostale interese studenata (npr. organiziranje predavanja iskusnih diplomanata/asistenata/profesora brucosima (i drugim zainteresiranim) o tome kako bi trebali raditi na faksu i kako da se bolje snadju(u ispitima, u odlucivanju sto zapravo zele raditi, ...) i slicne malo poucne stvari, naravno i neke cist zabavne stvari ne vezane uz faks (grudanje s fizičarima npr. Laughing , taj je drevni sport skoro izumro medju mladjim generacijama), ma mislim svega cega se ljudi sjete, nadju se zainteresirani i onda to rade. Bez tolike ogromne papirologije i sluzbenosti kao da vodimo nekakvu malu drzavu. Fizicarima upravo ide tak dobro jer si vjeruju, ne boje se da ce si svaki cas zabit noz u ledja jedno drugome, ne moraju se stiti sa 505 pravila i super ovlastima predsjednika, tajnika i dr. (zapravo nemaju te funkcije), nemaju nikakvih strogih procedura, vijeca, skupstina i ostalih stvari na kojima se neki pripremaju za svoje politicke karijere).
krcko (napisa):
Jednostavnije je razgovarati sa SUMOm i pokusati realizirati stvar unutar (ili "uz blagoslov") postojece udruge. Ne moras se slagati s nekim da bi nasao zajednicki interes. Server kakav imaju studenti fizike bio bi u interesu svih studenata, bili oni clanovi SUME ili ne.
Da, jednostavnije je, ali eto paint me green, and call me grass, ali ja se radije ne bi sklapao poslove s vragom(ovo je u prenesenom znacenju).

Nego da se malo vratim na topic:

Ja mislim da vam je trenutno najbolja opcija USB drive. Posudite od nekog frenda na dan-dva njegovu spravicu ako nemate svoju. Ako ne stane cijeli file, splitajte ga s nekakvim kompresorom ili file spliterom, pa ga nosite na vise puta. To je malo naporno, ali najbolje sto se zasad moze. Ako vam zapne nekaj, imate demosa/icu i pitajte ga, nemojte se bojat to su sve dobre cure i decki.
Samo opet, (ovo sad kao i admin Foruma) procitajte si pravila i obveze za koristenje praktikuma (nekad su se nalazila na vratima praktikuma, ne znam zasto ih vise nema), mislim da u njima izricito ne pise (znam da za igre izricito pise), ali mislim da se podrazumjeva da se odredjene XXX/ilegal stvarcice bas i ne smiju raditi (skidati, instalirati). No opet, o tome bi se trebali brinuti (mi) demosi i sprjecavati ljude u tome. Hmm Kotacici rade 100 na sat ... mozda vise ni nema tih pravila Rolling Eyes ...bum se raspital, pa napisem.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari_guest
Gost





PostPostano: 10:06 sri, 29. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam ja bila u SZ-u mene je strasno bilo zivciralo sto se ta soba koristi kao igraonica. Prvenstveno je ta soba bila dobivena, koliko se ja sjecam, za odrzavanje studentskih sastanaka, da bi mogli staviti svoje papire i dokumente. U pocetku je bio jedan komp koji je isto tako trebao sluziti za administrativne stvari. Sada ih ima nekoliko. Ne znam zasto svi misle da je soba SZ-a Praktikum 5. To joj uopce nije namjena. Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?
Kad sam ja bila u SZ-u mene je strasno bilo zivciralo sto se ta soba koristi kao igraonica. Prvenstveno je ta soba bila dobivena, koliko se ja sjecam, za odrzavanje studentskih sastanaka, da bi mogli staviti svoje papire i dokumente. U pocetku je bio jedan komp koji je isto tako trebao sluziti za administrativne stvari. Sada ih ima nekoliko. Ne znam zasto svi misle da je soba SZ-a Praktikum 5. To joj uopce nije namjena. Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:13 sri, 29. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari_guest"]Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?[/quote]

Ehm... Pitanje je bilo "[i]kako stvari odnijeti doma?[/i]" :)

Ne kazem da fax treba omoguciti, ali treba reci koje su mogucnosti (ako ih ima)... :)
anamari_guest (napisa):
Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?


Ehm... Pitanje je bilo "kako stvari odnijeti doma?" Smile

Ne kazem da fax treba omoguciti, ali treba reci koje su mogucnosti (ako ih ima)... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:20 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari_guest"]Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?[/quote]

recimo ovako
ako vec netko ima mogucnosti skinuti nesto sto mu treba na faxu (recimo, zelis novu verziju RedHata, ili neki drugi free komad softwera, a koji zauzima i preko 5 cedeova, a to nije bas nesto sto bi se dalo trivijalno i brzo skinuti od doma)
neka skine (recimo, ovako nesto moglo bi i drugima koristiti ako naidju u medjuvremenu)
ali onda ipak treba imati mogucnost to nesto odnijeti i kuci

prvenstvno mislim da je u redu da se takve (legalne) stvari skidaju

to hoce li netko htjeti skidati mp3ojke, igrice, ili xxxiche.... je njegova stvar... ali to se ne bi smjelo dozvoliti, jer ili je ilegalno, ili ne pristaje u akademsku sredinu i svaki takav pokusaj bi trebalo sankcionirati (za takve stvari, ako bas netko zeli, nek trosi kucne impulse i bandwidth) ali takve stvari mu fax ne treba omogucavati, i tu se potpuno slazem s tobom, Anamari

ali neki free program, ili trial verzija nekog veceg programa...
mislim da je u redu omoguciti studentima download ali i transfer kuci....

Steelova ideja sa memkeyem funkcionira do 300tinjak MB.... sva preko toga postaje riskantno - hoce li te taj fajl docekati kad dodjes iduci puta, koilko jos puta moras zicati frenda za memkey.... i tako...
mislim da bi bilo sasvim u redu da se nabavi neki combo drive, ili cak samo przilica... nije to tako skupo i mislim da bi se brzo nasla sredstva....

isto tako... sto se tice prijedloga da se u doticnu sobu ubaci jos jedan komp sa linuxom i ostalim....
ideja mozda i nije losa...
ali da je moj komp u pitanju, ili komp za kojeg sam ja zaduzena... ja ne bih voljela da je negdje gdje zbilja svatko moze uci... i to bez nekog podatka kada je tko bio...
uzalud admin ovlasti ako netko donese instalacijski cede....

mozda to je soba namijenjena studentima..... ali ocito tamo zalaze samo pojedinci.... medju kojima nisu ljudi koji traze przilicu... ili ladicu... ili bilo sta slicno...
anamari_guest (napisa):
Ak hocete nesto prziti radite to doma, zasto bi vam faks trebao omoguciti da to radite?


recimo ovako
ako vec netko ima mogucnosti skinuti nesto sto mu treba na faxu (recimo, zelis novu verziju RedHata, ili neki drugi free komad softwera, a koji zauzima i preko 5 cedeova, a to nije bas nesto sto bi se dalo trivijalno i brzo skinuti od doma)
neka skine (recimo, ovako nesto moglo bi i drugima koristiti ako naidju u medjuvremenu)
ali onda ipak treba imati mogucnost to nesto odnijeti i kuci

prvenstvno mislim da je u redu da se takve (legalne) stvari skidaju

to hoce li netko htjeti skidati mp3ojke, igrice, ili xxxiche.... je njegova stvar... ali to se ne bi smjelo dozvoliti, jer ili je ilegalno, ili ne pristaje u akademsku sredinu i svaki takav pokusaj bi trebalo sankcionirati (za takve stvari, ako bas netko zeli, nek trosi kucne impulse i bandwidth) ali takve stvari mu fax ne treba omogucavati, i tu se potpuno slazem s tobom, Anamari

ali neki free program, ili trial verzija nekog veceg programa...
mislim da je u redu omoguciti studentima download ali i transfer kuci....

Steelova ideja sa memkeyem funkcionira do 300tinjak MB.... sva preko toga postaje riskantno - hoce li te taj fajl docekati kad dodjes iduci puta, koilko jos puta moras zicati frenda za memkey.... i tako...
mislim da bi bilo sasvim u redu da se nabavi neki combo drive, ili cak samo przilica... nije to tako skupo i mislim da bi se brzo nasla sredstva....

isto tako... sto se tice prijedloga da se u doticnu sobu ubaci jos jedan komp sa linuxom i ostalim....
ideja mozda i nije losa...
ali da je moj komp u pitanju, ili komp za kojeg sam ja zaduzena... ja ne bih voljela da je negdje gdje zbilja svatko moze uci... i to bez nekog podatka kada je tko bio...
uzalud admin ovlasti ako netko donese instalacijski cede....

mozda to je soba namijenjena studentima..... ali ocito tamo zalaze samo pojedinci.... medju kojima nisu ljudi koji traze przilicu... ili ladicu... ili bilo sta slicno...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pingvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2003. (19:54:15)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:58 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Ja mislim da vam je trenutno najbolja opcija USB drive. Posudite od nekog frenda na dan-dva njegovu spravicu ako nemate svoju
[/quote]
Aj da mi se potvrdi: Znaci za USB memoriju ti ne trebaju admin ovlasti da bi je komp stavio u uporabu u winblowsima 2000 ? :) Ljudi su rekli da ne treba, ali ja zelim 100% sigrurnu potvrdu, da ne bacam 400-tinjak kuna bezveze :)

[quote="Nesi"]isto tako... sto se tice prijedloga da se u doticnu sobu ubaci jos jedan komp sa linuxom i ostalim....
ideja mozda i nije losa...
ali da je moj komp u pitanju, ili komp za kojeg sam ja zaduzena... ja ne bih voljela da je negdje gdje zbilja svatko moze uci... i to bez nekog podatka kada je tko bio...
uzalud admin ovlasti ako netko donese instalacijski cede....
[/quote]
I kaj moze s tim instalacijskim CD-om ? :)
steelworker (napisa):
Ja mislim da vam je trenutno najbolja opcija USB drive. Posudite od nekog frenda na dan-dva njegovu spravicu ako nemate svoju

Aj da mi se potvrdi: Znaci za USB memoriju ti ne trebaju admin ovlasti da bi je komp stavio u uporabu u winblowsima 2000 ? Smile Ljudi su rekli da ne treba, ali ja zelim 100% sigrurnu potvrdu, da ne bacam 400-tinjak kuna bezveze Smile

Nesi (napisa):
isto tako... sto se tice prijedloga da se u doticnu sobu ubaci jos jedan komp sa linuxom i ostalim....
ideja mozda i nije losa...
ali da je moj komp u pitanju, ili komp za kojeg sam ja zaduzena... ja ne bih voljela da je negdje gdje zbilja svatko moze uci... i to bez nekog podatka kada je tko bio...
uzalud admin ovlasti ako netko donese instalacijski cede....

I kaj moze s tim instalacijskim CD-om ? Smile



_________________
>> Feel the power of the penguin <<
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari_guest
Gost





PostPostano: 9:58 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju. Praktikumi postoje da bi se u njima odrzavala nastava i da bi se omogucilo studentima da tamo vjezbaju ili rade zadacu. Naravno i da se malo zabavljaju. Na kompovima je instalirano sve na cemu se izvodi nastava, pa mozete tamo raditi zadace i slicno.
To sto vi zelite nesto instalirati doma, bilo vezeno za nastavu ili ne, to nije stvar faksa. Ne brinu se ni da dobijemo besplatno i lako sve knjige koje nam trebaju za nastavu, niti imamo besplatni fotokopirni aparat. Sve bi to bilo lijepo imati, ali zasto bi to faks radio?
Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju. Praktikumi postoje da bi se u njima odrzavala nastava i da bi se omogucilo studentima da tamo vjezbaju ili rade zadacu. Naravno i da se malo zabavljaju. Na kompovima je instalirano sve na cemu se izvodi nastava, pa mozete tamo raditi zadace i slicno.
To sto vi zelite nesto instalirati doma, bilo vezeno za nastavu ili ne, to nije stvar faksa. Ne brinu se ni da dobijemo besplatno i lako sve knjige koje nam trebaju za nastavu, niti imamo besplatni fotokopirni aparat. Sve bi to bilo lijepo imati, ali zasto bi to faks radio?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:35 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijena CD przilice je za faks zanemariv trosak (za razliku od besplatnog kopiranja i knjiga). Bilo bi dobro kad bi po jedan komp u svakom praktikumu imao CD przilicu. To bi ujedno sprijecilo masovno kopiranje piratiziranog softvera (demonstrator moze lako paziti na jedno racunalo).

Ako studenti zele przilice, neka ih zatraze preko svojeg predstavnika u kolegiju RC-a (Mirjane Antonije Bencek). Ja cu kao clan kolegija podrzati takav zahtjev.
Cijena CD przilice je za faks zanemariv trosak (za razliku od besplatnog kopiranja i knjiga). Bilo bi dobro kad bi po jedan komp u svakom praktikumu imao CD przilicu. To bi ujedno sprijecilo masovno kopiranje piratiziranog softvera (demonstrator moze lako paziti na jedno racunalo).

Ako studenti zele przilice, neka ih zatraze preko svojeg predstavnika u kolegiju RC-a (Mirjane Antonije Bencek). Ja cu kao clan kolegija podrzati takav zahtjev.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan