Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Stav Fakulteta o svinjskoj gripi
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 1:28 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka se javi [url=http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=swine_flu]Maddoxu[/url]. :lol:
Neka se javi Maddoxu. Laughing



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 9:43 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
(I btw, med NIKAD ne stavljajte u topli čaj! [/quote]
ni limun! :D

...

1. ja ne znam kaj osoba sa simptomima svinjske gripe, ili obične, ima raditi na faksu. to je jako neodgovorno. ak želi naškoditi sebi, nek, ali ne treba mene zaraziti, kolko god ona opasna bila ili ne.
2. s. gripa je sveprisutna :D , al mislim da bum se prije zarazila ako mi neko pokraj mene na faksu kašlje u facu. e i u slučaju da ti gripači ostanu doma u krevetu i nejdu na faks, prije budem se zarazila u tramvaju u kojemu sam svaki dan. taman i da ne izlazim iz kuće, neki dan budem trebala skočiti do dučana ili sl. i to je to...

znači gripači nek nejdu na faks i sve ok.
Melkor (napisa):

(I btw, med NIKAD ne stavljajte u topli čaj!

ni limun! Very Happy

...

1. ja ne znam kaj osoba sa simptomima svinjske gripe, ili obične, ima raditi na faksu. to je jako neodgovorno. ak želi naškoditi sebi, nek, ali ne treba mene zaraziti, kolko god ona opasna bila ili ne.
2. s. gripa je sveprisutna Very Happy , al mislim da bum se prije zarazila ako mi neko pokraj mene na faksu kašlje u facu. e i u slučaju da ti gripači ostanu doma u krevetu i nejdu na faks, prije budem se zarazila u tramvaju u kojemu sam svaki dan. taman i da ne izlazim iz kuće, neki dan budem trebala skočiti do dučana ili sl. i to je to...

znači gripači nek nejdu na faks i sve ok.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 11:02 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A tko će onda umjesto njih pisati bliceve.. ? Ako to propuste nitko im ne daje šansu ponovo ih pisati pa makar i donijeli ispričnicu i sl., a mnogi žele ili moraju i tu skupiti bodove.
A tko će onda umjesto njih pisati bliceve.. ? Ako to propuste nitko im ne daje šansu ponovo ih pisati pa makar i donijeli ispričnicu i sl., a mnogi žele ili moraju i tu skupiti bodove.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:07 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a tko ce umjesto njih pisati kolokvije ? Sto ako su bolesni taman kada se kolokviji pisu ?
a tko ce umjesto njih pisati kolokvije ? Sto ako su bolesni taman kada se kolokviji pisu ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 11:13 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jest neodgovorno sa simptomima ići među ljude, ali mislim da te može zaraziti i osoba bez simptoma u kojoj se nastanio virus.
jest neodgovorno sa simptomima ići među ljude, ali mislim da te može zaraziti i osoba bez simptoma u kojoj se nastanio virus.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 12:01 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako osoba nema simptome, znači ne kašlje ne kiše, ne prenosi mi svoje izlučevine mislim da me teško može zaraziti. velim prije bi se zarazila u tramvaju dok se držim za ono željezo. ali ako iz osobe pršti svinjska gripa ta bude garant zarazila sve oko sebe.
mislim da ako osoba propusti blic ili sl. zbog svinjske gripe i ako zbog toga nema dovoljno bodova za prolaz, ono malo joj fali, da bi se to dalo riješiti, kod nekih profesora.
za ostale slučajeve ne znam, ali pa nebi išla pisati blic ili kolokvij da mi glava puca i da imam visoku temperaturu, povračam i sl.
velika večina ljudi se oporavi, ali pa ima i onih na faksu kojima je zdavstveno stanje več i sad loše, kronični bolesnici, e a za njih s. gripa može biti opasna. ne želim ih ja zaraziti :)
ako osoba nema simptome, znači ne kašlje ne kiše, ne prenosi mi svoje izlučevine mislim da me teško može zaraziti. velim prije bi se zarazila u tramvaju dok se držim za ono željezo. ali ako iz osobe pršti svinjska gripa ta bude garant zarazila sve oko sebe.
mislim da ako osoba propusti blic ili sl. zbog svinjske gripe i ako zbog toga nema dovoljno bodova za prolaz, ono malo joj fali, da bi se to dalo riješiti, kod nekih profesora.
za ostale slučajeve ne znam, ali pa nebi išla pisati blic ili kolokvij da mi glava puca i da imam visoku temperaturu, povračam i sl.
velika večina ljudi se oporavi, ali pa ima i onih na faksu kojima je zdavstveno stanje več i sad loše, kronični bolesnici, e a za njih s. gripa može biti opasna. ne želim ih ja zaraziti Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:39 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]a tko ce umjesto njih pisati kolokvije ? Sto ako su bolesni taman kada se kolokviji pisu ?[/quote]

onda lijepo kada ozdrave odu predmetnom nastavniku i vide kako mogu rijesiti problem polaganja kolegija

ne bi bili niti prvi, niti zadnji koji su dobili drugaciji tretman zbog bolesti (uz medicinsku dokumentaciju i pri tome ne mislim da je valjana 'ispricnica' na kojoj pise 'bolovao od bolesti')

no ukoliko ljudi kapnu na jedan kolokvij, a na drugi ne, pa na treci da - mogu zaboraviti da ce ih netko ozbiljno shvatiti (ono kad se u jednom tjednu pise 3 kolokvija zaredom)

ako si bolestan - onda se lijecis doma ili u bolnici, nema 'dosao sam kad mi je bilo bolje'

vjerovali ili ne, ima studenata koji zele fejkati bolest kako bi kupili koji dan, i zbog takvih, jasno je da nastavnici zele pripaziti tko zeli 'izlazenje u susret'

zato - bolesni - lijecite se :wink:
kad ozdravite - javite se, mozete i svom voditelju studija ako imate vise kolegija za rjesavati, on ce vas najbolje uputiti.... da li da se javite nastavniku, da li pisete sluzbenu molbu, da li nesto trece.... i koja vam dokumentacija treba (osim one vaseg lijecnika opce prakse uz povijest bolesti)

ali ja nisam cula za nekoga tko je stvarno bio bolestan i da mu se nije izaslo u susret (da, bilo je ljudi koji su pali jer nisu naucili dovoljno, ali nitko ne spominje prolaz, vec samo rjesavanje problema 'nisam izasao na kolokvij/blic/nesto trece zbog bolesti') - od onih slucajeva za koje sam cula da su se nekome javljali, jel, nemam evidenciju svih studenata koji su se ikad ikome javili :wink:

@Buga. bolesti koje se sire kapljicno se mogu prenijeti obicnim razgovorom, jer dok pricamo zapravo 'tusiramo' sugovornika sicusnim kapljicama - dakle, uopce nije potrebno da nam netko kihne u nos
dapace, oko sebe imamo taj 'oblak' dok pricamo.... u nekoj epizodi CSI Las Vegasa ima to ful simpaticno prikazano.

na pocetku topika sam dala link simpatican text na sto treba obratiti pozornost kako bi djelovali preventivno.... probajte samo pogledati koliko puta u nekom preiodu cete imati potrebu pipnuti si nos, oci i slicno (npr, zasvrbi vas nos - zanimljivo je da ce vas vise svrbiti sto imate cvrscu odluku da ga necete pipkati, imate naocale pa kliznu i slicno) - to kad napravis sa rukom iz koje si upravo ispustila rukohvat od tramvaja - da, odlicne su sanse da si na lice trpas gomilu uzrocnika bolesti.... a dalje im je put bitno laksi
ante003 (napisa):
a tko ce umjesto njih pisati kolokvije ? Sto ako su bolesni taman kada se kolokviji pisu ?


onda lijepo kada ozdrave odu predmetnom nastavniku i vide kako mogu rijesiti problem polaganja kolegija

ne bi bili niti prvi, niti zadnji koji su dobili drugaciji tretman zbog bolesti (uz medicinsku dokumentaciju i pri tome ne mislim da je valjana 'ispricnica' na kojoj pise 'bolovao od bolesti')

no ukoliko ljudi kapnu na jedan kolokvij, a na drugi ne, pa na treci da - mogu zaboraviti da ce ih netko ozbiljno shvatiti (ono kad se u jednom tjednu pise 3 kolokvija zaredom)

ako si bolestan - onda se lijecis doma ili u bolnici, nema 'dosao sam kad mi je bilo bolje'

vjerovali ili ne, ima studenata koji zele fejkati bolest kako bi kupili koji dan, i zbog takvih, jasno je da nastavnici zele pripaziti tko zeli 'izlazenje u susret'

zato - bolesni - lijecite se Wink
kad ozdravite - javite se, mozete i svom voditelju studija ako imate vise kolegija za rjesavati, on ce vas najbolje uputiti.... da li da se javite nastavniku, da li pisete sluzbenu molbu, da li nesto trece.... i koja vam dokumentacija treba (osim one vaseg lijecnika opce prakse uz povijest bolesti)

ali ja nisam cula za nekoga tko je stvarno bio bolestan i da mu se nije izaslo u susret (da, bilo je ljudi koji su pali jer nisu naucili dovoljno, ali nitko ne spominje prolaz, vec samo rjesavanje problema 'nisam izasao na kolokvij/blic/nesto trece zbog bolesti') - od onih slucajeva za koje sam cula da su se nekome javljali, jel, nemam evidenciju svih studenata koji su se ikad ikome javili Wink

@Buga. bolesti koje se sire kapljicno se mogu prenijeti obicnim razgovorom, jer dok pricamo zapravo 'tusiramo' sugovornika sicusnim kapljicama - dakle, uopce nije potrebno da nam netko kihne u nos
dapace, oko sebe imamo taj 'oblak' dok pricamo.... u nekoj epizodi CSI Las Vegasa ima to ful simpaticno prikazano.

na pocetku topika sam dala link simpatican text na sto treba obratiti pozornost kako bi djelovali preventivno.... probajte samo pogledati koliko puta u nekom preiodu cete imati potrebu pipnuti si nos, oci i slicno (npr, zasvrbi vas nos - zanimljivo je da ce vas vise svrbiti sto imate cvrscu odluku da ga necete pipkati, imate naocale pa kliznu i slicno) - to kad napravis sa rukom iz koje si upravo ispustila rukohvat od tramvaja - da, odlicne su sanse da si na lice trpas gomilu uzrocnika bolesti.... a dalje im je put bitno laksi



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
brlja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 04. 2008. (19:41:17)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 18:33 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Neka se javi [url=http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=swine_flu]Maddoxu[/url]. :lol:[/quote]

Lik je prejak. Ono o Iphoneu i macu je prejako.
Melkor (napisa):
Neka se javi Maddoxu. Laughing


Lik je prejak. Ono o Iphoneu i macu je prejako.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 20:39 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam prošle ak. godine položio cijeli zimski semestar pod gripom sa identičnim simptomima svnjske (pa i onim specifičnim... piše na prethodnoj stranici)

...pa zašto ne bi i ove?
ipak sam ja Nedeljko Bajić - BAJA.

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/718smiley.svg/40px-718smiley.svg.png[/img]

[size=1]Nisam ni heroj, nisam ni slabic
vec samo jedan zaljubljeni mladic
koji obozava, koji obozava
kraj tebe da spava
kraj mene da spava

Ref. 2x
Ginem, ginem da ti skinem
haljinu sto susti
ako, ako, neka ginem
poginucu muski

Borci se bore, heroji ginu
od tebe necu nista na brzinu
boricu se za tebe
borices za mene
da te imam kraj sebe
da me imas kraj sebe

Ref. 2x

Uvek sam bio ljubavni ratnik
ja nisam onaj sto nudi zlatnik
nikad ne odustajem
nikad ne odustajes
nikad se ne predajem
nikad se ne predajes[/size]

[img]http://www.vpsingles.com/pics/accordion.gif[/img]

eeeeheheheheheheheh
ja sam prošle ak. godine položio cijeli zimski semestar pod gripom sa identičnim simptomima svnjske (pa i onim specifičnim... piše na prethodnoj stranici)

...pa zašto ne bi i ove?
ipak sam ja Nedeljko Bajić - BAJA.



Nisam ni heroj, nisam ni slabic
vec samo jedan zaljubljeni mladic
koji obozava, koji obozava
kraj tebe da spava
kraj mene da spava

Ref. 2x
Ginem, ginem da ti skinem
haljinu sto susti
ako, ako, neka ginem
poginucu muski

Borci se bore, heroji ginu
od tebe necu nista na brzinu
boricu se za tebe
borices za mene
da te imam kraj sebe
da me imas kraj sebe

Ref. 2x

Uvek sam bio ljubavni ratnik
ja nisam onaj sto nudi zlatnik
nikad ne odustajem
nikad ne odustajes
nikad se ne predajem
nikad se ne predajes




eeeeheheheheheheheh



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 16:31 ned, 22. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jednog [url=http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/79933/Default.aspx]clanka[/url], koji se bavi ovom tematikom. Ima zanimljivih teza.
Evo jednog clanka, koji se bavi ovom tematikom. Ima zanimljivih teza.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Changica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2009. (19:30:59)
Postovi: (1A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: wonderland

PostPostano: 17:44 ned, 22. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa svako cjepivo je rizično. A inače mislim da je priča oko svinjske gripe prenapuhana. Postoje i gore bolesti koje kruže naokolo i daleko su opasnije, ali ne popunjavaju dovoljno budžet farmaceutskim firmama. Sve je to velika zavjera.
:elvis: ...živ
Pa svako cjepivo je rizično. A inače mislim da je priča oko svinjske gripe prenapuhana. Postoje i gore bolesti koje kruže naokolo i daleko su opasnije, ali ne popunjavaju dovoljno budžet farmaceutskim firmama. Sve je to velika zavjera.
Elvis P. ...živ



_________________
Alcohol and math don't go together. Don't drink and derive.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan