Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kolokvij-3.7.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 14:33 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="albert19"]strah od prepisivanja je zaista žalostan...[/quote]

ne bih to nazvao strahom. to je razumna prevencija.

[quote="albert19"]prvo, grupa bude bezbroj tako da i sve da i zelis prepisat neznam od koga jel svi oko tebe imaju drugačije zadatke... drugo, programiranje nje isto što analiza ili linearna ili elementarna, da ti netko kaže rješenje je npr 15, doslovno je nemoguće da ti netko kaze citav kod i da ti neopažen od asistenata prepišeš cijeli zadatak...[/quote]

ovo nije istina. [b]sve[/b] se može prepisati. :wink:

[quote="albert19"]osim toga svi znamo da one koji jako dobro znaju ne treba, uglavnom, izdvajat...[/quote]

ček, ček, ček... ti misliš da se [b]njih[/b] izdvaja? :nuts2:

[quote="albert19"]... jel oni ne dozvole da se od njih prepiše, razlog nije ni bitan za ovu priču...[/quote]

ovo isto nije istina. neobične zaključke imaš.

taj način razmještaja je vrlo inteligentan, a tvoji komentari me čude - imam osjećaj kao da se osjećaš zakinuto iz nekog razloga (unaprijed se ispričavam ako sam u krivu :wink: )
albert19 (napisa):
strah od prepisivanja je zaista žalostan...


ne bih to nazvao strahom. to je razumna prevencija.

albert19 (napisa):
prvo, grupa bude bezbroj tako da i sve da i zelis prepisat neznam od koga jel svi oko tebe imaju drugačije zadatke... drugo, programiranje nje isto što analiza ili linearna ili elementarna, da ti netko kaže rješenje je npr 15, doslovno je nemoguće da ti netko kaze citav kod i da ti neopažen od asistenata prepišeš cijeli zadatak...


ovo nije istina. sve se može prepisati. Wink

albert19 (napisa):
osim toga svi znamo da one koji jako dobro znaju ne treba, uglavnom, izdvajat...


ček, ček, ček... ti misliš da se njih izdvaja? Nuts

albert19 (napisa):
... jel oni ne dozvole da se od njih prepiše, razlog nije ni bitan za ovu priču...


ovo isto nije istina. neobične zaključke imaš.

taj način razmještaja je vrlo inteligentan, a tvoji komentari me čude - imam osjećaj kao da se osjećaš zakinuto iz nekog razloga (unaprijed se ispričavam ako sam u krivu Wink )



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:35 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisi mi odgovorio na pitanje zasto tebi smeta ovaj raspored. :P

Ja nekako moram rasporediti... pa je stvarno logicno pitanje "a zasto ne ovako?". 8) Hocu li ja prije rasporedjivanja napraviti sort po bodovima ili prezimenima, stvarno nije nikakav dodatni napor. :)

A to da ovi koji znaju nece dati da se od njih prepisuje, tvoj je subjektivni stav bez argumenata. :? Prije dvije godine sam izbacio jednoga koji je imao 100% rijesen kolokvij jer ne samo da je dao da se prepisuje, nego je i sam prosljedjivao informacije. :evil:

I meni je nevjerojatno da studenti (neki; ne svi, ali nije niti zanemariv broj) tako razmisljaju. :? Pogledaj malo pitanja na ovom topicu: koliko zadataka, sto NE TREBA uciti s predavanja, zasto ste bas tako rasporedili studente,... jesu li to pitanja koja postavljaju studenti koji zele nauciti gradivo? :-k Odgovor bi mogao biti pozitivan kad bi skoro svi polozili kolokvij, no znamo (iskustveno) da ce mnogi pasti... a ovdje ima jako malo pitanja vezanih uz gradivo. :( Dodamo li tome da su demonstrature opcenito slabo posjecene, a konzultacije gotovo nikako... toliko o tome "kako studenti razmisljaju". :(

Za kraj, potrazi malo rasprave o prepisivanju po Forumu, pa ces vidjeti stavove poput "nekolegijalno je ne dati da se od tebe prepise" i sl. :nuts2:

[b]Bottom line:[/b] stvar je izbora sorta kako cu vas rasporediti, pa je ovakvo razvrstavanje hiperjeftin nacin da otezam prepisivanje, barem od najboljih i medju najlosijima (one u sredini ovakav raspored ne tangira, jer se ocekuje da svi nesto znaju i nesto ne znaju). ;)

P.S. Nije to "strah", nego realnost bazirana na iskustvu. :( Kad sam prvi put provjeravao papire (dok su jos studenti pisali na svojim papirima), nalazio sam sveznjeve rijesenih zadataka, vjezbe i sl. :shock: Zadnjeg takvog sam uhvatio prije tjedan-dva medju studentima cetvrte godine (predbolonja). :? Od ostalih iskustava: tip prica na mobitel, sagnut da ga "ne vidim"; drugog natjeram da pospremi >2cm debeli svezanj kojecega, da bih mu isti svezanj opet nasao za samo 10min; curu uhvatim s papirima, ona ih brzo gurne ispod svoje... je l' te... pozadine, kazem da ih makne i ona me pita "koje papire?"; ispisivanje salabahtera po ploci (kao, nece asistenti skuziti);... a ovo su samo najzivotopisnijji primjerci. :wall:
Nisi mi odgovorio na pitanje zasto tebi smeta ovaj raspored. Razz

Ja nekako moram rasporediti... pa je stvarno logicno pitanje "a zasto ne ovako?". Cool Hocu li ja prije rasporedjivanja napraviti sort po bodovima ili prezimenima, stvarno nije nikakav dodatni napor. Smile

A to da ovi koji znaju nece dati da se od njih prepisuje, tvoj je subjektivni stav bez argumenata. Confused Prije dvije godine sam izbacio jednoga koji je imao 100% rijesen kolokvij jer ne samo da je dao da se prepisuje, nego je i sam prosljedjivao informacije. Evil or Very Mad

I meni je nevjerojatno da studenti (neki; ne svi, ali nije niti zanemariv broj) tako razmisljaju. Confused Pogledaj malo pitanja na ovom topicu: koliko zadataka, sto NE TREBA uciti s predavanja, zasto ste bas tako rasporedili studente,... jesu li to pitanja koja postavljaju studenti koji zele nauciti gradivo? Think Odgovor bi mogao biti pozitivan kad bi skoro svi polozili kolokvij, no znamo (iskustveno) da ce mnogi pasti... a ovdje ima jako malo pitanja vezanih uz gradivo. Sad Dodamo li tome da su demonstrature opcenito slabo posjecene, a konzultacije gotovo nikako... toliko o tome "kako studenti razmisljaju". Sad

Za kraj, potrazi malo rasprave o prepisivanju po Forumu, pa ces vidjeti stavove poput "nekolegijalno je ne dati da se od tebe prepise" i sl. Nuts

Bottom line: stvar je izbora sorta kako cu vas rasporediti, pa je ovakvo razvrstavanje hiperjeftin nacin da otezam prepisivanje, barem od najboljih i medju najlosijima (one u sredini ovakav raspored ne tangira, jer se ocekuje da svi nesto znaju i nesto ne znaju). Wink

P.S. Nije to "strah", nego realnost bazirana na iskustvu. Sad Kad sam prvi put provjeravao papire (dok su jos studenti pisali na svojim papirima), nalazio sam sveznjeve rijesenih zadataka, vjezbe i sl. Shocked Zadnjeg takvog sam uhvatio prije tjedan-dva medju studentima cetvrte godine (predbolonja). Confused Od ostalih iskustava: tip prica na mobitel, sagnut da ga "ne vidim"; drugog natjeram da pospremi >2cm debeli svezanj kojecega, da bih mu isti svezanj opet nasao za samo 10min; curu uhvatim s papirima, ona ih brzo gurne ispod svoje... je l' te... pozadine, kazem da ih makne i ona me pita "koje papire?"; ispisivanje salabahtera po ploci (kao, nece asistenti skuziti);... a ovo su samo najzivotopisnijji primjerci. Brick wall



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 15:02 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@alberte
Ovako nesto dugo nisam procitala. Slazem se s Ma, stvarno imas neobicne zakljucke.
@alberte
Ovako nesto dugo nisam procitala. Slazem se s Ma, stvarno imas neobicne zakljucke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 16:17 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Alberte... Prvo, prepisuješ (ne kažem to konkretno za programiranje)... Drugo, hvališ se tim... I onda, treće, kad se netko osigurava od toga, nazivaš te mjere opreza žalosnima. :D
Mislim, neću ja nikoga napadati zbog ovog prvog ili drugog (na kolokvijima ne prepisujem, ali znam prepisati koju zadaću) ali ovaj post je previše. ;)
Alberte... Prvo, prepisuješ (ne kažem to konkretno za programiranje)... Drugo, hvališ se tim... I onda, treće, kad se netko osigurava od toga, nazivaš te mjere opreza žalosnima. Very Happy
Mislim, neću ja nikoga napadati zbog ovog prvog ili drugog (na kolokvijima ne prepisujem, ali znam prepisati koju zadaću) ali ovaj post je previše. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 16:39 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma dajte, sad ste se svi skupa našli moralizirati kao da nitko od vas nikad nije prepisivao. :roll: Da, to možda nije baš najpoštenije or whatnot, ali ni život nije baš pošten, a u životu najbolje prolaze oni koji se znaju snaći, ne nužno oni koji su stvarno najbolji. Asistenti/profesori imaju mjere opreza protiv prepisivanja, neki studenti se na te mjere opreza žale ili će ih pokušati zaobići. Ništa novo. Ali se okanite propovijedi i pustite čovjeka na miru, bude otišao na ispovijed ili nešto. :roll:
Ma dajte, sad ste se svi skupa našli moralizirati kao da nitko od vas nikad nije prepisivao. Rolling Eyes Da, to možda nije baš najpoštenije or whatnot, ali ni život nije baš pošten, a u životu najbolje prolaze oni koji se znaju snaći, ne nužno oni koji su stvarno najbolji. Asistenti/profesori imaju mjere opreza protiv prepisivanja, neki studenti se na te mjere opreza žale ili će ih pokušati zaobići. Ništa novo. Ali se okanite propovijedi i pustite čovjeka na miru, bude otišao na ispovijed ili nešto. Rolling Eyes



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 16:53 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Da, to možda nije baš najpoštenije or whatnot, ali ni život nije baš pošten, a u životu najbolje prolaze oni koji se znaju snaći, ne nužno oni koji su stvarno najbolji. [/quote]

A na nama je da šutimo i da se ne borimo protiv toga? :)

Ne volim ni ja moralizirati, ali previše je previše... I kažem da ga nisam napao zato što prepisuje, nego zato što se još buni protiv sustava u kojem prepisivanje ne bi bilo moguće, ili bi barem bilo teže.

Povlačim se sad s ove rasprave jer sam svoje rekao i ne želim ići previše off-topic, idem radije učiti...
Lafiel (napisa):
Da, to možda nije baš najpoštenije or whatnot, ali ni život nije baš pošten, a u životu najbolje prolaze oni koji se znaju snaći, ne nužno oni koji su stvarno najbolji.


A na nama je da šutimo i da se ne borimo protiv toga? Smile

Ne volim ni ja moralizirati, ali previše je previše... I kažem da ga nisam napao zato što prepisuje, nego zato što se još buni protiv sustava u kojem prepisivanje ne bi bilo moguće, ili bi barem bilo teže.

Povlačim se sad s ove rasprave jer sam svoje rekao i ne želim ići previše off-topic, idem radije učiti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 16:54 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da malo smirim tenzije - evo jedno pitanje vezano za gradivo.. ne razumijem sta znaci ono scanf("%*c"), e ova "*" me buni.. cemu to sluzi?
da malo smirim tenzije - evo jedno pitanje vezano za gradivo.. ne razumijem sta znaci ono scanf("%*c"), e ova "*" me buni.. cemu to sluzi?



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:02 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sluzi da se ucitana vrijednost zanemari, tj. ne posprema ni u kakvu varijablu (primijeti da iza formata nema [tt]&c[/tt] niti ista slicno). :)
To sluzi da se ucitana vrijednost zanemari, tj. ne posprema ni u kakvu varijablu (primijeti da iza formata nema &c niti ista slicno). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 17:02 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Učita bilo koji znak u memoriju, no nigdje ga ne spremi. Služi za "čišćenje" ostataka prethodnog upisa, isto kao što scanf(" %c") čisti sve tipove razmaka prije upisa.

[color=#999999][size=9]Meh, vsego je opet prebrz za nas obične smrtnike...[/size][/color]
Učita bilo koji znak u memoriju, no nigdje ga ne spremi. Služi za "čišćenje" ostataka prethodnog upisa, isto kao što scanf(" %c") čisti sve tipove razmaka prije upisa.

Meh, vsego je opet prebrz za nas obične smrtnike...



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivica13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2007. (14:01:02)
Postovi: (102)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
67 = 75 - 8

PostPostano: 17:12 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz datoteke treba učitati podatke oblika:

<3, 5>
<12, 9830>

zašto ovo ne pali?

[code:1]fscanf(f1, "<%d, %d>", &broj1, &broj2);[/code:1]
Iz datoteke treba učitati podatke oblika:

<3, 5>
<12, 9830>

zašto ovo ne pali?

Kod:
fscanf(f1, "<%d, %d>", &broj1, &broj2);


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 17:19 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Spectre"]Služi za "čišćenje" ostataka prethodnog upisa, isto kao što scanf(" %c") čisti sve tipove razmaka prije upisa.[/quote]
aa sad mi je jasno.. hvala i tebi i vsegi!
Spectre (napisa):
Služi za "čišćenje" ostataka prethodnog upisa, isto kao što scanf(" %c") čisti sve tipove razmaka prije upisa.

aa sad mi je jasno.. hvala i tebi i vsegi!



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:20 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ivica13:

Ako se to nalazi u nekoj petlji, onda zato jer ne pocistis zaostalo smece ([tt]<ENTER>[/tt] iz proslog koraka petlje). 8) Vidi:
[code:1]#include <stdio.h>

int main(void) {
int x, y;
scanf(" <%d, %d>", &x, &y);
printf("(%d,%d)\n", x, y);
scanf(" <%d, %d>", &x, &y);
printf("(%d,%d)\n", x, y);
return 0;
}[/code:1]
Izvrsavanje:
[code:1]$ gcc t.c && ./a.out
<1,2>
(1,2)
<3,4>
(3,4)[/code:1]
Ergo, radi! :D
@ivica13:

Ako se to nalazi u nekoj petlji, onda zato jer ne pocistis zaostalo smece (<ENTER> iz proslog koraka petlje). Cool Vidi:
Kod:
#include <stdio.h>

int main(void) {
  int x, y;
  scanf(" <%d, %d>", &x, &y);
  printf("(%d,%d)\n", x, y);
  scanf(" <%d, %d>", &x, &y);
  printf("(%d,%d)\n", x, y);
  return 0;
}

Izvrsavanje:
Kod:
$ gcc t.c && ./a.out
<1,2>
(1,2)
<3,4>
(3,4)

Ergo, radi! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:21 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivica13"]Iz datoteke treba učitati podatke oblika:

<3, 5>
<12, 9830>

zašto ovo ne pali?

[code:1]fscanf(f1, "<%d, %d>", &broj1, &broj2);[/code:1][/quote]

Probaj stavit
[code:1]fscanf(f1, "<%d, %d>\n", &broj1, &broj2);[/code:1]

dodan \n na kraju učitavanja
ivica13 (napisa):
Iz datoteke treba učitati podatke oblika:

<3, 5>
<12, 9830>

zašto ovo ne pali?

Kod:
fscanf(f1, "<%d, %d>", &broj1, &broj2);


Probaj stavit
Kod:
fscanf(f1, "<%d, %d>\n", &broj1, &broj2);


dodan \n na kraju učitavanja



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:53 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO, "cisce" je s onim razmakom na pocetku formata koji sam ja dodao. ;)
IMO, "cisce" je s onim razmakom na pocetku formata koji sam ja dodao. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 18:05 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako napraviti onaj program na kojem bi testirala da li je matrica koju sam pospremila u neki fajl simetrična i koliki joj je trag (to je nekakva kao napomena nakon zadatka 8.3.). Uglavnom, moje je ovo :roll:
[code:1]#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

double tr(FILE *in){
int n, i, j;
double tr=0.0, x;
fscanf(in, "%d", &n);

for(i=0; i<n; i++){
for(j=0; j<n; j++){
x=fscanf(in, "%lf", &x);
if(i==j)tr+=x;
}
}
return tr;
}

int simetrija(FILE *in){
double **m;
int i, j, n, sim=1;

fscanf(in, "%d", &n);

m=(double**)malloc(n*sizeof(double*));
for(i=0; i<n; i++) m[i]=(double*)malloc(n*sizeof(double));

for(i=0; i<n; i++){
for(j=0; j<n; j++){
fscanf(in, "%lf", &m[i][j]);
}
}
for(i=0; i<n; i++){
for(j=0; j<n; j++){
if(m[i][j]-m[j][i]!=0) return 0;
}
}
return 1;
}



int main(void){

FILE *in;

if((in=fopen("t.txt", "rt"))==NULL) exit(-1);
printf("Trag je %g\n", tr(in));
rewind(in);
if(simetrija(in)==1) printf("Simetricna");
if(simetrija(in)==0) printf("Nije simetricna");

fclose(in);

scanf("%%");
return 0;
}
[/code:1]
Više-manje prepisano iz skripte, i očito treba modificirat nešto. A što?

E da, u skripti nije [code:1]"t.txt"[/code:1] nego je ekstenzija .in. Ja stavila .txt jer spremam u Notepadu. Je l` ga to muči?
Kako napraviti onaj program na kojem bi testirala da li je matrica koju sam pospremila u neki fajl simetrična i koliki joj je trag (to je nekakva kao napomena nakon zadatka 8.3.). Uglavnom, moje je ovo Rolling Eyes
Kod:
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

double tr(FILE *in){
       int n, i, j;
       double tr=0.0, x;
       fscanf(in, "%d", &n);
       
       for(i=0; i<n; i++){
                for(j=0; j<n; j++){
                         x=fscanf(in, "%lf", &x);
                         if(i==j)tr+=x;
                         }
                         }
return tr;               
}

int simetrija(FILE *in){
    double **m;
    int i, j, n, sim=1;
   
    fscanf(in, "%d", &n);
   
    m=(double**)malloc(n*sizeof(double*));
    for(i=0; i<n; i++) m[i]=(double*)malloc(n*sizeof(double));
   
    for(i=0; i<n; i++){
             for(j=0; j<n; j++){
                      fscanf(in, "%lf", &m[i][j]);
                      }
                      }
    for(i=0; i<n; i++){
             for(j=0; j<n; j++){
                      if(m[i][j]-m[j][i]!=0) return 0;
                      }
                      }
return 1;
}
                         


int main(void){
   
    FILE *in;
   
    if((in=fopen("t.txt", "rt"))==NULL) exit(-1);
    printf("Trag je %g\n", tr(in));
    rewind(in);
    if(simetrija(in)==1) printf("Simetricna");
    if(simetrija(in)==0) printf("Nije simetricna");
   
    fclose(in);
   
    scanf("%%");
    return 0;
}

Više-manje prepisano iz skripte, i očito treba modificirat nešto. A što?

E da, u skripti nije
Kod:
"t.txt"
nego je ekstenzija .in. Ja stavila .txt jer spremam u Notepadu. Je l` ga to muči?



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:17 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo:
[tt][color=red]x=[/color]fscanf(in, "%lf", &x);[/tt]
mi upada u oci. :?

Inace, reci sto se krivo dogadja, da sad ne ceprkam po kodu (cekaju me neke grde matricetine koje su ipak simpaticnije od C-a ;)).

Glede extenzije... skroz je svejedno: C-u je to samo ime filea; extenzija iskljucivo Windozerima (i nekim aplikacijama u Xorg i sl. suceljima) ima nekakvo znacenje. 8)
Ovo:
x=fscanf(in, "%lf", &x);
mi upada u oci. Confused

Inace, reci sto se krivo dogadja, da sad ne ceprkam po kodu (cekaju me neke grde matricetine koje su ipak simpaticnije od C-a Wink).

Glede extenzije... skroz je svejedno: C-u je to samo ime filea; extenzija iskljucivo Windozerima (i nekim aplikacijama u Xorg i sl. suceljima) ima nekakvo znacenje. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 18:32 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ovo:
[tt][color=red]x=[/color]fscanf(in, "%lf", &x);[/tt]
mi upada u oci. :?

Inace, reci sto se krivo dogadja, da sad ne ceprkam po kodu (cekaju me neke grde matricetine koje su ipak simpaticnije od C-a ;)).[/quote]
Ispravila sam to i sad je OK. Hvala :)

Da se osvrnem na ovo:
[quote="ekatarina"]Čini mi se da, ako si u sobi s onima koji otprilike znaju jednako kao i ti, neces imati bas puno za prepisati. A to je sveucilistu uvijek u interesu. eto, samo zato.[/quote]
Da je to sveučilištu stvarno u interesu, tj. da vidi problem u tome onda bi sankcionirali profesore koji recimo na 1. i 2. roku dadu isti test. Ekipa izađe na 1., prepiše, nauči samo rješenja toga i sljedeći put prođe. I nije neka razlika naučiti malo pa prepisati (jer malo je puno nezgodno prepisivati ako baš ništa ne znaš) i naučiti 5-10 pitanja/zadataka napamet pa proći na račun toga.
A čisto sumnjam da ti profesori nisu svjesni što se dešava.

Isto tako, vjerujem da većina nas zna s kojih fakseva dolaze molbe `Aj mi molin te pisat kolokvij, platit ću ti`. Srela sam poznanicu iz vrtića :lol: koja me onako iz neba pa u rebra to pitala. Radi to redovito i prolazi joj. Čula sam od drugih da su ih ljudi s istog faksa to pitali pa ono... Javna je tajna gdje nešto opako ne štima. Zar je toliki problem samo prozvati studente da ti pokažu index/x-icu na ulazu? Nije, ali neće.
Pa ne znam baš što je sveučilištu u interesu.
vsego (napisa):
Ovo:
x=fscanf(in, "%lf", &x);
mi upada u oci. Confused

Inace, reci sto se krivo dogadja, da sad ne ceprkam po kodu (cekaju me neke grde matricetine koje su ipak simpaticnije od C-a Wink).

Ispravila sam to i sad je OK. Hvala Smile

Da se osvrnem na ovo:
ekatarina (napisa):
Čini mi se da, ako si u sobi s onima koji otprilike znaju jednako kao i ti, neces imati bas puno za prepisati. A to je sveucilistu uvijek u interesu. eto, samo zato.

Da je to sveučilištu stvarno u interesu, tj. da vidi problem u tome onda bi sankcionirali profesore koji recimo na 1. i 2. roku dadu isti test. Ekipa izađe na 1., prepiše, nauči samo rješenja toga i sljedeći put prođe. I nije neka razlika naučiti malo pa prepisati (jer malo je puno nezgodno prepisivati ako baš ništa ne znaš) i naučiti 5-10 pitanja/zadataka napamet pa proći na račun toga.
A čisto sumnjam da ti profesori nisu svjesni što se dešava.

Isto tako, vjerujem da većina nas zna s kojih fakseva dolaze molbe `Aj mi molin te pisat kolokvij, platit ću ti`. Srela sam poznanicu iz vrtića Laughing koja me onako iz neba pa u rebra to pitala. Radi to redovito i prolazi joj. Čula sam od drugih da su ih ljudi s istog faksa to pitali pa ono... Javna je tajna gdje nešto opako ne štima. Zar je toliki problem samo prozvati studente da ti pokažu index/x-icu na ulazu? Nije, ali neće.
Pa ne znam baš što je sveučilištu u interesu.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (11:07:54)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2

PostPostano: 20:10 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovak, trebala bi malu pomoć...
Zanima me u zadatku 8.1 iz vježbi:

[code:1]if((in=fopen(iname,"rt"))==NULL){
printf("Greska prilikom otvaranja");
printf("datoteke \"%s\".",iname");
exit(1);
}[/code:1]

Ovaj "rt", što on znači?
Ovak, trebala bi malu pomoć...
Zanima me u zadatku 8.1 iz vježbi:

Kod:
if((in=fopen(iname,"rt"))==NULL){
        printf("Greska prilikom otvaranja");
        printf("datoteke \"%s\".",iname");
        exit(1);
        }


Ovaj "rt", što on znači?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:11 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objasnjeno na predavanjima: [b]r[/b]ead [b]t[/b]ext, tj. otvaras textualnu datoteku za citanje. 8)
Objasnjeno na predavanjima: read text, tj. otvaras textualnu datoteku za citanje. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (11:07:54)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2

PostPostano: 20:12 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je bilo brzo.
Hvala, izgleda da sam to preskočila.
Ovo je bilo brzo.
Hvala, izgleda da sam to preskočila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan