Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Eutanazija
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 18:08 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U pravu si, nije isto.

Taj dio o ubijanju zivotinja je bilo samo tu kao moja usporedba da ne bi trebalo to gledati razlicito - abortus kod ljudi/zivotinja (sto je Milojko spomenuo), isto tako ne bi trebalo biti razlicito ubojstvo zivotinja/ljudi ili eutanazija zivotinja/ljudi (o cemu zapravo i govori prvobitni post ove teme). Sve bi to (po meni bar) trebalo biti isto - kako za ljude, tako za zivotinje. No, u praksi bas i nije tako. Kao sto rekoh, vecina ce puno prije uspavati (neka vrsta eutanazije) / abortirati (jaja) / ubiti zivotinju nego covjeka.

A kukci su dosli u pricu samo kao nesto sto vecina ljudi ipak s lakocom ubije, iako druge zivotinje i ljude ne ubijaju (pa bilo to u svrhu hrane, uspavljivanja/okoncavanja muka/eutanazije ili nesto trece).

Super mi je sto ne ubijas nikakve te kukce osim u svrhu obrane... Ja ili ih ne diram nikako, ili ako su "leteci" pokusam istjerati kroz prozor, ili trazim curu da ih uhvati i izbaci (ona ih se bas i ne boji :D)... a u rijetkim slucajevima (kao tad kad je pauk bio na podu ili pcela koja nikako da napusti moj stan) ako se bas bojim da ce doci na mene a nema nikog da ih uhvati i izbaci van, nekako cu ih ubiti, ali je to veoma traumaticno iskustvo za mene i nerado to cinim, mada je i to na neki nacin samoobrana (pcele - zaista je, zbog alergije, a kod pauka je ipak irracionalni strah da ce mi nesto grozno biti ako dodje do mene).
U pravu si, nije isto.

Taj dio o ubijanju zivotinja je bilo samo tu kao moja usporedba da ne bi trebalo to gledati razlicito - abortus kod ljudi/zivotinja (sto je Milojko spomenuo), isto tako ne bi trebalo biti razlicito ubojstvo zivotinja/ljudi ili eutanazija zivotinja/ljudi (o cemu zapravo i govori prvobitni post ove teme). Sve bi to (po meni bar) trebalo biti isto - kako za ljude, tako za zivotinje. No, u praksi bas i nije tako. Kao sto rekoh, vecina ce puno prije uspavati (neka vrsta eutanazije) / abortirati (jaja) / ubiti zivotinju nego covjeka.

A kukci su dosli u pricu samo kao nesto sto vecina ljudi ipak s lakocom ubije, iako druge zivotinje i ljude ne ubijaju (pa bilo to u svrhu hrane, uspavljivanja/okoncavanja muka/eutanazije ili nesto trece).

Super mi je sto ne ubijas nikakve te kukce osim u svrhu obrane... Ja ili ih ne diram nikako, ili ako su "leteci" pokusam istjerati kroz prozor, ili trazim curu da ih uhvati i izbaci (ona ih se bas i ne boji Very Happy)... a u rijetkim slucajevima (kao tad kad je pauk bio na podu ili pcela koja nikako da napusti moj stan) ako se bas bojim da ce doci na mene a nema nikog da ih uhvati i izbaci van, nekako cu ih ubiti, ali je to veoma traumaticno iskustvo za mene i nerado to cinim, mada je i to na neki nacin samoobrana (pcele - zaista je, zbog alergije, a kod pauka je ipak irracionalni strah da ce mi nesto grozno biti ako dodje do mene).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
lorozic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (17:11:14)
Postovi: (50)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 18:41 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ubijanje pauka i dr. bestija je u mojoj kuci zabranjeno. Moze se mlatiti komarce (samoobrana) i moljce (obrana imovine... je l' te, odjece). Ostalo se njezno hvata i izbacuje van (cak i one odvratne [url=http://androidathlete.files.wordpress.com/2009/12/house-centipede.jpg]kucne stonoge[/url], mada one ponekad slucajno stradaju u procesu jer su poprilicno brze). Osim ako je zima, onda pauka uhvatim i hitim iza racunala, da mu bude toplo. 8)
[/quote]

A ja mislil da sam jedini takav, sad mi je lakse :) :) (btw i moljce se moze baciti van)

[quote="vsego"]No, ne vidim kako ovo spada pod teme topica... ubijanje onih koji to zele (eutanazija) i sprjecavanje da se netko uopce rodi (prekid trudnoce) i mlacenje buba i dr. zivotinja koje jesu rodjene (kojom god metodom) i nisu iskazale zelju da se to okonca... nije mi bas isto. [/quote]

Nije direktno povezano, ali moze posluziti ko demonstracija kak neko moze podrzavati eutanaziju (i abortus) a ipak imati apsolutni respekt prema zivotu. To je argument kontra krscanskom (i najglasnije podrzavanom) shvacanju postovanja i svetosti zivota, koje obuhvaca samo ljudski zivot.
vsego (napisa):

Ubijanje pauka i dr. bestija je u mojoj kuci zabranjeno. Moze se mlatiti komarce (samoobrana) i moljce (obrana imovine... je l' te, odjece). Ostalo se njezno hvata i izbacuje van (cak i one odvratne kucne stonoge, mada one ponekad slucajno stradaju u procesu jer su poprilicno brze). Osim ako je zima, onda pauka uhvatim i hitim iza racunala, da mu bude toplo. Cool


A ja mislil da sam jedini takav, sad mi je lakse Smile Smile (btw i moljce se moze baciti van)

vsego (napisa):
No, ne vidim kako ovo spada pod teme topica... ubijanje onih koji to zele (eutanazija) i sprjecavanje da se netko uopce rodi (prekid trudnoce) i mlacenje buba i dr. zivotinja koje jesu rodjene (kojom god metodom) i nisu iskazale zelju da se to okonca... nije mi bas isto.


Nije direktno povezano, ali moze posluziti ko demonstracija kak neko moze podrzavati eutanaziju (i abortus) a ipak imati apsolutni respekt prema zivotu. To je argument kontra krscanskom (i najglasnije podrzavanom) shvacanju postovanja i svetosti zivota, koje obuhvaca samo ljudski zivot.



_________________
Listen to Reason...
http://www.youtube.com/watch?v=hQjrlsSGJrs
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 3:22 ned, 5. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prekjučer preminuo [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Kevorkian]Jack Kevorkian[/url].
Prekjučer preminuo Jack Kevorkian.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stranica 8 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan