Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prigovori na ponasanje asistenata
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Maroje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 03. 2003. (08:49:56)
Postovi: (8F)16
Sarma = la pohva - posuda
51 = 55 - 4

PostPostano: 19:59 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da se ja javim obzirom da sam ipak prozvan (bila to Vama namjera ili ne) pa da objasnim kako je došlo do kratkog spoja.

Na početku godine odlučio sam napraviti neke zahvate u vježbama iz ODJa s ciljem da studenti malo više vremena potroše na analizu jednadžbe, a malo manje na učenje algoritama. Konkretno, riješio sam neke teorijske zadatke i povećao obim gradiva iz provjere egzistencije i jedinstvenosti jednadžbe, rješavanja sustava i Laplaceove transformacije na uštrb rješavanja jednadžbi pogodnim supstitucijama jer je tu bilo najviše problema prošle godine. Probao sam vam s primjerima, s manje ili više uspjeha, malo približiti neke primjene teorije. Na žalost, ubacivanjem novih materijala izgleda da se povećao broj grešaka. Je li cilj bar donekle postignut nije na meni da sudim.

Što se tiče ostalih prigovara na poznavanje gradiva, ipak su mi najbliže diferencijalne jednadžbe. Što je bilo s vježbanjem zadataka pretpostavljam da je riješ o prvom kolokviju no on je obuhvatio samo 5 tjedana lakšeg gradiva pa mi se činilo da nema potrebe za ponavljanjem. Što me tko pitao više ne pamtim...

Za MMF ne znam što da Vam kažem, po prirodi je teži za držanje i polaganje od Disketne ili DIRa. Profesorica Starčević je dugo držala vježbe iz tog kolegija, ali po novom ona sada drži predavanja, a asistenta koji bi se toga primio/la možda neće biti tako lako naći. Bolje nego prošle godine bi moralo biti.

Lijepo molim da eventualne daljnje prigovore uputite nadležnima koji to onda mogu i riješiti (stud predstavnici, prodekan za nastavu, itd). :soldiersalute:
Evo da se ja javim obzirom da sam ipak prozvan (bila to Vama namjera ili ne) pa da objasnim kako je došlo do kratkog spoja.

Na početku godine odlučio sam napraviti neke zahvate u vježbama iz ODJa s ciljem da studenti malo više vremena potroše na analizu jednadžbe, a malo manje na učenje algoritama. Konkretno, riješio sam neke teorijske zadatke i povećao obim gradiva iz provjere egzistencije i jedinstvenosti jednadžbe, rješavanja sustava i Laplaceove transformacije na uštrb rješavanja jednadžbi pogodnim supstitucijama jer je tu bilo najviše problema prošle godine. Probao sam vam s primjerima, s manje ili više uspjeha, malo približiti neke primjene teorije. Na žalost, ubacivanjem novih materijala izgleda da se povećao broj grešaka. Je li cilj bar donekle postignut nije na meni da sudim.

Što se tiče ostalih prigovara na poznavanje gradiva, ipak su mi najbliže diferencijalne jednadžbe. Što je bilo s vježbanjem zadataka pretpostavljam da je riješ o prvom kolokviju no on je obuhvatio samo 5 tjedana lakšeg gradiva pa mi se činilo da nema potrebe za ponavljanjem. Što me tko pitao više ne pamtim...

Za MMF ne znam što da Vam kažem, po prirodi je teži za držanje i polaganje od Disketne ili DIRa. Profesorica Starčević je dugo držala vježbe iz tog kolegija, ali po novom ona sada drži predavanja, a asistenta koji bi se toga primio/la možda neće biti tako lako naći. Bolje nego prošle godine bi moralo biti.

Lijepo molim da eventualne daljnje prigovore uputite nadležnima koji to onda mogu i riješiti (stud predstavnici, prodekan za nastavu, itd). Aye, aye, sir!



_________________
Crikey!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 21:19 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Vam na odgovoru!
Moj post je bio pokusaj konstruktivne kritike, s obzirom na to da dosta nas nije bilo zadovoljno sa vjezbama -a ja vjerujem da vi (ne samo Vi osobno, predavaci opcenito) nemrete znat kolko ste uspjesno prenjeli gradivo studentima ako Vam to nitko ne kaze..
Mislim da cete se slozit samnom da je veoma bitno, pogotovo na predmetu cije je gradivo teze za razumijevanje i polaganje, imat dobre i kvalitetne vjezbe..
Hvala Vam na odgovoru!
Moj post je bio pokusaj konstruktivne kritike, s obzirom na to da dosta nas nije bilo zadovoljno sa vjezbama -a ja vjerujem da vi (ne samo Vi osobno, predavaci opcenito) nemrete znat kolko ste uspjesno prenjeli gradivo studentima ako Vam to nitko ne kaze..
Mislim da cete se slozit samnom da je veoma bitno, pogotovo na predmetu cije je gradivo teze za razumijevanje i polaganje, imat dobre i kvalitetne vjezbe..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:06 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez želje da analiziram konkretni slucaj, primijetio bih da je "konstruktivna kritika", koliko god dobronamjerna bila, promasena.

Kao prvo, na Forumu to Maroje nije uopce morao vidjeti. Ok, vjerojatno bih mu javio, da nije sam dosao, no to je moja dobra volja, a ne axiom.

Drugo, i vaznije, ako smatrate da netko ne objasnjava dobro ili je nekompetentan ili tako nesto, kakvog smisla ima cekati da prodje semestar i onda prigovoriti na tamo nekom forumu?! :shock: Lijepo se javite covjeku (anonimni mail se lako otvori, ako vas brine njegova reakcija, mada - koliko znam - na MO nema "nervoznih" ljudi) i tada uputite konstruktivnu kritiku. Ako padne na gluhe usi, postoje voditelj kolegija, voditelj studija, pomocnik procelnika za nastavu,... No, prvi korak bi, po meni, trebalo biti da pravovremeno covjeku ukazete na ono sto percipirate kao problem.

Ovo nije prigovor na sam nastup ovdje. Mislim da ste manje-vise pristojno (mada, po meni, na mahove nepotrebno grubo... "ne zna to sto je predavao" i sl) objasnili sto vas muci. Ali, ljudski (a i pragmaticno), mislim da su timing i medij komunikacije potpuno promaseni.
Bez želje da analiziram konkretni slucaj, primijetio bih da je "konstruktivna kritika", koliko god dobronamjerna bila, promasena.

Kao prvo, na Forumu to Maroje nije uopce morao vidjeti. Ok, vjerojatno bih mu javio, da nije sam dosao, no to je moja dobra volja, a ne axiom.

Drugo, i vaznije, ako smatrate da netko ne objasnjava dobro ili je nekompetentan ili tako nesto, kakvog smisla ima cekati da prodje semestar i onda prigovoriti na tamo nekom forumu?! Shocked Lijepo se javite covjeku (anonimni mail se lako otvori, ako vas brine njegova reakcija, mada - koliko znam - na MO nema "nervoznih" ljudi) i tada uputite konstruktivnu kritiku. Ako padne na gluhe usi, postoje voditelj kolegija, voditelj studija, pomocnik procelnika za nastavu,... No, prvi korak bi, po meni, trebalo biti da pravovremeno covjeku ukazete na ono sto percipirate kao problem.

Ovo nije prigovor na sam nastup ovdje. Mislim da ste manje-vise pristojno (mada, po meni, na mahove nepotrebno grubo... "ne zna to sto je predavao" i sl) objasnili sto vas muci. Ali, ljudski (a i pragmaticno), mislim da su timing i medij komunikacije potpuno promaseni.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 22:22 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa dobro možda je kraj semestra ali za iduće generacije zašto ne poboljšati stvar ako se moze.
Nekako je jasno da će asistent rec da nije ni mjesto ni vrijeme i stat uz kolegu.
Al bas je pogođen topic :)

Studente je uvijek strah govorit o tom dok nije ocjena u indexu.
Mislim da treba reagirati ako prof odgovara sa " ne znam, provjerit ću, pošaljite mail, a sto ako neću znat".
Pa dobro možda je kraj semestra ali za iduće generacije zašto ne poboljšati stvar ako se moze.
Nekako je jasno da će asistent rec da nije ni mjesto ni vrijeme i stat uz kolegu.
Al bas je pogođen topic Smile

Studente je uvijek strah govorit o tom dok nije ocjena u indexu.
Mislim da treba reagirati ako prof odgovara sa " ne znam, provjerit ću, pošaljite mail, a sto ako neću znat".



_________________
Ako je danas 0 stupnjeva a sutra će biti dvostruko hladnije nego danas, koliko će stupnjeva biti sutra?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 22:30 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za vrijeme semestra je receno (nebitno od koga) da ce to biti spomenuto na vijecu -da li se to dogodilo, ne znam, ocito nije..
Medij je takav kakav je jer, za pocetak, ne znam kamo i kome se u vezi toga obratit, a drugi razlog je sto ostatak studenata prica medjusobno a niko to ne zeli izgovorit na glas, pa makar na forumu..
A tajmig je takav opet iz nekoliko razloga, kao sto je neko napiso, niko se nece petljat bez ocjene u indexu jer nemremo znat kako ce neko reagirat na kritiku, a i moje razmisljanje je islo u smjeru 'ok, to je samo jedan semestar, proci ce' -a onda sam vidjela da ce ista situacija bit na mmf-u sto mislim da za nikog nije dobro..
Mislim da je zalosno da studenti moraju hodat okolo i trazit pomoc umjesto da imaju asistenta koji je u mogucnosti sve razjasnit i odgovorit na sva nasa pitanja...
Za vrijeme semestra je receno (nebitno od koga) da ce to biti spomenuto na vijecu -da li se to dogodilo, ne znam, ocito nije..
Medij je takav kakav je jer, za pocetak, ne znam kamo i kome se u vezi toga obratit, a drugi razlog je sto ostatak studenata prica medjusobno a niko to ne zeli izgovorit na glas, pa makar na forumu..
A tajmig je takav opet iz nekoliko razloga, kao sto je neko napiso, niko se nece petljat bez ocjene u indexu jer nemremo znat kako ce neko reagirat na kritiku, a i moje razmisljanje je islo u smjeru 'ok, to je samo jedan semestar, proci ce' -a onda sam vidjela da ce ista situacija bit na mmf-u sto mislim da za nikog nije dobro..
Mislim da je zalosno da studenti moraju hodat okolo i trazit pomoc umjesto da imaju asistenta koji je u mogucnosti sve razjasnit i odgovorit na sva nasa pitanja...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 8:41 ned, 5. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako sam prije dosta vremena diplomirao sjećam se da sam jednom na forum napisao nešto o jednom asistentu baš iz odj, čini mi se, što se ticalo njegovog načina pisanja na ploči, pa sam kasnije i na kolokvijima i na završnom u njegovim zadacima imao 0 bodova :lol:, dok sam u zadacima koje je zadavala asistentica imao preko 80%. Sada ili čudan splet okolnosti ili....
Ali dao mi je do znanja da je pročitao komentar na forumu i da ga je to očito smetalo (iako nije bio neugodan već šaljiv i konstruktivan) jer mi je kad sam došao na žalbe rekao da neuredno pišem :lol: i da mi je zato dao 0 bodova pa je znao reći da njega zanima samo točan konačni rezultat a ne postupak, postavljanje jdbi... što za odj ne može biti nebitno (bar po meni.....)
Na kraju sve ipak dobro završilo... :)
Ipak, mislim da je 99% asistenata na pmf-u izuzetno korektno i da nećete imati problema ako im ukažete na greške.
Iako sam prije dosta vremena diplomirao sjećam se da sam jednom na forum napisao nešto o jednom asistentu baš iz odj, čini mi se, što se ticalo njegovog načina pisanja na ploči, pa sam kasnije i na kolokvijima i na završnom u njegovim zadacima imao 0 bodova Laughing, dok sam u zadacima koje je zadavala asistentica imao preko 80%. Sada ili čudan splet okolnosti ili....
Ali dao mi je do znanja da je pročitao komentar na forumu i da ga je to očito smetalo (iako nije bio neugodan već šaljiv i konstruktivan) jer mi je kad sam došao na žalbe rekao da neuredno pišem Laughing i da mi je zato dao 0 bodova pa je znao reći da njega zanima samo točan konačni rezultat a ne postupak, postavljanje jdbi... što za odj ne može biti nebitno (bar po meni.....)
Na kraju sve ipak dobro završilo... Smile
Ipak, mislim da je 99% asistenata na pmf-u izuzetno korektno i da nećete imati problema ako im ukažete na greške.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Llama
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2012. (09:50:53)
Postovi: (14)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:41 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kome se obratiti ukoliko asistent koji čuva studente na kolokviju tokom cijelog vremena pisanja stvara buku (čime apsolutno onemogućava koncentraciju) te ne uvažava zamolbe studenata i molbe za tišinu?
Kome se obratiti ukoliko asistent koji čuva studente na kolokviju tokom cijelog vremena pisanja stvara buku (čime apsolutno onemogućava koncentraciju) te ne uvažava zamolbe studenata i molbe za tišinu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 22:26 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Llama"]Kome se obratiti ukoliko asistent koji čuva studente na kolokviju tokom cijelog vremena pisanja stvara buku (čime apsolutno onemogućava koncentraciju) te ne uvažava zamolbe studenata i molbe za tišinu?[/quote]
Ako se ne varam to spada pod nadleznost pomocnika procelnika za nastavu (trenutno M.Bombardelli).
Llama (napisa):
Kome se obratiti ukoliko asistent koji čuva studente na kolokviju tokom cijelog vremena pisanja stvara buku (čime apsolutno onemogućava koncentraciju) te ne uvažava zamolbe studenata i molbe za tišinu?

Ako se ne varam to spada pod nadleznost pomocnika procelnika za nastavu (trenutno M.Bombardelli).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan