Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 19:28 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja nisam zadovoljna kolokvijem :( :?
ja nisam zadovoljna kolokvijem Sad Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 19:33 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kak ste riješili 5? u mojoj grupi je bilo f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?
kak ste riješili 5? u mojoj grupi je bilo f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Fisher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2007. (23:38:24)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5
Lokacija: split

PostPostano: 19:34 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ni ja nisam zadovoljan! mislim da su 4. i 5. zadatak bili primjereniji kolokviju iz analize2.. bilo je dosta posla, a i ideje nisu bile baš trivijalne..
ni ja nisam zadovoljan! mislim da su 4. i 5. zadatak bili primjereniji kolokviju iz analize2.. bilo je dosta posla, a i ideje nisu bile baš trivijalne..



_________________
.. sve bi seke ljubile mornare, ali mame, mame brane to ..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 19:44 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me dali je negdje objavljena bodovna lista za vjerojatnost. Dali treba 50 za prolaz ili?

Šta se tiče kolokvija: :cry: :cry: .
Zanima me dali je negdje objavljena bodovna lista za vjerojatnost. Dali treba 50 za prolaz ili?

Šta se tiče kolokvija: Crying or Very sad Crying or Very sad .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bojan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2006. (19:48:44)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 25 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:46 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]boi je jako lagan kolokvij, je da nisam bas previse napisao (jer nisam dovoljno radio) ali i s onim malo sto sam radio mislim da je bio lagan i to jako...

1. zadatk je bio iz zadace
2. je bio pretrivijalan
3. samo malo razmisljanja i nist ateskih racuna
4. sve slijedi iz formula
5. isto ko 4.

ali morasm priznat da sam stvarno jako lose napisao, sram me samog sebe...[/quote]

Lako je biti general poslije bitke...
No, kolokvij definitivno nije bio lagan jer je bilo previše Analize 2 za koju većina nije bila spremna...

Da, stoji da sve to trebamo znati, bla bla, ali ono što se može zaključiti nakon svih dosadašnjih kolokvija (Vjerojatnost, Difraf pogotovo, Diskretna prvi kolokvij) jest da je letvica u odnosu na prošlu godinu podignuta i da je netko očito odlučio da ćemo morati znati više no prije godinu dana...

Doduše, bilo bi lijepo da se to na početku godine i reklo, a ne da neki asistenti (ne iz vjerojatnosti) na pitanja što će biti u kolokviju odgovaraju sa "pogledajte prošlogodišnji".
fireball (napisa):
boi je jako lagan kolokvij, je da nisam bas previse napisao (jer nisam dovoljno radio) ali i s onim malo sto sam radio mislim da je bio lagan i to jako...

1. zadatk je bio iz zadace
2. je bio pretrivijalan
3. samo malo razmisljanja i nist ateskih racuna
4. sve slijedi iz formula
5. isto ko 4.

ali morasm priznat da sam stvarno jako lose napisao, sram me samog sebe...


Lako je biti general poslije bitke...
No, kolokvij definitivno nije bio lagan jer je bilo previše Analize 2 za koju većina nije bila spremna...

Da, stoji da sve to trebamo znati, bla bla, ali ono što se može zaključiti nakon svih dosadašnjih kolokvija (Vjerojatnost, Difraf pogotovo, Diskretna prvi kolokvij) jest da je letvica u odnosu na prošlu godinu podignuta i da je netko očito odlučio da ćemo morati znati više no prije godinu dana...

Doduše, bilo bi lijepo da se to na početku godine i reklo, a ne da neki asistenti (ne iz vjerojatnosti) na pitanja što će biti u kolokviju odgovaraju sa "pogledajte prošlogodišnji".



_________________
"It's hard work. You show up every morning. You work hard every day, you give your best effort. There is no pressure if you prepare yourself." - Kobe Bryant
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 19:50 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="amorphis"] f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?[/quote]

To ti je elipticki integral, te to neces usipjeti integrirati [latex]\displaystyle \int_{0\textrm{ ili }-\infty\textrm{ i slicna cuda}}^xf(t)dt[/latex]. Ukoliko je bilo integrirati po cijelom [latex]\mathbb{R}[/latex], onda uvijek mozes supstitucijom navuci integral na gama funkciju, i lagao rijesiti.
amorphis (napisa):
f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?


To ti je elipticki integral, te to neces usipjeti integrirati . Ukoliko je bilo integrirati po cijelom , onda uvijek mozes supstitucijom navuci integral na gama funkciju, i lagao rijesiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:53 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="amorphis"]kak ste riješili 5? u mojoj grupi je bilo f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?[/quote]

Ne utegrira se, treba se narihtat fja normalne sluč varijable... Ja jesam nešt narihto al pošto mi je rješenje:

[latex]k = \frac{1}{e^{9.9} \sqrt{ \pi}}[/latex]

baš ne vjerujem da je točno :( (btw različita smo grupa)
amorphis (napisa):
kak ste riješili 5? u mojoj grupi je bilo f(x)=exp(-3x^2-9x), kak se to izintegrira?


Ne utegrira se, treba se narihtat fja normalne sluč varijable... Ja jesam nešt narihto al pošto mi je rješenje:



baš ne vjerujem da je točno Sad (btw različita smo grupa)



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 20:46 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

4. i 5. su formule samo? ajd dobro, svatko ima pravo na svoje mišljenje :? 1., 2. i 3. stvarno nisu bili preteški u mojoj grupi barem, ali i tu sam čak uspjela fulat nešto mislim :(
inače, previše analize 2, to se slažem :) a kak ja to baš i ne volim previše, normalno da nije moglo ispast super... i istina da je prošle godine bio kolokvij lakši... bar se nije moralo previše integrirat ;)
luuka, mislim da bi ti ono moglo bit dobro... u mojoj grupi je trebalo isto ispast neko takvo rješenje sa korijenom iz pi i e na nešto, pa ovo tvoje izgleda ok, osim ak si možda fulao u računu :)
i da, osjećam se glupo nakon ovog kolokvija... preloše sam napisala ak pogledam kolko je realno bio težak :(
4. i 5. su formule samo? ajd dobro, svatko ima pravo na svoje mišljenje Confused 1., 2. i 3. stvarno nisu bili preteški u mojoj grupi barem, ali i tu sam čak uspjela fulat nešto mislim Sad
inače, previše analize 2, to se slažem Smile a kak ja to baš i ne volim previše, normalno da nije moglo ispast super... i istina da je prošle godine bio kolokvij lakši... bar se nije moralo previše integrirat Wink
luuka, mislim da bi ti ono moglo bit dobro... u mojoj grupi je trebalo isto ispast neko takvo rješenje sa korijenom iz pi i e na nešto, pa ovo tvoje izgleda ok, osim ak si možda fulao u računu Smile
i da, osjećam se glupo nakon ovog kolokvija... preloše sam napisala ak pogledam kolko je realno bio težak Sad



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:49 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="arya"]
luuka, mislim da bi ti ono moglo bit dobro... u mojoj grupi je trebalo isto ispast neko takvo rješenje sa korijenom iz pi i e na nešto, pa ovo tvoje izgleda ok, osim ak si možda fulao u računu :)[/quote]

Ajd možda ima nade za nešto...možda...

[quote="arya"]
inače, previše analize 2, to se slažem Smile a kak ja to baš i ne volim previše,[/quote]

Ja to volim :(

[quote="arya"]
i da, osjećam se glupo nakon ovog kolokvija... preloše sam napisala ak pogledam kolko je realno bio težak :([/quote]

Oćemo osnovat neki klub? :(
arya (napisa):

luuka, mislim da bi ti ono moglo bit dobro... u mojoj grupi je trebalo isto ispast neko takvo rješenje sa korijenom iz pi i e na nešto, pa ovo tvoje izgleda ok, osim ak si možda fulao u računu Smile


Ajd možda ima nade za nešto...možda...

arya (napisa):

inače, previše analize 2, to se slažem Smile a kak ja to baš i ne volim previše,


Ja to volim Sad

arya (napisa):

i da, osjećam se glupo nakon ovog kolokvija... preloše sam napisala ak pogledam kolko je realno bio težak Sad


Oćemo osnovat neki klub? Sad



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 20:58 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Oćemo osnovat neki klub? :([/quote]

mogli bi... 'klub propalih matematičara koji su se probarabili'... 'klub onih koji ne znaju vjerojatnost&analizu 2'...'klub graditelja aligatora od čačkalica'...'klub onih koji misle da su fulali fax'... 'klub onih koji iskustveno zaključuju da je rezultat postignut na kolokviju obrnuto proporcionalan količini učenja'... i tak, dalo bi se još toga smislit, al mi se ne da...
mislim da ću u sljedeća dva tjedna doživjet živčani slom kak je krenulo, a kad pomislim što me još sve čeka, a još mi i karmu netko snizuje :lol:
Luuka (napisa):
Oćemo osnovat neki klub? Sad


mogli bi... 'klub propalih matematičara koji su se probarabili'... 'klub onih koji ne znaju vjerojatnost&analizu 2'...'klub graditelja aligatora od čačkalica'...'klub onih koji misle da su fulali fax'... 'klub onih koji iskustveno zaključuju da je rezultat postignut na kolokviju obrnuto proporcionalan količini učenja'... i tak, dalo bi se još toga smislit, al mi se ne da...
mislim da ću u sljedeća dva tjedna doživjet živčani slom kak je krenulo, a kad pomislim što me još sve čeka, a još mi i karmu netko snizuje Laughing



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2006. (13:57:24)
Postovi: (A8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 23 - 1

PostPostano: 21:24 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:(

a sta je najbolje prosle godine su dali lakse zadatke tj zadatke gdje nisi trebao toliko znati ma2 + dali su da imaju svoje formule i bronstejna
na kraju nije bilo ni potrebe za bronstejnom

a nama... :cry:
Sad

a sta je najbolje prosle godine su dali lakse zadatke tj zadatke gdje nisi trebao toliko znati ma2 + dali su da imaju svoje formule i bronstejna
na kraju nije bilo ni potrebe za bronstejnom

a nama... Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 21:49 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]
4. sve slijedi iz formula
5. isto ko 4.

[/quote]

Hahahahah....njabolji su mi ovakvi primjerci...
Iskreno, ja mislim da ti nisi dovoljno upućen u gradivo da bi uopće znao kako se nešto rješava. Ti zadaci su objektivno teži od ostalog gradiva i definitivno nisu nešto što trivijalno slijedi iz formula.

I meni je glupo što je bilo toliko analize (integrala i redova), a rel. malen udio gradiva koji smo obrađivali na satu i koje nam je servirano za vježbu(nakon kojih smo spremni za kolokvij!!!!)
fireball (napisa):

4. sve slijedi iz formula
5. isto ko 4.



Hahahahah....njabolji su mi ovakvi primjerci...
Iskreno, ja mislim da ti nisi dovoljno upućen u gradivo da bi uopće znao kako se nešto rješava. Ti zadaci su objektivno teži od ostalog gradiva i definitivno nisu nešto što trivijalno slijedi iz formula.

I meni je glupo što je bilo toliko analize (integrala i redova), a rel. malen udio gradiva koji smo obrađivali na satu i koje nam je servirano za vježbu(nakon kojih smo spremni za kolokvij!!!!)



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:28 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

je slazem se da bi za 4. i 5. tablice iz MA2 dobro dosle, jer ja sam doso do tih int i redova i tako pustio...

i onom koji je reko da je lako bit general poslje bitke (neda mi se trazit ko :D ): ako malo bolje procitas vidjet ces da pise da sam uzasno napisao, a ne da se pravim... a i dok sam cito kolokvij sam si bas mislio kako su zad jednostavni... ja neznam u kojem je trebalo vise od 2 formule znat i to neke trivijalne (ali ja ipak u 5. nisam znao drugu formulu...)

ja neznam sta je lakse od ovih pitanja moglo doc, ali ipak neznam da li cu skupit 5 bodova :twisted:

svi kazu da j ebio uzasan a jos nisam cuo ni jedan konkretan pr zasto osim ovo za formule...

i hvala za sarmu--
je slazem se da bi za 4. i 5. tablice iz MA2 dobro dosle, jer ja sam doso do tih int i redova i tako pustio...

i onom koji je reko da je lako bit general poslje bitke (neda mi se trazit ko Very Happy ): ako malo bolje procitas vidjet ces da pise da sam uzasno napisao, a ne da se pravim... a i dok sam cito kolokvij sam si bas mislio kako su zad jednostavni... ja neznam u kojem je trebalo vise od 2 formule znat i to neke trivijalne (ali ja ipak u 5. nisam znao drugu formulu...)

ja neznam sta je lakse od ovih pitanja moglo doc, ali ipak neznam da li cu skupit 5 bodova Twisted Evil

svi kazu da j ebio uzasan a jos nisam cuo ni jedan konkretan pr zasto osim ovo za formule...

i hvala za sarmu--



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 22:42 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

užasan je možda ipak malo preteška riječ... recimo, prvi kolokvij iz difrafa je bio užasniji ;) (iako sam to puno bolje napisala nego ovo danas :( )...
i ne, nisu 4. i 5. bile samo formule, i da si imao tablice integrala i redova mislim da ti ne bi previše pomoglo... mislim, znaš ti formulu za sve to, i onda imaš neki red koji ti nije u formulama... dakle, moraš znati analizu dva ;)
a što je konkretno bilo užasno? reći ću samo za svoju grupu... prva 3 zadatka definitivno ne, 4. ne bih rekla užasan, al da je bilo posla, bilo je, i nije nikako samo formula :) a 5... nisam objektivna, integrali su u pitanju, to je meni fuj, al po rekcijama ljudi koji su sretni kad dobiju neki integral za riješit, nije bio trivijalan... a i nije bio normalni integral rješiv klasično, nego se trebao namještat na onaj oblik sa e^(-y^2/2), što, moraš priznati, nismo baš previše do tada radili :)
a za primjer nečega lakšeg od ovoga, pogledaj prošlogodišnji kolokvij iz vjer, nekak imam dojam da do sada nisi :P
užasan je možda ipak malo preteška riječ... recimo, prvi kolokvij iz difrafa je bio užasniji Wink (iako sam to puno bolje napisala nego ovo danas Sad )...
i ne, nisu 4. i 5. bile samo formule, i da si imao tablice integrala i redova mislim da ti ne bi previše pomoglo... mislim, znaš ti formulu za sve to, i onda imaš neki red koji ti nije u formulama... dakle, moraš znati analizu dva Wink
a što je konkretno bilo užasno? reći ću samo za svoju grupu... prva 3 zadatka definitivno ne, 4. ne bih rekla užasan, al da je bilo posla, bilo je, i nije nikako samo formula Smile a 5... nisam objektivna, integrali su u pitanju, to je meni fuj, al po rekcijama ljudi koji su sretni kad dobiju neki integral za riješit, nije bio trivijalan... a i nije bio normalni integral rješiv klasično, nego se trebao namještat na onaj oblik sa e^(-y^2/2), što, moraš priznati, nismo baš previše do tada radili Smile
a za primjer nečega lakšeg od ovoga, pogledaj prošlogodišnji kolokvij iz vjer, nekak imam dojam da do sada nisi Razz



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 22:57 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]a i dok sam cito kolokvij sam si bas mislio kako su zad jednostavni... ja neznam u kojem je trebalo vise od 2 formule znat i to neke trivijalne (ali ja ipak u 5. nisam znao drugu formulu...)
[/quote]

tu se slazem s firebollom, bila su 2 zadatka za koja su ti trebale 2 osnovne formule iz gradiva iz vjerojatnosti da bi ih rijesio, ali ti je zato trebalo i hrpa formula, mozganja, vremena, racunanja i svega iz analize 2. mogu reci da znam derivacije i integrale iz analize 2 i to mi je bilo full zanimljivo, ali ovaj integral nisam imala blage rijesiti...
a sto se tice ostalih... bolje necu komentirati...
fireball (napisa):
a i dok sam cito kolokvij sam si bas mislio kako su zad jednostavni... ja neznam u kojem je trebalo vise od 2 formule znat i to neke trivijalne (ali ja ipak u 5. nisam znao drugu formulu...)


tu se slazem s firebollom, bila su 2 zadatka za koja su ti trebale 2 osnovne formule iz gradiva iz vjerojatnosti da bi ih rijesio, ali ti je zato trebalo i hrpa formula, mozganja, vremena, racunanja i svega iz analize 2. mogu reci da znam derivacije i integrale iz analize 2 i to mi je bilo full zanimljivo, ali ovaj integral nisam imala blage rijesiti...
a sto se tice ostalih... bolje necu komentirati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 23:01 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

uglavnom, zaključak je: vjerojatnosni dio kolokvija lagan, nisi trebao skoro ništa znati, nikakve formule ni ništa, ali zato analizu2 jesi :) ovaj kolokvij je više provjeravao to znanje, nego znanje vjerojatnosti... al dobro, valjda je to i bio cilj :)
uglavnom, zaključak je: vjerojatnosni dio kolokvija lagan, nisi trebao skoro ništa znati, nikakve formule ni ništa, ali zato analizu2 jesi Smile ovaj kolokvij je više provjeravao to znanje, nego znanje vjerojatnosti... al dobro, valjda je to i bio cilj Smile



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:10 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="arya"]
i ne, nisu 4. i 5. bile samo formule, i da si imao tablice integrala i redova mislim da ti ne bi previše pomoglo... mislim, znaš ti formulu za sve to, i onda imaš neki red koji ti nije u formulama... dakle, moraš znati analizu dva ;)
a što je konkretno bilo užasno? reći ću samo za svoju grupu... prva 3 zadatka definitivno ne, 4. ne bih rekla užasan, al da je bilo posla, bilo je, i nije nikako samo formula :) a 5... nisam objektivna, integrali su u pitanju, to je meni fuj, al po rekcijama ljudi koji su sretni kad dobiju neki integral za riješit, nije bio trivijalan... a i nije bio normalni integral rješiv klasično, nego se trebao namještat na onaj oblik sa e^(-y^2/2), što, moraš priznati, nismo baš previše do tada radili :)
a za primjer nečega lakšeg od ovoga, pogledaj prošlogodišnji kolokvij iz vjer, nekak imam dojam da do sada nisi :P[/quote]

prva 3, sta je taj "ne" za njih?

4. i 5. i jesu formule, samo sto razvijas neke ruzne redove i jos gore itegrale, i to je doso int koji se samo spomeno na vjezbama... neznam moja grupa(ona koja je za prvi zad imala onaj kvadrat) je u 4. imala neku razdiobu koj aj edana preko P...
trazilo se da se nade neka konst a i EX, ako se ne varam... sta je tu tesko, osim izracunavanja onog bolesnog reda koji se stvori kod izracuna...
5. zad je bio zadan preko f-je gustoce i treba nac k i EX... 2 formule i jedan prebolestn int... milsim da ce davat bodove ako je nesto napisano, ali da je bilo tesko izracunat ono bilo je

slazem se ja da su taj red i taj int bili uzasni, nista protiv toga

i da pogledo sam kol od prosle god i da budem iskren meni se ovaj cinio laksi, zasto? nemam pojma...
arya (napisa):

i ne, nisu 4. i 5. bile samo formule, i da si imao tablice integrala i redova mislim da ti ne bi previše pomoglo... mislim, znaš ti formulu za sve to, i onda imaš neki red koji ti nije u formulama... dakle, moraš znati analizu dva Wink
a što je konkretno bilo užasno? reći ću samo za svoju grupu... prva 3 zadatka definitivno ne, 4. ne bih rekla užasan, al da je bilo posla, bilo je, i nije nikako samo formula Smile a 5... nisam objektivna, integrali su u pitanju, to je meni fuj, al po rekcijama ljudi koji su sretni kad dobiju neki integral za riješit, nije bio trivijalan... a i nije bio normalni integral rješiv klasično, nego se trebao namještat na onaj oblik sa e^(-y^2/2), što, moraš priznati, nismo baš previše do tada radili Smile
a za primjer nečega lakšeg od ovoga, pogledaj prošlogodišnji kolokvij iz vjer, nekak imam dojam da do sada nisi Razz


prva 3, sta je taj "ne" za njih?

4. i 5. i jesu formule, samo sto razvijas neke ruzne redove i jos gore itegrale, i to je doso int koji se samo spomeno na vjezbama... neznam moja grupa(ona koja je za prvi zad imala onaj kvadrat) je u 4. imala neku razdiobu koj aj edana preko P...
trazilo se da se nade neka konst a i EX, ako se ne varam... sta je tu tesko, osim izracunavanja onog bolesnog reda koji se stvori kod izracuna...
5. zad je bio zadan preko f-je gustoce i treba nac k i EX... 2 formule i jedan prebolestn int... milsim da ce davat bodove ako je nesto napisano, ali da je bilo tesko izracunat ono bilo je

slazem se ja da su taj red i taj int bili uzasni, nista protiv toga

i da pogledo sam kol od prosle god i da budem iskren meni se ovaj cinio laksi, zasto? nemam pojma...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 0:32 sub, 9. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa MA2 zato i je preduvijet Vjerojatnosti, u cem je problem? NHF al pretjerujete malo (u svezi sa MA, jos ne vidjeh kolokvij al sam cula zadatke)

btw mislim da se ne trebate bas tak jako zivcirat oko bodova iz kolokvija, jer prosle godine tko je imao npr. 4zadatke i 5 teoriju je imao zakljucno 5, a obratno je imao zakljucno 4 (pritom je za 5 bilo >=95%)... tak da bolje vam je da ucite teoriju :)


[size=9]p.s. interno: "jos jednom prije spavanja Riemannov teorem :D ":rose: ah di su ti dani :blush: [/size]
Pa MA2 zato i je preduvijet Vjerojatnosti, u cem je problem? NHF al pretjerujete malo (u svezi sa MA, jos ne vidjeh kolokvij al sam cula zadatke)

btw mislim da se ne trebate bas tak jako zivcirat oko bodova iz kolokvija, jer prosle godine tko je imao npr. 4zadatke i 5 teoriju je imao zakljucno 5, a obratno je imao zakljucno 4 (pritom je za 5 bilo >=95%)... tak da bolje vam je da ucite teoriju Smile


p.s. interno: "jos jednom prije spavanja Riemannov teorem Very Happy "Imam nesto za tebe ah di su ti dani Blush



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 10:14 sub, 9. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

znamo mi da je MA2 preduvijet za vjerojatnost i da se zbog toga ocekuje da znamo gradivo iz MA2, ali, takoder, ako smo polozili MA2 mislim da se podrazumjeva da znamo rijesiti integrale, redove i bla bla bla. Ali onakav integral... mislim da stvarno nije bilo razloga tako sta staviti u kolokvij iz vjerojatnosti. Mogu reci da znam dosta dobro integrale, ali sam svejedno petljala oko ovog jucer sat vremena i nisam ga na kraju rijesila...
Takoder mislim da oni koji nisu jucer pisali taj kolokvij ne mogu govoriti da izmisljamo i bzvz se nerviramo i komentirati kolokvij opcenito jer je skroz druga situacija rjesavati kolokvij na samom kolokviju i nakon kolokvija. Ne zelim reci da na ovom faksu nema ljudi koji mogu taj kolokvij rijesiti bez nekih vecih poteskoca, nego da ima dosta ljudi koji vec znaju sta bi htjeli upisati na 4.godini i da uglavnom trose vrijeme na ucenje kolegija koji su u bliskoj vezi s tom 4.godinom, odnosno ima studenata kojima vjerojatnost nije nimalo draga i koji nisu isli u neko jako duboko analiziranje te vjerojatnosti nego su mislili da im je dovoljno znanje s vjezbi da znaju rijesiti kolokvij.
p.s. ako bi mi netko znao rijesiti taj integral bila bih jako zahvalna jer ce mi trebati za popravni :)
znamo mi da je MA2 preduvijet za vjerojatnost i da se zbog toga ocekuje da znamo gradivo iz MA2, ali, takoder, ako smo polozili MA2 mislim da se podrazumjeva da znamo rijesiti integrale, redove i bla bla bla. Ali onakav integral... mislim da stvarno nije bilo razloga tako sta staviti u kolokvij iz vjerojatnosti. Mogu reci da znam dosta dobro integrale, ali sam svejedno petljala oko ovog jucer sat vremena i nisam ga na kraju rijesila...
Takoder mislim da oni koji nisu jucer pisali taj kolokvij ne mogu govoriti da izmisljamo i bzvz se nerviramo i komentirati kolokvij opcenito jer je skroz druga situacija rjesavati kolokvij na samom kolokviju i nakon kolokvija. Ne zelim reci da na ovom faksu nema ljudi koji mogu taj kolokvij rijesiti bez nekih vecih poteskoca, nego da ima dosta ljudi koji vec znaju sta bi htjeli upisati na 4.godini i da uglavnom trose vrijeme na ucenje kolegija koji su u bliskoj vezi s tom 4.godinom, odnosno ima studenata kojima vjerojatnost nije nimalo draga i koji nisu isli u neko jako duboko analiziranje te vjerojatnosti nego su mislili da im je dovoljno znanje s vjezbi da znaju rijesiti kolokvij.
p.s. ako bi mi netko znao rijesiti taj integral bila bih jako zahvalna jer ce mi trebati za popravni Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 10:40 sub, 9. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@sunny Napisah već negdje gore kak se rješava...kod njega ti ne pomažu nikakva parc integracija ni supstituija nikakve vrste...probo ja dok nisam skužio da se na to mora ić...

A slažem se da MA2 treba znat, i sve je to ok, i mogu reć da ju fakat znam i volim, ali ovo su bili malo prebolesni izrazi...dok su npr u svim zadacima iz dz ili među svim onima za vježbu neki elemnetarni...to nije ok, niš drugo...
@sunny Napisah već negdje gore kak se rješava...kod njega ti ne pomažu nikakva parc integracija ni supstituija nikakve vrste...probo ja dok nisam skužio da se na to mora ić...

A slažem se da MA2 treba znat, i sve je to ok, i mogu reć da ju fakat znam i volim, ali ovo su bili malo prebolesni izrazi...dok su npr u svim zadacima iz dz ili među svim onima za vježbu neki elemnetarni...to nije ok, niš drugo...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan