Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:14 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ddz"]Ako nije defffffinitivno odlučeno, a nije dok nema ispisane obavjesti na oglasnoj....[/quote]
[quote="vsego"] @Sedma: To je odluka Vijeca, dakle sluzbeno je[/quote]

"sluzbeno je" mi zvuci prilicno "definitivno odluceno".

inace, podrzavam te, ali mislim da je prekasno... ipak, drzim fige :wink:
ddz (napisa):
Ako nije defffffinitivno odlučeno, a nije dok nema ispisane obavjesti na oglasnoj....

vsego (napisa):
@Sedma: To je odluka Vijeca, dakle sluzbeno je


"sluzbeno je" mi zvuci prilicno "definitivno odluceno".

inace, podrzavam te, ali mislim da je prekasno... ipak, drzim fige Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 15:32 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas i moj glas! Lijepo si to rekao. 8)
Imas i moj glas! Lijepo si to rekao. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aenima
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2004. (17:03:42)
Postovi: (57)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:41 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

i moj !
i moj !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 17:55 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno da se slažem s tim prijedlogom, no ne vidim kako bi mogli to sada riješiti osim da se dekana uvjeri da iskoristi svoje ovlasti i tako nešto donese "na svoju ruku" ako netko misli da može - super!
naravno da se slažem s tim prijedlogom, no ne vidim kako bi mogli to sada riješiti osim da se dekana uvjeri da iskoristi svoje ovlasti i tako nešto donese "na svoju ruku" ako netko misli da može - super!



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:52 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dekan [b]nema[/b] takve ovlasti. :roll: Ako mislis da sam u krivu, molim te navedi clanak Zakona/Statuta prema kojem on ima te ovlasti. :)

Naravno, on gotovo sigurno nece ici sam mijenjati nesto sto je donijelo Vijece... :?

Takodjer, cinjenica je i da rantanje na Forumu sluzi samo tome da se ispushete; prakticne koristi od toga nema... :(
Dekan nema takve ovlasti. Rolling Eyes Ako mislis da sam u krivu, molim te navedi clanak Zakona/Statuta prema kojem on ima te ovlasti. Smile

Naravno, on gotovo sigurno nece ici sam mijenjati nesto sto je donijelo Vijece... Confused

Takodjer, cinjenica je i da rantanje na Forumu sluzi samo tome da se ispushete; prakticne koristi od toga nema... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:23 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ddz"]Ako nije defffffinitivno odlučeno, a nije dok nema ispisane obavjesti na oglasnoj, onda držim sam sebi i drugima fige da će netko razmisliti o tome što mi zapravo gubimo padom na Bolonju.[/quote]

Ali je odluceno, jer je vijece tako izglasalo. :neznam:

A jedino rjesenje (barem kako se meni cini) potpuno po zakonu bi bilo da se daju dva programa - bolonjski i nebolonjski za ove koji nisu u bolonji (s tim da bi taj bio toliko godina koliko oni imaju pravo na to - koliko godina traje studij + 2), ali to je neizvedivo - financijski i prostorno s naglaskom na financije. I to nije faks kriv nego je tak na cijelom Sveucilistu. I sire. Glavno da ce Ministarstvo reci da je sve divno i krasno i da ce se ministar voziti bez kacige na biciklu da dobro izgleda na slikama...

Jedino vam ostaje ona "S'e bum vas tuzil!" al ne znam kolko bi to imalo smisla i koliko bi to trajalo. :( Lijepa nasa pravna drzava...
ddz (napisa):
Ako nije defffffinitivno odlučeno, a nije dok nema ispisane obavjesti na oglasnoj, onda držim sam sebi i drugima fige da će netko razmisliti o tome što mi zapravo gubimo padom na Bolonju.


Ali je odluceno, jer je vijece tako izglasalo. Ja to stvarno ne znam

A jedino rjesenje (barem kako se meni cini) potpuno po zakonu bi bilo da se daju dva programa - bolonjski i nebolonjski za ove koji nisu u bolonji (s tim da bi taj bio toliko godina koliko oni imaju pravo na to - koliko godina traje studij + 2), ali to je neizvedivo - financijski i prostorno s naglaskom na financije. I to nije faks kriv nego je tak na cijelom Sveucilistu. I sire. Glavno da ce Ministarstvo reci da je sve divno i krasno i da ce se ministar voziti bez kacige na biciklu da dobro izgleda na slikama...

Jedino vam ostaje ona "S'e bum vas tuzil!" al ne znam kolko bi to imalo smisla i koliko bi to trajalo. Sad Lijepa nasa pravna drzava...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 0:08 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izvedivo, neizvedivo... Nepostovanje zakon obit ce se o glavu studenata...
Izvedivo, neizvedivo... Nepostovanje zakon obit ce se o glavu studenata...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:43 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Izvedivo, neizvedivo... Nepostovanje zakon obit ce se o glavu studenata...[/quote]

Ne treba svako nepostivanje zakona imati lose posljedice. :ccc:

IMO, stalno zanemarujete jedan bitan detalj koji se provlaci kroz cinikove argumente:
[quote="[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=62043#62043]cinik[/url]"]Ono sto se ja pitam -- koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?[/quote]
[quote="[url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?p=32155#32155]cinik@Rasprave[/url]"]Bolonjci trebaju zivjeti u sistemu u kojem se ispit polaze kroz semestar, sistemu u kojem nema pada godine, vec samo nastavljanje po stablu sljedbenika kolegija, te u kojem rokovi u 9. mjesecu sluze za ismijavanje starijih generacija, a oni u 2. i u 6. za pokoji usmeni i to je to.
Zao mi je sto to u praksi nemaju (to da nemaju sam naglasio na fakultetskom kolegiju i samim profesorima), jer [b]to je ono[/b] za sto se treba posebno boriti, a ne za dekanski.[/quote]

Slazem se sa cinikom: vama bi trebalo biti u interesu da se izborite za Bolonju koja ce vam biti privlacna. 8) Primjera radi, ja opet ocekujem grupu od 90ak studenata... how Bolognic is that? :P

Naravno, vama je interesantnije traziti prava koja nemate ili, u najbolju ruku, imate zbog [b]greske[/b] u zakonu koji se ne moze se provesti... :roll:

Recimo, zvocanje oko svih kolokvija u jednom tjednu cu ovdje citati samo tjedan prije kolokvija, a da ce netko od vas (po mogucnosti puno vas) pisati peticiju i razgovarati s predstavnicima... dream on, right? :roll:

Sorry, people, Fakultet ce uvijek ozbiljnije shvacati studenta koji kaze "zelim uciti i trazim dobre uvjete za to" nego onoga koji kaze "dajte mi to i to, pa cu [b]tek onda[/b] uciti". :tapsh:

@cinik: steta sto nam se forumi ne broje pod "citiranost"... :gg:
SickJedi (napisa):
Izvedivo, neizvedivo... Nepostovanje zakon obit ce se o glavu studenata...


Ne treba svako nepostivanje zakona imati lose posljedice. Ccc.... Sram te bilo...

IMO, stalno zanemarujete jedan bitan detalj koji se provlaci kroz cinikove argumente:
cinik (napisa):
Ono sto se ja pitam – koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?

cinik@Rasprave (napisa):
Bolonjci trebaju zivjeti u sistemu u kojem se ispit polaze kroz semestar, sistemu u kojem nema pada godine, vec samo nastavljanje po stablu sljedbenika kolegija, te u kojem rokovi u 9. mjesecu sluze za ismijavanje starijih generacija, a oni u 2. i u 6. za pokoji usmeni i to je to.
Zao mi je sto to u praksi nemaju (to da nemaju sam naglasio na fakultetskom kolegiju i samim profesorima), jer to je ono za sto se treba posebno boriti, a ne za dekanski.


Slazem se sa cinikom: vama bi trebalo biti u interesu da se izborite za Bolonju koja ce vam biti privlacna. Cool Primjera radi, ja opet ocekujem grupu od 90ak studenata... how Bolognic is that? Razz

Naravno, vama je interesantnije traziti prava koja nemate ili, u najbolju ruku, imate zbog greske u zakonu koji se ne moze se provesti... Rolling Eyes

Recimo, zvocanje oko svih kolokvija u jednom tjednu cu ovdje citati samo tjedan prije kolokvija, a da ce netko od vas (po mogucnosti puno vas) pisati peticiju i razgovarati s predstavnicima... dream on, right? Rolling Eyes

Sorry, people, Fakultet ce uvijek ozbiljnije shvacati studenta koji kaze "zelim uciti i trazim dobre uvjete za to" nego onoga koji kaze "dajte mi to i to, pa cu tek onda uciti". Tapsh, tapsh,...

@cinik: steta sto nam se forumi ne broje pod "citiranost"... Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:48 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze jedno pitanje(u moru pitanja): da li postoji parcijala za one koji padaju drugu godinu (ing smjer)?
moze jedno pitanje(u moru pitanja): da li postoji parcijala za one koji padaju drugu godinu (ing smjer)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ta2a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2004. (12:59:54)
Postovi: (B4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 10:54 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

parcijala je u biti PAD godine, jedino kaj imaš pravo upisati neke predmete s više godine, a budući da ako padneš, ideš na bolonju mislim da ne možeš ni upisati predmete s više godine - pogotovo jer ne postoji još ni treća godina bolonje...
parcijala je u biti PAD godine, jedino kaj imaš pravo upisati neke predmete s više godine, a budući da ako padneš, ideš na bolonju mislim da ne možeš ni upisati predmete s više godine - pogotovo jer ne postoji još ni treća godina bolonje...



_________________
Nema kina do Fakina!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 11:58 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali ima dosta predmeta koji ce biti isti kao i sljedece godine kad pocne 3 bolonjska,pa ne vidim zasto se ne bi vec mogli slusat
ali ima dosta predmeta koji ce biti isti kao i sljedece godine kad pocne 3 bolonjska,pa ne vidim zasto se ne bi vec mogli slusat


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 13:01 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

kak mislis isti kao i sljedece godine? pa po starom programu treca god je nesto ko bolonjska cetvrta, recimo... a ti bi ako padnes na drugu na parcijali trebao slasati bolonjsku trecu koja jos ne postoji jer tek ove god krece druga. ili sam u krivu? :?: :?
kak mislis isti kao i sljedece godine? pa po starom programu treca god je nesto ko bolonjska cetvrta, recimo... a ti bi ako padnes na drugu na parcijali trebao slasati bolonjsku trecu koja jos ne postoji jer tek ove god krece druga. ili sam u krivu? Question Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ddz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (22:49:49)
Postovi: (4D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1

PostPostano: 13:10 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma koliko god glupo zvučalo, i neistinito... Ja potajno želim pasti na Bolonju(nitko to normalan ne bi htio? Treba razmisliti, i odvagati obje strane...), ali hrpa ljudi ima problem s duuugim studiranjem ako padne na Bolonju. Problemi su i plaćanje studija, i gubljenje studentskih prava, i plaćanje stana(za većinu) jer dom se ne dobiva nakon pada godine, i pad samopouzdanja, i hrpa drugih stvari koja ih(me) muči. To sve dolazi sa studiranjem, tako reći, čari su to studiranja za 80% studenata :)

Osvrt... Trebao je netko pokrenuti neki oblik natezanja oko većeg "popusta" za davanje uvjeta, ispalo je da samo to bio ja... Ali ljudi... Tko nije dao uvjet ni sa ovim donešenim "popustom" morat će prihvatiti činjenicu, Bolonja je tu, zagrizla je i ne pušta :)

Sad kad sam se ispuhao malo, što se mene tiče, možete zaključati ovu temu :)

I Primorac ne treba nositi kacigu kad je na biciklu! Ta nema on manje od 16 godina! :)
ma koliko god glupo zvučalo, i neistinito... Ja potajno želim pasti na Bolonju(nitko to normalan ne bi htio? Treba razmisliti, i odvagati obje strane...), ali hrpa ljudi ima problem s duuugim studiranjem ako padne na Bolonju. Problemi su i plaćanje studija, i gubljenje studentskih prava, i plaćanje stana(za većinu) jer dom se ne dobiva nakon pada godine, i pad samopouzdanja, i hrpa drugih stvari koja ih(me) muči. To sve dolazi sa studiranjem, tako reći, čari su to studiranja za 80% studenata Smile

Osvrt... Trebao je netko pokrenuti neki oblik natezanja oko većeg "popusta" za davanje uvjeta, ispalo je da samo to bio ja... Ali ljudi... Tko nije dao uvjet ni sa ovim donešenim "popustom" morat će prihvatiti činjenicu, Bolonja je tu, zagrizla je i ne pušta Smile

Sad kad sam se ispuhao malo, što se mene tiče, možete zaključati ovu temu Smile

I Primorac ne treba nositi kacigu kad je na biciklu! Ta nema on manje od 16 godina! Smile



_________________
oldičan datkilgoraf tržai posoa, pšiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:20 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ddz"]Problemi su i plaćanje studija, i gubljenje studentskih prava, i plaćanje stana(za većinu) jer dom se ne dobiva nakon pada godine, i pad samopouzdanja, i hrpa drugih stvari koja ih(me) muči.[/quote]

Eto ti protiv cega se treba(te) boriti! :D Ideja Bolonje je totalno nespojiva s pojmom "godine". :shock: Ti bi trebao upisati neke kolegije na pocetku studija i onda ih slushati i polagati. 8) Kad dodje iduci ciklus (idealno, iduci semestar, inace za godinu dana), upisujes ono sto nisi polozio i nasljednike onoga sto jesi. 8) Kad si pri kraju, pises diplomski i, kad sve ispolazes i dovrsis diplomski, branis ga i imas titulu magistra struke. :xg:

Very simple, a nigdje se ne spominje "godina" koja je ostatak "starog" sustava koji, navodno, napustamo. :?

Naravno, ovdje nije rijec o tamo nekom forumu u zabitima Interneta, pa cak niti o fakultetu ili sveucilistu... ;) Ovo je do Ministarstva koje odredjuje uvjete po kojima ce "odrijesiti kesu"... uvjete koji se, kao sto opisah, kose s Bolonjom kakvu to isto Ministarstvo propagira... :roll:
ddz (napisa):
Problemi su i plaćanje studija, i gubljenje studentskih prava, i plaćanje stana(za većinu) jer dom se ne dobiva nakon pada godine, i pad samopouzdanja, i hrpa drugih stvari koja ih(me) muči.


Eto ti protiv cega se treba(te) boriti! Very Happy Ideja Bolonje je totalno nespojiva s pojmom "godine". Shocked Ti bi trebao upisati neke kolegije na pocetku studija i onda ih slushati i polagati. Cool Kad dodje iduci ciklus (idealno, iduci semestar, inace za godinu dana), upisujes ono sto nisi polozio i nasljednike onoga sto jesi. Cool Kad si pri kraju, pises diplomski i, kad sve ispolazes i dovrsis diplomski, branis ga i imas titulu magistra struke. Xmas Mr.Green

Very simple, a nigdje se ne spominje "godina" koja je ostatak "starog" sustava koji, navodno, napustamo. Confused

Naravno, ovdje nije rijec o tamo nekom forumu u zabitima Interneta, pa cak niti o fakultetu ili sveucilistu... Wink Ovo je do Ministarstva koje odredjuje uvjete po kojima ce "odrijesiti kesu"... uvjete koji se, kao sto opisah, kose s Bolonjom kakvu to isto Ministarstvo propagira... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 14:29 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali meni sad nesto nije jasno. ako se sve gleda po semestrima, a ne vise po godinama, hoce li se znaci sad moci vec u 10. mj slusati programiranje, ili ce se svejedno morati cekati 3. mj i 2. semestar i prikljuciti se prvoj god koja to ocito prvi put slusa nakon sto je odsludala uur. jer ako je ideja bolonje da se iduci semestar moze upisati ono sto si prethodni pao na kraju ce ispasti da se u svakom semestru moze slusati sve (ne mislim da jedna osoba moze slusati sve, nego kako bolonja odmice jedan je pao jedno, drugi drugo, a svima bi im se trebalo omoguciti da to odslusaju opet), a tu onda opet dolazimo do problema premalo profesora, prostora, novca ili cega vec... mozda se nisam najbolje izrazila, ali mislim da kuzite sto zelim reci.
ali meni sad nesto nije jasno. ako se sve gleda po semestrima, a ne vise po godinama, hoce li se znaci sad moci vec u 10. mj slusati programiranje, ili ce se svejedno morati cekati 3. mj i 2. semestar i prikljuciti se prvoj god koja to ocito prvi put slusa nakon sto je odsludala uur. jer ako je ideja bolonje da se iduci semestar moze upisati ono sto si prethodni pao na kraju ce ispasti da se u svakom semestru moze slusati sve (ne mislim da jedna osoba moze slusati sve, nego kako bolonja odmice jedan je pao jedno, drugi drugo, a svima bi im se trebalo omoguciti da to odslusaju opet), a tu onda opet dolazimo do problema premalo profesora, prostora, novca ili cega vec... mozda se nisam najbolje izrazila, ali mislim da kuzite sto zelim reci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 0:18 ned, 24. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ne treba svako nepostivanje zakona imati lose posljedice. :ccc:[/quote]

Cinjenica 8)

[quote="vsego"] IMO, stalno zanemarujete jedan bitan detalj koji se provlaci kroz cinikove argumente:
[quote="[url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?p=32155#32155]cinik@Rasprave[/url]"]Bolonjci trebaju zivjeti u sistemu u kojem se ispit polaze kroz semestar, sistemu u kojem nema pada godine, vec samo nastavljanje po stablu sljedbenika kolegija, te u kojem rokovi u 9. mjesecu sluze za ismijavanje starijih generacija, a oni u 2. i u 6. za pokoji usmeni i to je to.
Zao mi je sto to u praksi nemaju (to da nemaju sam naglasio na fakultetskom kolegiju i samim profesorima), jer [b]to je ono[/b] za sto se treba posebno boriti, a ne za dekanski.[/quote][/quote]

Jos da nam i sveuciliste funkcionira na pricnipu semsetra...
vsego (napisa):

Ne treba svako nepostivanje zakona imati lose posljedice. Ccc.... Sram te bilo...


Cinjenica Cool

vsego (napisa):
IMO, stalno zanemarujete jedan bitan detalj koji se provlaci kroz cinikove argumente:
cinik@Rasprave (napisa):
Bolonjci trebaju zivjeti u sistemu u kojem se ispit polaze kroz semestar, sistemu u kojem nema pada godine, vec samo nastavljanje po stablu sljedbenika kolegija, te u kojem rokovi u 9. mjesecu sluze za ismijavanje starijih generacija, a oni u 2. i u 6. za pokoji usmeni i to je to.
Zao mi je sto to u praksi nemaju (to da nemaju sam naglasio na fakultetskom kolegiju i samim profesorima), jer to je ono za sto se treba posebno boriti, a ne za dekanski.


Jos da nam i sveuciliste funkcionira na pricnipu semsetra...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:48 ned, 24. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Jos da nam i sveuciliste funkcionira na pricnipu semsetra...[/quote]

[b]My point:[/b] kod [u]relativno[/u] beznacajne stvari (hoce li uvjet biti 6 ili 12 bodova manji) glasno protestirate, trazite, pregovarate,... :) A kod tako bitne stvari (kao sto je pristup Sveucilista prema cjelokupnom studiju) slijezete ramenima "da bar Sveuciliste tako funkcionira"... :(

@me_me: Razlikovati teoriju i praxu. :roll: Ja sam rekao kako bi [b]trebalo[/b] biti i za sto bi se studenti (po mom misljenju, naravno) [b]trebali[/b] zalagati daleko vise nego za sitne popuste pri upisu godina. 8) Dakle, nisam rekao da "se sve gleda po semestrima", nego da bi tako trebalo biti (isto kao i tri puta manje grupe). :tso:

Kapaciteta za C u 10. mjesecu nema i nece se odrzavati (odradjuje se sada, tijekom 9. mjeseca). :(
SickJedi (napisa):
Jos da nam i sveuciliste funkcionira na pricnipu semsetra...


My point: kod relativno beznacajne stvari (hoce li uvjet biti 6 ili 12 bodova manji) glasno protestirate, trazite, pregovarate,... Smile A kod tako bitne stvari (kao sto je pristup Sveucilista prema cjelokupnom studiju) slijezete ramenima "da bar Sveuciliste tako funkcionira"... Sad

@me_me: Razlikovati teoriju i praxu. Rolling Eyes Ja sam rekao kako bi trebalo biti i za sto bi se studenti (po mom misljenju, naravno) trebali zalagati daleko vise nego za sitne popuste pri upisu godina. Cool Dakle, nisam rekao da "se sve gleda po semestrima", nego da bi tako trebalo biti (isto kao i tri puta manje grupe). Trudim Se Objasniti...

Kapaciteta za C u 10. mjesecu nema i nece se odrzavati (odradjuje se sada, tijekom 9. mjeseca). Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 9:38 ned, 24. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

to sam i mislila, zato me i zbunio gornji post, jer od svih ovih rasprava vise nisam znala sto JE a sto BI TREBALO biti. hvala.
to sam i mislila, zato me i zbunio gornji post, jer od svih ovih rasprava vise nisam znala sto JE a sto BI TREBALO biti. hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 10:34 ned, 24. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kak da se ja borim za nešto o čemu nemam pojma? Ja o bolonji nemam pojma kako izgleda, ali znam (ako nisam nešto polovio krivo) da bi morao studirati dve godine duže sigurno te da bi u principu drugu i treću godinu (dakle naredne dvije godine) potrošio učeći nešto što bi položio u sljedećih 6 mjeseci (tad očekujem čistu drugu ako ne padnem). Jer ja sam ove godine dao 6 ispita na FERu i ovdje sam došao do 39 bodova za sad (čak sam i zaostatke imao) - iskreno se nadam da ću proći i oba usmena i skupiti 57 bodova već za nekoliko dana - ali u slučaju da to ne uspijem zbilja mislim da to nije fora s tom bolonjom... Too much changes...
A kak da se ja borim za nešto o čemu nemam pojma? Ja o bolonji nemam pojma kako izgleda, ali znam (ako nisam nešto polovio krivo) da bi morao studirati dve godine duže sigurno te da bi u principu drugu i treću godinu (dakle naredne dvije godine) potrošio učeći nešto što bi položio u sljedećih 6 mjeseci (tad očekujem čistu drugu ako ne padnem). Jer ja sam ove godine dao 6 ispita na FERu i ovdje sam došao do 39 bodova za sad (čak sam i zaostatke imao) - iskreno se nadam da ću proći i oba usmena i skupiti 57 bodova već za nekoliko dana - ali u slučaju da to ne uspijem zbilja mislim da to nije fora s tom bolonjom... Too much changes...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Smith
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2004. (23:30:23)
Postovi: (178)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6
Lokacija: {Tamo Gore}^{TM}

PostPostano: 11:44 ned, 24. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bit cu malo OT u odnosu na trenutni tijek rasprave... :oops:

Molio bih da prvi koji sazna ulazi li UuOF2 u novoizglasanu olaksicu frkne to ovamo. :D
Bit cu malo OT u odnosu na trenutni tijek rasprave... Embarassed

Molio bih da prvi koji sazna ulazi li UuOF2 u novoizglasanu olaksicu frkne to ovamo. Very Happy



_________________
We only have one candle
To burn down to the handle...
- Sonata Arctica, Weballergy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 10 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan