Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studentski prosvjed
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 23:47 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

krcko, nisu ni svi tvoji odgovori baš smisleni.

[quote="krcko"][quote="koryanshea"]a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?[/quote]

Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje.[/quote]

Umjesto da odgovoriš na pitanje, izvlačiš se (na jezičnu nepreciznost).
Studenti su morali ići legalnim putom, za razliku od srednjoškolaca. Maturu polažete na kraju srednje škole, bolonja utječe na vas čim i tek kad upišete studij.
Protiv (loše izvedbe) bolonje su prije uvođenja mogli prosvjedovati samo tadašnji studenti, koji nisu studirali tako. Iduće godine jedna generacija, koja se valjda nadala rješenju problema, jer su mislili da je normalno da se to ne može u prvoj godini provođenja srediti. Nakon tog su prosvjedi i počeli, ako se ne varam, puno manji nego ovaj, ali bilo ih je.
Priznajem da je i meni ovaj studentski prosvjed malo ličio na "it takes a teenage riot to get me out of bed right now" :) , ali ponovo, studenti su svoj prosvjed najavili i legalno organizirali, za razliku od srednjoškolaca (koji to, bojim se, ni ne mogu, bar ne sami); dakle i ti isto daješ krive informacije.

Ako sam dobro shvatio, "vruce proljece" i '71. su aluzije na studentske prosvjede te godine (i prošlih) i hrvatsko proljeće, potpuno neprikladne jer je ovdje riječ o totalno drukčijoj situaciji.

Inače, dio onog za titule je bilo to da se na svim odsjecima PMF-a razlikuju titule za različite smjerove.. Zahtjevi jesu bili preopćeniti, ali ne bi imalo smisla u svakom nabrajati sve primjere i na što se točno misli, jer su valjda očekivali razgovor s ministrom/rektorom oko toga.


Što se tiče početka iduće akademske godine, [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/Plan_nastave20072008.pdf]Sveučilište[/url] kaže da će započeti 15. 9., ali u planu za ovu godinu...
krcko, nisu ni svi tvoji odgovori baš smisleni.

krcko (napisa):
koryanshea (napisa):
a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?


Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje.


Umjesto da odgovoriš na pitanje, izvlačiš se (na jezičnu nepreciznost).
Studenti su morali ići legalnim putom, za razliku od srednjoškolaca. Maturu polažete na kraju srednje škole, bolonja utječe na vas čim i tek kad upišete studij.
Protiv (loše izvedbe) bolonje su prije uvođenja mogli prosvjedovati samo tadašnji studenti, koji nisu studirali tako. Iduće godine jedna generacija, koja se valjda nadala rješenju problema, jer su mislili da je normalno da se to ne može u prvoj godini provođenja srediti. Nakon tog su prosvjedi i počeli, ako se ne varam, puno manji nego ovaj, ali bilo ih je.
Priznajem da je i meni ovaj studentski prosvjed malo ličio na "it takes a teenage riot to get me out of bed right now" Smile , ali ponovo, studenti su svoj prosvjed najavili i legalno organizirali, za razliku od srednjoškolaca (koji to, bojim se, ni ne mogu, bar ne sami); dakle i ti isto daješ krive informacije.

Ako sam dobro shvatio, "vruce proljece" i '71. su aluzije na studentske prosvjede te godine (i prošlih) i hrvatsko proljeće, potpuno neprikladne jer je ovdje riječ o totalno drukčijoj situaciji.

Inače, dio onog za titule je bilo to da se na svim odsjecima PMF-a razlikuju titule za različite smjerove.. Zahtjevi jesu bili preopćeniti, ali ne bi imalo smisla u svakom nabrajati sve primjere i na što se točno misli, jer su valjda očekivali razgovor s ministrom/rektorom oko toga.


Što se tiče početka iduće akademske godine, Sveučilište kaže da će započeti 15. 9., ali u planu za ovu godinu...



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 6:25 čet, 15. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]
znači ti to da će ti o plaćanju ili ne plaćanju ovisiti tvoj dosadašnji uspjeh na studiju, što je valjda najpoštenije i najsmislenije što se može učiniti. [/quote]

:shock: Čudni su ti kriteriji smislenost...

Valjda obrnuto. :D
nemo (napisa):

znači ti to da će ti o plaćanju ili ne plaćanju ovisiti tvoj dosadašnji uspjeh na studiju, što je valjda najpoštenije i najsmislenije što se može učiniti.


Shocked Čudni su ti kriteriji smislenost...

Valjda obrnuto. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:22 čet, 15. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="finalni"][quote="krcko"][quote="koryanshea"]a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?[/quote]

Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje.[/quote]

Umjesto da odgovoriš na pitanje, izvlačiš se (na jezičnu nepreciznost).[/quote]

Jesam li ja rekao da su studenti trebali prosvjedovati godinu dana prije uvodjenja bolonje? Rekao sam da su srednjoskolci prosvjedovali na vrijeme, a studenti nisu. Rekao sam da su srednjoskolci imali konkretan zahtjev (odgodu mature) i konkretne razloge (nisu doneseni pravilnici itd.), a studenti nisu. Mogli su i studenti na prosvjedu istaknuti da jos uvijek nije donesen pravilnik o studiju (sto je propust Zg-sveucilista, a ne MZOS-a). Umjesto toga na transparentima su imali dosjetke o bakalarima, a medju zahtjevima opcenitosti kao sto su 'bolji odnosi s profesorima'.

Studenti nisu mogli traziti odgodu bolonje tri godine nakon njezinog uvodjenja, niti odustajanje od bolonje sad kad smo svi u njoj do grla.

[quote="finalni"]Maturu polažete na kraju srednje škole, bolonja utječe na vas čim i tek kad upišete studij.[/quote]

Drzavna matura isto tako utjece na srednjoskolsku nastavu vec od 1. razreda. Apsurd je da je matura takva kakva jest puno bolje pripremana nego sto je svojedobno bila bolonja (ocito ne dovoljno, obzirom da je odgodjena). Bolonjski programi sklepani su doslovno u pola godine i prihvaceni nekoliko mjeseci prije pocetka nastave. Politicari su naredili sveucilistima da se novi programi imaju donijeti (inace nece dobiti dopusnice za sljedecu godinu), a sveucilista su reagirala na jedini nacin na koji su mogla (ajmo na brzinu napisati to sto od nas traze). Mislim da je na PMF-MO s obzirom na okolnosti zapravo napravljen jako dobar posao, za sto je prvenstveno zasluzna tadasnja prodekanica za nastavu prof. Cizmesija. To se za Sveuciliste u cjelini bas i ne bi moglo reci.

Sto se tice provedbe, normalno da je stanje katastrofalno kad edukacije nastavnika, prilagodbe zakonodavstva, pravilnika i svega ostalog sto je trebalo pratiti tako opseznu reformu prakticki i nije bilo. U Sloveniji je rok do kada sveucilista moraju preci na novi sistem [b]sljedece godine[/b]. Oni su u svemu, pa tako i u "harmonizaciji viskokog skolstva" puno blize EU standardima, a dali su si rok od [i]n[/i] godina za reformu koja je kod nas napravljena preko noci.

[quote="finalni"]Priznajem da je i meni ovaj studentski prosvjed malo ličio na "it takes a teenage riot to get me out of bed right now" :) , ali ponovo, studenti su svoj prosvjed najavili i legalno organizirali, za razliku od srednjoškolaca (koji to, bojim se, ni ne mogu, bar ne sami); dakle i ti isto daješ krive informacije.[/quote]

Koje krive informacije?

[quote="finalni"]Ako sam dobro shvatio, "vruce proljece" i '71. su aluzije na studentske prosvjede te godine (i prošlih) i hrvatsko proljeće, potpuno neprikladne jer je ovdje riječ o totalno drukčijoj situaciji.[/quote]

Nisi dobro shvatio. Spomenuo sam '71. kao odgovor na izmotavanje da se studentski prosvjed sasvim slucajno dogodio neposredno nakon ucenickog. Ono sto si i sam napisao u prethodnom citatu.
finalni (napisa):
krcko (napisa):
koryanshea (napisa):
a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?


Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje.


Umjesto da odgovoriš na pitanje, izvlačiš se (na jezičnu nepreciznost).


Jesam li ja rekao da su studenti trebali prosvjedovati godinu dana prije uvodjenja bolonje? Rekao sam da su srednjoskolci prosvjedovali na vrijeme, a studenti nisu. Rekao sam da su srednjoskolci imali konkretan zahtjev (odgodu mature) i konkretne razloge (nisu doneseni pravilnici itd.), a studenti nisu. Mogli su i studenti na prosvjedu istaknuti da jos uvijek nije donesen pravilnik o studiju (sto je propust Zg-sveucilista, a ne MZOS-a). Umjesto toga na transparentima su imali dosjetke o bakalarima, a medju zahtjevima opcenitosti kao sto su 'bolji odnosi s profesorima'.

Studenti nisu mogli traziti odgodu bolonje tri godine nakon njezinog uvodjenja, niti odustajanje od bolonje sad kad smo svi u njoj do grla.

finalni (napisa):
Maturu polažete na kraju srednje škole, bolonja utječe na vas čim i tek kad upišete studij.


Drzavna matura isto tako utjece na srednjoskolsku nastavu vec od 1. razreda. Apsurd je da je matura takva kakva jest puno bolje pripremana nego sto je svojedobno bila bolonja (ocito ne dovoljno, obzirom da je odgodjena). Bolonjski programi sklepani su doslovno u pola godine i prihvaceni nekoliko mjeseci prije pocetka nastave. Politicari su naredili sveucilistima da se novi programi imaju donijeti (inace nece dobiti dopusnice za sljedecu godinu), a sveucilista su reagirala na jedini nacin na koji su mogla (ajmo na brzinu napisati to sto od nas traze). Mislim da je na PMF-MO s obzirom na okolnosti zapravo napravljen jako dobar posao, za sto je prvenstveno zasluzna tadasnja prodekanica za nastavu prof. Cizmesija. To se za Sveuciliste u cjelini bas i ne bi moglo reci.

Sto se tice provedbe, normalno da je stanje katastrofalno kad edukacije nastavnika, prilagodbe zakonodavstva, pravilnika i svega ostalog sto je trebalo pratiti tako opseznu reformu prakticki i nije bilo. U Sloveniji je rok do kada sveucilista moraju preci na novi sistem sljedece godine. Oni su u svemu, pa tako i u "harmonizaciji viskokog skolstva" puno blize EU standardima, a dali su si rok od n godina za reformu koja je kod nas napravljena preko noci.

finalni (napisa):
Priznajem da je i meni ovaj studentski prosvjed malo ličio na "it takes a teenage riot to get me out of bed right now" Smile , ali ponovo, studenti su svoj prosvjed najavili i legalno organizirali, za razliku od srednjoškolaca (koji to, bojim se, ni ne mogu, bar ne sami); dakle i ti isto daješ krive informacije.


Koje krive informacije?

finalni (napisa):
Ako sam dobro shvatio, "vruce proljece" i '71. su aluzije na studentske prosvjede te godine (i prošlih) i hrvatsko proljeće, potpuno neprikladne jer je ovdje riječ o totalno drukčijoj situaciji.


Nisi dobro shvatio. Spomenuo sam '71. kao odgovor na izmotavanje da se studentski prosvjed sasvim slucajno dogodio neposredno nakon ucenickog. Ono sto si i sam napisao u prethodnom citatu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan